Plzeň - Sparta: Ihnačák z dobré pozice trefil pouze tyč

A je hotovo! Dnešní duel vyšel jasně lépe hokejistům pražské Sparty, kteří si z Plzně vezou tři body za hladké vítězství 5:0.

Do vedení šli již ve druhé minutě, kdy se střelou do šibenice prosadil Michal Čajkovský. Sparta pokračovala v kvalitním výkonu a ve 13. minutě přidala další dvě branky – nejprve se prosadil Dominik Uher a po něm Brian Ihnačák. Třetí inkasovaný gól vyhnal Hyláka z branky, v domácí svatyni ho tedy nahradil Matěj Machovský.

Ten však kapituloval hned z první střely, která na něj šla 23 sekund po začátku druhé třetiny. A byl to opět Michal Čajkovský, který dokázal využít početní výhodu Pražanů. Trápení Plzně pokračovalo i nadále, ve 34. minutě dal již na 5:0 Petr Vrána! Druhou dvacetiminutovku navíc Sparta ovládla na střely 16:0...

V té třetí už jen poklidnou hrou kontrolovala své velké vedení. Indiáni se trápili a brankáře Tomáše Pöpperleho ani nedokázali moc ohrožovat. Sparťané si tedy odvezli vítězství 5:0!

Nejlepší hráči: Nicholas Johnson – Michal Čajkovský

Střely: 13:37 (8:12, 0:16, 5:9)

