Pardubice - Karlovy Vary: Petr Čáslava snížil stav utkání na 2:3

Utkání končí, Karlovy Vary ukončují svou třízápasovou sérii proher a odváží si z Pardubic tři body za těsné vítězství 3:2. Dynamo naopak svou sérii proher na tři zápasy prodloužilo a ztráta na desáté místo i s ohledem na vývoj ostatních zápasů stále roste. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi s přáním hezkého víkendu loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Jaroslav Hübl – Tomáš Dvořák.
59:47
Třináct vteřin před koncem dokonce budou Vary hrát přesilovku dvojnásobnou. Pardubická střídačka se provinila proti pravidlům špatným střídáním. "Dvě minuty" odsedí Petr Hubáček.
59:24
Martin Rohan nádhernou stahovačkou vykoupal Ovčačíka a stál sám před Hüblem, ale zakončil pouze do jeho betonu!
58:05
Karlovy Vary dostávají jedinečnou příležitost uhájit své jednobrankové vedení, protože Petr Sýkora míří na trestnou lavici za podražení a nabízí hostům dvouminutovou početní výhodu.
56:51
Nicholas Schaus stojící na modré čáře viděl volného Tomáše Rolinka u levé tyče hostující branky, okamžitě mu adresoval přesnou přihrávku, ale pardubický kapitán střelou z první z ostrého úhlu Honzíka nepřekonal!
56:19
V následném protiútoku se Vary provinily ofsajdem.
56:03
David Tomášek se dostal před karlovarskou brankou ke kotouči, ale prohrál osobní souboj jeden na jednoho.
55:18
Rozjetý Gorčík přízemní střelou od mantinelu posílá kotouč jen těsně kolem tyče Hüblovy branky!
54:56
Dnešní utkání sleduje 6 414 diváků.
53:41
Lukáš Nahodil tečoval před brankou a už to vypadalo, že vyrovná stav zápasu, ale Honzík stihl zakročit!
52:19
Jakub Flek se podporován spoluhráčem dostal až před Hübla a rozhodl se pro individuální zakončení. Trefil pouze ovšem domácího brankáře!
51:29
Další ofsajd Dynama.
50:40
Domácí si vyžádali oddechový čas.
50:05
49:41
Ostrý příklep Petra Sýkory byl tečován hodně mimo tři tyče hokejkou jednoho z hostujících obránců.
49:19
Ve vlastním oslabení se Dynamo při přechodu do útoku ocitlo v ofsajdu.
48:48
Vojtěch Tomeček spálil velkou šanci, když z levého kruhu pro vhazování netrefil takřka prázdnou bránu!
48:05
Další přesilovka pro Vary. Michal Bárta dostává dvě minuty za vysokou hůl.
46:44
David Tomášek krásnou zadovkou mezi nohama našel rozjetého Redenbacha, ale ten pálí mimo!
46:03
45:43
Teď se dokonce Vary špatnou přihrávkou dostaly do zakázaného uvolnění.
45:03
Ani hostům se ale přesilovka vůbec nedaří a po minutě Čáslavova trestu ještě Hübl neměl žádné větší starosti.
44:03
Karlovy Vary si zahrají přesilovku. Petr Čáslava odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
43:19
V poslední třetině toho zatím oba týmy příliš mnoho nepředvedly, hraje se ze strany na stranu.
41:48
41:13
David Tomášek vypálil od modré čáry, ale střela neprošla přes bránící hráče.
40:01
Ve druhé třetině třetině padlo oproti první o gól méně a Vary stále drží jednobrankové vedení. Na 1:3 z domácího pohledu zvyšoval v sedmadvacáté minutě pěkným příklepem Tomáš Rachůnek, na jehož úspěch odpověděl minutu a tři vteřiny před koncem prostřední dvacetiminutovky taktéž příklepem Petr Čáslava. Třetí třetina začne přibližně v 19:52.
40:00
39:48
Východočeši si zahrají další přesilovku. Na dvě minuty za podražení míří na trestnou lavici Václav Skuhravý.
38:57
Dynamo právě vstřelilo branku!
Jeden z nových vlastníků Dynama PETR ČÁSLAVA se na modré čáře dostal ke kotouči a příklepem propálil vše před sebou včetně Davida Honzíka! Asistence: Tyler Redenbach.
38:40
Jan Starý nadvakrát pálil od mantinelu, ale Honzík stihl včas zareagovat a drží dvoubrankové vedení.
36:43
36:02
Redenbach od mantinelu posílal přihrávku před branku, ale kotouč se pouze odrazil od protějšího hrazení.
35:21
Vary ovšem hned od začátku drží kotouč a šetří vteřinky.
34:43
Dynamo si teď zahraje přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry – vyhození puku dostává Sebastián Gorčík.
33:46
Henri Tuominen asi na střídačce na chvíli schová hlavu do dlaní, protože zazdil neuvěřitelnou příležitost! Samotnému mu před pardubickou brankou stačilo zvednout kotouč přes beton ležícího Hübla, ale kotouč mu sjel z hole!
32:55
Oba týmy v plném počtu.
31:42
V Pardubicích dnes hrají nejhorší týmy soutěže a předváděná hra na obou stranách tomu odpovídá. Ani jeden útok není úspěšný.
30:55
Vary ale přesně v polovině přesilovky o výhodu přicházejí. Henri Tuominen totiž dostává dvě minuty za hákování.
28:25
Za svůj počin Johnson inkasuje pět minut + osobní trest do konce utkání. Na trestnou lavici za hříšníka usedá Alexandre Mallet.
28:25
