Liberec - Vítkovice: Hosté vybojovali naději! Trefil se Olesz, 2:1

Z mojí strany je to pro dnešek vše. Přeji vám pěkný zbytek večera.
Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni oba gólmani. Liberecký Ján Lašák a z Vítkovic Patrik Bartošák.
Utkání s infarktovým závěrem je u konce. V něm si nakonec tři body připisují liberečtí Bílí Tygři.
59:55
Jen několik vteřin před koncem mohl jeden z hráčů Ridery dorážet do prázdné brány. Ján Lašák však skvěle zasáhl betonem.
59:30
Vítkovice opět v šesti.
59:16
Vítkovice právě vstřelily branku!
Hosté si vybojovali naději! Ondřej Roman poslal puk před bránu, kde jej na dvakrát za Lašákova záda dotlačil ROSTISLAV OLESZ.
58:40
Hned po vyhraném vhazování pálil Baranka. Lašák pozorný.
58:36
Hosté zkouší power play!
58:36
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Vladimír Svačina – 2 min., podražení).
58:01
Hosté si vyžádali čas na poradu.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty zápasu. Ridera se pořád snaží se utkáním něco udělat.
57:18
Tybor naznačil mezi kruhy střelu a poté přihrál na napřahujícímu se Balánovi, kterému ale v rozhodující chvíli selhala hokejka.
56:12
Tygři se usadili v útočném pásmu. Nyní už se nikam neženou a kontrolují utkání.
54:29
Bartošák ukryl do své náruče Pyrochtův pokus od modré.
53:22
Liberec právě vstřelil branku!
Jan Ordoš se natlačil přes vítkovického obránce až před Bartošáka. Sice nedokázal zakončit, ale puk se dostal k dojíždějícímu LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, který jej poslal do sítě! Asistence: Jan Ordoš a Petr Jelínek.
52:12
Je před námi poslední komerční přestávka.
52:12
Lašák zlikvidoval pokus jeho bývalého spoluhráče Výtiska.
51:20
51:18
Bulíř přihrávkou přes celé pásmo nabil Radivojevičovi. Bartošák se stihl přesunout a puk ukrýt do své náruče.
50:30
Na pravém kruhu se zjevil zcela volný Jánošík, jenž si najel až před Bartošáka. Svým projektilem mířil ale pouze do jeho betonu.
49:50
Krenželok našel svým pasem zpoza brány mezi kruhu číhajícího Jelínka, který střelou z první mířil nad.
49:34
Tygři kombinují v útočné třetině.
49:19
Na trestnou lavici putuje za podražení Patrik Urbanec (VIT). Následuje komerční přestávka.
48:57
Vantuch si najel do příliš ostrého úhlu a svým bekhendovým pokusem nakonec ani netrefil bránu.
47:44
47:29
Stastny přihrával mezi kruhy Szturcovi, jenž trefil pouze Lašákovu vyrážečku.
46:30
Tybor se nejdříve nedokázal proháčkovat skrz tři liberecké hráče, načež se puk dostal k Lašákovi, který jej poslal až na druhou stranu kluziště.
46:00
Tygři vyhazují a jdou střídat.
Dnešní utkání sleduje 5 623 diváků.
45:44
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mário Bližňák – 2 min., hákování).
44:55
Hra je nyní plná nepřesností, probíhá boj o střední pásmo.
43:30
Lašák si v rychlém sledu poradil hned se dvěma střeleckými pokusy Vítkovic.
42:05
41:43
Vantuch chtěl v situaci tři na jednoho přihrát Ordošovi, jeho pas ovšem zblokoval hostující obránce. K překvapení všech jej tečoval přímo na břevno.
40:55
Severočeši začali mírným náporem, jejich slibný tlak ale gólem neskončil.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem):

