Mladá Boleslav - Vítkovice: Maxwell vychytal nulu a symbolicky zavřel bránu

Tolik z Mladé Boleslavi, dobrý večer a úspěšný vstup do nového pracovního týdne.
Domácí si užívají se svými fanoušky děkovačku, Brandon Maxwell vychytal třetí čisté konto od té doby, co je v Bruslařském klubu, tedy za jeden měsíc.
Důležité utkání o šest bodů v rámci boje o postupovou desítku zvládla lépe Mladá Boleslav, která se dostala v první třetině do vedení, které držela po celý zápas. Vítkovičtí sice měli pasáže, ve kterých soupeře zatlačili, jenže doplatili zejména na nevyužívání přesilovek a pak na enormní nedisciplinovanost, jež vyvrcholila vyšším trestem, který v podstatě duel definitivně rozhodl.

Mladá Boleslav se tedy vrací na 10. místo v tabulce, Vítkovice zůstávají šesté, ale mají na Bruslaře náskok už jen pět bodů.
Nejlepší hráči zápasu
Rostislav Olesz (VIT)
Tomáš Hyka (MBL)
59:48
Martin Látal jel sám na branku, vychytal ho ale Patrik Bartošák.
59:26
Puk je v obranném pásmu Vítkovic.
59:06
Následuje ještě vhazování před Brandonem Maxwellem, boleslavská ŠKOENERGO Aréna je už na nohou a ve stoje tleská. To se v této sezóně v Mladé Boleslavi zatím ještě mockrát nevidělo.
58:45
Duel se už dohrává, o vítězi je téměř rozhodnuto.
58:40
Hosté se snaží ještě nadechnout k tlaku, jenže to se jim nedaří. Čárový rozhodčí odpískal zakázané uvolnění Vítkovic.
58:10
Bruslaři jeli dva na jednoho. Tomáš Pospíšil vybídl k zakončení Lukáše Žejdla, ten však nebyl úspěšný, protože trefil bránícího hráče.
58:01
Následuje vhazování v útočném pásmu Vítkovic. Ty ani nezkoušejí odvolat Patrika Bartošáka z branky.
57:27
Ostravany zastavil při cestě za nadějí ke snížení ofsajd, po němž byla samozřejmě přerušena hra.
57:17
Vítkovickým hokejistům zbývá už jen málo času na to, aby utkání ještě případně zdramatizovali. Snaží se sice dostat do pásma a vytvořit si šanci, jenže Bruslaři podle očekávání dobře brání své obranné pásmo a hráče Ridery před Brandona Maxwella moc nepouštějí.
57:02
Ostravané postupovali dva na jednoho, jenže zakončení do prázdné branky jim nevyšlo.
56:50
56:34
Domácí drží kotouč před Patrikem Bartošákem, ale Vítkovičtí se zlepšili v obranných činnostech a zvládají pokrývat útočící hráče Mladé Boleslavi.
55:12
Dominiku Pacovskému v tomto utkání není jednoznačně přáno, jelikož se nedokázal trefit pod víko hostující branky, ačkoliv tam bylo opravdu dost místa.
54:22
Domácí jsou i nadále aktivní a drží se v útočném pásmu.
53:56
Dominik Pacovský trefil z pravého kruhu jen beton vítkovického strážce svatyně.
53:12
Ostravané si po své aktivitě vynutili vhazování před Brandonem Maxwellem. Hlasatel oznámil komerční přestávku, ale sudí nejprve zapískal a vykázal uklízeče ledu, jenže nakonec své rozhodnutí změnil, a probíhá tedy úklid ledu, po němž bude pokračovat přesilová hra Mladé Boleslavi.
53:11
Přesilová hra domácích však stále pokračuje, zbývá z ní ještě více než tři a půl minuty.
