Mladá Boleslav - Třinec: Lenc se trefil na 5:1 a v Boleslavi se slavil postup do předkola

Z Mladé Boleslavi je to z dnešního bohatého hokejového programu vše. Opět zítra u hokeje na počtenou. Pro tuto chvíli přeji dobrý večer.
Hokejisté si podávají ruce. Třineckým se cesta do středních Čech rozhodně nebude hodnotit radostně, protože prohráli 1:5 a od druhého celku tabulky se rozhodně očekávalo víc. Boleslavští naopak zabrali a porazili Oceláře potřetí v této sezóně, což jim zajistilo postup do předkola play-off.
Nejlepší hráči zápasu
Jakub Petružálek (TRI)
Brandon Maxwell (MBL)
59:36
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jakub Klepiš – 2 min., hákování).
59:36
Boleslavský stadion stojí na nohou a tleská Mladé Boleslavi, která si tříbodovou výhrou zajistí jistotu postupu do předkola play off. Zhruba 20 třineckých fanoušků v kotli může být naopak zklamaných, že jeli tak daleko kvůli prohře 1:5.
59:18
Domácí hned po buly vyhodili puk až k brankáři Třince.
59:13
Na dvě minuty byl vyloučen za držení hole Jan Holub (MBL).
59:10
Hosté hrají ve výhodě.
58:38
Utkání se už jen dohrává, hráči si přihrávají a Třinec se snaží alespoň o snížení.
57:46
Krátce po buly vystřelil od modré čáry David Štich, Peter Hamerlík byl pozorný.
56:59
56:41
ŠKOENERGO arénou začíná obíhat mexická vlna.
56:07
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Další přečíslení dva na jednoho už skončilo gólem a zároveň pátou brankou v třinecké síti. Peter Hamerlík přišel o čisté konto po přesné přihrávce Jakuba Klepiše na RADANA LENCE. Už se zdálo, že boleslavský odchovanec nestihne zakončit, jenže ten chladnokrevně nasměroval kotouč pod horní síť. Asistence: Jakub Klepiš.
54:59
Za podražení útočícího hráče byl na dvě minuty vyloučen Matěj Stříteský (MBL). Po komerční přestávce začne přesilová hra Třince.
53:47
Po střele z mezikruží trefil Petr Vampola jen nohu bránícího hráče.
53:02
Petr Vampola jel s Lukášem Žejdlem dva na jednoho, jenže druhý jmenovaný nechtěl vzít zakončení na sebe, a tak ještě přihrál do rohu Vampolovi, který to však nečekal.
52:08
Aktuálně je Třinec týmem, který udává tempo hry a je aktivnější, Bruslařům se však snaží napadat a posílat kotouče pryč od Brandona Maxwella.
51:42
Martin Adamský trefil jen boční síť.
50:57
Lukáš Krajíček nezachytil mezi kruhy slibnou přihrávku zpoza branky.
50:01
Hra se v posledních minutách poměrně často přerušuje. Zápas už nemá takové tempo jako v předchozích částech.
49:56
Po postavení mimo hru se bude vhazovat ve středním pásmu.
48:53
Slezané se stále drží před boleslavským brankářem. Z levého kruhu pálil Rostislav Marosz, jenže o dost přestřelil.
48:48
48:26
Domácí začali lépe napadat a hosté už nemají takový tlak.
47:47
Oceláři měli obrovský tlak před bránou a nebyli daleko od gólu. Žádnému z nich se však nepodařilo vstřelit Maxwellovi druhý gól v zápase.
47:08
Brandon Maxwell vyrazil jednu ze střel, následně se domácí osvobodili.
46:48
Přesilová hra Ocelářů začne až po komerční přestávce. Slezané mají tedy dost času na případnou poradu.
46:48
Jiří Kučný (MBL) nedovoleně dohrál jednoho z hostujících hráčů. Byl vykázán na dvě minuty za faul kolenem. Zdá se, že toto může být jedna z posledních příležitostí pro Třinec, jak se dostat do zápasu.
46:22
Puk je v posledních sekundách často ve středním pásmu.
45:10
Led je připraven. Vhazuje se po pravé ruce Brandona Maxwella.
45:10
V levém kruhu se objevila nějaká díra v ledu. Čároví rozhodčí nyní pracují na její odstranění.
