Vítkovice - Třinec: Kucsera udělal definitivní tečku za utkáním, 6:3

Z Ostravy je to ode mne vše, mějte příjemný zbytek víkendu a pokud jste fanoušky domácího týmu, užijte si oslavy. Já se budu těšit znovu někdy brzy na počtenou.
Derby s pořadovým číslem 101 je u konce. Oba týmy předváděly hokej hodný tohoto zápasu, ve třetí třetině vzali ale osud do svých rukou vítkovičtí a čtyřmi góly dali jasně najevo, kdo je na tomto ledě doma. Svého soupeře v této části vysoce přestříleli a i to byla cesta, jak dnes na třinecké vyzrát.

59:57
Tomi se ještě rozjíždí do pásma, rychle pálí ještě před modrou, aby to stihl, ale míjí třineckou klec.
59:43
Před vítkovickou brankou to ještě zkusil jeden z hostujících hráčů, jeho tvrdá střela končí na Dolejšovi, který okamžitě rozehrává.
59:25
Dnešní utkání sleduje 10 004 diváků – vyprodáno!!!
59:00
Třinečtí se dostávají ke kotouči, Irgl ještě zkouší střelu z dálky.
58:35
Domácí se znovu dostávají do pásma, třinečtí odpalují puky do rohu.
58:30
57:43
Romanova střela šla mimo branku, do hry se zapojuje Sýkora.
57:19
Vítkovičtí se usazují v pásmu a zahajují přesilovkový kolotoč.
57:02
Kucserova střela šla nad branku.
56:41
Domácí v plném počtu a mají k dispozici přesilovku 5 na 3.
56:30
Za držení protihráče je vyloučen hostující Nosek, který nemohl jinak vítkovickým před brankou zabránit v šanci.
56:04
Domácí mají puk ve své moci, derou se do pásma.
55:43
Hosté přišli o přesilovku, kvůli špatnému střídání jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Sýkora.
55:29
Vítkovičtí mají své oslabení pod kontrolou.
54:55
Třinečtí pokračují v přesilové hře.
54:55
Vítkovice právě vstřelily branku!
Na červené se k puku dostal LUKÁŠ KUCSERA, společně s jedním ze spoluhráčů se dostal do situace dva na nikoho a jednoduše propálil Hrubce – 6:3. Asistence: Jan Výtisk.
54:41
Za krosček je vyloučen domácí Tybor.
54:41
Probíhá komerční přestávka.
54:37
Vydatná pomoc vítkovických spoluhráčů působí, že se skóre zatím nemění.
54:02
Hosté okupují prostor u domácí klece, Dolejš neví, kam dříve skočit.
53:36
Třinečtí se usazují před Dolejšem.
52:57
Od modré pálil Sloboda, puk jen těsně minul třineckou klec.
52:22
51:48
Domácí na skok v pásmu, ale Hrubec je v klidu.
51:19
Hosté brání střední pásmo, vítkovičtí se prosazují těžce.
51:00
Vítkovickým se přesilovka příliš nedaří, ještě se v pásmu nedokázali usadit.
50:22
Hostující Adamský si u vítkovické klece počínal nedovoleně, a bude pykat za hákování.
49:07
Tak tohle byl teda gól! RADOSLAV TYBOR zakopl s pukem ve středním pásmu, ale rychle se zvedl, kousek za modrou se napřáhl a nachytal Hrubce v nedbalkách – 5:3. Asistence: Lukáš Klok.
49:00
Špirko se dostal až k vítkovické brance, Dolejš se stačil přesunout přes celé brankoviště, a tak třinecký útočník neměl kam zasunout kotouč!
48:24
Kane před Dolejšem, ale vítkovický gólman byl na svém místě.
48:03
Před Hrubcem se objevili domácí, puk znovu nikým nehlídán, ale vítkovičtí na něj nedosáhli.
47:42
Třinečtí v pásmu, Kane ale mířil mimo.