Z Plzně to pro dnešek bude vše. Loučí se s Vámi Jan Picka, děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou!
59:30
59:11
Matěj Machovský raději podrží nahozený kotouč v lapačce, bude se vhazovat u jeho klece.
58:52
Jaroslav Kracík už chtěl sklepnout touš ze vzduchu po pasu Lva, nicméně i nyní byli u puku dříve hosté.
58:14
Čerešňák už mohl pálit, ale do přihrávky se opět vložil Pech a bez problémů vyhazuje.
57:56
Další vyhození puku obstaral Lukáš Pech.
57:44
Hostující celek se v pohodě osvobozuje.
57:30
Veterán Sparty Jaroslav Hlinka (SPA) ještě inkasuje menší trest za podražení.
57:27
Zakázané uvolnění Sparty a buly u Pöpperleho klece. Indiáni mají šanci na čestný úspěch.
57:08
Boj za domácí brankou vyhrál David Sklenička, jenž posílá puk dopředu. Ale žádný jeho spoluhráč ho nepodpořil.
56:27
Plzeňští fandové v kotli už vyhlíží Vánoce – aspoň na něco se na západě Čech mohou těšit, když z hokeje příliš radosti mít nemohou.
56:00
Utkání se dohrává, na ledě se neděje prakticky nic, co by stálo za zmínku.
55:30
Ofsajd Pražanů, buly v neutrální třetině. I přes strašný výkon domácích se plzeňští fanoušci celkem baví.
55:11
Sparťanskou akci přerušili domácí beci, po pasu Pecha už chtěl zakončovat Petr Kumstát.
54:45
54:14
Další pokus Ružičky zastavuje Machovský betonem, akce Sparty v útočném pásmu však pokračuje.
53:45
Juraj Mikuš to přehnal s kličkami, Svoboda tedy uzmul puk a vyhazuje ho přes všechny čáry.
53:18
Na druhé straně se připomněli i Plzeňští. V oslabení se ke střele odhodlal Jakub Koreis, Pöpperle drží kotouč ve své lapačce.
52:53
Aktivní Štefan Ružička se dnes baví hokejem, další jeho projektil skončil těsně nad brankou Plzně.
Dnešní utkání sleduje 4530 diváků.
52:45
Probíhá komerční pauza.
52:45
To se nevidí! Tomáš Slovák (PLZ) napálil puk z vlastního obranného pásma za Pöpperleho klec, kde skončil až v ochranné síti. Dvě minuty pro domácí beka za zdržování hry.
52:23
51:55
Bombu Miroslava Formana vyrazil domácí brankář jen před sebe, ale nikdo z hostů nedokázal touš dorazit.
51:41
Nakonec po lehkém nahození zasahuje Matěj Machovský. Po této akci se strhla malá potyčka, tu však sudí honem rychle roztrhli.
51:35
Hostující tým i nadále kombinuje a utahuje smyčku okolo domácí branky.
51:01
Další obrovská příležitost Sparty. Po akci Ružičky pálil Pech, ale jeho střela se do branky nakonec nevešla.
50:33
Jakub Lev zkušeně vystihl rozehrávku Sparty a vyvezl kotouč do bezpečí.
50:23
Naprosto zbytečný faul. Tomáš Svoboda (PLZ) bude pykat za sekání.
50:03
Tomáš Svoboda spadl za brankou Sparty, hostující celek znovu vyhazuje, v klidu střídá a nemá důvod spěchat.
49:21
Kracík s Indrákem byli velmi aktivní před Pöpperlem, ale ani jeden z nich nedokázal hostujícího gólmana ohrozit.
48:49
Štefan Ružička už se opět chystal prověřit Machovského, ale skvěle se do jeho akce zapojil Slovák a vystřelit mu nedovolil.
48:28
Petr Kodýtek se snažil udržet puk v útočném pásmu, ale Sparta vyhodila. Následné nahození Špačka skončilo mimo hrací plochu.
48:04
Hosté v plném počtu. Opravdu hrozivá početní výhoda ze strany Plzně.
47:21
Indiáni jsou opravdu bezradní... Sparta má více šancí i v oslabení. Pálil Pech a Machovský zasahuje vyrážečkou.
46:40
Do samostatného úniku se dokonce dostal Jiří Černoch! Ale jeho bekhendový pokus skončil mimo.
46:27
Kombinace domácích je opravdu velice nepřesná, hostující tým vyhazuje.
46:04
Probíhá předposlední komerční přestávka dnešního utkání.
46:04
Po pěkné střele Indráka byl před brankou faulován Kracík. Za hákování inkasuje menší trest Petr Kalina (SPA).
45:29
45:04
Michal Čajkovský opět útočil na hattrick, leč jeho tvrdá rána skončila těsně mimo domácí klece.
44:45
A znovu se domácím podařilo osvobodit.
44:30
Indiáni dvakrát v krátkém sledu puk vyhazují.
43:59
Pohlednou a bleskovou kombinaci zakončoval Černoch, ale s jeho slabou střelou po ledě si poradil Matěj Machovský.
43:37
Peter Čerešňák nekompromisně vyhodil kotouč z pásma, ten se od mantinelu dokonce dorazil mimo hřiště a hra se musí přerušit.
43:29
Domácí budou hrát navíc v oslabení, Miroslav Indrák (PLZ) totiž nedovoleně bránil Martina Gernáta.
42:51
Yellow Horn se Svobodou dlouho v útočném pásmu nepobyli, dopředu znovu pádí jejich protivníci. Hra má opravdu pomalé tempo.
42:24
Sparťaně znovu kroužili okolo branky Plzně, ale ta se vychýlila ze své pozice, hra se tedy musí přerušit.
42:13
Modrobílí se chtěli vydat na další rychlý útok, ale Cingel je zastavil na modré čáře a nahodil puk na branku. Machovský kotouč raději podržel v lapačce.
41:56
Jakub Lev chtěl prudkým pasem oslovit Vondráčka, ale ten měl k puku hodně daleko. Je tu zakázané uvolnění i na straně Plzně.
41:37
Hostující gólman si poradil a jeho spoluhráči vyhazují kotouč na icing.
41:17
Ondřej Kratěna se do útočného pásma nedostal, ale akce pokračuje a Svoboda po levé straně ohrožuje Pöpperleho.
40:49
Indiáni mají touš za vlastní klecí a vyrážejí do akce. Možná se jim podaří i vystřelit.
40:13
Už to mohlo být o šest branek! Ružičkovu ránu dobře vyrazil Machovský, dorážka Ihnačáka šla těsně mimo.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Matěj Machovský (Plzeň) – 14

