Vítkovice - Zlín: Michael Vandas vstřelil gól v prodloužení na 2:1

Z Ostravy je to pro dnešek vše, užijte si zbytek svátečního večera a budu se těšit zase někdy na počtenou.
Dnešní těžké utkání ukončil krátce po zahájení prodloužení Michael Vandas a vystřelil tak domácím prémiový bod. Vítkovice svého soupeře ve všech třetinách přestřílely, ale hosté těžili z pozorného Kašíka v brance. Domácím se podařilo srovnat až ve třetí třetině a dovést zápas do prodloužení. Zlínští odjíždějí s vybojovaným bodem, v Ostravě zůstávají body dva.

Vítkovice právě vstřelily branku!
Po nahrávce Hrbase na opačnou stranu brankoviště se nahoru do odkryté části zlínské klece trefuje MICHAEL VANDAS – 2:1. Asistence: Marek Hrbas, Yan Stastny.
60:11
Vhazování vyhráli domácí a rozjíždějí útok.
60:01
Vítkovice dokázaly srovna t stav a bezkonkurenčně přestřílet zlínské, na výhru to však zatím nestačilo. Bude se prodlužovat.
1/3 – 15:9
2/3 – 12:8
3/3 – 13:3
60:00
59:58
Hosté neútočí na vítkovickou klec, ale snaží se udržet kotouč pod kontrolou.
59:47
Ofsajd pro Vítkovice.
59:41
Urbancova rána od modré končí v Kašíkově lapačce, hra je přerušena.
59:36
Po střele Stastneho se jkotouč ocitá na betonu Kašíka.
59:28
Zakázané uvolnění Zlína.
59:08
Kotouč ve středním pásmu, hosté se nkam nehrnou.
58:49
Domácí mají puk pod kontrolou, ale hosté brání svou branku společně s Kašíkem výborně.
58:04
Zlín v nouzi poslílá puk na zakázané uvolnění.
57:50
Vítkovice se dží v pásmu, hosté se brání.
57:25
Bořuta poslal puk na vítkovickou klec, Bartošák rozehrává.
56:48
Po levém křídle si najel Květoň, ale Kašíka v nedbalkách nenachytal.
56:17
Domácí čekají na dostřídání.
55:44
Vítkovičtí tvoří hru, Vandasova střela končí v lapačce Kašíka.
54:28
53:28
Probíhá komerční přestávka.
52:58
Vítkovičtí jsou v pásmu, ale hosté se brání.
52:18
Dnešní utkání sleduje 5 721 diváků.
51:54
Menší závar u své klece vyřešil přikrytím puku sám Bartošák.
51:33
Hosté se zjevili u Bartošáka, Vlachova střela se k brance nedostala.
51:10
50:50
Vandas se dostal až před branku, ale v cestě mu stál Kašík.
50:21
Zlínští se uvolňují vyhozením do pásma před Bartošákem.
50:00
Roman, Szturc ale ani Výtisk nedokázali puk za Kašíkova záda dostat.
49:36
Vítkovičtí jsou usazeni v pásmu, rozjeli přihrávkový kolotoč.
49:10
Za nedovolené bránění bude svědomí zpytovat hostující Popelka.
48:44
Zlínští se propracovali do pásma, Říčka pálil dobře, ale Bartošák jeho střelu vytěsnil do rohu.
48:06
Hra ve středním pásmu, domácí mají puk pod kontrolou.
47:34
Další nájezd vítkovických hráčů, k puku se jako první dostává Matějíček a snaží se jej odehrát.
46:49
Vítkovičtí si najeli do pásma, Kašík se přesunuje od tyče k tyči, ale domácí nakonec končí i s pukem za brankou.
46:34
45:21
Tvrdá rána skolila hostujícího Kotvana, který se po chvíli zvedá a sám odjíždí na střídačku, drží si ale celou pusu, takže snad nebude mít nějaké vážné zranění čelisti.
