Vítkovice - Zlín: Je hotovo! Roberts Bukarts trefil prázdnou bránu, 2:4

Pro dnešek je to vše, já se budu těšit u dalšího onlajn přenosu už tento pátek, kdy Vítkovice vyzvou Liberec. Na počtenou!
Je dobojováno. Tři body za dohrávku 42. kola berou hosté. Utkání otevřel nešťastným vlastním gólem domácí Roman, druhý gól Zlína přišel ještě před koncem první třetiny z hole dobře hrajícího Šťastného. Ten poslal svůj tým do dvoubrankového vedení hned zkraje druhé části, ale domácí na tento gól dokázali velmi záhy odpovědět. Ve třetí třetině přebrali aktivitu domácí, protože to byli právě oni, kdo musel tvořit a vymýšlet a na střely jednoznačně třetí část vyhráli. Ne však gólově, v této činnosti se prosadil jen Urbanec. Vítkovice ještě zkusily hru bez brankáře – ta jim ale nevyšla, naopak do prázdné klece inkasovaly počtvrté. Vítkovickým dnešní prohra komplikuje postavení do dalších bojů, naopak zlínští mohou stále doufat v předkolo play-off.

59:58
Domácí hlídají kotouč, teď už se opravdu nic nestane.
59:47
Zlín vytvořil zakázané uvolnění.
59:30
Vítkovice postupují vpřed, ale hosté už si výsledek zřejmě uhlídají.
59:08
Domácí mají puk pod kontrolou, ale Zlín si svou polovinu hlídá.
58:39
Vítkovický gólman se vrací do branky.
58:39
Zlín právě vstřelil branku!
Vítkovičtí inkasují do prázdné branky – domácí nezachytili puk na modré, za kotoučem sprintoval ROBERTS BUKARTS a poslal jen do branky – 2:4. Bez asistence.
58:13
Bartošák se stále nevrátil do klece, i zlínským se teď podařilo nastřelit tyč'!
57:55
Vítkovičtí nastřelili tyč Kašíkovy klece, sudí rozpažuje!
57:52
57:37
Bartošák je na střídačce!!
57:12
Urbanec nastřelil jen Blaťáka.
56:55
Domácí krouží pásmem, zapomněli ale střílet.
56:36
Blaťák se dostal k puku a vyhazuje až do rohu k Bartošákovi.
56:30
Roman pálil od kruhů, kotouč byl tečován do ochranné sítě.
56:03
Ve zmatku hokejek vydoloval puk Zdráhal, jeho nečekanou střelu vytěsnil Kašík těsně nad branku!
55:58
Hrbas si najel do volnějšího prostoru, ale Kašík jeho úmysl vyčetl.
55:52
Na trestnou lavici odjíždí Říčka, který se provinil podražením, to je šance pro vítkovické.
55:35
Vítkovičtí se snaží dostat puk od své branky.
55:25
Dnešní utkání sleduje 4 781 diváků.
54:49
Vítkovičtí v pásmu, ale puky se od Kašíka odrážejí.
54:22
Agilní Šťastný bojuje v roku o kotouč, rád by dneska hattrick.
54:05
Kotouč pevně uschován pod lapačkou domácího gólmana, probíhá komerční přestávka.
54:00
Zlínští nyní ostřelují Bartošáka jako na střelnici.
53:18
Po nevydařeném útoku Zlína se k puku dostal Klok, ale v útoku se k němu nikdo nepřidal.
52:50
Hudeček se postavil Kašíkovi, ale nevyzrál na něj.
52:33
Oba týmy v plném počtu.
52:00
Vítkovice mají puk pod kontrolou a kombinují směrem ke Kašíkovi.
51:36
Domácí bojovali v pásmu o prostor, teď už se ale puku ujímá Kubiš a míří k Bartošákovi.
51:25
Na ledě se opravuje jedna část mantinelu.