Tomáš Pöpperle (Sparta) – 0 (indiáni v prostřední periodě ani jednou nevystřelili)
Sparta zatím v Home Monitoring Aréně dobře nakupuje... Svou druhou trefu v utkání přidal bek Michal Čajkovský, na jehož zásah navázal Petr Vrána. Je to tedy už 5:0 pro Spartu, domácí působí naprosto odevzdaným dojmem a duel se prakticky jen dohrává.
Další třetina začne přibližně v 16:47.
40:00
39:23
Ihnačák a Vrána se hnali do přečíslení, ale prvně jmenovaný akci silně překombinoval a nic z toho nakonec není.
38:59
Indiáni chtěli rozehrát další akci, ale nyní je zastavuje pro změnu ofsajd.
38:52
Po skrumáži o mantinelu se přerušuje, protože sudí už se nemohl na šťouchanou dívat. Další buly v obranném pásmu pražského celku.
38:20
Tomáš Vondráček se snažil najít před brankou najetého Kodýtka, ale hosté puk srazili. Domácí pokračují v útočném pásmu.
37:47
Hned po vhazování střílel David Němeček, ale jeho pokus šel hodně mimo tři tyče.
37:32
Po hodně dlouhé době jsou domácí opět v útoku, Kratěna udržel kotouč, ale akce Plzně znovu končí mimo. Po zásahu ochranné sítě se bude vhazovat u Pöpperleho klece.
37:05
Další obrovská šance hostujícího celku! Brian Ihnačák trefil v parádní pozici tyč Machovského klece.
36:20
Momentálně se hraje velmi klidně, na ledě je spíše nuda. Sparta hraje úplně v pohodě a domácí snad už ani nemají motivaci. Tak to aspoň vypadá.
35:38
Puku se ujal Němeček a snaží se rozehrát, nicméně domácí útočníci šli střídat, takž se k puku znovu dostala Sparta.
35:05
Od modré čáry nahazuje puk obránce Nedomlel, Machovský je a vyráží touš do rohu hřiště.
34:46
Indiáni se zdají být naprosto rezignovaní... Nyní poslali kotouč na icing, buly po pravici Machovského.
34:29
Zmar Plzně dokumentuje další akce, kdy Lev v plné rychlosti vjel do útočného pásma Sparty, ale srazil se svým spoluhráčem Schleissem, takže z akce není nic.
33:59
Sparta právě vstřelila branku!
A už je to o pět branek! Naprosto jednoduchá, ale i krásná akce. Domácí obrana byla v nedbalkách, Ružička našel před brankou PETRA VRÁNU (7+4), který si povodil domácí beky i Machovského a zamířil přesně pod břevno. Asistence: Štefan Ružička (1+8).
33:40
Hostující tým trochu otálí s rozehrávkou, ale vlastně ani nemá důvod ke spěchu.
33:06
Čtvrtá plzeňská formace se usídlila v rohu útočného pásma, ale Jakub Lev s pukem nic nevymyslel a hraje opět Sparta.
32:28
Obrovská chyba v rozehrávce Plzně, domácí ztratila mezi kruhy kotouč, čehož využil Lukáš Pech. Hostující forvard rychle vypálil, ale Machovský si poradil.
32:17
Probíhá druhá komerční pauza v této třetině.
32:08
Proti další akci Sparty dobře zasáhl Jan Schleiss, nyní je hra přerušená pro ofsajd. Indiáni se prakticky nedostávají k brance Sparty, natož aby Pöpperleho nějakou povedenou střelou ohrozili.
31:24
Hosté opět nepříjemně kroužili v útočném pásmu, až se do kombinace vložil Kracík se svým tělem a posílá touš do bezpečí.
30:51
Nyní měli domácí celkem štěstí, že pokus Ružičky neprošel k brance, protože jeho rána možná měla gólové parametry.
