Olomouc - Vítkovice: Vyrůbalík udělal tečku za utkáním a přidal pátý gól, 5:0

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Střely na branku ve 3. třetině (celkem):
Olomouc – 12 (30)
Vítkovice – 10 (29)
Nejlepšími hráči dnešního utkání byli zvoleni na domácí straně Branislav Konrád a na straně hostů Vojtěch Tomi.
Domácí Kohouti si po čtyřzápasové šňůře proher připisuje vysoké vítězství 5:0. Hanákům se dnes dařilo, v utkání využili tři přesilové hry, postupně se dnes trefili Burian, Strapáč, Ondrušek, Laš a gólový účet zápasu uzavřel kapitán Vyrůbalík 26 vteřin před koncem zápasu.
59:34
Olomouc právě vstřelila branku!
Domácí zaokrouhlují počet branek na číslo pět! Kapitán MARTIN VYRŮBALÍK se ocitl sám před Bartošákem a dokázal puk dostat až za něj. Asistence: Jakub Herman, David Škůrek.
59:13
Olomouc již nikam nepospíchá a drží puk na svých holích.
58:40
Zdráhal se natlačil s pukem až před Konráda, ten jeho pokus vykryl pravým betonem.
58:05
Knotek to zkoušel z velkého úhlu, Bartošák si s jeho pokusem poradil.
57:28
Květoň s Krenželokem se hnali dopředu, jejich úmysl přečetl Škůrek a puk jim vypíchl.
57:06
Romanova střela byla ztečovaná do ochranné sítě, vhazuje se ve středním pásmu.
56:14
Vítkovice se snaží překonat Konráda, ale Olomouc výborně brání a nepouští je do útočného pásma s pukem na holi.
55:33
Mora využívá třetí přesilovou hru a odskakuje do čtyřbrankového náskoku. Finální střelu, která překonala Bartošáka, si připsal MAREK LAŠ po asistenci Skladaného. Asistence: František Skladaný.
55:23
Kohouti už jsou usazeni v útočném pásmu a kombinují.
55:05
Hanákům je v útočném pásmu odpískána přihrávka rukou. Následuje vhazování ve středním pásmu.
54:25
Eberle znovu pálil z mezikruží, tentokrát Bartošák vyrazil puk na hokejky spoluhráčů.
54:15
Kapitán hostů Olesz (VIT) se dopustil v útočném pásmu sekání a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Kohouti mají k dispozici další přesilovou hru.
53:55
Do Výtiskovy rány se položil Ondrušek, Konrád nemusel zasahovat.
53:43
Dnešní utkání sleduje 4160 diváků.
53:43
Puk byl v rohu za Konrádovou brankou zašlápnut, následuje vhazování po Konrádově pravé ruce.
53:19
Domácí hrají v plném počtu, hosté se stále drží v útočném pásmu.
53:10
Vítkovice svírají Hanáky v pásmu, Konrád přes clonící hráče vůbec neviděl střelu od modré čáry.
52:49
Vyrůbalík zlomil hokejku, Ebele mu půjčil svoji, takže nyní hraje bez hokejky.
52:28
Vyrůbalík znovu posílá kotouč až za Bartošákovu branku.
52:13
Kohouti posílají puk až k Bartošákovi.
51:43
Roman tečoval těsně před Konrádem, domácí gólman jen s obtížemi vyrazil puk.
51:35
Domácí se osvobozují.
51:24
Vítkovice vyhrály vhazování, Klok pálil od modré těsně vedle branky.
51:19
Vítkovice si zahrají další přesilovou hru. Tomáš Mikúš (OLO) dostává dvě minuty za držení hole.
51:03
Tybor s Romanem se dostali do přečíslení dva na jednoho, za Konrádem zvonila po Romanově střele tyč!
50:28
Zdráhal s pukem na holi ve vlastním obranném pásmu.
49:43
Jak Juraj Mikúš (OLO), tak Karol Sloboda (VIT) jsou za svou bitku oceněni 2+2 minutami za hrubost a osobním desetiminutovým trestem.
49:43
49:43
V olomoucké útočné třetině se mimo puk do sebe pustili pěstmi Juraj Mikúš a Karol Sloboda, oba míří na trestnou lavici.
49:22
Po vhazování střílel z úhlu Květoň, jeho střela skončila na chráničích domácích obránců.
49:10
Nyní před Konrádem chvíli poskakoval puk, ale žádný z hostujících hráčů se k němu nedostal.
48:38
Vítkovice rozehrávají zpoza vlastní branky. Obráncům se ale nenabízí žádný z útočníků.
