Litvínov - Hradec Králové: Výhru 3:2 v prodloužení zajistil Lukeš

Dnešní utkání v první polovině nepřineslo příliš pohledného hokeje. Hosté se soustředili především na pevnou obranu a domácím to nelepilo na hokejkách. Když se ale rozehrál především Ondřej Jurčík, strhnul spoluhráče a ti nakonec skóre utkání zcela otočili. Litvínov protahuje vítěznou sérii na 7 utkání.
Hvězdy utkání: Ondřej Jurčík – Stanislav Dietz
60:23
Litvínov právě vstřelil branku!
Konec zápasu! Do úniku vyjel Viktor Hübl podporován FRANTIŠKEM LUKEŠEM.Osvědčená litvínovská kombinace zafungovala a domácí se tak mohou radovat ze dvou bodů. Asistence: Viktor Hübl.
60:05
Hradec se ujímá kotouče a míří vstříc Jaroslavu Hüblovi.
60:01
Litvínov se nakonec v závěrečné třetině dočkal vyrovnání zásluhou obránce Tomáše Pavelky. Nutno dodat, že za pasivní obrannou hru si to Hradec zasloužil. Rozhodne tento zápas prodloužení 3 na 3 či budeme svědky samostatných nájezdů?
60:00
59:39
Posledních pár vteřin do konce základní hrací doby. Kotouč putoval mimo hrazení.
59:10
Do palebné pozice si vybruslil Lukáš Válek. Patrik Rybár ale vedení domácích nechce připustit.
58:31
Litvínov dokázal vyrovnat. Utkání vysokým tempem spěje do prodloužení.
57:34
A je vyrovnáno! Po přihrávce od Daniela Sörvika se od modré čáry napřáhl ke střele TOMÁŠ PAVELKA! Jeho střela mířila náramně do pravého vinglu. Toto uktání nabídne ještě drama. Asistence: Daniel Sörvik.
56:44
Karlu Kubátovi střela vůbec nesedla. Z dalšího pokusu pálil František Lukeš bekhendem vysoko nad.
56:21
Vhazovat se bude ve středním pásmu. Postavení útočícího hráče v brankovišti.
56:05
Ale zatím je to spíše trápení. Hradec v klidu ustává výpady litvínovských borců.
55:30
Litvínov dostává naději na vyrovnání. Domácí si zahrají velmi důležitou početní výhodu.
55:30
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Richard Jarůšek – 2 min., podražení).
54:51
Ondřej Jurčík v další šanci! Litvínovský forvard se probojoval z levé strany před branku a nastřelil tyčku.
54:28
Východočeši si pomohli pouze icingem. Verva pokračuje v útočném pásmu.
54:13
Pěkná střela Robina Hanzla skončila v připravené lapačce Patrika Rybára.
53:54
Ofsajd Vervy posouvá hru do středního pásma. Litvínov jede od znova.
53:20
Hradec na chvíli převzal iniciativu v utkání. Teď už tu jsou s útokem opět domácí.
52:31
Špatná přihrávka kapitána Trávníčka. Následuje ofsajd a komerční přestávka.
51:25
Vyhození Mountfieldu míří opět pouze na hokejky soupeře. Verva ale musí kombinovat pouze po stranách. Střed kluziště je perfektně uzavřen hráči Hradce.
50:38
Tlak Litvínova pokračuje. Patrik Rybár musí být neustále ve střehu. Hosté si zahrávají s vedením.
49:33
Hradec Králové skvěle brání. Domácí nedostávají ani kousek prostoru.
48:30
Jakmile Litvínov o puk přijde, dokáže se na něj hned vrátit. Co je to domácím ale platné, když nevystřelí na bránu.
47:49
Hráči Vervy drží kotouč na holích. Přichází však malý počet střel na hostujícího gólmana.
47:01
Sražený pokus Martina Kokeše skončil až v sektoru stání mezi diváky. Následuje komerční přestávka.
46:27
Hosté v plném počtu. Velmi nepovedená přesilová hra Litvínova.
45:58
Katastrofální přesilovka od Litvínova. Patrik Rybár může v bráně odpočívat. Domácí borci jsou v útoku bezzubý.
45:19
Další marné pokusy o tlak. Hradec dobře brání. Navíc se domácí provinili zakázaným uvolněním.
44:30
Šance pro domácí na srovnání stavu utkání. Zatím se však Verva nemůže usadit v útoku.
44:27
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Ryan Potulny – 2 min., držení protihráče).
44:01
Jiří Šimánek udělal nadbytečnou kličku na modré, čímž vystavil spoluhráče do ofsajdové pozice.
