Zlín - Třinec: Antonín Honejsek proměnil svůj nájezd, 4:3 po nájezdech

Dnešní duel mezi Zlínem a Třincem dospěl až k samostatným nájezdům, které vyhráli domácí hokejisté, díky přesné trefě Antonína Honejska. Honejsek si v duelu připsal tedy celkem dvě trefy a jednu z toho vítěznou. Pro prořídlý Zlín marodkou, jsou dva body více než zlaté. Třinec navíc v letošním ročníku ELH poprvé prohrál. Pro dnešek je to všechno, hezký zbytek nedělního večera.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.Vítěznou trefu v nájezdech přisoudil domácímu celku ANTONÍN HONEJSEK
Samostatné nájezdy začínají.
Duel se tedy nerozhodl ani v prodloužení a na řadu příjdou po úpravě ledu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:41
Robert Říčka (ZLN) odsedí dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Pokud tedy dojde k nájezdům, Říčka se jich nezúčastní.
64:29
Vhazuje se před brankářem Štůralou.
64:09
Hrubec rychle vyklepal puk z lapačky a založil ještě možná poslední útok Třince v prodloužení.
63:19
Irgl pálil přes obránce mimo zlínskou klec.
62:39
Hrubá chyba v obraně, kdy se do samostatného úniku dostal Antonín Honejsek, zkusil svůj klasický blafák, ale Hrubec udržel beton u tyče.
61:47
K další příležitosti se dostal domácí Antonín Bořuta. Jeho střela zápěstím ale končí sražena brakářem Hrubcem v bezpečí.
60:39
Matějíček nepřesně rozehrál a vyslal do jízdy dvojici třineckých. Kreps měl před sebou odkrytou branku, ale nedokázal brankáře Štůralu přelstít.
60:01
Ve třetí třetině se jedinkrát prosadili domácí a zápas díky tomu dospěl až do prodloužení. Pokud se ani tady nerozhodne, bude se muset tajenka rozluštit v samostatných nájezdech.
60:00
59:50
Po Veselého střele ještě dorážel Šťastný, ale ani on neprotlačil puk do sítě.
59:32
Duel nám pomalu směřuje do prodloužení.
58:18
Třinec hraje opět zataženě, jako by hosté chtěli dostat duel do prodloužení.
57:37
Ondráčkovi se povedlo nahodit puk do útočného pásma a poté střílel po odpískání Žižka. Obránce Zlína se hned omlouval, protože píšťalka sudího nebyla v tento moment slyšet.
56:29
Třinecký kontr nebyl úspěšný a zase jsou na puku žlutomodří.
55:34
Zlínští zesilují svůj tlak v závěru a obstřelují branku Hrubce. Jako poslední střílel lotyšský útočník Bukarts.
54:17
Poslední pětiminutovka bude ještě hodně zajímavá.
53:37
Chytil se dostal ke dvěma střeleckým pokusům a pěkně provětral brankáře Hrubce.
52:34
Zlín právě vstřelil branku!
Zlínští z nenápadné akce zaskočili dnes podruhé třineckou obranu a je opět srovnáno! PETR HOLÍK nevěděl co s kotoučem, tak jej nahodil na Hrubce, kde kotouč těsně před ním tečoval do vlastní sítě obránce Hrabal. Asistence: Roberts Bukarts, Robert Říčka.
51:27
Oceláři se v poslední třetině příliš nikam nehrnou a raději si hlídají těsné vedení. Zlín má ještě necelých deset minut, aby něco s výsledkem udělal.
49:42
Matějíčkova rána, která mířila hodně vysoko, končí v lapačce Hrubce. Ten si kotouč stáhl do lapačky.
48:27
Icing domácích a opět se bude vhazovat po levé ruce Štůraly.
48:15
Hra je přerušena a vhazuje se před brankou PSG.
46:17
Daniel Rákos obelstil bránícího Honejska, ale Štůralu již nepřekonal.
45:39
Bukarts se propracoval přes dva obránce až ke střele, ale Hrubec byl proti vyrovnávací brance.
44:15
Parádní souhru předvedla domácí dvojice útočníků Šťastný, Veselý. Druhý jmenovaný ještě zakončoval z levého křídla, ale dorážka mu příliš nesedla.