51:25
V rohu u své branky zůstal ležet Horák, sudí nechali pokračovat vítkovický útok a až o chvilku později za pískotu diváků přerušili hru. Mezitím se už Horák zvedl.
51:05
Olesz rozvlnil síťku, bohužel pro vítkovické jen tu boční.
50:52
Zlínští u Bartošáka nic nevymysleli, do útoku se tak dostali domácí, Kašík ale vyráží puk do ochranné sítě.
50:33
Vyloučení na obou stranách, za domácí bude potrestán Stastny a za hosty Okál, oba za hrubost. Hraje se ve čtyřech.
50:33
50:30
Domácí se dobíjejí do branky Zlína, teď je z toho u Kašíka menší potyčka.
49:54
Vítkovičtí si znovu najeli do pásma, Zdráhal měl puk na špatnou stranu, nezamířil přesně.
49:36
Zakázané uvolnění Zlína.
49:28
Po vhazování u Bartošáka se domácí dostali do pásma, těsně před Kašíkem tečoval kotouč Kolouch.
48:31
Vítkovice právě vstřelily branku!
Vítkovice v pásmu, Klok poslal puk po modré na PATRIKA URBANCE, který od modré posílá puk do sítě, Olesz číhající na dorážku nebyl potřeba – 2:3. Asistence: Lukáš Klok, Patrik Zdráhal.
48:23
Olesz před modrou nahodil puk do pásma, Kašík jej lapačkou sundal ze vzduchu.
48:13
Lehká střela Matějíčka od modré končí na Bartošákovi.
48:06
Hosté se drali do pásma, sudí přerušují hru pro přihrávku rukou.
47:46
Zlínský gólman je ve střehu, nic neriskuje a okamžitě přikrývá kotouče.
47:29
Kolouch si objel Kašíkovu klec, bleskově zakončil k tyči, ale hostující gólman ještě bleskověji přikryl puk lapačkou.
47:17
Marušák rozehrával na Honejska, ale je z toho zakázané uvolnění.
46:51
Výtisk našel za brankou Hudečka, ale ten byl tísněn.
46:36
Vhazování u zlínské klece.
46:22
Pro Tybora musejí přinést nosítka. Za sportovního potlesku celé haly, včetně hostujících fanoušků je domácí útočník odnesen do útrob haly.
46:22
Tybor dostal dlouhou přihrávku k mantinelu, ale podklouzl a skončil na zadním mantinelu, hra je přerušena.
46:04
Popelka si najížděl na vítkovickou branku s Kubišem, přenechal ale puk dojíždějícímu Šťastnému, ale Bartošák byl připraven. Následuje komerční přestávka.
45:25
Druhé zakázané uvolnění pro Zlín v krátkém čase.
45:10
Roman u kruhu zachytil odražený puk, poslal jen na branku, ale ani Olesz o chvilku později skóre nemění.
44:00
Sám na na branku ujížděl Tybor, byl tam drobný háček soupeře, a tak Kašíka nepřekonal!!
43:47
Další pokus Vítkovic dostat se do pásma.
43:23
Hosům se daří držet kotouč na své útočné polovině.
42:56
Za podražení je na trestnou lavici odvelen kapitán hostů Veselý.
42:45
Bartošák na střídačce, bude se vylučovat na straně Zlína.
42:42
Olesz bojuje před hostující brankou o prostor.
42:25
Špatná rozehrávka Vítkovic končí na zakázaném uvolnění.
42:10
Vítkovice usazeny v pásmu, Kašíkovi ve výhledu zaclánějí vlastní spoluhráči.
41:43
Krenželok si počkal na vyhozený kotouč a posílá jej zpět na spoluhráče.
41:32
41:23
Kašík dobře zasáhl proti pokusu Zdráhala.
41:00
Zlínští v plném počtu.
40:26
Vítkovičtí u Kašíka, diváci už viděli puk v brance po střele Kováře, ten však těsně minul tyč, Roman si jej sebral, objel branku a nastřelil beton hostujícího gólmana.
