Sparta - Liberec: Radost v O2 areně! Petr Vrána vstřelil vítězný gól domácích, 4:3 po nájezdech

Loučím se s Vámi a někdy znovu na počtenou!
V samostatných nájezdech rozhodl o bonusovém bodu pro Spartu Petr Vrána a Sparta přerušila letošní vzájemnou bilanci s Libercem, kdy se vždy z vítězství radoval hostující tým.
Střely na bránu: 31:39.
Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Hlinka – Mário Bližňák.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Sparta Praha.
Vítěznou branku si připisuje PETR VRÁNA, který překonal Romana Willa střelou mezi betony.
Bulíř neuspěl proti Pöpperlemu, který se nenechal přelstít.
První se prosazuje Vrána střelou mezi betony.
Svačina přestřelil bránu Sparty, stav stále 0:0.
Ani Řepík se neprosazuje, Will zasáhl lapačkou.
Radivojevič zamíchal s pukem, ale domácí brankář vyrazil puk betonem.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o vítězi, a tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:48
Po návratu z trestné lavice měl vítězství na hokejce Gernát, ale Will ho vybruslil.
64:41
Domácí jsou kompletní.
64:12
Pöpperle si připsal důležitý zákrok, když lapačkou vychytal Jelínkovu střelu zblízka.
63:14
Kumstátovi se podařilo zachytit rozehrávku hostů a drží puk, aby ukrátil čas.
62:41
Liberec si zahraje přesilovou hru čtyři na tři, Gernát dostává dvě minuty za hákování. Sparťanská střídačka si zároveň bere time-out.
61:58
Na druhé straně se pohlednou střelou blýskl Vrána, ale ani on nebyl úspěšný.
61:01
Pohlednou šanci vybojoval Svačina, ale puk pokryl domácí brankář.
60:01
Závěrem třetí třetiny se ještě na ledě schylovalo k nějakému pěstnímu souboji, rozhodčí však hráče rozehnali. Ve třetí dvacetiminutovce nejprve poprvé do vedení v zápase šli hosté po trefě Petra Jelínka, jenže Sparta šla trpělivě za vyrovnání, které zajistil Lukáš Pech. Za několik vteřin začne prodloužení.

