Litvínov - Kometa Brno: Zase Pilař! Trefou do prázdné brány stvrdil výhru domácích, 5:3

To je pro tuto chvíli z mé strany už vše. Přeji hezký zbytek středečního večera a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit na shledanou.
Střely na branku: 32 – 22
Je dobojováno. Verva nakonec dokázala svou dvoubrankovou ztrátu nejen smazat, ale také utkání otočit ve svůj prospěch a nakonec vítězí 5:3. Hosté tak v Litvínově sahali po třech bodech, nakonec ale odjedou s prázdnou.
59:47
Litvínov právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto. KAREL PILAŘ střílel ze středního pásma na odkrytou hostující klec a jeho dělovka pak končí v síti Komety – 5:3. Pilař tak svým druhým gólem v utkání dal tomuto zápasu poslední tečku. Asistence: František Gerhát, Miloslav Hořava.
59:02
Kometa je v šesti hráčích a Vejmelka už je na střídačce.
58:21
Od modré čáry pálil Ondřej Němec, kotouč plachtil až před Januse, který ho dokázal vytěsnit svou vyrážečkou. Svou svatyni tak Janus nyní hájí zuby nehty.
58:00
Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Trávníček na druhé straně ujel po pravé straně a jeho střela pak skončila v lapačce Vejmelky, který znovu podržel svůj tým.
56:39
Marek Kvapil se dostal ke střele z pravého kruhu, ale ta neměla takovou razanci, aby Januse jakkoli ohrozila. Verva tak může založit další svou útočnou akci a už míří s pukem před branku Vejmelky.
55:35
Janus nyní u své pravé tyčky zachytil kotouč, který se k němu odrazil a nedovolil hostům žádnou dorážku před jeho brankou.
55:08
Hostům najednou začal velmi rychle ubíhat čas a jsou to nyní oni, kdo musí dohánět jednobrankovou ztrátu.
53:02
Co se ale nepovedlo Černému, povedlo se MARTINU HANZLOVI, který se po několika odrazech kotouče dostal díky svému bratrovi Robinovi k puku před odkrytou brankou Komety a poté pro něho nebyl problém do ní kotouč poslat – 4:3. Verva tak poprvé v utkání strhává vedení na svou stranu. Asistence: Robin Hanzl.
52:31
Jakub Černý, autor vyrovnávací branky, měl nyní obrovskou šanci, ale proměnit ji nedokázal.
51:46
Sklenička je na ledě a domácí Verva je tedy v plném počtu.
51:30
Haščák si hledal prostor k zakončení před domácí brankou, nakonec pak po jeho střele vykopl svým pravým betonem puk do bezpečí Jaroslav Janus a podržel tak svůj tým.
50:50
Domácí se osvobozují a vyhazují puk až před Vejmelku. Kometa tak bude muset založit svou přesilovkovou akci z hloubi vlastního obranného pásma.
49:57
Střela Martina Erata mířila na domácí branku, ale kotouč nakonec skončil jen vysoko nad. Nicméně hosté jsou stále v útočném pásmu a kombinují před Janusem.
49:46
Sklenička putuje na dvě minuty na trestnou lavici za nedovolené bránění a je tu přesilovka pro brněnskou Kometu.
49:23
Hned na to pak hosté založili pěknou souhru v pásmu Litvínova, ale byli vykázani do středního pásma. Nečas se totiž ocitl v brankovišti.
48:37
A je vyrovnáno. JAKUB ČERNÝ pláchl obraně Komety, dostal se na levý kruh a odtud pak propálil bezmocného Vejmelku, který se už jen otáčel za pukem, který v tu dobu už byl za jeho zády – 3:3. Začíná se tedy znovu od začátku. Asistence: Robin Hanzl.
48:11
Milan Gulaši nahodil puk do útočného pásma, ale byl v ofsajdové pasti a hra se tak stěhuje zpět do středního pásma.
47:25
Hosté jsou už v plném počtu.
46:11
Tomáš Pavelka střílel z prostoru mezi kruhy a Karel Vejmelka svou pohotovou lapačkou jeho nebezpečnou střelu zlikvidoval!
