Třinec - Zlín: Martin Adamský vstřelil gól na 7:1

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji příjemný večer a příště se těším, na počtenou!
Třinec si díky dnešnímu drtivému vítězství upevnil vedoucí příčku v tabulce, ale Kometa, která ztrácí čtyři body, má dvě utkání k dobru. Právě do Brna povede další cesta Ocelářů, na třaskavý souboj se fanoušci extraligového hokeje mohou těšit v neděli 20. listopadu v 17:20. Zlín prohrál počtvrté v řadě a v tabulce zůstane dvanáctý. Za dva dny budou ševci od 15:30 hostit chomutovské Piráty.
Statistiky po skončení utkání:

Střely: 36 (9, 14, 13) – 26 (8, 7, 11)
Střely mimo: 18 (8, 8, 2) – 6 (1, 3, 2)
Hity: 9 (3, 3, 3) – 10 (3, 2, 5)
Vhazování: 37/64 (10, 15, 12) – 27 (14, 8, 5)
Úspěšnost na vhazování: 58 % – 42 %
Trestné minuty: 4 (0, 2, 2) – 12 (2, 6, 4)
Nejlepší hráči utkání:

Martin Adamský – TRI (2+0)
David Šťastný – ZLN (1+0)
Do třetí části vstupovali Oceláři s náskokem šesti branek a o vítězi už bylo s největší pravděpodobností rozhodnuto. Zlínu se povedlo po pěti minutách zaznamenat alespoň čestný zásah, po dlouhé přihrávce od Horáka prostřelil Hamerlíka Šťastný. O něco později neměli berani daleko k druhému gólu, Maruna však ani nadvakrát nedostrkal puk do branky.

