Vítkovice - Kometa Brno: O výhře domácích v prodloužení rozhodl Květoň

Z Ostravy je to pro dnešek už opravdu vše, mějte příjemný večer a užijte si následující víkend dle svých představ. Bude se těšit znovu brzy na počtenou.
I čtvrté vzájemné utkání skončilo pro tyto týmy jen těsně o gól a počtvrté v sezóně si výhru připisují vítkovičtí. Kometa domácí jednoznačně přestřílela, ale dnes jí stál v cestě pozorný Bartošák. Kometa tedy protahuje svou sérii, ve které nezískala plný počet bodů, naopak vítkovičtí potvrzují výhry ze Sparty a Hradce Králové. Vítkovičtí se na svém ledě představí až po reprezentační pauze 17. února.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Kucsera si vybruslil od mantinelu, nahrál DAVIDU KVĚTOŇOVI, který z prostoru mezi kruhy čistě prostřelil Vejmelku a přidává svému týmu prémiový bod – 3:2. Asistence: Lukáš Kucsera.
61:14
Vítkovičtí znovu v pásmu, hledají prostor ke střele.
60:51
Domácí na chvíli přesunuli hru k Vejmelkovi, ten ale zasahovat nemusel.
60:23
Brabenec si doslova pohrál s domácími hráči, objel si branku, dostal se před ní a ještě stačil zakončit k tyči, kde už si ho pohlídal Bartošák, to vše s dvěma hráči Vítkovic, kteří mu dýchali na krk.
60:01
Hráči Komety ve třetí části dokázali znovu vyzrát na domácího Bartošáka, a tím dovedli zápas alespoň do prodloužení. Střelecky byli aktivnější než domácí mužstvo, a to už by se v něčem projevit mělo. Budeme tedy pokračovat prodloužením.
1/3 – 9:8
2/3 – 9:15
3/3 – 4:14
60:00
59:52
Hrbas se dostal s pukem až k brance, ale puk mu utekl.
59:39
Vítkovičtí rozehrávají od Dolejše.
59:32
Ofsajd pro hosty.
59:01
Puk ve středním pásmu, oba týmy o něj bojují.
58:38
Tomi sebral ve svém obranné pásmu jednomu z brňanů kotouč, nahrál na Olesze, ale ten se ke střele nedostal.
58:21
Květoň vyšťoural puk u mantinelu.
57:45
Vítkovičtí jen zavezli puk do pásma, tak si jej přebrala Kometa.
57:28
Pokus Čermáka srazila hůl jednoho z domácích hráčů do ochranné sítě.
57:04
Zdráhalovi střela nesedla, brňané se přesunují k domácí kleci.
56:38
Hra se přelévá od branky k brance, obě mužstva chtějí ukončit zápas v řádné hrací době.
55:25
55:09
K vítkovické brance se pouští Čermák, ale vítkovičtí jej včas dostihli.
54:53
Postupně to zkusili Sloboda, Baranka i Kucsera, jehož pokus zadržel Vejmelka v lapačce.
54:25
Domácí rozjeli přesilovkový kolotoč, Vejmelka ve střehu.
53:58
Vítkovice se usazují v pásmu.
53:41
Dočekal se rozjel se svými spoluhráči do pásma, ale jeho pokus tlumí Bartošák v náruči.
53:25
Za hru vysokou holí je vyloučen hostující Gulaši.
53:25
V rohu u branky Komety došlo k faulu, následuje komerční přestávka.
53:19
Dnešní utkání sleduje 8 042 diváků.
52:35
Zakázané uvolnění Brna.
52:28
Kucsera střílel od kruhů, Němcovi se zamotal puk mezi brusle, a tak nemohl zkusit dostat puk do branky.
52:04
Květoň se snaží narušit brněnskou rozehrávku, ale neúspěšně.
51:30
Hra je přerušena pro přihrávku rukou.
51:16
Kometa právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Po nahrávce Kvapila se s přispěním tyče trefuje zleva HYNEK ZOHORNA a v táboře hostí je hned veseleji – 2:2. Asistence: Marek Kvapil, Kamil Brabenec.
50:55
Prudká přihrávka posílá vítkovické zpět ke své brance, je z ní zakázané uvolnění.
50:42
Závar před Bartošákem, puk se od jeho betonů odrazil pro prostoru, ve kterém nikdo nebyl.
50:04
Zdráhal s Balánem u branky, ale puk byl sražený nad Vejmelku.
49:50
Gulaši od modré pálil v rychlosti hodně mimo.
49:22
Němec si při postupu k brněnské kleci několikrát vyměnil puk s Kucserou, ale finální přihrávka jim nakonec nevyšla.
