Třinec - Hradec Králové: Gregorc fauloval Draveckého, ten neproměnil trestné střílení

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek nedělního dne.
Nejlepší hráči utkání:
Martin Adamský – TRI (1+1)
Andris Džerinš – HKM (1+0)
Zápas končí, Oceláři si po výhře v Brně připisují další cenný skalp Hradce Králové. Tři body získali Slezané proti tomuto soupeři po více než dvou letech. Ve třetí části navýšil vedení Třince nejdříve Rákos, v oslabení poté pečetil vítězství Marek Růžička. Ještě v téže početní nevýhodě Třince pak neproměnil trestné střílení Dravecký, ale mrzet ho to už nemuselo.
59:15
Draveckého pas zachytil Newton a Východočeši se vydali do protiútoku. Po přihrávce od Šimánka pálil Dragoun jen do Hrubce.
58:58
Dietz rozehrál přesně na hůl Draveckého, který se šikovně uvolnil kolem Kukumberga a zakončoval bekhendem. Rybár puk vyrazil.
58:20
Netík zakroužil s pukem u mantinelu a pokusil se připravit šanci pro Noska. Obránci Mountfieldu ale včas poslali puk do středního pásma.
57:48
Nepřesná přihrávka Pavlase byla tečována, a tak se zakázané uvolnění nepíská. Třinec rychle přesouvá hru před Rybára.
56:41
Hrubec odolal v brankovišti tlaku Jarůška s Picardem a nepustil puk do branky. Třinečtí fanoušci aplaudují.
56:18
Třinec je v plném počtu, oslabení mu však vyšlo skvěle. Vstřelil nejspíše rozhodující branku na 4:1, a ještě měl k dispozici trestné střílení.
55:39
Vladimír Dravecký zamíchal před Rybárem s pukem a snažil se jej bekhendem zasunout do brány. Slovenský brankář kotouč za svá záda nepustil! Třinec neproměnil trestné střílení.
55:39
Blaž Gregorc (HKM) znovu chyboval a Dravecký mohl jet zase sám na branku. Slovinský bek mu rychle vysekl hůl, a tak je nařízeno trestné střílení.
55:22
Pokračuje oslabení Ocelářů, kterým se povedlo dostat puk do středního pásma. Hradec Králové se snaží vrátit zpět.
54:36
Třinec právě vstřelil branku!
Stará specialita Ocelářů je zpět, Třinec dokázal udeřit ve vlastním oslabení. Knotek s Gregorcem ztratili puk na modré čáře a Adamský s MARKEM RŮŽIČKOU ujížděli sami proti Rybárovi. Adamský zatáhl puk doleva a vrátil jej svému spoluhráči, který prostřelil brankáře Mountfieldu – 4:1! Asistence: Martin Adamský.
54:04
Ještě je tady slibná šance pro Mountfield. Rostislav Marosz (TRI) fauloval v útočném pásmu a je potrestán dvěma minutami za podražení.
53:26
Hrňova prudká rána minula branku a puk se od tvrzeného skla odrážel zpět k tyčce. Z nebezpečného prostoru jej odvezl Picard.
52:57
Rákos sice přišel ve středním pásmu o puk, jenže Knotek se pak pustil do nerovného boje proti třem Ocelářům. Ti mu kotouč hned vzali.
52:37
Martin Růžička tečoval střelu od mantinelu, ale brankář Hradce Králové byl připraven. O něco později byla hra přerušena po ofsajdu Třince. Komerční přestávka.
51:50
Hradec Králové potřebuje co nejrychleji vstřelit kontaktní branku, nicméně teď rozehrál na zakázané uvolnění. Vhazuje se u Rybára.
51:35
Netík vložil mezi kruhy hůl do Rothovy střely a Rybár měl velké štěstí, že nebyl počtvrté v zápase překonán. Nakonec dokázal puk zachytit.
51:10
Hrubec udržel Dietzovu ránu od modré čáry, puk mu z výstroje nevyskočil. Utkání sleduje 4 625 diváků, což činí přibližně 89 % celkové kapacity WERK ARENY.
50:13
Šťastnou brankou navyšují Oceláři vedení! Třinec sice střídal a byl v útočné třetině už pouze ve třech hráčích, ale i tak prošlo nahození DANIELA RÁKOSE od mantinelu až za Rybára. Puk totiž přesně pod horní tyčku smolně přizvedl Vydarený – 3:1! Asistence: Vladimír Roth.
49:43
Martin Růžička si připsal další střelecký pokus, ale tentokrát mu rána dobře nesedla. Rybár puk nadvakrát vyrazil k mantinelu.
49:20