Na opačné straně střílel Irgl nejdříve do tyče a osm minut před koncem se podruhé v zápase prosadil Adamský. Třinecký forward dorazil za Štůralu střelu Polanského a zatloukl sedmý hřebíček do zlínské rakve. Hamerlíka mohli ještě překonat Vlach s Ondráčkem, ale nepovedlo se, a tak Třinec zvítězil 7:1.
59:39
Štůrala pokryl nahození L. Doudery od modré čáry, rozmíšku Žižky s Rákosem rychle ukončili rozhodčí. Dnešní utkání sleduje 4 993 diváků.
59:10
Vlach byl v útočné třetině dřív než Říčka s kotoučem, a tak zastavil berany ofsajd. Do konce utkání chybí už jen padesát sekund.
58:24
Irgl se neprotlačil ke střele a Zlínští poté vyhodili puk z obranného pásma. Hraje se velmi plynule, v posledních minutách se příliš nepřerušuje.
57:46
Dravecký se po přihrávce od Marosze prodral do útočného pásma, ale pak přihrál Martinu Růžičkovi na paty.
57:22
Hrabal zastavil Veselého a přihrál za Hamerlíkovu bránu Adamskému. Teď už je jasné, že se utkání z povinnosti dohrává.
56:23
Zatímco tribunami WERK ARENY probíhá mexická vlna, tlačí se Zlín dopředu. Ani Říčkova rána z mezikruží ale nenalezla cíl.
55:57
Oceláři jsou v plném počtu, oslabení přečkali bez inkasované branky. Maruna střílel po průniku z levé strany nepřesně.
55:32
Horákovo nahození Hamerlíkovi vypadlo a situace zaváněla druhým zlínským gólem. Vlachovi se ale nepovedlo prostrčit puk na volného Ondráčka!
54:56
Po minutě přesilovky se ševci usadili v útočném pásmu. Hamerlík vykopl Blaťákovu střelu od modré čáry betonem, Šťastný nedokázal tečovat.
54:24
Martin Růžička ujel zlínské obraně, ale přes Kotvana vystřelil pouze mimo branku. Oceláři se dostali k odraženému puku.
53:42
Po poslední komerční přestávce si Zlín zahraje v početní výhodě. Tomáš Linhart (TRI) je vyloučen na dvě minuty za držení hole.
53:06
Kubiš zůstal naprosto zapomenutý za třineckou obranu, ale nezpracoval si puk po přihrávce od Šťastného. Později Hamerlík vyrazil Kotvanovu střelu.
51:58
Třinec právě vstřelil branku!
Třinec využívá přesilovku a poprvé v zápase překonává Štůralu! Zlínský gólman vyrazil Noskovu ránu od modré čáry a poradil si také s dorážkou Polanského. Jenže na další pokus MARTINA ADAMSKÉHO už byl krátký, třineckému útočníkovi stačilo k přidání druhého gólu v zápase trefit prázdnou branku – 7:1! Asistence: Jiří Polanský, David Nosek.
51:11
Pokračuje třinecká přesilovka v klasickém formátu, ale vhazuje se před Hamerlíkem. Slovenský gólman přerušil hru po nahození od Holíka.
50:55
Rothova střela z kruhu byla zablokována a Kubiš se vrátil zpět do hry. Útočný výpad Žižky v oslabení zastavili Petružálek s Hrabalem.
50:31
Početní výhoda Třince se na patnáct sekund zdvojnásobí. Také kapitán Ondřej Veselý (ZLN) je potrestán dvěma minutami za krosček.
49:58
Zlínu se daří držet hru daleko od Štůraly. Třinecká rozehrávka teď vyšla až na druhý pokus, Kreps veze puk dopředu po pravé straně.
