Zlín - Pardubice: Výhru v prodloužení trefil David Tomášek, 4:5

Už to vypadalo, že Zlín má po dvou rychlých trefách Vlacha jisté tři body, ale vše bylo nakonec jinak. Pardubice v závěru zabraly, při hře bez brankáře snížily stav a dokonce pouhé čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny srovnal Nahodil a duel šel do prodloužení. Tam rozhodl o dvou bodech pro Dynamo David Tomášek.
61:23
Dynamo právě vstřelilo branku!
DAVID TOMÁŠEK využil fatální chyby v rozehrávce domácích a zajišťuje Dynamu dvoubodový i veslejší návrat domů.
60:30
Hned z kraje prodloužení se Sýkora protlačil před Kašíka, který zabránil jistému gólu.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina nám ukázala, jak je hokej nevyzpytatelný. Dynamo nejprve vedlo, ale poté vedení ztratilo a v samotném závěru při power-play srovnal Rolinek a zápas poslal do prodloužení z dorážky Lukáš Nahodil. Za malou chvíli tedy startuje pětiminutové prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:54
Tentokrát zazmatkovala obrana domácích a zápas půjde nejspíše do prodloužení! Na brankovišti se rychle zorientoval LUKÁŠ NAHODIL a přidává svůj druhý zásah v utkání. Asistence: Tomáš Rolinek.
59:36
Při power-play Dynamo snižuje na rozdíl jediné branky! TOMÁŠ ROLINEK dokázal z rychlé dorážky dopravit kotouč za Kašíkova záda. Asistence: Michal Bárta.
58:40
Pardubice to ještě zkoušejí bez brankáře. Klouček je na střídačce.
56:54
Rolinek mohl snížit, ale toho překvapil rychle padající Kašík, který si posléze schoval puk do lapačky.
56:23
Pardubice se ještě snaží snížit, ale Zlínští si dobře pokrývají prostor kolem Kašíka a co se dostaně před něj, tak brankář Zlína zlikviduje.
55:15
Veselý je zpátky ve hře a Zlín je kompletní.
54:18
Schausovu tvrdou střelu zblokoval obětavý Ondráček. Následně se domácím podařilo osvobodit díky Žižkovi.
53:50
Holík sebral puk z hokejky Hubáčkovi a vyhazuje ho do bezpečí.
53:12
Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
52:27
Zlín právě vstřelil branku!
Tohle je pořádně ledová sprcha pro Pardubice. Ty ještě před chvíli držely vedení o jeden gól, ale nyní je vše jinak. Holík v přečíslení posunul mezi kruhy na ROBERTSE BUKARTSE, který zacílil přesně mezi Kloučkovy betony. Asistence: Petr Holík.
52:04
Komerční přestávka. Po jejím konci se bude vhazovat u Libora Kašíka.
51:36
Zlínští v této pasáží drtí Pardubice v jejich třetině. Klouček dobře betonem vyrazil dalekonosný pokus od Kotvana.
50:53
Pardubičtí v této situaci zazmatkovali na vlastním brankovišti a obrovská aktivita domácích byla využita. K odraženému kotouči se nejrychleji dostal ROMAN VLACH, který tak přidává druhou trefu v dnešním utkání. Asistence: Antonín Honejsek, Pavel Kubiš.
48:44
Domácí využívají i druhou přesilovou hru a stav je opět nerozhodný. ROMAN VLACH využil nahrávky od Honejska a přesnou střelou z úhlu srovnává stav utkání. Asistence: Antonín Honejsek, Miroslav Blaťák.
46:59
Klouček vyrazil Kotvanovu pumelici, následně maskou vytěsnil do bezpečí pokus Bukartse.
47:13
Bukarts převzal puk v útočné třetině a byl faulován. David Tomášek (PCE) 2 minuty za hákování.
46:30
Úmyslný ofsajd na straně Pardubic a po komerční pauze se bude vhazovat před Kloučkem.
46:29
Dynamo si vytvořilo slušný tlak. Kašík ale společně s obránci odolal.
