Hradec Králové - Liberec: Au, to bolelo! Petr Jelínek dostal trest do konce zápasu za zákrok na Martina Pláňka

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám všem příjemný zbytek večera, šťastný vstup do roku 2017 a brzké shledání u dalšího atraktivního duelu, jako byl tento. Na počtenou!
Střely na bránu ve třetí třetině:
Mountfield HK – 13, celkově 25
Bílí Tygři Liberec – 2, celkově 23
Nejlepší hráči zápasu:

Mountfield HK – Rudolf Červený
Bílí Tygři Liberec – Lukáš Krenželok
Mountfield HK po tomto zápase s okamžitou platností vetuje hlavního arbitra Vladimíra Pešinu!
Dnešní dechberoucí duel je za námi. Po pohledném, leč bezbrankovém hokeji v první třetině zahřmělo v periodě druhé, kdy se Liberec dostal do dvoubrankového vedení díky trefám Lukáše Krenželoka a Petra Jelínka. Hradec ale zbraně nesklopil a Bílé Tygry do čela extraligy nepustil. K obratu nejprve zavelel Rudolf Červený. O dvě minuty později srovnal parádní ranou Andris Džerinš a o třech bodech pro Mountfield rozhodl v polovině třetí části utkání Rastislav Dej. Lvi tak zvládli otočit pro ně špatně se vyvíjející zápas a na kluzišti prokázali svůj charakter.
59:50
Hradečtí ještě mohli přidat závěrečný gól do prázdné svatyně Tygrů, ale nejdůležitější pro ně je, že branku již neinkasovali a získávají z tohoto vyrovnaného boje cenné tři body.
59:24
Hosté v plném počtu – respektive v šesti.
59:20
Will spěchá na střídačku, Liberec to zkouší s odkrytou klecí!
58:54
Vydarený zlomil při střele od modré hůl, drama tohoto zápasu právě vrcholí!
58:19
Dietz nahazoval od modré, Will zasáhl levým betonem a pokus zneškodnil.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:23
Čáp ve spolupráci s Vydareným zvládl rozehrát, ale přesvědčivě zatím výkon svěřenců Václava Sýkory v této přesilovce nevypadá.
56:58
Ševc se probil k ráně od modré, jenže puk jen orazítkoval tvrzené sklo za klecí Rybára.
56:27
Dej předvedl parádní kličku na obranné modré, ale Hradec se před Willa nyní nemůže dostat. Liberečtí aktivně napadají.
55:41
Džerinš nepřihrál přesně Šimánkovi a Dietz následně neudržel pásmo, Lvi se musí stáhnout a připravit další útok.
55:17
Po přihrávce Bednáře se ke střele od modré odhodlal Gregorc, ale gólman Tygrů kotouč viděl a bezpečně ukryl ve výstroji.
54:49
Hradečtí se usazují před Willem a rozjíždějí kolotoč svých přihrávek.
54:24
Petr Jelínek nyní velmi tvrdě narazil ze strany na mantinel Martina Pláňka, který si dal hlavou o hranu hrazení a dlouhou dobu se nezvedal z ledu. Za tento zákrok inkasuje útočník Tygrů trest na 5 minut + do konce utkání za vražení na hrazení.
54:10
Šimánek ve spolupráci s Pláňkem zastavil Krenželoka a směřuje s pukem na druhou stranu.
53:42
Dnešní utkání sleduje 4636 diváků.
53:42
Liberečtí si nedokázali přesně přihrát a je z toho zakázané uvolnění.
53:23
Vlach vystřelil od levého mantinelu, Rybár zasáhl svým levým betonem a kotouč vykopl.
53:04
Kolmann zasáhl kotouč vysokou holí, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu u obranné modré Mountfieldu.
52:17
Kukumberg v útočném pásmu kotouč nevybojoval, takže se Liberečtí mohli vydat do protiútoku, Bulíř ale při střele zlomil hůl.
51:41
