Litvínov - Zlín: Do prázdné brány se trefil Roman Vlach, 3:6

Konec utkání! Zlínští si vezou ze severu Čech tři body za výhru 6:3. Výsledek zápasu odpovídá průběhu utkání, kdy Zlín jasně předčil domácí v efektivitě a produktivitě. Litvínovu nepomohla ani změna gólmana. Naději sice vykřesal Trávníček s Hüblem, po gólu Vlacha už bylo jasno.
Hvězdy utkání: Viktor Hübl – Antonín Honejsek
59:40
Zlín kontroluje hru. V tomto zápase se již nic nestane.
58:56
Martin Kokeš ještě zkusil pozornost Kašíka. Gólman Moravanů dnes má formu a dokazuje to do posledních chvil.
58:24
Zlín právě vstřelil branku!
Výhoda jednoho muže na ledě domácím nepomohla. Z úniku zvyšuje na 6:3 ROMAN VLACH! Tohle byla tečka za dnešním utkáním. Bez asistence.
58:10
Zápas pokračuje před Liborem Kašíkem při power-play domácích. Tomáš Halász již sedí na střídačce.
58:06
Oddechový čas pro domácí.
58:05
Litvínovu se nedaří proniknout do útoku. K tomu jim může pomoci zakázané uvolnění Zlína.
57:24
Zlín nepustí Vervu do souvislejšího tlaku. Daří se hostům kouskovat hru.
56:29
Hosté v plném počtu. Teď to bude pro domácí ještě obtížnější vyrovnat utkání.
56:14
Jiří Gula vyslal projektil přímo do břicha gólmana hostů. Fanoušci chtějí vidět drama. Hala se otřásá v základech.
55:35
Litvínov si vystřídal a žene se do dalšího útoku. Domácí hráči byli v útočném pásmu tak rychle, až Liboru Kašíkovi spadla helma.
54:45
Robin Hanzl střelou zápěstím nenašel pravou šibenici Kašíkovy brány.
54:26
Antonín Bořuta dává naději Vervě snížit v přesilové hře. Bořuta vyhodil puk mimo kluziště bez teče.
54:14
Proti pravidlům se provinili hosté. Zakázané uvolnění.
53:58
Ani Hübl, ani Reichel neprocpali puk za záda Libora Kašíka! Velmi obtížné momenty zažívá gólman Zlína. Kašík si zatím ví rady s narůstajícím tlakem.
53:37
Kristian Reichel nezvládl rychlostní souboj. U puku byl dříve jeden z Moravanů. Zakázané uvolnění přesouvá hru do obranného pásma domácích.
53:04
Verva těžkou chvíli přestála a už se zase může soustředit na vymazání dvoubrankové ztráty.
52:04
Nádherný reflexivní zákrok předvedl Tomáš Halász po teči Jakuba Černého, který sáhl do střely Jiřího Marušáka.
51:38
Ševci se sami nepřesnou přihrávkou vyhazují z útočného pásma.
51:24
První šanci hostů v početní výhodě zastavuje brankář domácích.
51:04
Tomáš Pavelka zasáhl soupeře do obličeje hokejkou a oslabuje tak svůj tým. Zlín si zahraje 5 na 3.
51:00
Michal Trávníček poněkud agresivně najel do Libora Kašíka. Nedovolené bránění posílá kapitána na trestnou.
50:31
Roman Vlach nepřesně vypálil na branku. Gólman Vervy si jeho střelu stáhl a rozehrál puk pro spoluhráče.
49:56
Halász zastavil ránu zlínského útočníka svou lapačkou.
49:06
Rostislav Martynek si na první gól bude muset počkat. Proti jeho střele vystoupil brankář hostů.
48:55
Kubiš nepřesně pálil po přechodu do útočného pásma.
48:11
Litvínov je zpátky v utkání! Domácí fanoušci cítí šanci a ženou své borce za vyrovnáním. V elektrizující atmosféře Jiří Gula napálil od modré lajny masku Libora Kašíka.
47:28
Oddechový čas pro hosty.
