Pardubice - Liberec: Na kontaktních 4:5 snížil Tomáš Kaut

I po čtvrté se Východočeši musí sklonit před svým soupeřem. Liberec ve třetí třetině odskočil do dvoubrankového vedení a svůj náskok už si pohlídal. Dynamo sice v devětačtyřicáté minutě snížilo na rozdíl jedné branky zásahem z hole Tomáše Kauta, ale to bylo všechno. Peter Draisaitl v závěru sáhl ke hře v šesti hráčích, ale během této výhody fauloval Petr Sýkora a bylo po nadějích. Liberec si tak domů veze tři body, Východočeši vyhlíží pátý pokus o bodový zisk. Z pardubické Tipsport areny se s Vámi loučí Marek Votke a Robert Novotný.
Nejlepší hráči: Tomáš Rolinek – Michal Bulíř.
59:45
Petr Sýkora se nestíhal vracet, a tak zatáhl za ruční brzdu. Bezesporu dvě minuty za sekání.
59:27
Pardubice až přílišně kombinovaly v útočném pásmu a Liberec dostává kotouč do středního pásma.
59:09
Po jeho vypršení Brandon Maxwell zůstává na střídačce, Dynamo to bude zkoušet v šesti!
59:09
Domácí si vyžádali oddechový čas.
58:05
Hosté se řítili ve třech hráčích proti Davidu Tomáškovi. Branko Radivojevič hledal některého ze spoluhráčů, ale byl to právě pardubický útočník s číslem 11, kdo se skvěle vrátil a zodpovědným obranným zákrokem zlikvidoval hostující protiútok.
57:53
Nicholas Schaus to zkusil od modré čáry, ale mířil hodně nepřesně.
55:58
Hodgman dotíral v Lašákově brankovišti se snahou tečovat střelu od modré čáry, ale Radim Šimek přispěchal svému brankáři na pomoc a Hodgmana neúprosně uzemnil. Kanadský útočník mu v pádu nechtěně poranil ruku.
55:20
Jan Ščotka se chtěl stát zřejmě první hráčem v historii extraligy, který vstřelil dva góly od červené čáry v jednom zápase. Tentokrát ale mířil příliš vysoko.
55:04
Rodící se útočnou akci Dynama zastavuje sudí Blümel – ofsajd.
54:26
Radim Šimek si na modré čáře počkal na Justina Hodgmana a tvrdým zákrokem ho poslal k ledu. Bylo to na hraně, Šimek měl ruce hodně vysoko, ale hlavní sudí se rozhodli nevylučovat.
53:48
Odpískáno zakázané uvolnění Dynama.
53:41
Odražený puk skončil mezi diváky. Vhazování ve středním pásmu.
53:11
Ostrý příklep Nahodila z první jen rozhučel pardubickou Tipsport arenu.
52:50
Hosté dlouho kombinovali v útočném pásmu, ale Maxwell nakonec nemusel vůbec zasahovat.
51:10
Další velká šance Dynama! Nicholasu Schausovi sice střela na modré příliš nesedla, ale Lašák měl se skákavým kotoučem co dělat, aby mu nepropadl mezi betony!
50:57
Dynamo se opět hnalo dopředu ve dvou hráčích, ale Lašák proti nim vystartoval a přerušil hru svou lapačkou.
50:22
Nahození Justina Hodgmana skončilo v ochranné síti. Vhazování ve středním pásmu.
49:11
Sýkora vybojoval puk u mantinelu a poté našel chytrým pasem připraveného Nicholase Schause, jenž střelou z mezikruží prověřil lapačku Jána Lašáka.
48:42
Dynamo právě vstřelilo branku!
Východočeši snižují jedenáct minut před koncem na rozdíl jediné branky! Alexandre Mallet zavezl po levém křídle kotouč do útočného pásma a našel před brankou šikovně postaveného TOMÁŠE KAUTA, jenž zacílil přesně do horního rohu Lašákovy branky. Asistence: Alexandre Mallet a Branislav Rapáč.
48:30
Michal Bulíř dal na útočné modré na chvíli hlavu dolů a Branislav Rapáč jej odměnil nekompromisním hitem.
47:15
Martin Ševc napřáhl na levém kruhu pro vhazování a napálil Jerome Leduca, který bude mít na noze pěknou památku.
46:40
Jerome Leduc dostal puk na modrou čáru, ale trefil pouze prvního hráče Liberce, který se mu postavil do cesty. Byl jím Petr Jelínek.
45:26
Jan Odroš se probíjel do útočného pásma s úmyslem posunout kotouč na spoluhráče do druhé vlny, ale neprošel přes jednoho z pardubických obránců.
