Pardubice - Olomouc: Smutek v Tipsport aréně! Petr Strapáč vstřelil vítězný gól hostů, 2:3

Nervydrásající utkání nakonec svého vítěze našlo až v samostatných nájezdech. Jako jediný ze všech se prosadil Petr Strapáč a dva body dnes bere Olomouc. Dynamo díky další prohře znovu padá na poslední místo tabulky s ohledem na vítězství Karlových Varů nad Hradcem Králové. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
Jako poslední proměnil samostatný nájezd PETR STRAPÁČ a rozhoduje dnešní utkání! Bez asistence.
Petr Sýkora neúspěšný.
Jakub Herman přestřeluje.
Následně neproměnil ani Lukáš Nahodil.
Za Olomouc první nájezd provedl Roman Vlach a byl taktéž neúspěšný, Hübl si připsal zákrok s velkou dávkou štěstí.
K prvnímu nájezdu se rozjel David Tomášek a neproměnil.
Samostatné nájezdy začínají.
Vítěze jsme nenašli ani v prodloužení a následovat budou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:21
Rolinek tečuje jen těsně mimo!
64:10
Dynamo si tedy zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování inkasuje Jan Eberle.
63:59
V signalizované výhodě Sýkora ostrou ranou pálí mimo.
63:27
Na druhé straně si na Hüblovi vylámal zuby František Skladaný.
63:19
Rozjetý Lukáš Nahodil přihrával za sebe na přijíždějícího Schause, ale Konrád kryje.
62:15
Opět nastal problém s internetovým připojením, tudíž nejsme schopni přinést odpovídající online přenos z prodloužení. Nadstavba se nyní nachází zhruba v polovině a na obou stranách není nouze o zajímavé šance. Schaus netrefil prázdnou branku, Vyrůbalík na druhé straně nastřelil břevno. Dynamo také přestálo jedno oslabení.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:29
Ani jeden z týmů nechce udělat chybu a utkání pomalu ale jistě míří do prodloužení.
58:08
Zakázané uvolnění Dynama.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:23
Tyler Redenbach hledal před brankou Tomáše Rolinka, ale přihrávka k němu nedošla.
56:08
55:56
Filip Zadina znovu vyhazuje až za Konráda.
55:11
Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.
54:08
Nicholas Schaus inkasuje dvě minuty za podražení a po dlouhé době si tak přesilovku zahraje Olomouc.
53:57
Jiří Ondrušek pálí od modré čáry jen těsně mimo!
53:42
Po souboji u olomoucké střídačky kotouč opustil hřiště, následuje komerční přestávka.
52:59
Dynamo právě vstřelilo branku!
Je znovu vyrovnáno! PETR SÝKORA vypálil od modré čáry a velmi rychle tak odpovídá na Hermanovo úspěšné trestné střílení! Asistence: Tyler Redenbach.
52:39
Olomouc stále v oslabení vyhazuje přes všechny čáry.
52:02
Olomouc právě vstřelila branku!
JAKUB HERMAN rychle zamíchal s kotoučem, rozhodil Jaroslava Hübla a s přehledem zakončil! Předešlý tlak Dynama tak přichází vniveč.
52:02
Jakub Herman se dostal do samostatného úniku, byl faulován a rozhodčí následně nařizuje trestné střílení!
51:32
Hosté ve čtyřech.
51:11
Další přesilovka pět na tři pro Dynamo! Martin Vyrůbalík inkasuje dvě minuty za podražení.
50:52
Současně vyloučeni Tomáš Rolinek a David Škůrek, oba na dvě minuty za hrubost.
50:52
50:44
Lukáš Nahodil dostával přihrávku přes osu útočného pásma, ale napálil kotouč pouze do Konráda, jenž zacpal všechny mezírky ve své brance.
50:38
50:35
Schaus z první pálí těsně mimo.
50:22
Petr Sýkora předal kotouč Tyleru Redenbachovi, ten pálí přímo do Konráda.
49:32
Dynamo bude hrát přesilovku dvojnásobnou! Další dvě minuty totiž inkasuje Jan Eberle za nedovolené bránění a posílá svůj tým do tří.
48:38
Martin Vyrůbalík dostává dvě minuty za sekání a Dynamo bude hrát přesilovku.
48:27
Nicholas Schaus si najel do mezikruží, kam okamžitě dostal přihrávku od spoluhráče, ale se svou střelou z první neuspěl.
47:55
Dopředu se vydal Tomáš Mikúš, ale rozhodčí píská ofsajd a následuje komerční přestávka.
47:43
47:07
Petr Strapáč měl před sebou úplně prázdnou bránu, ale minul!
46:22
Martin Vyrůbalík posunul kotouč před branku na volného Jana Knotka, ale Hübl pokus z bezprostřední blízkosti kryje!
45:43
Patrik Poulíček dnes podruhé usedá na trestnou lavici, tentokráte na dvě minuty za faul kolenem a Olomouc si zahraje další přesilovku.
45:33
Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Konrádem.
45:07
Od modré tvrdě vypálil Martin Vyrůbalík, ale kotouč letí mimo.