47:10
Krenželokova střela od modré byla zblokována do rohu.
47:02
Kucsera se protáhl až před branku, jeho střela z polootočky míří jen do hostujícího gólmana. Probíhá komerční přestávka.
46:54
Kotouč je pod kontrolou domácího celku.
46:23
Dolejš ve střehu, hosté kombinují u jeho klece.
45:48
Zdráhal byl sražen v rohu u hostující klece, ale hraje se dál.
45:29
Hráči v červeném zmatkovali na útočné modré natolik, že přišli o puk.
45:05
Třinec nahodil puk do pásma, vítkovičtí musejí rozehrát.
44:35
Němcova střela narazila do Hrubce.
44:11
Hosté váhají s rozehrávkou za svou brankou.
43:26
Domácí se bleskově přesunuli před Hrubce, Kolouchova střela nastřelila jen Hrubcovu výstroj.
43:14
Třinečtí si sjeli před Dolejše, lehkou střelu Irgla vítkovický gólman chytá.
42:24
Dobrá šance pro Tybora, ale Hrubec se přesunul včas.
42:08
Vítkovičtí strhávají vedení na svou stranu, Němec pálil na branku, clonící Szturc si připisuje gól – 4:3. Asistence: Erik Němec, Vojtěch Tomi.
41:46
Zleva to zkusil Kolouch, ale neuspěl.
41:02
Vítkovičtí se prodrali do pásma, ale hosté jim sebrali kotouč.
40:38
Je vyrovnáno!!! Roman vyslal do šance DAVIDA KVĚTONĚ, který si sjel mezi tři hráče v červeném a pořádnou ranou srovnává – 3:3. Asistence: Ondřej Roman, Lukáš Klok.
40:20
Květoň se řítil do pásma, ale byl zastaven Linhartem.
40:03
Vhazování pro domácí tým.
40:01
Další třetina začne přibližně v 17:14.
Z kraje druhé třetiny se vítkovičtí dostali do jednobrankového vedení, ale zhruba v polovině třetiny se před brankou Dolejše prosadil Sýkora, a po necelé půlminutě strhl vedení na stranu Třince Dravecký. Vítkovičtí trenéři si v tuto chvíli vybrali oddechový čas a to zřejmě domácím pomohlo. I třetí část slibuje napínavé okamžiky, proto Vás srdečně zveme k dalšímu sledování.
1/3 – 11:6
2/3 – 8:6
40:00
39:52
Vítkovice se drží u branky, ale Hrubec je pozorný.
39:25
Tomi u hostující klece nebyl úspěšný.
39:00
Sýkorova rána ze střední vzdálenosti označila zadní mantinel.
38:34
Závar u Dolejše, nikdo nevěděl, kde je puk, ale nakonec se naštěstí pro domácí vynořil u kruhu.
38:18
Szturc vyrazil do pásma, ale jeho přihrávka na Koloucha neprošla.
37:34
Kucsera si dojel pro puk, ale k Hrubcovi s ním nikdo nejel.
37:14
Třinečtí byli příliš natěšeni, jejich útok zastavuje ofsajd.
37:09
Za brankou Hrubce je živo.
36:40
Hosté zavezli puk do pásma, vítkovičtí rozjíždějí nový útok.
36:23
Oleszovu jedovku Hrubec nechytil pořádně, ale k dorážce se nikdo nedostal.
36:10
36:04
Szturcova střela byla sražena nad branku.
35:46
Stastny zachytil dlouhou rozehrávku a míří do pásma.
35:23
35:19
Urbanec rozehrává od Dolejše.
35:04
Ofsajd domácích.
35:00
Gólmani mohou chvíli vydechnout, hraje se převážně ve středním pásmu.
34:10
Síly na ledě jsou srovnány, za držení je vyloučen hostující Kane.
33:58
Domácí už podruhé v krátkém sledu vyhazují puk až za Hrubce.