43:48
Matějíčkova střela byla tečovaná těsně před Hrubcem. To nic neměnilo na dalším zákroku třineckého brankáře.
43:36
Žižka se opět vydal na ofenzivní výlet, který zakončil střelou příklepem. Hrubec byl na místě a připsal si další úspěšný zákrok.
42:19
Popelka si vyměnil kotouč se Šťastným, ale opět tato kombinace domácích byla neúspěšná.
41:10
Zakázané uvolnění hokejistů Třince, buly před Šimonem Hrubcem.
40:26
Robert Říčka se snažil dostat do finálního zakončení, ale nakonec se nepropracoval.
40:01
Úvod druhé periody patřil Třinci, kdy se zase domácí nemohli dostat do tempa a hosty poslal do vedení Chmielewski. Beranům se podařilo srovnat díky přesné trefě Honejska. Poté se hrál hodně vyrovnaný hokej, ale Třinec poslala do vedení chyba ve zlínské defenzívě, kdy dostal prostor na střelu Adamský a zajistil Třinci prozatimní vedení 3:2. Poslední třetina odstartuje v 18:51.

Střely: 15:14.
40:00
39:44
Štůrala ještě kryje prudkou střelu Kamila Krepse.
39:17
Zlínští při obdrženém gólu opět zaspali a stálo je to hodně.
38:43
Třinec právě vstřelil branku!
Oceláři před odchodem do kabin před druhou sirénou jsou opět ve vedení! Polanský se zpoza branky prosadil přes bránícího Blaťáka, následně poslal kotouč mezi kruhy na hokejku MARTINA ADAMSKÉHO, který střelou do vrchní části branky nedal Štůralovi šanci. Asistence: Jiří Polanský.
38:32
Filip Chytil se snažil protlačit do zakončení, ale nepovedlo se mu to.
37:56
Zlínští v oslabené sestavě odolávají silnému celku z Třince.
37:20
Delší dobu se hrálo bez přerušení. Tempo hry se v prostřední části srovnali a hraje se vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách.
35:28
Kubiš mohl poslat Zlín do vedení, ale skvělý Hrubec se na brankovišti roztáhl a konečkem betonu vytěsnil Kubišovu geniální kličku.
34:46
Berani využívají přesilovou hru a opět se dostávají do zápasu. ANTONÍN HONEJSEK si v prostoru mezi kruhy zpracoval Marušákovu nahrávku, a poté z otočky propálil Šimona Hrubce. Asistence: Jiří Marušák.
33:58
Kotvanova jedovka končí sražena v ochranné síti.
33:47
Vladimír Dravecký (TŘI) 2 minuty za podražení.
33:16
Hodně nevyvedená přesilová hra domácího celku je u konce. Martin Adamský je zpátky ve hře.
32:52
Opět se vhazuje v obranném pásmu Zlína.
32:33
Cory Kane to zkusil střelou přes obránce, neuspěl.
31:56
Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Daniel Rákos. Jeho průnik dokázal čistě zastavit obránce Kotvan.
31:13
Šance na vyrovnání se nabízí domácímu celku. Martin Adamský (TŘI) 2 minuty za podražení.
29:41
Zlínským se teď vymstila nepřesná rozehrávka, která byla neúspěšná a nabídla šanci ARONU CHMIELEWSKIMU, který se střelou z mezikruží nemýlil. Asistence: Rostislav Marosz, Erik Hrňa.
29:38
Erik Hrňa se protlačil k dorážce, kterou zlikvidoval pozorný Tomáš Štůrala.
28:29
Hra je přerušena a čeká nás další komerční přestávka.
27:38
Zdlouhavý souboj o kotouč za brankou Třince dopadl vítězně pro hosty, kteří zakládají další protiútok.
26:34
Obránce Žižka se vydal na ofenzivný výlet, který málem skončil gólem. Hrubec nakonec i s potřebným štěstím kotouč vytěsnil.
25:26
Třinec nasadil do druhého dějství vyšší tempo a Zlín je spíše jen brání.
24:28
Třinec stále na puku. Zlínská obrana je společně se Štůralou neustále v pozoru.
23:34
Další šance Třince a opět skvělý Tomáš Štůrala. Brankář PSG kryje do lapačky tvrdou střelu Lukáše Galvase.
22:26
Štůrala opět skvěle zasahuje. Tentokrát si poradil s nebezpečnou dorážkou jednoho z třineckých.