49:24
Štůrala si poradil s Rothovou střelou od modré čáry a vyrazil puk před sebe. Nyní Oceláři pokračují v kombinacích okolo jeho branky.
48:46
Oceláři si po komerční pauze zahrají přesilovou hru, Pavel Kubiš (ZLN) odjel na trestnou lavici na dvě minuty za krosček.
48:35
Polanský do poslední chvíle čekal a míchal s pukem holi, než poslal libovou přihrávku na Irgla. Třinecký kapitán střílel z voleje do pravé tyče!
47:56
Kreps nedostal Irglovu přihrávku přesně na hůl a musel si puk ještě zpracovávat bruslí. Toho využil Veselý, jenž nakonec Irglův pokus zablokoval.
47:24
Hrabal si vyměnil puk s L. Douderou a vydal se do úniku po levé straně. Velmi záhy ho ovšem zastavil bránící Marušák.
46:36
Kubiš udělal před Hamerlíkovou bránou trochu průvan a třinecký brankář musel zasáhnout proti bekhendovému pokusu Maruny! Další střela zlínského útočníka mířila těsně vedle.
45:58
Vlachova přihrávka na Šťastného neprošla a Oceláři vyrazili do protiútoku. Hrňa se však po přihrávce M. Doudery nedokázal před brankou zorientovat.
45:24
Adamského střela z pravého křídla Štůralovi vypadla, ale puk přelétl zlínskou bránu a odrazil se od zad Horáka. Hra se posouvá do středního pásma.
44:57
Sýkora předal ve středním pásmu Adamskému, který nahodil puk po mantinelu. Kotvan teď o něj bojuje za bránou právě se Sýkorou.
44:13
Zlín právě vstřelil branku!
Na začátku třetí třetiny se Zlín dočkal čestného úspěchu a snižuje! Horákovu dlouhou přihrávku si napravo zpracoval DAVID ŠŤASTNÝ a nabruslil si s pukem na vrchol pravého kruhu. Střela pak Hamerlíkovi nepříjemně vylétla zpoza bránícího Linharta a zamířila k pravé tyčce – 6:1! Asistence: Oldřich Horák.
43:56
Dravecký si mezi kruhy zpracoval těžkou přihrávku od M. Doudery, ale na zádech měl Blaťáka, který vystrkal puk z pásma.
43:31
Bukarts si nezpracoval Říčkovu přihrávku a Zlín se před Hameríkem dlouho neudržel. Nosek zklidňuje hru za brankou.
42:45
Podruhé v krátkém čase rozehrál Zlín přes všechny čáry a nemůže vystřídat. Kubiš s Říčkou už jsou na ledě hodně dlouho.
42:26
Roth si vyměnil puk s Adamským a přihrával před bránu na Sýkoru. Slovenský útočník nedokázal prudký kotouč usměrnit na Štůralu.
41:51
Žižka zachytil Noskovo nahození a okamžitě posílal puk do jízdy Kubišovi. Ten si ale kotouč nezpracoval, a tak vše končí zakázaným uvolněním Zlína.
41:18
Oceláři se usadili před Štůralou, zlínský gólman pak zakryl volný puk lapačkou. Na buly po jeho pravici změří síly Kreps a Kubiš.
40:53
Ve třetí části se do hry dostává také sedmý obránce Třince L. Doudera. Teď čeká na své spoluhráče a veze puk za Hamerlíka.
40:16
Odstartovala třetí třetina. Marušák už nezachytil puk v útočné třetině, a tak museli berani kvůli hrozícímu ofsajdu vyklidit pásmo.
40:01
Statistiky po druhé třetině:

Střely: 23 (9, 14) – 15 (8, 7)
Střely mimo: 16 (8, 8) – 4 (1, 3)
Hity: 6 (3, 3) – 5 (3, 2)
Vhazování: 25/47 (10, 15) – 22/47 (14, 8)
Úspěšnost na vhazování: 53 % – 47 %
Trestné minuty: 2 (0, 2) – 8 (2, 6)
Druhá část byla jednoznačnou záležitostí pro třinecké Oceláře. Ti poprvé navýšili svůj náskok po sedmi minutách, když napálil Roth kotouč od Krepse z mezikruží přímo pod horní tyčku. Za čtyřiadvacet sekund bylo ve WERK ARENĚ ještě veseleji, Adamský totiž zacílil po přihrávce od Polanského přesně do růžku. Zlín si vyžádal oddechový čas, ale ani po něm nedokázal náporu Třince vzdorovat. Slezané se radovali z využité přesilovky, Rothovu ránu tečoval za záda Kašíka Linhart.

V další minutě byla na světě pátá branka Třince. Irgl prostrčil kotouč na Krepse, jenž se šikovně zbavil Říčky a i navzdory faulu zlínského útočníka dotlačil puk až za brankovou čáru. O minutu později prostřelil Kašíka po samostatném úniku Marosz a třetí gól ve třech minutách už zlínský brankář nerozdýchal. Po šestém inkasovaném gólu Kašíka vystřídal Štůrala. Uvidíme, zdali bude brankostroj Třince pokračovat i ve třetí periodě.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
40:00
39:39
Obě mužstva již hrají v plném počtu. Kubišova rána ani napodruhé neprošla na branku, tentokrát to bolestivě schytal Rákos.
38:58
Vlach si udělal prostor za bránou Hamerlíka a přihrál mezi kruhy Kubišovi. Jeho střelu však srazil k mantinelu Nosek.
38:33
Dosud se hrálo především před bránou Třince, ale ševci se ke střele nedostali. Sýkorův průnik po levé straně zastavil Holomek.
37:36
Přesilová hra Ocelářů záhy končí. Rastislav Špirko (TRI) je potrestán dvěma minutami za pád pod nohy Říčky. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
37:16
Střídající brankář Tomáš Štůrala (ZLN) nezačíná své působení na ledě zrovna nejlépe. Zlínský gólman vyjel za bránu, chyboval a podrazil Adamského. Dvě minuty za něj odpyká Roberts Bukarts.
36:20
Po delší době si připsal úspěšný zásah také Hamerlík. Třinecký brankář vykopl Bukartsův pokus, dorážku Říčky zablokovali obránci.
35:38
Libora Kašíka střídá v brance Zlína Tomáš Štůrala.
35:38
Šestá branka na sebe nenechala dlouho čekat, ševci jsou zralí na ručník. Honejsek ztratil kotouč ve středním pásmu a ROSTISLAV MAROSZ jel po přihrávce od Petružálka sám na branku. Nejproduktivnější hráč Třince našel mezírku mezi Kašíkovými betony a zvýšil na 6:0! Rozzlobený Honejsek vzteky přesekl hůl o tyčku vlastní branky. Asistence: Jakub Petružálek.
34:58
Příznivci Třince bouří, zatímco zlínský sektor utichl. Na Ocelářích je vidět velký hlad, hned po vhazování se znovu tlačí dopředu.
34:40
Rázem je to o pět branek, zlínská hra se ve druhé třetině naprosto rozsypala! Irgl udělal u mantinelu prudkou brzdu a prostrčil kotouč na KAMILA KREPSE. Ten se zbavil bránícího Říčky a se štěstím dopravil puk až za Kašíka, ačkoliv byl faulován – 5:0! Asistence: Zbyněk Irgl.
33:42
Třinečtí dokonale uspali bránící čtyřku Zlína, poprvé v zápase využívají přesilovku a přidávají čtvrtý zásah! Martin Růžička poslal přesnou žabičku na modrou čáru, odkud vypálil Roth. Mezi kruhy jeho ránu ještě tečoval mimo Kašíkův dosah TOMÁŠ LINHART – 4:0! Asistence: Vladimír Roth, Martin Růžička.
33:01
Zlín bude pokračovat ve čtyřech také po komerční přestávce. Jiří Marušák (ZLN) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
32:57
Hosté už jsou v plném počtu, ale hlavní rozhodčí má zvednutou ruku a znovu se bude vylučovat na zlínské straně. Marosz drží puk v útočné třetině.
32:27
Kašík odolal proti střeleckým pokusům od Linharta, Draveckého i Rotha. Po střele třetího jmenovanému už udržel puk a přerušil hru.
31:58
Dravecký pronikl po pravém křídle a bekhendem nahazoval kotouč před bránu. Holomek jej se štěstím srazil vedle Kašíka.
31:37