47:59
Holcovu tvrdou ránu zastavil Sloboda a jen těžce se zvedá z ledové plochy.
47:23
Laš s Galvasem kombinují za vlastní brankou, Kucsera velmi aktivně napadá.
47:03
Konrád raději přikryl puk před přijíždějícím Tyborem, bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
46:44
Nepřesnosti v olomoucké rozehrávce, ale hosté se nedostali do střelecké pozice.
46:04
Za Bartošákovou brankou probíhal souboj o puk, z něj vyšli vítězně Kohouti.
45:30
Kolouch nahazuje puk do útočného pásma, zde jej sbírá Jaroměřský a rozjíždí útok domácích.
45:02
Vítkovice tlačily domácí v pásmu, finální střelu si na své konto připsal Roman, ale Konrád si jeho pokus pohlídal a schoval puk v lapačce.
44:35
Olomoucká obrana hraje velmi obětavě, do pokusu Tybora se položili hned tři hráči.
44:07
Do útočného pásma s pukem na holi prošel Tybor, ale jeho pokus byl Strapáčem vytečovaný do ochranné sítě.
44:00
Výtisk rozehrává z vlastního pásma.
43:23
Nyní Vítkovice vyváží puk z vlastního pásma, ale již ve středním pásmu narazili na Kohouty, kteří jim puk odebrali a znovu míří před Bartošáka.
42:52
I Ondruškův tvrdý projektil od modré čáry hostující gólman vyrazil betonem.
42:23
Juraj MIkúš vyslal nenápadnou střelu zpoza obránce, Bartošák puk vykopl pravým betonem.
42:09
Škůrkova střela byla zblokovaná.
41:52
Kohouti se provinili zakázaným uvolněním, vhazování po Konrádově pravé ruce.
41:44
Tybor rozjíždí další akci z vlastního obranného pásma.
41:21
Vítkovice se snaží zvrátit nepříznivý vývoj, jejich přechod do útočného pásma ale brzdí ofsajd.
40:49
Domácí využívají druhou přesilovou hru v zápase. I tentokrát zakončoval Eberle z mezikruží, Bartošák jen vyrazil a do odkryté branky puk dorazil JIŘÍ ONDRUŠEK. Asistence: Jan Eberle, Juraj Mikúš.
40:35
Eberleho střela mířila těsně vedle Bartošákovy branky.
40:12
Úvodní buly pro hosty, kteří ještě minutu stráví v oslabení.
40:01
Oba týmy jsou již na ledové ploše, třetí třetina za malou chvíli začne.
Střely na branku ve 2. třetině (celkem):
Olomouc – 7 (18)
Vítkovice – 9 (19)
Druhá třetina nenabídla žádnou branku, ale šancí k vidění na obou stranách nebylo málo. Oba brankáři ale drží své týmy, Konrád zatím drží čisté konto. Dokáží Vítkovice ve třetí třetině domácího brankáře překonat a zvrátit pro ně zatím nepříznivý stav? To se dozvíme zhruba v 19:44.
40:00
39:47
Další Škůrkova rána byla zblokovaná a k Batošákovi nedošla.
39:28
Hosté dostali puk do střední třetiny.
39:06
Škůrkova rána od modré skončila vedle branky.
39:00
Vítkovice jdou na 15 sekund do tří. Klok (VIT) si počínal nedovoleně a jde pykat na dvě minuty.
38:38
Výtisk vyhazuje puk přes všechny čáry.
38:06
Kohouti se drží v útočném pásmu a připsali si i několik dobrých šancí, Bartošák zatím vše kryje.
37:15
I v závěru druhé třetiny si domácí zahrají přesilovou hru. Sloboda (VIT) hrál se zlomenou holí a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.
36:30
Lašova střela byla vytečovaná vysoko nad branku hostů a skončila v ochranné síti, vhazování po Bartošákově pravé ruce.
36:21
Bartošák raději podržel puk nahozený ze středního pásma.
36:10
Vítkovice nyní sevřely Kohouty v jejich pásmu, Konrád si připsal několik zákroků.
35:34
Konrád si nyní poradils Kolouchovou střelou, stejný hráč se snažil dorážet, domácí obrana ale stihla odpálit puk do bezpečí.
35:11
Domácí jsou již v plném počtu.
35:07
Střelu Koloucha z levého kruhu Konrád kryje v lapačce. Vhazování po jeho pravé ruce.
34:48
Hosté se nepřesnou přihrávkou sami vyhnali z útočného pásma, z jejich přesilové hry už mnoho nezbývá.
34:26
Hosté kombinují v útočném pásmu.
