Pardubice - Mladá Boleslav: Technický gól! Tomáš Urban nedostal puk do brány ale rozhodčí gól uznal, 3:6

Dynamo se sice v poslední třetině hodně snažilo, dostalo se na dostřel díky dvěma gólům z holí Michala Bárty a Tomáše Rolinka a v závěrečných minutách hodně zatápělo hostující obraně. Boleslav nakonec ale přece jen dokázala zápas dotáhnout do vítězného konce nejen díky technickému gólu Tomáše Urbana z poslední minuty. Příjemný vstup do nového pracovního týdne Vám z Pardubic přeje Marek Votke.
Nejlepší hráči: Tomáš Rolinek – Lukáš Pabiška.
59:22
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! TOMÁŠ URBAN byl sice cestou na prázdnou bránu podražen Tomášem Rolinekm, rozhodčí ovšem branku uznal jako technický gól. Bez asistence.
58:55
Dynamo se drží v útočném pásmu, ale Boleslav brání svůj náskok ze všech sil.
58:09
Domácí si vyžádali oddechový čas, Martin Růžička zůstává na střídačce!
57:53
Nahodil pálil od mantinelu, ale jeho pokus byl zablokován.
57:37
Schaus nahodil kotouč na Maxwella a získal pro Dynamo vhazování v útočném pásmu.
57:11
Dynamo teď pálí ze všech pozic!
56:17
Dynamo právě vstřelilo branku!
TOMÁŠ ROLINEK svým druhým gólem dramatizuje utkání! Pardubický kapitán si v mezikruží, podobně jako v posledním domácím zápase, položil posledního bránícího beka, najel si před Maxwella a svižnou střelou rozvlnil síť! Asistence: Petr Sýkora a Marek Trončinský.
56:08
Schaus se dostal k volnému odraženému kotouči, ale trefuje pouze hrudník Maxwella!
55:44
55:06
Naopak, ve vlastním oslabení se mohou radovat domácí! MICHAL BÁRTA zavezl kotouč do útočného pásma, vybruslil si do mezikruží a švihem překonal Maxwella. Bez asistence.
54:44
Nahodilův trest je v polovině, ale Boleslav si prozatím žádnou vážnější šanci nepřipravila.
53:44
Mladá Boleslav si zahraje další přesilovku, Lukáš Nahodil totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
53:22
Na druhé straně zasahuje Brandon Maxwell a následuje komerční přestávka.
52:41
Po odrazu kotouče od mantinelu se k příklepu dostal Jan Holub, ale Martin Růžička jeho pokus zneškodnil.
52:15
Rozhodčí píská zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
51:51
Rastislav Špirko se pěknou kličkou dostal přes posledního obránce a stál sám před boleslavskou brankou! Nebyl ovšem úspěšný, nepomohla ani následná bekhendová dorážka.
49:47
Radan Lenc měl před sebou prázdnou bránu, ale kotouč mu na poslední chvíli zabavil domácí obránce!
48:27
Špirko krásnou zadovkou poslal kotouč do jízdy Petru Hubáčkovi, jeho příklep ale nenadělal Maxwellovi žádné problémy.
47:23
Petr Sýkora tvrdě vypálil od mantinelu, ozvalo se ovšem pouze plexi za Maxwellem.
47:06
46:38
Schaus vypálil od modré a Petr Hubáček tečuje kotouč jen těsně mimo!
46:20
Branka znovu vypadla ze svého postavení a hra musí být přerušena.
45:53
Ke kotouči se dostal Lukáš Nahodil, ale pálí mimo.
45:06
Branku posunul Matěj Stříteský a dostává dvě minuty za zdržování hry.
45:06
Ladislav Havlík vypálil od modré čáry a kotouč dlouho poskakoval na brankové čáře! Nakonec jej za záda Maxwella dostal Petr Sýkora, v tu dobu byla ovšem posunutá brána a gól tak nemůže být v žádném případě uznán.
44:56
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
43:50
Michal Bárta pálí vysoko nad, Dynamo je znovu aktivnějším týmem.
43:13
Rastislav Špirko dostal přihrávku před Maxwella, ale nedokázal zakončit.
42:20
Schaus od modré pálí mimo.
41:43
David Tomášek rychle obkroužil branku a bekhendem zakončil do Maxwella, hra je znovu přerušena.
41:33
Maxwell znovu úřaduje, tentokráte lapačkou a přerušuje hru.
41:25
Z pravého kruhu pro vhazování pálil Ladislav Havlík, ale beton Maxwella byl připravený.
