Mladá Boleslav - Karlovy Vary: Henri Tuominen dal druhý gól v zápase, 1:4

Z Mladé Boleslavi je to vše, přejeme příjemný zbytek dne.
Je dobojováno. Ačkoliv byla Boleslav před zápasem favorit, nedokázala tuto roli potvrdit. Po nepovedené druhé třetině prohrávala 0:3, kdy Vary udělily domácím lekci z produktivity. Boleslav se rychle zásluhou Orsavy dostala ve třetí třetině zpět do zápasu, jenže 12 minut před koncem finský útočník Henri Tuominen rozhodl zápas, kdy vrátil Varům tříbrankové vedení. Stav 1:4 zůstal až do konce a Karlovy Vary tak poprvé vyhrávají na ledě soupeře. Zato domácí mají o čem přemýšlet. Jejich výkon diváci několikrát během zápasu ocenili pískotem.
Nejlepší hráči zápasu:
Jakub Orsava (MBL)
David Honzík (KVA)

Zásahy brankářů
Jan Lukáš (MBL) – 0 (celkem 10 zásahů)
Tuomas Tarkki (MBL) – 3 (celkem 5 zásahů)
David Honzík (KVA) – 18 (celkem 56 zásahů)
59:45
Poslední útočná akce domácích...
59:26
Hyka se dostal do bezprostřední blízkosti gólmana. Puk ho nad ramenem přeskočil a Honzík nevěděl, kde černý kotouč má, avšak se spoluhráči dokázal nakonec situaci zachránit, než se z dálky přihnal do mezikruží Lenc. Jeho následný pokus poté nebyl úspěšný a hra nakonec byla přerušena.
58:47
Vítězní jsou nakonec domácí, ale Vampola ze střední vzdálenosti netrefuje.
58:30
Hráči se přetahují u mantinelu za Honzíkem o puk.
57:40
Toto byla situace jak z grotesky. Ve svém obranném pásmu totiž pod sebou ztratil Tomáš Harant puk a než ho našel, když se k němu blížil soupeř, rozplácl se na ledě jako ryba.
57:03
Na druhé straně neuspěl Radan Lenc.
56:20
Skuhravý šel vpřed a poslal puk na spoluhráče, který byl zpracováván obranou. Ten mu ho bez přípravy vrátil a Tarkki musel vytáhnout zákrok, aby uhlídal prostor u levé tyče.
55:00
Boleslav se tlačí do útoku, ale pět minut před koncem to stále vypadá, že Vary uhrají první výhru na ledě soupeře v sezóně.
53:53
Nyní se prezentoval dojíždějící Hyka ostrou střelou tamtéž, avšak kvůli tomu, že o puk okamžik předtím bojoval spoluhráč, byl brankář Honzík připraven u levé tyče a neprosmýkla by se tamtudy ani myš.
53:17
Látal to zkoušel u levé tyče a mířil z ostrého úhlu na růžek. Touš o kousek přeletěl bránu.
52:24
Hra je po další akci domácích přerušena a sudí museli nekompromisně odtrhnout hráče obou celků od sebe. Hrozilo, že situace přeroste v bitku.
51:40
Jonák se ocitl u pravé tyče ve skvělé palebné pozici, ovšem neuspěl stejně jako v první třetině.
51:09
Ofsajd hráčů Mladé Boleslavi.
Dnešní utkání sleduje 2679 diváků.
50:25
Od kruhu napřáhl Skuhravý a snažil se mířit mezi betony. Tarkki veškerý volný prostor dokázal utěsnit.
48:55
Do dobré palebné pozice se dostal Kurka, jenže promeškal vhodný okamžik a zpracoval ho karlovarský obránce.
47:21
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Zdá se, že HENRI TUOMINEN překazil Boleslavským rozlet. Ihned poté, co domácí neuspěli ve své šanci, zavezl kotouč Tomáš Rachůnek do útočného pásma a zpětnou přihrávkou našel právě najíždějícího a hlavně volného Tuominena, který neváhal a propálil boleslavského brankáře ze střední vzdálenosti. Asistence: Tomáš Rachůnek, Denis Kindl.
46:26
Během komerční pauzy museli domácí zvažovat taktiku na vhazování, která málem vyšla. Vpřed se vydal osamocený Urban, kterého následně pronásledovali dva obránci Energie. Rozjetého Urbana však Honzík skvěle vyčapal.
46:17
Tarkki schovává nahozený kotouč do lapačky.
45:20
Nyní se osmělil Pospíšil, jenž zachytil před bránou puk, který se k němu došoural zpoza klece. Gólman pozorný.
