Plzeň - Karlovy Vary: Lukáš Pulpán sroloval Vojtěcha Tomečka u mantinelu

Je za námi druhé západočeské derby letošní sezony, které po výsledku 3:1 ovládli plzeňští hokejisté!

V páté minutě otevřel skóre veledůležitého střetnutí plzeňský Tomáš Svoboda, jenž beze zbytku využil úžasného pasu kapitána Ondřeje Kratěny. O devět minut později bylo vyrovnáno. Po pravé straně se do útočného pásma prohnal Milan Davídek, který si přesnou střelou na vzdálenější tyč připsal první zásah v letošní sezoně. Po prvních dvaceti minutách tak týmy odešly do kabin za stavu 1:1.

Po dvou třetinách byli ve vedení opět domácí indiáni. Prostřední perioda nabídla řadu šancí na obou stranách, ale jediným úspěšným střelcem se stal plzeňský Jakub Lev. Tomu parádně připravil pozici navrátilec do sestavy David Stach, domácí útočník s číslem 30 už jen doklepával touš do prázdné klece a vrátil Škodě náskok o jednu branku.

V poslední části měli domácí hokejisté řadu obrovských šancí, ale žádnou nedokázali zužitkovat. Energie měla celkem dobrý tlak, ale vyrovnat se jí nepodařilo. V poslední minutě tedy pečetil výhru Plzně ranou do prázdné klece Dominik Kubalík!

Střely celkem:

Plzeň – 42

Karlovy Vary – 20

Nejlepší hráči utkání: Jakub Lev (Plzeň) a Milan Davídek (Karlovy Vary).