Nahození Červeného si brankář Tygrů pohlídal, vytřepal z lapačky a bleskově rozehrál.
51:20
Po sražené střele jednoho z útočníků Mountfieldu se bude vhazovat po pravé ruce Willa.
50:53
Souboj za brankou Tygrů vyhráli Liberečtí a Vlach míří s kotoučem na holi k Rybárovi.
50:04
Svačina jel s Radivojevičem ve dvou proti Rybárovi, první jmenovaný ale zvolil střelu, kterou si hradecký gólman pohlídal.
49:27
Jelínek se tvrdě probíjel do šance, jeho střelu srazil Vydarený.
49:02
Když už se osvobodí, je to jako nyní – za cenu zakázaného uvolnění.
48:55
Lvi pokračují v náporu a Liberec se nyní musí bránit bleskovým útokům Mountfieldu.
48:28
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec otáčí zápas! Bednář přihrál z pravé strany Köhlerovi na střed, ten přiťukl puk zpět doprava a RASTISLAV DEJ prostřelil z bezprostřední blízkosti bezmocného Willa na přední tyč – 3:2! Asistence: Bedřich Köhler.
48:19
Stránský vyhazuje přes všechny čáry až za branku Rybára.
48:06
Po zásahu vysokou holí jednoho z hráčů Mountfieldu se bude vhazovat v obranném pásmu Lvů.
47:58
Džerinš pálil tvrdě od modré, tentokrát byl jeho pokus nepřesný, levou tyč minul o půl metru.
47:41
Východočeši teď budou mít ještě větší šanci skórovat. Ševc odchází na dvě minuty na trestnou lavici za krosček.
47:22
Lvi vaří Tygri v jejich vlastním pásmu, rychle si přihrávají kotouč a často prověřují brankáře Willa, ten svůj tým zatím drží nad vodou.
46:59
Bednář zachytil kotouč za brankou, poslal ho před ni Kukumbergovi, jenže ten z těsné blízkosti minul.
46:42
Východočeši jsou v náporu. Nyní to zkoušel z pravé strany Štajnoch, ale jeho pokus od modré byl hodně nepřesný. Následuje komerční přestávka.
46:10
Knotek se teď dostal do obrovské příležitosti, když zakončoval z bezprostřední blízkosti. Will sice vyrazil, jenže kotouč zůstal volný v brankovišti. Útočník Mountfieldu ho však nestihl doklepnout za brankovou čáru.
45:50
Hra má stále velice svižné tempo, ve kterém se obě strany střídají na kotouči.
45:09
Vydareného nahození ze středního pásma proskákalo kolem pravé tyče branky Tygrů, nyní se o touš bojuje v rohu kluziště.
44:51
Martin Pláněk pěkně prošel celé kluziště a nakonec vystřelil z pravého kruhu, jenže Will byl pozorný a pokus zkrotil v náruči.
44:39
Stránský vypálil z levé strany, ale jeho střela šla hodně mimo.
44:19
43:58
Povedené oslabení Liberce, tuto část utkání zvládl na výbornou, puk znovu zastavuje hradecký gólman Rybár.
43:28
Pro Mountfield mohlo být zle, Džerinš zaváhal s rozehrávkou na obranné modré, ale nakonec zvládl kotouč odehrát do bezpečí.
43:05
Tygři se nyní brání jako skutečné šelmy, nepouští Hradec do pásma.
42:40
Liberečtí se osvobozují, kotouč zastavuje u své svatyně Rybár.
42:19
Vlach je vyloučen na dvě minuty za podražení. Východočeši mají příležitost tento zápas otočit.
42:10
René Vydarený pálil z levé strany, ale jeho pokus mířil vysoko nad.
41:53
Brankář Bílých Tygrů nyní zastavuje touš za svou svatyní a připravuje ho svým spoluhráčům k rozehrávce.
41:26
Jarůšek se dostal po špatné přihrávce Libereckých ke střele z mezikruží! Will byl ale rychle na zemi a pokus lapil.
40:44