40:04
Puk po vhazování putuje za Bartošáka, domácí budou rozehrávat.
40:01
Sudí vjíždějí na led a od diváků v aréně si vyloužili hodně hlasitý pískot.
Vítkovičtí ve druhé části inkasovali další branku, na kterou ale dokázali poměrně brzy odpovědět Romanem. Po polovině zápasu přežili domácí necelé čtyři minuty oslabení, kdy je hosté nepustili velmi dlouhou dobu z pásma, ale překonat Bartošáka se jim už nepodařilo. Spokojenější tak mohou být hosté, kteří i nadále vedou o dvě branky.
1/3 – 14:10
2/3 – 11:10
Další třetina začne přibližně v 18:48.
40:00
39:57
Vítkovičtí se snaží prodrat do branky, ale nedaří se jim to.
39:48
Za hostující brankou skončil na zemi Klok, ale hra se přerušuje, ale vylučovat se nebude.
39:39
Zlínští vyhazují puk do bezpečí, Šťastný se jej snažil dojet, ale Sloboda byl rychlejší.
39:20
Puk se zastavil u Kašíkova betonu, Szturc to k němu ale nestihl.
39:15
Roman nastřelil jen bránícího hráče.
39:00
Další přesilovka pro domácí, krosčekem si vypomohl Kotvan.
38:53
Szturc připraven před brankou, ale puk mu přeskočil hůl.
38:41
Vhazování po pravici Kašíka.
38:25
Nejvytíženější pásmo je v tuto chvíli střední a oba týmy se snaží vyrazit do útoku.
37:47
37:15
Kurovský se může zapojit do hry a Vítkovice vyrážejí do útoku.
37:13
Vítkovičtí se za svou brankou rozehrávají, za chvilku vyprší Květoňův trest.
37:03
Kotvan si najel mezi kruhy, Bartošák jeho pokus lapá.
36:26
Únik domácích ke Kašíkovi, ten měl ale dost prostoru.
36:15
Od modré pálil Matějíček, vyražený puk se dostal k jednomu hráči Zlína, ale ani on skóre nezvýšil.
36:03
Hosté se stáhli k domácí brance, Bartošák v pozoru.
35:47
Oba týmy hrají ve čtyřech, za hrubost bude pykat Honejsek.
35:36
Vítkovičtí konečně vytěsnili puk do středního pásma, Zdráhalovi se daleko uniknout nepodařilo.
35:16
U mantinelu vyhráli puk hosté a znovu ostřelují Bartošáka.
34:40
Znovu Matějíček od modré, puk se mu ale vrátil vzduchem poté, co jej tečovala jedna z hokejek.
34:04
Matějíčkovo nahození před branku do klece nikdo neumístil.
33:51
Hosté bojují v pásmu o puk, Bartošák je ve střehu.
33:05
Vítkovice v krátkém sledu už podruhé vyhazují.
32:38
Dělovka Marušáka nebyla přesná.
32:15
Vítkovičtí přicházejí pro zbytek zápasu o Květoně, který je vyloučen na 5 + do konce utkání za faul loktem. Pětiminutový trest odpyká Kurovský.
32:15
Probíhá komerční přestávka, po ní se bude vhazovat u domácí branky.
32:03
Z rohu dostal Ondráček přihrávku do nikým nehlídaného prostoru mezi kruhy, ale kotouč promáchl!!
31:46
Nahozený kotouč stihl Výtisk v rohu odpálit, Ondráček neměl šanci.
31:33
Hrbas při rozehrávce ve středním pásmu nastřelil Balána do horní části těla... Ten se po chvilce zvedá, na střídačku to nemá daleko.
31:05
Vítkovice v plném počtu.
31:00
Puk je pod kontrolou domácího celku, který hlídá střední pásmo.
30:34
Zlínským se stále nepodařilo usadit se v pásmu, domácí se brání na výbornou.
30:04
Kašík málem vyslyšel prosbu vítkovického publika a puštění vyhozeného kotouče, opravdu ale málem.
