Zlín - Vítkovice: Hattrick! Říčka se trefil potřetí a rozhodl o bodu navíc pro domácí, 4:3

Do poslední minuty bylo dramatické utkání mezi Zlínem a Vítkovicemi. V samotném závěru sebral Zlínu tři body tečí Kucsera a zápas dospěl až k samostatným nájezdům. Tam rozhodl třetí hattrickovou trefou Robert Říčka.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
ROBERT ŘÍČKA rozhoduje o dvou bodech pro Zlín a v utkání si připisuje hattrick.
Ondřej ROMAN neproměňuje.
Robert ŘÍČKA proměňuje.
Lukáš KUCSERA neproměňuje.
Do branky šel Dolejš a Bukarts nastřelil tyčku.
Radoslav TYBOR proměňuje.
Antonín HONEJSEK proměňuje.
Samostatné nájezdy začínají.
Na druhé straně se rozcvičuje i Dolejš, uvidíme, kdo se postaví do branky hostí.
Ani v prodloužení branka nepadla a čekají nás samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:24
Honejsek opět nabídl puk do tutovky Bukartsovi, tentokrát trefil útočník PSG horní tyčku.
64:06
Vítkovice tlačí před Kašíkem, poslední minuta prodloužení.
63:39
Honejsek předložil Bukartsovi, lotyšský útočník v dobré pozici nepřekonal Bartošáka.
62:25
Žižka tvrdě napálil Kucseru, který byl nastřelen do krku a odchází do kabin.
61:28
Do samostatného úniku se dostal Radoslav Tybor, kterého skvěle vychytal Libor Kašík.
60:42
Tybor zkoušel vystřelit a vzápětí se dostal k dorážce, Kašík oba pokusy zneškodnil.
60:01
Díky Kolouchově teči v závěru třetí třetiny putuje zápas do prodloužení.
60:00
59:35
Ještě vhazování před Kašíkem.
59:16
Je tu poslední minuta. Vypadá to, že duel dospěje do prodloužení.
57:50
Vítkovice právě vstřelily branku!
Krenželokovu dělovku úspěšně tečoval za záda nic netušícího Kašíka PETR KOLOUCH. Vítkovicím se povedlo vyrovnat za pět minut dvanáct! Asistence: Daniel Krenželok.
56:49
Branka neplatí, Vítkovice mají šanci srovnat.
56:49
Kubiš střílel nejspíše vstřelil branku, bude se zkoumat video.
56:35
Kašíka zachránil pozorný Bořuta, který odpálil puk po Romanově střele doslova z brankové čáry.
56:07
Marušák byl zasažen holí a na ledě se objevila i krev. Ledaři musejí plochu vyčistit a bude se vhazovat před Kašíkem.
54:18
Vítkovičtí ohrozili Kašíka, který pokus Hrbase schoval do lapačky.
53:20
Zlínští ještě více tlačí v závěru více a více, ale Bartošák je pozorný.
51:15
Zlín právě vstřelil branku!
Berani jsou blíže ke třem bodům. Bukartsovu střelu Bartošák dokázal vyrazit, ale pouze před ROBERTA ŘÍČKU, který díky důrazu na brankovišti přidává dnes svoji druhou trefu ! Asistence: Roberts Bukarts, Ondřej Veselý.
51:09
Yan Stastny (VIT) 2 minuty za podražení.
50:05
Klokova důrazná střela byla sražena mimo branku PSG a do domácí se opět osvobozují.
49:19
Zlínu se podařilo dostat kotouč do bezpečných pozic, ale Vítkovice mají kotouč zpátky u sebe a opět míří do útoku.
48:29
Tomáš Žižka (ZLN) dostává dvě minuty za sekání.
46:17
Hra se přelévá ze strany na stranu, brankáři mají chvíli oddechu.
45:42
Výtisk zkoušel dvakrát kotouč nahodit na teč, ale nikdo z jeho spoluhráčů puk nedopravil za Kašíka.
45:17
Po menší odmlce je tu tlak Vítkovic.
44:36
Gagovo nahození ještě tečoval Popelka, ale Bartošák byl v pozoru.
43:52
Vítkovičtí si berou oddechový čas.
43:52
Honejsek nasměroval kotouč do horní tyčky vítkovické branky.
43:41
Zlínští na chvíli sevřeli Vítkovice v jejich třetině a je z toho zakázané uvolnění.
42:29
Tybor z první jen těsně minul zlínskou klec.