44:39
Jiří Kurka dostal přihrávku, jenže tu vystihl bránící hráč Ocelářů, který puk tečoval do černé sítě před boleslavským kotlem.
44:06
Utkání sleduje 3 517 diváků.
44:06
Matěj Stříteský se v pravém kruhu pořádně napřáhl a provětral Hamerlíkovy betony. Následně hostující gólman přerušil hru.
43:40
Nahození Lukáše Galvase bylo tečované do ochranné sítě.
42:48
Na ledě to vypadá jako by Třinečtí hráli přesilovku. Do toho pískot fanoušků, jen počet hráčů na ledě tomu neodpovídá.
42:29
Hosté mají velký tlak. Bruslaři stěží přerušili dominanci Slezanů za cenu zakázaného uvolnění.
41:36
Bruslaři jeli dva na jednoho, jenže Martin Látal netrefil odkrytou branku.
41:23
Oceláři mají poměrně velký tlak a hned v úvodu třetiny jsou aktivní.
40:01
Dalo se to možná očekávat. HC Oceláři Třinec nastoupili do třetí třetiny s jiným brankářem. Šimona Hrubce nahradil Peter Hamerlík.
40:01
I druhá třetina patřila spíš domácím než hostům. Oceláři se ani jednou neprosadili a ačkoliv se o to snažili, byli málo důrazní a do výraznějších šancí se nedostávali. Boleslavští jsou naopak značně produktivní, plní sebevědomí a pokud Třinec výrazně nepřidá, zdá se, že si s největší pravděpodobností tímto zápasem Středočeši dokráčí pro účast v předkole play-off. Ale nepředbíhejme, je před námi ještě dvacetiminutová třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:16.
40:00
39:49
Po přihrávce rukou se vhazuje ve středním pásmu.
39:35
Gól do šatny nadělil Třinci TOMÁŠ POSPÍŠIL, který se dostal do brejku a z pravého kruhu propálil ke vzdálenější tyči v tomto utkání ne zrovna sebejistého Šimona Hrubce. Asistence: Petr Vampola.
39:23
Střelu od levého mantinelu pokryl Brandon Maxwell. Druhá třetina se chýlí ke konci.
38:12
Třinec se stále snaží o kontaktní branku, jenže na hokejkách papírového favorita z česko-polského pomezí není znát nějaká jistota. Oceláři jsou poněkud nepřesní.
36:35
Z prostoru mezi kruhy pálil bez přípravy Lukáš Pabiška. Puk zamířil jen těsně vedle levé tyče. Služebně nejstarší hráč Bruslařského klubu se tedy z dalšího gólu radovat nemohl.
35:53
Oceláři mohli jet dva na jednoho, jenže jeden z hráčů v červeném nezpracoval puk a vzal mu jej jeden z domácích hráčů.
34:44
Jakubu Klepišovi přihrál až na útočnou modrou brankář Brandon Maxwell, jenže skákavý puk nezvládl zkušený útočník zkrotit. Pokud by se tak ale stalo, mohl by jet naprosto sám na Šimona Hrubce.
34:28
Domácí si nepřesně přihráli v útočném pásmu, čehož Slezané využili a otáčejí hru.
33:25
Třinečtí se v posledních minutách snaží soupeře zatlačit a snížit. Je to znát i na jejich aktivitě. Zatím však hosté nejsou tak efektivní v zakončení, navíc se často před bránu ani nedostávají.
33:00
Komerční přestávka právě končí, po ní se bude vhazovat v útočném pásmu slezského celku.
32:11
31:36
Třinečtí vyhráli další vhazování a přihrávají si, jenže jednu z nahrávek zachytil domácí hráč a tlak Třince je na chvílí pryč.
31:20
I při poměrně velké skrumáži před brankou domácí neinkasovali. Brandon Maxwell několika dorážkám odolal.
30:56
Zhruba polovina přesilovky hostujícího týmu je pryč, ten se sice snaží, u puku jsou ale většinou dřív boleslavští hráči.
30:22
Oceláři uzamkli soupeře na chvíli v pásmu, jenže jednu ze střel brankář Mladé Boleslavi chytil a následně zvládli Středočeši dvakrát poslat puk přes všechny čáry.
30:11
Slezané se usazují před Brandonem Maxwellem. Podaří se jim v polovině utkání snížit z přesilové hry?
30:11
Za podražení musí na dvě minuty na trestnou lavici Jan Hanzlík (MBL).