Střely na bránu po třetí třetině: 27:33.
60:00
59:51
V závěru byl blízko nebezpečnému zakončení Uher, ale zastavil ho jeden z bránících hráčů.
58:43
Do úniku se vydal Ordoš s nalevo najíždějícím Jánošíkem. Prvně jmenovaný přihrál před bránou svému spoluhráči, jenže ten ztroskotal na přesunujícím se Pöpperlem.
58:00
Sparta právě vstřelila branku!
Pražané se po vytrvalé snaze dočkávají vyrovnání. Z pravého kruhu nahodil puk na svatyni Liberce PETR KUMSTÁT, Will měl přes clonícího Pecha zakrytý výhled a střela prosvištěla k pravé tyči liberecké brány. Asistence: Juraj Mikuš.
57:30
Tygři navštívili Pöpperleho, ale na nebezpečné zakončení nedošlo, domácí urputně bojovali o puk u pravého mantinelu.
56:32
Další pokus vykřesal Vrána, nicméně Will jako zeď zabral celý prostor ve své svatyni a kotouč skončil mimo bránu.
56:02
Mikuš nahodil puk do třetiny, do předbrankového prostoru si sjížděl Hlinka, ale liberečtí ho zastavili.
55:19
V krátkém sledu je zde další postavení mimo hru Pražanů a další buly před modrou čárou do pásma Liberce.
55:08
Sparťanskou aktivitu narušil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
54:51
Hra opět nabrala tempo, Sparta se snaží na Willa vyslat co nejvíce střel, jenže žádná zatím není úspěšná.
53:38
Po delším boji o kotouč v rohu mantinelu zachytil na modré puk Šimek, s jehož dělovkou si domácí brankář poradil.
52:44
Je tu přestávka k čistění ledové plochy.
52:18
Hra je utlumenější probíhají zejména boje o střední pásmo a sparťané si zkouší vydobýt tlak na hostující mužstvo.
Dnešní utkání sleduje 8 566 diváků.
50:35
Kalina zkoušel něco vymyslet v přechodu do útočného pásma, ale liberečtí hráči rychle vyhodili.
49:02
Liberec právě vstřelil branku!
Jelínek zavezl puk do útočného pásma, sparťané ho úspěšně bránili, jenže po snaze vyrazit mu kotouč z holi skončil puk u Stránského. Od něj se odrazil zpět ke sparťanovi, ale nakonec se černé pryže ujal PETR JELÍNEK. Liberecký nejproduktivnější hráč posílá svůj tým do vedení střelou k tyči, kde Pöpperle nechal malou mezeru. Bez asistence
48:35
Rychlá akce domácích neskončila zdárně, Řepík hledal před bránou Gernáta, ten jeho přihrávku nenašel.
47:33
Ihnačák je již na ledě, Sparta bez větších obtíží přečkala oslabení.
46:34
Pražané se úspěšně brání a nenechávají Liberec vytvořit si ani známku tlaku před Pöpperlem.
46:10
Uherovi se podařilo vyhodit kotouč a sparťané mohou vystřídat.
45:33
Jenže jejich snažení přerušuje hvizd rozhodčích, kteří posílají na dvě minuty za sekání na trestnou lavici Ihnačáka.
45:10
Na ledě mají nyní hlavní slovo domácí hráči, kteří se snaží založit další útočnou akci.
44:31
Pražané jsou ve třetí třetině aktivnější. Jeden z domácích poslal přihrávku na Hlinku, který číhal naspodu pravého kruhu, jenže Will zavčasu přiklepl betony, i když se ještě ohlížel za sebe, zda puk nepropustil.
43:14
Liberec je již kompletní.
43:05
Deveaux si mohl připsat druhý gól v prvním zápase za Spartu. Před bránou jej nalezl Řepík, jenže kanadsko-bahamský hokejista po zpracování kotouče trefil pouze připraveného Willa.
42:32
Po pravé straně si nabruslil Řepík, který vystřelil na libereckou bránu, jenže do cesty se postavil hostující brankář a podržel puk.
41:41
Nebezpečná střela Ihnačáka od modré čáry udělala Willovi těžkou hlavu, ten nevěděl přesně kde je puk, nicméně ho dokázal ramenem vytěsnit mimo svou svatyni.
41:14
Začátkem třetí třetiny půjdou hosté do čtyř, když Bulíř dostává dvouminutový trest za hákování.
40:33
Pokračuje se tvrdou hrou a dohrávkami do těla ani jeden z týmů nechce tomu druhému nechat prostor nazbyt.
40:01
Oba týmy se již připravují ke třetí třetině.
Třetí třetina začne přibližně v 20:27.
Střely na bránu po druhé třetině: 19:25.
Také v prostřední dvacetiminutovce byl k vidění hokej plný akce a o zajímavé momenty nebyla nouze. Nejprve se podařilo navýšit na 2:0 nové posile domácích, když se prosadil André Devenaux. Jenže v polovině utkání se Liberec dočkal snížení po trefě Vladimíra Svačiny. Na své hokejce měl třetí gól Sparty Lukáš Cingel, nicméně štěstěna stála zásadně při gólmanu Willovi. V posledních vteřinách se Tygři dočkali dokonce srovnání skóre po přesné střele Jaroslava Vlacha. Třetí třetina tak započne za nerozhodujícího stavu 2:2.
40:00
39:56
Po tlaku v pásmu sparťanů se hosté prosazují. Lakatoš uhlídal jednoho z domácích za bránou, zpoza domácí svatyně vybruslil Bližňák, přihrál JAROSLAVU VLACHOVI v mezikruží a ten trefil poloprázdnou klec přesunujícího se Pöpperleho. Asistence: Mário Bližňák, Dominik Lakatoš.