Svačina sice vystihl rozehrávku Mountfieldu, ale třetinu dlouho udržet nezvládl.
40:10
Vydarený si rychle narazil kotouč s Pláňkem a Hradec míří k Willovi.
40:01
Střely v druhé třetině:
Mountfield HK – 8
Bílí Tygři Liberec – 11
Druhá třetina se nedá označit jinak než jako fantastická! Hokejový fanoušek si dnes opravdu přijde na své, šance střídá šanci, nehraje se v rukavičkách. Tygři po brankách Krenželoka a Jelínka odskočili (také zásluhou mnoha přesilovek) do dvoubrankového vedení a s jejich cestou do čela ligy to při aktuálním nedobrém výsledku Třince ve Zlíně (2:4) vypadalo velmi nadějně. Hradec ale nesložil zbraně a jakmile měl na kluzišti všech pět bruslařů, snížil zásluhou Červeného. A jelikož o chvíli později parádně srovnal Džerinš, můžeme říci, že zápas nám ve třetí třetině začne znovu od nuly. Třetí třetina začne přibližně v 19:55.
40:00
39:44
Další úžasná šance, Bednář prošťouchl puk do úniku Kukumbergovi, který jel sám na Willa, ale bekhendovým pokusem ho trefil jen do hrudníku.
39:25
Tygři ale zápas nebalí, nyní zavřeli Lvy do jejich pásma a ti se nakonec osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.
39:00
Neskutečně teď zamotalo trio Jarůšek – Dietz – Köhler hlavy obráncům Liberce, první jmenovaný nakonec situaci přehrál, měl už sám střílet, přesto si tato kombinace vysloužila mohutné ovace diváků.
38:53
Dietz pálil z pravé strany, ale Will zvládl vytěsnit ramenem kotouč nad.
38:31
Lvi jsou i nadále v náporu, nyní se bojuje o kotouč v rohu za brankou Liberce.
37:36
Máme srovnáno a FORTUNA aréna exploduje nadšením! ANDRIS DŽERINŠ dostal kotouč na modrou, nic nevymýšlel, napřáhl a neskutečnou bombou propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Willa – 2:2! Asistence: Richard Jarůšek.
37:24
Východočeši zatím nahánějí puk po mantinelu, ale svého soupeře drží v jeho pásmu jako v kleštích.
36:47
Mountfield dostává šanci na srovnání. Kolmann je přísně vyloučen, kotouč se možná otřel o tvrzené sklo, přesto usedá na trestnou lavici za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.
36:10
Hradečtí jsou povzbuzeni svým úspěchem a derou se za vyrovnáním, z podobné pozice jako Červený to zkoušel Newton, ale jeho rána mířila jen do rozkleku Willa.
35:31
Jaroslav Dvořák si tak připisuje svůj první extraligový bod!
35:31
Když jsou Hradečtí v plném počtu, mohou dávat branky! RUDOLF ČERVENÝ si skvěle vybruslil na levou stranu a parádní ranou na vzdálenější tyč snižuje na 1:2! Asistence: Jaroslav Dvořák, Michal Dragoun.
35:20
35:06
Lvi vyhazují přes všechny čáry, za chvíli budou v plném počtu i oni.
34:40
Hosté v plném počtu. Ještě mají víc než půl minuty klasické přesilové hry.
34:33
Nahození ze středního pásma skončilo v ochranné síti za klecí Willa. Komerční přestávka.
33:50
Pyrochtovi se při rozehrávce zamotal puk mezi brusle, naštěstí pro něj nebyl napadán, a tak mohl v klidu vrátit černou pryž zase zpět Vitáskovi.
33:18
Pláněk hledal mezi kruhy Bednáře, ale přes dva bránící hráče přihrávka neprošla.
32:40
Lukáš Vantuch inkasuje dvě minuty za podražení, síly na ledě se na nějakou dobu srovnají.
32:18
Východočeši ubránili své pásmo a vytlačili protivníka do středu kluziště.
31:30