44:11
43:50
Dominik Lakatoš našel křižným pasem úplně volného Petra Jelínka, před nímž zívala prázdná brána, ale liberecký útočík si nedokázal poradit se skákavým pukem!
43:29
Leduc dostal nabito na modré čáře, ale střela mu nesedla a kotouč ani nedoletěl na branku.
42:39
Lukáš Nahodil celou akci překličkoval a nakonec z toho byl ofsajd.
42:11
Východočeši se mohou pokusit o kontaktní gól. Na dvě minuty za podražení je totiž vyloučen Mário Bližňák.
41:24
Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři se dostávají do dvoubrankového vedení! Michal Bulíř posunul puk na modrou čáru na MICHALA PLUTNARA, jenž střelou zápěstím překonal Brandona Maxwella. Asistence: Michal Bulíř.
41:24
Dynamo vyrazilo dopředu, Hodgman posílal kotouč do druhé vlny na Klimentu, ale Severočeši jeho úmysly odhalili a zakládají útok.
40:01
Druhá třetina je za námi a spokojenější jdou do kabin hokejisté Liberce. Jako první ale v tomto dějství skórovali hosté, když Jan Ščotka využil zaváhání Lašáka a ze středního pásma poslal puk pod horní tyč. Pak se ale trefovali už pouze hosté. Nejdříve se prosadil po skvělé přihrávce Krenželoka střelou do odkryté pardubické brány Adam Jánošík a do vedení svůj tým poslal střelou nad rameno Maxwella Michal Bulíř. Třetí třetina začne přibližně v 19:52.
40:00
Dnešní utkání sleduje 6688 diváků.
39:51
Hra přerušena z důvodu hry vysokou holí. Vhazování v obranném pásmu Dynama.
39:46
Pardubické nahození skončilo u Lašáka, před kterým se pak do sebe pustili Branislav Rapáč a Radim Šimek, ale na pěsti nakonec vůbec nedošlo.
39:34
38:45
Příklep Rolinka od modré čáry byl sražen úplně mimo tři tyče.
38:37
Hodgman přenechal puk v útočném pásmu Tomáškovi, jehož střelu bez větších potíží vyrazil Lašák.
37:34
Jan Ščotka odvedl pro Dynamo skvělou práci. Nejprve odstavil od kotouče Lukáše Krenželona a následně si došel pro faul na svou osobu. Petr Jelínek dostává dvě minuty za napadení.
37:03
Odražený puk skončil na střídačce Liberce. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže pardubickému obrannému pásmu.
35:18
34:16
Střela Jana Stránského skončila pouze na zadním mantinelu, přičemž puk následně skončil mimo obranné pásmo Dynama, a hosté tak musí začít od píky.
33:38
Dynamo zatím své oslabení hraje vynikajícím způsobem. Kotouč si vzal na starosti Petr Hubáček a obkroužil s ním takřka půl hřiště, přičemž potom kotouč odehrál od Lašákovy klece zpět za tu svou.
33:18
Ctirad Ovčačík při dohrávání souboje tlačil moc na pilu a byl mu odpískán faul kolenem.
32:39
Krásné gesto fairplay od libereckých hráčů! Hlavní sudí signalizoval trest pro Dynamo, ale hostující hráči se přiznali, že ke kontaktu pardubické hokejky s nohou libereckého hráče nedošlo.
32:23
Po nepřesné rozehrávce Liberce odpískáno zakázané uvolnění.
31:40
David Tomášek posunul kotouč na Tomáše Klimentu, jenž ještě hledal před brankou mladíka Filipa Zadinu, ale Lašák proti jeho střele skvěle nastavil svou lapačku.
30:55
Ofsajd odpískán i libereckým Bílým Tygrům.
30:33
30:09
Nicholas Schaus si nerozuměl s Lukášem Nahodil při přechodu do útočného pásma – ofsajd.
29:55
Severočeši vlétli do útočného pásma s úmyslem dostat kotouč co nejrychleji před bránu, ale přihrávka nakonec prošla až na útočnou modrou odkud tvrdě vypálil vysoko nad Radim Šimek.
29:20
Milan Bartovič v akci 2 na 1 moc dobře věděl o úplně osamoceném Petru Jelínkovi, ale ten na bekhendovou přihrávku svého spoluhráče v gólové pozici nedosáhl!
28:33
Michal Bulíř udělal v útočném pásmu rychlou brzdu, na kterou nedokázal včas zareagovat Tomáš Kaut, jehož hůl trefila obličej libereckého útočníka.