30:22
Slovák chtěl rychle rozehrát, ale našel jen Barinku, jenž naskočil po trestu na led. Hostující bek se neukvapil a nahodil puk do Machovského lapačky.
30:16
29:53
Ta však končí icingem... Buly před brankou Matěje Machovského.
29:50
Indiáni se ještě pořádně nedostali do pásma a zakládají další akci.
29:23
Petr Vrána nyní odvádí opravdu dobrou práci v útočném pásmu a šetří vteřiny.
28:51
Hostující defenziva touš opět odpaluje až k Machovského brance.
28:21
Po vyhraném buly se ke kotouči dostal Čajkovský a vyhodil ho do bezpečí.
28:16
Je tu další vyloučení, za držení protihráče inkasuje menší trest obránce Michal Barinka (SPA).
27:52
Michal Barinka zajímavě tečoval nahození před branku, ale Machovského beton byl na ledě a připravený.
27:19
Jakub Lev se dobře prohnal do útočeného pásma, ale Koreise před brankou nenašel. Útočí znovu Sparta.
26:28
Jak Nicholas Johnson (PLZ), tak Jiří Černoch (SPA) inkasují 2+2+10 minut za hrubost. Hrát se bude ve stejném počtu hráčů, tedy 5 na 5.
26:28
26:28
26:28
26:28
Na ledě se strhla bitka mezi domácím Nickem Johnsonem a Jiřím Černochem.
26:17
Po akci Formana se snažil dorážet Černoch, ale byl už příliš z úhlu, takže domácí branku moc neohrozil.
26:08
Následuje komerční pauza.
26:08
Po konci přesilové hry, která se Spartě vůbec nepovedla, se ke střele odhodlal Petr Kalina, leč Matěj Machovský byl velmi pozorný.
26:03
25:30
Dobře zasahuje do rozehrávky Jan Schleiss a vyhazuje touš do bezpečí.
25:02
Čajkovský útočí na hattrick, ale zatím odolává domácí gólman. Jeho bombu vyráží do rohu.
24:37
Po zvláštním zákroku zůstává na ledě ležet domácí obránce Lukáš Pulpán, sudí přerušují hru. Pro plzeňského beka přispěchali spoluhráči a pomáhají mu na střídačku.
24:31
Domácí se hnali do přečíslení, ale Koreisovi touš utekl, ze šance tedy nic není.
24:14
Indiáni se dostali k puku a vyhazují ho přes všechny čáry.
24:03
Z přemíry snahy je tu další vyloučení Plzně. Nicholas Johnson (PLZ) napadal v útočném pásmu, ale svého soupeře nedovoleně podrazil.
22:51
Velikou šanci vypracoval Kracík pro Kubalíka, který zakončoval mezi betony, ale přesunující se gólman Sparty skvěle zasahuje betonem.
22:38
Nepřesnosti se i nadále kupí, po zakázaném uvolnění Sparty se bude vhazovat u svatyně Pöpperleho.
22:26
Ofsajd i na druhé straně, aktuálně je hra dosti rozháraná. Týmy se potřebují uklidnit.
22:10
Postavení mimo hru Škody a vhazuje se v neutrálním pásmu.
21:55
Kumstát měl další příležitost, když se před brankou natahoval po přihrávce, ale nakonec ho dobře ubránili domácí beci.
21:20
Další velkou šanci měl Štefan Ružička, proti němu se však skvělým zákrokem vyznamenal Machovský a Plzeň míří dopředu.
20:23
Bleskový vstup do druhé třetiny a zároveň bleskově využitá přesilová hra. MICHAL ČAJKOVSKÝ (3+3) nahodil kotouč od modré čáry, Machovskému clonilo několik hráčů a touš tedy zapadl přesně do sítě. Pro beka Sparty je to dnes už druhý zásah. Asistence: Petr Vrána (6+4) a Lukáš Pech (3+11).
20:01
Střely po první třetině:

