Zlín - Chomutov: Samostatné nájezdy ukončil až v osmé sérii Roberts Bukarts

Hodně dramatický byl duel mezi Zlínem a Chomutovem, který dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl vítěznou trefou Roberts Bukarts. Zlín si tedy připisuje dva body a je ještě ve hře o postup do předkola play-off.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
Nekonečnou sérii nájezdů nakonec přerušil lotyšský útočník ROBERTS BUKARTS, který Laca překonal mezi betony a Zlín bere dva body.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení se nerozhodlo, nyní nás čekají nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:52
Na opačné straně odstavil Kotvan unikajícího Vondrku.
64:35
Matějíček svůj průnik nasměroval pouze do Laca.
63:55
Tragická přesilovka Zlína je již minulostí, Skokan může na led.
62:34
Dvakrát zkoušel střílet Chytil, ale ani jednou Laca nepřekvapil.
61:51
Berani si berou oddechový čas.
61:51
Dávid Skokan (CHM) odsedí dvě minuty za střídačku Chomutova, která hrála v nedovoleném počtu hráčů.
60:28
Holík byl blízko branky, ale Laco hokejkou vytěsnil.
60:01
Piráti dokázali ve třetí části srovnat, následně šel Zlín do vedení, ale hosté opět dokázali vyrovnat. Čeká nás tedy prodloužení.
60:00
59:53
Střídačka Chomutova si bere oddechový čas.
59:53
Posledních sedm vteřin před námi, vhazovat se bude u branky Chomutova.
59:30
Šťastný a vzápětí i Holík to zkoušeli, ale ani jeden brankáře Laca nepřelstil.
59:02
Marušákova dělovka byla sražena za branku, Zlín tlačí Piráty.
58:26
Hra se přelévá ze strany na stranu, oba celky chtějí urvat všechny body.
57:53
Honejskovu střelu vyrazil Laco před sebe, odkud hosté vyhazují na icing.
57:26
Holík střílel z otočky, Laco pokus zneškodnil.
56:49
Piráti jsou lepší v závěru a jdou si ještě pro další gól.
55:33
Piráti právě vstřelili branku!
Hosté to zkoušeli z levé strany, odkud se to povedlo. VLADIMÍR RŮŽIČKA sebral poskakující kotouč a střelou naslepo překvapil přesouvajícího se Kašíka. Asistence: Juraj Valach.
55:27
Chomutov se ale nevzdává.
54:36
Huml měl srovnání na hokejce, ale skvělý zákrok Libora Kašíka zabránil v cestě kotouče do sítě.
53:29
Miroslav Blaťák (ZLN) 2 minuty za podražení.
52:54
David Kaše to zkoušel z levé strany, ale branku Zlína ani nezasáhl.
51:26
Piráti se zpět tlačí do šancí, ale Kašík odolává.
50:36
Blaťákovu ránu mohl dorážet Honejsek, ale neuspěl.
50:02
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín si bere vedení zpátky na svoji stranu. Bukartsovu střelu dorazil za Laca PETR HOLÍK. Asistence: Roberts Bukarts, Pavel Kubiš.
46:33
Porádně ledová sprcha pro zlínské hokejisty. JAKUB LAUKO po vyhraném vhazování prostřelil brankáře Kašíka.Máme tedy srovnáno. Asistence: Marek Račuk.
45:46
Ján Laco si poradil i s prudkým nahozením od Tomáše Žižky.
45:22
Chytil se ocitl podruhé v dobré šanci, tentokrát Laca zachránila tyčka.
44:32
V přečíslení dvou proti jednomu ujížděl Chytil se Šťastným, střelu vzal na sebe první jmenovaný, proti jehož střele Laco předvedl ukázkový semafor.
43:08
Popelka udělal hrubku při kličce, ale Vondrka to nepotrestal.
42:10
Mezitím co již byli domácí v plném počtu, tak se do šance propracoval Vondrka, ale ten dnes již poněkolikáté nedokázal překonat brankáře Zlína.
41:28
Hra je přerušena, buly nyní u branky Kašíka.
40:46
David Šťastný uháněl zcela sám na brankáře Laca, ale podruhé v zápase ho překonat nedokázal.
40:30
Piráti ještě dohrávají přesilovou hru pět na čtyři.
40:01
Máme odehráno čtyřicet minut duelu mezi Zlínem a Chomutovem. Zlínští si drží těsné vedení 2:1, ale bude to ještě pořádné drama, protože oba celky budou chtít bodovat za tři body.
40:00
39:51
Ještě se bude vylučovat. Za sekání si odpyká dvě minuty Michal Popelka (ZLN)
39:13
Matějíčkova rána byla zblokována, dorážku Veselého Laco vyrazil, vzápětí se Piráti osvobodili.
