Liberec - Pardubice: Tygři tlačili kotouč do sítě, brankovou čáru podle videorozhodčího nepřešel

Tímto se s vámi loučím a těším se na viděnou u dalších přenosů.
Střely na branku ve třetí třetině (Celkem):
Liberec – Pardubice 6:13 (33:27)
Nejlepší hráči utkání:
Adam Jánošík (LIB) a David Tomášek (PCE)
A je hotovo! Bílí Tygři tedy Pardubicím po katastrofální třetí třetině podlehli 3:6. V závěrečném dějství se totiž hosté prosadili hned čtyřikrát a otočili ze stavu 3:2 na konečný výsledek. Z ledu prvního týmu tabulky si tak Východočeši vezou velmi cenné tři body!
59:23
A bude z toho po dvou minutách za hrubost pro Jaroslava Vlacha (LIB) a Jána Sýkoru (PCE).
59:23
59:23
A na ledě hned dochází k několika potyčkám. Zdá se, že se bude vylučovat.
59:23
Ofsajd Pardubic, hra je opět přerušena.
59:12
Dynamo právě vstřelilo branku!
A je nejspíš rozhodnuto. MAREK TRONČINSKÝ trefil ze středního pásma prázdnou branku a zvyšuje na 6:3.
Asistence: Petr Sýkora a Tyler Redenbach.
58:35
Sýkora od modré pálil na prázdnou branku, Šimek však kotouč zastavil.
58:22
Oddechový čas pro domácí.
58:21
Růžička i nadále drží svůj tým, Liberci se nedaří ani přes tlak překonat pardubického brankáře.
57:35
Lašák na střídačce! Tygři to zkusí v šesti.
56:44
Proklouznout do útočného pásma se Tygrům stále nedaří.
56:14
Liberečtí se nevzdávají, času už jim ovšem moc nezbývá,
55:14
A je to o dvě branky! A nutno dodat, že se o to hosté nemuseli vůbec zapříčinit. Po vyhraném buly totiž utekl Dernerovi kotouč z hole přímo do vlastní branky! Autorem branky byl určen TYLER REDENBACH.
Bez asistence.
55:11
Zadinovu střelu zlikvidoval pozorný Ján Lašák.
54:42
Potvrzeno, kotouč nebyl za brankovou čarou!
54:42
Liberečtí tlačili kotouč do branky, Růžička však několika pokusům o dorážku odolal! Rozhodčí se jdou přesvědčit u videa.
54:27
Úspěšný zákrok si dnes připisuje i Roman Will, který jako liberecký náhradní brankář zastavil puk mířící na domácí střídačku.
54:16
Valský se pokusil pálit, jeho pokus byl ale zastaven.
53:18
Hosté se i nadále zaměřují především na zodpovědnou obranu.
52:50
Po skrumáži za pardubickou brankou je hra opět přerušena. Následuje komerční přestávka.
52:29
Liberci se nedaří najít recept na pozornou pardubickou obranu.
51:46
Hosté hrají v plném počtu.
51:38
Lakatošova šikovná teč těsně minula hostující klec.
51:18
Hosté se znovu osvobozují.
51:11
Ordoš zasáhl před brankou vysoký puk a Růžička měl co dělat, aby jeho baseballový pokus zachytil ve výstroji!
50:33
Bližňák za jízdy nedokázal vypálit přesně a minul Růžičkovu klec.
50:05
Pardubice vyhazují.
49:46
Hosté hráli v šesti. Matěj Beran (PCE) proto odpyká za hráčskou lavici dvouminutový trest.
49:32
Hosté se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.
49:03
Dernerovu střelu srazil Bližňák těsně vedle pravé tyče.
48:28
A pozor, hosté rázem vedou! Po několika dorážkách a zákrocích v brankovišti Bílých Tygrů se kotouč dostal k TOMÁŠI ROLINKOVI a ten dorazil kotouč za Jána Lašáka.