47:28
Litvínov právě vstřelil branku!
Litvínov opět snižuje! Po tvrdé střele Martina Kokeše se nejlépe před Kašíkem zorientoval MICHAL TRÁVNÍČEK. Pro kapitána Vervy již nebyl problém doklepnout kotouč do odkryté branky. Asistence: Martin Kokeš a Jakub Černý.
46:55
Filip Pavlík krásně vystihl přihrávku soupeře. Do zcela volného útočného pásma nemohl, jelikož se z něj pomalu vracel jeho spoluhráč.
46:47
Pískán ofsajd Zlínu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
45:37
A přeci jen je tu alespoň malá naděje na otočení výsledku. Přes Pavelku a Kristiana Reichela se kotouč dostal k VIKTORU HÜBLOVI. Asistent kapitána se otočil a bekhendovou střelou překonal Libora Kašíka. Stav utkání 2:5. Asistence: Kristian Reichel a Tomáš Pavelka.
Dnešní utkání sleduje 4523 diváků.
44:48
Šťastný jen lehce posunul puk k Halászovi. Tomáš Halász vyrazil kotouč pravým betonem.
43:41
Karel Kubát dostal kotouč do středního pásma, když se chystal vystřelit, tak mezitím projel do útočného pásma a octl se v ofsajdu.
42:52
Čas od času ale domácí zaměstnají Kašíka. Zlínský gólman je dnes při chuti a jen tak nějakou střelu nepustí.
42:20
Ondřej Jurčík se pohybem snaží strhnout spoluhráče k větší aktivitě. Litvínov působí lehce odevzdaným dojmem.
41:43
Libor Kašík zaznamenal první zákrok třetí třetiny. Dnes si v brance postavil zeď.
41:14
S Vervou to vypadá beznadějně. Zázraky se však stávají. V tomto zápase se ale vydaří Zlínu vše, na co sáhne.
40:20
Zlín nasázel soupeři pověstného bura! Střelu Roberta Říčka tečoval před Halászem ROBERTS BUKARTS a hosté vedou 5:1. Asistence: Robert Říčka a Oldrich Kotvan.
40:01
Domácí vstoupili do třetí třetiny se změnou v brankovišti. Jaroslava Januse vystřídal Tomáš Halász.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:18.
Litvínov bude muset hodně zlepšit produktivitu pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk z dnešního zápasu. Již v 30. minutě vedli Moravané po gólech Podešvy a Honejska. Když se vzápětí prosadil Lukeš, vypadlo to na dramatičtější průběh třetiny. Jenže v 35. minutě se podruhé radoval z gólu Antonín Honejsek a Zlín by si tak měl ve třetí třetině už jen hlídat pohodlný náskok.
40:00
39:40
Jaroslav Janus pokryl nebezpečnou střelu Petra Holíka.
38:56
Delší pasáž hry se domácí usadili v útočném pásmu. Bez střelby na Libora Kašíka jim to je však k ničemu.
37:43
Okál v tísni ještě dostal kotouč k Pavlu Kubišovi. Kubiš chtěl najít skulinku mezi betonem a tyčkou. Janusův pravý beton puk nepropustil.
37:31
V brejku 2 na 1 Roman Vlach nepřesně hledal spoluhráče. Jaroslav Janus tentokrát nemusel zasahovat.
36:53
Zlín kontroluje hru. Hosté si drží soupeře ve středním pásmu.
35:36
Verva by chtěla utkání zdramatizovat ještě v této třetině. Proti ní se staví ve skvělé formě chytající Kašík.
34:39
Zlín si znovu užívá radost! Z brejku se podruhé prosazuje z levé strany ANTONÍN HONEJSEK. Stav utkání 1:4. Pro domácí je to po snižujícím gólu studená sprcha. Asistence: Martin Podešva.
34:29
Richard Nejezchleb si otočkou udělal z obrany dobrý den.
33:34
Říčka prokličkoval do útoku. Zlínští nic nevymysleli, dopředu se žene Verva.