33:23
Domácí obránce Klok je vyloučen za hru vysokou holí.
33:23
33:01
Hostující gólman se musí mít na pozoru, vítkovičtí atakují jeho klec.
32:35
Němec s Tomim bojovali u branky o puk, který Hrubcovi vypadl z lapačky.
31:59
Po krátké chvilce třineckých v pásmu se domácí znovu snaží usadit před brankou.
31:26
Vhazování u Hrubce.
30:49
Domácí se přece jen do pásma dokázali prosadit, Tomimu střela nesedla.
30:27
Vítkovice kombinují do pásma, ale hosté jsou proti.
29:54
Oddechový čas pro domácí.
29:54
Třinec právě vstřelil branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu, Milan Doudera přihrál na VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, který si najel do volného prostoru a prostřelil Dolejše – 2:3. Asistence: Milan Doudera, Daniel Rákos.
29:31
Je vyrovnáno!! Hosté vyhráli vhazování u Dolejše, puk do sítě umístil JÁN SÝKORA – 2:2. Asistence: Vladimír Roth, Rastislav Špirko.
29:28
Linhartova střela mířila jen do náruče Dolejše.
29:11
Vítkovičtí se přesunují k Hrubcovi.
28:25
Krajíčkovu střelu od modré nedokázal Kane zužitkovat.
28:14
Nahozený puk končí v Dolejšově lapačce, vhazuje se po jeho pravici.
28:07
27:47
Romanova dělovka z mezikruží končí na zadním plexiskle.
27:18
Szturc se mohl dostat sám do šance, ale neměl rychlost.
27:01
Domácí rozehrávají od své branky.
26:30
Vítkovice usazeny v pásmu před Hrubcem, hledají místečko, kam vystřelit.
25:27
25:20
Třinečtí v pásmu, Draveckému střela nesedla.
24:38
Domácím se v oslabení daří držet kotouč na své útočné polovině.
24:29
Irgl v dobré šanci, ale Dolejš měl dobrý výhled.
24:17
Hosté usazeni v pásmu, ale vítkovičtí jim příliš prostoru nedávají.
23:50
Vítkovice posílají puk až k Hrubcovi.
23:27
Za podražení bude pykat domácí Sloboda, hosté mají šanci srovnat.
23:18
Před brankou Vítkovic se zastavil kotouč, ale Krajíček na něj nedosáhl.
23:00
Třinečtí kombinují do pásma.
22:36
Kucsera se dostal zpoza branky, ale k tyči se mu zakončit nepodařilo, puk se však dostal před branku, kam si sjel JAN VÝTISK a umístil jej do branky – 2:1. Asistence: Lukáš Kucsera, Michael Vandas.
22:15
Hrňa nastřelil jen Výtiska, vítkovičtí mohou do útoku.
22:00
Úmyslný ofsajd pro třinecké hráče.
21:37
Protiútok domácího celku, ale Hrubec byl ve střehu.
21:13
Třinec nastřelil puk do pásma, ale Dolejš zasahovat nemusel.
21:05
Hra je přerušena, domácí se dostali do ofsajdu.
20:47
Vítkovičtí bojují u branky Hrubce o prostor.
Další třetina začne přibližně v 16:21.
První třetina je za námi a stav je nerozhodný 1:1. Fanoušci obou týmů se mají na co dívat, větší nápaditost ale přece jen předváděli domácí hráči. Jak se bude zápas vyvíjet dál, uvidíme už za pár chvil. Po přestávce se k nám určitě vraťte, bude to ještě napínavé.
1/3 – 11:6
20:00
19:59
Statsny ještě zavezl puk do pásma, Sloboda jej našel a vydoloval zpod brusle bránícího hráče, poslal jej i na branku, ale pozdě.
19:46
Puk je znovu v pásmu před Dolejšem.
19:23
Vítkovičtí musejí vycouvat z pásma, hosté se stahují do středního pásma.
