Zlín - Chomutov: Tomáš Žižka vstřelil gól na 1:2

Chomutovští dokázali prolomit smůlu na venkovních stadionech a porazili Zlín těsně 2:1. Zlínští se Chomutovu chvílemi vyrovnávali a byli i lepší, ale skvělý Laco více než jednu trefu nedovolil. Nutno dodat, že nebýt zlínského Kašíka bylo skóré asi ještě vyšší. Zlín se tedy nadále utápí v krizi.
59:54
Kubiš z dorážky minul a Chomutovští nahazují puk do útočného pásma.
59:33
Bukarts nastřelil pravou tyčku chomutovské branky.
59:10
Bukarts střelou z otočky minul branku. Hra je přerušena a bude se vhazovat opět před brankářem Chomutova.
59:05
Žižka zakládá kolotoč nahrávek v útočném pásmu.
58:19
Kašík je na střídačce, Zlín zkusí power-play.
58:19
Tak až teď si berou oddechový čas hokejisté Zlína. Čas na poslední poradu je u konce a vhazuje se před Jánem Lacem.
58:18
Vlach už se chystal na brejk, ale byl mu odpískán ofsajd.
57:33
Chomutov si bere oddechový čas, vhazuje se před Lacem.
57:30
Zlín se tlačí do útočného pásma a zkouší kombinovat.
55:39
Kotvanova střela byla nepřesná, Chomutov si bere kotouč zpátky na svoje hokejky.
54:15
Hra je přerušena, následuje komerční pauza.
53:59
Zlínský celek hraje v plném počtu, Goiš je na ledě.
53:49
Robert Říčka to zkusil v oslabení, ale neuspěl, Laco byl na místě.
52:44
Chomutov zatím v přesilovce neohrozil Kašíkovu branku.
51:57
Jiří Goiš (ZLN) 2 minuty za podražení.
50:38
Laco úspěšně zasahuje a bude se vhazovat před jeho brankou.
49:39
Zlínskou kombinaci zbrzdil ofsajd.
48:31
Hraje se vyrovnaná partie, Zlín má ještě šanci na srovnání, ale musel by být efektivnější v koncovce.
46:33
Následuje komerční přestávka, následně se bude pokračovat vhozením buly před Jánem Lacem.
45:36
Libor Kašík se prezentoval dalším skvělým zákrokem a drží stále šance Zlína na bodový zisk. Tentokrát brankář PSG vychytal Petr Koblasu.
44:50
Zlínští v přesilovce jedinkrát vystřelili, jinak Laca vážněji neohrozili. Chomutov je v plném počtu.
42:36
Marek Tomica (CHM) dostává dvouminutový trest za hákování.
42:17
Račuk se ocitl v dobré pozici, ale Kašíka nepřekonal.
41:30
Zlínští si vypracovali dvě slibné šance, ale ani tentokrát to k dalšímu překonání Laca nevedlo.
40:28
Do slibné pozice se propracoval Marušák. Jeho nahození spadlo před Říčku, který Laca neprostřelil.
40:01
Druhá třetina skončila nerozhodně 1:1 a Zlínu se povedlo pouhých devět vteřin před koncem druhé sirény snížit stav zápasu. Vypadá to, že do třetí třetiny se nám zadělává na pěkné drama.
40:00
39:51
Zlín právě vstřelil branku!
Berani se nakonec dočkávají první trefy v dnešním utkání a jsou zpátky ve hře. Šťastný vybojoval kotouč pro TOMÁŠE ŽIŽKU, který se odhodlal k rychlé střele a propálil klečícího Laca. Pro zlínského obránce je to první trefa v letošní sezoně. Asistence: David Šťastný, Roman Vlach.
38:30
Oba celky jsou v pěti.
38:10
Zlínští se dostali na chvíli ke kotouči a střílel Žižka. Jeho pokus srazili pozorní obránci Chomutova.
37:18
Zlínští mohou děkovat Kašíkovi, že je to pouze 2:0 pro hosty. David Kämpf se protáhl před zlínského brankáře, ale ten mu zmařil jeho zakončení dobrým zákrokem.
36:29
Oldrich Kotvna (ZLN) 2 minuty za faul loktem.