Irgl sáhl do Hrabalovy střely, ale nedokázal umístit puk na Kašíka. Odražený kotouč vyhodil z obranného pásma Blaťák.
30:53
Pavel Kubiš (ZLN) podle rozhodčích faulován nebyl, při bránění se však on sám dopustil faulu. Zasáhl M. Douderu vysokou holí do obličeje a odsedí si dvě minuty.
30:34
Třinečtí obránci si s Kubišem poradili na hranici faulu, odražený puk nedokázal trefit Podešva. Kotvan napálil skákavý kotouč pro změnu mimo.
30:16
Hamerlík si poradil s bekhendovým pokusem Vlacha z těžkého úhlu. Zlínský útočník se pak poctivě vrátil a zablokoval střelu Polanského.
29:40
Rákos s Krepsem dostrkali puk před Kašíka, kde vznikla obrovská trma vrma. Zlín se však ubránil a sám vyráží dopředu po pravé straně.
29:28
Od čárového rozhodčího se puk odrazil zpět do útočného pásma Ocelářů, kterým byl po zásluze odpískán trochu kuriózní ofsajd. Komerční přestávka.
28:57
Třinecký tlak neustává a Oceláři přicházejí s dalšími šancemi. Marosz uvolnil Martina Růžičku, ale také ten střílel nepřesně.
28:17
Dravecký se prosmýkl za zlínskou bránou a přihrál do druhé vlny Noskovi. Tvrdá rána bývalého zlínského beka těsně minula Kašíkovu svatyni.
27:23
Zlín si po dvou slepených gólech Třince vybral oddechový čas. Nyní už se hráči obou mužstev vracejí, Kašík zůstává v brance, góly absolutně nešly na jeho vrub.
27:23
Za čtyřiadvacet sekund je tady třetí branka Slezanů! Okamžitě po vhazování se Oceláři vrátili do útočného pásma a Polanský nabil kotouč na vrcholek levého kruhu MARTINU ADAMSKÉMU. Útočník s číslem třiaosmdesát se z prvního doteku trefil do horního růžku – 3:0! Asistence: Jiří Polanský, Milan Doudera.
26:59
Třinečtí udeřili z protiútoku a navyšují svůj náskok! Kreps se na pravém křídle zbavil Blaťáka a namířil si to na střed kluziště. Poté posunul puk najíždějícímu VLADIMÍRU ROTHOVI, a ten jej nechytatelně napálil přesně pod břevno! Přesunující se Kašík byl zcela bez šance – 2:0! Asistence: Kamil Kreps, Tomáš Linhart.
26:24
Vlach šikovně tečoval Horákovo nahození od modré čáry, nicméně Hamerlíka neohrozil. Kotouč provětral boční síťku.
25:49
Marosz přihrál přes celé kluziště rozjetému Draveckému, jenž se pokusil překvapit rychlou střelou přes Marušáka. Nemířil však přesně.
25:22
Polanský nakonec dostal puk od mantinelu na Sýkoru, který však bez cizího přičinění napálil kotouč do ochranné sítě. Později zasáhl Kašík proti Hrňovi.
24:54
Polanský vyhrál vhazování ze středního pásma přímo dopředu a Adamský se vydal napadat Horáka. Oceláři z toho těží pobyt v útočném pásmu.
24:25
Rákos u mantinelu zachytil nedůrazné Marušákovo vyhození, ale poté nedokázal kotouč nasměrovat na bránu. Hraje se ve středním pásmu.
23:59
Marosz se nakonec natlačil před bránu, ale překážel Kašíkovi, který se skácel k ledu. Třinci bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
23:32
Dravecký dostal puk do útočné třetiny a podstoupil u hrazení tvrdý souboj se Žižkou. Nyní v jeho práci pokračuje u mantinelu Marosz.
22:54
Berani se ovšem dokázali vymanit a sami zahrozili. Podruhé ve druhé části musel Hamerlík zasahovat proti Říčkovi, tentokrát mu kotouč vypadl mimo branku.
22:24
Roth vyvezl puk od mantinelu, jenže pak v dobré pozici přestřelil. Čtvrtý útok Třince dostává agresivním napadáním Zlínské opět pod tlak.
21:52
Kubišovi utekl puk v útočné třetině, Rákos byl zase zastaven už ve středním pásmu. Kašík přerušil hru zákrokem po střele Krepse.
21:23
Kašík vyrazil Hrabalovu dělovku jen před sebe, ale dokázal si poradit také s dorážkou od Draveckého. Oceláře vrací do pásma Marosz.
20:32
Po několika odrazech se znovu ke střele zprava probojoval Bukarts. Hamerlík nepustil za svá záda ani pokus lotyšského útočníka.
20:07
Druhou třetinu začal svižným způsobem Říčka. Dojel volný puk na pravé straně a přes Linharta vypálil na branku. Hamerlíkovi kotouč nevypadl.