18:58
Hosté vyhazují do bezpečí.
18:38
Szturc dnes nemá den, znovu jej trefil puk vystřelený od modré.
18:27
Puk mimo ledovou plochu, vhazuje se po levici Hrubce.
18:06
Za podražení odchází za katr hostující Špirko.
18:03
Ten jim příliš nevyšel, Roman s Květoněm se vydali na zteč třinecké klece, Květoňova střela končí ale na Hrubcovi.
17:46
Třinečtí rozjíždějí útok.
17:24
Vandas se zjevil u Hrubcovy tyče, zakončil však mezi gólmanovy betony.
17:11
Domácí bojovali v pásmu o puk, ten znovu mizí na zakázaném uvolnění.
16:48
Hosté posílají neuváženě kotouč přes všechny čáry.
16:22
Krajíček drží puk za brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.
15:58
Hraje se od branky k brance v rychlém sledu.
15:24
Zakázané uvolnění pro třinecké.
15:06
14:56
Klok nastřelil jen Szturce, nedařilo se ani Vandasovi.
14:25
Domácí znovu usazeni v pásmu před Hrubcem.
14:08
Kotouč míří k Dolejšovi.
13:57
Slobodova rána od modré minula Hrubcovu klec.
13:47
Puk ve středním pásmu.
13:33
Roman zapomněl u branky kotouč, a tak svou šanci nevyužil.
13:18
Od modré nastřelil zadní mantinel Kucsera.
13:06
Domácí si zahrají první přesilovku, za hru vysokou holí je potrestán Sýkora.
13:06
12:06
Třinečtí mají puk pod kontrolou a dostávají se do pásma.
11:46
Je vyrovnáno!! Hosté se dostali do pásma, Kreps poslal puk na VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, který se dvěma kroky dostal do lepšího místa a prostřelil Dolejše – 1:1. Asistence: Kamil Kreps, Vladimír Roth.
11:27
Vítkovičtí vedli puk za brankou Hrubce, Roman se k němu dostal neočekávaně, ale zareagoval rychle, Hrubec si ale tyč pohlídal.
11:16
Kotouč mizí mezi fanoušky, bude se vhazovat před obranným pásmem Vítkovic.
10:54
Tomi si sjel do pásma po levém křídle, vystřelil přes obránce, ale Hrubec chytá.
10:23
Vandas se dostal s pukem až za branku, tu si objel, ale ani ve spolupráci s Kolouchem ji do branky nedostal.
10:03
Ofsajd pro hráče v červených dresech.
09:36
Menší závar u domácí branky, Rákos chtěl kotouč ještě zpod Dolejše vydolovat, ale hra je přerušena.
09:00
Szturc před brankou nevěděl, kde má kotouč, třinečtí tak posílají puk do bezpečí.
08:38
Tomi zavezl kotouč do pásma, Němec si pro něj sjel za branku.
08:18
Stále se hraje na polovině Vítkovic.
07:52
Vandas se srdnatě pustil mezi čtyři hráče hostů, ti ale odehrávají kotouč do středu kluziště.
07:18
Stastny, ale ani Olesz puk za Hrubce nedokázali dostat.
06:49
Zdráhal bojuje v pásmu o kotouč, vítkovičtí se stahují k brance.
06:34
Směr hry se velmi rychle změnil, Tybor se dostal až k Hrubcovi, ale puk poslal jen mezi jeho betony.
06:20
Třinečtí míří do pásma.
06:09
Hosté okupovali vítkovickou klec, ale Dolejš na jejich pokusy viděl. Následuje komerční přestávka.
05:19
Kolouch mířil sám na Hrubce, nastřelil jeho beton, odražený puk chtěl umístit Hrbas, ale nepřesně.
05:02
Hosté si urychleně najeli do pásma, ale Dolejš byl připraven.
04:43
U Hrubce se ocitl Kolouch, ale puk jej minul.
04:30
Domácí odpalují puk a střídají.
