Pardubice - Kometa Brno: Tomáš Rolinek vyrovnal na 3:3

Už to vypadalo, že Kometa vybojuje v Pardubicích tři body za vítězství 3:2, ale v šedesáté minutě Tomáš Rolinek poslal zápas do atraktivního prodloužení třech proti třem. V něm jsme viděli mnoho zajímavých momentů na obou stranách a jeden takový rozhodl dnešní utkání. Vojtěch Němec stál zcela sám před Štěpánkem a ukončil zápas. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke a Robert Novotný.
Nejlepší hráči: Tomáš Rolinek – Marcel Haščák.
64:16
Kometa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! V prodloužení se šťastnějším týmem stali hosté, konkrétně VOJTĚCH NĚMEC, jenž dostal kotouč od Kvapila přímo před branku a zcela osamocený měl mnoho času na to, aby si položil Štěpánka a následně rozhodl zápas blafákem do bekhendu! Asistence: Marek Kvapil a Peter Trška.
63:28
Na druhé straně ostrý příklep vyslal Tomáš Bokroš, Vejmelka chytá! Prodloužení o třech hráčích na každé straně je opravdu atraktivní záležitost.
63:16
V Pardubicích by měli nechat postavit Jakubu Štěpánkovi sochu! To co teď domácí brankář předvedl proti střele Ondřeje Němce, to bylo něco neskutečného. Brněnský bek už pálil do odkryté pardubické brány, ale Štěpánek předvedl neuvěřitelný poziční zákrok a puk vyrazil!
62:04
Nicholas Schaus dostal přesnou přihrávku do jízdy, ale jeho přízemní střelu v pohodě kryje Karel Vejmelka.
61:45
Jerome Leduc udělal neskutečnou chybu v obranném pásmu a Martin Nečas stál tváří v tvář Jakubu Štěpánkovi, který předvedl bezesporu nejdůležitější zákrok tohoto utkání.
60:58
Rolinek zavezl kotouč do útočného pásma, Dynamo kombinuje.
60:21
Nahození Jana Káni skončilo pouze u Jakuba Štěpánka, který puk raději nechal pod lapačkou.
60:01
Na kostce svítí stav 3:3, který by mohl kromě gólů také značit počet hráčů na každé straně. Prodloužení se totiž bude hrát ve třech proti třem, což je novinka letošní sezóny.
Po nervy drásajícím závěru základní hrací doby a vyrovnávací brance Tomáše Rolinka se bude v Pardubicích prodlužovat.
60:00
59:49
Tomáš Bokroš se zamotal do pardubické brány jako moucha do pavoučí sítě a ustlal si na její vnější straně. A protože ji u toho posunul, musel hlavní rozhodčí přerušit hru. Velice kuriózní a vtipný moment.
59:45
59:11
Dynamo právě vstřelilo branku!
V Pardubicích vybuchl gejzír radosti! Kapitán TOMÁŠ ROLINEK dostal přihrávku přímo před branku, krásně se uvolnil, rozhodil Vejmelku a zakončil přesně! Asistence: Petr Hubáček.
58:20
Dynamo je na ledě ve čtyřech hráčích.
57:45
A tohle už je hodně špatné. Hůl Tylera Redenbacha vyletěla v souboji před bránou do obličeje jednoho z brněnských hráčů a Dynamo bude hrát ještě přes půl minuty ve třech.
57:45
Kometa Brno si vyžádala oddechový čas.
56:50
Kometa samozřejmě nikam nespěchá, proč by také měla. Hostující hráči kombinují v útočném pásmu a snaží se puk co nejdéle držet na svých hokejkách.
56:44
Na modré čáře z první vypálil Michal Gulaši, Štěpánek vyráží betonem.
Dnešní utkání sleduje 8 083 diváků.
56:20
Tohle nevypadá pro Dynamo vůbec dobře. Tři minuty a čtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny je za hákování vyloučen David Tomášek.
55:40
Marcel Haščák se ocitl před takřka odkrytou pardubickou bránou, ale Štěpánek vytáhl ze svého repertoáru vynikající zákrok betonem, kterým udržel svůj tým ve hře.
55:32
Zadina vkleče ostře vypálil na Vejmelku, brněnský brankář jeho pokus kryje.