53:04
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Pohledná souhra Tomáše Urbana s JAKUBEM ORSAVOU skončila nejspíš rozhodující brankou utkání. Vítkovičtí si nezvládli domácí pokrýt, čehož Bruslaři využili a po parádní přihrávce k pravé tyči zakončoval Orsava do prázdné svatyně ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Urban, Petr Vampola.
52:10
Hosté vyhráli buly a osvobozují se.
51:50
Vyloučeným hráčem je Ivan Baranka (VIT). Za faul do oblasti hlavy a krku byl Ivan Baranka vykázán do kabiny. To znamená, že vítkovický obránce dostal 5 minut plus do konce utkání. To je značně nepříjemné pro Ostravany, kteří potřebují dohnat dvougólovou ztrátu na domácí Mladou Boleslav a zbývá jim už jen osm minut hry. Trest odpyká Jakub Illéš.
51:49
Bruslaři postupovali dva na jednoho, jenže zákeřným faulem byl po neúspěšném zakončení sražen k zemi Pavel Musil.
51:02
Zakázané uvolnění na straně týmu ze středních Čech.
50:58
Zhruba devět minut před koncem utkání se Bruslařský klub snaží držet kotouč co nejdál od své branky. Je zcela evidentní, že se domácí již vůbec neženou do útoku a maximálně se soustředí na defenzivní činnosti.
50:08
49:57
Roman Szturc zkusil uspět se svou střelou od pravého mantinelu, na tom si však Brandon Maxwell vyloženě smlsnul a jen máchl lapačkou.
49:29
Ne však na dlouho, protože Bruslaři vystihli jednu z vítkovických přihrávek.
49:12
Domácí vyhodili puk, nyní už se ale hokejisté Ridery opět usadili v pásmu.
48:19
Chytře nahodil puk u levé tyče Ondřej Roman, se skákavým kotoučem měl následně boleslavský brankář problémy, ale přesto zvládl přerušit hru. Znovu se tedy vhazuje v útočném pásmu ostravského týmu.
48:08
Vítkovičtí mají prostor ke vstřelení kontaktní branky. Na dvě minuty za sekání odjel na trestnou lavici Tomáš Urban (MBL).
48:07
Ostravané jsou usazeni v pásmu a drží Bruslařský klub pod tlakem.
46:28
Po komerční přestávce se vhazovalo před Patrikem Bartošákem. Boleslavský Martin Látal následně chtěl vítkovického brankáře překonat, jenže to se mu nezdařilo.
46:00
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
45:48
Při vhazování jsou nějaké problémy, čárový rozhodčí emotivně něco říkal hráčům, nebyl spokojený zejména s postavením těch hostujících.
45:48
Jeden z vítkovických hráčů byl v gólové šanci a už se zdálo, že puk přejde přes brankovou čáru, jenže na poslední chvíli jej zvládl vyškrábnout Brandon Maxwell.
44:26
Od modré čáry vystřelil Jiří Kurka, ale Patrik Bartošák zvládl puk vykopnout betonem.
43:12
Přímo před brankou byl sám Yan Stastny, který mohl bleskově snížit, jenže vítkovický útočník trestuhodně neprostřelil Brandona Maxwella v boleslavské brance.
42:46
Další icing Mladé Boleslavi, která i na začátku třetí třetiny nehraje takový hokej, jaký mohli diváci vidět v prvním dějství.
42:38
Utkání sleduje 3 052 diváků.
42:17
Zakázané uvolnění na straně Bruslařského klubu.
42:00
41:33
Na modré čáře se napřáhl Ivan Baranka, který trefil bránícího Františka Hrdinku.
40:55
Vyloučeným hráčem Mladé Boleslavi byl s koncem druhé třetiny Lukáš Žejdl.
40:40
Vítkovice hrají přesilovou hru, po jedné ze střel se však zvládli domácí osvobodit.