Redenbach vyhrál buly čistě na Petružálka, který šikovnou přihrávkou uvolnil Martina Růžičku. Navrátilec do třinecké sestavy ale mezírku v Rybárově výstroji nenašel.
49:15
Oceláři jsou v plném počtu a hrají přesilovku. Po střele Petružálka se snažil dorážet Rákos a dostal pořádně naloženo od obránců Hradce Králové.
48:17
Oba týmy hrají momentálně ve čtyřech, za chvíli začne minutu a dvacet sekund dlouhá početní výhoda Třince. Hrubec ukryl Štajnochovo nahození.
48:01
Richard Jarůšek (HKM) ukončuje přesilovku Východočechů. U mantinelu si pomohl nedovoleným způsobem a odpyká si dvě minuty za držení hole.
47:47
Rákos měl další možnost k vyhození kotouče, ale neprocpal jej do středního pásma. Hradec Králové se teď usazuje před Hrubcem.
47:15
Gregorc neudržel pod tlakem útočné pásmo a Oceláři začali oslabení velmi dobře. Marek Růžička drží v útočné třetině puk proti trojici hráčů.
46:41
Martin Růžička (TRI) zasáhl Štajnocha v útočné třetině vysokou holí do obličeje a odsedí si dvě minuty. Zajímavá příležitost Hradce Králové v podobě přesilovky začne po komerční pauze.
46:10
Redenbach před brankou lehce tečoval Petružálkovu střelu a Rybár měl plné ruce práce. Třinecký nápor nadále pokračuje.
45:55
Po zakázaném uvolnění Hradce Králové propadl puk z buly až k Linhartovi, který se s ničím nerozpakoval. Rybár byl připraven.
45:43
Netík zavezl puk po levé straně do útočného pásma a přihrál pod sebe Galvasovi. Džerinš srazil jeho nahození těsně vedle branky.
45:15
Dravecký poklekl před Picardem a zablokoval střelu kanadského útočníka. Na opačné straně nevyšla předávka mezi Petružálkem a Markem Růžičkou.
44:37
První Krajíčkova střela netrefila Rybárovu branku, ale po neúspěšných kličkách Marosze se kotouč ke zkušenému obránci vrátil. A tentokrát musel Rybár zasahovat betonem.
44:27
Newton ztratil puk a následně pomohl na led M. Douderovi, podle rozhodčích však čistě. O něco později se hosté provinili úmyslným ofsajdem.
43:51
Rákos si na levé straně stáhl puk před Pavlasem, jenže minul Rybárovu branku. Hradec Králové záhy rozehrál na zakázané uvolnění.
43:09
Hrubec vyrazil Dietzovo nahození do rohu kluziště, odkud okamžitě nahazoval Bednář. Puk skončil v lapačce brankáře Ocelářů.
43:02
Džerinš vnikl do útočného pásma po levém křídle a natlačil se před branku. Nosek vložil do jeho rány hůl a odrazil puk do ochranné sítě.
42:25
M. Doudera zašlápl puk pod střídačkou Východočechů a dlouho jej držel ukrytý před Štajnochem. Hradec Králové kotouč nakonec vydoloval.
41:54
Hrňa s Maroszem se neprotlačili do útočného pásma, Mountfield však vrátil puk Ocelářům. Roth se vrací za Hrubcovu branku.
41:36
Newton s Jarůškem velmi kostrbatě, ale přeci nahodili puk ze středního pásma na Hrubce. Domácí gólman přerušil hru před Picardem.
40:55
Adamského nepustil do útočného pásma nejdříve Gregorc na mantinelu, o něco později zastavil přihrávku třineckého útočníka Kukumberg.
40:17
Hradec Králové začal třetí třetinou aktivním nástupem a už po sedmnácti vteřinách střídá. Zamknout Třinec před Hrubcem se mu ale nepovedlo.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 25 (19, 6) – 14 (5, 9)
Střely mimo: 4 (3, 1) – 4 (2, 2)
Hity: 9 (6, 3) – 7 (3, 4)
Vhazování: 21/43 (9, 12) – 22/43 (13, 9)
Úspěšnost na vhazování: 49 % – 51 %
Trestné minuty: 6 (2, 4) – 2 (2, 0)
Druhou třetinu duelu druhého týmu se čtvrtým máme za sebou a Oceláři se ujali vedení. Nastoupili do druhé periody velmi aktivně a po přihrávce Noska unikl po levé straně Adamský. Rybár neměl proti prudké střele přesně do šibenice šanci. Vzápětí Třinec přečkal oslabení při vyloučení Krajíčka, Hrubec musel zasahovat proti dobrým příležitostem Köhlera a Knotka.