39:13
Liberec se snažil kombinovat před Pöpperlem, nicméně domácí urputně odolávali snaze Bílých Tygrů.
38:48
Pražané vyhodili na zakázané uvolnění, a tak bude následovat vhazování v jejich třetině.
37:42
Až nyní přichází komerční pauza po řadě napínavých momentů.
36:11
Sparta je již v plném počtu, Liberci se nyní přesilové hry vůbec nezdařily.
34:55
Ohromnou příležitost měl Lukáš Cingel. V oslabení ujel do brejku a mohl zasunout puk do prázdné brány, protože Will byl zcela roztažený na ledě, jenže kotouč orazítkoval pouze obě dvě tyče a prosvištěl brankovištěm.
34:37
Domácí jsou již ve čtyřech.
34:11
Sparťané ve vlastním oslabení ujeli do přečíslení, jenže jeden z libereckých hráčů si lehl do střely a zabránil inkasování. Hlinkovi půjde dělat společnost na trestnou lavici Pech, který dostal dvouminutový trest za podražení.
32:37
Svižná výměna kotouče v pásmu Liberce nabídla zajímavou palebnou pozici Hlinkovi v pravém kruhu pro vhazování, jenže Will jeho střelu zachytil a místo kanadského bodu získal domácí kapitán dvě minuty na trestné za sekání.
31:55
Domácí pokračují již v klasické početní výhodě pět na čtyři.
31:24
Sparta si zahraje přesilovku čtyři na tři, když Jelínek odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podražení a navíc dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.
31:03
Svačina mohl poměrně záhy vyrovnat skóre. V samostatném úniku zkusil přelstít Pöpperleho, ten se ale nenechal, a tak je stav stále 2:1.
29:55
Do brejku se probojoval Pech, nicméně liberecký brankář byl v souboji úspěšnější. Ihned poté se za Willovou bránou strhla pěstní výměna názorů, a tak se bude hrát čtyři na čtyři, neboť za hrubost obdrželi po dvou minutách jak sparťan Švrček, tak Tygr Stránský.
29:55
29:37
Domácí nebyli dost důrazní u levého mantinelu v boji o kotouč. Liberec byl důraznější, Bližňák objel Pöpperleho bránu, posunul puk na VLADIMÍRA SVAČINU, jenž snižuje na jednobrankový rozdíl z prostoru u pravé tyče domácí brány. Asistence: Mário Bližňák, Jan Ordoš.
28:53
Po řadě nepřesností ve středním pásmu z obou dvou stran byl nejpřesnější Hlinka, jenž posunul puk na hůl Řepíkovi. Ten si najel do pravého kruhu, odkud poslal střelecký pozdrav Willovi, který kotouč podržel i přes dorážení Vrány.
28:09
Liberec je trochu frustrován dvougólovým mankem a hraje hodně tvrdě a nebojí se jít do těla, snaží se tak vyburcovat ke snížení.
27:47
Mikuš nahazoval puk na bránu Willa, kde zkoušeli jeho spoluhráči ztečovat černou pryž na libereckého gólmana, nepodařilo se.
27:04
Další zakázané uvolnění sparťanů, hra se stěhuje znovu před domácí svatyni.
26:10
Nadvakrát hrozil dorážkami před Pöpperlem Bulíř, nicméně domácí gólman byl pozorný a nedopustil snížení Liberce.
26:02
Je tu další komerční pauza.
25:52
Za bránou Sparty se strhla velká mela, nicméně vylučovat se nebude a vhazování proběhne v obranném pásmu Pražanů.
24:51
Z nenápadného nahození do útočného pásma Sparty je již dvoubrankový náskok Pražanů. Vrána nalezl u pravého mantinelu Hlinku, ten si najel do pravého kruhu a posunul puk do mezikruží, kam si sjela nová posila domácích – ANDRÉ DEVEAUX, který ztečoval kotouč do poloprázdné svatyně. Asistence: Jaroslav Hlinka, Petr Vrána.
23:56
Vhazuje se ve středním pásmu, neboť Liberec se dopustil postavení mimo hru.
23:07
Kudrna přihrál Gernátovi na modré čáře, který zprava dělovkou otestoval gólmana Willa. Ten se opět ve své svatyni roztáhl a vykryl veškerý prostor.
22:42
Pöpperle raději drží kotouč po lehkém nahození Liberce, aby předešel následným dorážkám Tygrů.
21:49
Rychlou protiakci předvedli Pražané, jeden z domácích nalezl u modré čáry najíždějícího Mikuše, který tvrdou střelou prověřil Willa. ten se po puku musel hodně natahovat, ale zachytil ho lapačkou.
21:21
Startem třetiny je odpískán již čtvrtý icing Sparty.
20:47
Hraj je přerušena pro zakázané uvolnění domácího mužstva.
20:21
Také prostřední dvacetiminutovka začíná ve vysokém tempu, nejprve zahrozili před Willem sparťané, vzápětí však rychlým protiútokem musel zasahovat Pöpperle.
20:01
Oba týmy se již sjíždějí na ledové ploše, druhá třetina za několik okamžiků započne.
Druhé dějství odstartuje přibližně v 19:27.
Střely na bránu po první třetině: 10:11.
Úvodní dvacetiminutovka nabídla svižný hokej a hru do těla. Na trestných lavicích se protočilo několik hokejistů, k vidění byly i menší strkanice. Po skončení jednoho z trestů Sparty ujel liberecké obraně Jaroslav Hlinka, který přihrál v mezikruží přichystanému Michalu Řepíkovi, jenž zametl kotouč pod beton Willa. Do druhé třetiny tak půjdeme za stavu 1:0 pro domácí mužstvo.