04:16
Hosté se drží v pásmu, ale jejich střely jsou nepřesné.
03:53
Od modré se napřáhl Krajíček, ale mimo.
03:20
Hostující útok je zastaven pro ofsajd.
03:03
Třinečtí se nemohou dostat přes střední pásmo.
02:39
Hosté rozehrávají od vlastní branky, Tybor zdatně narušuje jejich rozehru.
02:12
Klokovi se nepodařilo Maroszovi odebrat puk.
01:52
Od modré to nadvakrát zkoušel Sloboda, ale minul.
01:31
Ve středním pásmu se k puku dostávají domácí a přenášejí hru.
01:18
Vhazování po pravici třineckého gólmana.
00:47
Tak to byla rychlovka. Stastny nahrával do prostoru před branku a RADOSLAV TYBOR prostřeluje jako první v utkání Hrubce – 1:0. Asistence: Yan Stastny, David Květoň.
00:40
Domácí se znovu derou do pásma,
00:22
Vítkovičtí bojují v rohu u třinecké klece o puk.
00:04
Úvodní vhazování dnešního derby vyhrávají hosté.
00:01
Atmosféra ve vítkovické aréně je nabitá k prasknutí.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Bartošák) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, L. Kovář, Urbanec, Výtisk (A), D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Stastny, Olesz (C) – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, E. Němec, Szturc – Kurovský.

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Roth, Linhart, Krajíček, Hrabal, Nosek, M. Doudera, L. Doudera – Dravecký, Kreps, Rákos – Irgl (C), Kane, Adamský (A) – Petružálek (A), Špirko, J. Sýkora – Hrňa, Marosz, Chmielewski.

Rozhodčí: Hodek, Bulanov – Barvíř, Blümel.
Derby, to je vždy trochu jiný zápas a stát se v něm může cokoliv. Vítkovičtí mohou nastavit své výkony k lepšímu, ale i Třinec může dnešním utkáním zastavit začínající šňůru proher a prodrat se znovu do čela extraligové tabulky. Uvidíme, jste srdečně zváni.
Vítkovice se i přes poslední neúspěchy drží na 8. místě tabulky, za bilanci 13-7-2-16 a pasivní skóre 84:92 si připsaly 55 bodů. Poslední dva zápasy nevyšly ani třineckým, kteří se tím posunuli na 2. místo v tabulce, ale za bilanci 19-6-6-7 a skóre 117:79 mají o celých dvacet bodů více než domácí, tedy 75 bodů.
Na čele kanadského bodování Třince jsou s šestadvaceti body hned dva hráči, útočníci Rostislav Marosz (13+13) a Jakub Petružálek (11+15). Po šestnácti bodech mají také dva obránci Vladimír Roth (5+11) a Tomáš Linhart (3+13). Nejlepším hráčem v Radegast indexu je se 126 body obránce Josef Hrabal. Nejtrestanějším hráčem třineckých je s šestatřiceti trestnými minutami útočník Rostislav Marosz. Lepším z dvojice gólmanů je Šimon Hrubec s průměrem 1,73 a úspěšností 93,88%.
Kanadského bodování domácích je znovu beze změn, s dvaceti body je vede útočník Ondřej Roman (9+11)., společně s útočníkem Lukášem Kucserou jsou nejlepšími střelci týmu (9+5. Nejlepším obráncem a hráčem s nejvyšším počtem přihrávek je se třinácti body Karol Sloboda (0+13). Obránce Jan Výtisk má ve statistice Radegast index 343 bodů. Třiašedesát trestných minut zatím nasbíral obránce Lukáš Klok. Gólmanská dvojice je i nadále vyrovnaná, poslední kola odchytal Patrik Bartošák, který má průměr 2,30 a úspěšnost 92,09%.
Další moravskoslezské derby je na spadnutí. V tom 101. vyzvou vítkovičtí třinecké na ledě Ostravar arény.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.