36:29
Štěpán Hřebejk (CHM) 2 minuty za hrubost.
34:03
Chomutovské nabudila druhá branka a nyní jsou aktivnějším celkem právě oni. Zlín se těžko dostává do šancí, na domácích je vidět, že se jim nedaří vůbec nic, ale především to vázne v koncovce.
32:44
Poletín se snažil podruhé přelstít Kašíka, ale tentokrát se mu to nepodařilo.
32:10
Komerční přestávka, poté se bude vhazovat ve středním pásmu.
31:23
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutovští názorně ukazují Zlínu, jak se využívají šance a přesilové hry. Stačilo málo a hosté vedou již o dva góly. MICHAL POLETÍN se nejlépe zorientoval na brankovišti a překonává Kašíka. Asistence: Ivan Huml, Michal Vondrka.
30:42
První přesilovou hru si zahrají také Piráti. Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za držení hole.
29:43
Icing Pirátů, hra se opět vrací před Jána Laca.
28:59
Skokan se vrací na led, Zlín nevyužil ani tuhle přesilovou hru a stále prohrává těsně 1:0.
28:46
Ve slibné šanci se zase ocitl Roberts Bukarts, ovšem ani tentokrát nedopravil kotouč do poloodkryté branky Chomutova.
28:06
Bořuta nabídl Vondrkovi samostatný nájezd, který za chybujícího Bořutu uhasil skvělý Libor Kašík.
27:31
Dlapovi se povedlo vydolovat puk a osvobodil Chomutov v oslabení.
26:59
Dávid Skokan (CHM) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
26:50
Zlínští svírají chomutovské v jejich pásmu a bude se vylučovat.
26:33
Žižka se prosmýkl před brankáře Laca, kde obelstil i posledního obránce, ale jeho bekhend skvěle Laco vystihl a zneškodnil asi jednu z největších šancí v dnešním utkání.
26:01
A opět se přerušuje a opět zahráli zakázané uvolnění Piráti.
25:47
Hra se hodně kouskuje, další icing Chomutova.
25:32
Kubiš se obtočil kolem protihráče a střelou z otočky těsně minul Lacovu branku.
24:46
Po menší odmlce se opět přerušuje, tentokrát vyhazovali puk na icing hráči Chomutova.
22:49
Berani posílají kotouč na zakázané uvolnění.
21:56
Berani naskytnutou přesilovou hru potrestat nedokázali. Nejblíže vyrovnání byl Bukarts, ale Laco dnes drží Piráty.
20:39
Srovnat mohl lotyšský útočník Bukarts, ale Laco skvěle zasáhl.
20:01
Dvacet minut duelu mezi Zlínem a Chomutovem je již za námi. Chomutovští nastoupili do utkání aktivněji a odměnou jim za to byla vedoucí trefa z hokejky Kämpfa. Zlínští poté zavřeli obranné pásmo a hra se srovnala, ale pohledný hokej pro oko diváka se dnes nehraje. Uvidíme co nám nabídne příštích dvacet minut.
20:00
19:54
Štěpán Hřebejk (CHM) 2 minuty za hákování.
19:17
Je před námi poslední minutka první dvacetiminutovky.
18:28
Šťovíček je již na ledě a píská se zakázané uvolnění na straně Chomutova.
17:38
Dlapa tvrdou střelou vyprášil Kašíkův beton. Zlínský brankář byl na správném místě a Zlín se vydává do útoku.
17:13
Ofsajd Beranů a následuje buly ve středním pásmu.
16:44
Chomutovu se hned podařilo vyhodit kotouč pryč z obranného pásma.
16:12
Martin Šťovíček (CHM) oslabuje svůj celek na dvě minuty, když vyfasoval trest za hru vysokou holí.
16:12
Maruna vlétl do útočného pásma jako uragán a dělovkou otestoval Lacovu pozornost.
15:14
Laco s ledovým klidem chytá do lapačky střelu Oldricha Kotvana.
14:29
Goiš inkasoval tvrdý, ale čistý hit po kterém se oklepal a Zlín roztáčí kombinaci.
13:19
Šťastný se rychle obtočil kolem Lacovy branky stihl zakončit, ale slovenský brankář byl na místě.