40:01
Ve druhé třetině viděli diváci kvantum nevyužitých šancí na straně Mladé Boleslavi, ale i Vítkovic. Bruslaři pak nevyužili velké množství přesilových her. Skóre se však nezměnilo, ačkoliv měly Vítkovice trochu více ze hry než v první třetině.
Další třetina začne přibližně v 19:24.
40:00
V závěru druhé třetiny byl ještě na dvě minuty vyloučen jeden z domácích hráčů za hákování. Hlasatel Švejda sice neoznámil, o jakého hráče se jedná, ale na trestné lavici sedí Lukáš Žejdl (MBL).
39:47
Po střele Jiřího Kurky z kruhu vyrazil brankář puk betonem.
39:01
Oba týmy hrají v plném počtu.
39:00
Po přihrávce rukou se bude minutu před koncem druhého dějství vhazovat ve středním pásmu.
38:02
Při hře čtyři na čtyři je aktivnější Bruslařský klub, který má tlak. Z pravého kruhu zkusil se svou střelou uspět Matěj Stříteský. Patrik Bartošák však jeho úmysl vyčetl a pohotově zakročil, přičemž následně přerušil hru.
37:07
Od modré vystřelil Jiří Kurka, kotouč mířil mimo vítkovickou bránu.
37:01
Po možném faulu na Dominika Pacovského se do Jana Výtiska (VIT) pustil Martin Látal (MBL). Oba byli vyloučeni na dvě minuty. Látal za napadení, Výtisk za hrubost. Ale za zákrok na Dominika Pacovského sudí nikoho nevyloučili. Bruslařům nepomohly ani protesty kapitána Jana Hanzlíka.
37:01
36:48
36:23
Z pravého kruhu pálil v oslabení Lukáš Klok, Brandon Maxwell byl ale pozorný. Domácí jednoznačně polevili, otevírá se prostor pro Ostravu, která by mohla snížit a vstřelit domácím gól do šatny.
36:18
David Štich na poslední chvíli zabránil Romanu Szturcovi, aby jel sám na branku.
35:57
Po většinu přesilové hry domácích se hraje v útočném pásmu Vítkovic, boleslavské publikum oprávněně píská.
35:14
Ostravané zavezli kotouč před Brandona Maxwella, který musel přerušit hru.
35:07
Opět od modré pálil Dominik Pacovský, opět šel puk úplně mimo branku.
34:48
I s nadcházejícím vyloučením budou v tomto utkání hrát Vítkovičtí už 12 minut v oslabení.
34:48
Další vyloučení, počet trestů začíná být už značně enormní. Zejména na straně Vítkovic. Dvě minuty za hákování dostal Rostislav Olesz (VIT).
34:15
Puk po Štichově střele od modré změnil směr, protože byl tečován.
33:54
V oslabení byl ve slibné šanci David Květoň, který střílel z levého kruhu. Někdejšího útočníka právě Mladé Boleslavi ale domácí brankář vychytal. Stále platí, že se oba týmy při přesilových hrách trápí.
32:53
Dominik Pacovský snad ještě nechyběl na žádné dnešní přesilovce Mladé Boleslavi. Hned po buly znovu pálil od modré, ale znovu nepřesně.
32:47
Vítkovice jdou už zase do čtyř. Za hákování dostal menší trest Patrik Zdráhal (VIT). Po komerční přestávce čeká domácí další početní výhoda. Zvládnou ji tentokrát už využít?
32:04
Bruslaři byli v první třetině značně efektivní, to se však o několik minut později říci nedá. Domácí spálili spoustu šancí a mají problém s tím, aby vystřelili přesně na branku.
31:58
30:52
Po Pacovského střele z levého kruhu vyrazil brankář puk do sítě.
30:24
Dominik Pacovský vystřelil bez přípravy, puk se ale odrazil mimo branku nejspíš od brusle jednoho z hráčů.
30:03
Domácí vyhráli buly a jsou v útočném pásmu.
29:58
Roman Szturc (VIT) následně dostal dvouminutový trest za držení protihráče.
