Zlín - Sparta: Forman překonal Kašíka a zařídil tak pátý gól hostů, 0:5

Zápas lépe zvládli Pražané, kteří Zlínu nasázeli pět branek, ale dlouho to nevypadalo na tak hladký průběh, jelikož do druhé třetiny byli aktivnější a nebezpečnější naopak domácí tým. Ovšem ani jednu z obrovských šancí nedokázali využít, a tak soupeři trestali. V závěrečné třetině skóre upravovali brankami Dominik Uher, Petr Kumstát a nakonec Miroslav Forman.
59:50
Hosté vyhazují puk.
59:12
Popelka nahazuje za Pöpperleho bránu, ale Sparťané puk získávají a vyvážejí.
59:00
Probíhá poslední minuta utkání.
58:51
S dalším nahozením si Pöpperle bez problému poradil
58:45
Okál se dobře protlačil až před Pöpperleho, ale puk nedokázal za něj protlačit.
58:14
58:10
Vyhozený puk se odrazil až ke Kašíkovi, který rozehrává na volné obránce.
57:51
Sparta vyhodila puk na zakázané uvolnění.
57:50
Vránovu střelu vyráží Kašík.
57:20
Až nyní se Sparťané dostávají do útočného pásma a kombinují.
56:42
V další šanci se ocitl opět Říčka, který se ve vlastním oslabení řítil sám na branku, ale Pöpperle stále drží čisté konto!
56:20
Robert Říčka vzal situaci na sebe, ale rozhodčí odpískali ofsajd.
56:14
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Michal Popelka – 2 min., hákování).
56:12
V obrovské šanci se ocitl Petr Vrána, ale Kašík se dokázal rychle přesunout a skvělým zákrokem šanci zneškodnil!
55:01
Zápas už se dohrává. Žižka nyní drží puk za bránou.
54:28
K nelibosti domácího publika se po tvrdém souboji ve středním pásmu nebude vylučovat.
53:55
Kumstátova střela byla sražena mimo.
53:02
Marušákovo nahození prolétlo kolem pravé tyče sparťanské brány.
52:32
Sparťané jsou stále aktivnější. Nicméně z velkého tlaku nedokázali nic vytěžit.
51:30
Sparta právě vstřelila branku!
Už je to o pět branek! Petr Kumstát pěkným pasem našel před brankou volného MIROSLAVA FORMANA, který si pohrál s Kašíkem a zasunul puk za jeho záda.
Asistence: Petr Kumstát
51:14
Rozhodčí přerušili hru, ale za chybný výrok se omlouvají a nařizují vhazování ve středním pásmu.
50:37
Holík vyvezl puk a zkusil pozornost hostujícího brankáře, ale tato střela neměla šanci na úspěch.
49:56
Domácí ihned vyrazili do útoku, ale Pöpperle je dnes velmi jistý.
49:18
Hosté využívají chybu v rozehrávce Sparty, když Lukáš Pech navedl puk za branku, odkud našel volného PETRA KUMSTÁTA, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil.
Asistence: Lukáš Pech
48:53
Ofsajd Zlína vyhnal Berany z útočného pásma.
48:46
Kubiš se ocitl sám na levé straně, ale Pöpperleho nepřekonal.
48:13
Nedomlelova střela byla sražena mimo. K puku se dostávají domácí.
48:09
Řezníčkovo nahození skončilo v Pöpperleho lapačce.
47:42
Zlínští sice vyhráli buly, ale o útočné pásmo se následně připravili.
47:41
47:41
Veselý se dobře uvolnil, ale na Pöpperleho si nepřišel, který zatím dobrým výkonem drží čisté konto.
47:14
Nyní se bojuje za zlínskou bránou. Ze souboje nakonec vyjíždí právě domácí.
46:45
Vrána rychlou střelou trefil pouze dobře postaveného Kašíka.
46:09
Pöpperle výjezdem za bránu pomohl svým obráncům, navíc se mu povedlo dobře rozehrát.
45:55
Kumstát přejel modrou čáru rychleji, a tak byl odpískán ofsajd.
45:44
Ani tentokrát domácí neudrželi pásmo a ihned se musí vracet.
45:42
Hra je přerušeno po tom, co Pöpperle raději podržel puk.
45:30
Následným výhozem se naplno osvobozují.
45:12
Pražané vyhrávají vhazování, a tak mohou jet konečně vystřídat.
45:07
Zakázané uvolnění hostů.
44:30
Švrček zkusil vystřelit, ale jeho rána skončila na někom z domácích obránců.
44:10
Zakázané uvolnění Zlína.
43:44
Bukarts ještě chtěl posunout puk na Popelku, ale přihrávku vystihli sparťanští obránci.
