Vítkovice - Hradec Králové: Lukáš Klok vrátil Vítkovicím vedení, 3:2

Vítkovice dnes vybojovaly zápas a připisují si po týmovém výkonu tři body. Mountfield rozhodně nebyl horším týmem, ale na vítězství dnes nedosáhl. Mějte příjemný zbytek pátečního večera, užijte si nadcházející víkend a já se s Vámi budu těšit někdy opět na počtenou.
Nejlepší hráči zápasu:
HC Vítkovice Ridera – ROMAN SZTURC
Mountfield HK – TOMÁŠ KNOTEK
Ještě Vám dlužím informaci o počtu diváků, vězte tedy, že dnes si do vítkovické arény našlo cestu 3 302 diváků.
59:56
Kotouč je zašlápnut u mantinelu, vítkovičtí nemají kam spěchat.
59:50
Kacetl je stále na střídačce, hosté dávají do hry vše.
59:44
Domácí se řítili na branku, ale ta zůstává nedotčena.
59:23
59:14
Vítkovičtí se brání zuby nehty, hosté se ale naděje na body nechtějí vzdát.
59:00
Od modré tvrdě pálil Bednář, chvíli nebylo jasné, kde je puk, ale nakonec se přece jen vynořil . a jinde než ve vítkovické brance.
58:41
58:34
Kacetl zůstává na střídačce.
58:34
Oddechový čas pro hosty.
58:34
Bartošák zvládl závar u své branky, hra je přerušena.
58:04
Kolouch se vrhl do pásma po hlavě, ale neuspěl.
58:00
Kotouč ve středním pásmu.
57:30
Po vhazování u vítkovické klece se puk dostal do rohu, Šimánek neměl proti Výtiskovi šanci.
57:23
Síly na ledě jsou srovnány, za držení hole je potrestán domácí Zdráhal.
57:17
Další pokus Slobody od modré, jediný Olesz přímo před brankovištěm mohl dorážet, ale tři hráči Mountfieldu jej dokázali usměrnit.
56:52
Olesz dobře stínil před brankou, Slobodovu střelu Kacetl vůbec neviděl.
56:41
Z ledu se těžce sbírá hráč v bílém, hostující Červený je vyloučen na 2+2 minuty za hrubost.
56:33
Od modré nahazoval na branku Gregorc, ale žádná hůl, která by umístila puk do branky se nenašla.
56:00
Kotouč mizí ve středním pásmu, hosté si pro něj urychleně sjíždějí.
55:22
Kukumber se ujal kotouče, projel celé kluziště, ale finálka mu nevyšla.
54:48
Domácí Balán si vyzkoušel nájezd na branku, objel si dva hráče, branku, ale k tyči se mu zavěsit nepodařilo.
54:28
Nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
54:18
Na opačné straně to zkusil Potulny, ale Bartošák byl připraven.
53:20
Spolupráce Szturce se Zdráhalem vítkovickým svědčí, v nájezdu na Kacetla mohli přidat vítkovickým barvám větší jistotu do dalších minut zápasu.
53:02
Probíhá komerční přestávka.
52:34
Puk mají pod kontrolou hosté a pomalu se usazují u Bartošáka.
52:00
Kolem branky Kacetla se prohnal aktivní Zdráhal, ale puk nezamířil přesně.
51:49
Bartošák se v brance ohání jedna radost, komu to však radost nečiní, jsou hostující hráči.
51:20
Mountfield krátké chvíli vrací hru zpět k vítkovické kleci.
50:40
Vítkovice se špatně domluvily, Pavlík se objevil u Bartošáka, ale ten si dokázal poradit.
50:13
Oleszova formace nahazuje puk na branku a odjíždí střídat.
49:54
Dobrý zákrok pro Bartošáka, Köhler neměl k dorážce nejmenší šanci.
49:02
48:51
Vítkovičtí se usazují u hostující klece.
48:39
Hosté se uvolňují a odjíždějí urychleně střídat.
48:16
Szturc ve spolupráci s Kolouchem, ale Kacetl puk za svá záda nepustil.
47:50
Hosté vyhazují kotouč až za Bartošáka a brání domácím v rozehrávce.
47:25
Domácí se usazují před brankou Mountfieldu.
47:02
Za hru vysokou holí je potrestán hostující Dej.
47:02
46:44
Vandas si najel do pásma s Romanem, ten přihrál právě na Vandase, ale Kacetl v brance zachoval chladnou hlavu.
46:37
Štajnoch při střele zlomil hůl, čímž se puk dostal k domácím, kteří okamžitě vyrazili do protiútoku.