Ve zbytku druhé třetiny se hra docela vyrovnala a ani jedno z mužstev se nedostávalo do šancí. Hradci Králové nevyšla ani další přesilovka, tři minuty před druhou sirénou mohl srovnat Dej. Jenže po Kukumbergově přihrávce netrefil puk dobře a Hrubec mohl v poklidu zasáhnout. Před třetí třetinou není nic rozhodnuto, nicméně Třinec si udržuje těsný náskok.
Další třetina začne přibližně v 16:43.
40:00
39:56
Hra je ve druhé třetině zřejmě naposledy přerušena, po zásahu Newtona byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se uprostřed.
39:21
Maroszovi vůbec nevyšla otočka na obranné modré čáry a Třinec měl štěstí, že z toho Hradec Králové nedokázal profitovat.
38:30
Přihrávku Marka Růžičky vystihl Džerinš a přihrál do protiútoku Köhlerovi. Střela urostlého útočníka skončila na chráničích M. Doudery.
37:55
Hradec Králové se snaží vyrovnat hru, která je teď poměrně rozkouskovaná. Další přerušení přišlo po třineckém ofsajdu.
37:39
Hrubec přerušil hru před napadajícím Kanaďanem Picardem, kterého pak ještě odvezl k mantinelu Marek Růžička. Vhazuje se před bránou Ocelářů.
36:50
Kukumbergova přihrávka zpoza branky proskákala až k volnému Dejovi, který naštěstí pro domácí netrefil puk dobře. Hrubec tak mohl zasáhnout betonem.
36:33
Prudce vystřelený puk skončil na třinecké střídačce a bude se vhazovat ve středním pásmu. Proti sobě už stojí Kane a Kukumberg.
35:58
Redenbach obral o kotouč chybujícího obránce Mountfieldu a přenechal jej Petružálkovi. Po jeho nabídce střílel těsně vedle Rákos.
35:30
Nepovedlo se, domácí se dokázali osvobodit, a dokonce podržet hru v blízkosti Rybárovy branky. Nyní už je Nosek zpět na ledě.
34:50
Hradci Králové zatím přesilovka nevycházela podle představ, nyní to však vypadá, že už by se Mountfield mohl usadit před Hrubcem.
34:24
Přechod Hradce Králové přes modrou čáru vypadla velmi krkolomně, skutečně se jednalo o ofsajd. Provinili se Jarůšek s Kukumbergem.
33:38
Roth získal po buly kotouč a chtěl nastartovat rozjetého Marka Růžičku. Tomu ale puk unikl a Rybár mohl pohodlně rozehrát.
33:27
Dej unikal Třinci po levé straně a David Nosek (TRI) zatáhl za záchrannou brzdu. Jsou z toho dvě minuty za hákování, přesilovka Hradce Králové odstartuje po komerční pauze.
32:57
Rákos to před Rybárem možná trochu překombinoval a místo střely přihrával snad přes tři hokejky. Teď už drží puk za Hrubcem rozvážný Krajíček.
32:28
Pláňkova střela od modré čáry sestřelila před Hrubcem jednoho z třineckých obránců. Následně se Královéhradečtí sami vyhnali ze třetiny.
31:48
Hned po vhazování se do puku na modré čáře opřel Nosek, jehož ránu nepříjemně přizvedl Jarůšek. Rybár však máchl lapačkou a přerušil hru.
31:44
Hrubec vytěsnil nenápadné nahození od Newtona a Třinec vyrazil do brejku. Netík si zpracoval těžkou přihrávku od Marka Růžičky a střílel jen do Rybárovy výstroje.
31:23
Bednář zachytil ve středním pásmu odražený puk a rychle chtěl přejít do útoku. Jenže Kukumberg se ještě nestihl vrátit a rozhodčí zapískali ofsajd.
30:36
