Vítkovice - Hradec Králové: To nešlo nedat! David Květoň vstřelil gól na 3:6

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera, brzy se budu těšit opět na počtenou.
Dnešní dohrávka je u konce. Vítkovice si nechaly utéct začátek utkání, kdy v první třetině celkem jednoduše získal jejich soupeř vedení 4:0 a po dvou brankách v prvních dvou minutách utkání vyhnal Bartošáka z branky. Po dalších dvou brankách Mountfieldu se ale vítkovičtí zapřeli a těsně konce druhé části snížili na rozdíl čtyř branek. Ve třetí třetině už byl výkon domácího mužstva téměř optimální, ale zkušení hráči hostů si nenechali luxusní náskok z první třetiny protéct mezi prsty, proto dvě a půl minuty před koncem už jen korigoval výsledek Květoň.

59:37
Hosté nemají kam spěchat, Picard tedy chvilku podrží puk za svou brankou.
59:20
Vítkovice zakládají další útok.
58:51
Zdráhal za hostující brankou, ale je sám.
58:25
Dnešní utkání sleduje 3 613 diváků.
58:13
Hosté míří do pásma, Dvořákovi ale vítkovičtí včas sebrali puk.
57:59
Domácí se ještě tlačí do královehradecké branky, Rybár je ale proti.
57:27
Vítkovice právě vstřelily branku!
Domácí fanoušci se přece jen dočkali, Roman našel na druhé tyče DAVIDA KVĚTONĚ a ten mohl mířit do zcela odkryté branky – 3:6. Asistence: Ondřej Roman, Radoslav Tybor.
57:19
Květoň s Tyborem bojovali o puk, jejich spoluhráči tuto akci ale nezužitkovali.
56:31
Domácí se propracovali k Rybárovi, ale hosté jim příliš prostoru nedávají.
55:58
Vítkovičtí se nemohou dostat přes střední pásmo.
55:34
Hosté zatlačili domácí k jejich brance, pod kontrolou kotouč ale nemají.
54:50
Domácí znovu nastřelil tyč, sudí pro jistotu rozpažuje.
54:48
54:41
Podobně se vedlo také Hrbasovi.
54:33
Z kruhu nastřelil zadní plexisklo Olesz.
54:15
Rybár toho moc neviděl, ale puk proskočil kolem jeho tyče.
53:56
Vítkovice využívají této chvíle ke střídání.
53:43
Kotouč míří k Dolejšovi.
53:21
Vítkovice bojují u branky, ale Rybár je pozorný.
52:48
Šanci zmírnit dnešní výsledek mají vítkovičtí na trestnou lavici putuje Džerinš za podražení.
52:29
Vandas poslal puk obloučkem na modrou, vítkovičtí musejí zpět do středu kluziště.
52:23
Probíhá komerční přestávka.
52:14
Hosté si hlídají obrannou modrou, přesto se vítkovickým daří dostávat se do pásma, méně už přímo k brance.
51:43
Roman se dere pro kotouč do rohu k Rybárovi, Vydarený byl ale u puku dříve.
51:03
Špatná rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
50:46
Hosté musejí znovu rozehrát od své branky.
50:29
Vhazování po pravici Rybára.
50:22
Přetahovaná o kotouč ve středním pásmu končí vítkovickým útokem.
49:14
Hosté se dostali ve dvou před branku, Knotek našel Jarůška, ale ten u branky netrefil kotouč!
48:43
Olesz zdatně narušoval rozehrávku hostů.
48:24
Vítkovice na skok v pásmu, Rybár zasahovat nemusel.
47:47
Kukumberg dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale Výtisk stačil jeho střelu zblokovat do ochranné sítě.
47:18
Šimánek si nabruslil do pásma, přihrávka Džerinše ale mířila jinam.
46:57
Vítkovice se dlouhými přihrávkami dostaly do pásma, ale čárový je zastavují pro ofsajd.
46:40
46:32
Obrovská šance domácích, konkrétně Stastneho, ale sudí rozpažuje.
46:03
Newton si u své branky pohrál s Hrbasem, ten nakonec zůstal na ledě. Hraje se ale dál.
45:50
Kotouč končí mezi diváky.
45:15
Vítkovičtí v pásmu, ale už dvakrát nastřelili ochrannou síť za brankou Mountfieldu.
44:06
Dragoun před brankou Vítkovic šanci nedostal.
43:52
Olesz nezachytil nepřesnou přihrávku, to je šance pro hosty.
43:24
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, snaží se dostat do pásma.
43:00
Kukumberg v rohu na puk nedosáhl.
42:43
Vítkovice střídají a budou rozehrávat od Dolejše.
42:19
Němec číhající před Rybárem šanci nedostal, puk je sražen do ochranné sítě.