44:50
Hostující bubenící neúnavně buší do svých nástrojů a pohánějí své borce v honbě za dalším gólem.
44:28
Zlínští bojují u domácí branky.
43:54
Je vyrovnáno!!! Vítkovičtí si sjeli před Kašíkovu klec, Szturcova střela se odrazila od brankáře Zlína, Vandas nahrál ke vzdálenější tyči na YANA STASTNEHO, který mohl mířit do odkryté části branky – 1:1. Asistence: Michale Vandas, Roman Szturc.
43:25
Hra ve středním pásmu, u puku domácí.
42:57
Zlínští rozehrávají útok od své klece.
42:18
Vítkovičtí se ujímají kotouče, Výtiskova střela od modré nezafungovala.
41:57
41:35
Vítkovice mají kotouč pod kontrolou.
41:09
Hra je přerušena pro vysokou hůl.
41:06
Hosté se zkoušejí usadit u Bartošáka, ale prozatím marně.
40:42
Vítkovičtí posílají puk ke Kašíkovi, ten v klidu rozehrává.
40:25
Blaťák nastřelil puk do útočného pásma.
40:01
Stejně jako v první části, i v té právě odehrané vítkovičtí svého soupeře přestříleli, ale na Kašíka v brance nedokázali vyzrát. To hosté se dostali do vedení po brance Kubiše, který dostal puk za brankovou čáru. Jestli hosté udrží nebo navýší svůj brankový účet, nebo jestli domácí odkryjou Kašíkovo kouzlo a začnou své střely také využívat, uvidíme už za necelých patnáct minut ve třetí třetině. Zůstaňte s námi.
Další třetina začne přibližně v 18:48.
1/3 – 15:9
2/3 – 12:8
40:00
39:57
Přísné vyloučení pro domácího Květoně, který je na trestnou lavici odeslán za krosček.
39:37
Zlín v pásmu, skákavý puk vystrašil Bartošáka, ale mířil za branku.
39:08
Urbancova střela do modré ke Kašíkovi neprošla.
38:58
Kolouch se dostal k brance, mířil přes obránce, ale Kašík sklapl betony včas.
38:50
Hokejsek si sjížděl pro puk, ale Sedlák mu ho vyfouknul.
38:36
Nepřesná rozehrávka hostů končí na zakázaném uvolnění.
38:27
Emoce začínají vířit jak v hledišti tak na ledě. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
37:59
Zakázané uvolnění pro hosty.
37:32
Oba týmy se snaží dostat přes střední pásmo.
36:46
Roman poslal dlouhou přihrávku na Květoně, společně se Zdráhalem se dostali do pásma, a i když byl Zdráhal u branky přistrčen, hra se nepřerušuje.
36:20
Hosté se ukázali u Bartošáka, bez puku ale nic nezmohli.
35:51
Druhý ofsajd krátce po sobě pro vítkovické barvy.
35:02
Vandasova střela byla prudká, ale Kašík si poradil.
34:33
Vhazuje se ve středu kluziště.
34:22
Horák sprintoval za vyhozeným pukem, ale v rohu jej dříve odpálil Bartošák.
34:11
Hráčio v modrém poslali puk na zakázané uvolnění.
34:00
Bude se vhazovat u zlínské klece.
33:31
Hosté poslali puk na Bartošákovu branku a střídají.
33:23
Vítkovičtí se drží v pásmu, Kašík je ale maximálně koncentrovaný.
32:56
Velmi těsně k brance se dostal Szturc, ale nastřelil jen Kašíkovu lapačku. Probíhá komerční přestávka.
32:35
Hra ve středním pásmu.
31:06
Vítkovičtí si berou puk a míří ke Kašíkovi.
30:29
Výtisk naskakuje do hry.
30:18
Z mezikruží mířil Bukarts, ale minul.
30:09
Od modré pálil tvrdě Bořuta do zadního mantinelu.
30:00
Hosté rozjeli přihrávkový kolotoč.