45:28
Pavlík se s pukem protáhl do pásma, ale nedokázal nahrát spoluhráčům.
45:09
Puk končí na zakázaném uvolnění domácího celku.
44:53
Köhler se protáhl podél mantinelu do pásma, tam na něj ale už číhal Sloboda.
44:42
Hostující gólman si vyjel z branky a proti Szturcovi raději přikrývá kotouč.
44:29
Květoň se dostal do ofsajdu.
43:37
Bartošák si chrání tyč, Bednář s Džerinšem se ochomýtali moc blízko.
43:15
Sražený puk končí v ochranné sítí nad brankou Mountfieldu.
43:12
Další zakázané uvolnění pro hosty.
42:35
Olesz byl zastaven před brankou, k tyči si sjel Zdráhal, ale Kacetl si jeho pokus uhlídal.
42:01
Zakázané uvolnění královehradeckých.
41:42
Jarůškova střela končí v lapačce Bartošáka.
41:39
Zakázané uvolnění domácích.
41:26
Domácí gólman schovává kotouč pod lapačku.
41:01
Mountfield se usazuje v pásmu, Bartošáka zřejmě čeká více práce.
40:26
Vítkovičtí s pukem míří na Kacetla.
40:01
Druhá třetina byla na góly vyrovnaná, nejprve srovnával stav Jarůšek, poté za Mountfield zvyšoval Vydarený, ale domácí se nenechali vykolejit, po pěti minutách srovnali Szturcem ve svém vlastním oslabení a před koncem třetí části strhl vedení na svou stranu obránce Klok. Nechme se překvapit, kdo bude v další třetině tahat za delší konec provazu.
Další třetina začne přibližně v 18:49 .
40:00
39:54
Kotouč se nachází v středním pásmu, kde jej chtějí hosté udržet.
39:40
Domácí hrají uvolněně, fanoušci v ochozech se baví.
39:07
Královehradečtí vyhazují na zakázané uvolnění.
39:00
Vítkovice se usazují v pásmu a budou zkoušet své štěstí i nadále.
38:26
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí se dostávají do vedení – Květoň dobře stínil Kacetlovi před brankou, ve chvíli, kdy se mu otevřel výhled, už puk mířil za jeho záda, když se kousek za modrou rozmáchl LUKÁŠ KLOK a propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2. Asistence: Daniel Kurovský, Karol Sloboda.
38:05
Vítkovice se usazují v pásmu.
37:29
37:08
Domácí se brání dobře, ale nedaří se jim poslat puk do bezpečí.
36:38
Hosté jsou zpátky u Bartošáka, hledají místečko, kam poslat puk a využít tak svou pokračující přesilovku.
36:09
Je vyrovnáno!!! Zdráhal se v oslabení pustil do pásma, od kruhu poslal puk na ROMANA SZTURCE, který nebyl zbrklý, počkal si na pohyb Kacetla, který se ocitl za zádech u své branky, zkušeně si ho objel a poslal puk do odkryté klece – 2:2. Asistence: Patrik Zdráhal.
36:00
Domácí se dostali k puku.
35:29
Za podražení putuje mezi trestoměřiče domácí Balán.
34:54
34:50
Vítkovice směřují do pásma.
34:35
Bednář křižuje útočné pásmo Mountfieldu a dělá si s vítkovickými, co chce.
34:10
U mantinelu leží vítkovický hráč, puk míří do pásma k Bartošákovi, hraje se dál.
33:43
Vítkovice se usazují v pásmu, Kacetl v pohotovosti.
33:21
Hosté posílají kotouč do bezpečí.
32:54
Za zásah do oblasti hlavy a krku bude pykat hostující Šimánek, který navrch dostává desetiminutový osobní trest.
32:01
31:19
Hradec právě vstřelil branku!
Po konzultaci je branka uznána – i když se domácí fanoušci zlobí poté, co po posouzení branky mohli shlédnout i oni záznam. Od modré se napřáhl Vydarený, RADOVAN PAVLÍK si sjel do lepší pozice u branky a poslal puk do volného místečka, jeden z vítkovických hráčů se snažil zastavit puk na brankové čáře, ale nestihl to.. Hosté strhávají vedení na svou stranu – 1:2. Asistence: René Vydarený, Tomáš Knotek.
31:24
Puk putuje na zakázané uvolnění domácích, sudí jedou konzultovat s videem.
31:24
Mountfield vtrhl před Bartošáka, Knotek se raduje z gólu, ale sudí nechávají pokračovat ve hře.
30:43
Domácí se dobíjejí do Kacetlovy klece, chtějí strhnout vedení na svou stranu, ale hostující gólman je proti.