Asistence: Lukáš Nahodil.
48:07
Ján Lašák (LIB) srazil v brankovišti projíždějícího soupeře a dostává dvouminutový trest za podražení. Trest odpyká Michal Bulíř.
48:07
Dnešní utkání sleduje 5 998 diváků.
47:36
Bartovičova střela byla zblokována, puk neprošel až k Růžičkovi.
47:10
Pardubický výpad přerušil ofsajd.
46:33
Domácí mohli postupovat tři na dva, Valský však nahodil pouze na Růžičku. Hra je přerušena po snadném zákroku pardubického gólmana.
46:17
Následuje další liberecké zakázané uvolnění.
46:08
Uvidíme po jednom vyloučení na každé straně. Po vzájemné rozmíšce míří na trestnou lavici Dominik Lakatoš (LIB) a Tyler Redenbach (PCE).
46:08
45:58
Zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
45:23
Sýkorův pokus vrazil Lašák do rohu kluziště.
44:52
Šimkův projektil proletěl kolem pravé pardubické tyče.
44:06
Vlach ztratil před vlastní brankou kotouč, situaci však včasným pádem do střely stihl napravit.
43:25
Jánošíkovo tečované nahození rozvlnilo boční síť pardubocké branky!
42:40
Po zakázaném uvolnění Pardubic se však hra přesouvá zpět před Růžičku.
42:05
Hosté jsou rázem aktivnější a vycítili šanci obrat Tygry o body.
41:39
Beranův pokus mířil přímo do náruče brankáře Lašáka.
41:12
Radivojevič šel v útočném pásmu do zbytečného rizika a bez zajištěné obrany ztratil kotouč! Do samostatného úniku se dostal JÁN SÝKORA, který volil bekhendovou střelu a Lašák na jeho zakončení nestačil.
40:43
Tygři se znovu snaží vyrazit do útočného pásma.
40:12
Šimek rychle pálil, ovšem minul pardubickou branku.
40:01
Hráči se znovu vracejí na ledovou plochu! Třetí třetina začne přibližně za minutu.
Střely ve druhé třetině (Celkem):
Liberec – Pardubice 11:7 (27:14)
Máme za sebou čtyřicet minut hry. O jedinou branku druhého dějství se postaral David Tomášek, který pohotově dorazil kotouč do liberecké klece. Pardubice tak před závěrečnou dvacetiminutovkou snížily na rozdíl jediného gólu. Dokáží vyrovnat? Třetí třetina začne přibližně od 17:51.
40:00
39:15
Pyrochtova střela z úhlu žádné nebezpečí neznamenala.
38:16
Po dalším Lašákově zákroku se bude znovu vhazovat v libereckém pásmu.
38:02
Lašák srazil kotouč do ochranné sítě, hra je opět přerušena.
37:42
Valského zblokovaná střela doplachtila pouze do ochranné sítě.
37:15
Pyrochta zavezl puk za hostující branku, zde však o kotouč přišel.
36:56
Bílí Tygři hrají v plném počtu.
36:38
Vantuch po přečíslení dva na nikoho pálil z první před brankářem, ale Růžička opět skvělým zásahem vytěsnil kotouč do bezpečí!
36:11
Liberečtí vyhazují.
35:52
Pardubice opět zamkly Liberec v obranném pásmu.
35:29
Vlach zblokoval tvrdou Sýkorovu střelu.
35:06
Liberec ale okamžitě vyhazuje puk.
34:55
Dominik Lakatoš (LIB) míří na trestnou lavici za hákování. Hosté si zahrají přesilovou hru.
34:32
Lakatoš střílel z první zcela osamocen před brankářem, vychytal ho však skvělý Martin Růžička!
34:02
Domácí se usadili v hostujícím pásmu.
33:21
Nepřesná pardubická rozehrávka však znamená zakázané uvolnění.