29:45
Vítkovičtí posílají puk až za hostující branku.
29:18
Hosté v plném počtu, zahrají si přesilovku.
29:09
Devět vteřin se bude hrát 4 na 4, za hákování putuje na trestnou lavici domácí Balán.
29:05
Vítkovice nestřílejí, dlouho přemýšlejí, kam a jakou přihrávku zvolit.
28:36
Zlínským se opět podařilo vyhodit a dlouhé vteřiny z oslabení jim tak vesele utíkají.
28:12
Ofsajd pro hráče v bílých dresech.
27:38
Zlínští vyhazují, Ondráček se snaží dostat kotouč, ale domácí si jej u své klece uhlídají.
27:18
Tentokrát se žádné drama nekonalo, za hákování odjíždí za katr Horák.
26:52
Signalizované vyloučení na straně Zlína, Bartošák mizí na střídačku.
26:35
Hudeček u hostující branky, Ale Kašík si tyč uhlídal.
26:10
Útočící strany se teď mění velkou rychlostí, oba gólmani jsou ve střehu. Probíhá komerční přestávka.
25:23
Vítkovičtí zpět před brankou, ale Kolouch nebyl úspěšný.
24:52
Zlínští se zjevili těsně před Bartošákem, Veselého střela zblízka ale nastřelila jen gólmana Vítkovic.
24:17
Vítkovice se dostaly do přečíslení čtyři na dva, ale nedokázaly této situace využít, následný závar u Kašíka také nic neměnil, hosté dokázali odehrát puk do bezpečí.
23:34
Na pozoru se musel mít hostující gólman, ale s pokusem Němce si dokázal poradit.
23:17
Zlínští usazeni v pásmu, od modré pálil Matějíček, Bartošák jeho pokus vykryl a stačil puk odpálit do kruhu, kde už byl připraven Olesz.
22:38
Vítkovičtí konečně překonávají Kašíka, po dobré nahrávce Slobody si ONDŘEJ ROMAN počkal na pohyb bránícího hráče a poslal puk nad Kašíkovou lapačkou do branky – 1:3. Asistence: Radoslav Tybor, David Květoň
22:27
Zlín posílá puk za Bartošáka, nebude to zakázané uvolnění.
22:08
Romanův pokus končí na Kašíkovi, bude se vhazovat po jeho pravici.
21:56
Vítkovičtí se drží u branky Kašíka, ale zatím na nej nedokázali vyzrát.
21:06
Zlínští vybojovali v rohu kotouč, DAVID ŠŤASTNÝ si najel před branku a zblízka prostřelil Bartošáka – 0:3. Bez asistence.
20:57
Matějíček si na modré dojel puk, jeho dělovka se zastavila o zadní plexisklo.
20:35
Kotvanova střela od modré končí na zadním mantinelu.
20:11
Lehký kotouč, který projížděl kolem branky Bartošák raději přikrývá lapačkou.
20:06
Vhazování por hosty.
20:01
První třetina se pro domácí nevyvíjela dobře, při signalizovaném vyloučení opustil Bartošák branku, do které se nešťastně trefil domácí Roman a otevřel tak skóre dnešního utkání. Následná přesilovka Vítkovic toho příliš neřešila a necelých pět minut před koncem první části inkasovali domácí podruhé. Poslední minutu před sirénou solidně točili Zlín u jejich branky, puk však za Kašíka dostat nedokázali. Uvidíme, jakou taktiku použijí oba týmy do další části.
1/3 – 14:10
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:56
Vítkovičtí už nebudou spěchat v této třetině nikam.
19:47
Kotouč míří k Bartošákovi, hosté střídají.
19:31
Vítkovičtí v pásmu a střílejí hlava-nehlava, Urbancovu ránu od modré Kašík neudržel, následně to zkusil Květoň, Roman, ale znovu od modré také Výtisk, Kašíkovi v brance pomáhají spoluhráči!