Nicholas Johnson teď nevybíravě na mantinel poslal Tomáše Haranta, který se jen těžce za pomoci spoluhráčů zvedá z ledu.
27:38
Dynamo krouží v útočném pásmu, ale k ničemu to nevede. Útok domácích je dnes poněkud bezzubý.
26:02
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Hra v plném počtů jde Varům o poznání lépe! Důkazem toho je třetí branka, kterou střílí tvrdým příklepem od mantinelu TOMÁŠ RACHŮNEK. Asistence: Henri Tuominen a Milan Mikulík.
25:28
25:18
Hru svou lapačkou přerušuje Jaroslav Hübl.
24:39
Hostům se ale prozatím přesilovka vůbec nedaří.
23:28
Tomáš Kaut dostává dvě minuty za vysokou hůl a Vary si zahrají přesilovku.
23:08
Antonín Dušek posílal před Hübla střílenou přihrávku, kterou nebezpečně tečoval Michal Vachovec a poslal kotouč na špičku Hüblovy hole!
22:53
Lukáš Nahodil se dravě dostal až před Honzíka, ale do bekhendu se opřel až moc a přestřelil.
20:11
Oba týmy hrají v plném počtu.
20:01
První třetina v Pardubicích příliš mnoho krásy nenabídla, ale hokej se hraje na góly, a ty padly hned tři! Skóre otevřel ve čtvrté minutě nekompromisním příklepem pod víko Tomáš Dvořák, na jehož úspěch odpověděl za minutu a šest vteřin v přesilovce Petr Sýkora. Vary si ovšem vedení vybojovali i podruhé, když Sebastián Gorčík objel ležícího Hübla a zavěsil do prázdné branky domácích. Druhá část začne hrou čtyři na čtyři přibližně v 18:58.
20:00
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:11
Početní výhoda ale vydržela pouze pět vteřin. Ne díky vyrovnávací brance, ale kvůli trestu pro domácí. Tyler Redenbach odjíždí na dvě minuty za katr taktéž za podražení.
18:06
V závěru první třetiny si Dynamo zahraje další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Tomáš Dvořák.
16:16
Lukáš Nahodil dostal přihrávku přesně mezi dva hostující obránce a otevřel se před ním volný prostor, ale kotouč mu odskočil od hole a z akce nakonec nic nebylo.
14:53
Nečekaná malá domů od Leduca a Hübl se spolu s domácími příznivci pořádně zapotil!
14:18
Vary teď zamkly svého soupeře v útočném pásmu a vyslaly na pardubickou branku několik zajímavých kotoučů. Hübl se musí mít hodně na pozoru!
12:56
Jaroslav Hübl teď do hry zasáhl svou maskou, když jej do čela trefil Henri Tuominen.
12:39
Dynamo zavinilo další zakázané uvolnění a domácí halou se ozývá pískot.
11:13
Beran dostal zadovku přesně na hokejku, ale svou střelu namířil pouze do Honzíkovy vyrážečky.
10:37
Na druhé straně Jaroslav Hübl nadvakrát zabránil takřka stoprocentní příležitosti Karlových Varů!
09:37
Petr Sýkora poslal před branku šikovnou přihrávku, kterou těsně před Honzíkem tečoval Nicholas Johnson, ale karlovarský brankář chytá!
08:18
Michal Bárta čekal ve středním pásmu na přihrávku do volného prostoru, ale kotouč nakonec skončil na zakázaném uvolnění.
07:09
To je hodně divoká úvodní desetiminutovka! Západočeši jdou znovu do vedení, když se kotouče zmocnil SEBASTIÁN GORČÍK, položil si Jaroslava Hübla, kterého následně obkroužil a zavěsil do odkryté branky. Bez asistence.
06:07
Do zakončení se dostával Tomáš Rachůnek, ale s jeho bekhendem si Jaroslav Hübl poradil. Následuje komerční přestávka.
04:51
A trvalo to pouhých dvacet pět vteřin! PETR SÝKORA dostal přihrávku přesně tak, jak to má rád, a střelou z první vyrovnává stav zápasu – 1:1! Asistence: Lukáš Nahodil a Tyler Redenbach.
04:26
Dynamo může odpovědět v přesilovce. Na trestnou lavici totiž na dvě minuty za nedovolené bránění míří Vojtěch Tomeček.
03:45
Už jsem měl rozepsaný příspěvek, že Dynamo má prozatím více ze hry, ale Karlovy Vary udeřily jako blesk z čistého nebe! TOMÁŠ DVOŘÁK se v útočném pásmu dostal ke kotouči a nekompromisním příklepem od mantinelu propálil Jaroslava Hübla – 0:1! Asistence: Sebastián Gorčík, Michal Vachovec.
02:42
Michal Bárta přesně našel rozjetého staršího z bratrů Kautových Tomáše, ale pardubický útočník byl tísněn karlovarským obráncem a nedokázal se prodrat do zakončení.
02:30
Schaus nahazoval kotouč do útočné třetiny Dynama, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
02:05
David Tomášek projel takřka celé hřiště a kličkou se snažil zbavit se posledního beka Karlových Varů, ale nebyl úspěšný.
01:02
Na druhé straně Lukáš Nahodil posílal před branku přihrávku z rohu hřiště, ale Honzík byl taktéž pozorný.
00:14
Hned na úvod dnešního zápasu se ke kotouči na útočné modré dostal Tomáš Harant a tvrdě vypálil na Hübla, ten si však v pohodě připsal první zásah.
00:01
Ještě než začneme, proběhne na ledě ceremoniál k příležitosti vyřazení a vytažení dresu legendy Josefa Palečka pod strop pardubické Tipsport areny.