45:38
Po necelých dvou minutách se vybídl k šanci Klimenta, jehož našel dobrým pasem Rolinek. Výsledná střela prvního jmenovaného končí sražena v ochranné síti.
43:40
Honejsek adresoval dobrý pas na Vlacha, jenomže ten v dobré šanci promáchl. Následně si kotouč stáhl k sobě pod výstroj Milan Klouček.
42:39
Říčkovu střelu chytá Klouček pěkným semaforem.
42:14
Zlínští motali pardubické obránce v jejich pásmu, ti nakonec vyhodili kotouč přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
41:22
Podešvova střela z úhlu zacinkala na tyčku.
40:41
Zakázané uvolnění Pardubic. Hra se stěhuje před Kloučka.
40:01
Čtyřicet minut dnešního utkání je již minulostí a překvapivě vede hostující Dynamo z Pardubic, které se prosadilo střelecky podruhé a díky Klimentovi si do kabiny odnese těsné jednogólové vedení. Zlínští byli místama lepším týmem, ale Blaťák střílel pouze do tyčky a Honejska vychytal pozorný Klouček.
40:00
39:10
Poslední minuta druhé třetiny.
38:36
Leduc vyřešil přečíslení nahozením kotouče za branku, kde přebrali puk domácí.
37:36
Honejska lehce držel Kaut, ale vylučovat se nebude. Berani zakládají akci zpoza vlastní branky.
36:28
Holík parádní nečekanou zadovkou na přední tyč vybídl ke střele Roberta Říčku, jehož pokus ramenem vytěsnil Milan Klouček. Následně Dynamo vyhazuje na icing.
35:18
Na druhé straně mohl srovnat Roman Vlach, ale jeho dravý průnik byl zastaven jedním z bránících hráčů Pardubic.
34:33
Mezitím co už byli hosté kompletní se z bezprostřední blízkosti prosadil TOMÁŠ KLIMENTA, který nasměroval svůj pokus do vrchní části branky. Dynamo tedy jde do těsného vedení. Asistence: Petr Hubáček.
34:20
Kašík hbitou lapačkou vytěsnil do bezpečí prudké nahození Leduce.
33:35
Zlínu se podařilo dokonce ve vlastním oslabení vybojovat vhazování před Milanem Kloučkem.
32:51
Kašík se přemístil a skvělým zákrokem udržel ve výstroji nahození Redenbacha.
32:27
Pardubice si vybojovaly přesilovou hru pět na čtyři. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.
32:17
Kašík schoval kotouč do lapačky před dotírajícím Klimentou a hra je přerušena.
31:47
Zlínští využili několika chyb v obraně Dynama a vytvořili si solidní šance. Holíkovu střelu srazil Leduc do ochranné sítě a hra je přerušena.
30:35
Pardubice svoji šanci v kombinaci neproměnily a na opačné straně ani unikající Gago.
30:03
Lavička Pardubic si bere oddechový čas.
29:49
Zlínští obstřelovali Kloučka ze všech stran a Dynamo raději vyhazuje kotouč na icing, aby trošku zklidnilo tlak domácích.
28:21
Do šance se po delší době zase pustili hosté a vynutili si vhaování u branky Kašíka.
27:46
Vlach nejprve poslal kotouč vysoko nad branku Kloučka, který posléze vychytal v tutové dorážce Honejska.
27:08
Bukarts v pádu zakončil, ale nepřesně. Zlín ještě atakuje branku Dynama.
26:13
Následuje komerční přestávka. Po jejím konci se bude vhazovat mezi střídačkami.
25:14
Redenbach opouští vrátka trestné lavice a Dynamo je kompletní.
24:32
Ščotka zachytil Vlachovu nahrávku a otestoval beton přesouvajícího se Libora Kašíka.
24:18
Blaťák se opět ocitl v šanci, kde tentokrát nastřelil levou tyčku pardubické klece.
23:38
Blaťákova střela švihem končí v lapačce Kloučka, který předvedl rychlý zákrok.