46:09
Hosté získali kotouč ve vlastním pásmu a vyhazují ho do bezpečí, tedy až před branku Jaroslava Januse.
45:55
Po střele Filipa Pavlíka z vrcholu levého kruhu se zaskvěl Karel Vejmelka, který ukryl puk ve své náruči. Hra je přerušena a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
45:25
Hynek Zohorna dostává dvě minuty za faul loktem a Verva tak má šanci srovnat v přesilové hře.
44:10
Znovu se domácí natlačili do brněnského pásma, tam ale nenašli znovu recept na precizní obranu hostů a ti je tak z vlastního teritoria vykázali ven.
43:26
Daniel Sörvik se ocitl sám v útočném pásmu, jeho střela skončila na obraně Komety a hosté tak zakládají další útočnou akci.
41:58
Miloslav Hořava střílel z pravého kruhu, ale bylo to pouze do náruče Karla Vejmelky, který tak podržel svůj tým a raději hru přerušil.
41:05
Na druhé straně střílel Gerhát, ale také on nebyl přesný. Následně pak se hra přestěhovala do pásma Vervy, kde už operují hráči Komety.
40:39
Káňa se snažil obtočit kolem domácí branky a překvapit Januse, to se mu ovšem nepodařilo a Pavlík poté sebral kotouč a zavezl ho do středního pásma.
40:01
Střely na branku: 19 – 16
Také druhá třetina je za námi. Verva dokázala nejprve snížit na rozdíl jediné branky díky trefě Karla Pilaře v přesilové hře, hosté však Radimem Zohornou odskočili znovu na dvoubrankový náskok. V samotném závěru druhé třetiny se však zrodil další kontaktní gól, když Rostislav Martynek proměnil svůj samostatný únik. Zápas je tak znovu otevřený a čeká nás jistě zajímavá třetí třetina, která začne přibližně v 19:00.
40:00
39:50
V závěru periody ještě měli domácí další šanci, když pěkně zakombinovali před Vejmelkou, ale skóre se už neměnilo.
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
38:56
Ale z další akce se už domácí znovu prosazují. ROSTISLAV MARTYNEK ujel sám až před Vejmelku prakticky od vlastní modré čáry a svůj samostatný únik přetavil v další kontaktní branku, když Vejmelku prostřelil bekhendovou střelou mezi betony – 2:3. Znovu je tak domácí celek zpátky ve hře. Bez asistence.
38:17
Válek se dostal do blízkosti Vejmelky, kde na něho pálil z levé strany, ale hostující brankář chytá puk do své lapačky a podržel svůj tým.
37:44
Pobyt Vervy v pásmu Komety měl jepičí život a opět tak nemohli domácí založit další akci. Kometa tak znovu založí svou akci.
37:05
Miloslav Hořava si rovnal kotouč na své holi, ale nakonec se mu nepodařilo svou následnou střelou ohrozit Vejmelku a hosté tak míří znovu do útočného pásma.
36:20
Nyní jsou domácí jako opaření, místo toho, aby srovnali s Kometou nepříznivý stav, přišel další úder hostů, kteří vedou před koncem druhé třetiny znovu o dva góly.
34:54
Kometa právě vstřelila branku!
Hosté znovu navyšují své vedení. Po chybě Jiřího Doležala, který nabil Vondráčkovi pak druhý jmenovaný předložil přihrávku jak z partesu před odkrytou klec RADIMU ZOHORNOVI, který nekompromisně posílá kotouč do domácí klece – 1:3. Asistence: Tomáš Vondráček, Martin Dočekal.
34:31
Jurčík nebezpečně vystřelil na hostující branku, ale jeho střela mířila jen těsně vedle branky Komety.
34:10
Slibně se rozvíjející akci domácích zastavilo postavení mimo hru, která se tedy stěhuje zpět do středního pásma.
33:11
Znovu je tu komerční přestávka.
33:01
Lukeš se Skleničkou chybovali ve vlastním pásmu a ke kotouči se pak dostal jeden z hostů, který od modré čáry provětral lapačku Jaroslava Januse.
32:15
Na druhé straně ale pálil Jan Hruška z prostoru mezi kruhy a také Jaroslav Janus byl pozorný. Hru ale nechal plynout a poslal kotouč mezi své spoluhráče.