Bílí Tygři Liberec:15 (24)
HC Vítkovice Ridera: 9 (17)
Ve druhé třetině jsme se dočkali několika obrovských příležitostí. Tu první měl bezpochybně Tybor, kterého ale tygřím skokem vychytal Lašák. Severočeši měli k dispozici několik přesilovkových her. A jednu z nich dokázali využit, když se po neuvěřitelném závaru trefil Bulíř. Rozhodující třetina začne asi v 19:52.
40:00
39:55
Za hákování byl vyloučen Lukáš Klok (VIT).
39:55
Domácí jeli tři na jednoho. Vlach si dvakrát vyměnil puk s Vitáskem a následně jej předložil Ordošovi, který ovšem tváří v tvář Bartošákovi selhal!
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:05
Svačina nebezpečně tečoval Radivojevičův projektil od modré. Bartošák byl však pozorný.
36:01
Domácí otevírají skóre. Vítkovice nejdříve jen těsně neinkasovaly, když po závaru v brankovišti puk z brankové čáry vyškrábl Hrbas. Poslal jej ovšem přímo na hůl Martina Ševce, který vypálil podruhé. Jeho pokus ještě Bartošák vyrazil, jenže na dorážku MICHALA BULÍŘE už byl krátký. Asistence: Martin Ševc.
35:23
Patrik Urbanec (VIT) podrazil probíjejícího se Procházku a dostal za to dvě minuty.
34:31
Nyní se ke slovu dostali zase jednou Severočeši. Ordoš si najel mezi kruhy, odkud vyslal projektil směrem na bránu. Jeho dráhu ovšem narušil jeden z Moravskoslezských obránců.
33:20
Ve stejné chvíli opouští Kryštof Hrabík trestnou lavici.
33:20
Neuvěřitelná šance! Roman poslal křížnou přihrávku skrz brankoviště na úplně volného Tybora, jenž měl před sebou úplně odkrytou bránu. Lašák se však dokázal fantasticky přesunout a puk chytit do své lapačky!
32:50
Po tlačenici v libereckém brankovišti se bude vhazovat po Lašákově pravici.
32:22
Polovina přesilovky je pryč. Moravskoslezský celek zatím Lašáka moc neohrozil.
31:54
Domácí vyhazují.
31:21
Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kryštof Hrabík – 2 min., hákování).
31:00
Tybor vlétl do útočné třetiny jako uragán, objel bránu a přihrál na modrou Hrbasovi, jenž svou golfovou střelou jen těsně minul bránu. Teď měl Lašák štěstí, jelikož toho přes clonu vítkovických hráčů moc neviděl.
29:52
Kolouch ujížděl sám na jediného domácího beka. Toho sice dokázal obejít, jenže mu po jeho krkolomné kličce utekl puk, kterého se následně zmocnil dojíždějící Ševc.
28:20
Po mírném tlaku hráčů s tygrem na dresech vyhazují Vítkovice na zakázané uvolnění.
28:12
Stránský zavezl puk do pásma, předložil jej Vantuchovi a ten svou zadovkou vybídl ke střele Jánošíka, který mířil přesně do středu branky, kde číhal vítkovický gólman.
27:11
Po dlouhé době se osmělily i Vítkovice. Se Szturcovou střelou ale Lašák neměl sebemenší problémy.
26:40
Ordoš se pokoušel prokličkovat před Bartošáka, jeho kličku ale zneškodnil Kovář.
25:59
Ofsajd Ridery.
24:53
Puk nakonec vyšťoural Ordoš a zavezl jej do útočné třetiny, jeho střelecký pokus byl sražen mimo hrací plochu.
24:42
Děj se momentálně odehrává u vítkovické střídačky, před kterou vznikla tlačenice asi pěti hráčů.
23:49
Po pěkné kombinaci Libereckých pálil z vrcholu pravého kruhu Mojžíš, mířil ovšem pouze do Bartošákovy připravené lapačky.
22:53
Ševc, jenž clonil před bránou, vložil hůl do střely Jánošíka. Svou tečí ale síť hostující svatyně nerozvlnil.
21:55
Druhá třetina začala ve stejném tempu jako ta předchozí. Diváci se zatím nějaké větší šance nedočkali.
20:49
20:40
V útočném pásmu Liberce pálil z otočky Bulíř. Jeho střela byla některým z vítkovických hráčů sražena do ochranné sítě.
20:10
Hosté ovládli úvodní vhazování a posílají puk co nejdále od své brány.
20:01
Střely v první třetině:

Bílí Tygři Liberec: 9
HC Vítkovice Ridera: 8
První a ne moc zábavná první třetina je u konce. Ta byla až na několik minut v režii domácích, kteří bušili do Vítkovické obrany, která ovšem zatím odolává. A když už selhala, spasil Rideru Bartošák. Tygři začnou druhou periodu přesilovkou, která potrvá ještě 48 vteřin.