28:55
Brandon Maxwell chytil puk a přerušil hru. Následuje buly po jeho pravé ruce.
28:42
Třinečtí bleskově otáčejí hru a snaží se o kontaktní branku.
28:21
LUKÁŠ ŽEJDL zachytil na modré čáře puk a postupoval proti jednomu hráči, přičemž mohl ještě nahrát přijíždějícímu spoluhráči. Někdejší hráč Třince se však rozhodl vzít situaci na sebe a to se ukázalo jako správné. Žejdl totiž prostřelil Šimona Hrubce přímo mezi betony. Asistence: Jakub Orsava.
27:15
Lukáš Jašek vypálil z pravého kruhu a trefil pravou tyč Maxwellovy branky.
26:14
Probíhá komerční přestávka, během které se vyhlašuje výsledek jedné ze soutěží pro fanoušky Bruslařského klubu.
26:14
Matěj Stříteský zůstal po jednom ze střetů ležet v pravém kruhu a svíjel se na ledě, Třinečtí však měli šance, a rozhodčí proto dlouho otáleli s přerušením. Hlavní rozhodčí Petr Lacina pak následně Tomáši Urbanovi vysvětloval, proč to trvalo několik sekund, než se přerušilo.
26:04
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
24:54
Výborná šance Tomáše Netíka. Už se zdálo, že šikovný hráč nasměruje puk podél tyče do brány, ale Brandon Maxwell byl proti.
23:39
Petr Vampola chtěl nasměrovat puk mezi pravou tyč a brankáře, ale byl atakován jedním z hostujících hráčů, takže se mu to nepodařilo.
23:10
Z mezikruží zkusil uspět Matěj Stříteský, ani tentokrát však domácí skóre ve svůj prospěch nenavýšili.
22:33
Třinec hraje ve čtyřech.
22:27
Z pravého kruhu vypálil Dominik Pacovský, Šimon Hrubec v třinecké bráně byl však pozorný.
22:17
Jakub Orsava schytal nepříjemný zásah do ruky a domácí tedy hrají jen ve čtyřech.
22:12
Bruslaři budou hrát 21 sekund pět na tři. Na dvě minuty za hákování odjel na trestnou lavici podruhé v zápase Tyler Redenbach (TRI).
22:00
Od modré čáry ještě vyzkoušel brankářovu pozornost Lukáš Krajíček.
21:54
Mladá Boleslav si v přesilové hře vůbec nerozumí. Toho využil Tomáš Netík, který ze středního pásma zavezl puk před Brandona Maxwella a vystřelil na něj tak, že ho donutil přerušit hru.
21:27
Z pravého kruhu vystřelil nepřesně Jakub Klepiš.
21:23
20:50
Oceláři ovládli buly a dostali puk k Brandonu Maxwellovi, následuje buly právě před boleslavským brankářem.
20:33
Vladimír Roth (TRI) sekl jednoho z domácích hráčů a ještě za to kromě vyloučení dostal proslov od hlavního rozhodčího Petra Laciny: "Já nevím, proč to děláš!"
20:01
Ačkoliv to tak podle skóre až tak úplně nevypadá, byla lepším týmem v prvním dějství Mladá Boleslav, která Třinec přestřílela 13:9, měla více šancí a také dala o jeden gól víc. Oceláři hrozili spíš z brejků, přitom se čekalo, že to bude právě druhý celek tabulky, který bude ve ŠKOENERGO Aréně určovat tempo hry. Dá se tedy očekávat, že výkon Ocelářů půjde nahoru.
Další třetina začne přibližně v 18:15.
20:00
19:52
Domácí vybojovali puk a osvobozují se.
19:45
Zatím si však Třinečtí pouze přihrávají.
19:28
Slezané ovládli vhazování a kombinují v útočné třetině.
19:23
Na dvě minuty za držení protihráče byl vyloučen Dominik Pacovský (MBL). Hosté tedy zakončí a dost možná i započnou první, respektive druhou třetinu přesilovkou.
19:10
Výhoda pro Oceláře. Hrubec je už na střídačce.
19:00
Právě extřinecký útočník se před malou chvílí snažil tečovat střelu Jana Hanzlíka od modré, ale to se mu nepodařilo.
18:39
Domácí znovu útočí, Jakub Orsava se svými spoluhráči usazuje v útočném pásmu.