44:01
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Boleslavským vykřesal naději rychlým využitím přesilové hry JAKUB ORSAVA. Od kruhu napřáhl a prostřelil bezchybně Davida Honzíka, který tak přichází o čisté konto. Asistence: Lukáš Žejdl, Matěj Stříteský.
43:36
Stříteského bomba od modré bez přípravy sice nic gólového nepřinesla, ale Vary jdou do čtyř. Za hru vysokou holí jde na trestnou Martin Rohan.
42:37
Hyka připravoval akci, puk si prostřednictvím odražených střel vyměnili dva hráči, až nakonec Pabiška poněkud delší dobu váhal se střelou od kruhu, až měl zcela zablokovaný prostor. Hra se následně překlopila na druhou stranu.
42:20
Zakázané uvolnění Varů.
42:00
Boleslav na první pohled vypadá, že nic nevzdává. Hra je proto o poznání bojovnější než v předešlých dvou třetinách.
41:00
Energetici vystartovali vpřed, avšak gólman Tarkki uspěl proti nebezpečnému pokusu zblízka.
40:39
Zahrána vysoká hůl. Vhazování před Honzíkem.
40:25
Další ofsajd Energetiků.
40:07
Vampola sice jak buldok šel po puku, ale ten odpálil nakonec protihráč do útočného pásma. Jeden z hráčů Varů však již překročil modrou čáru, proto se pískal Karlovým Varům ofsajd.
40:01
Třetí třetina začne v 18:48.
V první třetině sice Vary téměř nic nepředvedly, ale ve druhé třetině překvapily, neboť Energetici vstřelili hned tři branky. Poprvé šokovali boleslavské publikum díky Tomášovi Dvořákovi, podruhé se prosadili v přesilovce 4 na 3, když se trefil nehlídaný Skuhravý z kraje brankoviště, a naposledy Henri Tuominen, který těžil opět z faktu, že byl boleslavskými zadáky nehlídaný. Brankáře Lukáše po třetí karlovarské trefě vystřídal Tarkki a málem inkasoval i on. Za stavu 0:3 bude pro domácí těžké vrátit se do zápasu. Nicméně Vary ukázaly, jak se z minima dá vytěžit maximum.
Zásahy brankářů po druhé třetině:
Jan Lukáš (MBL) – 5; Tuomas Tarkki (MBL) – 2
Davod Honzík (KVA) – 18
40:00
39:57
Tři hráči domácích se ještě na poslední chvíli vzepjali k poslední akci, ale Žejdl neuspěl a ani Jonák tváří v tvář Honzíkovi neuspěl.
38:59
Na Tuominena šla další skvělá přihrávka, která mohla pro domácí dopadnout špatně. Tentokrát si tohoto hokejistu domácí pohlídali.
38:18
Hyka zabojoval v mezikruží v útočném pásmu, kde se nacházel puk. Proti přesile neměl šanci.
37:35
Vary po vhazování ve své obranné třetině vyrazily vpřed, svou akci nedotáhly do konce.
36:00
Domácí se pokusili o vstřelení gólu, jenže jejich snahu provází zmar.
34:39
V brance domácích naskakuje Tuomas Tarkki.
34:39
Pískot boleslavského publika následoval po další akci Varů, kdy si HENRI TUOMINEN sjel k levé tyči a v pohodě zasunul kotouč, získaný díky chytré přihrávce spoluhráče, za Lukášova záda, čímž ho vyhnal z brány. Asistence: Milan Mikulík, Tomáš Rachůnek.
34:16
Zápas nyní okořenil u Lukášovy branky velmi ostrý, ale čistý hit Orsavy do karlovarského Gorčíka.
34:00
Zakázané uvolnění Západočechů.
33:18
Hráči Energie momentálně hrají s větším klidem. Boleslav jen vyhazuje kotouč ze třetiny. Nyní již obě mužstva hrají v plném počtu.
32:40
Pokračuje se za stavu hráčů čtyř proti čtyřem.
32:21
Rozmontováni jak tranzistorák. Takový byl stav boleslavské obrany bezprostředně před závěrečnou střelou kapitána Energetiků VÁCLAVA SKUHRAVÉHO, který vymetl poloodkrytou bránu díky faktu, že ho nikdo u pravé tyče a pak přímo před brankovištěm nehlídal. Asistence: Milan Mikulík, Tomáš Rachůnek.
31:50
Po dvou nepřesných výstřelech ze střední vzdálenosti Vary ztrácejí pásmo.
31:34
Energetici pomalu krouží kolem Lukášovy brány.
31:02
Hraje se nyní 3 na 4. Na trestnou odchází Jan Hanzlík (MBL) za podražení.
30:44
Oba hráči Tomáš Hyka (MBL) i Martin Rýgl (KVA) vyloučeni za hrubost na dvě minuty.