43:27
Kubiš ještě přenechal puk Honejskovi, který promeškal vhodnou pozici k zakončení
43:14
Rychle po vhazování hosté využívají přesilovku, když si do pozici před brankou najel DOMINIK UHER a odražený puk uklidil do prázdné brány.
43:08
Kašík opět přerušuje hru.
42:30
Kašík podržel Mikúšovu střelu a přerušuje hru.
41:55
Domácí vyhazují puk do bezpečí.
41:36
Dobrou příležitost teď měl Smejkal, ale Kašík výborně zareagoval.
41:21
Vyloučení v týmu PSG Zlín (Miroslav Blaťák – 2 min.).
41:03
Kašík dobře zareagoval na Hlinkovu střelu a vyráží ji.
40:40
Řezníček drží puk za bránou, jeho spoluhráči mezitím střídají.
40:05
Zlínští opět vyhrávají úvodní buly a vyráží dopředu.
40:01
Hráči obou týmů jsou připraveni na ledové ploše. Za několik málo vteřin začne poslední třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:08.
Ve druhé třetině jsme se nakonec dočkali hned dvou branek. O první se postaral po skvělé souhře Michal Řepík a čtyřicet vteřin před koncem druhé třetiny zvýšil na rozdíl dvou branek Jan Buchtele. Domácí jsou sice aktivnější, ale branky dávají hosté. Určitě se máme do závěrečné části na co těšit!
40:00
39:21
Sparťané zvyšují na 2:0! JAN BUCHTELE nejprve trefil tyč, ale poté si najel před branku na Klimkovu přihrávku a střelou pod břevno nedal Kašíkovi šanci.
Asistence: Lukáš Klimek
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:43
Pöpperle neměl žádný problém s Říčkovým nahozením.
38:14
Sparťanský brankář opět schovává puk do lapačky a přerušuje hru.
38:06
Ostřížek zakončil rychlý výpad domácích, ale Pöpperle drží domácí tým.
37:59
37:37
Eminger předvedl skvělou práci v obranné činnosti a následně vyvezl puk do útočného pásma.
37:18
Domácí vyhrávají buly a vyráží hned do útoku.
37:15
Pískán ofsajd Sparty.
36:54
Střela Gernáta byla ztečována do ochranné sítě.
36:29
36:23
Popelka přišel o puk. I tato přesilová hra zůstane nevyužita.
36:05
Zlínští vyhráli buly a kombinují v útočném pásmu.
36:01
Další střelu Marušák skryl Pöpperle do lapačky.
35:44
Marušák vypálil od modré, ale Pöpperle dokázal rychle zareagovat.
35:30
Domácí dostali soupeře pod velký tlak.
35:16
Sparťané vyhazují do bezpečí.
34:52
Zlínští trefili již třetí tyč! Pöpperle si dnes dobře postavil svou bránu.
34:29
Petr Vrána zbytečně prudce zabrzdil před Kašíkem a jde si za to sednout na trestnou lavici.
34:29
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., nesportovní chování).
34:29
Kašík po nepříjemné střele Vrány musel zasahovat .
34:10
Sparťané se dostávají k puku a kombinují v obranném pásmu.
34:07
Pöpperle raději přikryl puk pod lapačkou před dojíždějícími útočníky.
Hra pokračuje. Vhazování před zlínskou brankou vyhráli domácí.
33:57
33:41
Kumstát hledal před brankou volného Cingela, ale přihrávka k němu nedošla.
33:13
Řezníček nepustil za sebe Pecha, který by poté mohl jet sám na Kašíka.
32:40
Sparťané po vhazování přešli ihned dopředu, ale Veselý vyhodil puk a domácí tak osvobodil.
32:05
Po velmi rychlé kombinaci a průnikové přihrávce Vrány, se dostal do samostatného úniku MICHAL ŘEPÍK, který rychlou střelou dostal puk za Kašíkova záda.
Asistence: Petr Vrána
31:43
Kudrna po rychlé kombinaci vypálil nad branku.
31:23
Další šanci Honejska zneškodnil Pöpperle.
31:02
Uher šikovně tečoval puk, ale Kašík byl dobře postaven.
30:37
Cingel za bránou hledal volné spoluhráče, ale přihrávka k nikomu nedošla.
30:31
30:31
Libor Kašík skryl puk do lapačky a přerušuje hru.
30:00
Polovina druhé třetiny je za námi. Sledujeme zatím velice pohledný a útočný hokej.
29:50
Libor Kašík zneškodnil samostatný únik Pecha!
28:59
David Šťastný si před bránou, po přihrávce Holíka, nezpracoval ideálně puk, a tak velká šance zůstala nevyužita.
28:16
Řepík se šikovně proháčkoval mezi obránci a ještě stihl přihrát před branku, ale přihrávku vystihl Kašík.