32:57
Hosté kombinují a snaží se vyrazit do útoku.
32:15
Hra se poněkud uklidnila, po sérii nepřesností putoval puk z jedné strany na druhou.
31:25
A Dynamo je po delší době zpět v plném počtu.
31:15
Liberecký útok zastavil ofsajd.
31:05
Bližňákův pokus vykopl betonem Růžička.
30:47
Valského přihrávka před branku neprošla, Dynamo vzápětí opět vyhazuje.
30:08
Hosté opět úspěšně vyhazují a mohou v klidu vystřídat.
29:38
Dynamo opět hraje ve čtyřech.
29:26
Dalších jedenáct sekund si hosté zahrají ve třech! Na trestnou lavici míří Petr Sýkora (PCE) za krosček.
29:04
A následuje další hostující vyhození až k Lašákovi.
28:44
Pardubičtí se osvobozují.
28:18
Hosté již brání ve čtyřech.
28:15
Bulíř minul odkrytou pardubickou branku!
28:08
Bulířova střela z pravé strany skončila v lapačce brankáře Růžičky.
27:51
Šimkova střela byla sražena mimo branku.
27:37
Martin Růžička (PCE) sice efektně vyrazil kotouč z brankoviště, odpálil ho ale mimo led! Dostává tedy dvě minuty a posílá svůj tým do tří.
27:31
Jelínek přihrával před branku, Růžička však přikryl kotouč v lapačce.
27:19
Radivojevičova dělovka k brance nedoputovala.
26:47
Svačina už mířil na branku, ale jeho pokus Růžička vyrazil.
26:32
Bartovičova sražená střela skončila mimo branku.
26:18
Hned vzápětí Michal Bárta (PCE) zbytečně fauloval a putuje na trestnou lavici za hákování.
26:12
Bárta měl na hokejce vyrovnání! Jeho střela z těsné blízkosti však skončila na vytrčeném betonu brankáře Lašáka!
25:23
Zakázané uvolnění Pardubic.
25:11
Po zblokované střele netušil Lašák, kde má kotouč. Volného puku se tedy zmocnil DAVID TOMÁŠEK a doklepl ho do odkryté sítě.
Asistence: Nicolas Schaus.
24:54
Zadina prováhal šanci zaútočit a následně ho za brankou odstavil Šimek.
24:27
Tomáškova střela zapadla přímo do lapačky Jána Lašáka.
24:19
Kotouč skončil mimo kluziště, bude se vhazovat v libereckém pásmu.
24:01
Pardubice hrají v plném počtu.
23:55
Také Radivojevičova střela skončila v ochranné síti, vhazuje se znovu v pardubickém pásmu.
23:41
Bartovičův pokus srazil Růžička do ochranné sítě, hra je přerušena.
23:08
Ševcova dělovka skončila ve výstoji brankáře Růžičky!
22:29
Na konci parádní kombinace pálil z úhlu Jelínek do odkryté branky, trefil však pouze boční síť!
22:01
Za faul na Dernera si na trestné lavici Lukáš Nahodil (PCE) odpyká dvě minuty za držení protihráče.
21:42
Derner se zlačil před branku a jen vinou hostujícho faulu nezvládl zakončit.
21:08
Kupředu se nyní snaží vyrazit také hosté.
20:31
Stránský přihrál Ševcovi, jehož střelu všák Růžička vyrazil do rohu. Liberecký bek navíc nestihl včas zastavit a posunul pardubickou klec.
20:14
Icing Bílých Tygrů.
20:01
Hráči jsou zpět na ledové ploše, druhá třetina brzy vypukne.
Střely na branku:
Liberec – Pardubice 16:7
A je za námi první třetina. Bílí Tygři se nejprve ujali vedení, nicméně Pardubice o chvíli později využily přesilovou hru, když se trefila nová akvizice Marek Trončinský. Závěr prvního dějství však vyšel skvěle Liberci, když se nejprve trefil Adam Jánošík a v poslední minutě také Branko Radivojevič, kteří zajistili domácím dvoubrankové vedení.