42:10
Vítkovické zastavuje v útoku ofsajd.
41:41
Po levém křídle ujel vítkovický Kolouch, ale Rybár tlumí puk v náruči.
41:30
Mountfield přesouvá hru k domácí kleci.
41:18
Vítkovičtí u Rybára, ten ale jejich atak ustál.
40:36
Ze středního pásma vtrhl před Dolejše Dej, ale individuální akci nezakončil ideálně!
40:06
Vítkovice vyhrály vhazování a rozehrávají.
40:01
Stejně jako v první třetině i v této byly k vidění čtyři branky, tentokrát se ale spravedlivě rozdělily. Hosté už vedli 6:0, když se prozatím čisté konto Rybára podařilo pokazit Kolouchovi. Jeho branka byla impulzem k větší bojovnosti domácích, kteří ještě v poslední minutě přidali druhou branku a jen málo stačilo k tomu, aby se jim podařila tato třetina vyhrát. Nechme se překvapit, jestli se podaří vítkovickým čtyřgólové manko ještě dotáhnout, nebo jestli si hosté naopak pečlivěji své vedení pohlídají.
1/3 – 9:10
2/3 – 9:7
Další třetina začne přibližně v 18:45.
40:00
39:57
Hraje se v pásmu před Rybárem, hosté se snaží dostat puk do bezpečí.
39:49
Vítkovice se odpoutaly od své klece a zamířily k Rybárovi, Hrbas se dostal až k brance, ale jeho pokus těsně neprošel!
39:21
VOJTĚCH TOMI si najel mezi dva hráče, z posledních sil z mezikruží vystřelil a s přispěním tyče puk zaplul do branky – 2:6. Asistence: Erik Němec.
39:16
Ofsajd pro hráče v bílém.
38:41
Domácí znovu rychle v pásmu, bojují o prostor.
38:19
Rychlý přechod Vítkovic do pásma, Sedlák si ale s protihráčem na modré neporadil, domácí musejí vycouvat.
38:09
Mountfield se vymanil od své branky, po střele Šimánka svírá Dolejš puk v lapačce.
38:00
Vhazování u hostující branky.
37:36
Němec to myslel dobře, ale Rybár jeho úmysl vystihl.
37:18
Hosté posílají puk do bezpečí, Kovář rozehrává z obranného pásma.
37:00
Vítkovičtí bojují u hostující klece, hráči Mountfieldu maličko zmatkují.
36:25
Vítkovičtí střílejí svou první branku!! PETR KOLOUCH se dostal do situace dva na nikoho, před brankou si kotouč stáhl a vymetl pavučinku v Rybárově síti – 1:6. Bez asistence.
35:49
Hostům se nedaří propracovat do útoku.
35:18
Hra ve středním pásmu, puk mají pod kontrolou hosté.
34:32
Kotouč mizí v lapačce hostujícího Rybára.
34:20
Zdráhal nezachytil dlouhou přihrávku, ale zakázané uvolnění to nebude.
33:45
Kotouč zamířil na zakázané uvolnění, bude se vhazovat u domácí branky.
33:34
33:24
Hradec právě vstřelil branku!
Hosté využívají přesilovku, po střele Bednáře se trefuje BEDŘICH KÖHLER, který před brankou výborně stínil a nedal Dolejšovi ani minimální šanci – 0:6. Asistence: Jaroslav Bednář, Jake Newton.
33:15
Výtisk si vysloužil potlesk poté, co se vrhnul do cesty vystřelenému puku.
32:55
Puk míří k Rybárovi.
32:36
Jarůškovi střela nesedla.
32:18
Domácí vytěsnili hru do středního pásma.
31:52
Za sekání je potrestán domácí Květoň.
31:45
Zakázané uvolnění Vítkovic.
31:34
Klok si poradil s Köhlerem a odehrává puk do středního pásma.
31:14
Zakázané uvolnění hostů.
30:57
Na útočné modré číhá Jarůšek, hraje se ale u Rybára.
30:15
Výtisk s Kovářem zabránili Dragonovi vystartovat na vítkovickou klec.
29:34
Domácí se usazovali v pásmu, hosté posílají kotouč přes všechny čáry.
29:13
Dej se zjevil u domácí klece, ale mířil hodně nepřesně.
28:53
Domácí v pásmu, ale hosté jim vůbec nedávají prostor.
28:29
Klok žabičkou posílá puk do pásma, Olesz sprintuje za ním.
28:05
Červený chtěl prostrčit kotouč kolem tyče, ale Dolejš byl proti.
27:18
Vítkovičtí bojovali o puk ve středním pásmu, nakonec Výtisk rozehrává od Dolejše.
26:51
Další zakázané uvolnění z dílny hostů.
26:45
26:41
Útočící strany se teď střídaly, hosté rozehrávali zbrkle a je z toho zakázané uvolnění.