Trestné minuty: 0 – 2
Máme za sebou první třetinu duelu mezi Třincem a Zlínem, v němž domácí Oceláři vedou o jednu branku. Již v šesté minutě se octl v zajímavé příležitosti Irgl, ale po Krepsově nabídce střílel v dobré pozici mimo. V jedenácté minutě zaměstnal Kašíka Roth, k překonání zlínského gólmana však nedošlo. Na opačné straně se musel Hamerlík vytáhnout proti pokusu Horáka.

Ve druhé polovině úvodní periody dostal Třinec svého soupeře pod menší tlak a vytěžil vedoucí branku. Po neproměněných šancích Irgla a Rákose se poprvé v sezoně gólově prosadil Sýkora. Ten trochu šťastným způsobem přetlačil Blaťáka a sklepl za Kašíkova záda Polanského přihrávku. V závěru první třetiny nevyužili Oceláři první přesilovku, a tak zůstává Zlín v kontaktu.
Další třetina začne přibližně v 17:51.
20:00
19:52
Třinec je sice v útočném pásmu, ale zdaleka nemá puk pod kontrolou. Ondráček se za chvilku vrátí na led a první část skončí.
19:13
Ocelářům zatím první přesilovka nevychází podle představ. Na začátku poslední minuty úvodní třetiny spěchá do souboje s Blaťákem Špirko.
18:29
O něco později Říčka dokonce vyvezl kotouč až do útočné třetiny a vystřelil. Roth jeho střelu přibrzdil a umožnil Hamerlíkovi pohodový zásah.
18:23
Roth nevyužil dobré střelecké pozice a odvezl puk do strany. Přihrávku mířící před bránu poté srazil k mantinelu bránící Říčka.
17:55
Dobrým napadáním ale Třinec získal puk zpět, a Martin Růžička si navíc vykoledoval faul. Jiří Ondráček (ZLN) je potrestán dvěma minutami za sekání.
17:32
Marosz dojel odražený kotouč v rohu kluziště, kde ovšem narazil na Blaťáka. Zkušený obránce Zlína situace zvládl a postrčil puk Marušákovi.
16:58
Slezané tak dokonale využili chvilkového náporu k vstřelení první branky. Na druhé straně zasáhl Hamerlík betonem proti ráně zprava.
16:21
Oceláři potrestali zlínskou chybu v rozehrávce a jdou do vedení! Vlachovi odskočil puk od hole, čehož mistrně využil Polanský. Zavezl kotouč před bránu a přihrál JÁNU SÝKOROVI, který jej ze souboje s Blaťákem uklidil do odkryté klece! První gól v sezoně pro slovenského útočníka – 1:0! Asistence: Jiří Polanský.
15:56
A další dobré šance Ocelářů! Irglovi se nejdříve nepovedlo dorazit Krepsovu střelu, o něco později pálil z mezikruží těsně vedle Rákos!
15:24
Irgl se pomalu dostával do samostatného úniku, ale Kotvan mu vydržel viset na zádech a ve finální fázi zablokoval pokus třineckého kapitána.
14:59
Dravecký stihl poslat puk pod tlakem do útočné třetiny. Vysoký oblouček se odrazil od tvrzeného skla a Kreps může pokračovat ve hře.
14:32
Marosz zavezl puk do útočného pásma, udělal si prostor a přihrál Hrabalovi. Jeho ránu od modré čáry schytal bránící Gago.
13:59
Hra se trochu zasekla u mantinelu mezi střídačkami, nyní už se hraje před Hamerlíkem. Třinecký brankář vyrazil Horákův pokus.
13:32
Nosek ometl v nouzi puk o mantinelu a pouze jej vyhodil do středního pásma. Hrňa protečoval přímo na hůl hostujícího Blaťáka.
12:42
Čtvrtá formace Třince dostala Zlín pod tlak. Polanský si poradil v těžké situaci a přikopl puk Sýkorovi, jehož ránu vytěsnil Kašík betonem.
12:13
Na opačné straně přikryl Kašík volný kotouč a rozhodl se nerozehrávat. Po komerční pauze se bude vhazovat před bránou Zlína.
12:03
Hrabal tečoval Marunovo nahození mimo branku, proti Gagovi už ale musel zasahovat slovenský brankář v domácích službách.
11:43
Podešva zmátl třineckou obranu rychlou změnou směru a uvolnil před bránou Ocelářů Horáka! Hamerlík jeho nebezpečný pokus podržel.
11:16
Hamerlík zastavil nahození Veselého, ale jelikož se zlínský kapitán hned vydal napadat, neměl příliš času na rozehrávku a raději přerušil hru.
10:54
Třinečtí zvládli vystřídat a udrželi při tom útočnou třetinu. Maroszovu střelu z levého křídla udržel zlínský gólman s vypětím všech sil ve výstroji.
10:35