55:05
Na ledě je opět první útočná formace Dynama i s Filipem Zadinou, vypadá to, že Pardubice střídají pouze dva útoky!
53:25
Petru Sýkorovi se nepovedla klička na útočné modré a málem z toho bylo nebezpečné přečíslení Komety. Brněnští hráči jej ale sami pokazili nepřesnými přihrávkami.
52:52
Zadina se posunul do první formace k Redenbachovi se Sýkorou a hned předložil kotouč druhému jmenovanému. Jeho ostrý příklep ale trefil pouze bránícího obránce.
52:32
Po brněnském ofsajdu následuje komerční přestávka.
52:00
Jan Hruška se protlačil až před Štěpánka, zkusil bekhendový blafák, ale tentokrát si na pardubického gólmana nepřišel.
51:33
Dynamo znovu chybovalo v rozehrávce, čehož využil Marcel Haščák a řítil se na Štěpánka, místo hattricku ale minul!
49:01
To byla hrubka jako hrom! Pardubičtí obránci ztratili puk v mezikruží svého obranného pásma a k puku se dostal JAN HRUŠKA, který střelou švihem trefil mezírku pod rukou Jakuba Štěpánka. Bez asistence.
48:13
Rodící se pardubickou akci Dynama zastavuje jeden z čárových – ofsajd.
46:50
Tomáš Klimenta se objevil v další velké šanci! Tyler Redenbach mu poslal přesný pas přímo před braku a pardubický křídelník trefil pouze přesunujícího se Vejmelku.
46:36
Tyler Redenbach vyhrál vhazování přímo na Jana Ščotku, jehož tvrdá rána z první si ovšem našla cestu pouze do lapačky Karla Vejmelky.
46:31
Tyler Redenbach dostal přihrávku na levé křídlo, ale jeho střela orazítkovala pouze hruď Karla Vejmelky. Následuje komerční přestávka.
45:00
Dočekal nahodil puk před bránu Dynama a Ctirad Ovčačík se jej pokusil zpracovat rukou, ale málem si jej hodil do vlastní brány. Teď měl pardubický bek už podruhé pořádné štěstí.
44:41
Jan Káňa útočil na Štěpánkovu branku, ale místo kotouče nakonec za jeho zády skončil spoluhráč ze zadních řad Ctirad Ovčačík. Na bránu se řítil v pánu poněkud nebezpečně, ale vše je v pořádku. Branková konstrukce pouze opustila se obvyklé postavení.
44:05
Marcel Haščák nabral rychlost v útočném pásmu, ale jeho střela od modré postrádala potřebnou přesnost.
42:45
Lukáš Nahodil se dostal do dobré střelecké pozice, ale trefil pouze prvního blokujícího hráče.
42:25
Jan Káňa hledal křižným pasem Jana Hrušku, ale do této přihrávky vložil hůl Jan Ščotka a puk skončil mezi diváky.
42:04
Tomáš Klimenta zavezl kotouč do útočné třetiny a posílal přihrávku do druhé vlny, ale černou gumu si našel jeden z brněnských obránců a zažehnal útok Dynama.
41:43
Po velice nepřesné rozehrávce Tomáše Malce odpískáno zakázané uvolnění.
40:28
Martin Nečas začíná pořádně vystrkovat růžky, brněnský dorostenec si teď pohrál s obranou Dynama a následně mířil do horní části brány, ale Štěpánek jeho střelu vyrazil ramenem.
40:14
První brněnská střela v této třetině byla zblokována a puk skončil mezi diváky.
40:01
I druhá třetina došla ke svému konci, lépe z ní tentokrát vyšla Kometa. Celkem padly v prostředním dějství tři branky, z toho dvě lovil ze své sítě jinak fantasticky chytající Jakub Štěpánek. Za Dynamo se trochu se štěstím prosadil Tomáš Rolinek a stav utkání je vyrovnaný. Třetí třetina začne zhruba v 19:51.
40:00
39:59
Kvapil ještě v poslední sekundě vyslal na pardubickou bránu nebezpečnou střelu, ale Štěpánek předvedl pohotový zákrok pravým ramenem.
