Pardubice - Liberec: Zase ten Svačina! Liberecký útočník vstřelil druhý gól 2:1

Dynamo doma nevyhrálo už skoro měsíc a dnešní zápas s Libercem na tom nic nezmění, naopak. Svěřenci Pavla Rohlíka sice dokázali během druhé třetiny smazat dvougólovou ztrátu, ale Tygři dnes byli dravější a zodpovědnou hrou dokráčeli až ke třem bodům. Utkání rozhodl ve dvaapadesáté minutě pohotovou a přesnou střelou Vladimír Svačina. Z pardubické Tipsport areny Vám krásné prožití vánočních svátků přeje Marek Votke.
Nejlepší hráči: Nicholas Schaus – Vladimír Svačina.
59:44
Martin Ševc nakonec inkasuje osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
59:44
Po odpískání Tomáš Rolinek nevybíravě dohrál Martina Ševce a mezi oběma soky teď probíhá slovní výměna. Řekl bych, že veselé Vánoce si asi navzájem nepřejí.
59:44
Dynamo se snaží dostat dopředu, ale minimálně pro tentokrát je z toho pouze zakázané uvolnění.
59:20
Oddechový čas pro domácí.
59:20
O vyrovnání se pokusil Petr Sýkora, ale na jeho pokus byl Will připravený.
59:07
Dynamo je v šesti!
58:15
Redenbach sám před libereckým brankářem nedokázal nadvakrát zakončit!
57:53
57:35
Dynamo se ale nakonec poměrně v klidu brání bez větších potíží. Rolinek už se pomalu chystá na led.
56:40
Ostrá střela Šimka rozezněla plexisklo za Kacetlem.
56:14
Tygři již krouží v útočném pásmu.
55:53
V závěru třetiny navíc budou Severočeši podpořeni přesilovou hrou. Na trestnou lavici totiž za podražení na dvě minuty odjíždí odpočívat Tomáš Rolinek.
55:15
Liberec si dál podmaňuje pardubické obranné pásmo.
53:23
David Tomášek s Tomášem Klimentou se hnali dva na jednoho a druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku do druhé vlny, se zakončením ovšem příliš otálel a z poměrně velkého úhlu netrefil bránu!
52:00
Liberec právě vstřelil branku!
Trpělivost se vyplácí! Severočeši tak dlouho dobývali Kacetlovu branku, až se narodilo jednobrankové vedení! Radim Šimek zadovkou našel VLADIMÍRA SVAČINU, jenž se opřel do puku a parádně se trefil pod víko pardubické branky. Asistence: Radim Šimek a Martin Ševc.
51:18
Puku se ale nakonec zmocnil Nicholas Shaus a založil útočnou akci na jejímž konci stál neúspěšný David Tomášek.
50:38
Liberec kombinuje v útočném pásmu, domácí obrana se musí mít hodně na pozoru.
49:28
Klimenta tísněn obránci ujížděl na Willa, ale stav se nemění.
49:12
Hra ve třetí třetině se poněkud rozkouskovala, je pískáno další zakázané uvolnění.
48:03
Je pískáno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Kacetlem.
47:29
Mário Bližňák se řítil sám na Kacetla, ale včas k němu přispěchal obránce Havlík a nebezpečí pro domácí zažehnal!
45:40
45:21
Domácím se ale přesilovka vůbec nedaří a Liberec se v klidu brání.
43:40
Martin Ševc dostává dvě minuty za hrubost a přesilovku si teď zahraje Dynamo.
41:41
41:19
Martin Ševc vystřelil na Kacetla a kotouč se odrazil přímo před prázdnou branku, ale nikdo nedokázal zakončit!
40:21
Domácí sice do poslední třetiny vstupují v oslabení, ale hned od začátku šetří cenné vteřinky.
40:01
Stejný počin jako Liberci v první třetině se podařil Pardubicím v té druhé. Ve třetí minutě prostředního dějství snížil na rozdíl jedné branky trochu se štěstím Tyler Redenbach a na jeho počin navázal ve druhé polovině třetiny Petr Hubáček, jenž srovnal stav zápasu. Jak dopadne třetí třetina, která začne zhruba v 19:49?
40:00
39:41
Ještě před tím než Bartovič ujel fauloval Lukáš Nahodil a dostává dvě minuty za vysokou hůl.
39:41
Milan Bartovič se ocitl v samostatném úniku, ale po kličce do bekhendu trefil pouze břevno!
39:01
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:39
Lukáš Derner z levého kruhu pro vhazování přestřeluje pardubickou branku!
37:41
37:10
Ščotka vypálil z mezikruží, ale Will vyráží.
35:41
Dvě minuty za držení totiž dostává střelec druhé branky hostů Filip Pyrochta.
35:34
Dynamo znovu hraje ve výhodě.
34:34
Ostrá střela Petra Sýkory orazítkovala výstroj Romana Willa.
33:11
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Ve výhodě se po Schausově přihrávce před před branku dostal ke kotouči znovu PETR HUBÁČEK a tentokráte už byl úspěšný – 2:2! Signalizovaný trest se neukládá. Asistence: Nicholas Schaus a Tomáš Kaut.
32:52
Hubáček se proháčkoval až před libereckou branku, ale trefil pouze Willovu vyrážečku.
31:28
31:23
Ve vlastní přesilovce Liberec musí ven ze třetiny díky zakázanému uvolnění.
30:04
Čehož využil Tomáš Kaut a vydal se na libereckou branku, jeho ostrý příklep ale Will v pohodě zkrotil.
29:53
Hosté se teď nepovedenou přihrávkou sami vyhnali z pásma.
29:28
Jerome Leduc putuje na trestnou lavici na dvě minuty za sekání a před Libercem stojí další početní výhoda.
28:53
V následném protiútoku v bezprostřední blízkosti selhal Lukáš Krenželok, jenž zcela sám před brankou trefil přemisťujícího se Kacetla!
28:36