42:59
Na druhé straně se v obrovské šanci objevil Marek Laš, když obešel ležícího obránce Dynama a zjevil se zcela sám před Hüblem, pardubický brankář ale předvedl fantastický zákrok!
42:29
Lukáš Nahodil se chystal ke střele z mezikruží, ale v poslední chvíli jej od puku odstavil olomoucký obránce.
41:56
Miroslav Holec nahodil kotouč od mantinelu a Hübl si připisuje klidný zákrok.
40:31
Rolinek s Redenbachem ujížděli dva na jednoho, přičemž pardubický kapitán dostal přihrávku přímo před olomouckou branku, ale v rychlosti nedokázal zpracovat kotouč!
40:15
Dynamo ihned po buly nahazuje puk na Konráda, a ten si připisuje první zákrok třetí třetiny.
40:01
Svého konce se dočkala i třetina druhá. V Pardubicích máme vyrovnáno 1:1, když se v páté minutě druhé poloviny zápasu trochu se štěstím prosadil Roman Vlach, jehož bekhend z mezikruží usměrnil za Hüblova záda Matěj Beran. Střely na branku ve druhé třetině: 9:6. Třetí část začne zhruba v 19:42.
40:00
39:33
Východočeši krouží kolem olomoucké branky, ale žádné větší ohrožení prozatím nepřichází.
39:14
Dynamo se vydalo dopředu, ale zastavil jej ofsajd.
38:29
37:36
Petr Sýkora před brankou číhal na přihrávku přes osu útočného pásma, která sice přišla, ale stihl do ní vložit hůl bránící hráč.
37:01
Olomouc ale ihned vyhazuje přes všechny čáry.
36:29
David Tomášek byl faulován a Dynamo si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává Tomáš Mikúš.
35:55
Ján Sýkora zaváží kotouč do útočné třetiny Dynama.
35:30
Kapitán Olomouce Martin Vyrůbalík vypálil nebezpečně z ostrého úhlu po vyjetí zpoza branky, ale Hübl se překvapit nenechal.
34:32
Další útočná akce už ale Hanákům vyšla a máme vyrovnáno! V mezikruží se ke kotouči dostal ROMAN VLACH, bekhendem nahodil kotouč na Hüblovu branku a s přispěním Matěje Berana nakonec puk propadl až do pardubické sítě. Asistence: Petr Strapáč.
33:18
Útočila Olomouc, ale je pískán ofsajd.
33:12
Oba týmy hrají v plném počtu.
32:52
Petr Sýkora si ve středním pásmu sice krásně obhodil olomouckého obránce, ale do další fáze útoku se nedostal a o kotouč nakonec přišel.
32:11
Dynamo vyrazilo dopředu, ale nakonec je z toho pouze zakázané uvolnění.
31:12
Bude se hrát čtyři na čtyři. Současně byli totiž vyloučeni Tomáš Bokroš za hrubost a Tomáš Fořt za krosček.
31:12
29:45
Dynamo dobývá útočné pásmo, ale Olomouc brání ze všech sil. Teď je pískáno zakázané uvolnění.
28:12
František Skladaný vyslal tvrdý příklep a následně si ještě šel pro dorážku, ale o tu už se postaral Schaus. Následuje komerční přestávka.
27:24
Jan Starý pláchl s pukem podél mantinelu, ale v útočné třetině jej nakonec dostihl hostující obránce a bylo po šanci.
26:02
Čáslava dostal přihrávku na modrou čáru, jeho střelu zápěstím Konrád betonem vyráží do rohu.
25:06
Na druhé straně od modré pálil Nicholas Schaus a domácí halou to jen zahučelo.
24:46
David Škůrek dostal nabito na levý kruh pro vhazování a vyslal bombu na Hübla, pardubický brankář ale chytá.
23:40
Omluvte prosím technické potíže s internetovým připojením zde v pardubické Tipsport areně, díky kterým jsme zahájili druhou třetinu se zpožděním.
20:01
První dvacetiminutovka končí za těsného vedení domácích, když v deváté minutě využil přesilovku Lukáš Nahodil a bekhendovou dorážkou rozvlnil síť za Konrádem. Střelecky aktivnější jsou ovšem hosté z Olomouce, kteří na Hübla vyslali devět pokusů, zatímco Dynamo na opačné straně hřiště pouze čtyři. Druhá třetina začne přibližně v 18:52.
20:00
19:22
Skrumáž před pardubickou brankou řeší svou lapačkou Jaroslav Hübl.
19:03
Rozběhla se poslední minuta první třetiny a máme tu zakázané uvolnění domácích.
17:53
Petr Strapáč dostal kotouč do útočného pásma hostů a předal kotouč spoluhráči na modrou čáru, následnou přízemní střelu ale Hübl v pohodě vyráží.
16:05
Petr Mrázek kroužil s kotoučem v rohu u mantinelu a nakonec trochu překvapivě z otočky vypálil, ale kotouč Hüblovu branku neohrozil.
