Hradec Králové - Zlín: Gól do prázdné brány! Svůj druhý gól v zápase dal Filip Chytil, 1:3

To je ode mě v základní části Tipsport extraligy definitivně vše. Přeji příjemné úterý a u dalších online přenosů na počtenou.
Střely ve třetí třetině (celkem):

Mountfield HK – 18 (35)
PSG Zlín – 11 (31)
Nejlepšími hráči jsou vyhlášeni: Richard Jarůšek (MHK) a Libor Kašík (ZLN).
Utkání 51. kola je u konce. Ševci si zaslouženě odváží všechny tři body a stále žijí svůj sen o předkole play off. Hradec si velice zkomplikoval boj o nejlepší čtyřku. Do posledních okamžiků se bude hrát o to, na koho narazí ve čtvrtfinále.
59:50
Zlín právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. FILIP CHYTIL si připisuje svojí druhou branku v utkání, když dojel až k prázdné bráně a pohodlně skóroval. Asistence: Jiří Ondráček.
59:40
Hradec v šesti!
59:06
A další icing. Mountfieldu se vůbec nedaří dostat do závěrečného náporu.
58:36
Nepřesná rozehrávka domácích. Zakázané uvolnění.
58:19
Oddechový čas pro PSG Zlín.
58:19
Postavení útočícího hráče v brankovišti v podání Hradce.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Jak tohle drama dopadne?
57:30
A znovu začíná Hradec útok ze svého pásma.
56:54
Jiří Šimánek stihl do puku jenom dloubnout, protože jej měl na dlouhou hůl. Hradec teď vrhá všechny síly do útoku.
56:10
Do šance se prodíral Radovan Pavlík, jenž dokázal i vystřelit, ale puk narazil do betonů připraveného Kašíka.
55:50
Na hokejkách Mountfieldu je k vidění nyní hodně nepřesností.
54:10
Hradec ustál oslabení a naopak Vydarený se snažil o srovnání. Jeho tečovaná rána zamířila těsně mimo.
53:22
Další skvělý přesun Patrika Rybára! Ten dnes drží akcie Hradce nad vodou.
52:45
Žluto-modří uzamkli Hradec v pásmu a k velmi tvrdé ráně se dostal Jiří Marušák. Jeho rána olízla boční síťku.
52:09
Opět dvě sporné situace, každá na jedné straně. Šimánek při střele dle sudích faulován nebyl, ale na druhé straně si druhý sudí všiml faulu Andrise Džerinše. I když se to fanouškům nelíbí, Lotyš putuje na trestnou lavici za hákování.
51:27
Radovan Pavlík byl za bránou Zlína sražen k zemi. Všechno to bylo přímo před očima hlavního sudího a ten zůstal v klidu.
50:20
Roman Kukumberg po buly vyslal pořádnou ránu, ale ta zamířila těsně vedle Kašíkovy svatyně.
50:17
Andris Džerinš z mezikruží trefil Kašíka do výstroje.
49:35
Hradci se tak rozsypala jediná formace, která v utkání přehrávala Zlín. Uvidíme, jak si s tím domácí hráči poradí.
49:31
Picard s Kotvanem dostali trest 2+2+10 minut. Jarůšek a Žižka po dvou minutách. Všechno za hrubost.
49:31
49:31
49:31
49:31
Mountfield měl velkou šanci na vyrovnání a po ní se strhla obrovská mela za Kašíkovou bránou. Nejvíce vidět byl Alexandre Picard s Richardem Jarůškem. První jmenovaný judistickým chvatem složil Oldricha Kotvana. Uvidíme, jaké tresty se rozdají.
48:40
Martinu Pláňkovi scházel metřík k tomu, aby se zmocnil puku a mohl střílet úplně osamocen před Kašíkem.
48:00
Chytil se snažil procpat do šance, ale k Rybárovi puk pouze doklouzal.
47:33
Síly na ledě se vyrovnávají po deseti sekundách. Jiří Marušák zahákoval Bedřicha Köhlera.
47:23
Alexandre Picard se hnal na bránu Kašíka, ale jel tam tak vehementně, že jej rozhodčí poslali na dvě minuty za napadení.
46:57
Opět jsou to Berani, kdo je v útočném pásmu. Vypadá to, že mají více sil, protože jsou všude o krok dříve.
46:38
Zakázané uvolnění Hradce.
46:28
A znovu nepříjemná rána na Hradeckou bránu. Petr Holík však mířil přesně doprostřed. Zlín teď čeká na na Mountfield na své modré čáře a vydává se do rychlých brejků, kterými nebezpečně hrozí.
46:06
Zpoza obránce pálil nebezpečně Zdeněk Okál. Rybárova lapačka však byla připravena.
45:10
Několik ran teď prolétlo i kolem hradecké brány. Ani jedna však nemířila na ni.
44:34
Hosté jsou kompletní a ihned se hnali do šance. Rybár musel být nadvakrát připravený.
43:57
A Hradec pokračuje v obrovském tlaku! Na Kašíkovu bránu létá jeden puk za druhým, ale zlínský mág dnes v bráně čaruje.
43:26
Obrovská šance na vyrovnání! Picard z obrovské blízkosti trefil pouze zlínského brankáře.
43:05
Picard hledal na modré čáře Gregorce, který však nedosáhl.
42:45
Berani se osvobozují a začínají oslabení výborně.
42:34
Nejprve měl obrovskou šanci David Ostřížek, ale tváří v tvář Rybárovi neproměnil a při následné snaze o získání kotouče se faulem provinil Michal Popelka. Verdikt zní: vysoká hůl.
41:50
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec snižuje! V ponechané výhodně po faulu na Picarda se puku zmocnil RICHARD JARŮŠEK, trefil první střelou zřejmě rameno, ale puk se snesl přímo před něj a ten už neměl problém dopravit jej do prázdné brány. Je zaděláno na drama! Asistence: Alexandre Picard.
41:09
A další dva velmi jisté zákroky Kašíka v rychlém sledu.
40:45
Roman Kukumberg se dostal ke střele po buly. Žádná velká pumelice to však nebyla a Kašík v klidu vyrazil do rohu.
40:42
Zlín bezstarostně vyhazuje na icing.
40:20
Do prvního útoku třetí třetiny se ženou domácí.
40:01
Střely ve druhé třetině (celkem):