Nosek nepustil přihrávku od mantinelu před branku a Dravecký dostal kotouč do středního pásma. Pavlík jej nedokázal na hrazení zachytit.
29:50
Jarůšek okamžitě z protiútoku pronikl až do oblasti mezi kruhů, ale netrefil branku. Puk si potom našli třinečtí obránci.
29:44
M. Doudera vyslal svým obloučkem po levé straně do úniku Martina Růžička, jenž nechal puk za sebou. Střídající Kane už se nemohl zapojit do hry.
28:47
Krajíčka po vhazování překvapil odraz kotouče, a tak Bednář přihrál na modrou čáru Dietzovi. Jeho rána ale až na Hrubce neprošla.
28:36
Bednář si zpracoval puk na levém křídle a pohotově vypálil švihem. Hrubec udržel kotouč ve výstroji, rozehrát by nestihl.
28:05
Akce Hradce Králové skončila nahozením na Hrubce, jenž podržel puk v lapačce. Pokračovat se bude po komerční přestávce.
27:55
Rybár sklepl nahození od Ocelářů pro Pavlase, který vyváží puk do středního pásma. Třinečtí hokejisté stihli vystřídat.
26:59
Třinec je v plném počtu a Hrňa se po levém křídle hned protlačil do zajímavé šance. Před Rybárem už ale na minimálním prostoru nezvládl přesně zakončit.
26:35
Ocelářům se několikrát za sebou podařilo vyhodit puk z obranného pásma. Vypadá to, že se v oslabení dokáží ubránit.
25:50
Třinečtí přečkali další nebezpečnou střelu Knotka, kterou vytěsnil Hrubec, a také pokus Gregorce. Hra byla přerušena u Hrubce.
25:15
Bednář přihrál křížem útočného pásma Knotkovi, jehož nahození tečoval Köhler. Hrubec rychle zareagoval a vyrazil kotouč k mantinelu!
24:43
Východočechům se povedlo vykoledovat si faul. Lukáš Krajíček (TRI) oslabí své mužstvo na dvě minuty, a to kvůli sekání.
24:26
Linhart srazil Štajnochův pas k mantinelu a po delší době se hra na chvilku drží okolo Hrubcovy branky. Hradec Králové se snaží dostat puk pod kontrolu.
23:56
Martin Růžička nezachytil uprostřed kluziště Rothovu přihrávku, ale puk tečoval Knotek. Oceláři se rychle vrhají do napadání soupeře.
23:29
Oceláři jdou po aktivním startu do druhé třetiny zcela po zásluze do vedení! Nosek přihrál od vlastní modré čáry přímo do jízdy MARTINU ADAMSKÉMU, jenž se na levé straně vysmekl Kukumbergovi s Pláňkem a trefil se přesně do levého horního růžku. Tady mohl Rybár jen pramálo udělat – 2:1! Asistence: David Nosek, Milan Doudera.
22:58
Slezané hrají s kotoučem na holi a neustále se snaží proniknout do útočného pásma. Mountfield se na startu druhé části soustředí na bránění.
22:23
Marek Růžička vzadu šikovným a drzým obhozením nastartoval Rotha. Ten objel Rybárovu bránu, ale M. Doudera si pak jeho tečovanou přihrávku nezpracoval.
21:43
Dravecký to vzal nakonec na sebe a protáhl se po pravé straně až před Rybára. Královéhradecký gólman zasáhl jak proti němu, tak proti tvrdé ráně Hrni z mezikruží.
21:22
Začátek první třetiny je z obou stran plný nepřesností. O kotouč se bojuje především ve středním pásmu, získal jej Dravecký.
20:45
M. Doudera si při rozehrávce ideálně neporozuměl s Kanem a Oceláři o puk přišli. Krajíček si vzápětí v poklidu poradil s Dejem.
20:26
Nahození Pláňka letělo zpoza červené čáry, a tak rozhodčí odpískali zakázané uvolnění. Oceláři mohou vystřídat, čehož využívají.