31:31
Verva po snížení ožila a znovu se natlačila do blízkosti branky Komety. Jenže Ondřej Němec předvedl skvělý obranný zákrok a domácím tak nepovolil ohrozit Karla Vejmelku.
30:51
Jurčík bojoval v rohu kluziště o kotouč, který následně získal, ale svou přihrávku na Doležala poslal nepřesně. Domácím tak slibná akce skončila.
30:42
Následuje další komerční přestávka.
30:42
Pavelka se vydal podél levého mantinelu až do předbrankového prostoru Komety, kde pak dorážel jeho střelu Doležal, ale Vejmelka byl znovu ve svém brankovišti připraven.
29:35
Marek Kvapil číhal před brankou domácích, ale ke střele před Janusem se nakonec vůbec nedostal.
27:51
Hosté už ale znovu operovali v pásmu Vervy a byli nebezpeční. Následnou střelu Nečase pak zachytila domácí obrana a poslala ho do bezpečí.
26:19
Nakonec však domácí přeci jenom snižují na rozdíl jediné branky a využívají tak svou přesilovou hru. Daniel Sörvik střílel od modré čáry, kotouč se odrazil k volnému KARLU PILAŘOVI, který svou jedovkou propálil Vejmelku – 1:2. Domácí se tak dostali Kometě na dostřel jediného gólu. Asistence: Daniel Sörvik.
25:55
Robin Hanzl našel svou přihrávkou bratra Martina, kterému se ale nepodařilo zakončit.
25:13
Sörvik střílel z úhlu, branku hostů tedy netrefil a hosté se tak dokázali dostat ke kotouči a vyhazují ho až před Jaroslava Januse. Kometa se tak osvobozuje.
24:43
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Michal Gulaši – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).
24:06
Domácí se musí znovu bránit, hosté jsou v jejich teritoriu a už roztáčejí další akci před Janusem. Nakonec se pak dostali Litvínovští do úniku, ale jejich střelu pokryl Vejmelka.
23:38
Jurčík zablokoval dorážku Dočekala a hosté tak nebyli daleko od třetího gólu. Verva zatím rozhodně nehraje tak, jak by si sama přála.
22:40
Pavelka dotíral před Vejmelkou, ale ke střele se nakonec nedostal. Do další útočné akce tak míří znovu hostující Kometa Brno.
22:11
Gula skáče na ledovou plochu a Verva je tedy v plném počtu.
21:15
Hosté se uhnízdili v pásmu Litvínova a domácí se tak zatím marně snaží dostat ke kotouči, aby ho vyhodili pryč do bezpečí.
20:49
Daniel Sörvik zachytil kotouč v obranném pásmu a vyhazuje ho až před Vejmelku.
20:11
Gula hned na začátku druhé třetiny dostává dvě minuty za podražení a už sedí na trestné lavici. Přesilovka pro hosty.
20:01
Střely na branku: 8 – 4
První třetina je minulostí. Hosté se brzy ujali vedení Markem Kvapilem, který už ve třetí minutě prostřelil Januse. Domácím se nepodařilo srovnat a v závěru pak přišel trest v podobě druhého gólu Martina Nečase, který tak dal svému celku dvoubrankový náskok. Uvidíme, co nám přinese další dějství, které začne přibližně v 18:15.
20:00
19:47
V závěru prvního dějství jde Kometa do dvoubrankového vedení. Zpoza branky dostal přihrávku od Hynka Zohorny přímo před odkrytou levou část Janusovy klece MARTIN NEČAS a brněnský mladíček pak svou střelu umístil naprosto přesně – 0:2. Asistence: Hynek Zohorna.
19:19
Kometa se znovu ubránila a je zase v plném počtu.
19:00
Hraje se poslední minuta první třetiny.
18:33
Kometa se dokázala osvobodit, puk letí až před Januse a hosté tak pošetřili další cenné vteřiny ze svého oslabení.
17:51
Na modré čáře hledal Gula Pavlíka, ale posledně jmenovaný se pak ke kotouči nedostal a ten tak skončil ve středním pásmu. Domácí tak musí útočnou třetinu opustit.