39:43
Martin Erat s Markem Kvapilem se teď řítili na Štěpánka, ale pardubický brankář situaci vyřešil bravurně! První jmenovanému vložil do přihrávky směřující do druhé vlny svou hůl a bylo po šanci.
38:46
Začíná se nám to trochu řezat. Tomáš Malec dal na útočné modré čáře na chvíli halvu dolů a Alexandre Mallet jej okamžitě poslal k ledu.
37:58
Vojtěch Němec vyvážel puk zpoza vlastní brány, ale tvrdým, přesto čistým zákrokem ho složil Tomáš Klimenta.
37:19
Hosté nereagovali na signalizaci čárového Barvíře a dopustili se úmyslného ofsajdu. Vhazovat se tedy bude v jejich obranném pásmu.
37:06
Petr Hubáček byl v pásmu dříve než s pukem jedoucí Lukáš Nahodil – ofsajd.
36:29
Michal Bárta trefil pouze blokujícího Michala Gulašiho, od jehož holenních chráničů se puk odrazil do hlediště.
36:22
Po rychlém protiútoku Dynama vyhazuje Kometa puk na zakázané uvolnění.
35:45
Dynamo mohlo jít znovu do vedení! Nicholas Schaus zavezl puk do útočného pásma způsobem sobě vlastním a přihrávkou zpoza brány našel volného Petra Sýkoru, který ale trefil pouze tyč!
35:21
Když to pořádně sedne, brankář je většinou bez šance! To teď potvrdil MARCEL HAŠČÁK, který dostal přesnou přihrávku na kruh pro vhazování a zápěstím vymetl levý horní růžek Štěpánkovy branky. Asistence: Jozef Kováčik.
34:45
Střelu Marka Kvapila nebezpečně tečoval Jan Štencel, puk se poté od Štěpánka odrazil na brankovou čáru, odkud ho na poslední chvíli odpálil Ctirad Ovčačík.
34:08
Kvapil trefil střelou od modré čáry pouze blokujícího Tomáše Kauta, jenž následně puk vyhodil ven z obranného pásma.
33:29
Lukáš Nahodil v souboji s brněnským útočníkem viditelně ztrácel, pomohl si nedovoleným způsobem a míří na trestnou lavici, kde odpyká dvouminutový trest za držení protihráče.
33:03
Po souboji před pardubickou bránou se kotouč odrazil do vzduchu a Martin Erat se jej baseballovým způsobem pokusil dopravit za Štěpánkova záda, ale ten dnes chytá ve vynikající formě a puk schoval v lapačce.
32:40
Redenbach následně našel úplně volného Sýkoru, jehož dělovou ránu vyrazil Vejmelka ramenem.
32:33
Schaus opět vytvořil zajímavou příležitost pro své spoluhráče! Našel před brankou volného Tylera Redenbacha, ale kanadský útočník nedokázal procpat kotouč do branky!
32:01
Čermákovu střelu z ostrého úhlu tečoval těsně před Štěpánkem Dočekal a puk trefil pardubického brankáře do masky.
31:29
Peter Trška nabil na modré čáře Michalu Gulašimu, na jehož střele si pochutnala lapačka Jakuba Štěpánka.
31:10
Brněnští hokejisté teď hráli skoro minutu ve čtyřech a sami se obrali o velkou část přesilové hry.
30:43
Jan Štencel pálil od modré čáry a kotouč po sérii zvláštních odrazů orazítkoval tyč Štěpánkovy klece!
30:13
Jan Ščotka sváděl souboj u mantinelu, když Tomáš Klimenta zbytečně úplně mimo hru poslal k ledu Martina Nečase. Jasné napadení.
29:59
Sýkora s Klimentou opět v situaci dva na jednoho! První jmenovaný ale neprocpal kotouč přes ležícího obránce Komety.
29:26
Jan Hruška nejdříve zblokoval střelu Ladislava Havlíka a poté v akci dva na jednoho vystřelil, nicméně Jakub Štěpánek se nenechal ničím rozhodit a puk schoval ve výstroji.
29:02
Alexandre Mallet našel dobře postaveného Davida Tomáška, ale jeho střela zápěstím neměla dostatečnou razanci na to, aby ohrozila Vejmelku.