29:38
Zlín se usazuje u Bartošákovy klece.
29:15
Vítkovičtí před Kašíkem, Němcovi střela nesedla.
28:54
Domácí posílají puk do bezpečí.
28:29
Hosté budou navíc hrát přesilovku, protože se proti pravidlům provinil domácí Výtisk.
28:29
Zlín právě vstřelil branku!
Tak přece jen. Hosté se po situaci dva na nikoho dostávají zásluhou PAVLA KUBIŠE přece jen do vedení – 0:1: Asistence: Antonín Honejsek, Roman Vlach.
28:29
Hosté se dostali do situace dva na nikoho, Bartošák zastavil kotouč betonem těsně na čáře, další hráči se natlačili do jeho klece a nakonec se puk ocitá v posunuté brance..
27:43
Domácí vyhazují do svého útočného pásma.
27:30
Bartošák ve střehu, od modré to zkoušel Kotvan.
27:14
Kotouč mimo útočné pásmo Zlína.
27:03
Zlínští fanoušci se zlobí, vítkovický hráč si pomohl na hranici pravidel, ale sudí mlčí.
26:51
Výtiskovi se nepodařilo vyhodit puk.
26:35
Hosté si odpočinou v početní výhodě, za podražení je potrestán Urbanec.
26:35
26:13
Hosté vyhazují, Gago byl zastaven s pukem až u kruhu, ale všichni spoluhráči mu odjeli vystřídat.
25:55
Vítkovice stále v pásmu před zlínskou brankou.
25:30
Kovářova střela do modré byla tečována do Kašíkových betonů.
24:51
Balánovi se podařilo vybojovat kotouč, ale zlínští k hráčům přistupují velmi na těsno.
24:20
Vhazování po pravici Kašíka.
24:06
Domácí bojují v pásmu o prostor.
23:25
Další zlínský atak vítkovické branky, Bartošák si nebyl jist, kde má kotouč a proto bleskově ztuhl jako socha.
22:49
Hosté u puku, Podešva si najížděl na branku s Marunou, prvně jmenovaný vystřelil, Bartošák kotouč ztlumil na hrudi, ten mu však vypadl na led, ale stačil ho před hokejkou Podešvy ukrýt rychle pod lapačku.
22:26
Němec dopravil kotouč do pásma.
22:06
Hosté se dostali lehce k Bartošákovi, domácí v nouzi odehrávají puk na zakázané uvolnění.
21:29
Zdráhal si najel do rohu, tam z otočjky nahrál na Urbance, jehož dělovku ztlumil Kašík s menšími problémy v náručí.
21:27
21:17
Holík se prosadil do pásma, ale nemířil přesně.
20:53
Domácí usazeni v pásmu, Szturc nahrál na modrou na Hrbase, Kašík si ale poradil.
20:30
Zlínští odpálili puk do bezpečí, Szturc se pro něj musí vrátit a rozjíždí nový útok.
20:14
Vítkovičtí se i s pukem rozjeli do pásma.
20:01
Bezbranková první třetina přinesla několik přesilovek, několik šancí, ale žádnou branku. Oba týmy jakoby čekaly, s čím na ně vyrukuje soupeř. Uvidíme, zda některý z týmů změní taktiku.
Další třetina začne přibližně v 17:54.
1/3 – 15:9
20:00
19:54
Vítkovičtí se přesunují ke Kašíkovi.
19:43
Do hry naskakuje Květoň a domácí mají zkrácenou přesilovku.
19:27
Hosté špatně vystřídali, trest odpyká Honejsek.
19:14
Marušákova tvrdá střela se odrazila od hráče před ním a poslala puk za modrou, hosté i domácí mohou konečně vystřídat.
18:50
Zlínští se stále drží v pásmu, Marušák, Bořuta, Bukarts.. nikdo z těchto borců ve stálém tlaku nedokázal na Bartošáka vyzrát.