28:18
Nicholas Schaus posunul v útočném pásmu kotouč na Tomáše Kauta, ale pardubický útočník byl atakován obráncem. V pádu se ale přece jen pokusil o zakončení, Lašák ovšem v klidu kryje.
27:23
Branko Radivojevič nabil na modrou čáru Ondřeji Vitáskovi, který tvrdou ranou trefil brusli jednoho z před bránou stojících hráčů.
26:10
Bílí Tygři se dostávají do vedení! Z rychlého protiútoku zavezl Jan Ordoš puk do útočného pásma a poté našel rozjetého MICHALA BULÍŘE, který se trefil pod horní tyč pardubické brány. Asistence: Jan Ordoš.
25:58
Sýkora byl po přihrávce zcela sám před Lašákem, ale slovenský brankář vystihl jeho záměry s bekhendovým blafákem a celou akci překazil svou holí – krásný zákrok!
25:23
Jeden z pardubických útočníků se pokoušel od mantinelu dostat kotouč před libereckou branku, ale Lašák vložil do hry svou lapačku a hra je přerušena.
25:08
Klimentova střela skončila pouze ve výstroji Lašáka, přičemž pardubická útočník poté zavrávoral a omylem do libereckého brankáře strčil. Za to ho několika ranami odměnil Martin Ševc, ale rozhodčí nebudou vylučovat ani na jedné straně.
24:34
Po příklepu od modré čáry se k odraženému volnému kotouči dostal David Tomášek a bekhendem mířil přímo mezi Lašákovy betony, ale neuspěl!
24:28
Petr Hubáček to zkusil z mezikruží, ale Ján Lašák si dokázal poradit i s jeho následnou dorážkou.
23:44
Liberec záhy odpovídá! Lukáš Krenželok si vybruslil do dobré pozice, ale celou akci ještě vyšperkoval parádní přihrávkou na ADAMA JÁNOŠÍKA, který zakončoval do zcela odkryté brány. Asistence: Lukáš Krenželok.
23:12
Ctirad Ovčačík se snažil vybojovat kotouč u mantinelu a po jeho otočce jej neúprosně k zemi srazil Jan Ordoš. Hra je přerušena.
22:58
Lukáš Nahodil se dostal do dobré střelecké pozice mezi kruhy pro vhazování, ale trefil prvního blokujícího hráče.
22:13
Ihned po vhazování před Lašákovou klecí se Liberec znovu vydal dopředu a roztáčí kolotoč kolem Maxwellovy svatyně.
21:39
Zaskočený Liberec se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.
20:34
Tak tenhle gól si Ján Lašák za rámeček nedá, zato JAN ŠČOTKA rovnou do zlatého! Pardubický obránce tak trochu nazdařbůh vystřelil ze středního pásma a puk zaplaval pod horní tyč Lašákovy brány. Bez asistence.
20:01
První dějství dnešního zápasu je za námi a rozhodně patřilo k těm zajímavějším dvacetiminutovkám! Ve třetí minutě otevřel skóre zápasu přesným zásahem mezi Maxwellovy betony Radivojevič, načež odpověděl v deváté minutě vyrovnávací brankou Tomáš Rolinek a odstartoval divokou tříminutovku. Jen o pár vteřin později převrátil vedení na stranu domácích při přesilovce pět na tři svou pověstnou dělovkou Petr Sýkora, ale za další minutu po chybě Nahodila vyrovnal Petr Jelínek. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:52
Michal Bulíř si umě prohodil hned tři pardubické hráče, bekhendem poté vyslal do akce Adama Jánošíka, ale ten trefil pouze jednoho z pardubických beků.
18:20
Hosté se nyní řítili ve třech proti dvěma bránícím hráčům, Lukáš Krenželok hledal bekhendovým pasem Petra Jelínka, ale Nicholas Schaus předvedl pohotový obranný zákrok.
17:28
Martin Ševc to zkusil z ostrého úhlu, ale Brandon Maxwell si s jeho svižnou ranou dokázal poradit.
17:23
Josefu Mikyskovi šikovně prostrčil kotouč jeden z jeho spoluhráčů a před libereckým útočníkem se v mezikruží otevřel prostor, neměl ale příliš mnoho času na zakončení a Maxwell jeho pokus vykopává betonem!
16:47
Šimkova střela od modré čáry se odrazila od brusle jednoho z pardubických hráčů jen těsně vedle brány Dynama.
16:05
Dynamo po závaru ve vlastním obranném pásmu vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
15:30
Dva pardubičtí mazáci si nyní prohodili role a byl z toho pořádný poprask! Petr Sýkora nabil Tomáši Rolinkovi a Ján Lašák se musel pořádně ohánět, aby si s jeho tvrdou ranou z mezikruží dokázal poradit.