30:44
30:44
Po nepovedeném průniku Varů a následném protiútoku domácích si to na krátkou chvíli rozdali v pěstním souboji Rýgl s Hykou.
30:07
Boleslav ztrácí útočné pásmo a následně se nachází v postavení mimo hru.
29:29
Trončinský prudkou ranou jen trefuje protihráče.
28:43
Látal se prosmýkl ke vzdálenější straně kruhu a naznačil přihrávku. Místo toho však vystřelil, jenže gólmana neoklamal. Honzík byl dobře připraven.
28:32
Lukáš zachytil lapačkou puk, který na něj zprudka letěl ze středního pásma.
28:05
Hosté v plném počtu. Poté, co v první minutě přesilovky slyšeli domácí hráči pískot, vypadala ta druhá o poznání lépe.
27:55
Ani další šance nepřinesla vyrovnání.
27:24
Stříteského rána do chumlu před bránou šla, dost možná tečovaně, mimo.
27:04
Až teprve teď byly Honzíkovy betony pořádně vyprášeny. Měl i rychlou hokejku s lapačkou, takže nepřipustil dorážku.
26:49
Domácím se přesilovka zatím nedaří, navíc málem mohly Vary opět do průniku.
26:05
Energie jde opět do čtyř. Na dvě minuty usedá za katr za hákování Tomáš Dujsík.
25:32
Látal to nyní zkusil s trochou klidu a před bránou šel do dvou bránících hráčů, jenže nebyl ve vůbec ideální pozici. Pastor pak od modré, kam se dostal puk, vyslal střelu, jež však vyrovnání též nepřinesla.
24:50
Na druhé straně se podobně odprezentoval svým najetím a ránou Urban.
24:21
Gorčík zprudka napálil puk, který obletěl bránu a odrazil se od mantinelu.
24:14
Ofsajd Energie.
23:44
David Honzík přerušuje hru poté, co zachytil kotouč. Vhazování po jeho levici.
23:30
22:28
To byla velmi povedená akce hostujícího celku. Na bránu ne maximální rychlosti v úniku mířili dva hráči Energie, kam je vyslal Tomeček. Vachovec před bránou nahrál na volného a nekrytého TOMÁŠE DVOŘÁKA, který neměl moc práce překonat zcela osamoceného Jana Lukáše. Asistence: Michal Vachovec, Vojtěch Tomeček.
21:52
A přesilovka hostů končí. Na trestnou usedá za hru vysokou holí na dvě minuty Henri Tuominen (KVA).
21:30
Vary si vyzkouší poprvé přesilovou hru. Jiří Kurka nedovoleně zbavil protihráče hokejky a jde na trestnou na dvě minuty za nedovolené bránění
21:25
Lukáš ihned po vhazování chytá puk. Buly se tak opakuje.
21:22
Boleslav zahrála na zakázané uvolnění.
21:03
Tomeček z bekhendu zkoušel plácnout puk kolem betonu Lukáše. Z pozice před brankovištěm neuspěl.
20:25
Karlovy Vary odpálily krátce po úvodní buly prostřední části, aniž by se dopustily zakázaného uvolnění.
20:01
Další třetina začne v 17:51.
V první třetině, která skončila 0:0, jsme viděli nevyužité šance domácích, nesmělost soupeře, dlouhou přesilovku pět na tři a zmařenou gólovou příležitost, a na závěr i gesto fair play. Je zřejmé, že Boleslav více střílí, i kvůli zmíněné dlouhé přesilovce, avšak Varům nelze upřít obětavost, kterou projevili jak v oslabení, tak v závěrečných minutách dějství.
Zásahy brankářů:
Jan Lukáš (MBL) – 5
David Honzík (KVA) – 20
20:00
19:34
Po vhazování šla na oko parádní přihrávka na Hyku, jenže byla též ofsajdová.
19:20
Energetici uháněli vpřed, ale jejich snaha nevyšla. Pískán ofsajd.
18:30
Vachovec zariskoval na obranné modré a nechal se o kotouč obrat dvěma protihráči. Měl štěstí, že jeho spoluhráči situaci zachránili.
17:30
Dujsík měl být potrestán za faul, avšak faulovaný hráč sudímu sdělil, že to nebyl faul.
17:12
Žejdl zachytil kotouč a vyslal ho naslepo do útočného pásma. Karlovy Vary obětavě bránily.
16:52
Bruslaři si vypracovali další dobrou příležitost, jenže ta koncovka...
15:46
Látal dostal puk přes dvě pásma a od modré mířil rychle vpřed. Ze střední vzdálenosti vyslal prudkou ránu Honzíkovi do výstroje.