48:51
Další zásah pro vítkovického gólmana.
48:29
Vhazovat se bude u domácí branky, Bartošák schoval puk pod lapačkou.
48:14
Tybor zavezl puk až k brněnské kleci, ale byl osamocen a po chvíli o něj přišel.
47:38
Radim Zohorna se před brankou otočil, ale puk do branky nezametl.
47:09
Prudká střela Kováčika končí na Bartošákových betonech.
46:38
Na opačné straně mířil do gólmanovy lapačky Stastny.
46:20
Haščák sprintoval k vítkovické brance, ale byl vytěsněn do rohu.
46:12
Několik vítkovických pokusů šlo mimo, poslední střela ale končí ve Vejmelkově lapačce, následuje komerční přestávka.
45:47
Vítkovičtí se až nyní dokázali dostat z pásma a urychleně se přesunují.
45:20
Po odpískání vznikla u vítkovické branky valná hromada, která se postupně přesunula až k mantinelu. Sudí řeší celou tuto akci jen domluvou.
44:43
Kometa se prodrala k Bartošákovi, ten je ale pozorný.
44:06
Vítkovičtí před Vejmelkou, puk se zastavil těsně vedle tyče!
43:46
Výtisk se mohl dostat do šance, ale dohonil jej Gulaši, u mantinelu mu lehl na záda – Výtisk sice přišel o puk, ale udržel se i s Gulašim na zádech na nohou.
43:39
43:20
Domácí se přetahují o puk, vytěsnili jej alespoň do středního pásma.
42:58
Další vyhození vítkovické čtveřice.
42:40
Vítkovice posílají puk za brankou hostů.
42:17
Od modré to zkoušel Kvapil, ale nastřel jen tyč!!
41:50
Domácí soupeři za vlastní brankou kotouč nesebrali.
41:39
Za hákování je na trestnou lavici odeslán domácí Výtisk, hostující fanoušci touží po vyrovnání.
40:49
Vejmelka si pohlídal obě tyče, vítkovičtí končí v rohu.
40:28
Vítkovičtí se dostali k puku, budou rozehrávat.
40:15
Kometa vyhrála vhazování a dostává se do pásma.
40:01
Vítkovičtí ve druhé části strhli vedení na svou stranu, ale brňané nemají v plánu se jen tak vzdát, sice v této části nedali gól, ale přesto vítkovické přestříleli poměrem 15:9. Třetí část bude neméně zajímavá, pojďme se na ni podívat blíže, a to právě teď.
1/3 – 9:8
2/3 – 9:15
Další třetina začne přibližně v 18:46.
40:00
39:51
Olesz odehrává kotouč do středu kluziště.
39:38
Ofsajd tentokrát na straně hostů.
39:23
Vítkovice se drží v pásmu, Vejmelka ve střehu.
39:00
Ofsajd pro domácí mužstvo.
38:42
Vejmelka nemusel proto lehké střele Romana zasahovat.
38:26
Vítkovičtí berou kotouč a rozjíždějí útočnou akci.
38:00
Domácí gólman měl teď plné ruce práce, hosté ho rozhodně nešetřili.
37:19
Vítkovičtí na skok v pásmu, ale brňané vracejí hru před Bartošáka.
36:48
36:34
Po jedné ze střel se puk odráží od břevna vítkovické klece!
36:18
Kometa pokračuje v ataku vítkovické branky.
35:54
U mantinelu byl sražen Krejčík, hra se okamžitě přerušuje, sudí vylučovat nebudou, Krejčík se po chvíli velmi těžce zvedá, ale na střídačku to má dva kroky.
35:21
Brňané se pomalu ale jistě usazují u Bartošáka.
34:58
Domácí vyhazují až za Vejmelku.
34:48
Na trestnou lavici usedá domácí Roman, provinil se hákováním.
34:19
Hra ve středním pásmu.
33:47
Sloboda posílá kotouč na branku, ale to pro Vejmelku neznamená žádný problém.
33:26
Káňa s Haščákem se tlačili do branky, druhý jmenovaný mohl využít prázdného prostoru, ale Tomi přispěchal gólmanovi na pomoc a dostal puk alespoň k mantinelu.
32:45
Bartošák si sjel za branku pro puk a rozehrává, rychle se ale musí vrátit na své místo.
32:17
Brňané využili krátké nepozornosti a berou si puk pod svá křídla.
31:49
Vítkovičtí pokračují ve své snaze překonat Vejmelku znovu.
31:18
Domácí Němec se s Kucserou dostal do úniku, ale první z útočníků trefil některou z částí kovové konstrukce brněnské klece!
30:44
Vítkovičtí rozehrávají od Bartošáka.