38:38
Blaťákovo prudší nahození končí v ochranné síti.
38:19
Vondrkova dělovka z levého křídla skončila na betonech Kašíka. Do útoku míří Zlín.
37:31
Výhoda přesilové hry pro Berany. Jan Rutta (CHM) 2 minuty podražení.
37:31
Laco je tedy podle předpokladů zpět.
36:55
Laco se zranil a do branky se staví Tomáš Král, uvidíme jestli jen dodatečně na chvíli, nebo do konce utkání.
36:32
Domácí Michal Popelka unikal zcela sám na Laca, ale později byl tísněn Poletínem a Laco proti zlínskému útočníkovi vytáhl hokejku, díky které mu znemožnil zakončit.
35:29
Ostřížek se nedokázal prosadit a vzápětí ani dorážející Tomáš Žižka.
34:17
Zlínská obrana velmi často propadá a nabízí hostům přečíslení. Piráti je ale nedokáží vůbec proměňovat.
33:32
Zlínští sevřeli Piráty v jejich pásmu, Laco se musel pořádně otáčet, aby všechny pokusy domácích zlikvidoval.
32:45
Piráti ujížděli v přečíslení dva na jednoho, ale ukvapená střela Sklenáře byla nepřesná.
31:19
Na ledě vidíme vyrovnanou partii, nyní je tu komerční pauza.
30:49
Skinner se vrací do hry, Piráti přečkali oslabení v pohodě.
29:32
Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného nájezdu Kämpf, který mohl dát zpasu remízový stav po hrubce Kotvana. Zlínský brankář se ovšem skvěle roztáhl na brankovišti a kličku chomutovského útočníka vychytal.
28:47
Zlínští si díky souboji před brankou Laca vynutili přesilovou hru pět na čtyři. Brett Skinner (CHM) 2 minuty za držení protihráče.
28:29
Sklenářovu střelu dobře vystihl zlínský brankář.
27:54
Na druhé straně kluziště se do šance propracoval Vondrka, kterého vychytal skvělý Libor Kašík.
27:38
Bukarts se zkoušel prosadit přes protihráče, ale neuspěl.
26:34
Veselého pokus zblokován, totéž i na druhé straně při střele Valacha.
26:00
Skinnerovo prudké nahození Kašík viděl až na poslední chvíli a naštěstí pro domácí dokázal puk zlikvidovat.
25:50
Hra je přerušena, vhazuje se u branky Kašíka.
25:32
Ostřížek po menším váhání nabil na modrou Matějíčkovi, který místo střely spíše nahodil, a s tím Laco neměl problém.
25:14
Rutta nepříjemně upadl u hrazení a hra je přerušena.
24:26
Veselý v tutovce nevyzrál na dobře přesouvajícího se Jána Laca.
24:20
Zlínu se využít přesilovou hru nepodařilo, Dlapa je zpátky ve hře.
23:50
Říčkova nahrávka byla nepřesná a Berani ztrácejí útočné pásmo.
23:29
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:08
Zlínu se početní výhoda moc nedaří. Pirátům se povedlo dvakrát během minuty osvobodit.
22:14
Ondřej Dlapa (CHM) 2 minuty za držení hole.
22:10
Bukarts byl faulován, Zlín bude hrát přesilovku.
21:17
Kubiš na opačné straně vyprášil Lacův beton.
20:43
Chomutovští vstupují do druhého dějství nejlepším možným způsobem. Ruttovu dělovku úspěšně tečoval nechytatelně za Kašíkova záda VLADIMÍR RŮŽIČKA. Asistence: Jan Rutta, Ivan Huml.
20:31
Krásná akce hostí a parádní zákrok zlínského brankáře.
20:01
Úvodní třetinu vyhráli hokejisté PSG Zlín, díky trefě Šťastného a Blaťáka. Piráti přitom měli aktivní nástup do zápasu, ale Kašíke zatím překonat nedokázali. Hosté půjdou do druhé třetiny určitě s tím, že tento nepříznivý stav budou chtít zvrátit.
20:00
19:36
Šťastný mohl přidat svoji druhou trefu v zápase, ale nedokázal zkrotit neposedný kotouč.
19:01
Piráti na opačné straně kluziště vyhráli buly, ale Kašík na rychlou střelu dokázal reagovat.
18:24
Kotouč se ze skrumáže v mezikruží odrazil kousíček za kruhy, kde si sjel MIROSLAV BLAŤÁK a přesnou dělovkou navýšil vedení Beranů. Asistence: Petr Holík.
17:26
Rychlý kontr Chomutova se nepovedl a hosté to zkoušejí podruhé.
16:37
Chytil se parádně rychle obtočil kolem branky Laca, ovšem kotouč do ní zasunout nedokázal.