21:48
Popelka se protáhl přes celé pásmo a tlačil se do střely. Na poslední chvíli mu ovšem kotouč uskočil a z nadějné šance mladého útočníka sešlo.
21:09
Přesně po minutě se na puku ocitli opět hosté a před Štůralou bylo pořádné horko. Polanský předložil precizní žabičku na hokejku Irgla, kterého skvěle vychytal přesouvající se Štůrala.
20:10
Zakázané uvolnění Třince, buly před Hrubcem.
20:01
Dvacet minut je za námi a stav na světelné tabuli je nerozhodný 1:1. Zlínské dostal do vedení tečovanou dělovkou Bukarts a domácí byli na koni. Poté se ale Třinec dokázal dostat do hry díky vyrovnávací trefě Kamila Krepse a zápas nabral zcela jiné tempo. Bojovalo se do posledních vteřin první třetiny. Uvidíme tedy, co nám nabídne prostřední část.

Střely: 7:5
20:00
19:32
Zlín je kompletní.
19:04
Ani Třinci se v těchto minutách nedaří usadit před Štůralou. Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.
18:49
Irgl je na ledě a nyní začíná přesilová hra Ocelářům.
18:16
Kotvan podržel kotouč za vlastní brankou a Zlín se vydává do útoku.
17:29
Počet hráčů na ledě se vyrovnává. Jiří Marušák (ZLN) vyfasoval dvouminutový trest za nedovolené bránění.
16:56
Beranům se kombinace v přesilovce vůbec nedaří, Třinec se osvobozuje.
16:28
Kubiš byl stažen k ledu a je tu přesilovka pro Zlín. Zbyněk Irgl (TŘI) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
15:41
Štůrala zasahuje a bude se vhazovat v obranném pásmu Zlína.
15:00
Zlínští ponechali hostům hodně prostoru a Třinec toho okamžitě využívá. Rákos se nenechal u mantinelu odzbrojit Kotvanem, sebral mu kotouč, který předložil na čepel KAMILA KREPSE, jenž z první vymetl horní růžek Štůralovy branky. Asistence: Daniel Rákos.
14:38
Štůrala chybně rozehrál, ale Třinec toho využít také nedokázal.
13:56
Zlín zaváhání třinecké defenzívy nepotrestal a teď jsou na řadě třinečtí.
13:24
Milan Doudera při střele zlomil hokejku a hosté se musejí rychle vracet do vlastního pásma.
13:00
Oceláři zkoušeli zaskočit Štůralu pokusem zpoza branky. Bohužel pro hosty to dopadlo neúspěšně a vhazuje se opět u branky domácího celku.
12:13
Pozorný Štůrala opět dobře zasahuje. Tentokrát zlikvidoval nepovedenou dorážku Rákose.
12:03
Je tu komerční přestávka, poté se bude pokračovat vhozením buly ve středovém kruhu.
11:27
Rostislav Marosz se ocitl zcela sám před Štůralou, ale svůj samostatný nájezd nedokázal dotáhnout do úspěšného konce.
10:58
Třinečtí jsou myšlenkami ještě nejspíše v autobuse, protože na ledě působí hodně nepřesně.
10:31
Říčka posílal pas do jízdy Bukartsovi, kterému vypíchl puk z hokejky vracející se Josef Hrabal.
9:57
Chytil se srazil s brankářem Hrubcem, ale proti pravidlům se neprovinil.
9:39
Berani zabetonovali své pásmo a Třinec se jen zřídka dostává do šancí.
8:28
Třinečtí chybovali a využít toho mohla dvojice Říčka, Bukarts. Druhý jmenovaný tečoval nahrávku od svého kolegy, ale nepřesně.
7:34
Žižkovo prudké nahození tečoval před brankou Ondráček. Hrubec měl obtížný výhled, ale i tak dokázal šanci domácích pokrýt.
6:59
Marušák je zpátky na střídačce a vypadá to, že by se mohl zapojit zpátky do utkání.
6:30
Matějíček seskočil z trestné lavice a hned se natlačil ke střele. Hrubec si povyjel z branky a jeho pokus chytá do lapačky.
6:23
Jeden z hráčů Třince zahrál vysokou holí a hra je přerušena. Matějíček je zpátky z trestné lavice a Zlín je kompletní.