Lvi se dostali v oslabení do velké šance! Šimánek vyslal pumelici od pravého mantinelu, kterou Will fantasticky vykopl betonem.
30:50
Ševc pálil z modré, ale Knotek jeho pokus znovu zblokoval. Hradecký útočník dnes v oslabení pracuje na jedničku.
30:20
Jejich řádění ukončují sudí. Picard dostává za souboj před brankou trest na pět minut + do konce utkání za sekání.
30:03
Newton dostal nalito zpoza branky do těsné blízkosti svatyně Willa, ale o fous minul levou tyč, Východočeši teď svého protivníka opravdu tlačí do defenzivy!
29:27
Jarůšek najížděl z levé strany, obtěžován jedním z beků Tygrů, na gólmana Liberce, ten ale použil svou dlouhou hůl a puk mu vypíchl.
28:59
Bednář hledal na brankovišti stojícího Köhlera, tomu se ale kotouč od brusle odrazil k mantinelu.
28:39
28:29
Červený se zmocnil puku ve vlastní třetině a nastřeluje ho až za branku Willa.
27:55
Hráči z města pod Ještědem ještě dohrávají klasickou přesilovou hru, ale nyní se před Rybára dostat nemohou.
27:05
Liberec právě vstřelil branku!
A bohatou zásobu přesilovek Tygři zužitkovali v druhý gól. Bulíř našel přesným pasem z pravé strany mezi kruhy stojícího PETRA JELÍNKA, který měl už snadnou pozici a trefil přesně pod břevno – 2:0. Asistence: Michal Bulíř, Branko Radivojevič.
26:39
Filip Pešán si bere oddechový čas a vymýšlí se svými spoluhráči taktiku na dobytí královéhradecké klece.
26:39
A nyní již hradecký bek usedá na trestné lavici za sekání. Liberec bude hrát 28 sekund přesilovku 5 na 3. Arénou se nese pokřik nelichotící mužům v pruhovaném.
26:27
Pláněk se za bránou opřel do puku, ale nepodařilo se mu vyhodit.
26:00
Dej dobře napadá, Liberec si zatím přihrává jen podél mantinelu.
25:25
Ševc nepřesně přihrál a Štajnoch osvobozuje Mountfield vyhozením přes všechny čáry.
25:07
Čáp srazil ramenem k zemi Vlacha, sudí však viděli ve hře koleno a hradecký bek už sedí na trestné lavici, kde by měl pobýt dvě minuty za faul kolenem.
24:23
Dragoun už nemohl udržet útočnou modrou, pročež se šikovnou kličkou stáhl do středu hřiště, kde Východočeši přeskupili řady a znovu pronikají k Willovi.
23:49
Hradečtí se v posledních vteřinách vzpamatovávají z inkasovaného gólu a postupně přebírají iniciativu.
23:09
Džerinš pálil od pravého mantinelu, Dietz si sjel na brankoviště pro teč, ale zamířil metr vedle levé tyče svatyně Liberce.
22:45
Červený s Džerinšem sice aktivně napadali, jenže Tygři se i tak zvládli ze svého pásma šikovnými přihrávkami dostat.
22:29
Červený udělal podobně jako Krenželok těsně za modrou kličku na střed hřiště a vypálil, ale Will byl se svou lapačkou ve střehu.
22:18
Svěřenci Václava Sýkory byli při přechodu útočné modré moc rychlí – ofsajd.
21:50
Picard nepřešel přes Ševce a Will tak mohl v klidu založit další akci Liberce.
20:50
Hráče z města pod Ještědem jejich první branka nakopla a nyní se znovu tlačí před branku Lvů.
20:14
Tygři jdou hned po začátku druhé třetiny do vedení! Jelínek přenechal ve středním pásmu LUKÁŠI KRENŽELOKOVI, který za útočnou modrou udělal kličku, dostal se mezi kruhy a přesnou ranou k tyči nedal Rybárovi šanci! Asistence: Petr Jelínek.
20:01
Hráči jsou již na ledě, druhá třetina je tu!
Střely na bránu v první třetině:
Mountfield HK – 4
Bílí Tygři Liberec – 10
Máme za sebou úvodní dějství velmi interesantního zápasu mezi Mountfieldem a Bílými Tygry. Ačkoliv jsme v první třetině branku neviděli, rozhodně jsme se nenudili, obě mužstva výborně bruslí a vytvářejí si slušné střelecké pozice. Díky většímu počtu přesilovek měl Liberec o trochu víc ze hry. Patrik Rybár i Roman Will však zatím neudělali nejmenší chybu a svá čistá konta drží právem. Druhá třetina začne přibližně v 18:56.
20:00
19:49
Svačina svým pokusem od modré trefil jen prvního bránícího hráče, kterým byl Knotek, Lvi vyhazují do středního pásma, první třetina skončí bez branek.
19:37
Jelínek přihrál zpoza branky na pravý kruh, kde se do kotouče tvrdě opřel Radivojevič. Rybár ale bleskově sklapl betony a připisuje si další úspěšný zákrok.
19:09
Hradečtí výborně bruslí, Liberec se nemůže dostat k svatyni Mountfieldu a krouží s pukem ve středu hřiště.
18:47
Východočeši znovu vyhazují až ke kleci Willa.
18:26
Svačina neudržel útočnou modrou, špatně přihrál a Tygři musí do středního pásma.
18:00
Přesně dvě minuty do konce první třetiny. A Liberec má šanci na vstřelení úvodní branky. Bednář vyloučen na dvě minuty za podražení.
17:30
Šimánek si sjel z levé strany kluziště mezi kruhy a tvrdě vystřelil, jenže pouze do připraveného Willa, který šel rychle na zem a puk skryl v náruči.
17:09
Červený pálil z osy hřiště od modré, ale mířil asi metr nad klec Liberce.
16:47
Exhradecký Vantuch se teď málem utkal pěstmi v souboji s Jarůškem, oba urostlí muži se hádali za svatyní Rybára, ale sudí je nakonec rychle oddělili.
16:06
Bednář byl držen, když předváděl své šikovné ruce v nebezpečné blízkosti branky Willa, sudí však tentokrát nepískají.
15:19
Gregorc s Dietzem zvládli nepřehlednou situaci v obranném pásmu a Hradec míří do dalšího útoku.
14:52
Špatná rozehrávka svěřenců Filipa Pešána znamená zakázané uvolnění. Buly po pravé ruce Willa.
14:33
Pyrochta se snažil přejít přes tři hradecké hráče podél pravého mantinelu a pochopitelně neuspěl, černá pryž je v držení Lvů.
14:03
Rybár přikryl nahozený kotouč a po jednom z jeho snazších zákroků je na programu další komerční přestávka.
13:44
13:20
Vydarený vyslal tvrdý projektil od modré, Will vykopl puk levým betonem.
12:18
Na druhé straně zamotali hlavu protivníkovi Bednář a zakončující Dej, který z bezprostřední blízkosti těsně minul odkrytou svatyni, nutno však podotknout, že kotouč musel sklepávat ze vzduchu.
11:54
Ševc šel v přesilovce sám na Rybára, tvrdě vypálil, ale gólman Hradce byl připraven a střelu od levého mantinelu vyrazil ramenem.
11:44
Přesilovku si nyní vyzkouší Mountfield. Stránský je vyloučen za nedovolené bránění.
11:18
Štajnochovu střelu od modré zblokoval Stránský, který se následně vydal na zteč. Newton byl ale v obranném pásmu u kotouče první a hru uklidňuje.
10:36
Na druhé straně musel Will rychle schovat puk pod rukavici před dojíždějícím Džerinšem.
10:24
Radivojevič pěkně vybruslil zpoza branky, zákrok Dragouna na něm není znát. Prudce vypálil, ale brankář Hradce byl znovu připraven a černou pryž chytil do lapačky, takže Liberečtí nemohli dorážet. Důležitý zákrok!
10:05