30:05
Od modré zamířil přes hráče Haščák, ale Bartošák neměl s jeho střelou problém.
29:22
Brňané se dostali k puku a jedou k Bartošákovi.
28:51
Výtisk od modré vypálil na branku, ale puk byl tečovaný do rohu.
28:28
Před branku si sjel Olesz, ale puk nedostal.
27:53
Hra ve středním pásmu, vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
27:29
Szturc se dostal s Vandasem k Vejmelkovi, druhý jmenovaný ale mířil mimo.
27:17
Skóre se nemění, Haščák ale může zpět do hry.
26:41
Kometa vyhazuje až do pásma před Bartošáka.
26:28
Vítkovice znovu usazeny v pásmu, od kruhu pálil Hrbas.
26:13
Hosté se dostali do pásma, Hynek Zohorna s Janem Hruškou si najeli až k Bartošákovi, ale ten reagoval včas.
25:59
Od modré to zkusil Baranka, ale těsně mimo.
25:49
Vítkovičtí usazeni v pásmu, ale Vejmelka je pozorný.
25:17
Za hru vysokou holí je za katr odeslán hostující Haščák.
24:31
24:28
Květoň lehl do střely jednoho z hráčů Brna a kulhá na střídačku.
24:05
Domácím se podařilo vyhodit až do útočného pásma.
23:49
Za Bartošákovou klecí je živo, ale před brankou z brněnských nečíhá nikdo.
23:26
Kometa se usazuje v pásmu.
22:44
Vítkovičtí vyhazují až k Vejmelkovi.
22:31
Za podražení je vyloučen domácí Sloboda.
22:17
Hosté se pomalu ale jistě přesunují k Bartošákovi.
21:48
Vítkovičtí mají puk na hokejkách.
20:42
Za hry odstupuje gólman Čiliak a přepouští své místo Karlu Vejmelkovi.
20:42
Vítkovičtí se dostávají do vedení, po nahrávce Baranky přesně umístil puk YAN STASTNY – 2:1. Asistence: Ivan Baranka, Vojtěch Tomi.
20:30
Vítkovičtí míří k brněnské kleci.
20:16
Ofsajd pro Kometu.
20:01
V sedmnácté minutě otevřel účet dnešního zápasu Káňa, vítkovičtí ale stačili ještě do konce třetiny odpovědět Tyborem a do kabin se tak rozešli za nerozhodného stavu. Zatím vyrovnaný zápas bude jistě stejně kvalitně po přestávce pokračovat.
Střely na branku::
1/3 – 9:8
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:49
Vítkovičtí hrají závěr třetiny pozorně, neradi by dostali gól do šatny.
19:33
Hosté mají puk pod kontrolou.
19:04
Je vyrovnáno!! Sloboda poslal puk na Kucseru, který se pomalu přibližoval k brance, jeho střela se ale dorazila od Čiliaka, RADOSLAV TYBOR ale zareagoval pohotově a srovnává na 1:1. Asistence: Lukáš Kucsera, Karol Sloboda.
18:43
Domácí kombinují do pásma.
18:20
Na trestnou lavici putuje hostující Vondráček.
17:58
Domácí se prodrali do pásma, Slobodova rána šla do rohu.
17:23
O puk se bojuje v rohu u vítkovické klece.
17:00
Na Čiliaka se řítili vítkovičtí, ale Olesz přesnou přihrávku nedostal.
16:06
Hosté otevírají skóre – po nahrávce Čermáka se JAN KÁŇA dostal mezi kruhy a z pozice klečícího střelce vyslal puk Bartošákovu lapačku, kterou domácí gólman jen promáchl – 0:1. Asistence: Leoš Čermák.
16:02
Probíhá komerční přestávka.
13:58
11:58
Za vražení na hrazení bude pykat hostující Gulaši.
10:55
10:17
Druhá hostující lajna si sjela k Bartošákovi, ale Hynek Zohorna netrefil puk podle představ.
09:07
Kotouč se dostává na hokejky hráčů v bílém.
08:47
Obrovský závar u domácí branky, sudí stále vidí puk a nechávají pokračovat ve hře!
08:38
Kolotoč brňanů pokračuje.
08:24
Od modré pálil Kováčik, ale Bartošák jeho pokus kryje.
08:02
Kometa se usazuje v pásmu a zahajuje přesilovkový kolotoč.
07:41
Kometa vyhazuje až za vítkovickou branku.
07:22
Za vražení na hrazení bude pykat domácí Výtisk.
07:22
06:23
06:19
Olesz chtěl tečovat kotouč za Čiliakova záda, ale nepodařilo se.
06:06
Roman střílel na branku, kde byl připraven Květoň, ale na puk nedosáhl.