Z Plzně je to tedy pro dnešní večer všechno, všem divákům děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek pátku! U dalšího přenosu se bude opět těšit Jan Picka.
59:04
Plzeň právě vstřelila branku!
Máme tady třetí gól Plzně, který může domácí indiány hodně uklidnit! U vlastní modré čáry uzmul kotouč DOMINIK KUBALÍK (13+8), který se jako raketa prohnal do útočného pásma a neomylně poslal puk do prázdné klece! Asistence: Petr Kadlec (0+6).
58:45
Energie se dostala do útočného pásma a Matěj Machovský schoval puk do lapačky. Domácí kotel vyzývá Honzíka, aby opustil svou klec – ten nakonec poslechl, hosté to zkouší v šestí hráčích!
58:36
Oddechový čas pro hosty.
58:36
Je tu icing ze strany Karlových Varů, hra se opět vrátí před branku Davida Honzíka.
58:25
Na své kolegy navazuje i Dominik Kubalík, který nepouští Energii k puku, za což ho publikum odměňuje potleskem.
58:00
A opět je v akci Lev, který společně s Ondřejem Kratěnou drží kotouč v útočném pásmu.
57:18
Aktuálně se píská zakázané uvolnění i na straně Energie, což se nelíbí Sičákovi. Vhazovat se však bude u Honzíka.
56:57
Gríger se prohnal do útočného pásma a vypálil, rozhodčí však pískají ofsajd. Hostující útočník se za svou střelu po odpískání omlouvá.
56:25
U kotouče už je však znovu karlovarská Energie a míří na zteč.
55:55
Lev, Kratěna a Stach šikovně drží kotouč v útočném rohu, tam se to Plzni líbí, když je touš daleko od Machovského.
55:15
54:54
Karlovy Vary dlouho kombinovaly okolo modré čáry, nakonec se ke střele odhodlal Milan Mikulík. Kotouč skončil až v ochranné síti.
53:57
Pěkně z mezikruží střílel Tuominen, ale Machovský předvedl ještě lepší zákrok vyrážečkou.
53:35
Puk skončil ve skrumáží v rohu hřiště, situace byla dosti nepřehledná, tak ji sudí raději přerušují. Buly u Machovského.
53:22
To byly zase zmatky v domácí obraně, nakonec puk vyhodil Jakub Lev.
53:15
A opět byl v akci Gríger, který se dostal do dvou šancí, nakonec byl zastavený faulem. Provinil se David Sklenička (PLZ), který bude pykat za napadení.
52:44
Z velkého úhlu to zkoušel David Gríger, ale nakonec napálil jen boční síť branky Plzně.
Dnešní utkání sleduje 4128 diváků.
52:18
Do pěkné útočné akce už se hnal kapitán Energie Václav Skuhravý, ale zastavuje ho hvizd sudího, jenž viděl ofsajd. Po poslední komerční přestávce dnešního derby se bude vhazovat ve středním pásmu.
51:58
Budu se opakovat, není zbytí – další zakázané uvolnění Plzně vrátí hru před Matěje Machovského.
51:43
A další icing v podání domácího celku... Indiáni docela přestávají hrát, cože by se jim mohlo vymstít.
51:21
Dominik Kubalík ukázal, že má i dobré defenzivní schopnosti, když zachytil atak Varů ve středním pásmu a nahodil puk do útočného pásma.
51:03
A ještě jedna nepříjemná střela od modré čáry, nyní v podání Martina Rýgla. Domácí gólman si však pohlídal střelu dobře a chytá touš do lapačky.
50:36
Po vyhraném vhazování Tomáš Dvořák nahazoval kotouč na branku Machovského, ale ztečovaný touš skončil v ochranné síti. Mezitím odchází domácí Peter Čerešňák do kabiny na šití.
