Zlín - Liberec: Pavel Kubiš vstřelil gól na 2:3

Zlín sehrál s Libercem pohledný hokej plný šancí a několika skvělých zákroků od obou brankářů. Na začátku byli štastnější a efektivnější hosté, kteří se díky Bartovičovi dostali do vedení a poté si náskok drželi až do začátku třetí třetiny, kdy snížil nejprve Okál a poté i Kubiš, ale Tygři již žádné větší drama nechtěli připustit a domů si i díky skvělému Willovi odvážejí všechny body.
59:53
Posledních sedm vteřin a buly u Kašíka. Nejspíše je o výhře Tygrů rozhodnutp.
58:50
Zlínští hrají power-play, Kašík je na střídačce.
58:08
Procházka je již na ledě a čekají nás poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:10
Kubiš v tutové šanci nedokázal trefit volný prostor nad Willovou lapačkou.
56:18
Will zachytil kotouč za brankou a rychle jej nabídl Vitáskovi, který Tygry osvobozuje.
55:53
Zlínští cítí, že je šance srovnat stav zápasu a berou si oddechový čas.
55:53
Martin Procházka (LIB) nabízí Zlínu přesilovou hru v závěru utkání. Budou to dvě minuty za nedovolené bránění.
54:19
Kašík zachoval pevné nervy a vychytal samostatný únik libereckého Ordoše.
53:32
Zlín tlačil Liberec v přesilovce pěti proti čtyřem. Hosté se ovšem tlaku od Beranů dokázali ubránit a Vitásek může na led.
52:35
Marušákova tvrdá střela končí sražena v ochranné síti.
51:57
Berani vyměnili přesilovkovou formaci a zakládají další kombinaci.
51:30
Matějíčkova dělovka byla tečována za branku Willa, Zlín tlačí v přesilovce Tygry.
51:16
Ondřej Vitásek (LIB) 2 minuty za podražení.
51:16
Okál je na ledě, teď si zase přesilovku zahrají domácí.
50:10
Říčka ujížděl v přečíslení společně se Šťastným, který kotouč nedokázal zpracovat a Tygři se zmocnili opět kotouče.
49:16
Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za sekání.
47:29
Zlín právě vstřelil branku!
Zlín je stále ve hře! Popelka nabídl kotouč na pravý kruh na hokejku PAVLA KUBIŠE, ten si počkal na pohyb Romana Willa a posléze poslal kotouč mezi jeho betony. Asistence: Michal Popelka, Martin Matějíček.
46:41
První přesilová hra v utkání pro Zlín. Ondřej Vitásek (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
45:17
Zlínští sevřeli Liberec v jeho třetině a Will opět exceloval.
44:28
Zlínští se hnali do šance, kde byli zastaveni bránícím Ševcem.
43:35
Hra po dvou vstřelených brankách Tygrů plyne velmi rychle.
41:46
Liberec právě vstřelil branku!
Zlínští sice protestovali, že jeden z útočníků byl v brankovišti, ale veškeré protesty byly zbytečné. Trefa MÁRIA BLIŽŇÁKA je uznána. Asistence: Martin Ševc.
40:50
Tygři okamžitě využívají přesilovou hru pěti proti třem. Bulíř nabil kotouč na hokejku VLADIMÍRA SVAČINY, který dělovkou z první našel volné místečko mezi tyčkou a Kašíkem. Asistence: Michal Bulíř.
40:41
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty za podražení.
40:34
Berani zažívají skvělý nástup do druhého dějství! Ondráček obral Šimka o kotouč, následně jej nabídl ZDEŇKOVI OKÁLOVI, jenž dělovkou z první přelstil Romana Willa. Asistence: Jiří Ondráček.
40:01
Čtyřicet minut je za námi a stav je stejný, tak jako po třetině první. Tygři nadále vedou těsně 1:0 díky jediné trefě Bartoviče. Uvidíme co nám nachystají hokejisté na třetinu číslo tři.
40:00
39:06
Skvělý Kašík vychytal semaforem zakončujícího Michala Bulíře.
38:54
Sotva se Kubiš vrátil na ledovou plochu, tak si na ni sedá Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
38:17
Hra je přerušena, buly před Liborem Kašíkem.
37:31
Tygři se ve své přesilovce ještě nedostali na dostřel Kašíka.
36:50
36:26
Tygři tlačí zlínské v jejich pásmu a vypadá to, že si vynutili dokonce přesilovou hru.
34:35
Berani špatně rozehráli a do šance se procpal Radivojevič, který neuspěl.
33:17
Tygři sehráli parádní kombinaci, zakončení vzal na sebe Procházka, ale branku trefit nedokázal.
32:10
Kombinaci Tygrů přerušil odpískaný ofsajd.
30:34
Tempo hry se ve druhé třetině o něco zklidnilo. Šancí ale i tak neubývá.
29:05
Blaťák vyslal na branku Tygrů pořádnou dělovku, ale byla hodně nepřesná.