27:25
Filip Chytil se krásně uvolnil a jel sám na bránu, ale Pöpperle si na něj dobře počkal a šanci zneškodnil.
26:57
26:38
Popelka dobře nahodil na branku, před kterou číhal Kubiš, ale dostat puk za Pöpperleho záda, se mu nepovedlo.
26:10
Hosté se opět osvobozují.
25:40
Marušák vystřelil, ale jeho pokus, naštěstí pro Pöpperleho, skončil mimo jeho bránu.
25:11
Sparta se osvobozuje výhozem do bezpečí.
25:06
Pöpperle si v klidu poradil se střelou z pravé strany.
24:57
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Piskáček – 2 min., napadení).
24:52
Bude se vylučovat, Zlínští mají zatím výhodu.
24:25
Žižka se dobře vrhl do střely Kudrny, a tak Kašík zasahovat nemusel.
24:05
Hosté dobře forčekují a získávají puk.
23:46
Hosté se sami vyhnali z útočného pásma. Bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.
23:33
Nepřesnou přihrávkou se o puk připravili. Sparťané mohou jet dopředu.
23:06
Zlínští nyní v klidu kombinují v obranném pásmu a mezitím střídají.
22:39
Pöpperle předvedl skvělý zákrok proti Marušákově tvrdé střele!
22:34
Šťastný se rychlou kličkou uvolnil a vystřelil, ale Pöpperle betonem vyrazil kotouč do ochranné sítě.
22:07
Sparťané vyhráli buly, ale vyjet se jim z obranného pásma nepovedlo.
22:05
Žižka přejel modrou čáru dříve a rozhodčí pískají ofsajd.
21:48
Lukáš Pech najel do Libora Kašíka, a tak se strhla šarvátka před zlínskou brankou. Rozhodčí nikoho vylučovat nebudou.
21:32
Kubiš předložil puk Blaťákovi, ale ten vypálil mimo.
21:08
Domácí zatím spíše vyčkávají a nikam nespěchají.
20:28
Zlínští se dobře vypořádají s napadáním Sparty a nepůjčuje soupeřům kotouč.
20:05
Úvodní buly vyhrál Holík, a tak mohou domácí založit první útočnou akci.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:18.
Máme tu konec první třetiny. Úvodní perioda nabídla velice zajímavý průběh, ze kterého mohli těžit domácí hokejisté, ale ani jednu z velkých šancí nevyužili. Nejblíže vstřelení branky byl David Šťastný, ale nedopravil kotouč do odkryté klece.
20:00
19:49
Sražená střela Zlína skončila vedle levé tyče.
19:30
Sparťané vyrazili do úniku dva na jednoho. Řepík vzal situaci na sebe, ale branku o kousek minul!
19:13
Další závar před sparťanskou bránou, ale branka z toho není!
18:41
Říčka nepřesně přihrává, a tak můžou Sparťané vyrazit dopředu.
18:29
Zlínský brankář pomáhá svému týmu i tentokrát a rozehrává akci.
17:53
Kašík dobře strčil hokejku do sparťanské přihrávky a překazil jim slibnou akci.
17:45
Kašík se dobře vypořádal s nelehkou situací a chrání puk před dotírajícími útočníky.
17:16
Ostřížek pěkně přihrál přes celou šíři kluziště na Honejska, ale ten vypálil pouze do hostujícího brankáře.
16:58
Pöpperle už drží puk a přerušuje hru.
16:42
Opět tyč zachránila Pöpperleho od inkasování první branky. Pěknou střelou se vyznamenal Bukarts.
16:16
Holík si skvěle počkal na kličku Hlinky a o puk jej obral.
15:43
Puk končí v ochranné síti. Bude se vhazovat před Kašíkovou brankou.
15:37
Z pravé strany střílel Kudrna, ale Kašík střelu betonem vyrazil.
15:09
Zlínští neudrželi útočné pásmo.
15:04
Okálovu střelu srazil Eminger do ochranné sítě.
14:13
Po pěkné kombinaci pálil David Ostřížek, ale jeho střelu zblokovala sparťanská obrana.
13:57
13:57
Kašík nyní musel řešit dvě situace. Nejprve dobře zareagoval na rychlou střelu Řepíka a poté schoval do lapačky ránu Hlinky.
13:07
Forman vyjíždí a drží útočné pásmo.
12:52
Nyní se bojuje u mantinelu za hostující bránou.
12:19
David Šťastný se ocitl před prázdnou bránu, ale trefil pouze tyč Pöpperleho brány!
11:41
Spartě se stále nedaří vyjet z vlastního pásma. Ševci jejich rozehrávku dobře napadají.
11:28
Odpískán ofsajd pražské Sparty.
11:04
Mikuš byl v dobré střelecké pozici, ale jeho pokus byl zblokovaný.