29:37
Jan Hanzlík udělal chybu na modré čáře, kde nezvládl zpracovat puk. Následkem toho jel na branku Roman Szturc, který však domácího brankáře moc neohrozil, protože ho dohnal jeden z bránících hráčů.
29:14
28:39
Středočeši si přihrávají na modré čáře, ale stále platí, že buď střílejí nepřesně, nebo vůbec.
27:39
Domácí střílejí ze všech možných pozic, většinou je to však ale nepřesně.
27:14
Hosté jdou do čtyř. Menší trest za vystřelení puku mimo hrací plochu dostal Jan Výtisk (VIT).
26:50
Následně měl slibnou příležitost Tomáš Pospíšil, jenže ani jemu se nepodařilo překonat vítkovického brankáře.
26:34
Z levého kruhu vystřelil Lukáš Klok, jenže puk si cestu kolem betonu Brandona Maxwella mezi tři tyče nenašel.
26:11
Probíhá komerční přestávka.
25:38
Po neproměněné šanci hostujícího celku měl příležitost navýšit vedení Středočechů Martin Látal, který jel sám na branku. Syn někdejšího sportovního manažera Bruslařů však trestuhodně přestřelil.
24:34
Slibnou rychlost nabral Ondřej Roman a vypálil, puk však mířil nad branku domácího celku. Vítkovice jsou však v této části hry jednoznačně lepší.
24:27
24:14
Brandon Maxwell musel znovu zasahovat, na druhé straně se Patrik Bartošák při vítkovickém oslabení nudí a při přerušení jezdí od jednoho mantinelu k druhému.
23:49
Vítkovicím se podařilo osvobodit, naopak domácím se nedaří znovu vytvořit tlak.
22:44
Dominik Pacovský od modré čáry posílá jednu prudkou střelu za druhou. Většina z nich však byla zatím zblokovaná, nebo nepřesná.
22:36
Puk skončil v ochranné síti, bude se tedy znovu vhazovat.
22:27
Po prvním faulu ve druhé třetině budou hrát Středočeši přesilovou hru. Menší trest za hákování dostal Ondřej Roman (VIT).
21:53
Na začátku druhého dějství mají ostravští hokejisté více ze hry. Svého soupeře zatlačili v pásmu. Před malou chvílí se navíc ozval zvuk poté, co jeden z vítkovických hráčů trefil břevno.
21:20
V levém kruhu se dostal k puku Marek Hrbas a nebyl vůbec ve špatné pozici. Puk však zamířil úplně mimo boleslavskou branku.
20:23
Oba celky se mezi třetinami převlékly a hrají již ve standardních dresech, nikoliv v těch s podobiznou Ivana Hlinky.
20:01
V první třetině měli o něco více ze hry domácí Bruslaři, kteří se dokázali dostat do dvoubrankového vedení. Oba týmy doplatily zejména na své bídně sehrané přesilovky, přesto se však tempo i kvalita hry s přibývajícím časem zlepšily. Hráči Vítkovic sice umějí svého soupeře zatlačit, nedaří se jim však hrát ze zabezpečené obrany.
Další třetina začne přibližně v 18:27.
20:00
19:30
Kotouč je ve středním pásmu, ale Bruslaři mají více ze hry, Ostravané se jen brání.
19:20
Vítkovičtí si neohlídali úderného TOMÁŠE HYKU, který z mezikruží z dorážky zakončil do odkryté branky, protože se Patrik Bartošák nestačil přemístit. Asistence: Radan Lenc, Pavel Musil.
19:12
Domácí zavážejí kotouč do pásma.
18:41
Icing na straně Bruslařského klubu.
18:11
Od levého mantinelu nahodil puk před branku Kroni Musliu a nutno zmínit, že to nevypadalo vůbec špatně. Nenašel se však žádný spoluhráč tohoto osmnáctiletého útočníka, který by puk tečoval.