David Tomášek krásně prokličkoval půlku hřiště, obešel i Willa, ale bekhnedem nedokázal zakončit do prakticky odkryté branky!
28:06
Lukáš Krenželok už se nadechoval na sólový únik, ale plíce mu ušetřil ofsajd.
27:56
Tvrdou střelu Havlíka kontroluje Will. Následuje komerční přestávka.
27:29
27:17
Martin Ševc tvrdě vypálil od modré čáry a k dorážce se natahoval Vantuch, ale neúspěšně.
26:59
Kacetl předvádí krásný zákrok lapačkou proti střele Petra Jelínka!
26:18
Severočeši si vytvořili sérií šancí, ale Kacetl drží skóre na aktuálních hodnotách.
25:29
Na trestnou lavici nakonec putuje pouze domácí borec a to Matěj Beran na dvě minuty za napadení.
25:29
Na obou stranách hřiště teď došlo k atakům brankářů dnešních soupeřů a bude se vylučovat.
25:09
Lukáš Vantuch prolétl středním pásmem, dostal se až před pardubickou branku, ale vystřelil jen těsně vedle.
23:24
Kacetl si připisuje další zákrok a bude se vhazovat po jeho levici.
22:54
Liberec se ihned nastěhoval před Kacetla se snahou vrátit si dvoubrankové vedení, ale domácí brání zuby nehty.
22:09
Tak přece! TYLER REDENBACH se nejlépe zorientoval ve změti hráčů před Willem a nadvakrát libereckého brankáře překonal. Bez asistence.
21:21
Severočeši ovšem zatím poctivě brání a domácí se nedostávají k ničemu většímu.
21:02
Po vhazování se ale Dynamo vydalo do útoku a je z toho další přesilová hra. Lukáš Derner dostává dvě minuty za hákování.
20:23
Ihned po úvodním vhazování druhé třetiny se Liberec usadil ve svém útočném pásmu, domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění.
20:01
Po první třetině vede Liberec v Pardubicích naprosto zaslouženě o dvě branky, když po celou třetinu měl o mnoho více ze hry a poměrně snadno se dostával přes pardubickou obranu. Skóre otevřel v sedmé minutě po individuální akci Vladimír Svačina a o šest minut později se přesnou a tvrdou ranou mezi Kacetlovy betony z mezikruží prosadil Filip Pyrochta. Druhá třetina začne zhruba v 18:50.
20:00
19:23
Sýkora se v boji o volný kotouč v útočném pásmu pokoušel přesprintovat Petra Jelínka, oba borci ale skončili na zemi.
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
17:43
Tomáš Rolinek sebral libereckému obránci kotouč přímo před brankou a předložil jej volnému Nahodilovi, ten ale puk netrefil!
16:55
Hra se sice nachází v obranném pásmu Liberce, ale Pardubicím se vůbec nedaří dostat se do šance.
15:31
Hosté v pohodě přečkali i druhé oslabení a jsou v plném počtu.
14:49
Tomášek dostal přesný pas od Klimenty přímo před branku, ale promáchl!
13:31
Dynamo dostává možnost další přesilové hry. Josef Mikyska inkasuje dvě minuty za podražení.
12:34
Domácím se dnes vůbec nedaří přechod přes střední pásmo, naopak hosté hrají s poměrně velkým přehledem, z čehož pramení další puk v pardubické síti. Jaroslav Vlach našel mezi kruhy dobře postaveného FILIPA PYROCHTU, jenž z první střelou mezi betony nedal Kacetlovi žádnou šanci. Asistence: Jaroslav Vlach.
11:26
Východočeši se pokusili o založení dalšího útoku, ale nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění.
10:11
Milan Bartovič opět úřadoval, když zpracoval šikovnou zadovku od spoluhráče a vystřelil Kacetlovi na "teploměr", pardubický brankář ale hru přerušil svým zákrokem. Následuje komerční přestávka.
08:45
Filip Pyrochta vystřelil z mezikruží, kotouč se odrazil od Kacetla a liberecký mladík se snažil jej dorazit baseballovým způsobem, ale neúspěšně.
08:02
Na druhé straně jen těsně minul Milan Bartovič!
07:35
Dynamo se snaží o rychlou odpověď, Havlík ale od modré pálil nepřesně.
06:30
Severočeši se poměrně dlouho drželi ve svém útočném pásmu a nakonec je z toho vedoucí branka. VLADIMÍR SVAČINA se proháčkoval přes dvojici pardubických obránců a přízemní střelou překonal Ondřeje Kacetla. Bez asistence.
04:53
04:18
Od modré vypálil Jerome Leduc, Will vyráží a Liberec následně vyhodil přes všechny čáry.
03:41
Sýkora střílenou přihrávkou hledal u tyče postaveného kapitána Rolinka, ale mistr světa nedokázal zakončit.
02:53
Dynamo si zahraje první přesilovku. Mário Bližňák totiž inkasuje dvě minuty za držení hole.
02:47
Dynamo v další velké šanci! Petr Hubáček krásně vystihl libereckou rozehrávku a posunul kotouč na volného Tomáška, jenž tvrdě pálí do hostujícího brankáře!
02:25
O pár chvil později si Liberec připravil další šanci, ale Kacetl si připisuje další, tentokráte o dost jistější zákrok.
02:01
Mário Bližňák prolétl do útočné třetiny hostů a našel na levém kruhu pro vhazování postaveného Jana Stránského, jenž potrápil Kacetla nepříjemnou střelou. Pardubický brankář ale skákavý kotouč nakonec zkrotil.
00:33
Čerstvý reprezentant a střelec premiérové branky v seniorské reprezentaci ve svém prvním zápase David Tomášek se teď krásně uvolnil přes libereckého obránce a řítil se sám na Willa, ale střelou nad beton na něj nevyzrál!
00:01