14:36
Jan Ščotka z levé strany vypálil na Lašáka a odražený kotouč dojížděl David Tomášek. Slovenský gólman se ale bravurně přesunul a jeho pokus zneškodnil.
14:00
Brandon Maxwell dobře viděl střelu Ondřeje Vitáska od modré čáry a po jeho zákroku lapačkou následuje komerční přestávka.
13:40
Justin Hodgman ztratil puk v útočném pásmu, do protiútoku se vydal Michal Bulíř, ale bekhendem trefil pouze připraveného Maxwella.
13:27
13:13
Michal Bulíř se protancoval pardubickou obranou až do střelecké pozice, ale jeho zblokovaná střela skončila pouze v ochranné síti.
11:27
Hokejka Tomáše Kauta vyletěla do obličeje jednoho z libereckých hráčů. Jasné dvě minuty za vysokou hůl.
11:12
Hosté hrají v plném počtu.
10:26
Jedno rčení říká, že když se něco podaří, tak se něco zákonitě pokazí. Jenže Lukáš Nahodil teď může vyhubovat pouze sám sobě, udělal totiž školáckou chybu, když vyvážel puk skrze vlastní brankoviště, napadající Lukáš Krenželok mu puk vypíchl a ze vzduchu jej dorazil do brány PETR JELÍNEK. Asistence: Lukáš Krenželok.
09:48
Petr Hubáček našel křižným pasem připraveného Klimentu, do jehož střely stihl na poslední chvíli vložit hůl jeden z obránců Liberce.
09:10
PETR SÝKORA, jeho pověstný přílep a další využitá přesilovka! Pardubického snajpra přesně našel Tomáš Rolinek a dalšímu gólu nestálo nic v cestě. Jednoduché, účinné. Asistence: Tomáš Rolinek a Nicholas Schaus.
08:56
Dynamo dává gól a bude pokračovat ve dvojnásobné přesilové hře! Střelu Nicholase Schause vyrazil Lašák na před bránou stojícího Lukáše Nahodil, ten zachoval chladnou hlavu a puk posunul na TOMÁŠE ROLINKA, který trefil úplně odkrytou bránu Liberce. Asistence: Nicholas Schaus a Justin Hodgman.
08:42
Do třetice všeho dobrého a zlého. Rozhodčí potřetí zvedá ruku a posílá na trestnou lavici dalšího libereckého hráče. Martin Ševc dostává dvě minuty za podražení.
08:27
Tomáš Klimenta vyvážel puk zpoza vlastní brány, když jej forčekující Lukáš Krenželok úplně zbytečně a okatě zahákoval. Jasné dvě minuty.
08:09
Ctirad Ovčačík dostal přesný pas na modrou čáru, ale jeho střelu zápěstím v klidu kontroluje Lašák.
07:42
Adam Jánošík puk vyhodil přes celé hřiště až k Maxwellovi, ten jej rychle rozehrál na rozjeté spoluhráče, přičemž do zakončení se dostal Petr Sýkora, ale jeho sražený pokus skončil v ochranné síti za hostující bránou.
07:28
Lukáš Nahodil v pádu přistrčil kotouč Sýkorovi přímo před prázdnou bránu, ale pardubický expres v tíživé situaci jen těsně míjí!
06:58
Je tu první přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za hákování inkasuje Michal Plutnar.
06:32
Ihned poté to zkusil z podobné pozice Lukáš Nahodil, tomu v cestě nikdo nestál, ale dosavadnímu nejlepšímu pardubickému střelci střela vůbec nesedla a pouze doplachtila do lapačky Jána Lašáka.
06:26
Jerome Leduc tvrdě vypálil od modré čáry, ale trefil clonícího obránce přímo před sebou.
05:54
Příliš pomalý pohyb Petra Sýkory při pokusu o založení útoku na modré znamená ofsajd.
05:35
Po střele Josefa Mikysky se dostal k nebezpečné dorážce Jan Ordoš, ale Brandon Maxwell se pevně přilepil ke své pravé tyči a puk schoval pod lapačku.
04:25
David Tomášek zaváhal s rozehrávkou a hned za to byl potrestán Radimem Šimkem, který jej poslal nekompromisním, ale čistým zákrokem k ledu.
04:05
Z následného protiútoku byla další pořádná šance Dynama! Lukáš Nahodil s Justinem Hodgmanem vyrazili dva na jednoho, přičemž první jmenovaný poslal přesný pas do druhé vlny přímo před branku, ale Hodgman z první trefil pouze hrudník Jána Lašáka!