17:55
Zakázané uvolnění na straně Vítkovic.
17:40
Domácí byli v ofsajdu, čárový rozhodčí přerušil hru.
17:04
Na ledě zůstal ležet jeden z ostravských hráčů, který odjíždí za asistence lékaře a nevypadá to s ním vůbec dobře. Konkrétně jde o Lukáše Kucseru. Doufejme, že se mu nestalo nic vážného.
16:15
Rostislav Olesz neodvedl mezi kruhy vůbec špatnou práci. Vítkovický forward chtěl přehodit domácího brankáře a zakončit pod horní tyč. To se mu ale nepodařilo.
15:18
Až necelých pět minut před koncem první třetiny mohlo dojít na komerční přestávku, která právě končí.
15:14
Kroni Musliu byl s pukem v mezikruží, kde však neměl prostor k tomu, aby ideálně zpracoval puk a vystřelil.
14:21
Ostravané udělali další hrubku v obranných řadách, čehož využil nepokrytý LUKÁŠ ŽEJDL, který se na modré čáře dostal ke kotouči, jel s ním úplně sám na branku a Patrika Bartošáka prostřelil mezi betony. Asistence: Jan Hanzlík.
14:11
Dominik Pacovský je zpátky na ledě a málem vstřelil branku, jenže nakonec nezvládl u pravé tyče přehodit hostujícího brankáře.
13:14
Puk je v rohu u boleslavské branky, stále platí, že se hraje bez výraznějších gólových šancí.
12:35
11:58
Puk je v obranném pásmu ostravského týmu.
11:38
Vítkovičtí měli chvíli tlak v pásmu, ten však Středočeši ustáli a posléze vyhodili kotouč.
10:58
10:47
Tomáš Hyka se dostal před branku, jenže jeho zakončení nebylo přesné.
10:35
Domácí budou hrát navíc ve čtyřech. Dominik Pacovský (MBL) byl vyloučen na dvě minuty za podražení. Trest za něj kvůli jeho zdravotní indispozici odpyká David Bernad.
10:35
Dominik Pacovský zůstal ležet na ledě po jednom ze střetů a očividně nemůže na levou nohu. Na střídačku odjel pouze za doprovodu lékaře. Boleslavský útočník, který po většinu sezóny kvůli zranění nohy nehrál, bude tedy znovu nejspíš Bruslařům chybět.
10:28
Nevypadá to, že domácí hrají přesilovou hru, Vítkovičtí jsou s kotoučem na holi v útočné třetině.
10:16
Musilova střela od mantinelu byla tečována do horní sítě.
09:54
Ani Mladé Boleslavi zatím přesilová hra nejde, Vítkovice v pohodě posílají kotouče na opačnou stranu kluziště.
09:30
08:58
Menší trest za nedovolené bránění dostal Yan Stastny (VIT).
08:56
Domácí jeli dva na dva, jenže finální přihrávku od Tomáše Hyky nedokázal Lukáš Žejdl přetavit v úvodní branku zápasu. Zaprvé byl faulován a za druhé mu střela nesedla.
08:45
K vyraženému puku se mezi kruhy dostal Radoslav Tybor, jenže jeho střela nebyla povedená. Puk mířil do ochranné sítě.
08:30
Ostravané jsou opět před Brandonem Maxwellem, ale málo střílejí.
07:59
Dominik Pacovský získal puk, najel si s ním až do mezikruží na opačnou stranu kluziště, kde svou střelou donutil Patrika Bartošáka přerušit hru. Následuje tedy vhazování v obranném pásmu Vítkovic.
07:35
Ridera vyhrála buly a její hráči se usazují v pásmu.
07:30
Za držení protihráče přichází další vyloučení na straně Bruslařského klubu. Na dvě minuty byl vykázán David Štich (MBL).
07:08
Po chvíli byla hra znovu přerušena, diváci zatím nepozorují nikterak atraktivní hokej.