43:14
František Lukeš vyprášil dres Rybára. Verva se dostala do útočné třetiny a bude tam chtít ohrozit hosty.
42:45
Dnešní utkání sleduje 4235 diváků.
42:00
Hra se přelévá ze strany na stranu. Vhazování následuje ve střední třetině.
40:46
Tomáš Pavelka se z pozice obránce dostal až do slibné šance před brankou. Patrik Rybár odrazil kotouč výstrojí.
40:06
Úvodní buly vyhráli borci v žlutočerném. Litvínov započal stíhací jízdu za body.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:16.
Nastolený trend z první třetiny pokračoval i v té druhé. Domácí navíc prohrávali už o dvě branky bleskově proměněnou přesilovkou Stanislavem Dietzem. V 36. minutě se ale prosadil litvínovský Ondřej Jurčík a Verva chytla tempo a rytmus. Ve zbytku druhé části Hradec přehrávala a vytvořila si další nadějné. Těšme se na drama třetího dějství.
40:00
39:44
Jiří Gula tvrdou ranou neohrozil Rybára. Střela po teči šla těsně mimo.
39:00
Verva k ničemu svého soka nepustí. Další nebezpečnou situaci vytvořil František Lukeš. Brankář Hradce si poradil.
37:57
Evidentně agilní Ondřej Jurčík skvěle pronikl celým útočným pásmem a bekhendovou střelou hodně zatopil Rybárovi.
36:58
Hradečtí se teď pouze osvobozují dalekým vyhozením. Tlak soupeře po gólu narostl. Mountfield se bude soustředit, aby dohrál třetinu ve vedení.
36:05
Hanzlova formace motá soupeře v pásmu. Aktivní domácí touží po vyrovnání.
35:33
Litvínov snižuje na 1:2! ONDŘEJ JURČÍK si vzal puk, najel si do palebné pozice a nekompromisně střelou s nápřahem rozvlnil síť. To je oživení pro domácí tým.
35:19
Hradec vyhodil přes všechny čáry. Litvínov se bez práce dostane do útočného pásma. Rybár se bude muset soustředit.
34:17
Střela Daniela Sörvika nenašla branku soupeře. Hosté hrají již v plném počtu.
33:24
Hráči Vervy se všemi možnými prostředky snažili procpat puk do branky. Patrik Rybár ne a ne pustil jediný gól.
32:29
Po komerční přestávce budou mít k dispozici šanci na snížení stavu domácí. Pokud chtějí body, měli by co nejdříve podobné nabídky využít.
32:29
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Blaž Gregorc – 2 min., hákování).
31:30
Hradec právě vstřelil branku!
A máme tu zvýšení na 2:0. O bleskově proměněnou přesilovku se zasloužil Richard Jarůšek, který našel na druhé straně najíždějícího STANISLAVA DIETZE. Obránce Hradce vyslal nechytatelnou bombu pod víko. Jaroslav Hübl byl bez šance na zásah.
Asistence: Richard Jarůšek a Jake Newton.
31:09
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Miloslav Hořava – 2 min., hákování).
30:54
Chaotický přechod hostů do útoku pramení v odpískaný ofsajd.
30:22
Jiří Gula vyčkával se střelou. Prvním pokusem trefil Bedřicha Köhlera, druhým pak výstroj Patrika Rybára.
30:00
Hradečtí se zbavují puku a odjíždí střídat. Jednomu z hráčů Hradce vypadlo plexi z helmy. Hra se přerušuje.
29:13
Hübl předvedl zákrok pravým betonem proti střele Jacka Newtona. Hradec se usadil v útočné třetině.
28:46
Domácí v plném počtu. Verva měla více šancí v oslabení než při hře 5 na 5.
28:14
Viktor Hübl může litovat zahozené šance v oslabení! Brankář Rybár si nepočínal s přehledem, namazal litvínovskému útočníkovi. Asistent kapitána poslal puk pouze do Rybárových zad.
27:34
Zbyněk Sklenička si z hluboka oddychl, když jím tečovaný puk trefil pouze tyčku vlastní branky.
27:10
Robin Hanzl v oslabení ujel a z pravého kruhu zkusil prověřit brankáře. Rybár vyrazil kotouč do ochranné sítě.
26:45
Richard Jarůšek drze pronikal do útočného pásma. Karel Kubát soupeře takticky fauloval.
26:45
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., podražení).
26:15
Slušná střela Jiřího Guly, který poslal puk přes změť těl až na Rybára. Gólman Mountfieldu ale vytáhl zákrok ramenem. Následuje komerční přestávka.
26:06
Zakázané uvolnění Hradce. Verva má příležitost ohrozit svatyni hostů.