Špirko s Petružálkem zakroužili v rohu kluziště a druhý jmenovaný pak přihrál do velké šance Rothovi! Proti němu však výborně zasáhl Kašík.
10:15
Roth zkrotil neposedný puk, pak ovšem rozehrál nepřesně na zakázané uvolnění. Na buly před Hamerlíkem se rovnají Špirko a Gago.
09:50
Šťastného výpad skončil střelou do chráničů bránícího M. Doudery. Po úmyslném ofsajdu Moravanů se vhazuje před Kašíkem.
09:13
Kreps se mezi kruhy natlačil k volnému puku, ale bekhendem střílel pouze mimo. Kotvan drží puk za brankou a čeká na dostřídání.
08:48
Marušák si nedokázal zpracovat průnikovou přihrávku od Kotvana. Galvas pak vyslal do úniku Rákose, jehož střela byla zablokována.
08:19
Holík neprostrčil puk přes modrou čáru, nicméně Nosek napálil skákavý puk daleko vedle Kašíkovy brány. Na druhý pokus už Zlín rozehrál lépe.
07:53
Marosz se proháčkoval přes střední pásmo a zaměstnal Kašíka lehkou střelou. Zlínský gólman jistě zakročil lapačkou a přerušil hru.
07:35
Útočnou akci Třince zastavil ofsajd a je tady komerční přestávce. Na začátku první třetiny je utkání vyrovnané, v největší šanci střílel vedle Irgl.
06:57
Oceláři posunuli hru zpět do útočného pásma, nad kterým se pomalu zaplňuje sektor hostí. Zlínští příznivci dorazili s menším zpožděním, o to razantněji ovšem začali povzbuzovat.
06:24
Sýkora zastavil Šťastného přihrávku na Kubiše. Zlín se však v pásmu udržel a Hamerlík musel zasahovat proti nepříjemné střele Kotvana.
05:46
Žižka natlačil Linharta na třineckou branku, díky čemuž se dostal k volnému puku. Jenže právě Linhart pak jeho nahození srazil k mantinelu.
05:20
Kreps si na středu po přihrávce od mantinelu šikovně odstavil Blaťáka a posunul puk Irglovi. Ten ovšem v první velké šanci minul Kašíkovu branku!
04:26
Martin Růžička si zpracoval Linhartovu přihrávku až za modrou čarou, jednalo se o jasný ofsajd. Vhazuje se blíže obrannému pásmu Třince.
04:09
Slezané uspěli na buly a Martin Růžička předal puk Galvasovi, jehož ránu z pravého křídla vytěsnil Kašík vyrážečkou do ochranné sítě.
03:57
Kašík měl malinký problém po ráně Draveckého od modré čáry, ale nakonec puk za svá záda nepustil a nadvakrát jej přikryl.
03:31
Hrabal zpracoval puk na modré čáře a nahazoval Hrňovi na teč. Jeho spoluhráč kotouč netrefil a Zlín se potom dostal z obranného pásma.
03:13
Roth nezachytil puk u mantinelu, ale Oceláři se před Kašíka díky zakázanému uvolnění Zlína vracejí. Na buly jdou Špirko a Vlach.
02:51
Bukarts s Říčkou předvedli rychlou a přesnou kombinaci, na jejímž konci stála tvrdá Říčkova střela. Hamerlík udržel kotouč ve výstroji.
02:25
Krepsovu přihrávku nepustil za modrou čáru bránící Kotvan. Třinecký útočník se proto s pukem vrátil a přihrál dozadu na Noska.
01:49
Kubiš vnikl do útočné třetiny po pravém křídle, poté jeho ránu zablokoval Galvas. Šťastného pokus přizvedl Marosz do ochranné sítě.
01:31
Hamerlík odolal prvnímu menšímu tlaku ševců na jeho branku. Blaťák a Kubiš si nekomplikovali život, druhý jmenovaný pouze nahodil po mantinelu.
00:54
Souboj Špirka s Holíkem napsal svůj druhý díl o něco později za bránou Hamerlíka. Znovu uspěl zlínský útočník, jenže Horák modrou čáru neudržel.
00:13
Holík uspěl na úvodním vhazování a přehrál Špirka. Kotvanovi pak sice utekl puk a na chvilku se dostal pod tlak, nyní už se však hraje ve středním pásmu.
00:01
Hokejisté jsou na ledě, utkání za okamžik začne.
Možná je to částečně dáno problematickou dopravní situaci v třineckém okolí, ale tribuny jsou zhruba dvacet minut před začátkem utkání stále skoro prázdné. Týmy pomalu končí na rozbruslení, Oceláři budou hrát v bílých dresech, Zlín v modrém.
Také Zlín na postu prvního brankáře oproti duelu se Spartou měnil. Tomáše Štůralu nahrazuje obvyklá jednička Libor Kašík. Obrannou sedmičku ponechal trenér Vlach ve stejném složení, ani v Třinci nepočítá s Martinem Matějíčkem.