Mountfield HK – 9 (17)
PSG Zlín – 14 (20)
Další třetina začne přibližně v 19:10.
Skončena je už i druhá třetina a opět nabídla pouze jednu branku, a to za záda Patrika Rybára. Přečíslení 4 na 1 vyřešili Ševci znamenitě a kapitán Ondřej Veselý upravil na 2:0. Mountfieldu se zatím vůbec nedaří. Uvidíme, jestli se ve třetí třetině ještě zmůže na nějaký odpor.
40:00
39:51
Velké šance měli domácí. Následně Newton trefil Honejska velmi tvrdě. Zlínský útočník zamířil rovnou do kabiny, ale rozhodčí se po poradě rozhodli nevylučovat.
39:10
Rybár nahození ze středního pásma ztlumit na hrudi a ponechal v lapačce.
38:40
Hradečtí měli několik příležitostí vyhodit, ale ujal se až třetí pokus. Oslabení však přečkali.
37:47
Jiří Marušák si sjížděl doprostřed hřiště, aby mohl vypálit, ale střela mu nesedla.
37:13
Zlín se usadil v pásmu.
36:43
V šanci byl lehce zatažen Dej, ale to rozhodčí nepostřehli. Podražení Romana Kukumberga však bylo naprosto jednoznačné, takže Zlín si zahraje další přesilovku.
36:11
S Hradcem to nevypadá vůbec dobře. Hosté bez problémů kontrolují utkání a už jsou opět nalezlí v útočném pásmu.
35:02
Hradec fatálně propadl ve středním pásmu a Zlínští ujížděli 4 na 1. Tuto pobídku využili bez okolků. Honejsek přihrál ONDŘEJI VESELÉMU, jenž neměl problém prázdnou bránu trefit. Asistence: Antonín Honejsek, Jiří Ondráček.
34:51
A další zákrok zlínského brankáře. Tentokrát to však byla jen taková laskonka.
34:39
Tak to zkusil sám střelou do bližšího růžku, kam ale stihl svojí lapačku vložit i Libor Kašík!
34:20
Dej nabízel před bránu, ale jeho spoluhráči byli dobře bráněni.
33:40
Teď už na druhé straně tlačí opět Berani. Hradec vyhazuje na icing.
33:10
Jake Newton v šanci trefuje přesouvajícího se Kašíka!
32:43
Vydarený se snažil vybídnout Pavlíka k úniku, ale na to byla zlínská obrana připravena.
32:05
Hradec teď doslova utahal zlínskou formaci a minutu kroužil v její obranné třetině. Střídající Kopta se na straně zjevil úplně sám, ale jeho střela ze stoje zas takový problém Kašíkovi nenadělala.
30:45
Velký tlak Ševců přerušuje ofsajd.
30:00
Roberts Bukarts byl úplně osamocen před Rybárem, ale nedokázal si s ním poradit! Hradecký brankář je teď ostřelován ze všech stran, ale podává vynikající výkon.
29:13
Džerinš se snažil o žabičku na Šimánka. Podobalo se to však spíše fotbalovému centru, takže hradecký forvard z toho nedokázal nic vytěžit.
28:53
Nahození Ondřeje Kopty končí po odrazu od zlínské hole v ochranné síti.
28:00
Na druhé straně Zlín dosáhl gólu, ale bylo to až po odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti!
27:45
Neskutečné, co teď nedali Hradečtí! Dnes již několikrát zmiňovaná třetí formace Hradce opět zle zatápěla Zlínu. Jarůšek obkroužil branku, ale Kašík betonem vyrazil a poté střílel Tomáš Knotek. Stadion už zvedal ruce nad hlavu, protože se zatřepala síťka, bylo to však ale asi od hokejky.
26:53
A právě kanadský forvard se neohroženě vrhnul mezi dva obránce. K zakončení však vůbec nedošlo.
26:08
Hradečtí fanoušci si připravil vynikající choreo na podporu Alexandra Picarda, který se do jejich srdcí zapsal nejenom výborným hokejem, ale i emocemi, které dává během zápasů i mimo ně najevo.
26:08
Mountfieldu se absolutně nedaří založit nějakou útočnou akci, naopak Zlín je na koni.
25:20
Newton teď předvedl odhodlání získat puk, což se mu i podařilo. Domácí z toho však nevytěžili vůbec nic.
24:56
Další zakázané uvolnění. Už druhé v rychlém sledu.
24:47
Další zákrok Rybára, tentokrát proti ráně z úhlu.
24:25
Hradec je sice kompletní, ale Ševci jsou v tlaku dál. Ti tuto přesilovku zahráli parádně.
23:57
Petr Holík pohrdl prázdnou branou! Nutno říct, že jeho rána možná byla přizvednuta nějakou hokejkou!
23:10
Rastislav Dej výborně forčekoval a po něm i Kukumberg s Picardem. Z této aktivity přišla i střela, která však byla nepřesná.
22:45
Obrovská mela v obranném pásmu Hradce, kde se osekali snad všechny hokejky, které tam byly, končí tím, že se domácí osvobozují alespoň do středního pásma.
22:14
Tomáš Knotek ale na modré čáře udělal hrubou chybu a ztratil puk. Ve snaze zastavit soupeře nedovoleně bránil Honejska, který se mu však i přesto vysmekl a ujížděl sám na bránu. Rybár si však s jeho zaseknutím poradil.
21:40
Picard vybojoval puk pro Jarůška a třetí formace Hradce už je opět v útoku.
20:50
Köhler tvrdě dohrál Marušáka, ale ten souboj ustál a ještě před tím stihl rozehrát.
20:13
Džerinš na Pláňka nepředal, takže Hradec musí opět začít zpoza vlastní brány.
20:01
Hradecká hymna už zní FORTUNA arénou, což značí jediné: Hokejisté míří z útrob stadionu na ledovou plochu.
Střely po první třetině:

Mountfield HK – 8
PSG Zlín – 6
První třetina je za námi a spokojenější po ní budou určitě hosté. Ti totiž předvedli bojovný výkon a na rozdíl od Hradce vstřelili i gól. Ten je připsán staršímu dorostenci Filipu Chytilovi, ale jenom proto, že se poslední dotkl puku. Ukázkového vlastence si totiž vstřelil Stanislav Dietz. Na hradecké straně podává dobrý výkon pouze třetí formace. Uvidíme, co přinese druhé dějství, které začne cca v 18:13.
20:00
19:58
Hosté ještě o hradeckého hráče vyhodili do ochranné sítě. První třetinu vyhrají.
19:47
Ofsajd Hradce.
19:40
Hradec dlouho vymýšlel, co udělá s pukem, až rozhodčí pískl postavení útočícího hráče v brankovišti.
18:57
Alexandre Picard ukázal přímočarost a drzost, protáhl se obranou po pravé straně, ale opět ztroskotal na zlínském brankáři.
18:40
Berani se osvobozují a vyhazují až k Rybárovi.
18:29
Stanislav Dietz si připravil ránu od modré, ale Kašík je dnes zatím bezchybný.
18:06
Zvýšený tlak Hradce nese ovoce. Petr Holík putuje na trestnou lavici na dvě minuty za držení.
17:56
Šimánek v úniku nezakončil forhendový blafák úspěšně!
17:16
Opět třetí formace Mountfieldu, která v posledních utkáních hraje parádně! Po přiťuknutí Jarůška pálil křížem Picard, ale orazítkoval jen pravou tyč!
16:30
Vydarený zavezl do útočného pásma, ale Hradec nedokázal pásmo udržet. Naopak na druhé straně se Ševci nerozpakovali a ze střední třetiny nahodili na bránu Rybára a následně si puk i dojeli, aby se vhazovalo v jejich útočném pásmu.
15:53
Nahození na hradeckou bránu si Rybár bez problémů pohlídal.
15:33
Už to vypadalo, že Andris Džerinš bude mít slušnou pozici ke střele, ale zlínský bek ji na poslední chvíli přizvedl.
14:51
Lukáš Nedvídek vypálil od modré čáry povedenou ránu, ale Kašík ji vyrazil do ochranné sítě. Hradec se snaží ihned odpovědět svému soupeři.
13:54
Tak to je velká smůla pro Hradec. Stanislav Dietz si ve skrumáži před bránou ukázkově zametl puk do vlastní sítě. Branka je připsána FILIPU CHYTILOVI, který "vstřelil" svojí třetí branku v extralize. Asistence: Robert Říčka, David Šťastný.
13:40
Bukarts vystřelil zpoza obránce, ale i Rybár ukazuje, že je plně koncentrovaný na utkání.
12:40
Newton pálil od modré, ale před Kašíkem nebyl nikdo, kdo by mu stínil.
12:16
Další závar před bránou hostů! Pálil Martin Pláněk a poté byl ve skrumáži hodně aktivní Jarůšek. Gólman Zlína však puk našel velmi rychle a ukryl jej pod lapačku.
11:13
Šance Hradce! Stanislav Dietz svojí střelou trefil jen obránce, ale puk se odrazil k Bedřichu Köhlerovi, který mohl vstřelit gól svému bývalému zaměstnavateli. Libor Kašík však byl proti!
10:54
Ševci jsou teď na koni. Půdu pod nohama jim dodala přesilovka, kterou sice nevyužili, ale získali díky ní herní jistotu na puku.
10:10
Tentokrát Martin Štajnoch vyhodil hned napoprvé a zdá se, že Zlín svojí přesilovku nevyužije.
10:00
A další slušný tlak Beranů. Střela z pravého kruhu trefila tyč z vnější strany.
09:20
Poté přišly další dvě střely od modré čáry, které měly dobré parametry, ale hradecká obrana si s nimi poradila. Michal Dragoun při snaze o vyhození trefil nejdříve rozhodčího, pak už ale kotouč nasměřoval přes všechny čáry.