28:10
Vojtěch Němec už mohl střílet, ale hledal ještě lépe postaveného Marcela Haščáka. Do této přihrávky ovšem vložil hůl obránce Jerome Leduc.
27:34
Rozhodčí ztratili při souboji u mantinelu puk z dohledu, a tak raději přerušili hru. Následuje komerční přestávka.
26:57
26:56
Další závar před Štěpánkem! Martin Dočekal posílal kotouč před odkrytou branku na Jana Káňu, ale pardubický brankář se opět stihl přesunout a zabránil vyrovnání.
26:37
Nás snad mate zrak! Marek Kvapil našel křižným pasem úplně volného Martina Erata, ten střílel do zcela odkryté pardubické brány, ale jako blesk z čistého nebe se před ním zjevil Jakub Štěpánek, který předvedl neuvěřitelný zákrok lapačkou. Hotová pastva pro oči!
25:57
Dynamo zatím své oslabení zvládá bravurně a nepouští Kometu do větších šancí.
25:17
Vysunutá brněnská trojice si puk dlouho vyměňovala v blízkosti modré čáry, vypálit se nakonec rozhodl až Vojtěch Němec, ale Jakub Štěpánek se stihl včas přesunout.
24:57
Tyler Redenbach si při zastavování pronikajícího Haščáka pomohl hokejkou – hákování.
24:26
Po nevydařené přesilovce se Pardubice přece jen dostávají do vedení! Alexandre Mallet vyslal z rohu hřiště kotouč před branku, kde číhal TOMÁŠ ROLINEK a trochu se štěstím dostal kotouč do branky přes Vejmelkův beton. Asistence: Alexandre Mallet a David Tomášek.
24:20
Po vyhraném vhazování v útočném pásmu pálil Jerome Leduc, ale puk skončil pouze v lapačce Karla Vejmelky.
24:13
Třemi zásahy z posledních dvou utkání namotivovaný Petr Hubáček pláchl podél mantinelu a ostrým příklepem orazítkoval hrudník Vejmelky!
23:39
Tyler Redenbach byl v útočném pásmu dříve než puk, jasný ofsajd.
23:09
23:08
Hosté zahrozili při vlastním oslabení, Martin Erat vyslal zpoza pardubického obránce nebezpečnou střelu zápěstím, s níž si ale Jakub Štěpánek dokázal poradit.
22:50
Lukáš Nahodil se pokoušel co nejsvižněji projet do útočného pásma, ale byl připraven o kotouč a Kometa znovu vyhazuje. Domácím se přesilovka příliš nedaří.
22:17
Alexandre Mallet našel volného Michala Bártu, ten na nic nečekal a okamžitě vyslal pukna brněnskou bránu, ale Karel Vejmelka byl pozorný.
22:06
Na modré čáře dostal nabito Petr Sýkora, ale jeho dělovku Vejmelka vyráží vysoko nad!
21:50
Dynamu se nepovedla přesilovková kombinace a hosté puk vyhodili až ke Štěpánkovi.
21:31
Schaus vysunul volného Tomáše Klimentu, který ovšem střelou zápěstím trefil pouze masku Karla Vejmelky.
21:15
Pardubice se ihned usadily v útočném pásmu a zaváří hostující obraně. Vejmelka pro jistotu zalehl kotouč a hra je přerušena.
21:09
Dynamo si zahraje další přesilovou hru. Dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Martin Dočekal.
20:45
Tak tenhle gól měl myšlenku! Jozef Kováčik zachoval chladnou hlavu a od modré čáry vyslal před bránu Dynama střílenou nahrávku. MARCEL HAŠČÁK do ní poté pouze vložil hůl a šikovně puk usměrnil za záda dezorientovaného Jakuba Štěpánka. Asistence: Jozef Kováčik, Martin Zaťovič.
20:32
Jakub Štěpánek si připisuje první úspěšný zákrok ve druhé třetině, poradil si se střelou Marcela Haščáka.
20:21
A ofsajd se píská i na druhé straně.
20:08
Hned po osmi vteřinách hry se hosté provinili postavením mimo hru.