Plzeň – 8

Sparta – 12
Pražané vstoupí do prostřední periody v početní výhodě, neboť za hrubost inkasoval dvě minuty Matěj Machovský z Plzně.
Úvodní periodu jednoznačně ovládli hostující hráči, kteří vedou o tři trefy. Všechny padly v prvních třinácti minutách a vyhnali z branky Plzně Alexandra Hyláka. Už ve druhé minutě se švihem prosadil Michal Čajkovský. Poté se slepenými góly prosadili i Dominik Uher a Brian Ihnačák. Indiáni se na pořádnou šanci nezmohli a budou se muset hodně zvednout.
Další třetina začne přibližně v 15:52.
20:00
20:00
Domácí gólman Matěj Machovský (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
20:00
Gól z toho není! Oba týmy tedy mohou zamířit do kabin za stavu 3:0 pro Spartu.
20:00
Prohlíží se záznam hry, protože Sparta dosáhla při výhodě další trefy, nicméně ta přišla pravděpodobně až po skončení úvodní třetiny.
19:50
A bude se znovu vylučovat na domácí straně!
19:35
Hostující hráči budou hrát na konci první části kratičkou přesilovku.
19:26
18:40
Sparta se osvobozuje a už má Kalinu na ledě, hraje se tedy čtyři na čtyři.
18:17
Bombu Tomáš Svobody schytal jeden z hostujících beků, který zůstává ležet na ledě. Jde o Čajkovského, jenž už odjíždí na střídačku.
18:00
Domácím tedy pokračuje početní výhoda čtyři na tři.
17:57
Plzeň měla opravdu velký tlak, ale ten nyní končí. Colton Yellow Horn (PLZ) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.
17:29
Rána Ondřeje Kratěny byla zblokována, ale Plzeň se udržela v pásmu.
17:22
Pozor, vážení! Indiáni budou mít k dispozici přesilovku pět na tři, neboť Brian Ihnačák (SPA) dost nešetrně podrazil Jaroslava Kracíka.
17:00
Hostující celek se osvobozuje.
16:42
Za sekání Kubalíka si jede odpočinout na dvě minuty Petr Kalina (SPA).
16:42
Krásnou akci Kracíka zakončoval Kubalík, ale s jehourychlou ranou mezi nohy si poradil Pöpperle. Bude se však znovu vylučovat.
16:24
Do prvního útoku po ubráněné přesilovce se hnala Sparta, leč zastavuje jí ofsajd.
16:00
Indiáni nyní mají problémy s rozehrou, puku se tedy ujal Kratěna a uklidňuje situaci.
15:30
15:09
Střela Lukáše Pulpána od modré čáry šla hodně mimo, dorážku Kubalíka v pádu lapil hostující gólman.
14:30
Rány Kubalíka i následná dorážka Indráka byla zblokována, Sparta tedy vyhazuje.
14:10
Nyní to už Svoboda zkusil sám a Pöoperle musel zasahovat lapačkou, buly před ním.
13:46
Pas Tomáše Svobody byl dost nepřesný, Plzeň se sama připravila o pásmo.
13:30
Indiáni budou mít možnost snížit v přesilové hře, za vysokou hůl bude pykat Lukáš Pech (SPA).
13:25
Následuje první komerční přestávka dnešního utkání.
13:00
Do branky Plzně míří Matěj Machovský, který nahrazuje Alexandra Hyláka.
13:00
Oddechový čas pro domácí.
13:00
Tak to je studená sprcha pro domácí hráče a hlavně pro Alexandra Hyláka, jenž byl opět bez šance. Sparta se celkem šťastně dostala k pěkné kombinaci, na jejímž konci stál volný BRIAN IHNAČÁK (5+5), ten už v pohodě zakončoval do prázdné klece. Asistence: Petr Vrána (6+3) a Štefan Ružička (1+7).
12:12
Je to 2:0 pro hostující Spartu! DOMINIK UHER (2+1) byl úplně nehlídaný mezi kruhy, Cingel ho dobře viděl a poslal mu puk. Pražský útočník se bleskovou ranou mezi nohy prosadil a navýšil vedení Sparty. Asistence: Lukáš Cingel (2+4).
11:48