12:47
Po nevyvedné kombinaci se ještě kotouč dostal k Romanu Vlachovi, jehož prudký pokus efektivně chytá Laco do lapačky.
11:49
Říčkova střela z pravého křídla orazítkovala tyčku Lacovy branky.
11:29
Kašík byl opět pozorný a poradil si s další kombinací Chomutova.
11:15
Kašík výborně zasáhl proti střele Račuka i dorážce Hřebejka. Zlínská obrana tuhle situaci zaspala.
10:29
Tempo hry po první vstřelené brance poněkud opadlo a oba celky se spíše přetahují o kotouč a soustředí se na defenzivní činnost.
8:49
Právě končí delší pasáž bez přerušení, bude se vhazovat u Libora Kašíka.
6:37
Dalším, kdo se tlačil do zakončení byl Maruna, ale branku se mu trefit nepodařilo.
5:46
Už mohlo být srovnáno! Žižkova tvrdá střela byla Lacem vyražena přímo na hokejku Pavla Kubiše, který ale netušil, že má odkrytou branku a důležitou situaci domácích zaspal.
5:43
Vlachovu jízdu s kotoučem přerušila sudího píšťalka, která signalizovala ofsajd.
4:53
Zlínští jsou od inkasované branky aktivnější na ledě, ale v tento moment zahráli kotouč na icing domácí.
4:21
Piráti to s razancí při rozehrávce přepískli a je z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se před Lacem.
3:44
Vondrka přihrával kotouč do jízdy Tomicovi, ale ten se ocitl v ofsajdovém postavení.
3:05
Zlínští úspěšně zastavili chomutovský protiútok a vydávají se do útoku.
2:47
Ján Laco úspěšně zasahuje a hra je přerušena. Následně se bude vhazovat u branky Chomutova.
2:20
Bukarts byl blízko vyrovnání, ale lotyšský útočník nedokázal dorazit poskakující kotouč za Lacova záda.
1:45
Střela Říčky mířila nad branku Laca, který zasahovat nemusel.
1:36
Chomutovští rozehráli nepřesně a je z toho zakázané uvolnění.
1:28
Piráti zažívají skvělý nástup do utkání a opět jsou na kotouči.
0:49
Chomutovští potvrzují hned v úvodu herní pohodu a překonávají brankáře Kašíka už po 49. vteřinách. DAVID KÄMPF si před brankovištěm stáhl kotouč na bekhend a jemnou střelou překonává Kašíka. Asistence: Michal Vondrka.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Bořuta, Kotvan, Horák, Holomek, Žižka – Bukarts, P. Holík, Říčka – Šťastný, R. Vlach, O. Veselý – J. Ondráček, Maruna, Kubiš – Honejsek, Chytil, Goiš – Gago.

Piráti Chomutov: J. Laco (Strmeň) – Kudělka, Flemming, Skinner, Valach, Dlapa, Mrázek, Chalupa – Tomica, Huml, Vondrka – Poletín, Kämpf, Koblasa – Skokan, Račuk, Hřebejk – Lauko, Šťovíček, Krejčiřík – Hlava.

Rozhodčí: Mrkva, Pešina – Barvíř, Blümel.
Hezkou hokejovou neděli ze Zlína. Dnes se v neobvykle dřívějším čase 15:30 utkají zlínští hokejisté na domácím ledě proti Pirátům z Chomutova. Trápící se zlínský celek se postupně propadl až na dvanáctou pozici a výkony Beranů jsou v posledních zápasech opravdu mizerné. Stvrzenkou je vysoká prohra z posledního duelu na ledě Třince v podání 1:7. Jediný čestný úspěch žlutomodrých zaznamenal David Šťastný. Díky jeho trefě se Zlín střelecky prosadil až po 173. minutách. Chomutovští jsou naopak na lepší vlně a v tabulce jim patří sedmá pozice. V posledním utkání porazili Olomouc na samostatné nájezdy a brali dva body. Zlínští budou chtít určitě zlomit tu nepříznivou sérii, ale Piráti jim rozhodně nedají nic zadarmo. Utkání mezi Zlínem a Chomutovem startuje již v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.