Zlín - Hradec Králové: Vítězný gól Oldřicha Kotvana v prodloužení, 3:2

Dnešní vyrovnané utkání mezi Zlínem a Hradcem Králové dospělo až do prodloužení, kde rozhodl o dvou bodech pro domácí přesnou střelou obránce Kotvan. Hradečtí opět nedokázali získat body v základní hrací době. Zlínu tyto dva body hodně pomohou. Hezký zbytek pátečního večera.
61:40
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští berou dva body, když se v přesilové hře v prodloužení prosazuje přesnou dělovkou do horního rohu OLDRICH KOTVAN. Asistence: Petr Holík
60:43
Jaroslav Bednář (HKM) 2 minuty za podražení.
60:27
Prodloužení začalo hodně z ostra. Kotvan ani Šimánek své dobré šance nedotáhli do zdárného konce.
60:01
Šedesát minut nám nestačilo k tomu, aby jsme se dozvěděli vítěze a na řadu příjde pětiminutové prodloužení 3na3.
60:00
59:15
Je tu poslední minuta třetí třetiny.
58:46
Na opačné straně Kašík skvěle vytáhl betonem nahození Pláňka.
58:40
Kotvan nahazuje kotouč do útočného pásma a blíží se nám poslední minutka třetí třetiny.
57:38
Zakázané uvolnění Zlína. Vhazovat se bude před brankou Kašíka.
57:01
Rozjetého Říčku zastavila píšťalka sudího, která signalizuje ofsajd.
55:57
Hradec právě vstřelil branku!
Hradečtí zabojovali na zlínském brankovišti a opět máme srovnáno. Nechybělo mnoho a Kašík předvedl zákrok večera. Ovšem dorážka ANDRISE DŽERINŠE snad o milimetry doputovala za brankovou čáru. Asistence: Aleš Pavlas, Lukáš Nedvídek.
55:38
Drtivý tlak v přesilovce předváděli zlínští hokejisté. Ležícího Rybára nakonec překonal střelou z ostrého úhlu PETR HOLÍK, který nasměroval kotouč přímo pod horní tyčku. Asistence: Oldrich Kotvan.
54:16
Jan Veselý (HKM) menší trest za vražení na hrazení.
53:50
Žižka je na ledě, Zlín je kompletní.
53:40
Kašík skvěle ramenem vytáhl nad branku dělovku z voleje v podání Bednáře.
53:16
Kašík kryje Bednářovu skrytou střelou z mezikruží. Další buly v oblasti zlínské branky.
52:50
Říčka špičkou hokejky vypíchl kotouč do středního pásma.
52:19
V oslabení se dostala do přečíslení dvojice Říčka, Holík. Prvně jmenovaný nakonec vystřelil a udělal to nejlepší co mohl, protože Holík byl již obsazen. Brankář Rybár skryl kotouč na hruď.
51:46
Hradečtí budou mít výhodu přesilové hry. Potrestán je Tomáš Žižka (ZLN) dvouminutovým trestem za hákování.
51:10
Podešvova střela z první byla zblokována, následně se Chytil ukličkoval.
50:39
Honejsek chtěl Rybára překvapit rychlým zakončením zpoza branky. Brankář Hradce ucpal místečko u tyčky a byl opět pozorný.
50:10
Poslední třetina se nám přehoupla do poslední desetiminutovky.
49:28
Kašík skvěle rybičkou natlačil kotouč do pravé tyčky po střele obránce Newtona.
48:38
Dobře rozehranou kombinaci domácích překazila nepřesná Říčkova nahrávka.
47:51
Dragoun se obtočil kolem zlínské klece a na Kašíka si nepřišel.
47:15
Pořádný kolotoč předvedla domácí pětice. Povedenou pasáž hry žlutomodrých dokonal jedovatou střelou obránce Bořuta.
46:28
Šimánek si všiml neobsazeného Gregorce, jeho pokus na branku Kašíka neprošel.
45:36
Střela Zdeňka Čápa je sražena v ochranné síti. Následuje buly po levé ruce Libora Kašíka.
44:29
Dietz zpoza vlastní branky zakládá kombinaci Hradce.
43:31
Hradečtí se na chvíli usadili před Kašíkem, který úspěšně zneškodnil Šimánkovu teč.
42:49
Zakázané uvolnění Mountfieldu.
41:19
Rybár vyrazil Honejskovu střelu příklepem.
40:34
Ke střele se propracoval Antonín Bořuta. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
40:01
Druhou třetinu vyhráli hokejisté Zlína 1:0 a celkový stav je nerozhodně 1:1. Vyrovnávací trefu obstaral parádním zásahem lotyšský útočník Bukarts. V poslední třetině nás čeká napínavý hokej, protože oba celky budou chtít urvat body na svoji stranu.
40:00
39:44
Zakázané uvolnění hokejistů Hradce.
38:48
Honejsek si počkal na odražený puk, ale ani z otočky nedokázal překvapit slovenského brankáře.
37:39
Jarůšek si obešel zlínskou branku a položil si i Kašíka, ale puk do ní zasunout nedokázal.
36:46
Žižka tvrdou ranou od modré čáry provětral beton Rybára.
35:34
Kotvan pálil hodně tvrdě, ale to Rybára rozhodně nerozhodilo. Brankář Hradce vytáhl další ze skvělých zákroků.
34:29
Kašík se vytáhl s parádním zákrokem lapačkou proti střele Tomáše Knotka.
33:27
Máme tu další komerční přestávku.
32:38
Hradečtí se neustále přetahují s domácím Zlínem o každý centimetr ledu.
31:41
Blaťák se vydal na ofenzivní výlet, který dokonal povedenou střelou, kterou Rybár chytá.
30:48
Holík opouští trestnou lavici a Zlín je kompletní..
29:38
Kubiš naspořil cenné vteřinky při oslabení, dokonce své povedené střídání dokončil střelou na Rybára.
28:44
Petr Holík (ZLN) vyfasoval dvouminutový trest za hákování.
27:51
Zlínští nabrali aktivitu a vynutili si vhazování po pravé ruce slovenského brankáře.
27:39
Na opačné straně kluziště skvělě vychytal domácí Kašík rozjetého Šimánka.
27:04
Domácí se vůbec poprvé pořádně usadili před Rybárem a hned je z toho vyrovnávací branka! ROBERTS BUKARTS zamíchal s kotoučem a poté nekompromisně za pomocí břevna rozjásal zlínské publikum. Asistence: Filip Chytil.
26:18
Marušákova pumelice ihned po vhazování jen těsně prolétla kolem hradecké klece.
25:39
Hra je opět přerušena, buly před brankou Mountfieldu.
25:09
Rybár je opět úspěšný a následuje další buly v oblasti jeho branky.
24:26
Zlínští vymysleli před svým brankovištěm pořádnou hrubku. Námaz jednoho z domácích obránců doletěl na čepel Newtona, kterého parádně vychytal Libor Kašík.
23:37
Zakázané uvolnění Zlína. Hra se od začátku druhé třetiny poměrně často přerušuje.
22:37
Další zlínský pokus končí sražený Rybárem v ochranné síti.
21:28
Mountfield dobře střeží své pásmo. Berani se těžko dostávají do zakončení.
20:56
Z mezikruží zkoušel pálit Chytil, jeho střela byla zblokovaná.
20:23
Odpískaný ofsajd Hradce Králové.
20:01
V první třetině byli jasně lepší hosté, kteří se dostali do vedení zásluhou mladíčka Nedvídka. Berani se tlačili do zakončení, ale výborný Rybár a organizovaná defenzíva hostí toho domácím zatím moc nepovolili. Druhá část startuje v 18:22.