Kotouč po souboji v rohu kluziště vyskočil k Rybárovi, který byl připraven a pohodlně jej schoval pod lapačku.
09:40
Kukumberg vjel do třetiny příliš rychle, Newton mu nemohl stačit. Mountfield je tedy v postavení mimo hru, které už čároví pískají.
09:06
Tygři nahodili puk do pásma Východočechů, ale tam ho sebral Červený a Lvi se stěhují k Willovi.
08:47
Bednář i Vlach několikrát ztratili kotouč a žádný tým se tak do větší šance nedostal. Následuje komerční přestávka.
08:13
08:00
Rána Svačiny byla tečována mimo prostor tří tyčí a gólman Lvů tak nemusel zasahovat.
07:40
Kukumberg zbytečně vymýšlel kličky v obranném pásmu, za což byli Hradečtí málem potrestáni, ale nakonec soupeře do větší šance nepustili.
07:26
Jánošík vypálil tvrdě od modré, Rybár si ale puk našel a udržel ho na své hrudi.
07:08
Pláněk ve hře, Hradečtí ve čtyřech, Tygři se nemohou dostat před branku svého protivníka.
06:49
Rybár si poradil se střelou od modré čáry a následně i s dorážkou z mezikruží.
06:30
Liberec tak bude hrát ještě téměř minutu přesilovku 5 na 3.
06:13
Michal Dragoun nakonec inkasuje 2 + 10 minut za naražení zezadu.
06:13
Dragoun tvrdě narazil na mantinel Radivojeviče, jehož pád znovu vzrušil hradecké publikum. Sudí se v prostředku kluziště radí, jaký trest udělí.
05:45
Knotek zblokoval přihrávku na Bulíře a Mountfield vyhazuje do středního pásma.
05:20
Lvi vyhráli vhazování a Kukumberg našetřil cenné vteřiny s kotoučem na holi.
05:08
Uvidíme první přesilovku, zahrají si ji hráči z města pod Ještědem. Pláněk je vyloučen na dvě minuty za podražení, domácí publikem je s tím hrubě nespokojeno.
04:10
Newton ve spolupráci se Štajnochem dobře napadali rozehrávku Tygrů a získali puk pro Mountfield.
03:20
Špatná rozehrávka Gregorce, po níž Radivojevič z prostoru mezi kruhy orazítkoval břevno svatyně Rybára!
02:42
Beránek sice uklouzl a spadl, ale i přesto udržel puk ve své moci a Východočeši nyní tlačí na svého soupeře.
02:20
Jarůšek jen odevzdal protivníkovi kotouč a celá jeho formace spěchá na střídačku.
01:57
Vantuch vystřelil z prostoru mezi kruhy, ale jeho pokus mířil asi metr nad klec Rybára a odrazil se od tvrzeného skla.
01:08
Köhler bojuje o kotouč v rohu kluziště proti přesile bránících hráčů Liberce. Těm se nakonec podařilo dostat černou pryž ven z jejich třetiny.
00:40
Svěřenci Filipa Pešána nepřešli útočnou modrou v souladu s pravidly a je jim pískáno postavení mimo hru.
00:16
Džerinš nahazoval z levého mantinelu před branku, ale Červený puk mezi tři tyče nenasměroval.
00:01
Stejně jako před osmdesáti lety se i dnes odehraje zápas tuzemské nejvyšší hokejové soutěže. Rozhodčí jsou již na ledě a nyní na kluziště vjíždějí i hokejisté Hradce a Liberce.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Vydarený, Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Čáp – Šimánek, Džerinš, Červený – Dej, Bednář (C), Köhler – Picard, Dragoun, Jarůšek – T. Knotek, Kukumberg, P. Beránek – J. Dvořák.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc, Kolmann, Vitásek, Pyrochta, Jánošík, Havlín, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – D. Špaček, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Martin Procházka.

