Sparta - Pardubice: Hubáček střelou mezi betony překonal Pöpperleho, 3:2

Dnešní utkání sledovalo krásných 7516 diváků.
Statistiky zápasu

Vyhraná vhazování: 29 – 38

Bodyčeky: 13 – 14

Vyloučení: 4 – 5
Pardubice sice mocně finišovaly, ale vyrovnat nedokázaly. Konečný výsledek je tedy 3:2, vítězství slaví Sparta. Zase se potvrdilo, že v letošní sezóně Sparta hraje lépe a radši proti soupeřům z vyšších pater tabulky. Tři body dnes tedy zůstávají v Praze.

58:53
Dynamo v náporu a puk končí na zadní síti nad plexisklem.
58:36
Oddechový čas pro hosty.
58:35
Pöpperle kryje dobrou ránu příklepem Dynama zleva.
57:42
Vránův průnik do obrany Dynama. Do koncovky se už ale nedostal.
57:03
Pardubice už nemají mnoho času na vyrovnání.
55:59
Nahodilova zdařilá individuální akce. Prosmýknul se mezi beky a chtěl zvednout kotouč do horního rohu branky, avšak přestřelil.
54:05
Sparta přišla na to, že nejlepší obranou je útok a nyní šetří vteřinky v útočném pásmu.
52:55
Sparta zahrozila dvěma útoky. Nejprve průnik po pravém křídle a puk letěl před branku na jednoho volného hráče a poté rána z první z vrcholu kruhů.
52:15
Dynamo má herní převahu. Chce dát kýžený třetí gól.
51:03
Na druhé straně puk po střele Pöpperlemu propadl, ale ani tak neskončil za brankovou čáru.
50:43
Forman vybojoval puk na zadním mantinelu a Sparta má puk v útočné třetině. Za chvíli je tomu jinak.
48:55
Dynamo nadvakrát trefilo Pöpperleho. Ovšem jak hrají Pardubice nyní a jak první polovinu zápasu je ohromný rozdíl. Nyní mají peřvahu. V první polovině byli zoufalé.
47:19
Hraje se bez střel. Více bojovnosti ve středním pásmu.
46:15
Protiútok Východočechů. 2 na 1 a hráč volil raději střelu místo přihrávky. Pöpperle jí však chytil.
44:45
Střela domácích z levého křídla. Hübl vyráží.
44:25
Sparta je svými chybami a nedisciplinovaností dostala do zápasu.
43:55
Pardubice jsou jako vyměněné. Nyní ovládají hru.
43:04
41:35
Dynamo právě vstřelilo branku!
Autorem branky je PETR HUBÁČEK. Pardubice vjely rychle do útoku, Hubáčkovi spadla puk na čepel a střelou mezi nohy překonal Pöpperleho. Asistence: Karel Nedbal.
41:04
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Matěj Beran – 2 min., podražení).
40:31
Sparta měla velkou šanci, kterou neproměnila. To hrála ve čtyřech. Mohlo se jí dýchat lépe, kdyby to proměnila.
40:02
Pardubice hrají přesilovku 5 na 4.
40:01
Druhá třetina skončila smírně 1:1. Zápas ovlivnily přesilovky, a ty dostaly Pardubice na koně. Sparta měla převahu do té doby, než se nechala vylučovat. Pak šla herně dolů a Pardubice vytěžily z přesilovky 5 na 3 jeden gól. Co přinese třetí třetina? To uvidíme za chvíli.
40:00
38:45
Obrovská šance Východočechů. Pöpperle se musel ohánět a přesunovat. Pardubicím stačilo dorazit puk do polodkryté klece, ale ani to nezvádli a skóre zůstává stejné. Přesilovka 5 na 3 pokračuje.
37:46
Autorem branky je TOMÁŠ ROLINEK. Redenbach pálil, Rolinek byl důsledný a puk dorazil do branky strážené Pöpperlem. Asistence: Tyler Redenbach, Nicholas Schaus.
37:30
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Řepík – 5 min. + osobní trest do konce utkání).
37:19
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Švrček – 2 min., hákování).
35:51
Řepíkova dobrá střela zleva, byl postavený přímo na střelu, dostal puk, vypálil a kotouč těsně minul levou tyčku Hübla.
34:56
Pokus hostů kryje Pöpperle.
33:57
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Tomáš Netík – 2 min., hákování).
33:52
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Tyler Redenbach – 2 min., krosček).
33:00
Pardubice nyní působí hodně odevzdaně.
32:41
Pasáž hry, kdy je pánem na hřišti Sparta. Dynamo je v křeči.
29:52
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Nicholas Schaus – 2 min., hrubost).
29:52
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., hrubost).
29:02
Pöpperle nadvakrát podržel domácí. Nejprve střela zprava a pak dorážka, ale všechno kryje tento fantom v bráně Sparty.