Druhá třetina začne přibližně v 18:56.
20:00
19:48
Po Lašákově povedené rozehrávce zavezl Ordoš puk do útočného pásma, kde střelou zapěstím prověřil Bartošáka. Ten jeho pokus ukryl do své lapačky.
18:55
Hosté vyhráli buly a okamžitě posílají puk až k Lašákovi.
18:49
Liberec si zahraje další početní výhodu. Za podražení byl tentokrát vyloučen Petr Kolouch (VIT).
17:53
Střelou od modré se nyní prezentoval Jánošík. Bartošák měl však dobrý výhled, a tak neměl s jeho pokusem sebemenší problémy.
17:00
Lašák jen tak tak vyškrábl Oleszův nebezpečný projektil nad bránu.
16:20
Ordoš přihrál z poza brány Radivojevičovi, jenž zkusil střelu z voleje. Bartošák předvedl skvělý reflex a vyrazil puk betonem.
15:30
Vítkovice vyhazují.
15:22
Krenželok využil prostoru a z rohu si najel až před Bartošáka, na něhož si ovšem nepřišel.
14:44
Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Ondřej Roman – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
14:19
Utkání se zatím odehrává v klidném tempu, až na dvě velké šance Liberce v 11. a 12. minutě se v podstatě nic významného nestalo.
13:55
Balán vypálil přes obránce. Lašák jeho pokus dokázal vyrazit betonem a poradil si i s následnou dorážkou.
13:41
Vítkovice zvládly i druhé oslabení. Stastny je na ledě a následuje komerční přestávka.
12:37
Před Bartošákem se vytvořila pořádná skrumáž, nikdo z hráčů Liberce ovšem puk za brankovou čáru nedotlačil.
12:16
Hosté vyhazují. Severočeši musí začít ve svém obranném pásmu.
11:50
Bulíř zkusil vystřelit, trefil ale pouze obránce.
11:37
Yan Stastny (VIT) obdržel menší trest za držení.
10:55
Tygři jsou vykázání z útočného pásma. Provinili se postavením v brankovišti.
09:30
Tygři si nyní vytvořili slibný tlak, všechny jejich střely ovšem zlikvidoval vítkovický maskovaný muž.
08:55
Svačina zavezl puk za vítkovickou klec a téměř všechny překvapil svou zadovkou na volného Radivojeviče. Ten ovšem nedokázal překonat Bartošáka, jenž si nečekanou přihrávku pohlídal.
07:28
Bartošák chtěl zpoza brány rozehrát nahozený puk, jenže při tom klopýtl a kotouč se dostal až na hůl Vantucha, jenž mohl zakončovat do prázdné brány. Nebyl ovšem v úplně nejlepší pozici, a tak bekhendem rozvlnil pouze boční síť!
07:11
Vítkovice přežily oslabení bez úhony.
06:00
Hosté vyhazují.
05:46
Momentálně se hraje v rohu, kam se sjeli téměř všichni hráči.
05:11
Přesilovku si vyzkouší také Liberec. Za hákování byl na dvě minuty vyloučen Jan Hudeček (VIT).
04:47
Hned po buly prověřil vítkovického gólmana ranou od modré Mojžíš. Bartošák jeho dělovku ukryl do své náruče.
04:39
Icing na druhé straně. Vhazovat se bude před Bartošákem.
03:56
Domácí jsou v plném počtu a následuje jejich zakázané uvolnění.
03:41
Tybor přihrával zpoza brány Szturcovi, toho však zlikvidovali liberečtí obránci.
02:59
Rideře se přesilovka nedaří, nedokáže přejít přes střední pásmo.
02:33
Tygři dokázali svému soupeři odebrat puk a vyhazují.
02:09
Hosté vyhráli buly a už rozjíždějí přesilovkový kolotoč.
01:56
Uvidíme první přesilovku. Za hákování byl vyloučen Ondřej Vitásek (LIB).
01:27
Další rozvíjející se akci Liberce zastavilo opět postavení mimo hru.
00:48
Krenželok se vydal s Jelínkem na steč, ale přes Vítkovickou obranu se neprokličkoval.
00:06
Domácí začali utkání ofsajdem.
00:01
Týmy už nastoupily na led. Tygři hrají v bílém, Vítkovice v modrém.
Do libereckého mužstva se sice vrátil Jakub Valský, nicméně do dnešního utkání ještě nenastoupí.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Jánošík, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Pyrochta, Vitásek, Kolmann, Plutnar – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – J. Stránský, Bližňák, Martin Procházka – Hrabík, Vantuch, J. Vlach.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Hrbas, Urbanec, Baranka, L. Kovář, Výtisk (A), Sedlák – Tybor, O. Roman, Kucsera – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, D. Květoň – Hudeček, Balán, E. Němec – Tomi.

Rozhodčí: Lucina, Petružálek – Bláha, Špůr.
Bílí Tygři Liberec

Severočechům vyšel návrat po reprezentační přestávce, když zazářili sérií pěti výher v řadě. V prvním lednovém utkání nového roku 2017 však Tygři promarnili šanci posunout se před vedoucí Třinec, v Hradci Králové prohospodařili dvoubrankové vedení a domů odjeli s těsnou prohrou 2:3. O první pozici se tedy pokusí znova, proti Vítkovicím.

Liberečtí se aktuálně nachází na druhé pozici a na třetí Kometu mají náskok šesti bodů. Ve čtvrtek navíc tygří smečka ohlásila návrat Jakuba Valského, jenž jim výrazně pomohl k zisku loňského titulu.
HC Vítkovice Ridera

Vítkovičtí se na začátku sezóny potýkali s nevyrovnanými výkony, postupně se ovšem začali zvedat. V prosinci navíc v osmi utkáních dokázali pokaždé bodovat. Tříbodová porážka přišla až po Novém roce v utkání se Škodou Plzeň.

Ridera má na svém kontě momentálně 52 bodů a nachází se na sedmé příčce. Na šestou pozici, zajišťující přímý postup do play off, ztrácí aktuálně čtyři body. Oproti tomu má na 11. místo moravskoslezský celek celkem pohodlný náskok.
Dobrý den, vítám vás u online přenosu 36. kola hokejové extraligy mezi Bílými Tygry Liberec a HC Vítkovice Ridera.