14:49
Harant založil pěknou akci, kterou mohli dokonat jeho spoluhráči rozestavení na obou kruzích. Chyběl jim klid na to, aby dokázali zakončit.
14:14
13:45
Látal vystřeli z kruhu a Urban s velkým důrazem dorážel před brankovištěm. Puk sice Honzík zachytil, ale skončil v síti poté, kdy Urban ještě více tlačil. Byl už ale dle rozhodčích v brankovišti, proto nemohla být branka uznána.
12:51
Energie ve čtyřech. Boleslav zatím střílí z dálky a puky se odráží do všech možných směrů.
12:14
První trest už uplynul, ale stále se bude hrát 5 na 3.
12:11
Energie zatím dvojnásobné přesilové hře Bruslařů odolává.
11:02
A na trestné Karlových Varů se nacházejí už tři hráči. Na dvě minuty si odpočine za zásah do oblasti hlavy a krku Václav Skuhravý. Plus dostal ještě desetiminutový osobní trest.
11:02
Hra se kouskuje.
10:51
A Vary jdou vzápětí do tří. Na trestnou usedá Martin Rýgl (KVA) za zdržování hry. Vyhodil puk z kluziště.
10:14
A je z toho trest pro hosty. Na lavici usedá Tomáš Dujsík (KVA) na dvě minuty za hákování.
10:08
Boleslavští tlačí na varskou bránu.
09:00
Tomeček s kličkami neuspěl v útočném pásmu proti dobře postavenému Voráčkovi a hra se na chvíli přesunula na protější stranu kluziště.
08:30
Změnu skóre nepřinesla na druhé straně ani střela od modré z hole Martina Rohana. Vhazuje se po Lukášově pravici.
07:43
Mikulík se prodral do útočného pásma Varů, ale puk skončil v rohu kluziště, kde o něj dlouho zápasil vleže Jiří Kučný.
07:20
Pastor dostal puk na modré čáře a neváhal s výstřelem. Přímo před Davidem Honzíkem jej tečoval Petr Vampola. Brankář byl však dobře postaven a nedopustil změnu skóre.
06:00
Toto byla naprosto neuvěřitelná šance Mladé Boleslavi, když neuspěl Žejdl a Jonák proti ležícímu brankáři. Druhý jmenovaný dokonce ani netrefil prakticky odkrytou bránu.
05:32
Vojtěch Tomeček si v předbrankovém prostoru počíhal na puk, který přišel, a bleskurychle vystřelil na bránu. Puk byl vyražen do ochranné sítě vysoko nad.
04:34
Přihrávka naslepo se mladoboleslavským nemusela vyplatit, neboť ji zachytili hosté. Ti se však nedostali přes střední pásmo.
03:34
Klepiš hledal před bránou Ďurače, který měl příliš málo prostoru, aby mohl vůbec puk zpracovat.
02:55
Brankář Varů zachytil puk, vhazování po jeho levici.
02:35
Sebastian Gorčík se probíjel vpřed k pravé tyčce, nedostal se pořádně k zakončení.
01:49
Nic zvlášť nebezpečného se v obranném pásmu Karlových Varů neudálo. Hosté se nakonec osvobodili, když vytlačili puk ze třetiny.
01:12
Avšak nyní zahrozili nebezpečně domácí. Vpředu jsou Hyka a Urban.
01:00
Puk je v držení spíše Energetiků.
00:14
Tuominen zachytil ve středním pásmu puk, avšak neodhodlal se k žádné akci.
00:01

BK Mladá Boleslav: Lukáš (Tarkki) – Trončinský, Kučný, Stříteský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kurka, Pastor – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Ďurač, Pospíšil, Pabiška.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec, Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Davídek, Gríger, Flek.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Barvíř, Špůr.
Uvidíme, jak tento zápas dopadne.
Hostující celek má nejproduktivnějšího hráče Vladimíra Sičáka a nejlepším střelcem je Vojtěch Tomeček, který se trefil přesně pětkrát. Ve statistikách "+/-" vede Martin Rýgl s jedním plusovým bodem. Oba dva gólmani se s úspěšností nacházejí pod 90 %.
Nejproduktivnějším hráčem domácího celku je už delší dobu odchovanec Tomáš Hyka se 17 body a zároveň je spolu s Petrem Vampolou nejúspěšnějším střelcem klubu. Statistikám "+/-" vévodí Jiří Kučný s Radanem Lencem a oba mají plus 5 bodů. Jistotou vzadu je pro Bruslaře Jan Lukáš.
V dnešním zápase se střetne domácí celek z Mladé Boleslavi s karlovarskou Energií. Zatímco Bruslařský klub se momentálně nachází s 31 body v klidných vodách Tipsport extraligy, Karlovy Vary se s pouhými 13 body krčí na posledním místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.