17:43
Za hru vysokou holí je potrestán domácí Květoň.
17:25
Před vítkovickou brankou se ocitl sám Popelka, ale Bartošák zasáhl na výbornou.
17:04
Szturc se zamotal s hostujícím Goišem, oba jsou na ledě.
16:40
Hostům se nepovedla rozehrávka, Vandas číhá za Kašíkovou brankou.
16:10
Bartošák se jen otočil po puku, který vyslal Holík, bude se vhazovat u jeho klece.
15:41
Bukarts kličkami zavezl puk do pásma, vítkovičtí se k němu sjeli rychle.
15:04
Kovářova ráma od modré šla mimo zlínskou branku.
14:34
Vítkovičtí u zlínské střídačky puk nevybojovali, musejí se vrátit.
14:07
Ofsajd pro hráče v modrých dresech.
13:56
Tomi střílenou přihrávku do pásma nemohl zpracovat.
13:30
Vhazování po pravé ruce zlínského brankáře.
13:20
Stastny se dostal kličkama až ke Kašíkovi, ale v rozhodující chvíli nechal puk za sebou.
13:09
Vítkovice se pomalu a nenápadně dostaly až do pásma.
12:13
Na opační straně se k puku dostal Bukarts, Bartošák předvedl efektní semafor. Probíhá komerční přestávka.
11:59
Balán spolupracoval dobře s Kolouchem, ale Kašík byl pozorný.
11:38
Zlínští v pásmu přišli o kotouč a vítkovičtí přenášejí hru dál od své klece.
11:17
Za hrubost jsou vyloučeni domácí Hudeček a hostující Kotvan. Oba týmy hrají ve čtyřech.
11:17
11:17
Zlínským se příliš nelíbilo, jak se domácí natlačili před Kašíka a u braky se strhla mela.
09:27
Zdráhal se dostal až k brance, ale Kašík si povyjel a skočil po puku jako první.
08:58
Za hákování je vyloučen zlínský Kotvan.
08:45
Čtvrtá vítkovická formace motá hlavu Kašíkovi, Tomimu sřela díky bránícímu hráči nevyšla, Illéš byl příliš blízko.
08:24
Zlínští znovu přesunuli hru k Bartošákovi, ten má ale dobrý výhled.
08:00
Vítkovičtí na skok v pásmu, Kašík ve střehu.
07:36
Hosté se usadili u domácí branky, Bartošák čelil střele zblízka z hole Podešvy, o chvíli později vypálil za modrou Bořuta, ale skóre se nemění.
06:32
Dobrý pokus Sedláka zprava končí v Kašíkově lapačce.
06:07
Popelka si najel k vítkovické brance, ale Bartošák puk lapil. Probíhá komerční přestávka.
05:59
Na opačné straně mířil nikým nehlídán Illéš, ale Kašíkova náruč byla na puk připravena.
05:35
Hosté v pásmu, dobře to myslel Bukarts, ale Bartošák jeho úmysl přečetl.
05:00
Vhazování u zlínské branky.
04:46
Vítkovičtí usazeni v pásmu, Vandasův pokus se otřel o Kašíka.
04:25
Domácí mají puk pod kontrolou, ale nemohou se dostat ze své poloviny.
03:55
Další puk končí jako suvenýr pro jednoho z fanoušků.
03:42
03:38
Výtisk nezachytil puk na modré a vítkovičtí musejí vycouvat.
03:24
Domácí si hledají nejlepší pozici pro střely.
03:18
Vítkovičtí útočníci atakují zlínskou klec, ale Kašík je ve střehu.
02:42
Roman nahrával zpoza branky, Zdráhal mohl poslat puk přímo do sítě, ale nevyšlo mu to.
02:31
Střela z hole vítkovického hráče byla sražena do ochranné sítě.
02:07
Hosté vyhazují.
01:56
Vandasovi střela nesedla.
01:42
Bude se vylučovat na straně hostů, za podražení odjíždí Podešva.