41:17
Honejsek v tutové šanci mohl v prostoru mezi kruhy střílet, ale nahrávku nezpracoval.
40:41
Poslední třetina odstartovala ve velmi dobrém tempu.
40:01
Druhou třetinu vyhráli Vítkovice těsně 1:0, díky přesné teči Yana Stastneho, který zajistil hostím prozatimní remízový stav. Boj o všechny body tedy naplno vypukne ve třetí třetině, která začne cca v 17:23.
40:00
39:27
Bartošák skvělým zákrokem betonem udržel puk pod kontrolou. Hra je přerušena a po ofsajdu hostí se vhazuje ve středním pásmu.
38:32
Kašík raději podržel kotouč v lapačce, aby si domácí zatavená formace oddychla.
37:17
Jeden z vítkovických obránců zblokoval do ochranné sítě nahození Roberta Říčky.
36:39
Bartošák musel likvidova nahození Goiše a vhazovat se bude v obranném pásmu Vítkovic.
35:36
Zlínští jsou po inkasované brance nabuzeni a vydávají se do útoku.
35:02
A máme tu vyrovnávací trefu hostí! Klokovo prudké nahození usměrnil za Kašíkova záda YAN STASTNY. Rázem tedy máme vyrovnáno a zbytek druhé třetiny bude ještě zjímavý. Asistence: Lukáš Klok.
34:36
Opět se vhazuje u branky PSG.
33:03
Pozorný Kašík likviduje další nebezpečnou šanci Vítkovic. Hosté se tlačí čím dál častěji do šancí a touží po vyrovnávací trefě.
32:09
Bartošák opět úspěšně zasahuje a je tu komerční přestávka.
30:37
Popelka se procpal do šance, kde zkusil vystřelit, ale Patrik Bartošák byl úspěšnější.
30:10
David Šťastný opouští lavici hříšníků a PSG je v pěti.
29:17
Yan Stastny se opět ocitl dnes již v několikáté šanci. Kašík se stihnul přesunout a betonem vykopl jeho gólovou šanci.
28:56
To už hrají zlínští nějakou chvíli ve čtyřech.
28:41
Domácí celek se dobře brání proti menšímu tlaku Vítkovic.
28:10
David Šťastný (ZLN) 2 minuty za podražení.
27:17
Zlín se zatím dobře brání, ale půjde do tří.
26:22
Antonín Honejsek (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
25:16
Hodně dlouho se hrálo bez přerušení, až nyní kotouč končí u Bartošáka a hra je přerušena.
23:19
Yan Stastny dostal parádní pas od Baranky a střílel. Kašík si povyjel z brankoviště a pokus vítkovického útočníka zneškodnil.
22:32
Vlach se prodral do šance, kterou mu vychytal skvělý Bartošák.
21:25
Libor Kašík se roztáhl na brankovišti a skvělým zákrokem zneškodnil dorážku Davida Květoně.
20:34
Vítkovičtí mají aktivní nástup do druhého dějství.
20:01
První třetina derby mezi Zlínem a Vítkovicemi přinesla pohledný hokej s mnoha šancemi ve velmi rychlém tempu. Berani si ponesou do šaten těsné jednobrankové vedení. Vítkovicím nebyl vteřinu před první sirénou uznán gól, díky postavení hráče v brankovišti.
20:00
19:59
Gól neplatí kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.
19:59
Bude se volat video, protože hosté vsítili branku, ale rozhodčí ji neuznal. Uvidíme, jaký bude verdikt.
19:17
Je tu poslední minuta úvodní dvacetiminutovky.
18:25
Marušák je na ledě a Zlín v závěru ustál silný tlak Vítkovic.
16:56
Roman to zkoušel z první z ostrého úhlu a Kašík se štěstím dokázal kotouč vyrazit.
16:13
Další vyloučení, tentokrát na straně domácích. Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
15:04
Také domácí využívají přesilovku. Honejskovu střelu vyrazil Bartošák před sebe, kde kotouč uklidil do branky ROBERT ŘÍČKA. Asistence: Antonín Honejsek, Miroslav Blaťák.
14:18
Petr Kolouch (VIT) 2 minuty za podražení.
13:18
Vítkovický celek bleskově využívá přesilovou hru pět na čtyři. Skrumáže před brankovištěm využil RADOSLAV TYBOR, kterému se povedlo až na druhý pokus překonat Libora Kašíka. Asistence: Petr Kolouch, Marek Hrbas.