06:35
Probíhá první komerční přestávka tohoto zápasu.
06:21
David Květoň vystřelil z mezikruží, v brance domácích byl pozorný Brandon Maxwell.
05:19
I přes bránícího hráče zvládl z mezikruží vypálit Jakub Orsava. Puk ale směřoval přímo na brankáře, Patrik Bartošák tedy bez obtíží přerušil hru.
04:26
Bruslaři sice na skok byli v útočném pásmu, jenže nyní mají opět puk na hokejkách hráči Ridery, kteří střídají.
03:32
03:02
Poprvé v přesilovce vypálil Ivan Baranka, přičemž v pravém kruhu ještě tečoval vyraženou střelu Marek Hrbas, ale Brandon Maxwell byl proti inkasování.
02:49
Nyní už jsou Ostravané na modré čáře, kde si přihrávají.
02:18
Hostující tým se stále nemůže usadit v pásmu, natož si vytvořit tlak. Přesilová hra Vítkovic není optimální.
02:01
Pavel Musil vybojoval ve středním pásmu kotouč, domácí jsou tedy stále před vítkovickým gólmanem.
01:43
Tomáš Urban se dostal do útočného pásma, kde trefil brusli jednoho z vítkovických hráčů.
01:32
Bruslaři ale zanedlouho vybojovali puk. Za podražení byl na dvě minuty vyloučen Martin Látal (MBL). Mladá Boleslav tedy, podobně jako v pátek v Litvínově, ani tentokrát nezačíná utkání zrovna ideálně.
01:20
Brankář hostů je na střídačce a Ridera hraje v šesti.
01:11
Vítkovice hrají ve výhodě.
00:30
Po nahození ze středního pásma skončil puk v síti, bude se vhazovat před Patrikem Bartošákem.
00:01
Vše je připraveno k zahájení utkání. Čeká se už jen na Českou televizi.
Ve ŠKOENERGO Aréně končí předzápasové rozbruslení a blíží se začátek televizního utkání. Dodejme, že mírným favoritem na vítězství je podle sázkových kanceláří Mladá Boleslav.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Lukáš) – Štich, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Hrdinka, T. Voráček, Bernad – Lenc (A), Musil, Hyka – Látal, Pacovský, Urban – Pospíšil, Žejdl, Orsava – Musliu, Vampola (A), Jonák.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Výtisk (A), Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, Tomi – Kucsera, Balán, P. Zdráhal – Szturc, Illéš, E. Němec.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Frodl, Zavřel.
Vzájemné zápasy
V těch letošních mají zatím mírně navrch boleslavští hokejisté. Nejprve na počátku sezóny zvítězili v Ostravě 5:2, poté na svatého Martina doma ve ŠKOENERGO Aréně porazili Vítkovické těsně 3:2. Na svatého Štěpána ale byli úspěšnější hokejisté z moravskoslezské metropole, již Bruslaře zdolali 3:2. Tento duel bude poslední vzájemný v základní části.
Oba týmy potřebují nutně bodovat
Jak Bruslařský klub, tak hokejisté Ridery potřebují bodovat. obě mužstva od sebe dělí v tabulce osm bodů, zejména pak domácí jsou v postupové desítce pouze rozdílem skóre před jedenáctým Zlínem. Je jasné, že Vítkovice i Mladá Boleslav chtějí postoupit minimálně do předkola.
Utkání ve speciálních dresech s podobou Ivana Hlinky
Jak Vítkovice, tak Mladá Boleslav nastoupí do nedělního televizního utkání od 17:30 v dresech, na kterých je vyobrazen Ivan Hlinka, legenda českého, zejména pak litvínovského hokeje, jenž tragicky zemřel v minulém desetiletí. Výtěžek z dražby dresů pak bude věnován na charitativní účely. Týmy by v těchto trikotech měly nastoupit minimálně v první třetině nedělního duelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.