25:55
Ofsajd pro tým Mountfieldu.
25:25
Vítkovičtí při vyhazování puku z pásma nahráli přímo na hůl Dietze, ale ten mířil jen do Dolejše.
24:57
Zdráhal vybojoval puk, Klok jej na modré zastavil a poslal na Hrbase, jehož rána byla sražena do ochranné sítě za brankou.
24:29
Kolouch čaroval u levé tyče Rybára, ale ani Kucsera před brankou puk do branky nedostal.
24:05
Ofsajd pro hráče v bílých dresech.
23:51
Vítkovice se dostali do pásma, ale nedokázaly se v něm nijak dlouho udržet.
23:00
Sám na branku si najížděl hostující Červený, ale jeho akce skončila v Dolejšově lapačce.
22:18
Vítkovičtí drží puk dál od své branky, Rybár ale mnoho práce nemá.
21:34
Vítkovičtí nedokázali dostat puk od své klece, Jarůšek jej křižně nahrál na najíždějícího JAKE NEWTONA, který využil odkryté části Dolejšovy klece beze zbytku – 0:5. Asistence: Richard Jarůšek, Alexandre Picard.
21:06
Do pásma si najel Dej, napřáhl se ještě před kruhem, ale Dolejš byl na místě.
20:58
Domácí rozehrávají od své branky.
20:34
Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
20:20
Hosté se ale k puku dostali a míří před vítkovickou branku.
20:07
Vhazování tentokrát pro vítkovické.
20:01
První třetina vyšla jednoznačně hostujícímu celku, který už v úvodu ukázal, kdo je na vítkovickém ledě pánem. Domácí se dlouho nemohli z tak rychlého nástupu vzpamatovat, při své druhé přesilovce před koncem první části už ale vypadali, že si ujasňují taktiku pro příští chvíle. Uvidíme, jestli tomu tak opravdu bude.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
1/3 – 9:10
20:00
19:41
Vítkovičtí brání svou branku, dostat pátý gól těsně před koncem třetiny by bylo hodně nepříjemné.
19:17
Hráči Mountfieldu si berou kotouč a jedou k Dolejšovi.
18:54
18:50
Ještě to zkouší Olesz, ale královehradecký gólman je ve střehu.
18:38
Klok se stáhl do kruhu, ale ani on Rybára nepřekonal.
18:20
Vítkovičtí znovu úspěšně kombinují v pásmu.
18:07
Hosté posílají puk do bezpečí k Dolejšově kleci.
17:57
Květoň měl před sebou hráče, od kterého se odrazil puk k Romanovi, ale tomu kotouč skočil.
17:39
U branky mířil jen do betonů Tybor.
17:18
Vítkovickým se daří držet v útoku, od modré to zkusil Klok.
16:54
Za faul loktem bude potrestán hostující Plášil.
16:38
Tomi ani Zdráhal se u branky k puku nedostali.
16:08
Hraje se ve středním pásmu, hosté mají puk pod kontrolou.
15:25
15:17
Mountfield v poklidu hlídá kotouč ve středním pásmu.
14:59
Olesz hledal Romana, ale v rohu číhal jeden z hostujících hráčů.
14:39
Domácí se přece jen ujímají kotouče a míří k Rybárovi.
14:23
Mountfield v pásmu před Dolejšem, domácí jakoby zapomněli, že hrají přesilovku.
13:49
K puku se dostali hosté a odehrávají jej do bezpečí.
13:25
Hostující Dej se provinil hákováním Vandase a bude pykat.
13:25
13:15
Třetí lajna Vítkovic se prodrala do pásma.
12:48
Mountfield v klidu kombinuje u domácí klece, vítkovičtí se snaží dostat k puku.
12:09
Stastny byl už téměř za brankou a rád by přihrál, nebylo však komu.
11:48
Rychlý přechod do pásma zdobí hostující hráče, Dolejš měl lapačku připravenou proti Kukumbergovi.
11:11
Vítkovicím se podařilo protlačit do pásma, ale jejich snaha končí v rohu u Rybárovy klece.
10:29
Hosté jsou v útočném pásmu jako doma, Dolejš se má co ohánět.
10:00
Domácímu týmu se dnes věru nedaří.
09:18
Neuvěřitelné! Hosté střílejí další branku, po střele Vydareného umístil puk do klece ANDRIS DŽERINŠ – 0:4. Asistence: René Vydarený, Zdeněk Čáp.
09:10
Klok v rohu posunul puk na Stastneho, ale vítkovičtí puk z pásma nedokázali dostat.
08:37
Domácím se podařilo dostat do pásma, ale hosté byli proti a okamžitě mění směr útoku.
08:00
Zakázané uvolnění pro vítkovické.