Trestné minuty: 2 – 2
Utkání Třince s Hradcem Králové začalo velmi svižně a v prvních dvou minutách padly dvě branky. Skóre otevřel po šestadvaceti sekundách Džerinš, jenž doklepl do branky tečovanou Vydareného střelu. Třinec zareagoval o minutu později, bekhendový blafák dotáhl před Rybárem k dokonalosti Dravecký. Ani jedno z mužstev v dalších minutách nedokázalo potrestat vyloučení toho druhého, přestože obě přesilovky vypadaly na oko velmi povedeně.

Druhou polovinu první třetiny otevřel velkou šancí Mountfield. Džerinš v přečíslení přihrál přes Rothovu hůl na Köhlera, který však netrefil puk z prvního doteku ideálně a nechal vyniknout přesunujícího se Hrubce. V dalších minutách si Oceláři několikrát vytvořili zajímavý nápor, nicméně bez gólového vyjádření. Netík nedokázal dorazit do branky skákavý puk, Maroszovu střelu zase vyrazil skvěle chytající Rybár. V dalších dvou dějstvích se máme na co těšit.
Další třetina začne přibližně v 15:51.
20:00
19:52
Po zakázaném uvolnění Hradce Králové ještě jedno vhazování před Rybárem. Po jeho pravici zkříží hole Marosz a Džerinš.
19:25
Bednářovi v dobré pozici před Hrubcem utekl puk, na opačné straně přihrál Petružálek nepřesně Rákosovi. Běží poslední minuta první třetiny.
18:57
Martin Růžička pronikl mezi kruhy a svižnou střelou prozkoušel pozornost Rybára. Slovenský brankář se už rozchytal a předvádí velmi dobrý výkon.
18:25
Knotek zachytil rukavicí nedůrazné vyhození třineckých obránců, ale kotouč mu odskočil od hole. Nyní už hrají zase Oceláři.
17:56
Netík si u branky vyměnil puk s Markem Růžičkou a po několika obloucích z otočky vystřelil. Rybár vytěsnil kotouč do rohu.
17:24
Další povedený zákrok slovenského gólmana. Rybár chytil střelu M. Doudery do lapačky, vhazuje se vedle královéhradecké brány.
16:54
M. Doudera postrčil puk po hrazení do přečíslení na Marosze s Hrňou. Marosz zvolil střelu okolo Vydareného, Rybár byl připraven.
16:30
Rybár trochu zaváhal a vypadlo mu skákavé nahození M. Doudery. Měl však spoustu času, aby puk napodruhé raději přikryl lapačkou.
15:57
Petružálek vyrazil na zteč středem kluziště a donutil Rybára k zákroku. Následně byl sražen na led Štajnochem, kterého rychle odstrkával Redenbach.
15:44
Hra byla přerušena kvůli postavení mimo hru v podání Hradce Králové. První třetina bude dohrána po komerční pauze.
15:33
Kane s Rothem podnikli výpad do královéhradecké obrany a chytrá přihrávka druhého jmenovaného skončila až u Rybára. Ten vykopl puk do rohu.
15:16
Po zakázaném uvolnění Třince dostávají Východočeši šanci usadit se před Hrubcem. Na buly změří síly Kane s Džerinšem.
14:54
Teď už se hosté přeci jen dokázali vymanit a posunuli hru až na útočnou modrou čáru. Šimánka tam v osobním souboji předčil Dravecký.
13:54
Po dalším nahození před branku se kotouč odrazil k Netíkovi, ale ten nedokázal skákavý puk dopravit za Rybára. Horké chvilky pro Hradec Králové.
13:24
Hra teď nabrala velmi dobrý spád a Oceláři mačkají Mountfield před Rybárem. Nosek ani Klimenta se svými pokusy neuspěli.
12:51
Rákos se šikovně protáhl mezi dvěma obránci, ale ve finální fázi už mu puk odskočil. Odrazil se však přímo k Linhartovi, jehož střelu musel Rybár likvidovat betonem.
12:13
Dragoun obral o puk ve středním pásmu Kanea a Třinec zrovna střídal. Do šance se proto dostal Knotek, nicméně jeho pokus byl sražen vedle.
11:25
Džerinš s Köhlerem ujížděli ve dvou proti Rothovi a Lotyš dokázal přihrát Köhlerovi před odkrytou bránu. Jenže Hrubec se senzačně přemístil a zachytil střelu do lapačky!
11:16
Newtonovo nahození minulo třineckou bránu a Oceláři vyrazili dopředu. Klimentova přihrávka skončila jen v lapačce Rybára.
10:34
Petružálek si na pravé straně skvěle vyměnil puk s Galvasem a Noskem a rázem jel zprava sám na Rybára. Slovenský brankář puk vyrazil.
10:04
Hra se okamžitě po vhazování přesunula před Hrubce, který musel podržet puk před Jarůškem. Vhazuje se tedy u brány Ocelářů.