50:32
Plzeňští jsou momentálně dosti pasivní, poslali kotouč jen na zakázané uvolnění. Karlovy Vary budou pokračovat v útočném snažení.
50:09
Kotouč je znovu v obranném pásmu Energie, která se vydává na další ohrožení Machovského.
49:30
Škodovka nyní chtěla jen ušetřit čas, takže Petr Kodýtek jen nahodil kotouč do útočného pásma a šel střídat. Hrají Vary.
48:53
Znovu se vhazuje u branky Plzně, Energie nyní rázně přidala do kroku.
48:30
Po vyhraném vyhazování se do šance dral Tomeček, ale Machovský se překonat nenechal.
48:26
Na programu je první komerční přestávka třetí periody, po ní se bude vhazovat před brankou Matěje Machovského.
48:05
Další obrovské šance Plzně! Nejdříve vychytal Honzík Kratěnu vyrážečkou, poté střílel David Stach těsně vedle. Škoda má opravdu velikánské příležitosti, ale třetí trefa zatím nepřichází.
47:28
Škodovce se nepovedla rozehrávka, po zakázaném uvolnění se hra po delší době přesune před Matěje Machovského.
47:13
Jakub Flek byl dobře schovaný na modré čáře, ale neměl potřebnou rychlost, takže kotouč jen odevzdal.
46:35
Petr Kodýtek hledal před brankou Koreise, ale jeho pas byl zblokovaný, takže se indiáni do šance nedostali.
46:14
Karlovy Vary s obrovským štěstím přežily další oslabení a vydávají se dopředu.
45:36
45:28
No tedy! Teď pálili Hrnka, Čerešňák, Lev i Stach... Indiáni si připsali snad pět střel během deseti sekund. Ale David Honzík – ten se nyní vyznamenal.
44:54
Akce Kracíka neměla dlouhého trvání, hosté ho zpacifikovali a znovu se osvobodili.
44:21
Další vhazování už vyhrála Energie a vyhazuje touš přes všechny čáry.
44:09
Dlouhá kombinace Plzně končí střelou Michala Moravčíka od modré čáry, tu však viděl Honzík úplně v pohodě, chytá tedy puk do lapačky.
43:36
Jak bylo avizováno, indiány čeká další početní výhoda. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Milan Davídek (KVA).
43:25
Denis Kindl měl obrovskou možnost, ale nakonec z ní nic není. Energie dokonce hrála v šesti a bude za to pykat.
42:50
Václav Skuhravý pálil z levé strany, Matěj Machovský jeho tvrdý pokus vyráží lapačkou před sebe.
42:32
Škodovka je aktivnějším týmem, znovu se v útočném pásmu snažila první formace. Kotouč ale vypadl mimo hřiště, bude se vhazovat v neutrálním pásmu.
42:01
Hrnka a Stach srdnatě bojovali za brankou Honzíka o puk, ale nakonec o něj přišli. Vary se dostaly do útoku, ty však zastavil ofsajd.
41:42
41:15
Karlovy Vary se lehce dostaly dopředu přes Kadlece, ale nakonec jejich akce nebyla úspěšná.
40:47
Z akce Jaroslava Kracíka nakonec nic nebylo a Energie se osvobozuje.
40:25
Indiáni dohrávají zbytek přesilové hry a usazují se v útočném pásmu.
40:01
Druhá třetina je tedy také zdárně za námi, ve vedení jsou opět domácí indiáni. Prostřední perioda nabídla řadu šancí na obou stranách, ale jediným úspěšným střelcem se stal plzeňský Jakub Lev. Tomu parádně připravil pozici navrátilec do sestavy David Stach, domácí útočník s číslem 30 už jen doklepával touš do prázdné klece a vrátil Škodě náskok o jednu branku.
Střely ve druhé třetině:

Plzeň – 19

Karlovy Vary – 5
Další třetina začne přibližně v 19:18.
40:00
39:42
A na konci prostřední třetiny je tu ještě jeden faul. Martin Rohan (KVA) je vyloučen za podražení.
39:33
Dobrá šance pro Dominika Kubalíka, ten z bezprostřední blízkosti pálil jen těsně mimo.
39:19
Navrátilec David Stach je dnes opravdu při chuti. Skvěle udržel puk v útočném rohu a poslal ho na Kratěnu. Sudí však píská, protože branka Varů vypadla ze svého postavení.
38:50
Sebastián Gorčík se hnal za nahozeným kotoučem, ten však skončil v ochranné síti, hra se tedy přerušuje.
38:21
Další pokus Energie kryje Matěj Machovský, bude se tedy vhazovat v obranném pásmu Plzně.
38:05
Puk se velmi šťastně odrazil k Milanu Davídkovi, jenž z prostoru před brankou trefil tyčku domácí klece!
37:49
Šikula David Stach dlouho míchal s pukem, až se dostal mezi kruhy, tak zkusil vypálit. Střela to nebyla špatná, Honzík ji nakonec zastavuje ramenem.
37:28
36:51
Po další střele Svobody, kterou vyrazil Honzík betonem, dorážel Kracík, ale ani on nebyl úspěšný.
36:05
Tomáš Svoboda nepřesně vypálil a jeho tým přišel o útočné pásmo.
35:53
Po ráně Moravčíka, který se objevuje na přesilovce místo Pulpána, chtěli do prázdné branky dorážet Kratěna i Kubalík, ale Honzík jim kotouč včas ukradl.
35:28
Také Škodovka si zahraje přesilovou hru, za sekání Jaroslava Kracíka je vyloučen hostující Pat Mullane (KVA).
35:06
34:37
Indiáni se však rychle dostali ke kotouči a vyhazují ho přes všechny čáry.
34:21
Energie se znovu dostává do útočného pásma a kombinuje.
33:46
Fantastický Matěj Machovský nyní zasahuje na brankové čáře po dorážce z bezprostřední blízkosti! Mohlo být vyrovnáno.
33:05
Obránce Lukáš Pulpán (PLZ) znovu putuje na trestnou lavici, nyní je vyloučen za vražení na hrazení. Nakonec dokonce inkasuje dvě minuty a desetiminutový osobní trest.
32:50
Po další střele plzeňského celku, kterou v pohodě kryje gólman David Honzík, se bude vhazovat v útočném pásmu Škody. Ale až po komerční pauze.
32:04
Tak už je tady, co bylo na spadnutí několik minut, indiáni se znovu dostávají do vedení! JAKUB LEV (5+3) a David Stach společnými silami parádně udrželi puk za brankou Honzíka, druhý jmenovaný poslal touš na svého kolegu, který už hrací předmět doklepával do prázdné klece. Asistence: David Stach (1+2).
31:45
Energie je nyní pod celkem velikým tlakem Plzně, momentálně poslala puk jen na zakázané uvolnění.
31:31
A další pěkná příležitost, nyní pro Tomáše Svobodu! Ten střílel z mezikruží, ale Honzík stále drží svůj celek nad vodou.
31:23
Po dobré práci Svobody a Kubalíka střílel Sklenička, ale jeho rána šla těsně mimo tři tyče.
30:56
David Němeček nahodil touš od modré čáry, před brankou tečovali Koreis s Vracovským, ale pozorný Honzík se překonat nenechal. Buly po jeho levici.
30:39
30:17
Petr Kadlec skvěle našel Lva, který s Kratěnou parádně šetří drahocenné sekundy.
29:49
A další akce Plzně v oslabení. Hned za modrou čárou to zkusil zápěstím Jakub Koreis, Honzík nakonec kotouč ukrývá ve své výstroji.
29:20
Sklenička se po skrumáži dostal k volnému puku a vyhodil ho přes všechny čáry.
28:49
Kratěna skvěle vyvezl kotouč a hnal se i do šance, ale nakonec ho zastavili beci hostí.
28:39
A následovat bude přesilová hra Energie, protože za sekání putuje na trestnou lavici obránce Lukáš Pulpán (PLZ).
28:25
Preisinger nahodil kotouč od modré čáry, ten se štěstím odrazil k Jakubu Lvovi, jenž střílel z otočky. Domácí útočník trefil břevno!
27:45
Tato akce Varů nakonec skončila nepříliš prudkou ranou od modré čáry, se kterou si Matěj Machovský bez problémů poradil a ukryl kotouč do své lapačky. Po komerční přestávce se bude vhazovat u jeho svatyně.
27:37
V útočném pásmu se usadila Energie, která nyní krouží v útočném pásmu.
27:00
Po pravé straně se do útočného pásma prohnal Dominik Kubalík a zakončoval bekhendem. Honzík zasahuje svým betonem.
26:24
Gorčík byl zastaven Němečkem, jenž se objevuje na ledě, ale ten poté nepřesně rozehrál.
25:43
Hosté v plném počtu. Před koncem tresti ještě pálil dvakrát Čerešňák, ale obě jeho bomby šly mimo.
25:13
Peter Čerešňák nakonec vypálil od modré čáry, ale David Honzík si tento pokus bet problémů pohlídal a chytá.
24:54
Kubalík přihrával napříč brankovištěm Lvovi, ale tato akce neměla šanci na úspěch.
24:20
Po následném boji se k puku dostala Energie a vyhodila kotouč.
23:59
Pulpán přihrál na Svobodu, ten pálil z voleje mezi betony, ale Honzík byl připraven.
23:43
Karlovy Vary hrály v šesti, budou tedy muset hrát v oslabení. Trest odpyká Milan Davídek (KVA).
23:12
Tomáš Vondráček chtěl z otočky poslat do úniku Koreise, ale pas byl příliš dlouhý, takže ho má ve své moci znovu gólman Honzík.
22:45
Nakonec to zkusil Petr Kodýtek, Honzík jen vyrazil kotouč před sebe, kde už číhal David Stach, Hostující gólman však puk rychle ukryl.
22:18
Hrnka se Stachem dlouhou kombinují za brankou Honzíka, ale zatím chybí ta finální přihrávka.
21:45
Karlovy Vary nyní nemohly hrát kvůli ofsajdu, dopředu se tedy bleskově přesunuli domácí hráči.
21:15
Krásná akce Miroslava Preisingera, který si zasekl kotouč, ale v pádu ho poslal pouze mimo tři tyče.
20:36
Jedovatě to zkoušel Mikulík, Machovský vůbec nic neviděl, ale nakonec ani nemusel zasahovat, touš k němu totiž nedošel.
20:14
Prostřední třetina začíná nepřesně ze strany Energie, která poslala puk na icing. Buly u Davida Honzíka.
20:01
Úvodní číst dnešního utkání je za námi, oba týmy se zatím trefily jednou. V páté minutě otevřel skóre západočeského derby plzeňský Tomáš Svoboda, jenž beze zbytku využil úžasného pasu Ondřeje Kratěny. O devět minut později bylo vyrovnáno. Po pravé straně se do útočného pásma prohnal Milan Davídek, který si přesnou střelou na vzdálenější tyč připsal první zásah v letošní sezoně. Po prvních dvaceti minutách tak týmy odešly do kabin za stavu 1:1.
Střely v první třetině:

Plzeň – 12

Další třetina začne přibližně v 18:24.
20:00
19:55
Ještě jedno vhazování u branky Davida Honzíka, Energie totiž poslala touš pouze na zakázané uvolnění.
19:47
Tomáš Hrnka už se v úniku hnal do obrovské šance, ale k nelibosti domácích fandů ho zastavuje ofsajd.
19:26
Indiáni drží kotouč za vlastní brankou a hledají cestu, kudy by ještě rozehráli útok.
18:51
Na ledové ploše zůstal ležet Tomáš Svoboda, hra se tedy přerušuje. Domácí forvard odjíždí za pomoci spoluhráčů na střídačku, vylučovat se nebude.
18:45
Pěknou ranou se prezentoval Dominik Kubalík, puk na poslední chvíli vyráží Honzík do rohu.
18:26
Petr Kodýtek sice nepřesně přihrál v dobrém útoku, ale poté se ukázkově vrátil a zabránil kombinaci Varů.
17:59
David Stach byl pěkně rozjetý na levé straně, ale přihrávka na něj nebyla přesná, takže se nakonec píská zakázané uvolnění.
17:17
17:01
Nyní se dlouho bojovalo o puk u mantinelu, nakonec ho vydolovali domácí a posílají ho k Honzíkovi.
16:27
Energie se zatím nemůže usadit v útočném pásmu, další osvobození Plzně.
16:05
Michal Moravčík měl velký klid v obranném pásmu a i on kotouč odpaluje do bezpečí.
15:35
Vladimír Sičák nahazoval kotouč od modré čáry, jeho pokus šel těsně mimo tři tyče. Indiáni následně vyhazují.
15:17
A hned je tu další příležitost pro hostující hráče, protože domácí obránce Lukáš Pulpán (PLZ) je vyloučen za držení. Přesilovka Varů začne po komerční pauze.
13:56
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Indiáni špatně střídali a Energie toho okamžitě dokázala využít. MILAN DAVÍDEK (1+0) se prohnal po pravé straně, kde měl moře prostoru, poté se podíval, kam puk pošlu a zamířil přesně. Jeho rána k protější tyči byla přesná a Machovský nemohl zasahovat! Asistence: Tomáš Harant (1+3) a Jakub Flek (4+2).
13:10
Dlouho se hraje bez přerušení, do rychlého brejku se vydali hosté. Rána Fleka nebyla špatná, ale skončila nad brankou.
12:24
12:04
Další pokus Pulpána se také neujal a Václav Skuhravý touš vyhazuje.
11:34
Lukáš Pulpán ztratil na modré touš, ale indiáni se rychle dostali opět do pásma. Ztečovaná Kratěnova přihrávka následně málem skončila v brance Honzíka!
11:10
Peter Čerešňák vyslal parádní ránu od modré čáry, ta byla na poslední chvíli zblokována do ochranné sítě.
10:49
Hostující celek se znovu osvobozuje a může jít v klidu vystřídat.
10:32
Petr Kadlec pálil mimo, Energie poté získala puk a vyhodila ho.
10:24
Domácí David Sklenička dvě ukázkovými hity předvedl hokejovou parádu, nicméně Vary tento fakt příliš neunesly a šly si za pomstou, která bude potrestána. Henri Tuominen (KVA) inkasuje menší trest za napadení.
09:50
A další velké šanci měli Sklenička a Stach. První pálil těsně mimo tři tyče, druhý jmenovaný napálil jen Honzíkův beton.
09:20
Parádní střelou přes obránce se prezentoval Jakub Lev, leč jeho svižná rána zápěstím šla těsně nad branku.
08:52
Energie poslední minuty vystrkuje růžky a začíná hrát aktivněji. Škodovka zatím všechna akce eliminuje.
08:25
Z levé strany to zkusil Mikulík, Machovský nakonec zasahovat nemusel, protože střela šla nad branku.
08:12
Domácí celek měl hrát první přesilovou hru, ale Tomáš Vondráček trest u rozhodčích zrušil, protože se o faul nejednalo. Krásné gesto, díky za něj!