23:09
Tyler Redenbach (PCE) dvě minuty za sekání.
22:36
Kotouč končí po střele Žižky tečován v ochranné síti. Buly u Kloučka.
21:27
Rohlík nezachytil nahrávku Schause a do šance mohl Ondráček, kterému ovšem kotouč také uskočil.
20:56
Dynamo se usadilo v útočné třetině a obstřeluje branku Zlína.
20:34
Zlínští mohou děkovat Kašíkovi, který se skvěle přemístil a na brankové čáře zachytil gólovou šanci Nahodila.
20:01
Dvacet minut první třetiny je za námi a stav je nerozhodný 1:1. Do vedení poslal Dynamo po hrubce Bořuty pozorný Lukáš Nahodil. Pardubice se poté hodně tlačily před Kašíka, ale ten chytal skvěle. Vyrovnání domácímu celku nachystal v přesilové hře Kotvan. Uvidíme co nám nabídne třetina číslo dvě, která startuje v 18:24.
20:00
19:08
Je tu poslední minuta první třetiny.
18:26
Kaut se vrací do hry a píská se icing Pardubic.
18:05
Kotvanovo nahození Klouček pouze vyrazil lapačkou, Zlín stále útočí.
17:25
Zlínskou kombinaci na jeden dotek zakončil rychlou střelou do brankáře Kloučka Roman Vlach.
16:48
Nahozený kotouč od zadního mantinelu končí v lapačce Kašíka, který raději kotouč schoval před dotírajícím Poulíčkem.
16:16
Tomáš Kaut (PCE) je potrestán dvěma minutami za držení protihráče.
15:34
Zlínská čtvrtá formace uzamkla hosty v jeijch pásmu a bude se vylučovat.
15:01
Kašík se rybičkou vrhl po ležícím kotouči, který nikdo nehlídal, ani nedorážel. Buly u branky Zlína.
14:12
Zlínu se nakonec se štěstím povedlo dostat kotouč do bezpečí.
13:50
Redenbachovu tvrdou střelu příklepem Kašík vyrazil, ale Dynamo opět získalo kotouč a kombinuje.
13:18
Tomáš Žižka (ZLN) 2 minuty za hákování.
13:06
Pardubičtí se na chvíli usadili v útočné třetině, kde ale Kašík zasahoval pouze jedinkrát.
12:51
Nedbal nechaj v jízdě kotouč za sebou a toho mohl využít rozjetý Kubiš. Obránce Pardubic se ovšem stihl vrátit a na poslední chvíli zlínského útočníka od kotouče odstavil.
12:16
Kautova slaboučká střela nemohla Kašíka ani ohrozit. Ten rychle vytřepal puk z výstroje a Zlín se vydává do útoku.
11:41
Říčkovu nahrávku Bukarts nezpracoval a kotouč skončil tečován v hledišti. Buly ve středním pásmu.
10:31
Kotvan přebírá kotouč za vlastní brankou a zakládá protiútok domácích.
9:46
Pardubičtí posílají kotouč přes celé kluziště a píská se icing.
9:36
V rohu kluziště za brankou Kloučka zůstal ležet jeden z hokejistů Pardubic. Vše je ale v pořádku a může se pokračovat vhozením kotouče před brankou Dynama.
8:28
Tomáš Kaut při střele neuspěl a na opačné straně kluziště musel Klouček zasahovat proti Holíkově střele zápěstím.
7:58
Zlínští opět namazali hostům kotouč do dobré příležitosti, ale dělovka Havlíka končí sražena v ochranné síti. Zlínští svými chybami nabízejí Pardubicím solidní šance.
7:39
Pardubičtí se ocitli v ofsajdu a hra je přerušena. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
7:15
Rohlík se vrací zpátky do hry, Pardubice se dokázaly ubránit tlaku domácích.
6:27
Pardubicím se podařilo v oslabení dvakrát vyhodit kotouč do bezpečí.