27:55
Sparta válcuje protivníka v jeho třetině. Teď jedna rána od modré těsně minula branku. Pardubice vůbec nestíhají.
27:36
Další nepřehledná situace před Hüblem. Sudí píská, přerušuje hru a následuje komerční pauza.
25:44
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta zvyšuje na 3:0. Autorem branky je LUKÁŠ CINGEL. Mikuš střílel tahem od modré a Cingel jeho ránu tečoval těsně před brankou, ta změnila směr a Hübl byl bez šance. Asistence: Andrej Kudrna, Juraj Mikuš.
24:56
Pardubice jsou pod tlakem. Těžko se dostávají do hry.
23:57
Domácí přitlačili na pilu a Netík s Formanem na hřišti dominují. Rychle se hýbou, hledají si volné prostory a jejich kombinace je výtečná.
22:29
Hübl podrží puk a přeruší hru.
21:54
Sparťané skvěle napadají a nepouští soupeře z obranné třetiny.
20:59
Domácí přestáli oslabení rozdělené do dvou třetin.
20:58
20:09
Dynamo okamžitě vjelo do útoku a zpoza brány přišla přihrávka na střed, střelu ale Pöpperle zneškodnil.
20:01
V první třetině byli lepší domácí, více se tlačili do koncovky, lépe kombinovali a vedou zaslouženě. o první branku se postaral Jaroslav Hlinka, když dostal perfektní pas přes šíři pásma a zakončil do volného prostoru branky. Hübl se nestačil přesunout. Druhý gól dali sparťané přesně v 15. minutě. Autorem byl Lukáš Cingel. Tento Slovák, ve službách Sparty, si stoupl před branku a tečoval nahození Andreje Kudrny od modré čáry a domácí se šli radovat.
20:00
19:21
Schaus chytře podržel kotouč, nenechal si ho vzít, a pak ho nahodil.
18:58
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Pech – 2 min., nedovolené bránění).
18:54
Brejk Sparty, do kterého ujel Petr Vrána, nevyšel. Hübl s pomocí posledního obránce akci zneutralizovali.
17:37
17:00
Sparta mohutně tlačí oslabeného soupeře. Ten zatím drží stav 0:2 z jeho pohledu.
15:37
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Tomášek – 2 min., hákování).
15:00
Autorem branky je Lukáš Cingel. Uher neohroženě zavezl puk do útočného pásma, rozdal puk na modrou, poté přišla rána, kterou tečoval před brankou právě LUKÁŠ CINGEL. Asistence: Andrej Kudrna, Dominik Uher.
14:26
Nebezpečný protiútok hostů, střela zprava a k dorážce už se Pardubice nedostaly.
13:15
Sparťané kombinují usídleni v útoku.
12:51
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Sýkora – 2 min., hákování).
12:39
Forman se probil do útoku, dává na Ihnačáka a ten zkouší střelu z mezikruží zápěstím. Střela jde mimo.
11:24
Krásné proháčkování až do útočné třetiny. Poté přihrávka a střela z úhlu domácích.
10:25
Pěkná rána od modré na teč, kterou zahráli hosté před Pöpperlem. Tomášek výborně nastavil hůl a jeho teče skončila těsně vedle branky.
09:28
Náznak šance Sparty. Obrana si poradila na poslední chvíli, sparťan už se napřahoval.
09:05
Dlouhý pas na pravé křídlo Pardubic. Akce se poté zasekla a nerozvinula dále.
07:19
Domácím dře souhra, rozehrávka z obrany.
06:50
První komerční přestávka.
06:27
Piskáček nahazoval zápěstím na Hübla, ten jeho pozdrav vyrazil s velkým štěstím mimo.
05:58
Schaus se vydal do útoku na zteč, ale jeho objetí branky nevyšlo.
04:25
Nepovedená přihrávka zpět na beka na modrou čáru Východočechů. Ti se sami vyhodili z pásma.
03:31
Autorem branky je JAROSLAV HLINKA. Hlinka dostal nabito z pravého křídla krosem a se zakončením už si věděl rady. Asistence: Petr Vrána, Lukáš Klimek.
01:55
Lajna Kumstát, Pech, Řepík zatočila s obranou Dynama. Stále drží Pardubice zavřené v pásmu.
00:45
Nyní v útoku Sparta. Nic velkého nevymyslela.
00:10
Po nahození na zadní mantinel, Pöpperle rozehrává za brankou. Pardubice drží pásmo.
00:01

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Eminger, Gernát, Švrček, Barinka, Piskáček, Kalina – J. Hlinka, P. Vrána, Klimek – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát, Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna.