20:00
19:53
Švrček ještě zpacifikoval rychle najetého Jánošíka u mantinelu v pásmu Sparty, zákrok byl však čistý.
18:32
Poté, co po kontaktu s jedním ze sparťanů zůstal na ledě ležet jeden z hostů, ujeli Pražané do rychlého protiútoku. Střela Ihnačáka se neujala a ani následné dorážky neprošly přes dva bránící hráče ve svatyni Willa, ani přes něj samotného.
17:55
Po chybě jednoho z domácích mohli Tygři využít nepřipravenosti obrany Sparty, avšak hosté situaci překombinovali a nezakončili.
16:38
Domácí strávili po delší době nějaký čas před brankářem Willem, nebezpečnou střeleckou pozici ale nevybojovali.
15:27
Pražané jsou v plném počtu.
15:04
Maskovaný muž v domácí svatyni si bez větších obtíží pohlídal Ordošovy dorážky po nahození od modré čáry.
14:17
Sparťané opět úspěšně vyhazují puk mimo své území a hosté se budou muset znovu propracovat přes modrou čáru.
13:47
Domácí se rychle osvobozují a vytlačují Liberec ze svého pásma.
13:27
Řepík tvrdě narazil Ševce u mantinelu v pásmu Tygrů a dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.
12:44
Svižný průběh zápasu je nyní utlumen, ani jednomu z celků se nedaří vybojovat pohlednou střeleckou akci.
11:58
Bílí Tygři jsou již kompletní, Sparta se pokouší založit útok ze své třetiny.
11:22
Liberci se daří úspěšně osvobodit a narušují tlak domácího mužstva.
10:21
Střelu zápěstím vytáhl Řepík z vrchu levého kruhu, brankáři Willovi v této situaci pomohla branková konstrukce.
09:58
Krátce před koncem hry čtyři na čtyři usedá na trestnou lavici liberecký Jelínek, který se provinil hákováním.
09:06
Sparťané zahrozili v rychlé souhře, Will ale dokázal zachytit kotouč. Následovala další strkanice, tentokrát mezi Formanem a Jánošíkem.
08:00
Po pokusu Dernera, který si sjel do pravého kruhu, odkud se snažil přelstít Pöpperleho, se strhla postrkovaná a nejaktivnější Kalina s Vlachem dostávají dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
08:00
07:32
Tygři dnes značně koušou a neustále dorážejí na domácího gólmana, Sparta musí svého maskovaného muže ostražitě bránit.
07:09
Následuje komerční přestávka.
07:00
Před Pöpperlem se snažil obelstít domácí obranu Jelínek, avšak urputnost sparťanské defenzívy překazila všechny jeho střelecké pokusy.
05:50
Po návratu Vrány z trestné lavice vybojoval puk v pásmu Sparty u mantinelu Hlinka, rychle probruslil skrz střední pásmo, v útočné třetině nalezl najetého MICHALA ŘEPÍKA, který střelou po ledu zametl puk pod levý beton Willa. Asistence: Jaroslav Hlinka, Vladimír Eminger.
05:28
Severočeši jsou kompletní a budou hrát několik vteřin hru pět na čtyři.
04:44
Ordoš zavezl kotouč do útočného pásma, nicméně domácí úspěšně napadají a snažení Liberce končí pouze bojem za bránou soupeře.
04:28
Gól nakonec není uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra pokračuje vhazováním ve středním pásmu.
04:28
Do brejku ujel Radivojevič, který nahodil zblízka puk na Pöpperleho, a po vzájemném kontaktu skončili oba hráči v bráně i s pukem, rozhodčí kontrolují video, jestli mohou uznat branku.
03:44
Vzápětí se síly na ledě vyrovnají, Petr Vrána odchází na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
03:28
Řepík svižně kličkoval s kotoučem, posunul puk na Vránu, který našel Mikuše na modré, jenže ten při pokusu o tvrdou střelu zlomil hůl.
03:00
Je tu první přesilová hra zápasu. Do čtyř jdou hosté z Podještědí, když Milan Bartovič dostává dvě minuty za držení.
02:18
Šimkovo nahození na bránu zkoušel tečovat v předbrankovém prostoru Lakatoš, tomu se jeho záměr nevydařil a Pöpperle zůstává i nadále s čistým kontem.
01:24
Po nepřesné rozehrávce sparťanů se hra dostává ze třetiny Bílých Tygrů, kteří mohou jít dopředu.
01:02
První zákrok si připisuje také Will na opačné straně kluziště a bude se pokračovat vhazováním v obranném pásmu Liberce.
00:25
Utkání začíná zostra, jako první se do útoku probojovali hosté a Pöpperle musel na úvod být pozorný.
00:01
Po nástupu Sparty přijíždí na ledovou plochu také Liberec, do startu zápasu zbývá několik desítek vteřin.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Eminger, Kalina, Švrček, Nedomlel, Gernát, Piskáček – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Deveaux, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Plutnar – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Lakatoš, Vantuch, J. Vlach.