17:19
Malec inkasuje dvě minuty za držení protihráče a domácí mají v závěru třetiny k dispozici další početní výhodu.
16:41
Hořava se vydal do útočného pásma, byl ale úplně sám. Jeho spoluhráči šli střídat, a tak ho obrana Komety bezpečně obrala o kotouč.
16:13
Lukeš hledal svou přihrávkou Hübla, ale jeho ten kotouč nakonec nezachytil. Toho využili hosté k další akci a už míří s pukem před branku Januse.
15:25
Na druhé straně musel být v pozoru také Janus, jenž chytil dalekonosnou střelu Petera Tršky. Hned na to si pak domácí převzali kotouč a už s ním míří do útočného pásma.
14:43
Jiří Doležal střílel z prostoru mezi kruhy a Vejmelka byl znovu v pohotovosti. Jeho střelu však ukryl ve své lapačce a následně pak raději přerušil hru.
14:16
Další ubráněné oslabení je za hráči Komety. Kováčik se vrací zpět na ledovou plochu a Brno je kompletní.
13:22
Další souhra Litvínovu nevyšla, k puku se tak dostal Ondřej Němec a vyhazuje ho až před Januse. Litvínovští tak budou muset svou další přesilovkovou akci zakládat z hloubi vlastního obranného pásma.
12:45
Jakub Černý natřikrát zkoušel překonat Vejmelku, ale ani jedna střela se neujala. Hosté tak stále drží nějtěsnější možné vedení.
12:19
Robin Hanzl si sjel na vrchol pravého kruhu, odkud střelou švihem vyslal na Vejmelku tvrdou ránu, jenže hostující brankář byl znovu na svém místě.
12:16
Kováčik dostává dvě minuty za držení protihráče a je tu další přesilovka pro domácí Vervu Litvínov.
11:25
Hráči Komety jeli tři na jednoho, jako poslední se kotouče dotkl Jan Hruška, ale střelou z pravé strany Januse nepřekonal. Byla to ale velká šance k navýšení skóre!
11:17
Kometa je kompletní.
11:09
Další vyhození puku pryč od vlastní svatyně a vypadá to, že se hosté ubrání.
10:37
Hosté byli pod tlakem a na Vejmelku mířila další střela. Ta však přesná nebyla a Kometa se tak může osvobodit vyhozením puku až před Januse.
10:06
A další Pavlíkova rána, tentokráte z vrcholu levého kruhu, ale opět to byl Vejmelka, kdo vytěsnil kotouč do bezpečí.
09:31
Pavlík pálil od modré čáry, ale pouze do připraveného levého betonu Karla Vejmelky, který svým zákrokem Kometu podržel.
09:17
Tomáš Bartejs přidržel hůl svému soupeři a už sedí na lavici hanby. Litvínov si tak zahraje svou první početní výhodu. To vše ale až po první komerční pauze, která právě následuje.
08:17
Z prostoru mezi kruhy vyslal prudkou střelu Jakub Černý, ale i s touto ránou si dokázal Vejmelka poradil. Hosté tak znovu půjdou do další akce.
07:32
Domácí jeli dva na jednoho, Trávníček byl pak u konce celé akce, když střílel na Vejmelku, ten ale jeho přízemní střelu chytá!
07:28
Verva je v plném počtu.
06:57
Kometa opět ztrácí kotouč, ale Hořavovi se ho nepodařilo hned vyhodit, tak se hosté v domácím pásmu ještě zdrží.
06:11
Litvínovští se osvobozují, Pavelka zachytil kotouč za vlastní brankou a hned ho poslal až před branku Vejmelky.
05:50
Domácí se dokázali dostat k puku ve vlastním pásmu a nakonec se dostali i na opačnou stranu. Vybojovali tak útočné pásmo a vhazovat se bude v blízkosti Vejmelky.
05:28
A je tu další vyloučení domácích. Karel Pilař dostává dvě minuty za držení a Verva se tak bude znovu muset bránit ve čtyřech hráčích.
05:11
Domácí hokejisté znovu přišli o kotouč v pásmu Komety a hosté tak zakládají další útočnou akci.