34:05
Do šance ve vlastním oslabení se natlačil Skladaný. Proti Bartošákovi forhendem neuspěl, následně byl natlačen do brankoviště až byl posunuta hostující klec.
33:52
Romanova střela je vytečovaná do ochranné sítě, vhazování před Konrádem.
33:46
Kohouti se osvobozují.
33:43
Vítkovičtí se drží v útočném pásmu, ale domácí aktivně brání.
33:41
Roman Vlach (OLO) se provinil vysokou holí a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Uvidíme další přesilovou hru hostů.
32:49
Holec nedokázal ztečovat Ondruškovu nahrávku a domácímu celku je odpískán icing.
32:24
Urbanec zásahem do přihrávky likviduje rodící se šanci Kohoutů.
32:03
Konrád likviduje šanci Vítkovic! Tomi pálil od modré čáry, těsně před Konrádem dvakrát dorážel Němec. Domácí gólman betonem puk zastavil a následně jej i přikryl. Poté se na ledě strhla menší šarvátka, ale rozhodčí nevylučují.
31:42
Eberle se snažil tečovat před brankou, ale nebyl úspěšný.
31:35
Laš zachytil puk na vrcholu kruhu, srovnal si jej na čepeli a vyslal na Bartošáka, ten byl úspěšný. Vhazování po jeho pravé ruce.
31:02
Nová akvizice Kohoutů, Vlach, střílela po přechodu modré čáry, ani jeho střela nedoputovala s brankáři hostů, stejně jako Holcova skončila na chráničích vítkovického kapitána.
30:34
Výtisk zblokoval další střelu, tentokrát od Holce.
30:03
Herman vybojoval puk pro Buriana, který pálil, ale hostující obrana vytečovala puk a Bartošák nemusel zasahovat.
29:42
Na druhé straně vyrazil do rychlého protiútoku Tomi, prověřil Konrádovu pozornost. Domácí gólman si střelu přes obránce pohlídal a přerušil hru.
29:15
Houdek posílá puk za Bartošákovu klec, spěchá za ním Eberle.
28:40
Hra má nyní rychlý spád, přelévá se z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů se nedostává do vyložené šance.
27:33
Fořt získal ve středním pásmu puk, po přechodu do útočné třetiny se nerozpakoval a poslal jej na Bartošáka, ten zasáhl betonem.
26:56
Kohouti sice vyhráli vhazování, ale hostující obrana jim puk dokázala odebrat a kapitán Výtisk rozjíždí útok.
26:45
Ondrušek je již na ledě, ihned se zapojil do útoku, nahodil puk na hostujícího gólmana, který jej schoval pod betony. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
26:26
Skladaný s Hermanem šetří vteřiny v útočném pásmu.
26:07
I Romanova střela byla zblokovaná.
25:48
Juraj Mikúš vyhodil puk jen k modré čáře, hosté se drží v útočném pásmu.
25:15
Knotek zblokoval Hrbasovu ránu od modré a vyhazuje až k Bartošákovi.
24:49
Buly vyhráli Vítkovičtí a kombinují v útočném pásmu.
24:37
Druhá přesilová hra pro hosty. Ondrušek (OLO) zastavil Szturce nedovoleně a dostává dvě minuty.
23:45
Po Kovářově střele od modré čáry Konrád schoval puk ve výstroji. Následně se do menší šarvátky dostali Houdek s Křenželokem, rozhodčí je ponechávají bez trestu.
23:27
Vyrůbalíkova střela byla zblokovaná, následně je domácímu týmu odpískán ofsajd.
23:18
Rašner zaváží puk do útočného pásma.
22:36
Herman protečoval do útočného pásma, zde ale puk sbírá Němec a otáčí hru na druhou stranu.
22:12
Přechod Kohoutů do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru.
21:52
Sledujeme pasáž, kdy se ani jednomu z týmů nedaří přejít s pukem na holi přes modrou čáru.
21:34
Konrád pomáhá s rozehrávkou zpoza vlastní branky.
21:00
Domácí se po úvodním vhazování vrhli do útoku, ale hosté pozorně brání.
20:01
Prostřední perioda bude za chvíli začínat. Oba týmy jsou již na ledové ploše.