V útoku udělali ševci změnu na pomezí druhé a třetí řady. Veselý se posunul o patro výše a zahraje si s Vlachem a Honejskem. Opačným směrem k Podešvovi a Šťastnému putoval Kubiš. První a čtvrtá řada zůstávají stejné, Zlín dnes nepřivezl třináctého útočníka Jiřího Karafiáta.
Třinečtí udělali v sestavě hned několik změn. Po dlouhé době nahrazuje na postu prvního brankáře výborného Šimona Hrubce Slovák Peter Hamerlík, jenž si zachytá potřetí v sezoně. Ze sestavy obránců vypadl Bohumil Jank, s Noskem si ve třetím páru zahraje Galvas a L. Doudera nastoupí v roli sedmého beka.

Po zranění se vrací na led Erik Hrňa a rovnou nastoupí v elitní formaci po boku Petružálka se Špirkem. Marosz s Martinem Růžičkou byli proto posunuti k Draveckému. Tím pádem musel trenér Kýhos překopat i ostatní útočné řady a na sedmnáctiletého Jana Hladonika tentokrát místo nezbylo. Rákos a Kreps budou hrát s Irglem, Adamský a Polanský se připojují k Sýkorovi ve čtvrtém útoku. Ocelářům nadále chybí zraněný americký forward Cory Kane.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C) – Adamský (A), Polanský, Sýkora. Trenér: Vladimír Kýhos.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák (A), Horák, Žižka, Holomek, Bořuta – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Šťastný – Maruna, Gago, Ondráček.
Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Oldřich Hejduk – Vít Lederer, Jiří Gebauer.

ABSENCE

Na rozdíl od minulé sezony třinecké hokejisty v té letošní nijak početná marodka netrápí. Delší dobu jsou ze zdravotních důvodů mimo hru pouze útočníci Cory Kane a Erik Hrňa, kteří se však vracejí do tréninkového procesu. Zlínu chyběl v utkání proti Spartě akorát obránce Martin Matějíček, v útoku byli ševci kompletní.

TÝMOVÉ STATISTIKY

Třinečtí mají páté nejlepší přesilovky v soutěži, a to s 19,79 % využití. Ještě větší chloubou Ocelářů je však hra v oslabení. Slezané ubránili 89,77 % přesilovek soupeřů a v tomto ohledu jim patří vedoucí příčka.

S 220 trestnými minutami jsou Oceláři zároveň nejslušnějším mužstvem extraligy, v týmovém Radegast indexu jim zásluhou 851 bodů přísluší třetí místo.

Zlín je ve statistikách přesilovek průměrný, v oslabení jsou berani dokonce druhým nejhorším týmem s číslem 78,31 % ubráněných přesilovek soupeřů. S počtem 228 jsou pak Moravané třetím nejslušnějším mužstvem soutěže.

PSG ZLÍN
12. místo, 24 bodů, skóre 52:67

Jak už jsem níže zmínil, ševcům se v loňské sezoně povedlo v předkole play-off vyřadit Oceláře, přičemž jim ve vyřazovacích bojích vystavili stopku počtvrté za posledních pět let. Novou sezonu neodstartovali svěřenci kouče Rostislava Vlacha nejlépe a od počátku soutěže se perou s týmy na hraně desítky. Po reprezentační pauze zvítězil Zlín v Plzni, jenže v dalších třech duelech pokaždé prohrál. V posledních dvou kolech v Liberci a doma proti Spartě nevstřelili berani ani branku. V první čtvrtině základní části Zlín jako první mužstvo v letošní sezoně dokázal Třinec porazit.

Poslední utkání Zlína:

21. kolo, úterý 15. listopadu, 17:30, Zlín:
PSG Zlín – HC Sparta Praha 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a asistence: 14. Cingel (Mikuš), 19. Kudrna (Švrček), 31. Pech (Vrána, Hlinka), 58. Hlinka (Kumstát, Pech).
Diváci: 4 134 (59 % celkové kapacity).

Sestava Zlína: Štůrala (Kašík) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák (A), Horák, Žižka, Holomek, Bořuta – Říčka, Holík, Bukarts – Kubiš, Vlach, Honejsek – Veselý (C), Podešva, Šťastný – Maruna, Gago, Ondráček – Karafiát. Trenér: Vlach.