18:15
Takové góly moc často nepadají. Téměř z nulového úhlu překvapil Šimona Hrubce TOMÁŠ HYKA. Třinecký brankář totiž vyjel až za svou bránu, aby zpracoval puk, jenže k němu se rychle dostal právě Hyka a prostřelil nepřipraveného brankáře. Bez asistence.
17:59
Z levého kruhu pálil Radan Lenc, jako ale poněkolikáté v tomto utkání, i tentokrát trefil puk po jeho střele brankáře.
17:23
Oceláři jsou po vstřeleném gólu aktivnější a častěji domácím zatápějí v jejich obranném pásmu.
15:59
Vhazuje se ve středovém kruhu, buly ovládli domácí, již nahazují do útočné třetiny.
15:45
Třinec právě vstřelil branku!
I Třineckým se však po buly daří pohotově střílet a právě to předvedli. Po vyhraném vhazování obdržel přihrávku do levého kruhu JAKUB PETRUŽÁLEK. Byl nikým nehlídaný, napřáhl se a propálil brankáře Mladé Boleslavi. Ve ŠKOENERGO Aréně je tedy vyrovnáno. Asistence: Tyler Redenbach, Martin Růžička.
15:33
Boleslavští se budou poprvé v zápase bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jakub Klepiš (TRI).
15:05
Bruslaři předvedli nejspíš předem nacvičený signál. Ihned po vyhraném buly pálil z mezikruží Lukáš Žejdl, Šimon Hrubec ale stačil pohotově vykopnout puk betonem.
15:03
Po úmyslném ofsajdu se stěhuje hra před Šimona Hrubce. Bude se pokračovat po komerční přestávce.
14:31
Domácí mají stále víc ze hry, Třinečtí se převážně brání. Bruslařům se však tento tlak nedaří proměnit ve více branek.
13:32
13:23
Oceláři dostali puk z obranného pásma a střádají sekundy.
13:09
Po pumelici Davida Šticha od modré jen zaduněl mantinel.
12:30
Z první pálil z levého kruhu Tomáš Hyka, trefil však připraveného Šimona Hrubce.
12:12
Středočeši uzamkli soupeře v pásmu, gólová šance z toho ale zatím nebyla.
11:32
Jakub Orsava byl faulován, když ujížděl sám na branku. Nájezd z toho ale nebude, hlavní rozhodčí vyloučil Lukáše Jaška (TRI) na dvě minuty za nedovolené bránění.
11:02
Po chvíli zahrozili Slezané, kteří prověřili Maxwellovu pozornost. Následuje buly před americkým brankářem.
10:37
Nakonec už se TOMÁŠ URBAN přeci jen prosadil. Stalo se tak po skrumáži před brankou, kdy Třinečtí nedokázali vyhodit puk. Na boleslavském útočníkovi bylo znát, jak si oddychl, že svou nemohoucnost v zakončení prolomil. Asistence: Pavel Musil, Tomáš Hyka.
10:03
Pavel Musil vybídl Tomáše Urbana, kterému už stačilo jen dotlačit puk do prázdné brány, jenže vysoký útočník domácích to trestuhodně nedokázal. Ani Tomáši Urbanovi se zatím moc nedaří.
09:47
Hosté zvládli znovu vyhodit. Domácí zatím nemohou dostat Slezany pod tlak.
09:32
Třinečtí buly ovládli a zavezli puk k Brandonu Maxwellovi.
09:26
Vhazuje se opět před Šimonem Hrubcem.
09:20
Na dvě minuty za podražení odjel na trestnou lavici Erik Hrňa (TRI). Boleslavští hrají druhou přesilovku.
09:16
Nepříjemné nahození z hole Lukáše Krajíčka lapil boleslavský brankář.
09:05
Z následného brejku zahrozil Jakub Petružálek, Brandon Maxwell však i přes nejistotu udržel puk někde mezi betony.
08:59
Radan Lenc očividně není ve své formě, tentokrát před brankou vůbec nezachytil puk a ani nezakončil, ačkoliv k tomu měl poměrně dostatek času.
08:31
Probíhá komerční přestávka.
07:55
Lukáše Pabišku nepustili důkladně bránící Oceláři do zakončení.
07:33
Týmy střídají, Slezané zakládají útok za vlastním brankářem.
06:16
Jakub Klepiš dojel za branku, zpoza ní poslal puk na Jakuba Orsavu. Druhý jmenovaný extřinecký hráč byl však důkladně bráněný, a tak puk do brány nedostal.