30:00
Boj o puk vyhrál Olesz, v rychlosti nastřelil jen gólmana.
29:28
Vítkovičtí se vymanili z pásma, střela Tomiho končí v ochranné síti nad brankou.
29:17
Hosté i nadále ohrožují vítkovickou branku.
28:44
Je vyrovnáno!!! Hezkým "ťukecem" se puk dostal před branku k RICHARDU JARŮŠKOVI, který využívá nabízenou přesilovou hru – 1:1. Asistence: Tomáš Knotek, Jiří Šimánek.
28:30
Hosté se snaží usadit před Bartošákem.
27:45
Vítkovický Vandas přidržel v nouzi protihráče a bude pykat.
27:29
Oba týmy hrají v plném počtu.
27:20
Před pokusem Němce Kacetl raději přikrývá kotouč.
27:14
Příliš rychlá přihrávka končí na zakázaném uvolnění hostů.
26:44
26:28
Domácí u Kacetla, jeho klec zpola zeje prázdnotou, ale vítkovičtí neumístili puk do sítě za jeho záda.
25:50
Mountfield se přesunuje k brance, ale vítkovičtí se ujímají puku a mizí od své branky.
25:29
Na ledě bude trochu volněji, za sekání je vyloučen hostující Jarůšek, domácí Bartošák je zas potrestán za hrubost. Vítkovický trest odpykává Vandas. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.
25:29
25:29
Bartošák seděl na zemi, Potulny mohl dostat puk za jeho záda, ale ani nadvakrát se mu to nepodařilo.
25:00
Vítkovice se znovu přesunují k brance, Zdráhalova nahrávka z mezikruží na Szturce prošla, ale Kacetl byl na místě.
24:27
Domácím se daří držet u královehradecké klece, ale Kacetl je pozorný.
23:54
Květoň se do pásma nedostal, dva hráči soupeře si jej vzali do parády.
23:24
Vítkovičtí se usadili v pásmu, ale Kacetl příliš práce neměl.
22:49
Nájezd Jarůška a jeho hbité ruky na Bartošáka nezapůsobily.
22:05
Potulny končí za brankou a bez puku, domácí bez společně s Bartošákem v síti.
21:30
Vyhozený kotouč končí na zakázaném uvolnění Mountfieldu.
20:53
Zdráhalův pokus u branky nevyšel.
20:38
Mountfield se dobíjí do branky, prozatím ale marně.
20:09
Kotouč vyslaný hostujícími borci končí pod lapačkou Bartošáka.
20:01
Vítkovičtí po první třetině vedou, o jedinou branku v dosavadním průběhu se postaral Ondřej Roman. Hraje se vyrovnaný hokej, oba týmy si dokáží vypracovat šance, takže i v dalších třetinách se určitě máme na co těšit.
Další třetina začne přibližně v 17:49.
20:00
19:51
Kotouč se znovu dostává ke Štajnochovi, jeho nápřah dává tušit dělovce, ale puk končí na betonech Bartošáka.
19:35
Štajnoch tvrdě pálil od modré, puk míjí branku a končí na zadním mantinelu.
19:01
Bartošák neví, kam dřív skočit, hosté okupují jeho území.
18:34
Další puk poslaný do pásma odehrává Gregorc.
18:03
Vítkovice poslaly puk do pásma, ale rozehrávají hosté.
17:29
Hostující gólman řešil komplikovanou situaci, skóre však zůstává stejné.
17:01
16:50
Mountfield vytváří závar před Bartošákem, nadvakrát to zkoušel Dej, ale puk končí v rohu.
16:36
Domácí bojují u královehradecké klece o další gól.
16:01
Szturc v rychlosti nastřelil jen Kacetla, dojíždějící Zdráhal puk do branky nedostal.
15:40
Zakázané uvolnění Vítkovic.
14:29
Na opačné straně se podobně vedlo Šimánkovi.
14:10
Vandas u branky neuspěl, bránící hráč mu zablokoval hůl.
13:50
Oba gólmani musejí být ve střehu, útočící strany se mění velmi rychle.
11:43
Vítkovičtí otevírají skóre, Květoň si objel branku, najel si k levé tyči Kacetlovy klece, kde našel volného ONDŘEJE ROMANA a ten zblízka protlačil puk do sítě – 1:0. Asistence: David Květoň, Rostislav Olesz.
11:34
Olesz před brankou, ale puk do sítě nedostal.
11:11
Květoňova spolupráce s Oleszem, přihrávka však Romanovu hůl nenašla.
10:53
Illéš u mantinelu vydoloval puk, ale Kacetl nemusel mít obavy.