Rozhodčí: Pešina, Souček – Jelínek, Pešek.
Brankáři

Poměrně důležitou a zatím ne zcela zodpovězenou otázkou je, kdo za oba dnešní soupeře nastoupí mezi třemi tyčemi. Mountfield i Bílí Tygři mají na výběr ze dvou jmen. Hradeckou klec hájil v minulých ligových zápasech Patrik Rybár, jenže v průběhu Spengler Cupu jej vystřídal Ondřej Kacetl. Liberec zase v několika přecházejících duelech pravidelně nasazoval Romana Willa, ale v tom vůbec posledním (s Olomoucí 3:2) se do brankoviště vrátil Ján Lašák.

Procentuální úspěšnost zákroků gólmanů Hradce a Liberce

Roman Will (LIB) – 94,28 %
Patrik Rybár (MHK) – 92,55 %
Ján Lašák (LIB) – 92,28 %
Ondřej Kacetl (MHK) – 91,27 %
Vzájemné zápasy

Duely mezi Hradcem a Libercem byly v letošní sezóně zatím vždy velmi těsné. Nakonec si oba celky domácí prostředí uhájily – s tím rozdílem, že Bílým Tygrům se podařilo z FORTUNA arény při první návštěvě odvézt alespoň bod.

2.10.2016 Mountfield HK 3:2sn Bílí Tygři Liberec

18.11.2016 Bílí Tygři Liberec 2:1 Mountfield HK
Bílí Tygři Liberec

Liberečtí mají odehrány o dva zápasy více než jejich dnešní protivník. V současné době okupují 2. příčku tabulky a na své konto již zvládli připsat 71 bodů. Chybí jim tak jen jediný k tomu, aby dostihli průběžného lídra ligy – Třinec.

Jak již bylo řečeno, forma Bílých Tygrů je dechberoucí. Severočeši se vezou na vítězné vlně. Na šňůrku zvládli navléknout již pět utkání, ve kterých neztratili ani bod. A nešlo pouze o celky z druhé poloviny soutěže. Poměrem 3:0 porazili svěřenci Filipa Pešána také jejich největšího konkurenta v boji o Pohár prezidenta Českého svazu ledního hokeje – Oceláře. Podaří se jim dnes večer dostat do čela extraligového pelotonu? Odpověď na tuto otázku se začne rýsovat od 18:00.
Mountfield HK

Východočeši se v tabulce aktuálně nacházejí na 6. místě se ziskem 53 bodů. Královéhradečtí hokejisté se po návratu z prestižního Spengler Cupu vracejí do kolotoče extraligových soubojů. Svěřenci Václava Sýkory nezanechali ve Švýcarsku špatný dojem, vyšším rozdílem podlehli pouze vítězi celého turnaje – výběru Kanady.

Lvi poslední dva duely v lize odehráli a vyhráli před vlastním publikem. Nejprve přemohli 3:0 Karlovy Vary a následně potupili i svého největšího rivala z Pardubic, který odtud odjel s porážkou 1:5. Nedobytnost své tvrze bude chtít Mountfield prodloužit i v souboji s Libercem, jenže ten má vůbec nejlepší aktuální formu ze všech celků soutěže.
Vítám všechny příznivce toho nejkvalitnějšího českého hokeje v roce 2017. Tipsport extraliga se po silvestrovských oslavách hlásí se svým 35. kolem, ve kterém Mountfiled HK přivítá na svém ledě tým Bílí Tygři Liberec.