40:01
Do třetí třetiny Dynamo nastoupí v brance s Martinem Růžičkou.
Druhá třetina jednoznačně patřila Mladé Boleslavi. Čtyři branky, o které se postarali postupně Jiří Kučný, dvakrát Lukáš Pabiška a Dominik Pacovský znamenají pohodlné vedení Středočechů 5:1 a domácí trenéři mohou pomalu začít střádat plány na příští utkání. O drobný rozruch se ve druhé třetině staral Brandon Maxwell, jenž měl letos už poněkolikáté defekt na své brusli a stal se terčem Tomáše Rolinka po jedné ze střel. Uvidíme, co nabídne poslední dějství. To odstartuje zhruba v 16:54.
40:00
39:50
Jakub Orsava sám před Hüblem nedosáhl na kotouč, jinak by zakončoval do odkryté branky!
39:27
38:36
Ke střele se po Hubáčkově přisunutí dostal Nicholas Schaus, Maxwell vyráží.
38:14
Boleslav kombinuje zpět v útočném pásmu.
37:32
Dynamo ihned po vhazování vyhazuje puk až za Maxwella.
37:27
Boleslav si zahraje další přesilovku. Ján Sýkora dostává dvě minuty za vysokou hůl.
36:26
Petr Chaloupka pálil od mantinelu, ale Maxwell vyráží.
35:10
Bárta střílel přes obránce, kotouč ale letí mimo.
34:04
Ten ale na trestné lavici vydržel necelou minutu. Pavel Musil křižnou přihrávkou od mantinelu našel najíždějícího DOMINIKA PACOVSKÉHO, který popáté rozvlnil síť za Hüblem. Asistence: Pavel Musil a Radan Lenc.
33:10
Rolinek nakonec za své počínání inkasuje dvě minuty za hrubost. Domácí kapitán ale zůstává na střídačce a trest odpyká Matěj Beran.
33:10
Kapitán Tomáš Rolinek po střele dnes již podruhé strčil do Maxwella a na ledě se spustily drobné potyčky. Zřejmě ti dva mají spolu nevyřízené účty.
33:00
Tomáš Kaut se proháčkoval přes dva hostující beky, ale těsně před zakončením mu kotouč odskočil od hokejky.
31:52
Brandon Maxwell má letos již poněkolikáté problém s nožem na své brusli a hosté si vyžádali oddechový čas.
31:52
Východočeši se ovšem znovu ihned usazují v útočném pásmu, Boleslav raději vyhazuje na zakázané uvolnění.
30:59
Tlak domácích ale z nenadání Mladá Boleslav dokonale ničí čtvrtým gólem! Petr Vampola našel přesnou přihrávkou zpoza branky dobře postaveného LUKÁŠE PABIŠKU, jenž z první vymetl pravý horní roh Hüblovy svatyně. Asistence: Petr Vampola.
30:24
Dynamo je v současných chvílích velmi aktivní. Přes obránce pálil Tomáš Rolinek, ale Maxwell vyráží.
29:10
Ke tvrdému příklepu napřáhl na útočné modré Marek Trončinský, Maxwell však měl připravenou svou vyrážečku.
28:31
Z otočky pálil Michal Bárta, ale kotouč před brankovištěm zastavil jeden z boleslavských obránců.
28:22
Přízemní střelu Davida Tomáška kryje Brandon Maxwell.
27:58
Petr Sýkora rychle zavezl podél mantinelu kotouč do útočného pásma a zadovkou hledal Tomáše Rolinka, ten se ale ke střele nedostal.
27:36
Je pískáno zakázané uvolnění domácích.
27:14
Tomáš Kaut zachytil kotouč na útočné modré, ale okamžitě u něj byl hostující obránce a o puk jej připravil.
25:34
Brandon Maxwell skvěle poslal do útoku Tomáše Pospíšila, jenž v útočném pásmu předal puku před branku úplně volnému LUKÁŠI PABIŠKOVI, který dodává klid na boleslavskou střídačku! Asistence: Tomáš Pospíšil a Brandon Maxwell.
24:40
Středočeši se dostávají do vedení! Pardubický hráč ve snaze dostat kotouč ze třetiny poslal puk přímo na modrou čáru, odkud jej z první do šibenice napálil JIŘÍ KUČNÝ! Bez asistence.
23:59
Ostrý příklep Tomáše Rolinka končí na betonu boleslavského brankáře.
23:30
Z otočky nebezpečně pálil Radan Lenc, Hübl včas vystrčil svůj beton.
22:55
Domácí jeli dva na jednoho, ale finální přihrávka nevyšla!
22:06
Kučného střela byla zblokována.
21:20
David Tomášek se pokusil prosmýknout mezi dvěma boleslavskými obránci, ale nebyl úspěšný a hrají hosté.