18:39
Bartošák musel zasahovat proti dobrému pokusu Říčky.
18:23
U hostující branky se snad na třikrát snažil překonat Kašíka Hudeček, ale marná práce.
18:00
Zlín v plném počtu.
17:41
Puk ve středním pásmu, Sloboda se jej ujímá, ale rozehrávku mu znesnadňuje další dvaadvacítka, tedy Ondráček.
17:17
Domácí se usazují v pásmu.
16:52
Říčka nezpracoval puk na obranné modré, kdyby ano, Zlín by se dostal do přečíslení dva na jednoho.
16:38
Klokova dělovka označila zadní plexisklo.
16:00
Za nedovolené bránění bude pykat hostující Veselý.
15:50
Vítkovičtí se ženou na Kašíka, Balánovu dělovku vytěsnil hostující gólman vysoko nad branku.
15:07
Popelka poslal puk na DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který bez problémů z dálky prostřelil Bartošáka – 0:2. Asistence: Michal Popelka, Pavel Kubiš.
15:00
Boj o puk v rohu u vítkovické klece vyhrál Kubiš.
14:43
Spolupráce Tybora s Romanem končí na Kašíkově výstroji.
14:19
Zlínští cítí šanci a derou se k Bartošákovi hlava nehlava.
14:06
Lehká střela Ostřížka končí v Bartošákově lapačce.
13:54
Kolouch se i s pukem propracoval do pásma, byl ale zatlačen až za hostující branku.
13:16
Probíhá komerční přestávka.
12:27
12:04
Domácím se přesilovka opravdu nedaří, Kašík moc práce nemá.
11:26
Zlínští vyhazují kotouč do bezpečí.
11:00
Vítkovičtí se snaží usadit před Kašíkem, ale jde to ztuha.
10:27
Za podražení je vyloučen hostující Okál.
10:27
Tak tohle se tak často nevidí!!! Vítkovičtí točili svého soupeře, Roman nešťastně poslal puk z pásma, který zamířil do opuštěné vítkovické klece!!! Gól je připsán MIROSLAVU BLAŤÁKOVI – 0:1. Bez asistence.
10:18
Bude se vylučovat na straně Zlína, Bartošák míří na střídačku.
09:54
Tybor si podél mantinelu najel do pásma, nahrával do prostoru nikoho, puk si ale dojel Výtisk, který Kašíka nepřekonal.
09:40
Zlínští stále u domácí branky, po trvalém tlaku Bartošák přece jen zalehává kotouč, následuje komerční přestávka.
09:07
Druhá lajna Zlína se nahrnula v čele s Popelkou k Bartošákovi, ale chyběla jim přesnost.
08:34
Olesz byl u branky tísněn, kotouč si nemohl pořádně zpracovat.
08:01
Vítkovice se musejí vrátit do středního pásma.
07:38
Domácí se znovu dokázali propracovat do pásma, ale Zlín je vytěsňuje k mantinelu.
07:16
Vítkovičtí bojují v rohu svého útočného pásma o puk.
06:34
06:24
U hostující klece se zjevil Kolouch, ale skóre se přes jeho dobrou šanci nemění.
06:05
Šťastný si najel před branku, ale střílenou přihrávku nedokázal umístit.
05:45
Zlínští se znovu vracejí ke své brance a snaží se rozehrát.
05:17
Dobrý zásah Bartošáka proti pokusu Bukartse.
04:53
Vítkovice hned po vhazování vyhodily puk až ke Kašíkovi, hosté musejí rozehrát.
04:34
Prvním vyloučeným je domácí Výtisk, který přidržel protihráče.
04:02
Hudeček vyhrál vhazování a Vítkovice se snaží usadit v útočném pásmu.
03:57
Bude se vhazovat po levici Kašíka, který zastavil kotouč vlastním tělem.
03:07
Do betonu dobře pálil Bukarts, Bartošák kotouč vyrazil, do útoku tak mohly vyrazit Vítkovice, ale Tybor na Kašíka nevyzrál ani když si následně v další šanci objel jeho branku.