05:50
Domácí se usazují před Čiliakem.
05:24
Hosté vyhazují k Bartošákovi.
04:57
Vítkovičtí se usazují v pásmu, Slobodova rána byla tečovaná do rohu.
04:23
Za držení je vyloučen hostující Ondřej Němec.
04:09
Vítkovičtí s pukem ve středním pásmu.
03:37
Hráči hostů zkoušejí Bartošáka, ten je ale úspěšný.
03:14
Brabenec si najížděl s V. Němcem do pásma, Bartošák má ale dobrý výhled.
02:41
Hosté se ujímají kotouče, čekají na dostřídání.
02:13
Balán si objel branku, nahrál před ni na Szturce, ale bránící hokejky akci zmařily.
00:42
Vítkovičtí převzali kotouč, Slobodův mohutný nápřah od kruhu se odrazil od Čiliaka.
00:24
Brňané u Bartošákovy klece, ale Čermák nemířil přesně.
00:08
Vhazování pro hosty.
00:01
Ještě před zahájením zápasů dochází k předání zelené helmy Janu Výtiskovi, jako vítězi Radegast indexu za měsíc leden.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk (A), D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Tomi, Stastny, Olesz (C) – Vandas, E. Němec, Kucsera – Kurovský, Balán, Szturc – P. Zdráhal.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), J. Krejčík, Kováčik (A), Gulaši, Trška, Štencel, Zábranský – Haščák, Čermák (C), J. Káňa – H. Zohorna, Hruška, M. Kvapil – Mallet, V. Němec, Brabenec – Vondráček, Dočekal, R. Zohorna.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.
Na kterou stranu se přikloní misky vah, zda vítkovičtí zopakují výkon z předchozích dvou kol nebo posílená Kometa znovu zaútočí na příčky nejvyšší, to teprve uvidíme.
Vítkovičtí se k přestupnímu termínu zachovaly zcela chladně, jejich řady neopustil, ale ani neposílí žádný hráč. Jinak je tomu u Komety, která nalákala zpět útočníka Jana Hrušku, získala obránce Jakuba Krejčíka či ji posílí Kamil Brabenec.
V letošní sezóně mají mírně, ale přesto, navrch vítkovičtí, kteří všechna tři utkání vyhráli těsně o gól, dvakrát musely rozhodnout až samostatné nájezdy – 1:0 sn; 2:1; 2:1 sn.
Lídrem Komety Brno je s šestatřiceti body útočník Marek Kvapil (14+22), který v minulosti odehrál dvě sezóny také za Vítkovice, nejlepším střelcem je ale s patnácti přesnými zásahy útočník Martin Zaťovič (15+5). Jednadvacet kanadských bodů má obránce Ondřej Němec (6+15). Nejvíce trestných minut má na svém kontě další hráč, kterému není vítkovický led zcela cizí, útočník Leoš Čermák má na svém kontě třiasedmdesát trestných minut. Dvě stě osm bodů má ve statistce Radegast indexu vítkovický odchovanec, bekMichal Gulaši. Nejvíce zápasů v letošní sezóně odchytal Karel Vejmelka s průměrem 2,41 a úspěšností 90,88%.
Tahounem Vítkovic je s čtyřiadvaceti kanadskými body útočník Ondřej Roman (10+14). Nejlepším střelcem je s jedenácti góly útočník David Květoň (11+7). Nejlepším obráncem je se čtrnácti body Karol Sloboda (0+14). Nejtrestanějším hráčem je momentálně obránce Lukáš Klok s pětašedesáti trestnými minutami. Obránce Jan Výtisk nasbíral ve statistice Radegast indexu už úžasných 360 bodů. Z dvojice gólmanů má momentálně o něco lepší statistiky Patrik Bartošák s průměrem 2,14 a úspěšností 92,73%.
Vítkovice hrály poslední dvě utkání venku, Spartu i Mountfield HK porazily shodně 2:0. To jim zaručilo průběžné 8. místo v tabulce, za bilanci 16-7-2-17 a při pasivním skóre 97:100 si vybojovaly 64 bodů a pomaloučku unikají týmům pod nimi. Kometa Brno má za sebou šňůru šesti zápasů, kdy nevyhrála v řádné hrací době. Bilance 19-3-8-13, aktivní skóre 137:114 a 71 bodů jim však zaručuje momentálně 6. místo v tabulce. Při dnešní výhře a klopýtnutí dvou týmů v tabulce nad ní by znamenalo posun na čtvrté místo.
Ve čtyřiačtyřicátém kole Tipsport extraligy se na ledě Vítkovic představí další moravský celek, a to Kometa Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.