Střely na branku v 1. třetině:
Olomouc – 11
Vítkovice – 10
V první třetině jsme sledovali pohledný hokej. Zejména v první půli třetiny měli více ze hry Kohouti, Vítkovičtí kontrovali rychlými protiútoky, dvakrát jeli přečíslení dva na jednoho, ale domácí brankář byl úspěšnější a prozatím drží čisté konto. V závěru třetiny Hanáci odskočili do dvoubrankového náskoku, když se nejprve trefil Burian a posléze využil přesilovou hru Strapáč. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:57
Hanáci využívají svou početní hru v závěru třetiny. PETR STRAPÁČ dostal ideální přihrávku, propálil Bartošáka a posílá Kohouty do dvoubrankového náskoku. Asistence: Jan Jaroměřský, Juraj Mikúš.
19:26
První početní výhoda Kohoutů v utkání. Tomi (VIT) byl vyloučen na dvě minuty.
19:19
Kohouti budou hrát přesilovou hru, zatím mají výhodu, za Konráda již naskočil šestý hráč.
18:28
Domácí jdou do vedení! VILÉM BURIAN dokázal z předbrankového prostoru ztečovat Hermanovu přihrávku a posílá puk za Bartošáka. Asistence: Jakub Herman, Tomáš Mikúš.
18:05
Střelu hostů od modré čáry obětavě zblokoval Jan Jaroměřský.
17:40
Olesz aktivním napadáním vybojoval puk v útočném pásmu.
17:00
Ondřej Roman jel sám na Konráda, volil střelu, domácí gólman byl v tomto souboji úspěšnější!
16:31
Bartošák lapačkou zachytil puk po střele Fořta z vrcholu levého kruhu.
16:19
Vítkovičtí jsou celou třetinu velmi aktivní při napadání.
16:05
Hra se přelévá ze strany na stranu. Nynější útok hostů zastavuje ofsajd.
15:22
Výtisk posílá dopředu Vandase, tomu ale utíká puk až za domácí branku.
15:02
Domácím se nepovedla rozehrávka, kapitán Vyrůbalík posílá puk na zakázané uvolnění, hra se vrací před domácího brankáře.
14:35
Klok střílel od modré čáry, Konrád puk dobře viděl a vyrazil jej mimo tři tyče.
13:48
Juraj Mikúš vyslal tvrdý projektil z kruhu, Bartošák puk vykopl betonem.
13:32
Ondřej Roman si na vhazování počínal nedovoleně a je vykázán.
13:30
Skladaný dobře forčekoval, vybojoval puk na olomoucké hole, Škůrkova rána byla tečovaná, ale Bartošák si na puk počkal a přerušil hru.
12:53
Kapitán hostů Výtisk čeká s pukem za vlastní brankou až mu spoluhráči dostřídají.
12:27
Bartošák si připisuje zákrok po lehké střele Hermana po přejetí modré čáry.
12:05
Přechod hostů do útočného pásma brzdí postavení mimo hru.
11:50
Kohouti jsou v plném počtu, Vítkovice svou první početní výhodu nezužitkovali.
11:43
Hosté se jeli dva na jednoho, domácí obránce sáhl do přihrávky a ztečoval ji na Konrádovy betony, následně se domácí osvobozují.
11:30
Juraj Mikúš šetří čas v útočném pásmu.
11:00
10:45
Velká šance hostů, Konrád ve spolupráci s obranou zlikvidoval tři dorážky hostujících útočníků.
10:13
Vítkovičtí se drží v pásmu a kombinují, střela Romana byla zblokovaná.
09:50
Budeme sledovat první přesilovou hru utkání. Ve vlastním pásmu si nedovoleným zákrokem pomohl Rašner (OLO) a putuje na dvě minuty na trestnou lavici.
09:27
Vlacha s Tomášem Mikúšem zastavil při přechodu do útočného pásma ofsajd.
08:49
Škůrek málem ztečoval puk z hole Kucsery za Konráda, domácí brankář stihl jen tak tak sklapnout betony.
08:04
Vandas pálil z úrovně brankové čáry, Konrád připraven.
07:43
Chvilku sám na vrcholu kruhů se ocitl Laš, hned poslal střelu na Bartošáka, ten puk dobře viděl a ukryl jej v lapačce.
07:12
Rašner drží puk za vlastní brankou, oba týmy posílají na led čerstvé síly.
06:38
Hosté aktivně napadají, ale Kohouti vyváží puk z pásma.
06:25
Konrád si nebyl jistý, kde má puk po tvrdé střele Výtiska od modré čáry. Domácí gólman nakonec puk udržel ve výstroji. Bude následovat vhazování po jeho pravé ruce.
06:15
Vítkovičtí několikrát pálili na branku, ale domácí obrana obětavě střely zblokovala a Tomáš Mikúš hned obrací hru směrem dopředu.
05:55
Konrád si připisuje svůj třetí zákrok v utkání po střele Hrbase. I přestože měl domácí brankář zakrytý výhled, puk schoval v lapačce.