Rozhodčí: Hribik, Souček – Komárek, Ondráček.
Vzájemné zápasy v sezoně 2016/17

3. kolo Liberec – Sparta 2:3

Branky a nahrávky: 5. Bulíř (Radivojevič, Svačina), 48. Jánošík (Radivojevič, Bulíř) – 7. Čajkovský (Cingel, Ružička), 22. Kumstát (Pech, Netík), 39. Klimek (Vrána).
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 33:22.

16. kolo Sparta – Liberec 1:4

Branky a nahrávky: 56. Vrána (Mikuš) – 8. Šimek (Radivojevič), 23. Stránský (Vantuch, J. Vlach), 37. Bartovič (Ordoš, Svačina), 57. Jelínek (Lakatoš).
Vyloučení: 6:4, navíc Ružička (SPA) 5 minut a do konce utkání.
Využití: 1:2.
Střely na branku: 26:31.

29. kolo Liberec – Sparta 1:3

Branky a nahrávky: 9. Vantuch (Vlach) – 19. Hlinka (Vrána), 36. Cingel (Gernát, Uher), 55. Černoch (Švrček, Uher).
Vyloučení: 4:5.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 15:24.
HC Bílí Tygři Liberec

Liberec je vedoucím mužstvem tabulky, kdy ze 42 zápasů ukořistil 89 bodů. Má suverénně nejlepší obranu díky vynikající gólmanské dvojici Lašák – Will, kteří jsou v popředí brankářských statistik. Tygři jsou nejúspěšnějším týmem na venkovních kluzištích, kde dokázali vyhrát 13 z 22 zápasů. S celkovým počtem 683 trestných minut jsou nejtrestanějším mužstvem soutěže, nicméně v oslabeních jsou stabilní (84.36%), úspěšnost přesilových her pak mají 17.13%.

Statistiky hráčů:

Nejvíce kanadských bodů: Petr Jelínek (14 + 17).
Nejvíce branek: Petr Jelínek (14).
Nejvíce přihrávek: Branko Radivojevič (21).
Nejproduktivnější obránce: Radim Šimek (10 + 11).
Nejlepší hráč v +/-: Radim Šimek (+21).
Nejvíce trestných minut: Martin Ševc (108 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Roman Will
- Počet odchytaných minut: 1524 min
- Úspěšnost zákroků: 94.16%
- Průměr gólu na zápas: 1.54
HC Sparta Praha

Pražané obsazují s 39 odehranými zápasy šestou pozici s 68 body a jednobodovou ztrátou na páté místo. Sparťané se probojovali až do finále Ligy mistrů a daří se jim také v extralize. Mají druhý nejnižší počet obdržených branek a útočníci Petr Vrána a Lukáš Pech jsou mezi nejlepšími hráči v kanadském bodování, v hodnocení střelců i asistentů. Sparta má třetí nejúspěšnější přesilovku (21.14%) a stabilně dokáží bránit i oslabení (84.32%).

Nejvíce kanadských bodů: Petr Vrána (17+21).
Nejvíce branek: Petr Vrána (17).
Nejvíce přihrávek: Lukáš Pech, Petr Vrána (oba 21).
Nejproduktivnější obránce: Juraj Mikuš (3 + 14).
Nejlepší hráč v +/-: Dominik Uher (+17).
Nevíce trestných minut: Jan Švrček (51 TM).

Nejvytěžovanější brankář: Tomáš Pöpperle
- počet odchytaných minut: 1791 min
- úspěšnost zákroků: 90.82%
- průměr gólu na zápas: 2.24
Vítám Vás u zápasu 42. kola hokejové Tipsport extraligy, kdy se proti sobě od 18:30 utkají účastníci finále uplynulé sezony pražská Sparta a liberečtí Bílí Tygři!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.