Druhá třetina začne přibližně v 16:57.
20:00
19:51
Dernerova dělovka od modré skončila ve výstroji brankáře Růžičky.
19:02
Liberec právě vstřelil branku!
A je to o dvě branky! Po Radiojevičově střele poskakoval puk po brankovišti a kotouč se nakonec doodrážel až do pardubicé branky! Autorem gólu byl označen právě BRANKO RADIVOJEVIČ.
Asistence: Radim Šimek.
18:56
A znovu vyrážejí domácí do útočného pásma.
18:16
Šimkova střela z levého kruhu skončila mimo pardubickou branku!
17:21
17:14
Liberečtí sice provedli únik dva na jednoho takřka tragicky, kdy Jelínkovi ujel kotouč, nakonec se však po Jelínkově zblokované střele odrazil puk k ADAMU JÁNOŠÍKOVI, který zamířil do šibenice!
Asistence: Petr Jelínek.
16:46
Nahození domácích bylo sraženo až do ochranné sítě, bude se vhazovat před Růžičkou.
16:33
Liberečtí kombinují, nedaří se jim však přejít do útoku.
15:49
Lukáš Derner si sjel před pardubickou branku a pokusil se obkroužit brankáře, Růžička však puk přikryl lapačkou.
15:13
Další útok Pardubic tentokrát zastavil ofsajd.
15:03
Po dlouhém obléhání libereckého pásma byla již domácí defenziva unavená, čehož hosté využívají. MAREK TRONČINSKÝ dostal příliš prostoru, sjel si před branku a přesnou ranou mezi betony vyrovnal.
Asistence: Petr Čáslava a David Tomášek.
14:32
Střela Jana Sýkory neprošla na branku, Pardubice však zůstávají v pásmu.
13:48
Čáslavovu ránu od modré vyrazil Lašák do bezpečí.
13:20
Jaroslav Vlach (LIB) putuje na trestnou lavici za zásah do oblasti hlavy a krku. K dvouminutovému trestu vyfasoval také desetiminutový osobní trest.
12:52
Také Pardubice již mají pět hráčů na ledě.
12:34
Domácí hrají v plném počtu.
12:09
Po skrumáži v brankovišti defenziva Pardubic na poslední chvíli uklidila kotouč do bezpečí.
11:51
Liberečtí se opět ženou kupředu.
11:16
A domácí jdou ve čtyřech do vedení! MILAN BARTOVIČ si najel do útočného pásma mezi dvěma obránci a zdálo se, že mu kotouč ujel. Na poslední chvíli ho však liberecký rychlík zkrotil a přesnou ranou k tyči otevřel skóre.
10:52
Počet hráčů na ledě se rychle vyrovnal. Tomáš Rolinek (PCE) podrazil Lašáka a putuje na trestnou lavici.
10:34
Bílí Tygři jdou znovu do čtyř. Trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Jan Ordoš (LIB).
09:53
Radivojevič stanul sám na hranici brankoviště, také jeho pokus ale Růžička vyrazil!
09:40
Radivojevičův pokus od modré těsně před Růžičkou změnil směr a pardubický brankář předvedl reflexivní zákrok, když kotouč zachytil v lapačce.
09:35
Puk skončil za Růžičkou v ochranné síti, hra je přerušena.
09:20
Martin Kaut zkusil překvapit brankáře Lašáka z velkého úhlu, ale neuspěl.
08:38
Lukáš Vantuch pálil z první z pravého kruhu, ale Růžička dalším skvělým zákrokem puk vyrazil.
08:14
Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.
07:50
Ordoš dostal skvělý pas do jízdy a mohl postupovat sám na brankáře, prudký puk však na poslední chvíli nedokázal zpracovat.