28:50
Hříšník Šťastný se vrací na led a PSG je v plném počtu. Tygři se v první přesilovce moc nepředvedli.
28:09
Kašík neudržel kotouč a k dorážkám se tlačili Bartovič s Radivojevičem. Před brankou PSG se strhla menší potyčka, nakonec to bude bez vyloučení.
27:26
Ševc dělovkou z první minul zlínskou klec. Liberec je stále v útočném pásmu a na kotouči.
26:46
David Šťastný (ZLN) 2 minuty za hru vysokou holí.
26:20
Brankář Liberce je opět úspěšný a je tu komerční přestávka.
25:15
Tygry drží nad vodou opravdu skvělý Will. Brankář Liberce dnes zneškodnil již několik tutových šancí Zlína.
24:31
Roman Vlach se dokázal uvolnit přes levé křídlo až před branku Tygrů, kde se na brankovišti roztáhl skvělý Will.
23:33
Šanci tedy dostali domácí, ale Kotvan svoje nahození nasměroval pouze do výstroje Romana Willa.
22:15
Tygři se usadili před Kašíkem, kde ovšem nic pořádného nevymysleli.
21:28
Nahození jednoho z libereckých hráčů končí v lapačce Libora Kašíka.
20:36
Vitásek nasměroval kotouč z první vedle zlínské branky. Zlín to zkusí zpoza vlastní branky.
20:01
Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Mnohem lepší byli hráči domácího PSG, ale ti nedokázali množství naskytnutých šancí využít a Liberec následně trestal z hokejky Bartoviče. Tohle těsné vedení si hráči Tygrů přenesou i do druhé třetiny, která začne v 18:20.
20:00
18:47
Píská se ofsajd Zlína. Buly ve středním pásmu.
17:28
Popelka to zkoušel bekhendem na Bukartse, ale k tomu kotouč nedorazil.
16:44
Ordoš to zkoušel z nadějné pozice, ale minul branku Kašíka.
15:06
Tygři ačkoliv nebyli vůbec do této doby lepším celkem, tak se ujímají vedení. Stránského teč vyrazil Kašík před osamoceného MILANA BARTOVIČE, kterému stačilo dorazit puk do poloodkryté klece. Asistence: Jan Stránský, Filip Pyrochta.
13:53
Bulíř byl hodně blízko k překonání Kašíka, ale zlínský brankář skvěle zasáhl.
13:36
Druhá zlínská formace si vytvořila pěknou kombinaci, kterou ovšem přerušil odpískaný ofsajd.
12:42
Komerční přestávka. Po jejímž konci se bude vhazovat u Libora Kašíka.
11:35
Říčka v rozhodující moment přišel o kotouč, ale šanci Jelínka zmařil vracející se Řezníček.
10:46
Tentokrát se píská zakázané uvolnění na straně domácího celku.
9:43
Zlínští mají více ze hry a Tygři mohou děkovat skvělému Romanu Willovi. Brankář Tygrů vychytal Vlacha a vzápětí i dělovku Popelky.
9:07
Icing Tygrů, buly u Romana Willa.
8:29
Tygři aktivně napadají zlínskou rozehrávku, ale Zlín hraje velmi pečlivě od zadu.
7:36
Žižkova střela z první byla zblokována. Tygři míří do útoku.
6:55
Do samostatného nájezdu se propracoval Kubiš. Zlínský útočník zkoušel zakončit těsně pod horní tyčku, ale o fous přestřelil.
5:18
Řezníčkovo nahození bylo protečováno až před Willa, kde puk odklidil Šimek. Zlínští pěkně zatopili před brankou Tygrů.
4:36
V dobrém světle se předvedla čtvrtá zlínská formace. Nejprve se v šanci ocitl Karafiát a posléze i Gago. Oba pokusy Will se štěstíčkem vyrazil.
4:36
Will chytil prudké Bukartsovo nahození a Tygři zakládají akci zpoza vlastní branky.
3:50
Vlach se rychle obtočil kolem Willovy branky a snažil se libereckého strážce svatyně překvapit. Ten ovšem přitisknul beton k levé tyči a žádné drama nepřipustil.
3:19
Svačina nestihl dobruslit rozehraný kotouč od Ševce a píská se zakázané uvolnění.
2:56
Říčka se nejprve bekhendem neprosadil a posléze končí kotouč mezi střídačkami.
2:31
Vantuchova střela zápěstím z prostoru levého kruhu končí v lapačce pozorného Libora Kašíka.
1:28
Jelínek se z první nedokázal trefit a na opačné straně kryje Karafiátovu dorážku Roman Will.
0:50
Ševci se opět usadili před Romanem Willem. Tentokrát brankář Tygrů zasahovat nemusel.
0:36
Berani nastoupili do zápasu aktivně. Nejprve byla sražena střela Kotvana, ale vzápětí Will skvěle vytáhl bekhendový pokus Zdeňka Okála.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Blaťák, O. Horák, Padrnos – Říčka, P. Holík, Šťastný – Kubiš, Popelka, Bukarts – O. Veselý, R. Vlach, Okál – Gago, Karafiát, J. Ondráček.

Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – R. Šimek, Ševc, Vitásek, Pyrochta, Jánošík, Havlín – Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok – Svačina, Bulíř, Radivojevič – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Martin Procházka, Vantuch, J. Vlach..
Poté, co Tygři skolili vedoucí Třinec, se Severočeši představí na ledě jedenáctého Zlína. Ševcům se v posledních zápasech daří a už ztrácí pouhý jeden bod na příčky zajišťující postup. Liberečtí však hráčům z města Tomáše Bati letos nepovolili ve dvou zápasech ani jednu branku!

Severočechům zřejmě prospěla reprezentační přestávka a po třech porážkách, které jí předcházely, si svěřenci trenéra Filipa Pešána připsali tři vítězství. Postupně porazili Pardubice, Chomutov a lídra tabulky z Třince. Poslední dva jmenované týmy navíc šelmám nedokázaly vstřelit ani jeden gól. Cenný je hlavně skalp hlavně proti slezskému celku, neboť se Tygři dotáhli právě na první Třinec a nyní na něj ztrácí pouhý jeden bod.

Ne malou porci zásluhy na tom má brankář Roman Will, jenž v zamkl svou svatyni a i s trochou štěstí, když v zápase s Oceláři třikrát zvonila tyč jeho brány, vychytal své sedmé čisté konto v sezóně. Tím mimo jiné vyrovnal třineckého Šimona Hrubce, společně s ním se nyní drží na první příčce v počtu vychytaných nul v tomto ročníku.

Na začátku prosince Zlínští utnuli nelichotivou sérii osmi porážek v ředě a od té doby prohráli v sedmi utkáních pouze dvakrát. A to s Litvínovem a v posledním odehraném kole v prodloužení s Pardubicemi. Jinak si hráči z města Tomáše Bati dokázali poradit i na příklad s brněnskou Kometou.

Díky tomu se Ševci dotáhli zpět do bojů o play off. Na desátou pozici, která zajišťuje postup do předkola, nyní ztrácí jeden bod. Zlín bude mít v zápase s Libercem navíc výhodu domácího prostředí, kde už měsíc nepadl. Berani to ovšem v následujícím zápase nebudou mít jednoduché. Nejenže proti Tygrům letos ještě nevyhráli, ale dokonce jim nedokázali vstřelit ani jeden gól. Mimochodem, poslední kdo dokázal na Stadionu Luďka Čajky vyhrát, byli právě Severočeši. Duel mezi Zlínem a Libercem startuje v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.