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Schaus, Havlík, Leduc, Čáslava, Ščotka, Ovčačík – P. Sýkora, Redenbach, Johnson – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Beran, Tomášek, Hubáček – Bárta, T. Kaut, Starý.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Tadeáš Dvořák) – Benák, Harant, Sičák, M. Rohan, Rýgl, Tomáš Dvořák, Baránek – Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – V. Tomeček, Dušek, Mullane – Flek, Gríger, Kindl – Stloukal.

Rozhodčí: Hodek, Kika – Blümel, Barvíř.
Karlovy Vary do Pardubic vezou třízápasovou sérii proher, Domácí budou usilovat o přerušení série dvouzápasové. Vary postupně podlehli Vítkovicím, Mladé Boleslavi a Litvínovu, v posledních dvou případech se pak jednalo o domácí zápasy. Východočeši nestačili v posledním zápase loňského roku doma na Kometu (1:3) a z Boleslavi si Rohlíkovi svěřenci přivezli nelichotivý výsledek 1:5 ze svého pohledu.
Na sportovním poli ale domácí zdaleka nemají vyhráno. A hosté už vůbec ne. Oba týmy se nacházejí na zmíněném třináctém, respektive čtrnáctém místě a v závěru sezony je tak za současné situace čekají tuhé boje o setrvání mezi elitou.

Na příjemnější příčky zajišťující minimálně předkolo play off Dynamo aktuálně ztrácí deset bodů, Karlovy Vary o pět více – patnáct.
Dynamo čekají velké změny

Jeden malý zápas se na východě Čech odehrál již včera. Od šestnácti hodin totiž na zdejší radnici rozhodovali místní zastupitelé včele s primátorem Martinem Charvátem o odkupu většinového podílu hokejového klubu od dosavadního majitele Romana Šmidberského, jenž se v závěru loňského roku rozhodl Dynamo prodat.

Zasedání se zúčastnilo šestatřicet zastupitelů, z nichž devětadvacet hlasovalo pro odkup. Logicky z toho tedy vyplývá, že v Pardubicích v brzké době dojde k velikým změnám. První valná hromada v novém složení akcionářů by se měla konat 16. ledna 2017. Co bude následovat, to uvidíme.
Vítejte u dalšího onlajnu z pardubické Tipsport areny. Na Tři krále se proti sobě postaví sousedé ze dvou nejspodnějších pater tabulky – domácí Dynamo Pardubice a hostující Karlovy Vary ze západu Čech.