02:25
Do situace dva na dva se dostali domácí Němec s Kolouchem, ale druhý jmenovaný nezachytil přihrávku.
01:59
Přes obránce to zkusil Ostřížek, ale minul.
01:28
Domácí na chvilku v pásmu, ale musejí se vrátit, Honejsek je v blízkosti branky a čeká na puk.
00:50
Bartošák hájí svou klec, Kubiš s Popelkou kolem kroužili s pukem.
00:29
Tybor se protáhl do pásma, ale spoluhráči ani puk nebyli nablízku.
00:05
Úvodní vhazování pro domácí, kteří budou začínat od své klece.
00:01
V Ostravar aréně je už vše připraveno, jako poslední na led vjíždí domácí Szturc.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, D. Krenželok, Urbanec, Výtisk (A), L. Kovář – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Hudeček, Stastny, Olesz (C) – P. Zdráhal, Balán, Szturc – Vandas, Kolouch, E. Němec – Kurovský.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka (A), O. Horák, Gazda – Bukarts, P. Holík, Říčka – Šťastný, Popelka, Kubiš – Okál, Honejsek, O. Veselý (C) – J. Ondráček, Chytil, Ostřížek.

Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Gerát, Hynek.
V letošní sezóně je vzájemná bilance obou týmů o něco lepší pro Zlín, který si připsal jednu výhru (2:0), jednu prohru v prodloužení (1:2p) a jednu výhru v prodloužení (4:3p). Celkově si tým PSG připsal 6 bodů ze tří zápasů při skóre 7:5. Jestli se podaří Vítkovicím tuto bilanci alespoň bodově srovnat, uvidíte u našeho textového onlajn přenosu již od 17:00. Jste srdečně zváni.
Domácí jsou v neúplné tabulce na 9. místě, s bilancí 17-8-2-20 a pasivním skóre 108:116, mají na svém kontě 69 bodů. O několik příček níže jsou hosté, kterým bilance 15-6-4-22 a pasivní skóre 112:144 stačím jen na 12. místo v tabulce a mají shodně 61 bodů jako jedenáctá Olomouc.
Na čele kanadského bodování Zlína je s třiatřiceti body útočník Roberts Bukarts (16+17), stejný počet přihrávek má pak útočník Petr Holík (15+17) a patří tak k nejlepším nahrávačům. Mezi beky se daří s devatenácti body Oldřichu Kotvanovi (8+11). Nejtrestanějším hráčem je obránce Jiří Marušák, který si od sudích vykoledoval celkem padesát trestných minut. Lepším z dvojice gólmanů je Libor Kašík s průměrem 2,87 a úspěšností 90,72%.
Kanadské bodování Vítkovic nemá příliš příležitostí k výrazným změnám, na jeho čele je s šestadvaceti body stále útočník Ondřej Roman (11+15), nejlepším střelcem je se třinácti góly útočník David Květoň (13+8). Obráncům i nadále vévodí s patnácti body Karol Sloboda (0+15). Nejtrestanějším hráčem je se sedmašedesáti trestnými minutami obránce Lukáš Klok. I přesto, že Patrik Bartošák v posledním kole střídal, jeho průměr 2,31 a úspěšnost 92,20%, mu zaručuje statisticky o něco lepší pozici před svým kolegou.
Vítkovičtí v předchozím kole prohráli na ledě Plzně vysoko 2:6, byla to jejich třetí prohra v posledních pěti zápasech. To Zlín bojoval o body na ledě Třince, kterému v prodloužení podlehl 1:2, byla to také jejich třetí prohra v posledních pěti kolech,
V Ostravar aréně mohou dnes diváci shlédnout dohrávku 42, kola Tipsport extraligy, které se mezi Vítkovicemi a Zlínem neodehrálo v řádném termínu z důvodu konání Mistrovství Evropy v krasobruslení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.