07:37
Flek našel dobře na modré čáře Martina Rýgla, který ihned pálil. Jeho tvrdou ránu Machovský vyrazil a Energie stále útočí.
07:15
Další pokus od domácího beky, nyní pálil Michal Moravčík. Honzík však měl velice dobrý výhled a tuto střelu bez potíží kryje do rukavice.
07:01
Nakonec se v útočném pásmu dostal do zakončení Petr Kadlec, jenž si šikovně vybruslil mezi kruhy. David Honzík jeho střelu kryje a drží ji. Po komerční přestávce se bude vhazovat u karlovarské branky.
06:45
Ale ani domácím se rozehrávka moc nedaří, protože Energie vysoko napadá.
06:19
Energie nyní nevěděla, jak má rozehrát, tak Dvořák jen přeloboval střední pásmo. U puku je Plzeň a útočí.
05:33
A další, mnohem klidnější, zásah pro strážce domácí svatyně. Před dojíždějícím Flekem znovu ukryl puk do lapačky.
05:14
Tuominen nahazoval od pravého mantinelu, Matěj Machovský touš dobře viděl a ukryl ho do své lapačky.
04:38
Oba celky už hrají opět ve pěti a domácí jsou znovu u kotouče.
04:05
Tak to byla parádní akce domácího týmu! Ondřej Kratěna se vrátil a hned ukázal parádní ruce i oči! Perfektním pasem přes celé útočné pásmo našel TOMÁŠE SVOBODU (7+4), jenž musel do příhry jen vložit hůl a překonal hostujícího gólmana Honzíka! Asistence: Ondřej Kratěna (5+7).
03:17
Michal Moravčík trochu zaváhal při rozehrávce, ale pomohl mu Kadlec a indiáni už jsou v klidu.
02:51
Karlovarští nahodili kotouč do útočného pásma, ten se odrazil před Machovského, který ho s jistotou ukryl do lapačky.
02:35
Tak nakonec sudí vylučují na obou stranách. Tomášové Vracovský (PLZ) a Harant (KVA) si odsedí dvě minuty, první za sekání, druhý za hrubost.
02:35
02:35
Tomáš Vracovský dorážel zpoza klece a Honzík zasahuje. Poté se na domácího forvarda úplně zbytečně vrhli hostující beci. Bude se vylučovat.
01:50
David Stach byl poprvé po dlouhém zranění u puku, nahodil ho jen za hostující klec a šel střídat. Dopředu míří vary.
01:17
Nahození Benáka z vlastního pásma byla ztečováno, podobně nahodil puk i domácí Moravčík. Gólman Honzík má touš v lapačce a vhazuje se u něj.
00:49
A další pěknou šanci měl Jakub Lev, ale nebyl dostatečně důrazný, takže z jeho zakončení nakonec nic nebylo.
00:34
Tak to byla hned zkraje svižná rána! Svoboda přihrál na Jaroslava Kracíka, ten pálil z první mezi betony, ale Honzík byl připraven.
00:01
Úvodní buly druhého západočeského derby v letošní sezoně vyhráli domácí hokejisté, kteří se hned vydávají s kotoučem dopředu.
00:01
Na led vstupují domácí hokejisté, kteří už dnes mohou počítat i s Davidem Stachem a Ondřejem Kratěnou. Hned za nimi se na ledové ploše objevují rovněž hráči karlovarské Energie.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – Kvasnička, Čerešňák, Moravčík, P. Kadlec (A), Pulpán (A), D. Sklenička, Němeček – D. Kubalík, Kracík, T. Svoboda – Lev, Preisinger, Kratěna (C) – Kodýtek, Stach, Hrnka – Vracovský, Koreis, Vondráček.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, Rýgl, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Sičák (A) – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), V. Tomeček – Mullane, Kindl, Gorčík – Davídek, Gríger, Flek.