00:33
Stastny našel Szturce, ale ten se u Kašíka neprosadil.
00:15
Urbanec si bere za svou brankou puk a bude rozehrávat.
00:06
Kotouč končí mimo hrací plochu.
00:01
Před začátkem zápasu si všcihni vyslechli českou národní hymnu.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Urbanec, Výtisk (C), Sedlák, Hrbas, D. Krenželok, L. Kovář, Puzič – Vandas, Stastny, Szturc – D. Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – E. Němec, Balán, Kolouch – Tomi, Hudeček, Illéš.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák (C), Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka, Holomek – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, R. Vlach, Kubiš – Gago, Podešva, Maruna – Horák, Popelka, Goiš.

Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Brejcha, Suchánek.
Který z týmů se lépe srovná se ztrátou klíčových hráčů, zda hosté prolomí své neúspěchy na ledě soupeřů nebo domácí potvrdí svou pozici na svém ledě a před svými fanoušky, to budete moci sledovat s námi od 17 hodin u našeho textového onlajn přenosu.
První vzájemné měření sil v letošní sezóně dopadlo ve prospěch zlínských, na svém ledě slavili výhru 2:0 a Libor Kašík tak mohl slavit své první čisté konto.
Oba týmy se potýkají s vleklou marodkou a lepí sestavu hráči z prvních lig nebo juniory. Vítkovicím budou chybět Kucsera, Sloboda, Kurovský, Baranka, Němec, Olesz a nově i Klok. Zlínu budou chybět Veselý, Ondráček, Okál i Šťastný.
Kanadské bodování Zlína vedou se čtrnácti body Petr Holík a Roberts Bukarts (oba 7+7), nejlepším nahrávačem je s osmi přihrávkami obránce Oldrich Kotvan (2+8), což jej zároveň staví do pozice nejlepšího beka týmu. Čtyři plusové body má ve statistice "+/-" útočník Ondřej Veselý. Nejtrestanějším hráčem je obránce Jiří Marušák, který si vykoledoval celkem šestnáct trestných minut. Lepším z dvojice gólmanů je Libor Kašík s průměrem 3,06 a úspěšností 90,26%.
Lídrem Vítkovic je s devíti body útočník Ondřej Roman (5+4), nejlepším nahrávačem je však s pěti nahrávkami kapitán Rostislav Olesz (3+5). Nejlepšími obránci jsou se čtyřmi body Lukáš Klok (4+0) a Patrik Urbanec (2+2). Statistika "+/-" bodů je příznivá pro Yana Stastneho, který má čtyři plusové body. Sedmatřicet trestných minut již nastřádal Lukáš Klok. Lepším z dvojice gólmanů je zatím Patrik Bartošák s průměrem 1,97 a úspěšností 93,14%.
Vítkovičtí si svými dosavadními výkony vybojovali 10. místo v neúplné tabulce, stejně jako devátá Olomouc mají na svém kontě 21 bodů; skóre vítkovických je stále pasivní 28:34 s bilancí 5-3-0-7. Zlínu se stejně jako domácím příliš nedaří na ledě soupeřů, v neúplné tabulce jsou na 11. místě a mají o dva body méně než vítkovičtí, tedy 19 bodů. Jejich bilance je 5-2-0-7 a skóre mírně pasivní 43:46.
Domácím se v posledním kole nedařilo, na ledě Chomutova nevstřelili ani branku a prohráli 0:4 po nepříliš dobrém výkonu. Proto si místo delšího volna naordinovali tréninky navíc. Zlínští jsou na tom přece jen lépe, v posledním kole vyhráli před svými fanoušky nad Litvínovem poměrem 4:1.
Vítkovičtí fanoušci mají o trávení státního svátku, alespoň jeho odpolední části, jasno. Navštíví Ostravar arénu a shlédnou hokejové utkání mezi domácími Vítkovicemi a dalším moravským celkem – PSG Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.