07:34
Mountfield se prohnal do pásma, ROMAN KUKUMBERG z mezikruží vystřelil nad Dolejšovu lapačku – 0:3. Bez asistence.
07:09
Kolouch bojoval u Rybárovy tyče, ale marně.
06:51
Vítkovice se drží v pásmu.
06:11
Jarůšek se u vítkovické klece neprosadil, následuje komerční přestávka.
06:00
Květoň s Romanem v pásmu, Tybor se ale přihrávky k tyči nedočkal.
05:23
05:14
Mountfield kombinuje u Dolejše.
04:52
Vítkovičtí se přesunuli do středního pásma a číhají na kotouč.
04:34
Domácí znovu vyhazují kotouč do bezpečí.
04:26
Nápřah Vydareného Dolejše nevystrašil.
04:05
Vítkovičtí vyhazují puk až k Rybárovi.
03:48
Hosté se stále drží u vítkovické klece, teď prostor u tyče prověřoval Kukumberg.
03:30
Dolejš chytá puk po střele Bednáře.
03:23
Diskutabilní vyloučení domácího hráče, Kovář bude pykat za faul kolenem.
03:00
Hráči Mountfieldu pořádají na vítkovickou klec nájezdy.
02:35
Hosté znovu míří do pásma, v poslední chvíli zkřížil puku cestu do branky jeden z vítkovických beků.
02:18
Ofsajd pro hosty.
01:59
Patrik Bartošák opouští vítkovickou branku a přenechává své místo Danielu Dolejšovi.
01:59
Při signalizovaném trestu pro vítkovické ujeli Köhler s TOMÁŠEM KNOTKEM a ten posílá svůj tým ve druhé minutě do dvoubrankového vedení – 0:2. Asistence: Bedřich Köhler.
01:48
Vítkovičtí se drží i nadále v pásmu, ale nemají puk zcela pod kontrolou.
01:30
Němec se Zdráhalem bojují za Rybárovou brankou o puk.
00:58
Tak to bylo rychlé! Dej nahrál ROMANU KUKUMBERGOVI ke kruhům, a hostující útočník propálil naprosto vše – 0:1. Asistence: Rastislav Dej.
00:39
Vítkovičtí na skok v pásmu.
00:15
Úvodní bully vyhrávají hosté.
00:01

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (2. Dolejš) – Klok, Hrbas, Urbanec, D. Krenželok, L. Kovář, Výtisk (A), Sedlák – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Szturc, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, E. Němec, P. Zdráhal – Kurovský.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Čáp, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Plášil – Červený (A), Džerinš, Šimánek – Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, Dragoun, Picard – Köhler, T. Knotek, J. Dvořák.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Hlavatý, Tošenovjan.
V letošní sezóně se oba dnešní soupeři o body spravedlivě podělili, ve svém domácím prostředí dokázali vždy vyhrát o jednu branku. (3:2; 1:2 – z pohledu Vítkovic). Zda bude výhra před domácím publikem pravidlem a vítkovičtí si připíšou další důležité body nebo jestli to naopak budou hosté, kteří natáhnou svou vítěznou šňůru, teprve uvidíme.
Nejlepším hráčem Mountfieldu je se třiceti kanadskými body útočník Jaroslav Bednář (7+23). Nejlepšími střelci týmu jsou ale s jedenácti góly útočníci Richard Jarůšek (11+17) a Bedřich Köhler (11+7). Nejlepší obránce je s patnácti body Stanislav Dietz (4+11). Hráčem s nejvíce body v Radegast indexu je vítkovický odchovanec Bedřich Köhler, který jich zatím nasíral 133. nejtrestanějším hráčem je s 53 trestnými minutami útočník Alexandre Picard. Z trojice gólmanů je statisticky nejlepším Patrik Rybár s průměrem 1,89 a úspěšností 92,68%.
Lídrem kanadského bodování domácích je s dvaceti body útočník Ondřej Roman (9+11). Nejlepším obráncem a hráčem s nejvyšším počtem přihrávek je se třinácti body Karol Sloboda (0+13). Obránce Jan Výtisk se počtvrté v této sezóně stal Hráčem měsíce ve statistice Radegast indexu a má v ní aktuálně 328 bodů. Jednašedesát trestných minut zatím nasbíral obránce Lukáš Klok. Gólmanská dvojice je i nadále vyrovnaná, poslední kola odchytal Patrik Bartošák s průměrem 2,13 a úspěšností 92,66%.
Vítkovice v neděli bodovaly proti Pardubicím (4:1) a připsaly si první výhru v letošním roce, Mountfield má za sebou úspěšnou šňůru čtyř výher, v neděli si na svém ledě poradili s Třincem (5:1).
V dohrávce 30. kola Tipsport extraligy přivítají vítkovičtí na svém ledě ambiciózní tým Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.