Hraje se dlouho bez přerušení, oba týmy se snaží něco vymyslet, ale většina akcí končí na pozorných obranách.
11:04
Na druhé straně se pokoušel vypálit Michal Špaček, nicméně trefil jen prvního hráče před sebou a musí couvat do obrany.
10:29
Čajkovský už mohl pálit, ale ještě přihrál na Nedomlela, jenž o touš přišel. Nyní se Plzeň už v klidu.
09:55
Nyní hostující hráči dobře krouží v útočném pásmu, domácí zatím stíhají, ale kombinace Sparty pokračuje.
09:39
Yellow Horna nedokázal tečovat vyhození Skleničky, sudí tedy musí zapískat icing.
08:59
Hylák byl nyní velice rozhozený ve svém brankovišti, před ním byl volný Ihnačák, ale nedokázal zakončit.
08:32
Petr Vrána dobře udržel kotouč v útočném pásmu, ale žádný jeho kolega nebyl volný, indiáni se opět ubránili.
07:59
V útočném pásmu byl sražen Jaroslav Kracík, ale sudí vylučovat nebudou. Hosté míří do útoku.
07:30
Po delší době musel zasahovat Alexandr Hylák, pohotový pokus CIngela vyráží do rohu hřiště, Plzeň může rozjet svou akci.
06:58
Další icing Sparty, indiáni mohou pokračovat v aktivním přístupu z posledních minut.
06:42
Nyní se dobře z nepříjemné situace dostal Pulpán a poslal dopředu Kodýtka, toho však brzy zastavili hostující obránci.
06:17
Modrobílí jsou aktuálně aktivnějším týmem, ale zatím se nemohou pořádně udržet v útočném pásmu.
05:44
Dominik Kubalík se snažil přihrát na Kracíka, ale sudí pískají postavení útočícího hráče v brankovišti. Akce Plzně tedy nemůže pokračovat.
05:07
A v krátkém sledu je tu další zakázané uvolnění Sparty, indiáni poslali na led elitní formaci.
04:56
Hostující hráči se s tím nepárali a po tlaku Plzně raději poslali touš na icing. Vhazování po pravici Pöpperleho.
04:35
V útočném pásmu dobře operuje Jan Schleiss a hledá spoluhráče, kterým by poslal puk.
04:00
Mezi kruhy měl dobrou možnost Vondráček, ale sparťanští hokejisté mu nedovolili zakončit a poslali touš do bezpečí.
03:44
Před Pechem dobře zasahuje Tomáš Svoboda, jenž se vydává na zteč.
03:33
Do útočného pásma se dobře probil po levé straně Jiří Černoch, jeho bekhendový pokus vyrazil Hylák betonem do ochranné sítě.
03:00
Hostující hokejisté i nadále drží kotouč na svých holích a v klidu rozehrávají.
02:28
Mohlo být vyrovnáno! Kubalík se dostal s Indrákem do přečíslení, ale druhý jmenovaný trefil pouze beton gólmana Sparty.
01:40
A máme tu první branku dnešního duelu! Domácí fanoušci bojkotují první dvě minuty zápasu, nyní musí skousnout první gól v plzeňské síti. Po buly se touš dostal na modrou čáru, kde se ho ujal MICHAL ČAJKOVSKÝ (2+3) a neomylnou ranou do horního rohu branky nedal Hylákovi šanci zasáhnout. Asistence: Martin Procházka (0+1) a Lukáš Pech (3+10).
01:33
Zakázané uvolnění Plzně, vhazovat se bude u branky Alexandra Hyláka.
01:00
Na druhé straně se do zakončení dostal domácí kapitán Ondřej Kratěna, jeho střela šla těsně mimo tři tyče.
00:47
Oba týmy už vystřídaly, Hlinka udržel v pásmu puk, přihrál na modrou čáru, ale ránu Mikuše vytěsnil Hylák mimo.
00:20
Po přihrávce Ružičky se před brankou snažil zakončit Ihnačák, ale domácí obrana mu to nedovolila.
00:05
Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hostující hokejisté, kteří se ihned vydávají kupředu.
00:01
Oba odvěcí rivalové jsou již nastoupení na ledě, za malý moment začínáme!