20:43
Marek Trončinský dostal přihrávku na levý kruh pro vhazování, ale se zakončením otálel příliš dlouho a Maxwell tak měl spoustu času připravit se na zákrok.
20:01
První třetina, která se obešla bez vyloučení, končí. Jako první šlo do vedení domácí Dynamo, když si ve třetí minutě Tomáš Rolinek narazil s Petrem Sýkorou a překonal jistě namotivovaného Brandona Maxwella. V desáté minutě potom nenápadnou střelou od mantinelu vyrovnal Jakub Klepiš a uzavřel tak gólový účet první dvacetiminutovky. Střely na branku: 4:6. Druhá třetina začne zhruba v 15:57.
20:00
19:32
Boleslav se zuby nehty drží v útočném pásmu, ale Hübl zůstává prozatím neohrožený.
18:59
Hanzlíkova střela od modré letí mimo.
17:39
Petr Vampola nejprve potáhl kotouč za branku a následně rychle vybruslil před Hübla, pardubický brankář se ale nenechal rozhodit a připisuje si další zákrok.
17:01
Ve velké šanci se po přihrávce zpoza branky objevil Lukáš Žejdl, ale Hübl kryje!
16:38
Špirko posílal pas před branku, ale přihrávka byla tečována a kotouč opustil hřiště.
16:02
Na druhé straně Maxwell vychytal Tomáše Kauta.
15:39
Radan Lenc pálil od modré, ale Hübl vyráží.
14:57
Dynamo se dostává do ofsajdu a hra je přerušena.
13:58
Aktivní Rolinek spěchal do útočné třetiny pro volný kotouč, vyjel si pro něj ale také Brandon Maxwell a rozehrává na své spoluhráče.
13:38
Petr Sýkora po Rolinkově přihrávce vystřelil od modré, ale puk vylétl vysoko do ochranné sítě.
13:14
Boleslav se hnala do dalšího útoku, ale je pískán ofsajd a následuje další komerční přestávka.
12:14
Petr Vampola se snažil vypálit od mantinelu, ale jeho pokus byl sražen mimo.
11:39
Mladá Boleslav se dostává do zakázaného uvolnění.
10:38
Martin Kaut vybojoval kotouč a rázem byl sám před Maxwellem, zakončil ovšem pouze do jeho betonu.
09:19
Hned vzápětí se Boleslav dostala do další velké šance, ale jeden z útočících hráčů nedokázal trefit odkrytou branku!
09:04
Máme vyrovnáno! JAKUB KLEPIŠ nenápadně vystřelil z úhlu od mantinelu a kotouč propadl až do pardubické klece. Bez asistence.
08:06
Přímo před brankou se ke střele z první dostal Dominik Pacovský, ale Hübl vyráží!
07:44
Ve středním pásmu se ke kotouči dostal Tomáš Kaut, jenž následně vypálil příklepem na boleslavskou branku, ale Maxwell byl taktéž pozorný.
07:32
Zakázané uvolnění Dynama.
06:51
Jakub Orsava se dostal k Hüblovi přes obránce Ladislava Havlíka, který hned dvakrát upadl, ale pardubický brankář si poradil.
06:14
Na druhé straně si na Beranovo nahození počíhal Maxwell a přerušil hru. Následuje první komerční přestávka.
06:02
Od modré vypálil po přihrávce boleslavský Jan Holub, ale Hübl vyráží.
05:15
Dynamo teď zatápí svému soupeři v útočném pásmu! Po Maxwellově zákroku se jej snažil rozhodit střelec prvního gólu Tomáš Rolinek a vznikla drobná rozmíška, kterou ovšem okamžitě řeší rozhodčí.
04:40
Trončinský vybojoval ve slibné pozici v útočném pásmu kotouč, ale ten mu ve finální fázi odskočil od hokejky.
03:38
Matěj Beran rychle obkroužil branku a pokusil se vystřelit, u tyče ještě číhal na dorážku Michal Bárta, ale nedosáhl na kotouč!
02:47
Jako první dnes kapituluje bývalý brankář Dynama Brandon Maxwell, kterého s přehledem překonává kapitán domácích TOMÁŠ ROLINEK po rychlé výměně kotouče s Petrem Sýkorou. Asistence: Petr Sýkora.
02:07
Jan Holub protáhl betony Hübla přízemním bekhendem z mezikruží.
01:28
Jakub Orsava si o mantinel krásně obhodil pardubického obránce a taktéž se vydal do útoku, ale nedokázal přihrát spoluhráči.
00:49
Hubáček se na úvod rychle snažil zatáhnout kotouč do útočného pásma Dynama, ale zastavil jej ofsajd.
00:01