09:54
Rybár polapil Kaneovu střelu z větší vzdálenosti a bude se vhazovat po jeho pravici. Na buly jdou Redenbach a Knotek.
09:20
Adamský si skvěle zpracoval vzdušnou přihrávku a postupoval s Martinem Růžičkou do přečíslení. Jenže nedokázal přihrát přes Vydareného.
08:57
Dravecký musel na modré čáře počkat na návrat Marosze z ofsajdu, a tak domácím přechod do útočného pásma nevyšel.
08:33
Gregorcova rána minula třineckou branku a Oceláři jsou v plném počtu. Netík vytáhl kotouč do středního pásma, Třinec střídá.
07:48
Roth s Linhartem zpomalili Kukumberga a později obrali o kotouč Picarda. Vyhození po mantinelu proskákalo pryč ze třetiny.
07:12
Slovinský bek Gregorc se prezentoval další pohotovou přihrávkou na Knotka a Hrubec se musel mít opět na pozoru. Nebezpečnou ránu vyrazil vyrážečkou do ochranné sítě.
06:49
Gregorc nabil na modré čáře Knotkovi, jehož tvrdá rána prolétla okolo M. Doudery až na bránu. Hrubec ukryl puk jistě ve výstroji.
06:31
Východočeši vyrazili hned po vypršení trestu Knotka do útoku a Třinečtí si při bránění Bednáře se Šimánkem pomohli faulem. Jakub Petružálek (TRI) je potrestán dvěma minutami za podražení, přesilovka začne po komerční přestávce.
05:47
Roth si na modré čáře nezpracoval skákavou přihrávku od Martina Růžičky. Utíkají poslední sekundy přesilovky, zdá se, že se Mountfield ubrání.
05:17
Dravecký si sjel mezi kruhy, zamíchal s kotoučem a vypálil. Pro Rybára to nebyl bůhvíjak těžký zákrok a povedlo se mu přerušit hru.
04:56
Oceláři pokračují v náporu, ale zatím nejsou schopni vytvořit si gólovou příležitost. Hrňova přihrávka na Krajíčka byla nepřesná.
04:36
Zdlouhavá třinecká kombinace skončila střelou Hrni od modré čáry. Jenže tuto střelu nedopatřením srazil mimo Dravecký.
03:58
Třinec si zahraje první přesilovou hru. Tomáš Knotek (HKM) to u mantinelu přehnal s agresivitou a odsedí si dvě minuty za napadení.
03:49
Adamského přihrávka na Martina Růžičku před brankou neprošla, sáhl do ní totiž Bednář. Oceláři rozehrávají v obranné třetině novou akci.
03:25
Po nahození od Galvase nebezpečně střílel Adamský a dorážel Kane. Rybár byl i napodruhé připraven a podařilo se mu udržet puk ve výstroji.
02:30
Mladý útočník Pavlík dokázal proniknout do útočného pásma, ale tam se octl v obležení třineckých hráčů a o kotouč byl připraven.
01:59
Třinečtí přečetli Dragounovu přihrávku a vyrazili do rychlé protiakce. Netík se protáhl po pravé straně, ale střílel nepřesně.
01:35
Třinec se však dokázal rychle vzpamatovat a devětašedesát sekund po prvním gólu vyrovnává! Marosz získal puk u mantinelu a přihrál mezi obránce VLADIMÍRU DRAVECKÉMU. Slovenský útočník se protáhl před branku a bekhendový blafák zakončil přesnou střelou – 1:1! Asistence: Rostislav Marosz, David Nosek.
00:56
Oceláři jsou na začátku utkání jako opaření horkou vodou. Mountfield se dostal do další šance, ale Dej před Hrubcem promáchl.
00:26
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec Králové otevírá skóre již po šestadvaceti sekundách! Mountfield se usadil v útočném pásmu a vypracoval si střeleckou pozici na modré čáře. Vydareného tečovaná střela propadla Hrubcovi mezi betony a ANDRIS DŽERINŠ doklepl puk do brány – 0:1! Asistence: René Vydarený, Bedřich Köhler.
00:01
Početná skupina fanoušků z Hradce Králové už přivítali své oblíbence, kteří budou hrát v černých dresech. Oceláři za malou chvíli nastoupí v bílém.
Diváci si prohlédli video-mapping na ledové ploše a nyní už jsou natěšeni na nástup hokejistů. Utkání začne za dvě minuty.
Rozbruslení skončilo, ledová plocha nyní patří rolbám. Tribuny se začínají plnit.
Také Hradec Králové nastupuje se stejnou dvojicí gólmanů jako před dvěma dny proti Olomouci. Od první minuty bude chytat slovenský brankář Patrik Rybár, na šanci bude čekat náhradník Jaroslav Pavelka. Mimo hru je stále nemocný gólman Ondřej Kacetl.