33:12
Rozhodčí pískají úmyslný ofsajd Litvínovu.
32:26
Tempo hry nyní snese ta nejpřísnější měřítka. Žádný z týmů nemá jasnou převahu. Vidíme hokej nahoru dolu.
30:43
Konečně se dočkali také domácí fanoušci! Daniel Sörvik poslal puk na Viktora Hübl. Hübl našel dlouho letého kamaráda FRANTIŠKA LUKEŠE.Lukeš tvrdou střelou upravuje stav utkání na 1:3. Asistence: Daniel Sörvik a Viktor Hübl.
29:42
Nyní se naskýtá další příležitost pro domácí. Za podražení si posedí Jiří Ondráček.
29:28
Pro Litvínov se stává tříbodový zisk z utkání utopií. Zvláště, když se po asistenci Zdeńka Okála prosazuje ANTONÍN HONEJSEK. Na jeho střelu po ledě byl Jaroslav Janus krátký. Asistence: Zdeněk Okál a Miroslav Blaťák.
28:55
Zlín hraje v plném počtu. Další dva trestanci si sedí vlastní vzájemný trest.
28:42
Miloslava Hořava zbytečně kličkoval na modré čáře a vystavil tak svůj tým do ofsajdu. Vhazování ve střední třetině.
27:37
Holík se Pavlíkovi za sekání mstil, a tak se na trestné také odpočine na dvě minuty za hrubost.
27:37
Vzájemný trest si odsedí Filip Pavlík za osekávání soupeře.
27:37
Libor Kašík dává šanci svému týmu si oddechnout.
27:19
Pavlík to zkoušel od modré. Robert Říčka ale puk včas odklidil z nebezpečného prostoru.
26:54
Litvínov bude mít šanci na vyrovnání. Po faulu Ondřeje Veselého si Chemici zahrají dvě minuty trvající přesilovou hru.
26:37
Antonín Bořuta nevyužívá obrovskou příležitost! Po sekeře ze strany Reichela na jeho osobu se rozjel k trestnému střílení. Kotouč zlínský útočník cpal pod víko. Jaroslav Janus bravurně vychytal jeho pokus.
26:37
Trestné střílení pro Zlín!
26:09
Zlín druhý gól evidentně nakopl. Verva se brání a vůbec nehraje s kotoučem.
24:40
A je to již 0:2. Z jednoho útoku vytěžili hosté maximum. Matějíček s Kubišem našli MARTINA PODEŠVU, který z levého kruhu propálil do šibenice Jaroslava Januse. Asistence: Pavel Kubiš a Martin Matějíček.
24:33
Opět vidíme řadu nepřesností.
24:00
Hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jednomu týmu se nedaří usadit před brankou soupeře.
22:54
Říčka zkusil z dálky ohrozit Januse. Brankář Litvinova zůstává ve druhé části nepřekonán.
22:21
Sražený puk do útočné třetiny Zlína nevystihl Šťastný a přejel do pásma dříve. Ofsajd.
21:41
Kapitán Trávníček naznačil střelu, poté přihrál. Jeho pokus najít spoluhráče nevyšel.
21:05
Robin Hanzl si dlouho promýšlel zda vystřelit, či přihrát. Nakonec se rozhodl pro první variantu a jen těsně neprocpal kotouč skrze Kašíkovu výstroj.
20:30
Hübl v tísni nahazoval puk na gólmana. Kašík ihned rozehrál. Zlín se dočkal vhazování v útočné třetině.
20:02
Teď už se může vhazovat. Viktor Hübl čistě získal puk pro domácí, kteří ho vzápětí ztratili.
20:01
Začátek druhé třetiny se oddaluje kvůli nerovnostem na ledu, který musí odstranit domácí pořadatelé.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:22.
První část hry ukončuje zvukový signál za stavu 1:0 pro hosty. Litvínov byl ale celkově aktivnější a vypracoval si spoustu nadějných příležitostí. Jenže když domácí nevyužili přesilovku 5 na 3, přišla pomsta. Zlín se ve své početní výhodě dostal do jednogólového vedení a to udržel.