07:18
Po Stránského střele poskakoval volný kotouč po brankovišti, nikdo z domácích ho však za čáru nedotlačil. Následuje komerční přestávka.
06:47
Vantuch tentokrát přihrál do jízdy Stránskému, také jeho pokus však brankář Pardubic vyrazil.
06:08
Vantuch dobře přihrával před branku, kde stál nachystaný Lakatoš. Jeho střelu z první však vykopl Růžička do bezpečí.
05:47
Na druhé straně raději Lašák přerušil hru, když skryl klouzající kotouč v lapačce před dorážejícími útočníky.
05:36
Bulíř získal v útočném pásmu puk a snažil se postupovat na branku, pardubická defenziva ho však včas zastavila.
05:17
Po souboji za brankou spadla liberecká klec na Jána Lašáka, který se v ní ocitl polapen. Hra je přerušena, po navrácení branky na své místo budeme moci pokračovat.
04:27
Svačinův pokus z úhlu bez potíží kryje Růžička.
04:14
Další zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
04:07
Po zakázaném uvolnění Bílých Tygrů se hra stěhuje před Lašáka.
03:46
Domácí tým hraje v plném počtu.
03:02
Schausův pokus vyrazil Lašák do pravého rohu kluziště, Tygři následně opět vyhazují.
02:42
Redenbachova střela byla tečována mimo prostor Lašákovy branky.
02:08
Tygři vyhazují a šetří čas.
01:46
Vladimír Svačina (LIB) je prvním vyloučeným hráčem tohoto zápasu, sednout si jde za podražení.
01:20
Po dalším Růžičkově zákroku je hra přerušena.
00:59
Střelu Valského od modré čáry tečoval před brankářem Vitásek, Růžička však vyrazil kotouč do bezpečí.
00:28
Z pravého kruhu se pokusil vypálit Bartovič, ale jeho přízemní střela proklouzala kolem pravé tyče.
00:16
Tygři se nasunuli do útočného pásma.
00:01
Centři úvodních formací se již sjeli na vhazování!
Oba celky již nastupují na ledovou plochu, utkání brzy začne.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Plutnar – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Lakatoš, Vantuch, J. Vlach.

HC Dynamo Pardubice: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Trončinský, Čáslava (A), Nedbal, Havlík, Bokroš, Zajíc (A) – P. Sýkora, Redenbach (C), Rolinek – J. Sýkora, Nahodil, Hubáček – Beran, Tomášek, Zadina – Starý, M. Kaut, Bárta – T. Kaut.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Jelínek, Suchánek.
Bílí Tygři Liberec:

V minulém kole ztratili Tygři dva body v O2 Aréně, když v napínavé a nelítostné bitvě podlehli na nájezdy Spartě. Pražené tak přerušili libereckou sérii pěti výher v řadě. I tak se šelmy nachází stále na vedoucí pozici extraligy a na svém kontě mají přesně devadesát bodů! Liberečtí navíc s mužstvem z města perníku naposledy prohráli před třemi lety. Tygrům se nedaří pouze proti Pardubicím, ale i na domácím ledě. Před libereckými fanoušky už neprohráli sedmkrát v řadě.
HC Dynamo Pardubice:

Pardubicím se v tomto ročníku nedaří. V posledních devíti utkání vyhráli pouze jednou a s 38 body se nachází na samém chvostu extraligové tabulky. Svěřence trenéra Filipa Pešána nečeká z daleka lehké střetnutí. Před dvěma týdny Dynamo jen těsně prohrálo v prodloužení s Litvínovem a následně v nastaveném čase, už pod novým trenérem, překvapili výhrou proti třineckým Ocelářům.
Přeji pěkné nedělní odpoledne. Vítám vás u online přenosu utkání 43. kola hokejové extraligy. Dnes nás čeká souboj prvního týmu s posledním, tedy Bílí Tygři Liberec proti HC Dynamo Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.