08:31
Po sražené střele Köhlerem se k dorážce dostal Pavel Kubiš, ale z velké blízkosti trefil Rybára.
08:23
První vyloučení zápasu je na světě a má jej na svědomí René Vydarený. Ten si dle názoru rozhodčích u mantinelu počínal nedovoleně a podrazil svého soka.
07:38
Utkání je zatím takové mdlé, stejně tak i atmosféra na stadionu. Doufejme, že se to zlepší.
06:51
Kukumberg měl velké problémy, aby neztratil puk na posledním, ale svůj souboj u mantinelu zvládl.
06:07
René Vydarený dvakrát pálil od modré čáry, ale ani jedna střela netrefila bránu.
05:11
Roberts Bukarts dostal puk po buly mezi kruhy a svojí střelou velmi vystrašil všechny přítomné hradecké fanoušky. Patrik Rybár puk neudržel a ten proskákal těsně vedle pravé tyče jeho brány!
05:06
Nepřesná rozehrávka domácích vyústila v zakázané uvolnění.
04:48
Ondřej Kopta se s pukem na holi snažil proháčkovat přehuštěným prostorem, ale proti třem hráčům v modrém neměl šanci.
04:13
Oldrich Kotvan výborně vystoupil a zamezil tak šanci Richarda Jarůška.
03:35
Hraje se dlouho bez přerušení, ale akce obou mužstev končí převážně ve středním pásmu. Nikdo nechce udělat chybu.
02:57
Dragoun otočil hru a pozdržel celou útočnou akci, aby mohla jeho lajna vystřídat.
02:32
Na druhé straně se o odpověď snažili i hosté, ale nepříjemná střela byla nakonec sražena mimo bránu.
02:06
Jarůšek nahodil bekhendem před bránu a Alexandre Picard se snažil tečovat kotouč. Z velké blízkosti však trefil pouze připravený beton gólmana Ševců.
01:30
Gregorc přenechal Vydarenému, ale jeho rozehrávka byla hodně nepřesná.
00:50
Zlín až teprve teď prošel do útočného pásma a na bránu nahodil David Šťastný.
00:20
Vydarený to zkusil z ostrého úhlu, ale s tímhle nemohl mít Kašík problémy.
00:10
Hradecký centr byl úspěšnější a Mountfield ihned nahodil do útočného pásma. Zlín vyhazuje na icing.
00:01
Obě první lajny už jsou na ledě. Na buly proti sobě stojí Džerinš a Holík.
Před samotným začátkem utkání vchází na ledovou plochu hráči šesté třídy, kteří vyhráli svojí skupinu žákovské ligy. Za odměnu dostávají pamětní trička, které jim předává Jaroslav Kudrna.
Za představování moderátora vjíždějí na ledovou plochu hráči základní sestavy Mountfieldu HK a za nimi i ostatní hráči obou týmů.
Zlín nastoupí v totožné sestavě jako v posledním zápase na ledě Olomouce. To Hradec řady lehce promíchal. Na marodce se zraněním zůstává Rudolf Červený a pro nemoc nebude k dispozici ani kapitán Jaroslav Bednář. Ve čtvrté lajně se po několikazápasové odmlce opět představí Ondřej Kopta.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Pláněk, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Pavlas, Newton, Štajnoch – Dragoun, Džerinš, Šimánek (C) – Köhler, Kukumberg (A), Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – Kopta, Nedvídek, R. Pavlík.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka (A), Řezníček, O. Horák – Bukarts, P. Holík, Kubiš – Šťastný, Chytil, Říčka – J. Ondráček, Honejsek, O. Veselý (C) – Okál, Popelka, Ostřížek.