20:00
19:10
Zlín se usadil v pásmu a kombinuje s kotoučem na holi. Verva se dostala ze sevření, ale tohle přesně Moravanům vyhovuje.
18:26
Kristian Reichel zkusil poslat střílenou přihrávku před Kašíka. Nikdo z jeho parťáku puk netečoval.
17:25
Martin Hanzl to sice vzal na sebe, žádnou šanci pro spoluhráči ale nevytvořil. Kotouč ztratil v útočném pásmu.
16:48
Jakub Černý se nedokázal prosmýknout přes obránce, který mu puk vzal.
16:02
Obrovská šance Miloslava Hořavy! Domácí útočník vybruslil od kraje před branku a poslal tvrdou ránu na Kašíka. Domácího gólmana prostřelil, jenže kotouč pomalu doklouzal mimo tři tyče.
15:41
Nahození puku do útočné třetiny nevyšlo Litvínovu. Jeho hráči vjeli do pásma dříve. Píská se ofsajd.
15:30
Kašík znovu zasahuje! Hned dvojnásobně vychytal šance Vervy. Domácí útočníci musí mít hostujícího gólmana plné zuby.
14:40
Filip Chytil nenachytal Januse prudkou střelou po ledě. Slovenský brankář vytasil svůj levý beton.
14:12
Verva se snaží nezdar napravit. Proti střelám Litvínova se ale vždy úspěšně staví Libor Kašík.
13:16
PSG Zlín využívá druhou přesilovku! Od Antonína Honejska se puk dostal k Ondřeji Veselému. Ten vyslal střílenou přihrávku před Januse. Kolem branky domácích hlídkoval ROMAN VLACH, který kotouč tečoval přesně do protisměru brankáře. Stav utkání 0:1. Asistence: Ondřej Veselý a Antonín Honejsek.
12:44
Marušákova rána od modré mířila hodně vedla. Kotouč zachytili domácí a vyhazují ho, co nejdále od Januse.
12:22
Okamžité vyhození puku z obrany dává Litvínovským trochu času na oddech.
12:09
Filip Pavlík zahákoval svého protihráče, ten spadl, rozhodčí zvedl ruku a není z toho nic jiného než vyloučení na dvě minuty.
11:24
Verva kontroluji hru. Zlínští se dostávají do ojedinělých šancí. Pavelka teď za pomocí celého těla zastavil puk a následně ho zalehl. Vhazování před Jaroslavem Janusem.
10:30
S útokem je tu také Zlín. Pobyt hostů v útočné třetině ale nebyl tak dlouhý, jak by si trenéři hostů představovali.
09:24
Hosté již hrají v plném počtu. Litvínovu se dvojnásobná přesilovka nepodařila využít, zkrácená o jednoho muže už vůbec ne. Stav utkání nadále zůstává 0:0.
08:51
Robin Hanzl trefil masku brankáře hostů! Poté se Litvínovští nepřesnou kombinací vyhnali z útoku. Drtivému tlaku Zlín prozatím odolává.
08:08
Litvínov sevřel svého soupeře. Kašík schytává rány ze všech stran. Jenže ani jedna ne a ne projít do brány.
07:24
Šance 5 na 3 pro domácí! Jiří Marušák vyhodil puk mimo kluziště a dostává za to trest na dvě minuty.
07:18
Jiří Gula poslal tvrdou ránu směr Libor Kašík. Gólman zasahovat nemusel.
07:11
Nyní se naskytuje šance pro domácí borce. Filip Chytil si v útoku počínal nedovoleně. Dvě minuty stráví na trestné lavici.
06:44
Domácí v plném počtu. Zlín svou první přesilovku v utkání nedokázal využít.
06:00
Ondřej Veselý si najel do útočného pásma a s trochou prostoru vyslal jedovatou bombu na Januse. Brankář Vervy vytáhl bravurní zákrok lapačkou.
05:26
Domácí nedovolují soupeři usazení v obranném pásmu a hru kontrolují.