05:45
Eberele protečoval do útočného pásma, zde ale sbírají puk protihráči.
05:24
Hosté byli při přechodu do útočného pásma zastaveni ofsajdem.
05:04
Hanáci chvíli svírali hosty v jejich obranném pásmu, akci zakončoval střelou od modré Alex Rašner, Bartošák jeho puk schoval do lapačky.
04:27
Burian se snažil překvapit Bartošáka střelou zpoza branky, hostující brankář byl ale pozorný.
04:13
Rašner nahazuje do útočného pásma.
03:37
Vítkovice se dostaly do přečíslení dva na jednoho. Konrád v poslední chvíli holí vypíchl puk před Zdráhalem!
03:00
Vítkovice poprvé prověřily Konráda, konkrétně Tomi střelou z levého kruhu.
02:55
Knotkova rána po přechodu modré čáry byla zblokovaná.
02:13
Herman prokličkoval sám před Bartošáka, ale při bekhendovém zakončení mířil nad branku!
01:54
Hosté zatím ještě nevypálili na Konráda jedinou střelu.
01:28
Bartošák pomáhá s rozehrávkou za vlastní brankou.
01:18
Přechod Kohoutů do útočného pásma zastavuje ofsajd.
00:55
Eberle pálil hned po vhazování, Bartošák zasáhl betonem.
00:53
Hosté posílají puk na zakázané uvolnění, vhazování před Brarotšákem.
00:24
Kohouti jsou s pukem na holi v útočném pásmu, ale vítkovická obrana je nepouští do střeleckých pozic.
00:05
Úvodní vhazování pro domácí, kteří zakládají první útok.
00:01
Utkání za okamžik začne, aktéři jsou již na ledové ploše.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, Rašner, Houdek (A), J. Galvas – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, J. Mikúš, Eberle – Holec, R. Vlach, T. Mikúš – Burian, Herman, Fořt.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Hrbas, Sloboda, Klok, L. Kovář, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Olesz, Stastny, Szturc – Kucsera, Kolouch, Vandas – P. Zdráhal, E. Němec, Tomi.

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Bláha, Kotlík.
Oba týmy se v letošní sezoně potkaly dvakrát. V obou případech byli úspěšnější Vítkovičtí, kteří si ze vzájemných duelů odvezly všech šest možných bodů. Který z týmů bude úspěšnější tentokrát? To se dozvíme v olomoucké Plechareně od 18 hodin.
Poslední tři zápasy HC Vítkovice Ridera:

36. kolo Liberec – Vítkovice 2:1
37. kolo Vítkovice – Pardubice 4:1
38. kolo Vítkovice – Mountfield 3:6
HC Vítkovice Ridera

Vítkovičtí se po celou sezonu drží v klidném středu tabulky. Po sedmatřiceti odehraných zápasech se nachází na osmém místě se ziskem 55 bodů. V posledním zápase Vítkovičtí prohráli v Hradci Králové 3:6.
Nejproduktivnějším hráčem hostů je Ondřej Roman, který nasbíral 20 bodů za devět branek a jedenáct asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je Karol Sloboda se 13 body za třináct asistencí. Ve vítkovické brance dostává prostor Patrik Bartošák s úspěšností zákroků 92,42% a průměrem obdržených branek za zápas 2,20.
Poslední tři zápasy HC Olomouc:

34. kolo Liberec – Olomouc 3:2
22. kolo Olomouc – Chomutov 1:3
37. kolo Zlín – Olomouc 3:1
HC Olomouc

Olomouckým se v letošní sezoně daří o poznání méně než v sezoně loňské. Nyní se Hanáci nachází v tabulce na 12. místě se ziskem 39 bodů po odehraných pětatřiceti zápasech. V posledním zápase, kdy Kohouti nastoupili po pauze zaviněné střevní virózou, podlehli Zlínu 1:3. Olomouc ve čtvrtek avizovala výměnu Davida Ostřížka za zlínského Romana Vlacha.
Nejproduktivnějším hráčem Mory je Juraj Mikúš, který si na své konto připsal 19 bodů za devět gólů a deset asistencí. Nejproduktivnějším obráncem je kapitán Kohoutů se 14 body za tři branky a jedenáct gólových nahrávek. V brance Olomouce je jedničkou Branislav Konrád s úspěšností zákroků 89,83% a průměrem obdržených branek za zápas 2,45.
Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu 38. kola Tipsport extraligy, ve kterém se spolu utkají týmy HC Olomouc a HC Vítkovice Ridera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.