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Schaus, Havlík, Leduc, Nedbal, Ščotka, Ovčačík, Bokroš – P. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Mallet, Redenbach, Johnson – M. Kaut, T. Kaut, Beran.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Pyrochta, Husa – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, J. Mikyska, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – D. Špaček, Vantuch, J. Vlach – Dlouhý.

Rozhodčí: Čada, Polák – Ondráček, Komárek.
Jak zkrotit Tygry aneb úřadující mistr je už tři zápasy bez bodu

O nějaké pomistrovské kocovině se v případě libereckých Bílých Tygrů nedá v žádném případě mluvit. Liberečtí hokejisté se s šestapadesáti body drží na třetím místě tabulky, ale na utkání odehraná před reprezentační přestávkou by nejraději zapomněli.

Začalo to v Plzni, do které si Severočeši přijeli pro pětigólovou mikulášskou nadílku. O pět dní později si měli zlepšit náladu na posledních Karlových Varech a znovu padlo pět gólů, ale světe div se, opět do liberecké brány a Bílí Tygři odešli znovu bez kořisti. V posledním utkání před reprezentační přestávkou přivítali hokejisté Liberce na domácím ledě Spartu, ale mizérii ne a ne prolomit. Po třech inkasovaných a jednom vstřeleném gólu skončili opět na suchu. Reprezentační pauza možná vytrhla Liberci trn z paty a dala mu několik cenných dní na zotavení.
Ztráta Pardubic není velká, Dynamo ale potřebuje začít stabilně bodovat

Pardubice jsou stále na nelichotivém předposledním místě, nicméně pozice zajišťující účast v předkole play off stále nejsou tak daleko. Dynamu by „píchla“ zrovna taková vítězná šňůra, kterou východočeský celek zaznamenal uprostřed listopadu.

Zejména mezi třináctým a desátým místem je rozdíl takřka minimální, přesně šest bodů – otázka dvou tří povedených zápasů. Na dvanáctý Zlín ztrácí Dynamo tři body, na jedenáctou Plzeň pět a na desátou Olomouc zmíněných šest.

Pomoci by k tomu mohl i útočník Nicholas Johnson, který do Pardubic přišel na měsíční hostování z Plzně a hned ve svém debutu v dresu s koněm na hrudi se prezentoval asistencí na jeden ze čtyř gólů, kterými Dynamo v první třetině rozebralo Olomouc, ze které si nakonec odvezlo tři body.
Příjemný sportovní večer, dovolte nám, abychom vás dnes provedli velice zajímavým utkáním, v němž úřadující mistr extraligy Bílí Tygři Liberec zavítá na led Tipsport areny, v níž je doma celek HC Dynamo Pardubice.