15:18
Kämpf ještě hledal v lepším postavení osamoceného Poletína, který ovšem Kašíka svižnou dorážkou nepřekvapil.
14:26
Zlínští mají menší problémy s rozehrávkou, Chomutovští je momentálně dobře napadají.
13:48
Hra je přerušena, Piráti vyhodili kotouč na icing.
13:26
Poletín se ocitl s kotoučem v ofsajdu, buly ve středním pásmu.
13:18
Chomutovští jsou hodně na kotouči, ale Zlín zatím jejich menšímu tlaku velmi dobře odolává.
12:36
Zlínští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Buly před Liborem Kašíkem.
11:35
V těchto chvílích jsou aktivnější hosté z Chomutova. Kašík jejich střelám ovšem bez potíží odolává.
10:52
Také celek Zlína hraje v plném počtu.
9:50
Huml se vrací do hry, Piráti si zahrají zkrácenou početní výhodu pěti proti čtyřem.
8:56
Ruttovu tvrdou ránu brankář PSG ztlumil do bezpečí.
8:47
Počet hráčů na ledě se srovnává. Robert Říčka (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
8:25
Zlín se dlouho na kotouči neudržel a hosté vyhazují puk do bezpečí.
7:46
Ivan Huml (CHM) 2 minuty za nedovolené bránění.
7:35
Drtivý tlak ukončila až tvrdá Bukartsova střela, kterou Laco ukořistil do lapačky. Ještě předtím ale mohl zvýšit vedení Ondráček, ale z bezprostřední blízkosti minul kotouč.
7:17
Ondráček čistým hitem poslal k ledu hostujícího Flemminga. Zlín uzamkl soupeře v útočné třetině a kombinuje.
6:44
Huml se svojí střelou neuspěl a na opačné straně zase Okál nedosáhl na prudký pas od svých spoluhráčů.
6:11
Zlín si drží těsné vedení nad Chomutovem 1:0 a čeká nás první komerční pauza.
5:26
Piráti to zkoušeli od modré čáry, ale Libora Kašíka nepřekvapili.
4:38
Laco si dobře poradil s dělovkou od Matějíčka.
4:10
Vladimír Růžička nedostihl nahrávku od svého spoluhráče a píská se zakázané uvolnění.
3:29
Piráti se vydali po menší odmlce zase do útoku, ale protiútok se jim nevydařil.
2:50
Zlínští nabrali na aktivitě a drží se častěji na kotouči po vstřelené brance.
2:37
Domácí trestají hrubku v rozehrávce Chomutova a jdou hned z kraje utkání do vedení! Kotouč zachytil DAVID ŠŤASTNÝ, několika kličkami oklamal posledního obránce a následně přesnou ranou prostřelil Jána Laca. Bez asistence.
1:50
Kotouč končí po několika tečích v hledišti. Buly ve středním pásmu.
1:34
Kašík důležitým zákrokem vychytal prudký pokus Ivana Humla. Další buly v oblasti zlínské klece.
1:08
Okál našel dobrým pasem Veselého, kterému moc nechybělo a střílel na Laca z první. Na puku jsou Piráti.
1:00
Libor Kašík si připisuje přesně po minutě první úspěšný zásah. Buly po jeho levé ruce.
0:16
Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí, kteří se hned natlačili do útoku, ale Flemming čistě odebral soupeři kotouč.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka, O. Horák, Zadražil – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, Popelka, Šťastný – O. Veselý, Honejsek, Okál – J. Ondráček, Chytil, Ostřížek.

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Mrázek, Rutta, Skinner, Valach, L. Chalupa – Vondrka, Huml, V. Růžička – Sklenář, Šťovíček, Tomica – Poletín, Kämpf, Koblasa – Hlava, Kaše, Račuk – Lauko..
Pouhá čtyři kola zbývá odehrát do závěru základní části Tipsport extraligy. Hokejisté PSG Zlín se utkají v rámci 49. extraligového kola s týmem Piráti Chomutov. Berany dělí po výhře ve Vítkovicích dva body od postupu do předkola. Na desátou Plzeň ztrácejí Berani jen bod, nicméně mají horší vzájemnou bilanci. Cesta k zachování naděje postupu do vyřazovacích bojů vede přes vítězství nad Chomutovem. Zlín nezískal s Piráty v letošní sezoně ze tří vzájemných střetnutí ani bod. Na marodce domácího celku zůstává nadále obránce Dalibor Řezníček, připraven k utkání bude bek Vojtěch Zadražil z Prostějova. Důležitý duel mezi Zlínem a Chomutovem se hraje v pátek 24. února od 17:30 hodin. Pro oba celky jsou body nesmírně důležité.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.