05:39
Tomáš Hyka vybídl pěknou přihrávkou v mezikruží připraveného Radana Lence k zakončení, jenže boleslavský hráč s číslem 25 trestuhodně přestřelil.
05:21
05:02
David Štich pálil od modré, puk se odrazil od brusle jednoho z hráčů přímo na jednoho z hostujících hráčů, který z levého kruhu prověřil pozornost Brandona Maxwella a vynutil si pro Oceláře vhazování v útočné třetině.
04:51
Středočeši jsou v pásmu a přihrávají si. Orsavovu střelu chtěl dorážet Jakub Urban, ale Třinečtí s tím počítali a celou situaci zvládli.
04:39
Na ledě to nevypadá, že by Mladá Boleslav hrála přesilovku. Domácí si ještě nevytvořili žádné šance.
04:00
Jakub Klepiš nezvládl ubránit Tomáše Netíka, jenže ten nakonec stejně nevystřelil přesně.
03:27
Domácí nejprve poslali puk jen těsně podél levé tyče, následně se Ocelářům podařilo osvobodit.
03:21
Za faul na Jiřího Kurku v rohu kluziště musí na dvě minuty na trestnou lavici Tyler Redenbach (TRI). Jednalo se o hákování.
02:31
Domácí znovu rychle dostali puk do pásma, ale Oceláři výborně napadají a Středočechy do větších šancí zatím nepouštějí.
01:50
Od třinecké střídačky prověřil Šimona Hrubce prudkou střelou Jan Holub.
01:08
Boleslavští jeli dva na jednoho, Jakub Orsava vybídl ke skórování Tomáše Urbana, jenž ale trestuhodně netrefil zčásti odkrytou bránu.
00:33
K brance domácích si sjel jeden z Ocelářů, před kterým Brandon Maxwell přerušil hru. Těžko však říct, o jakého z hráčů se jednalo, Třinečtí mají na svých dresech totiž až příliš reklam na úkor čísel hráčů.
00:12
Bruslaři nahodili puk do útočného pásma, odkud jej Oceláři dostali na chvilku pryč. Hlasatel Tomáš Nejedlo pohotově oznámil zakázané uvolnění na straně Třineckých.
00:02
Buly se opakuje.
00:01
Hokejisté přicházejí na ledovou plochu, za malou chvíli zápas začíná.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Halász) – Stříteský, Kučný, Kurka, Hanzlík (C), Holub, Štich – Hyka, Musil, Lenc – Pacovský, Urban, Látal – Žejdl, Klepiš, Orsava – Pabiška (A), Vampola (A), Pospíšil.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Galvas (A), Hrabal, L. Doudera – Petružálek (A), Redenbach, Rákos – Martin Růžička, Kane, Adamský (C) – Hrňa, Marosz, Jašek – Netík, Marek Růžička, Cienciala.

Rozhodčí: Lacina, Hejduk – Brejcha, Suchánek.
Vzájemné zápasy
Mladé Boleslavi se letos na třinecké Oceláře neobvykle daří. Nejprve odjela z prvního utkání ve WERK aréně s prohrou 3:4 po samostatných nájezdech, potom se Středočeši radovali na domácím ledě po výhře 5:4 a 13. ledna překvapivě Třinečtí nedali Bruslařskému klubu na vlastním ledě ani gól – 0:3.
BK Mladá Boleslav
V případě Bruslařského klubu už se zdálo, že Středočeši mají po sérii bodových zápasů předkolo play-off jisté, jenže po dvou prohrách už to s Mladou Boleslaví nevypadá vůbec dobře a pokud domácí nebudou bodovat, může se taky stát, že sezónu dokončí v play-out, což si rozhodně nikdo z města automobilů nepřeje.
HC Oceláři Třinec
Třinečtí potřebují bodovat. V případě, že se jim to povede, budou mít totiž stále ještě teoretickou šanci na zisk Prezidentského poháru pro vítěze základní části. Ale na druhý Třinec dýchá ze třetího místa i Sparta, která zaostává o pouhé tři body. Čelo tabulky je zkrátka bodově našlapané, a týmy tak mají o motivaci postaráno.
V úterý večer vyzve domácí Mladá Boleslav na svém ledě Oceláře Třinec, v souboji půjde o cenné body, proto ho sledujte spolu s námi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.