První tři obranné dvojice ponechal kouč Sýkora beze změny, na místě sedmého beka Zdeňka Čápa vystřídal Aleš Pavlas. V útoku se nic nemění, čtyři formace zůstávají pospolu. Mountfield nadále postrádá zraněného reprezentanta Rudolfa Červeného.
V třineckém týmu došlo oproti poslednímu utkání v Brně k několika změnám. Co se však nemění, to je post prvního brankáře, který bude nadále hájit Šimon Hrubec. Náhradníkem je Slovák Peter Hamerlík. Sedmička obránců hraje rovněž ve stejném složení jako proti Kometě, trenéru Kýhosovi chybějí Josef Hrabal a Bohumil Jank. Změny nastaly v útoku.

Redenbach s Petružálkem se přesunuli k Rákosovi do první řady, ze sestavy totiž kvůli zranění vypadl Kamil Kreps. Z důvodu střevních potíží nebude hrát ani kapitán Zbyněk Irgl, kterého nahrazuje ve druhém útoku s Adamským a Kanem Martin Růžička. Někdejší reprezentační útočník se vrací po více než dvou měsících, kdy léčil následky otřesu mozku. Novou lajnu vytvoří Klimenta, Netík a Marek Růžička, jenž se vrací na pomoc z farmy ve Frýdku-Místku.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Krajíček, Galvas (A), Nosek, L. Doudera – Rákos, Redenbach, Petružálek (A) – Adamský (C), Kane, Martin Růžička – Dravecký, Marosz, Hrňa – Klimenta, Marek Růžička, Netík.
Trenér: Vladimír Kýhos.