5:28
Do střelecké příležitosti se dostal rozjetý Honejsek, jehož pokus lapil parádním zákrokem lapačkou brankář Klouček.
5:04
Miroslav Rohlík (PCE) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.
3:39
V další šanci Pardubic se ocitl opět obránce Schaus. Kašík byl bezchybný a bude se vhazovat u branky PSG.
2:09
Berani bleskově vyrovnávají stav zápasu a využívají první přesilovou hru. Bukarts našel osamoceného OLDRICHA KOTVANA, který střelou z první překonal přesouvajícího se Kloučka. Asistence: Roberts Bukarts, Tomáš Žižka.
1:49
Ondřej Panna (PCE) 2 minuty za hákování.
1:29
Honejsek byl v dobré šanci faulován a domácí si zahrají přesilovou hru.
0:49
Pardubičtí se ujímají po hrubé chybě Antonína Bořuty vedení v zápase! Zlínský obránce namazal kotouč přímo na čepel LUKÁŠE NAHODILA, který poprvé Kašíka nepřelstil, ale podruhé se štěstí dotlačil kotouč za jeho záda. Asistence: Tomáš Klimenta.
0:23
Jako první se do šance propracovali hosté. Střela Schause byla tečovaná vysoko nad branku Kašíka.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka, Matějíček, Horák – Říčka, P. Holík, Bukarts – Kubiš, R. Vlach, Honejsek – O. Veselý, Podešva, J. Ondráček – Maruna, Popelka, Gago – Karafiát.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Maxwell) – Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Havlík, Bokroš – Hubáček, Redenbach, P. Sýkora – Rolinek, Nahodil, Klimenta – T. Kaut, Tomášek, Bárta – Panna, Poulíček, Rohlík.

Rozhodčí: Čech, Pražák – Gebauer, Lederer.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell (Klouček) – Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Havlík, Bokroš – Hubáček, Redenbach, P. Sýkora – Rolinek, Nahodil, Klimenta – T. Kaut, Tomášek, Bárta – Panna, Poulíček, Rohlík.

Hezký páteční podvečer ze Zimního Stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Na programu je 19. kolo Tipsport extraligy, která se opět rozběhla po reprezentační přestávce. Na ledě se proti sobě postaví hokejisté Zlína, kteří budou hostit na svém ledě trápící se mančaft Pardubic. Pardubice jako první tým v sezoně odvolaly trenéra, když po nevydařeném začátku a pěti porážkách skončil v září německý kouč Peter Draisaitl. Do čela nového realizačního týmu se postavila legenda pardubického hokeje Vladimír Martinec a dále generální manažer klubu Pavel Rohlík. K výrazným změnám došlo i v hráčském kádru, skončili Justin Hodgman, Martin Rýgl, ale přišli Tyler Redenbach, Filip Novák nebo Hynek Zohorna. Východočeši se i nadále trápí v závěru tabulky, patří jim až třináctá pozice s pouhými dvanácti body. Pardubice prohrály pět z posledních šesti utkání a získaly jen tři body. „Začátek extraligy se jim nepodařil, ale mají dobrý hráčský kádr. V útočné fázi jsou hodně nebezpeční a v bráně chytá velmi dobrý gólman. Nečeká nás snadný soupeř, vyznačuje se houževnatým a urputným hokejem. Pro nás je důležité doma vyhrát a potvrdit tříbodový zisk z Plzně,“ řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Beranům se ztenčuje velká marodka. V Plzni již nastoupili kapitán Ondřej Veselý a další forvard Jiří Ondráček. Z prvoligového týmu HC AZ Havířov se přesouvá do Zlína forvard Jan Maruna, který bude působit v týmu PSG trvale do konce letošní sezony. Rodák z Havířova hrál úspěšně ve Zlíně již od podzimu loňské sezony. Zlín naplno bodoval v posledních třech vzájemných zápasech s Pardubicemi a vyhrál i úvodní letošní bitvu přesně před měsícem na východě Čech 3:2.

Dnešní duel mezi Zlínem a Pardubicemi začíná v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.