25:32
Na druhé straně vytáhl svou lapačku Jaroslav Hübl. Hra se trochu zrychlila. Domácí fandové ale chtějí vidět góly v hradecké síti.
24:54
Když selže obrana, v pohotovosti je Patrik Rybár. Jako teď při pokusu Tomáše Pavelky.
24:30
Domácí se hodně snaží vypracovat si šanci na vstřelení gólu. Mountfield ale skvěle brání všechny pokusy.
23:45
Puk letěl po teči Ondřeje Jurčíka pouze na střídačku Vervy. Buly ve střední třetině.
23:24
Jan Veselý se dostal do zakončení. Jaroslav Hübl v brance připraven.
22:28
Jaroslav Bednář se dostal do zajímavé pozice bezprostředně před bránou soupeře. Hradecký útočník. Verva už bude hrát v pěti.
21:54
Střela Richarda Jarůška skončila na bránícím hráči. Litvínov zatím v pohodě odolává početní převaze.
21:27
Nyní jsme svědky zakázaného uvolnění v podání hostů. Druhé dějství se opět rozjíždí pozvolna.
21:15
Kapitán Trávníček si nepohlídal přejetí přes útočnou modrou. Píská se ofsajd.
20:43
Speciální formace pro oslabení domácích vyhazuje kotouč co nejdál od Hübla.
20:28
Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Kubát – 2 min., držení protihráče).
20:12
Začala nám druhá třetina. Poté, co se puku ujali domácí, ho poslali na zakázané uvolnění.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
Utkání se rozjíždělo pozvolna. Hráči jakoby už od začátku nemohli. Domácím nepomohla ani přesilovka. Do vedení šli totiž Hradečtí zásluhou Jaroslava Bednáře. Diváci si pohledného hokeje příliš neužili. Doufejme v zlepšený výkon ve druhé třetině.
20:00
19:40
Litvínov marně hledá cestu do útočné třetiny. Mountfield brání na jedničku.
18:53
První lajna zatopila litvínovskému brankáři. Nadvakrát musel Hübl zneškodňnovat šanci hostů.
18:21
Jaroslav Hübl si připsal další zákrok. Kotouč schoval do lapačky a buly se bude odehrávat před jeho brankou.
17:31
Pomalé nahození Jaroslava Bednáře nemělo šanci na úspěch. Gólman domácích rychle rozehrál spoluhráčům do akce.
16:44
Hráči Vervy se nemohou dostat do zakončení. Královehradečtí si výborně vykrývají prostory.
16:04
Patrik Rybár má nějaké problémy s vystrojí a řeší to s kustody na střídačce. Pokračování hry se zdrží.
16:04
Ondřej Jurčík skvěle vypálil na bránu. Gólman Mountfieldu ale vytáhl ještě lepší zákrok.
15:43
Jaroslav Bednář netrefil přihrávku před brankou. Na druhé straně si protiútok 2 na 1 pohlídal lapačkou Patrik Rybár.
15:06
Kotouč skončil na střídačce domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:39
Martin Štajnoch si sjel pro střelu z hranice pásma. Jaroslav Hübl gól nepustil.
13:51
Litvínov se snaží odpovědět. Verva se tlačí směrem k brance soupeře. Hradec si v obraně ale ví rady.
12:59
Hradec Králové se ujímá vedení! Po nepřehledné situaci se odhodlal ke střele zápěstím od mantinelu JAROSLAV BEDNÁŘ a svého jmenovce Jaroslava, tedy Hübla, překonal. Brankář domácích přes hráče nemohl nic vidět. Stav utkání 0:1.
Asistence: Zdeněk Čáp a Bedřich Köhler.
12:19
Přihrávka rukou ukončuje snažení domácích vybojovat puk. Tempo hry stále stagnuje, navíc tu máme komerční přestávku.
11:38
Jiří Šimánek vypálil po přihrávce Richarda Jarůška. Hübl se ani nemusel snažit. Rána letěla nad bránu.
11:03
Východočeši vyhazují na další icing. Hráčům se nechce bruslit a puky nechávají dojet až za brány soupeřů.
10:38
Stanislav Dietz nahodil puk dopředu pro spoluhráče. Jaro Hübl puk zachytil. Domácí mohou otočit a zaútočit.
10:04
Domácí v plném počtu. Verva svou početní výhodu nedokázala využít. Mountfield se v pohodě ubránil.
09:34
Litvínov se nemůže usadit v útočném pásmu. Hosté vyhazují puky ze třetiny. Navíc se domácí budou bránit po zakázaném uvolnění.
08:49
Po dobré pasáži v útoku se Verva musí vracet. Hradečtí dokázali vyhodit a osvobodit se.
08:12
Verva rozjela první přesilovou hru. Jiří Gula tvrdou ranou provětral brankáře hostů.