10:24
Hraje se ve středním pásmu, oba týmy si hlídají svou modrou.
09:49
09:22
Mountfieldu se nedaří usadit v pásmu, znovu rozehrávají od Kacetla.
08:44
Roman s Květoněm zaváží puk do pásma, šetří vteřinky dobře.
08:04
Hosté byli příliš natěšení do útoku, je z toho ofsajd.
07:49
Za napadení bude pykat domácí Kovář.
06:59
Výtisk drží puk za svou brankou, oba týmy střídají.
06:34
Mountfield v pásmu, Bartošák vyhlašuje pohotovost.
06:10
06:10
Roman to myslel dobře, najel si až před Kacetla, v poslední možné chvíli přepustil puk Květoňovi, ale hostující gólman byl na správném místě.
05:32
Střela Tomiho se odrazila od brankáře, Illéš na kotouč už nedosáhl, vhazuje se u Kacetla.
05:15
Illéše obral o puk Pavlík, který byl jen několik kroků od branky, ale zakončit se mu nepodařilo.
04:44
Mountfield se vydal do útoku, u mantinelu jim ve hře brání domácí.
04:14
Vandas si najížděl na branku, byl však zbržděn.
03:59
Šimánkova střela z kruhu končí na jednom z obránců.
03:37
Druhá vítkovická formace dělá hostům trochu potíže, na konci všech akcí ale stojí pozorný Kacetl.
03:09
Olesz byl zpacifikován Dietzem.
02:40
Hosté okupují své útočné pásmo.
02:12
Bulík si stáhl kotouč a míří do pásma, nikdo mu ale nenajel.
01:50
Hra ve středním pásmu.
00:55
Rychlý nájezd hostujícího útočníka, Bartošák ale zakrývá puk, hráč končí na zadním mantinelu.
00:49
Szturc dostal přihrávku před branku, přiťukl puk dozadu na Koloucha, Kacetl se však nenechal zmást.
00:37
Jarůšek se snažil asi natřikrát dostat puk z pásma, avšak marně.
00:25
První atak branky hostů, ale Kacetl má puk pod kontrolou.
00:04
Puk po vhazování vydolovali vítkovičtí.
00:01
Královehradečtí fanoušci dnes přijeli ve velkém počtu, a dávají o sobě už teď, pár minut před zápasem, hodně vědět.
V dresu Mountfieldu budou moci fanoušci spatřit odchovance Vítkovic, který dlouhá léta oblékal dres Zlína, Bedřicha Köhlera, tradičně s devítkou na dresu.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, L. Kovář, Sloboda, Klok, Urbanec, Výtisk, Sedlák – Olesz (C), O. Roman, Květoň – P. Zdráhal, Kolouch, Szturc – Vandas, Balán, E. Němec – Tomi, Illéš, Kurovský

Mountfield HK: Kacetl (Pavelka) – Čáp, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pláněk, Vydarený, Barák – Bednář (C), Džerinš, Červený – Jarůšek, Potulny, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Dej – Bulík, T. Knotek, Pavlík

Rozhodčí: Mrkva, Čech – Hlavatý, Tošenovjan
Vítkovičtí mívají dobrý vstup do zápasů, postupně se pak ale nechají ukolébat. Zda Mountfield také vletí do zápasu nebo využije až následných třetin, to vše ukáže až samotný zápas. Buďte u toho s námi.
Mountfield je zcela jistě ambiciózním týmem, v letošní sezóně pomýšlí na první čtyřku a plány to nejsou nereálné. Klub má navýšený rozpočet a i přes některé odchody se královehradeckým podařilo sehnat zkušené borce, např. Ryana Potulnyho, Andrise Džerinše, Richarda Jarůšek či Blaže Gregorce.
Vítkovice do tohoto utkání nastoupí s pozměněnými útoky, ale také třeba se změněnou hrou při přesilovkách. V sestavě bude i nadále chybět útočník Lukáš Kucsera.
Domácí mají po třech odehraných kolech bilanci 0-1-0-2, skóre 5:7 a se dvěma body jim patří desátá příčka. V posledním kole se představili ve Zlíne, odkud si odvezli porážku 0:2. Tým Mountfieldu je na tom lépe, na svém kontě mají čtyři body za bilanci 1-0-1-1 a skóre 9:8. V minulém kole uhájil vlastní led proti soupeři z Karlových Varů, gólman Kacetl dokonce vychytal čisté konto při výhře 4:0.
Ve čtvrtém kole Tipsport extraligy ledního hokeje přivítají vítkovičtí na svém ledě tým Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.