Rozhodčí: R. Svoboda, Pešina – Jelínek, Pešek.
Statistické okénko

HC Škoda Plzeň

Postavení v tabulce: 10.
Počet bodů: 26
Počet vstřelených branek: 58
Počet inkasovaných branek: 78
Nejproduktivnější hráč: Dominik Kubalík – 20 bodů (12+8)

Počet inkasovaných branek: 80
Nejproduktivnější hráči: Vladimír Sičák – 11 bodů (3+8)

Týmové statistiky
Plzni se nedaří úplně dle představ, což je znát i na návštěvnosti. V průměru na domácí extraligová klání indiánů v této sezoně zatím přišlo 4036 diváků. Horší už je v tomto ohledu jen Zlín (3903), Mladá Boleslav (3578) a poslední Karlovy Vary (3014).

A v přesilovkách je to prakticky totéž. Škodovka proměnila 15 z 97 početních výhod, což činí 15,46% – a jedenáctou příčku v tomto ohledu. Energetici jich hráli dohromady 111, využili ale jen 14 z nich – s 12,61% jsou tedy poslední.

Oslabení jsou však poměrně silnou stránkou Plzně. Jen čtyři týmy (Třinec, Liberec, Litvínov a Mountfield) mají lepší procentuální úspěšnost. Modrobílí jich ubránili 83,02%. Karlovy Vary inkasovaly celkem 24 gólů v početních nevýhodách, kterých bylo celkem 101. Mají tedy úspěšnost 80,20% (horší jsou jen Mladá Boleslav, Zlín a Chomutov).
Poslední odehraná utkání
Ten rovněž nenabídl bůhvíjak kvalitní podívanou. Plzeňané se v Litvínově ani jednou neprosadili a sami dvakrát inkasovali. Nejprve si ve 14. minutě obránce David Sklenička smolně srazil přihrávku Stříbrného, ve třetí dvacetiminutovce pak ukončil vznikající tlak modrobílých Miloslav Hořava, jenž se prosadil v 54. minutě. Jaroslav Janus pochytal všech 18 střel Plzně.

Verva Litvínov 2:0 Škoda Plzeň

14. Stříbrný, 54. M. Hořava (F. Pavlík).

Karlovarští naposledy zvládli vyhrát veledůležitý souboj s předposledními Pardubicemi. S Dynamem šli sice do vedení ve druhé minutě, ale ještě v první desetiminutovce ho stihli ztratit. Vítězný moment nastal ve 48. minutě, kdy na 4:3 upravil Denis Kindl. Díky němu tak Karlovy Vary vyhrály a na Dynamo se v tabulce dotáhly.

Karlovy Vary 4:3 Dynamo Pardubice

2. Harant (Gríger, Sičák), 30. Flek (Dujsík, Gorčík), 42. Kindl (Mullane, Benák), 48. Kindl (Gorčík, Dujsík) – 4. Nedbal (Nahodil), 9. Rolinek (Nahodil), 47. Redenbach (P. Sýkora, Schaus).
První vzájemný zápas

Tehdy to byly pořádné nervy. Na počátku října v KV Areně viděli diváci napínavý souboj v rámci 11. kola Tipsport extraligy. Domácí Energie se v první třetině ujala vedení, Škodovka však ve 49. minutě dokázala vyrovnat na 1:1 a posléze vyhrát na samostatné nájezdy, ve kterých se dvakrát prosadil její kapitán Ondřej Kratěna.

Karlovy Vary 1:2sn. Škoda Plzeň

13. Kindl (Dvořák) – 49. Pulpán (Vondráček, Kracík), rozh. náj. Kratěna.
Krásný hokejový podvečer z plzeňské Home Monitoring Arény! Dnes máme na programu druhé západočeské derby v sezoně, domácí HC Škoda Plzeň hostí svého odvěkého rivala HC Energii Karlovy Vary. Přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.