04:05
Martin Hanzl našel svou přihrávkou rozjetého svého staršího bratra Robina, ale jeho únik před hostující branku zastavilo postavení mimo hru, která se stěhuje zpět do středního pásma.
03:50
Rostyslav Martynek dostal přihrávku ve středním pásmu, ale jeho formace už byla na ledě příliš dlouho a odchází tak střídat.
02:24
A hosté svou početní výhodu okamžitě využívají. MAREK KVAPIL dostal kotouč na levý kruh, odkud si našel ještě lepší střeleckou pozici a poté nekompromisní střelou posílá puk za Janusova záda – 0:1. Brňané se tak ujímají vedení. Asistence: Martin Erat, Ondřej Němec.
01:50
Sklenička podrazil Nečase a dostává dvě minuty za podražení.
01:27
Pavelka musel zasahovat proti střele hostů, konkrétně z hole Kováčika. Brankář Vervy tak nemusel vůbec zasahovat.
00:52
Sörvik nahodil puk do útočné třetiny pro Robina Hanzla, ale druhý jmenovaný na něho nakonec nedosáhl.
00:13
Verva se po vhazování ve středním pásmu dostala do útočného pásma, kde se ale příliš dlouho nezdržela. Nyní už s kotoučem na svých hokejkách míří do útoku hosté.
00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (Petrásek) – Gula, F. Pavlík, Sörvik, T. Pavelka, K. Pilař, Z. Sklenička – Martynek, V. Hübl (A), Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl (A), J. Černý – M. Hořava, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, Válek, J. Doležal – K. Reichel.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Bartejs, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik (A), Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – J. Káňa, Čermák (C), Haščák – Brabenec, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna, Dočekal, Vondráček.

Rozhodčí: Hribik, Bulanov – Lhotský, Svoboda.
Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile ráda provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Vzájemná utkání

Letošní vzájemná utkání patřila vždy domácímu týmu. Nejprve zvítězila Kometa vysoko 7:1, Verva pak po prodloužení brala výsledek 3:2 a znovu v Brně pak hráči Komety porazili Vervu, tentokráte těsně 2:1. Bude i dnes platit pořekadlo "můj dům, můj hrad"?
Nejproduktivnější hráči Komety

Marek Kvapil – 37 bodů (14+23)
Martin Erat – 33 bodů (12+21)
Vojtěch Němec – 26 bodů (11+15)
HC Kometa Brno

Hostující Kometa je totiž na pátém místě se shodným počtem bodů a o patro výše je jen díky lepšímu skóre. Také brněnští hokejisté touží jít přímo do play-off a chtějí se vyhnout předkolu. Na sever Čech tak jedou s jasným cílem, urvat s Litvínovem jakýkoli bodový zisk. Před reprezentační přestávkou porazili Brněnští Karlovy Vary 3:2 po prodloužení a na tuto výhru budou chtít také navázat. Rozhodně nás čeká zajímavé utkání.
Nejproduktivnější hráči Litvínova

František Lukeš – 39 bodů (16+23)
Viktor Hübl – 36 bodů (16+20)
Robin Hanzl – 23 bodů (7+16)
HC VERVA Litvínov

Domácí Litvínov je v tabulce na šestém místě, tedy na pozici, která zaručuje přímý postup do vyřazovacích bojů a v závěru základní části tak musí sbírat důležité body, aby si toto místo hráči Litvínova udrželi nebo naopak postoupili o nějaký ten stupínek výše. Na záda Vervě dýchají Piráti z Chomutova, kteří ztrácejí tři body. Litvínovští zatím nasbírali čtyřiasedmdesát bodů, Chomutovští pak jednasedmdesát. V dnešním utkání proti Kometě budou chtít svěřenci Radima Rulíka doma a před svými diváky nejlépe plně bodovat, nic jednoduchého to ale nebude. Naposledy prohráli hráči Litvínova 1:3 na ledě Mountfieldu v Hradci Králové. Odčiní tuto prohru?
Hezký podvečer přeji všem příznivcům ledního hokeje. Dnes je na programu šest utkání české nejvyšší soutěže a my budeme prostřednictvím tohoto online přenosu sledovat zápas mezi týmy HC VERVA Litvínov a HC Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.