10:35
Holík vyhrává vhazování a Zlínští se usazují v útočném pásmu.
10:33
Vše je připraveno. Hra se naváže vhazováním ve středním pásmu.
10:33
10:25
Sparťané jsou v této fázi zápasu pod tlakem. Vyhazují až na brankáře Kašíka.
10:00
Polovina první třetiny je za námi. Na úvodní branku stále čekáme.
09:17
Žižka chyboval v obranném pásmu, ale Sparťané toho nedokázali využít.
08:43
Nahození Vrány si Kašík pohlídal.
08:26
Sparta se po dlouhé době dostává k puku a rozjíždí útok.
08:04
Honejsek jen těsně míjí soupeřovu bránu!
07:34
07:32
Pražané se osvobozují. Tato přesilovka tedy branku nepřinese.
06:43
V obrovské šanci se nyní po chybě hostující obrany ocitl Bukarts, ale nedokázal překonat Pöpperleho!
06:20
Obránci Sparty opět vyhazují.
06:03
Zlínští se už usadili v útočném pásmu. Nedaří se jim ovšem najít vhodnou pozici k zakončení.
05:39
Sparťané ihned vyhazují.
05:34
Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Lukáš Cingel – 2 min., sekání).
05:15
Tentokrát už Sparta vyhazuje tak, že bude moct vystřídat.
05:09
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Tomášem Pöpperlem.
04:18
Kašík musel hasit nepříjemnou šanci hostů.
03:46
Řezníček nepříjemně vypálil z modré čáry, ale Pöpperle jeho střelu vyrazil.
03:21
Kašík teď včasným výjezdem pomohl své obraně.
03:13
Je odpískán další ofsajd, tentokrát se provinil domácí Petr Holík.
02:51
Řepík vjel do ofsajdu, a tak je hra přerušena.
02:45
Sparťané se dostávají k puku a uklidňují hru.
02:14
Pöpperle nyní musel vyjet daleko z brány, aby zastavil nebezpečný průnik domácích.
01:51
Domácí se dožadovali vyloučení, ale rozhodčí zůstávají v klidu.
01:12
Hosté vyhráli vhazování a Hlinka tak může jet dopředu.
01:02
Akci domácích zastavil ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:47
Klimek zkusil vystřelit z otočky, ale Kašík byl dobře postaven.
00:29
Kašík si po střele Řepíka připisuje první zákrok.
00:10
Zlínští vyhráli buly a jedou dopředu.
00:01
Zahajovací formace obou týmů už jsou připraveny. Nic už tedy nebrání začátku extraligového utkání.
Celý stadion si nyní minutou ticha připomněl zemřelého Josefa Augustu, který v minulosti trénoval ve Zlíně.
Oba týmy jsou již nastoupeny na ledové ploše. Zápas začne přibližně za tři minuty.

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Řezníček, Matějíček, Blaťák, Žižka (A), O. Horák, Gazda – Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, O. Veselý (C) – Okál, Chytil, Kubiš – J. Ondráček, Ostřížek, Honejsek.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Gernát, Mikuš, Švrček, Kalina, Eminger, Piskáček, Nedomlel – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Klimek, Smejkal, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher..
Vzájemné zápasy
Vzájemné zápasy jednoznačně hovoří pro Spartu, která vyhrála čtyři z posledních pěti střetnutí. Jedinou prohru zaznamenali v minulém vzájemném zápase, ve kterém prohráli 0:3.
HC Sparta Praha
Sparta si vede o něco lépe. Nyní je na čtvrtém místě se 78 body. V minulém zápase Sparťané podlehli, na svém ledě, hradeckému Mountfieldu 2:5.

Sparta má ve svém kádru lídra kanadského bodování extraligy, Petra Vránu s 46 body (21+25). Na pátém místě je Lukáš Pech s 42 body (17+25). Špatně si nevede ani čtyřicetiletý Jaroslav Hlinka, který má 31 bodů (11+20). Branku Sparty by měl hájit Tomáš Pöpperle.
PSG Zlín
Zlín se momentálně pohybuje na 11. místě tabulky Tipsport extraligy, což je první pozice, ze které se jde do Play-Out. Ovšem Zlín má ještě o zápas méně, než o místo lepší Plzeň, takže by ji mohli v případě úspěchu předběhnout a výrazně si tak vylepšit pozici.

Mezi klíčové hráče tohoto týmu patří Lotyš Roberts Bukarts se 33 kanadskými body (16+17) a Petr Holík, který má o jeden bod méně (15+17). Mezi tyče by se podle všeho měl postavit Libor Kašík.
Vítáme Vás u přenosu z hokejové Extraligy. V dnešním zápase se proti sobě utkají PSG Zlín a HC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.