04:44
Litvínov si poprvé před vlastními fanoušky zahraje oslabení. Na dvě minuty vyloučen Gula.
04:00
Verva se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění. Domácí gólman musí být ve střehu.
03:17
Další zákrok si připisuje Jaro Janus. Zlín se opět usazuje v útoku a trápí litvínovskou obranu.
02:46
Viktor Hübl zavezl puk do útočné třetiny. Po přihrávce Kristiana Reichela se odhodlal ke střele Filip Pavlík. Nebezpečný projektil s obtížemi likviduje Libor Kašík.
02:07
Zakázané uvolnění přesune hru do útočného pásma hostů. Verva může něco vymyslet.
01:49
Za pukem do útoku se hnal Martin Hanzl. Včas před ním zasáhli hostující obránci.
01:31
Po přerušení hry nadále zůstáváme před Janusem. Zlínští vstoupili do utkání velmi aktivně.
00:49
Zlín skvěle presuje litvínovskou rozehrávku. Klub ze severu se zatím nedokáže prosadit před modrý val.
00:01
Úvodní vhazování sezony 2016/17 na Zimním stadionu Ivana Hlinky vyhráli domácí. První zákrok zápasu si připisuje gólman Vervy.
00:01
Vše je připraveno na zahájení druhého kole Extraligy ledního hokeje. U přenosu Vás vítá Lukáš Holán. Příjemnou zábavu!

HC VERVA Litvínov: Janus (Halász) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, F. Pavlík, Sorvik, Pavelka, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Reichel – Nejezchleb, R. Hanzl, M. Hořava – Trávníček, J. Černý, Martynek – M. Hanzl, Gerhát, Jurčík.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Bořuta, Matějíček, Žižka, Horák, Blaťák – Bukarts, P. Holík, Říčka – O. Veselý, Honejsek, Vlach – Okál, Podešva, Kubiš – Šťastný, Chytil, J. Ondráček..
PSG Zlín – 12., 0. b., 3:5
Aktuální forma: P,P,V,V,P
Zlínu se úvod ligy nepovedl. V prvním utkání podlehl 3:5 posílenému Brnu, které bude aspirovat na ty nejvyšší příčky. Moravané se určitě budou chtít rehabilitovat již další utkání. Zlínští se tradičně nechvástají převelikými cíli, ale minimálně účast v play-off by jim neměla uniknout. Podaří se jim za tímto snem nakročit v zápase daleko od domova?
Letní posily: Miroslav Blaťák, Antonín Bořuta, Ondřej Holomek, Antonín Honejsek, Martin Podešva
Brankářská jednička: Libor Kašík – 1 záp, 81,82% úsp.
Hvězdy týmu: Miroslav Blaťák, Roberts Bukarts, Petr Holík
HC VERVA Litvínov – 3. místo, 3 b., 3:1
Aktuální forma: V,P,P,V,V
Jak jsem již zmínil vstup do nového ročníku má severočeský tým úspešný. V pátek porazili hosté Olomouc a nyní se poprvé představí také na vlastním ledě. Soupeřem jim bude nepříjemný Zlín. Svěřenci kouče Radima Rulíka však budou chtít zapomenout na zpackanou minulou sezónu za každou cenu.
Letní posily: Tomáš Halász, Jaroslav Hübl, Daniel Sorvik, Jakub Černý, Richard Nejezchleb
Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 1 záp., 96,67% úsp.
Hvězdy týmu: Viktor Hübl, Robin Hanzl, Karel Kubát
Vítejte u zápasu druhého kola Extraligy ledního hokeje mezi domácím Litvínovem a moravským klubem ze Zlína. Čeká nás zajisté zajímavý duel mezi těmito tradičními týmy. Poslední dobou si kluby výhry poctivě rozdělují, v minulosti jsme mohli zaznamenat i desetizápasovou vítěznou šnůru Moravanů. Faktem zůstáva, že se Litvínovu proti Zlínu dobře nehraje. Vstup do sezóny se ale Chemikům vydařil, tak se nechme překvapit, co nám tento duel nabídne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.