20:01
První dvacetiminutovka je u konce. Pardubičtí fanoušci si v ní na nové kostce mohli prohlédnout krásnou akci znamenající aktuální vedení 1:0, když Schaus nádherně projel takřka celé hřiště a předložil kotouč volnému Hubáčkovi před poloprázdnou branku. Druhá třetina začne přibližně v 18:51.
20:00
19:43
Sýkora s Klimentou se řítili dva na jednoho, ale zpětná přihrávka Petra Sýkory projela Klimentovi pod hokejkou a skončila ve středním pásmu.
19:31
Vojtěch Němec zavezl puk do útočného pásma, objel bránu Dynama a poté puk naservíroval na hůl Marcela Haščáka. Ten střílel z hranice brankoviště, ale trefil pouze skvěle postaveného Jakuba Štěpánka.
18:55
18:30
Následně ale Kometa vyvezla kotouč ze třetiny a domácím se nedaří dostat se zpět před Vejmelku.
17:37
Sýkora v klasickém postoji z první vypálil na brněnskou branku, ale bolestivě trefil pouze hráče před sebou.
16:55
David Tomášek byl při postupu na branku seknut Martinem Dočekalem a Dynamo bude hrát první přesilovou hru.
16:30
Martin Zaťovič puk jen tak ledabyle nahodil na pardubickou bránu a Ctirad Ovčačík se jej málem srazil do vlastní brány. Tady šlo o centimetry.
15:05
Jozef Kováčik nic velkolepého nevymýšlel a vystřelil od modré čáry, ale tvrdou ranou trefil pouze obětavě blokujícího Tomáše Rolinka.
13:55
Martin Nečas už mohl střílet z vynikající pozice, ale puk ještě posunul na hůl Martina Erata, který jej chtěl mladšímu kolegovi okamžitě vrátit, ale to už v brankovišti ležel jeden z pardubických beků, který přihrávku zblokoval.
12:48
Po nepřesné rozehrávce Petra Sýkory odpískáno zakázané uvolnění.
12:39
Káňa střílel z levého kruhu pro vhazování pouze do připraveného Štěpánka.
12:16
Brněnští se navzájem špatně pochopili při přechodu do útočného pásma – ofsajd.
12:03
Na druhé straně ještě krásnější úřad Dynama Pardubice! Nicholas Schaus se rozjel s kotoučem prakticky přes celé hřiště, prokličkoval mezi všemi hráči Komety, poslednímu obránci nasadil "housle" a našel před bránou úplně volného PETRA HUBÁČKA, jenž zametl kotouč do prázdné branky! Asistence: Nicholas Schaus a Michal Bárta.
11:22
To byla šance jako hrom! Martin Erat vykouzlil pro svého kolegu z útočné formace Martina Nečase krásný pas před odkrytou pardubickou klec, ale do střely brněnského dorostence obětavě padl Nicholas Schaus, který tak zachránil jasný gól.
11:11
Útočné snažení Brna zastavuje jeden z čárových – ofsajd.
10:42
Odpískáno zakázané uvolnění Komety.
10:00
Hosté zahrozili z následného protiútoku, když se ve třech řítili na dva bránící hráče Dynama, Marcel Haščák zvolil střelu, ale úřadoval levý beton Jakuba Štěpánka.
09:44
Petr Sýkora se dostal do brejku, ale zakončil těsně nad Vejmelkovu branku!
08:25
Tomášek volil v akci dva na dva střelu, ale trefil pouze bránícího Michala Gulašiho.
07:50
Mallet v souboji u mantinelu vybojoval kotouč a procpal jej do útočné třetiny na Tomáše Rolinka, ten ale se svým svižným pokusem objet branku a překvapit Vejmelku neuspěl!
06:20
Trška podruhé, ale závěr scénáře jeho útočného snažení se opakuje – střela doprostřed brány.
06:17
Po chybě v pardubické rozehrávce se dostal ke střele z mezikruží Peter Trška, ale mířil přímo doprostřed brány. Následuje komerční přestávka.
06:00
Martin Nečas nahodil puk na bránu Dynama ze středního pásma, ale Štepánek nemusel vůbec zasahovat.
05:44
Havlík trochu fotbalovým způsobem poslal vysokou přihrávku před branku, pro kterou sahal Alexandre Mallet, ale nezasáhl kotouč ideálně a hraje Kometa.