08:04
Vyloučení v týmu Mountfield HK (Stanislav Dietz – 2 min., podražení).
07:53
Teprve druhý zákrok utkání pro Patrika Rybára. Litvínov lehce stupňuje aktivitu.
07:34
Ofsajd na straně domácích. Fanoušci by si jistě přáli záživnější hokej.
07:05
Nepřesnost trápí oba dnešní soupeře. Filip Pavlík přihrál pouze na hůl soupeře. Hradecký útočník ihned o puk přišel špatnou domluvou se spoluhráči.
06:04
Brankáři zatím nemají v zápase příliš práce. Po ofsajdu Hradce navíc úplně vychladnou. Následuje komerční přestávka.
05:37
Druhý icing Vervy v utkání. Hosté budou mít možnost se dostat do šanci před domácí bránou.
05:10
Ondřej Kopta svou střelu nasměroval pouze do boční sítě. Jaroslav Hübl skvěle vykryl volný prostor u tyče.
04:17
Domácí to zkoušejí založit od vlastní branky. U zadního mantinelu za Rybárem ale neuspěli a dopředu se znovu ženou Hradečtí.
03:21
Bedřich Köhler vyzkoušel pozornost Jara Hübla. Litvínovský gólman si pokus pohlídal.
02:55
Teď se domácí dopustili zakázaného uvolnění. Hradec má možnost ohrožení branky domácích.
02:19
Litvínov neudrží kotouč delší časový úsek na holích. Východočeši dobře vykrývají prostory pro přihrávky.
01:49
Proti pravidlům se nyní provinili hosté. Mountfield poslal puk přes všechny čáry.
01:06
Verva nepouští soupeře do svého obranného pásma. Hradec ale drží puk a snaží se ohrozit Jaroslava Hübla.
00:01
Hradečtí vyhrávají první buly zápasu. Puku se však zmocnili domácí a poprvé vyslali na Rybára střelu.
00:01

HC VERVA Litvínov: J. Hübl (Janus) – Kubát, Gula, Sörvik, T. Pavelka, Z. Sklenička, Kokeš, F. Pavlík – Lukeš, V. Hübl, Stříbrný – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Reichel, M. Hořava – Gerhát, Válek, Jurčík.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Newton, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas – Šimánek, T. Knotek, Jarůšek – Köhler, Potulny, Bednář – Čáp, Dragoun, J. Veselý – Kopta, Nedvídek, Beránek.

Rozhodčí: Pešina, Pražák – Gerát, Hynek.
Mountfield HK: 7. místo, 19 bodů, 41:35
Aktuální forma: V,P,V,V,V
Hradec Králové se také nachází ve slušné formě. Po slabším startu do sezóny si připsali čtyři výhry z pěti zápasů a naposledy porazili silný Chomutov (3:2). Mountfield patří k týmům s velmi dobrou produktivitou. V Litvínově ale nečeká na borce z východních Čech lehká práce. Domácí jsou v laufu, navíc panuje na severu vždy bouřlivá atmosféra. Čeká nás velká bitva bez favorita, a tak šance pro Hradecké na body jsou 50 na 50.
Brankářská jednička: Ondřej Kacetl – 7 zápasů, 90,75% úspěšnost zásahů
Hvězdy týmu: Richard Jarůšek, Jaroslav Bednář, Jiří Šimánek
HC VERVA Litvínov: 3. místo, 24 bodů, 36:32
Aktuální forma: V,V,V,V,V
Litvínov se veze na vítězné vlně. Chemici neprohráli již šest utkání a vstoupí tabulkou vzhůru. Po výprasku v Brně (1:7), Litvínovští už porazili Vítkovice, Karlovy Vary, Plzeň, Spartu, Liberec a naposledy Pardubice. Famózní série zvedla hráčům sebevědomí, a tak si na ledě více dovolují a střílí branky jak na běžícím páse. Z domácí pětizápasové šňůry těží velmi cenné body, které se jim budou v pokračování ročníku jistě hodit.
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 11 zápasů, 93,87% úspěšnost zásáhů
Hvězdy týmu: Jaroslav Janus, František Lukeš, Viktor Hübl
Krásné hokejové odpoledne! Již počtvrté v řadě se vám hlásím ze Zimního stadionu Ivana Hlinky. Litvínov sehraje dokonce pět utkání doma v řadě za sebou a dnes nás čeká to čtvrté z nich. Do cesty rozjeté žlutočerné mašině se postaví hradecký Mountfield. Otázkou však zůstavá, zda-li se hokejistům z východních Čech povede Vervu zastavit. Odpověď dostaneme poskočení tohoto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.