HC Dynamo Pardubice: J. Hübl (Martin Růžička) – Schaus, Ščotka, Čáslava, Nedbal, Havlík, Leduc, Zajíc – Rolinek, Redenbach, P. Sýkora – Hubáček, Tomášek, Beran – Starý, Nahodil, Bárta – Klimenta, T. Kaut, Mallet.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Flegl, Polonyi.
HC Sparta Praha

Poslední odehrané kolo

Plzeň – Sparta 2:3 po prodloužení

Branky: 40. Vondráček (Koreis), 58. D. Kubalík (T. Svoboda, P. Kadlec) – 33. P. Vrána (TS), 38. Pech (J. Hlinka, P. Vrána), 65. J. Hlinka (Kalina, P. Vrána)

Postavení v tabulce

6. místo, 65 bodů, skóre 114:85

Aktuální forma

Je třeba dodat, že Sparta stále účinkuje v Lize mistrů, kde minulé úterý vyřadila v semifinále švédské Växjö a ve finále jí čeká těžký soupeř. Bude jím další švédský tým, Frölunda. Pravděpodobně nejlepší evropský celek, když nepočítáme KHL týmy.

V Extralize Sparta vyhrála 4 z posledních 5 utkání. Poradila si s Brnem (5:2), Mladou Boleslaví (4:0), Karlovy Vary (2:1 pp), Plzeň (3:2 pp). Jedinou prohru zaznamenala v zápase s Litvínovem (2:3). V Litvínově Sparta vyrovnala, ale rozhodčí gól neuznali, jelikož Vrána při gólu, prý atakoval brankáře.

Kanadské bodování

1. Petr Vrána 17+20 = 37 bodů
2. Lukáš Pech 15+21 = 36 bodů
3. Jaroslav Hlinka 7+14 = 21 bodů

Brankáři:

Tomáš Pöpperle - 90.71 % úspěšnost zásahů, 2.26 průměr inkasovaných branek, 14 výher z 29 zápasů

Filip Novotný - 90.32 %, 2.19, 3 výhry z 5 z 8 zápasů

Jakub Škarek
– 94.64 %, 1.47, 4 výhry ze 4 zápasů
HC Dynamo Pardubice

Pardubice – Třinec 5:4 po prodloužení

Branky: 7. Rolinek (Havlík, Schaus), 15. Redenbach (Rolinek, Schaus), 27. Beran (Schaus), 47. P. Sýkora (Rolinek, Redenbach), 65. P. Sýkora (Schaus, Nahodil) – 10. Rákos, 18. Hrňa (Marosz, Petružálek), 42. Kane, 46. Roth (Adamský, Irgl)

Postavení v tabulce:

13. místo, 37 bodů, skóre 97:130

Z posledních 5 duelů prohráli hned 4. Nad jejich síly byly Karlovy Vary (2:3), Vítkovice (1:4), Plzeň (2:3), Litvínov (4:5 pp). Až v posledním hraném kole porazily silný Třinec (5:4 po prodloužení).

1. Rolinek 12+16 = 28 bodů
2. Tyler Redenbach 10+18 = 28 bodů
3. Nicholas Schaus 5+23 = 28 bodů

Brankáři:

Brandon Maxwell – 91.72 % úspěšnost zásahů, 2.67 průměr inkasovaných branek, 4 výhry z 15 zápasů
Ondřej Kacetl – 92.62 %, 2.54, 3 výhry ze 7 zápasů
Jaroslav Hübl – 90.97 %, 3.51, 1 výhra ze 4 zápasů
Martin Růžička – 90.12 %, 3.41, 2 výhry z 8 zápasů
Jakub Štěpánek – 85.63 %, 3.71, 3 výhry z 8 zápasů
Milan Klouček - 84.44%, 4.16, 1 výhra ze 4 zápasů
Dobrý den vážení příznivci ledního hokeje, dnes je neděle a to znamená jediné, bude se hrát Extraliga. Na pořadu je 41. kolo. Do O2 arény přijedou Pardubice. Utkání začíná už v 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.