Někdejší spoluhráči a aktuálně kapitáni svých celků Ondřej Kratěna a Jaroslav Hlinka se zdraví s rozhodčími.

HC Škoda Plzeň: Hylák (Machovský) – Pulpán, D. Sklenička, Němeček, Čerešňák, M. Špaček, Slovák – D. Kubalík, Kracík, Indrák – Johnson, Kratěna (C), Yellow Horn – T. Svoboda, Kodýtek, Vondráček – Lev, Koreis, Schleiss.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Nedomlel, Čajkovský, Mikuš, Kalina, Gernát, Piskáček, Barinka – Ružička, P. Vrána, Ihnačák – Černoch, J. Hlinka (C), Forman – Kumstát, Pech, Martin Procházka – Uher, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Šír, Souček – Brejcha, Frodl.
HC Škoda Plzeň

Postavení v tabulce: 13.
Počet bodů: 8
Počet vstřelených branek: 29
Počet inkasovaných branek: 38

Nejproduktivnější hráč: Ondřej Kratěna – 9 bodů (4+5)

Počet inkasovaných branek: 32

Nejproduktivnější hráč: Lukáš Pech – 12 bodů (3+9)

Repríza semifinále

V loňské ročníku se proti sobě tato mužstva utkala v druhém kole play-off. Jednalo se jednu z nejpohlednějších sérií posledních vyřazovacích bojů, semifinále nakonec dopadlo lépe pro Pražany, kteří vyhráli čtyři mače, indiáni dva, ale zisk bronzových medailí pro ně byl jistě obrovským úspěchem. Pojďme se na oněch šest duelů podívat trochu podrobněji.

1. semifinále

Škodovka úvodní zápas série naprosto jasně ovládla, v O2 Aréně zvítězila 7:3 a ujala se vedení v sérii. Dvě trefy si v tomto utkání připsali západočeští Nick Johnson a Erik Hrňa.

2. semifinále

Sparta srovnala krok, když v polovině utkání vedla už 4:0. Indiáni to však nezabalili a dokázali snížit na 3:4, vyrovnat se jim však nakonec nepovedlo.

3. semifinále

Hokejisté v rudých dresech se ujali vedení v sérii, když na západě Čech vyhráli 4:2. O druhém získaném bodu v sérii rozhodly slepené góly Buchteleho a Formana, kteří se prosadili na konci druhé části.

4. semifinále

Opět bylo vyrovnáno, modrobílí dokázali zvítězit 2:1. Sparta sice díky trefě Formana vedla, ale v poslední periodě skóre otočili plzeňští Indrák a Kratěna.

5. semifinále

Tento zápas byl dlouho vyrovnaný, nakonec ho však Pražané ovládli jednoznačně 6:1. Indiány poslal do vedení Michal Špaček, poté už se ovšem trefovala jen Sparta.

6. semifinále

Plzeňští se trefili v první a poslední minutě hrací doby, do prodloužení poslal duel plzeňský Lukáš Pulpán. V něm se prosadil Lukáš Pech a poslal Spartu do finále, ve kterém jeho tým prohrál s Bílými Tygry z Liberce.
Poslední odehraná utkání

Domácí indiáni se naposledy představili na východě České republiky, kde změřili síly s Dynamem Pardubice. Škodováci v utkání dvakrát vedli díky trefám Dominika Kubalíka, nicméně špatná produktivita a kolaps ve třetí části, kdy se perníkáři dokázali prosadit hned třikrát, je opět stáli všechny tři body. Indiáni tedy po další prohře klesli až na předposlední místo v tabulce…
Dynamo Pardubice 4:2 Škoda Plzeň
31. Rohlík (Poulíček), 49. Tomášek (Novák, H. Zohorna), 58. Nahodil (Hubáček), 59. Tomášek (Ovčačík) – 18. D. Kubalík, 31. D. Kubalík (Kracík, Slovák)

Pražané se naposledy na ledě přestavili v úterý, kdy se v odvetném kole prvního kola play-off vydali do Finska. Místní celek Kärpät Oulu dokázali hokejisté z hlavního města porazit 1:0 po prodloužení, díky čemuž proklouzli do osmifinále, svou trefou se o to postaral Miroslav Forman. V tuzemské nejvyšší soutěži se Sparta ukázala před týdnem, v Litvínově inkasovala výprask 1:5.
HC VERVA Litvínov 5:1 HC Sparta Praha
3. Stříbrný (Lukeš), 17. Stříbrný (TS), 19. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 19. M. Hanzl (R. Hanzl, J. Černý), 31. Lukeš (V. Hübl, Kubát) – 15. Kumstát (Gernát, Pech)
Krásné nedělní odpoledne, milí příznivci ledního hokeje, vítejte u sledování psaného přenosu z třináctého kola Tipsport extraligy! V západočeské Home Monitoring Aréně se proti sobě střetnou celky HC Škoda Plzeň a HC Sparta Praha. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.