04:00
Vladimír Svačina našel přihrávkou zpoza brány Michala Bulíře, jehož střela se ale nevešla mezi tři tyče domácí brány.
03:39
Odpískáno zakázané uvolnění Bílých Tygrů.
03:31
Maxwell si dokázal poradit s nepřehlednou situací před jeho bránou a do rychlého protiútoku poté vyrazil Tomáš Rolinek, jehož střela však skončila pouze v lapačce jeho bývalého spoluhráče Jána Lašáka.
02:57
Ve třech hráčích proti jedinému obránci se teď na Lašáka hnala čtvrtá formace Dynama, ale ani jeden z útočníků nevyhodnotil situaci správně a obránce nakonec útok zneškodnil.
02:13
Hosté se dostávají do vedení! Michal Bulíř vyhrál buly přímo na připraveného BRANKA RADIVOJEVIČE, který střelou z první trefil mezírku mezi Maxwellovými betony. Asistence: Michal Bulíř.
02:11
Hosté to zkusili z ostrého úhlu, ale mnohem nebezpečnější byla dorážka Radima Šinka, se kterou si ale Maxwell dokázal poradit.
01:35
Lašák kryje Havlíkovo nahození ze středního pásma.
01:16
Lukáš Derner dal na chvíli hlavu dolů a okamžitě inkasoval tvrdý hit od Michala Bárty. Z ledu se mu moc nechtělo, sudí raději přerušil hru, ale nakonec to s ním vypadá dobře, na střídačku odjíždí po svých.
00:32
Lukáš Nahodil se minimálně pro dnešní zápas posunul do první formace a ihned byl u prvního útoku domácích! Sýkora na něj šikovně prodloužil kotouč po mantinelu, ale Nahodil se nakonec do zakončení nedostal.
00:15
Hned z úvodu utkání se dostal ke střele Martin Ševc a Brandon Maxwell si připsal první zákrok v tomto utkání.
00:01

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Štěpánek) – Ščotka, Schaus, Havlík, Leduc, Ovčačík, Bokroš – P. Sýkora, Rolinek, Nahodil – Bárta, Hodgman, Hubáček – Zadina, Tomášek, Klimenta – Rapáč, T. Kaut, Mallet.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Will) – Ševc, R. Šimek, Derner, Mojžíš, Vitásek, Jánošík, Plutnar – Svačina, Bulíř, Radivojevič – Bartovič, Jelínek, L. Krenželok – J. Stránský, Bližňák, D. Špaček – Lakatoš, J. Mikyska, Ordoš – Hrabík, Vlach.

Rozhodčí: Hradil, Polák – Barvíř, Blümel..
Nejlepší střelci

Individuálně se náramně povedl vstup do sezony centru Lukáši Nahodilovi. Pardubický šikula si ve třech dosavadních zápasech připsal tři přesné zásahy a zcela jistě vyhlíží další zářezy na pažbu, aby svému týmu pomohl sbírat co nejvíce bodů třeba právě v tomto zápase.

V dresu soupeře si podobně počíná Michal Bulíř. Ten sice odehrál o jedno utkání méně, ale v každém ze dvou se gólově prosadil a bude usilovat o třetí úspěch. Navrch přidal jednu asistenci, podtrženo sečteno má na kontě rovněž tři kanadské body.
Poslední utkání

Východočeši sehráli své poslední utkání v úterý na Hané s tamní Olomoucí, na kterou nestačili a prohráli těsným výsledkem 1:2, když obrat dokonal v osmatřicáté minutě Jan Eberle z trestného střílení.

Liberec poslední zápas sehrál taktéž v úterý, když v kompletním kole přivítal doma pražskou Spartu, soupeře Dynama z minulého kola. Shodou okolností Sparta i v tomto zápase uhájila stejný výsledek jako v Pardubicích a odvezla si tři body za vítězství 3:2.
Oba celky zažívají různorodé vstupy do soutěžního ročníku. Na Tygry čeká teprve třetí duel v letošní sezoně, domácí Pardubice potom nastoupí již ke čtvrtému klání. Liberec se aktuálně nachází na osmé pozici se ziskem tří bodů za jedno vítězství, zatímco Dynamo se krčí na chvostu tabulky s nulou na kontě. Svěřenci Petera Draisaitla by nutně potřebovali přidat nějaký ten bodík, ale rozhodně je, s výhledem na další los, nečeká nic jednoduchého.
Extraligový kolotoč nabírá na otáčkách, přičemž zítra je na programu již čtvrté kolo! Do tápajících Pardubic míří úřadující mistr z Podještědí Liberec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.