04:40
Lukáš Vágner střílel od modré čáry nepřesně, ale puk se odrazil od zadního mantinelu přímo k Filipu Dvořákovi, který ale z dorážky Štěpánka nedokázal překonat.
04:14
Již druhý ofsajd v krátkém časovém sledu brzdí další útočnou akci domácích Pardubic.
03:47
A pardubický junior následně předvedl obrovskou chybu a daroval puk napadajícímu Leoši Čermákovi, který ale trefil pouze rameno Jakuba Štěpánka.
03:41
Filip Zadina dostal přihrávku mezi kruhy, ale jeho střela zápěstím byla zblokována.
03:09
Petr Hubáček sprintoval do pásma a našel před brankou volného Lukáše Nahodila, ale ten kotouč usměrnil jen těsně mimo!
03:00
Před bránu Dynama si sjížděl mladíček Martin Nečas, Lukáš Nahodil byl ale ve správný čas na správném místě a brněnského útočníka odzbrojil.
02:20
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
02:03
Jan Hruška to zkusil střelou z otočky, ale puk skončil pouze na pravém betonu pardubického gólmana.
01:56
Tyler Redenbach potvrzuje svoji roli a vyhrává vhazování v obranném pásmu.
01:49
Peter Trška si vybruslil do ideální střelecké pozice, do jeho střely ještě padl Mallet, ale puk skončil ve výstroji Jakuba Štěpánka.
01:22
Lukáš Nahodil přijímal přihrávku na útočné modré čáře, ale vyrostl před ním strom jménem Michal Gulaši a ten je skálopevný a nekompromisní.
00:56
V prvních chvílích zápasu se na kotouči častěji vyskytují hráči pardubického Dynama. Jejich bývalý spoluhráč Vejmelka je ale zatím vcelku bez práce.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Štěpánek (Maxwell) – Schaus, Ščotka, Leduc, Ovčačík, Bokroš, Havlík, Nedbal – P. Sýkora, Redenbach, Klimenta – Bárta, Nahodil, Hubáček – Mallet, Tomášek, Rolinek – Zadina, T. Kaut, Rapáč.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Slavíček) – O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, L. Vágner – M. Erat, Nečas, M. Kvapil – Haščák, V. Němec, Zaťovič – Dočekal, Čermák, J. Káňa – T. Vondráček, Hruška, Dymáček – Dvořák.
Pardubický divák se do Tipsport areny může těšit kromě samotného zápasu i na okolní show. Do haly byla totiž nainstalována nová multimediální kostka, od které si vedení klubu slibuje nejen výrazné zkvalitnění doprovodného programu. Na displeji s vysoce kvalitním zobrazením se potom objeví i podobizna staronové posily Dynama Tylera Redenbacha, který si již ve svém prvním zápase po návratu stihl připsat tři body za jeden gól a dvě asistence.
Utkání by mohlo mít zvláštní příchuť pro Petra Hubáčka, jenž před svým odchodem do zahraničí hájil právě barvy Komety. „Nijak zvlášť to neřeším, hrál jsem pět let venku a navíc v naší situaci není čas koukat se, proti komu hrajeme. Možná při zápase mi něco proběhne hlavou,“ nechal se slyšet brněnský rodák po zápase v Chomutově, ve kterém vstřelil dvě branky.
U brněnské Komety je tomu právě naopak. Mužstvo s mnoha zvučnými jmény v letošní sezoně pouze jednou okusilo hořkost porážky, a to v pátém kole po prohře 0:1 po samostatných nájezdech s Vítkovicemi. Ve zbylých zápasech Moravané bodovali naplno a aktuálně se nacházejí na druhém místě s devatenácti body.
Pardubické Dynamo pod vedením nového trenérského štábu v čele s legendou Vladimírem Martincem dokázalo v minulém kole ukořistit dva body v Chomutově po jedenáctigólové přestřelce, kterou v prodloužení dovršil Petr Sýkora (5:6), a připsalo si tak vůbec první vítězství v sezoně.
Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z utkání osmého kola Tipsport extraligy, v jehož rámci bude domácí tým HC Dynamo Pardubice hostit hvězdami nabitý jihomoravský celek Kometu Brno.