15:14
Nedbal vypálil těsně za modrou čárou, ale i jeho pokus byl tečován na tribunu pardubického zimního stadionu.
14:32
Tomáš Rolinek v klidu zpracoval přihrávku a stál úplně sám před Konrádem, ale na olomouckého brankáře svým pohybem ramen nevyzrál!
14:18
Jan Starý vypálil od mantinelu, ale kotouč byl tečován mimo hřiště. Následuje komerční přestávka.
13:13
Matěj Beran zpracoval u mantinelu na útočné modré přihrávku takřka přes půl hřiště a z otočky ji vracel zpět do středu hřiště na najíždějícího spoluhráče, ale kotouč mu odskočil od hokejky.
11:50
Marek Laš dostal mezi kruhy přihrávku zpoza branky, ale jeho střela z první končí na Hüblově betonu.
11:24
Útočnou akci Dynama zastavuje ofsajd.
11:00
Jan Knotek už zasunoval kotouč do odkryté klece, ale Hübl vyráží lapačkou!
09:50
Redenbach dostal přihrávku za branku a snažil se po mantinelu posunout kotouč na dalšího spoluhráče, ale puku se nakonec zmocnila Olomouc.
08:20
Přesilovka využita! LUKÁŠ NAHODIL dostal přesnou přihrávku do mezikruží od Tomáše Rolinka, nejprve tvrdě vypálil z první a následně bekhendem došťouchl puk za Konráda – 1:0! Asistence: Tomáš Rolinek, Tyler Redenbach.
07:13
Na přesilovce nechybí čerstvá posila domácích Ján Sýkora, jenž tvrdě vypálil na Konráda, ale ten vyráží.
06:59
Krátce po vhazování byl ale kotouč sražen do ochranné sítě a buly se bude opakovat.
06:50
Přesilovou hru si vyzkouší také Dynamo. Jiří Ondrušek totiž dostává dvě minuty za držení.
06:28
Marek Laš zpracoval přihrávku ve středním pásmu a uháněl na Hübla, do zakončení se ale nedostal.
05:56
Olomouc je v úvodu zápasu aktivnějším týmem.
04:45
Tomáš Mikúš si v mezikruží počíhal na přihrávku od mantinelu, ale jeho přízemní střela z první letí mimo.
04:25
03:49
Až teď, když kotouč vyváží Petr Čáslava.
03:12
Oslabení Východočechů je v polovině a ještě se nedokázali dostat ze svého pásma.
03:00
Hübl kryje střelu od modré čáry.
02:50
Hanáci krouží v útočném pásmu.
02:25
Olomouc si zahraje první přesilovku. Patrik Poulíček dostává dvě minuty za podražení.
02:16
V další šanci byl Lukáš Nahodil, když se dostal k odraženému kotouči zpoza branky, ale Konrád si s jeho bekhendem poradil.
01:38
Dynamo nahazuje kotouč do útočného pásma.
01:03
Tomáši Rolinkovi se po střele z mezikruží kotouč odrazil přímo na hokejku a před pardubickým kapitánem stála odkrytá klec, ale Rolinek minul!
00:01

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Schaus, Havlík, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Zajíc, Leduc, Ščotka – P. Sýkora, Redenbach, Rolinek – J. Sýkora, Tomášek, Hubáček – Beran, Nahodil, Zadina – Starý, Poulíček, Bárta.

HC Olomouc: Konrád (Laco) – Ondrušek, Škůrek, Rašner, Jaroměřský, J. Galvas, Houdek – Skladaný, J. Knotek, Laš – Eberle, R. Vlach, Strapáč – T. Mikúš, Herman, Holec – Fořt, Mrázek, Matai.

Rozhodčí: Šír, Rohatsch – Lhotský, Svoboda.
V závěru týdne se v pardubické kabině uskutečnily dvě změny. Na zkoušku do brněnské Komety odešel Kanaďan Mallet a nově rozšířil řady Východočechů Ján Sýkora z Třince. Ten přichází do Dynama v rámci výměny za Tomáše Klimentu.
Dynamo po poslední domácí výhře nad Třincem odjíždělo v minulém kole na led Sparty Praha, kde se ovšem bodový zisk nepotvrdil a Východočeši podlehli svému soupeři i přes urputnou snahu v poslední třetině 2:3.
V tabulce se hosté aktuálně nacházejí na dvanácté pozici se ziskem osmačtyřiceti bodů. Domácí Dynamo je hned za nimi, na místě třináctém, na svého soupeře ovšem ztrácí jedenáct bodů a Olomouc tedy může prozatím vzhlížet jen k výše postaveným soupeřům
Hanáci hrají venku po předchozích dvou zápasech před domácím publikem, kdy nejprve ve čtyřicátém kole přivítali Mladou Boleslav a následně Hradec Králové. Ani v jednom utkání ovšem nedokázali bodovat a po výsledcích 2:4, respektive 1:4 stáli v obou případech na straně poražených.
Vítejte u dalšího onlajnu z pardubické Tipsport areny. Základní část pokračuje dvaačtyřicátým kolem, v rámci kterého na východ Čech přijíždí HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.