Rozhodčí: Pražák, Šír – Frodl, Zavřel.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

PSG Zlín vs. Mountfield HK – 3:2p
Mountfield HK vs. PSG Zlín – 4:1
PSG Zlín vs. Mountfieldh HK – 4:1
Mountfield HK

Východočeši drží velmi těsně čtvrtou pozici s 86 body. Svádí o ní litý boj především s pátým Litvínovem, který má o jediný bodík méně. Je velmi pravděpodobné, že tyto dva týmy na sebe narazí ve čtvrtfinále play off, takže se mezi nimi rozhoduje o tom, kdo bude mít výhodu domácího prostředí na začátku série. Hradec má nyní kolísavou formu a střídá výhry s prohrami. Naposledy prohrál vcelku suverénně na ledě Třince 1:4.

PSG Zlín

Ševci se nachází na 11. místě s 66 body. Dva body ztrácejí na Plzeň a hlavně na poslední místo, zaručující předkolo play off. Veledůležitý zápas nezvládli v minulém kole, ve kterém podlehli Olomouci – dalšímu týmu, který sní svůj sen o nejlepší desítce. Mora má v současné době o jeden bod méně než Zlín.

Robert Říčka (11+8)
Dobrý podvečer, vítám všechny příznivce ledního hokeje u 51. kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví týmy, které mají hodně o co hrát. Mountfield HK bojuje o výhodu domácího prostředí v úvodním čtvrtfinále a PSG Zlín žene kupředu boj o předkolo play off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:20.