6:14
Další vhazování v oblasti zlínské branky.
5:33
Hra je přerušena a vhazovat se bude po levé ruce brankáře Štůraly.
5:19
Rothova bomba nadělala brankáři PSG menší problémy. Nakonec vše Štůrala za pomoci obránců vyřešil a domácí se osvobodili.
4:23
Bude se vylučovat a je tu výhoda početní výhody pro Třinec. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
3:53
Třinečtí se na chvíli usadili v útočném pásmu a snažili se vymyslet kombinaci. Výsledkem souhry hostí, byla svižná střela obránce Galvase.
3:15
Teď už je Šimon Hrubec úspěšný a chytá jeden z pokusů domácího útočníka.
2:27
Menší chybičku Chytila málem potrestal Cory Kane. Brankář Štůrala, který chytá první utkání v letošní sezoně od úvodních minut, byl ovšem na místě.
1:58
Noskovu jedovou střelu v pohodě brankář Štůrala vyrazil do bezpečí.
1:34
Třinečtí nezachytili začátek duelu a zatím mají potíže s propracováním se před branku Štůraly.
0:53
Divákům na chvíli zatrnulo, protože na ledě zůstal ležet nehybný Marušák. Po menší odmlce se nakonec útočník domácího celku zvedl a zamířil rovnou do šatny.
0:40
Tak tohle je pro třinecké hráče hodně studená sprcha! Zlínští překvapili svého soupeře a ujímají se vedení v zápase. Kousek od pravého mantinelu napřáhl obránce MARUŠÁK, jehož dělovku tečoval za Hrubcova záda dobře postavený ROBERTS BUKARTS. Asistence: Jiří Marušák, Petr Holík.
0:23
Třinečtí se z první šance nastěhovali před Štůralu, ale brankáře domácích neohrozili.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Kašík) – Kotvan, Matějíček, Blaťák, Marušák, Žižka, Bořuta – Říčka, P. Holík, Bukarts – Honejsek, Chytil, O. Veselý – Kubiš, Popelka, J. Ondráček – Šťastný, D. Hrazdíra

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, L. Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Kane, Petružálek – Adamský, Polanský, Irgl – Dravecký, Rákos, Kreps – Chmielewski, Marosz, Hrňa..
Hezkou neděli z Baťova města. Po delší době se domácím divákům představí hokejisté PSG Zlín. Ti dnes budou hostit na svém ledě vedoucí celek tabulky. HC Oceláři Třinec letos zažívají slušnou jízdu a s náskokem dvou bodů vévodí extraligové tabulce. Svěřenci Vladimíra Kýhose neprohráli zatím jediný duel a na kontě mají 23 bodů.

Zlínští, kteří mají dvě utkání k dobru, na tom zase tak vesele nejsou. Berani jsou na jedenácté pozici a ke všem starostem jim ještě přibylo na marodku několik hráčů. Není jisté, kdo se do dnešního duelu stihnul uzdravit a kdo ne. Zlín má před posledními Pardubicemi náskok pouhých tří bodů. V posledním duelu, který se odehrál na ledě Sparty, navíc střídal brankář Kašík.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se nedělní soupeři utkali první zářijový den v třinecké WERK ARENĚ. Pro oba celky se jednalo o generálku před začátkem Tipsport extraligy, ta lépe vyšla hráčům s drakem na hrudi. Oceláři v úvodní třetině vsítili čtyři branky, Zlínští kontrovali jen dvakrát. Hostům se poté ve druhé třetině sice povedlo trefou Kotvana snížit na rozdíl jediné branky, gól Rastislava Špirka z osmapadesáté minuty zajistil Slezanům vítězství.

1. září 2016: HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 5:3 (4:2, 0:1, 1:0).
Branky a nahrávky:
4. Dravecký (Růžička M.), 12. Polanský (Hrabal), 17. Polanský (Hrňa, Marosz), 18. Špirko (Linhart, Petružálek), 58. Špirko (Růžička M., Petružálek) – 13. Vlach (Honejsek), 20. Bořuta (Honejsek, Vlach), 39. Kotvan (Horák, Chytil).
Utkání devátého kola Tipsport extraligy je na programu Zimního stadionu Luďka Čajky v 17:00 a o kvalitní hokejovou podívanou, jistě nebude nouze.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.