Střely: 7:7.
20:00
19:41
Odpískaný ofsajd domácích.
19:07
Po necelých dvou minutách se opět prerušuje. Kašík musel likvidovat nebezpečnou dorážku Bedřicha Köhlera.
17:31
Hradec je aktivní i těsně před první sirénou. Zlín se v těchto minutách pouze brání.
16:38
Kotvanovo prudké nahození končí v náručí Rybára.
15:26
Zlínští se derou do zakončení, ale dobře bránící hosté jim toho moc nedovolují.
14:36
Další icing hostí, buly před Rybárem.
14:11
Mountfield vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
13:24
Rozhodčí přehlédl v útočném pásmu dva ostré zákroky hostí. Nejprve byl sražen ze zadu k ledu Chytil, vzápětí sekera na hokejku Honejska.
12:39
Bukarts zamíchal s kotoučem a poté zkusil nenápadnou střelou přes bránící klubko bráčů překvapit slovenského brankáře v kleci Mountfieldu. Bohužel pro domácí, byl brankář Hradce pozorný.
11:54
Hra je přerušena a máme tu komerční přestávku.
10:27
Vlach si kličkou obešel dva protihráče, ale to bylo vše. Následně kotouč nepřesně rozehrál a Zlín je bez puku.
9:48
Tak tohle byla nádherná akce v podání hostujícího celku. Dietz nabídl kotouč do jízdy Knotkovi, který se řítil z ostrého úhlu na zlínskou klec, ale poté přibrzdil a nabídl puk před odkrytou branku Dragounovi, ten ovšem v rychlosti směr přihrávky nezachytil.
9:05
Tentokrát rozehráli nepřesně hosté a je tu zakázané uvolnění na straně hostí.
8:54
Vlachova nahrávka na rozjetého Chytila byla hodně nepřesná a znamená zakázané uvolnění domácích.
8:29
Hradečtí přijeli do Zlína pozitivně naladěni. Zatím to jsou oni, kdo obstřeluje Kašíka ze všech stran.
7:36
Šimánek posouval kotouč do jízdy Jarůškovi, jehož střelu zblokoval vracející se Blaťák do ochranné sítě.
6:26
Kašík zneškodnil nebezpečnou kombinaci Mountfieldu, po komerční pauze se bude vhazovat u jeho branky.
5:35
Jarůšek se protáhl před branku domácích, kde hodně tvrdě zkoušel prověřit Kašíka, který nakonec nemusel zasahovat, ale i tak byl pokus hradeckého forwarda hodně ostrý.
5:08
Zlín okamžitě prahne po vyrovnávací brance. Vhazuje se před Rybárem.
4:20
Mountfieldu se pdoařilo udržet kotouč v útočné třetině a posléze překonat i brankáře Kašíka. Pavlas nabídl kotouč na čepel LUKÁŠE NEDVÍDKA, který z dorážky překonává zlínského brankáře a posílá svůj celek do vedení. Asistence: Aleš Pavlas, Ryan Potulny.
4:09
Potulneho zpětná nahrávka na svého spoluhráče byla hodně nepřesná a hosté přicházejí o útočné pásmo.
3:39
Ševci si vyvořili menší tlak, díky kterému vyhazují hokejisté Hradce kotouč na zakázané uvolnění.
2:37
Berani se usazují před Rybárem a roztáčejí kombinaci.
1:48
Domácí Filip Chytil nejspíše dnes špatně nabrousil, protože upadl hned dvakrát během krátké chvíle.
1:17
Aktivní Štumpf si nabruslil před branku, kde tečoval Kubišovu nahrávku do Rybárova levého betonu.
0:49
Chytil šikovně potáhl kotouč podél hrazení, ale v nevhodný moment mu podjela brusle a upadl.
00:28
Mountfield se hned nastěhoval před Kašíka, kde nepřesně střílel Šimánek. Puk se odrazil do zadního mantinelu a teď ho přebírají domácí.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Holomek – Říčka, P. Holík, Bukarts – Chytil, Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Štumpf – Karafiát, Hrazdíra.