12:47
Berani získali kotouč na své hokejky a Žižka dělovkou podél hrazení na chvíli osvobodil svůj celek.
12:24
První přesilovka pro Vítkovice. Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.
12:16
Honejsek posunul kotouč za sebe na Bukartse, kterého skvělým zákrokem vychytal Patrik Bartošák.
11:27
Vlach se snažil protlačit do šance, ale přes vracejícího se Kloka se do šance nedostal.
10:54
Je tu komerční přestávka a vítkovický Bartošák si na chvíli oddychne po tlaku Zlína.
9:34
Tempo hry je velmi rychlé a šancí je víc než dost. Po menší odmlce se do šance dostali také hosté, konkrétně Hrbas otestoval Kašíkovu vyrážečku.
8:48
Další veliká šance domácích. Proti jedovce Kubiše zakročil skvělým zákrokem Patrik Bartošák.
8:21
Holík našel křižným pasem na opačné straně osamoceného MIROSLAVA BLAŤÁKA, jehož prudší nahození se štěstím zapadlo za záda vítkovického brankáře. Asistence: Petr Holík, Tomáš Žižka.
7:57
Zlín ma drtivý tlak, kterému skvělý Bartošák odolává.
6:54
Říčkovu i Marušákovu střelu dokázal Bartošák vytěsnit. Vítkovičtí vyhazují kotouč do bezpečí.
6:20
Rostislav Olesz (VIT) vyhodil kotouč do hlediště a Berany čeká přesilová hra pět na tři.
5:57
Hosté jdou opět do čtyř a na trestnou lavici míří ten stejný hříšník, který si odpykával předchozí trest hostů. Lukáš Kucsera (VIT) 2 minuty za nedovolené bránění.
5:56
Kucsera se vrací na led, Vítkovice se dokázaly ubránit.
4:50
V oslabení se ke střele propracoval obránce Karol Sloboda. Jeho tvrdý pokus minul zlínskou klec.
4:26
Marušákovo prudké nahození tečoval Holík těsně vedle Bartošákovy branky. Vzápětí se hostům podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
3:48
Lukáš Kucsera (VIT) zasáhl Honejska hokejkou do obličeje a bude se vylučovat.
3:40
Honejsek se snažil prodrat k dorážce, kterou Bartošák za pomoci obránců zneškodnil.
3:36
Hraje se ve velmi dobrém tempu. Říčka tvrdým pokusem otestoval Bartošákovu pozornost. Vhazuje se v obranném pásmu hostí.
2:29
Iléš nabízel puk do jízdy Němcovi, který nahrávku nedokázal zpracovat.
1:54
Stastny tečoval Výtiskovo nahození do náručí Libora Kašíka. Vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
1:26
Na druhé straně to zkoušel z otočky Bukarts, Patrik Bartošák jeho pokus vyrazil levým betonem.
0:39
Vítkovičtí se usadili před Kašíkem, který nakonec zasahovat nemusel.
0:11
Vítkovičtí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Bartošákem.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák, Blaťák, Horák, Žižka, Bořuta, Padrnos – Říčka, P. Holík, Šťastný – O. Veselý (C), R. Vlach, J. Ondráček – Kubiš, Honejsek, Bukarts – Goiš, Chytil, Popelka – Gago.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda, Baranka, Hrbas, Výtisk, D. Krenželok, L. Kovář – Kucsera, O. Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, Hudeček – D. Květoň, Kolouch, Vandas – E. Němec, Illéš, Tomi.

Rozhodčí: Pešina, Lacina – Flegl, Polonyi.
Dvanáctý Zlín dokázal vybojovat dvě vítězství nad Karlovými Vary a Kometou Brno. Jenže v Litvínově těsně prohrál, a tak do utkání s Vítkovicemi vstupuje s jednoznačným cílem, naplno bodovat. "Děláme maximum, abychom prodloužili domácí šňůru výher," říká domácí trenér Robert Svoboda.

Osmé Vítkovice v prodloužení porazily Chomutov a stejně tak si odvezly body i ze Sparty. Tým z Ostravy má ovšem náročný program, když v úterý ještě odehrál utkání Champions Hockey League proti Fribourg-Gottéron, kde však na domácím ledě podlehl 2:5. Už v úterý čeká Vítkovice Ridera odveta čtvrtfinále ve Švýcarsku, kde jsou ale šance na postup zřejmě velmi nízké.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.