Mountfield HK: Rybár (Pavelka) – Vydarený (A), Pláněk, Dietz, Gregorc, Newton, Štajnoch, Pavlas – Šimánek (A), Džerinš, Köhler – Dej, Kukumberg, Bednář (C) – Picard, Knotek, Jarůšek – Pavlík, Dragoun, Nedvídek. Trenér: Václav Sýkora.

Rozhodčí: René Hradil, Adam Kika – Vít Lederer, Jiří Gebauer.

ABSENCE

Třinci chyběli v Brně obránci Josef Hrabal a Bohumil Jank. Do zápasu nezasáhl ani Martin Růžička, který se stal zotavuje po následcích otřesu mozku. Hradci Králové scházeli v zápase proti Olomouci nemocný brankář Ondřej Kacetl a zraněný útočník Rudolf Červený.

TÝMOVÉ STATISTIKY

Stále dokola platí, že Třinečtí hrají oslabení nejlépe z celé soutěže. Oceláři ubránili 88,89 % přesilovek soupeře. Na vhazování je Třinec druhý nejúspěšnější po Liberci, a to díky 53% úspěšnosti. Spolu se Zlínem je Třinec nejméně trestaným mužstvem extraligy s počtem 520 trestných minut.

Ve statistice týmového Radegast indexu patří Ocelářům se ziskem 1 749 bodů druhé místo za suverénně vedoucími Vítkovicemi. Hradec je s 1 707 na dělené třetí a čtvrté příčce se Spartou. V Radegast indexu jednotlivců jsou z obou týmů nejvýše desátý Bedřich Köhler a dvanáctý Josef Hrabal.

Hradec Králové má velmi dobré přesilovky a s 20,1 % využití mu v této statistice patří třetí pozice. Co se týče oslabení, tak tam drží Mountfield páté místo s 84,95% úspěšností v početní nevýhodě. S počtem 433 trestných minut je pak Hradec Králové třetím nejslušnějším týmem soutěže.

MOUNTFIELD HK
4. místo, 86 bodů, skóre 154:117

Po vlažném startu do letošní sezony se postupem času Mountfield rozjel naplno a zařadil se do okruhu favoritů na zisk mistrovského titulu. Tým pod vedením ostříleného kouče Václava Sýkory zažehnal na konci ledna lehkou krizi, kdy ztratil čtyři z pěti zápasů, a závěr základní části už zvládá skvěle. Z posledních šesti kol má Hradec Králové čtrnáct bodů. Po reprezentační přestávce zvítězil Mountfield na Spartě a doma s Plzní. Poté sice v těsném utkání nestačil na Bílé Tygry, ale v pátek už zase zdolal Olomouc, byť až po prodloužení. Aktuálně bojují Východočeši o čtvrté místo s Litvínovem, třetí Sparta se drží na dohled čtyř bodů.

Poslední utkání Hradce Králové:

49. kolo, pátek 24. února, 18:00, Hradec Králové:
Mountfield HK – HC Olomouc 4:3 pp (1:1, 2:0, 0:2 – 1:0)
Branky a asistence: 2. Picard, 21. Bednář (Gregorc, Dietz), 35. Jarůšek (T. Knotek, Picard), 64. T. Knotek (Bednář, Picard) – 11. Jaroměřský (Ondrušek, Holec), 50. Vyrůbalík (Škůrek), 60. Burian (J. Knotek, Vyrůbalík). Diváci: 5 564 (81 % celkové kapacity).

Sestava Hradce Králové: Rybár (Pavelka) – Pláněk (A), Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Köhler, Džerinš, Šimánek (A) – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – Nedvídek, Dragoun, Pavlík. Trenér: Sýkora.