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Chaloupka, Trončinský, Schaus, Ovčačík, Havlík, Zajíc, Nedbal – P. Sýkora, Špirko, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Bárta – Starý T. Kaut, M. Kaut – Kusý.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Halász) – Stříteský, Kučný, Kurka, Hanzlík, Hrdinka, Holub, Štich – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Pacovský, Urban, Látal – Pabiška, Vampola, Pospíšil.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel.
HC DYNAMO PARDUBICE

Dynamo zažívá o poznání horší ročník. Po příchodu trenérského trojlístku Holaň – Marek – Janecký se sice herní projev mužstva zlepšil, bodové konto Pardubic však i nadále zůstává velmi chudé. Východočeši už čtyři zápasy nepoznali radost z výhry, naposled si plný bodový zisk odvezli na konci ledna z Liberce. Na 12. příčku, která by je v součtu s play out uchránila od bojů v baráži, ztrácí nyní už 16 bodů.

Hluboká bodová propast tak posouvá vyhnutí se barážové účasti spíše do oblasti teorie. V Pardubicích však i přes nepříznivé výsledky i výkony stále chodí v mnoha extraligových městech záviděníhodné množství fanoušků a i pro ně musí borci s půlkou koně na dresech usilovat o vítězství ve všech zbývajících zápasech. Sebevědomí z výher, ba z každého vstřeleného gólu, se navíc může Dynamu do hektického a dlouhého závěru sezony velmi hodit. Dokáží dnes domácí svého soupeře poprvé v sezoně porazit?
BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři jsou ve formě! Z posledních třech zápasů získali plný počet bodů a navíc pouze jednou inkasovali! Zdobí je skvělá defenziva a nejen díky ní si dokázali upevnit svou pozici v desítce, která by jim v konečném účtování zajistila účast v předkole playoff.

Mladoboleslavští jsou aktuálně devátým celkem tabulky Tipsport extraligy a v dnešním zápase budou zřejmě vzhledem k posledním výkonům a hloubce kádru papírovým favoritem. Duel může být pikantní zejména pro jejich brankáře Brandona Maxwella, který do středních Čech přišel právě z Pardubic! Američan prožívá po třaskavém přesunu do Boleslavi výborné období, z 12 zápasů hned čtyřikrát vynuloval střelce soupeře. Bude dnes proti Dynamu chytat právě on a pomůže svému týmu ke klíčovým třem bodům?
Hezký den z Pardubic!

Brány Tipsport areny se dnes otevřou dříve, než je na východě Čech obvyklé – úvodní buly zápasu 48. kola Tipsport extraligy mezi domácím Dynamem a Mladou Boleslaví totiž bude vhozeno už v 15:00.

Pro oba soupeře půjde o čtvrté a poslední vzájemné měření sil v základní části soutěže. Jednoznačně lépe si v těchto soubojích vedou Bruslaři. Ze tří dosavadních duelů si hokejisté z města automobilů odnesli všech 9 bodů a o stejný počin budou určitě usilovat i dnes, nejen vzhledem k nabitému závěru ligy. Vyhrát ale nutně potřebují i Pardubice, které se chtějí vyhnout nepříjemnosti v podobě barážové účasti. Ztráta na 12. příčku je velká a domácí borci musí vydolovat co nejvíce možných bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.