Mountfield HK: Rybár (Kacetl) – Newton, Pláněk, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Pavlas – Šimánek, Džerinš, Jarůšek – Köhler, Potulny, Bednář – Nedvídek, Dragoun, T. Knotek – Kopta, J. Veselý, Čáp.

Rozhodčí: Šír, Polák – Gebauer, Lederer.
Oba týmy podle sestav sčítají ztráty. Zlínu chybí Gago, Okál, Ondráček, Veselý a Šťastný. Mountfield postrádá Vydarený, Červený, Dej a Kukumberg.

Tipsport extraliga pokračuje již dvanáctým kolem. Ševci se utkají na domácí půdě s HK Mountfieldem z Hradce Králové. Beranům se povedlo po předchozích nepřesvědčivých výsledcích dvakrát v řadě zvítězit a vyšvihnout se na desátou pozici v tabulce. Starosti zlínskému celku ovšem nadělala veliká marodka. Hlavní kouč Vlach opět netuší, kdo v dnešním duelu oblékne žlutomodrý dres. Lodivod Beranů to ohodnotil těmito slovy: „Situace je obtížnější než před úterním zápasem. Sháníme hráče, které můžeme využít z první ligy v rámci střídavých startů. Jednáme s jejich kluby a uvidíme, které nám uvolní, a jak dáme dohromady sestavu,“ V posledním duelu Beranům vydatně pomohl Jiří Goiš, posila z prvoligového Přerova, který dokonce vsítil důležitý gól a Zlín bral v Pardubicích všechny body.

Hradečtí hokejisté jsou před dnešním soupeřem pouze o dvě pozice napřed a s náskokem jediného bodu. Zlínští mají navíc ještě k dobru jedno utkání. Mountfield dokázal v posledních třech zápasech vždy bodovat, ale pouze za dva body. Právě dnešním dnem to budou chtít hráči Mountfieldu zlomit a udělají vše pro to, aby si ze Zlína odvezli tři body. V loňském ročníku platilo mezi těmito celky pravidlo můj dům, můj hrad. Uvidíme, zda to bude platit i v letošním ročníku.

Utkání mezi Zlínem a Hradcem Králové začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.