Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Jihlava - 10. prosince 2017   15:30

Chomutov
Chomutov
22:57' Dietz (Flemming) • 35:50' Hlava (A. Dlouhý, Šťovíček) • 41:20' V. Růžička (Grman, Valach) • 58:59' Huml (Vondrka)
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)
Jihlava
Jihlava
35:09' Žálčík  (Bryhnisveen, Anděl) • 57:59' Jiránek  (R. Hubáček, Čachotský)
Chomutov
Šír, Petružálek – Zavřel, Klouček
SD ARÉNA
3415 diváků
Jihlava

Chomutov - Jihlava: Huml gólem do prázdné stvrdil výhru domácích, 4:2

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit zase někdy příště. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera.
Dlouhé chomutovské čekání na tříbodové vítězství je u konce! Piráti získávají dramatické utkání s Jihlavou. V SD ARÉNĚ se odehrálo vyrovnaný duel, ale šťastnější byli domácí.

Hráči utkání: Nicolas Hlava – Lukáš Žálčík.
58:59'
Piráti právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto! Michal Vondrka napadal rozehrávku Dukly, což mu nakonec vyšlo. Chomutovský kapitán předal kotouč IVANU HUMLOVI, jenž dává jistotu domácímu celku. Asistence: Michal Vondrka.
58:11'
Lars Volden opět míří na střídačku!
57:59'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukla ještě vykřesala naději na bodový přísun! Radek Hubáček dlouho motal obránce za brankou domácího celku a následně předal puk před branku. V tomto prostoru operoval TOMÁŠ JIRÁNEK, jenž se nemýlil. Asistence: Radek Hubáček a Tomáš Čachotský.
57:40'
Lars Volden zůstává na střídačce a Dukla posílá do hry šest bruslařů!
57:40'
Oddechový čas pro hosty.
57:40'
Střelu švihem do horní části branky předvedl Richard Diviš, ale lapačka Jána Laca byla rychle ve správném místě.
56:35'
Dobrá zpráva pro domácí příznivce, Vojtěch Tomeček je v pořádku. Chomutovský útočník z úhlu nepřekonal Larse Voldena.
55:56'
Jakub Suchánek se nedostal přes červenou čáru a poslal puk za branku Chomutova, píská se další zakázané uvolnění.
55:12'
Další icing Jihlavy stěhuje hru před norského gólmana.
54:02'
Obrovskou rychlost vyvinul Michal Vondrka, jenž se vydal za vysokým obloučkem a cestou přesprintoval oba obránce Dukly. Chomutovský kapitán už byl ale blízko brankáři, a tak zakončil jen do jeho hrudi.
53:46'
Po ataku hostujícího hráče zamířil u střídačky do hrany plexiskla Vojtěch Tomeček. Chomutovský útočník je značně otřesen a potřebuje lékařskou pomoc.
53:23'
Jihlavě dnes dlouhé přihrávky nevycházejí a také nyní se píská zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před branku Larse Voldena.
52:43'
Jakub Suchánek na nic nečekal a vypálil od levého mantinelu. Jeho zakončení zastavil na hranici brankoviště domácí obránce.
51:40'
Chomutovští přestali poněkud hrát, a tak se Dukla dostává do tlaku. Další pokus od modré čáry mířil jen do rohu hrací plochy.
51:17'
Ex-Pirát Petr Šidlík dostal přihrávku na modrou čáru, ale na svého bývalého spoluhráče Jána Laca nevyzrál. Jihlavský obránce ještě celou situaci dobruslil a nenechal slovenského brankáře rozehrát.
50:30'
V pohybu byl Vojtěch Tomeček, jenž přejel modrou čáru, ale své zakončení poslal přesně do hrudi norského maskované muže.
49:41'
Lukáš Žálčík najížděl před branku, kam taky mířila přihrávka. Hostující útočník se k zakončení dostal, ale branku minul jen o pár centimetrů.
48:56'
Josef Skořepa přejel modrou čáru a poslal kotouč na branku Chomutova. Ján Laco s jeho pokusem neměl problém a hru v klidu přerušuje.
48:38'
Mário Grman míří rovnou do kabiny a také on pro dnešní utkání dohrál.
48:38'
Na ledovou plochu míří po ataku Michala Hlinky zůstal ležet Mário Grman, k němuž rychle míří lékaři. Jednalo se o zákrok někam do oblasti hlavy.
48:25'
Vypadá to, že Tomáš Čachotský pro dnešek dohrál. Hostujícímu kapitánovi museli pomoct na střídačku spoluhráči.
48:25'
Zakázané uvolnění Jihlavy. Co je pro hostující celek horší, na ledové ploše zůstal ležet s bolestivou grimasou Tomáš Čachotský.
47:41'
Dukla nahazuje černou gumu na zadní mantinel, kde jsou první obránci domácích. Hra se opět rychle stěhuje do středního pásma.
46:38'
Hraje se poněkud slabší část utkání. Chomutov nic nevymýšlí a posouvá puky do středního pásma, naopak Jihlava má problémy s rozehrávkou.
45:00'
Uplynulo ze třetí části pět minut, ve stejném momentu je odpískán ofsajd Dukly.
44:30'
Hostujícímu celku nefunguje rozehrávka, až nyní se po několika pokusech dostala před branku Jána Laca.
43:16'
Vladimír Růžička doslova oblítal rozehrávku Jihlavy, kterou nepustil přes modrou čáru. Dukla se tak schovala opět za branku a do hry pouští čerstvé síly.
42:08'
Roman Chlouba vyhrál vhazování na Jána Laca, jenž pouští spoluhráče vystřídat. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.
42:04'
Po střele od modré čáry byl kotouč mezi nohama několika hráčů. Chomutov tak raději odpaluje černou gumu na zakázané uvolnění.
41:20'
Chomutov využívá další početní výhodu a dostává se do dvoubrankového vedení! VLADIMÍR RŮŽIČKA z vrcholu kruhu zamířil přesně nad vyrážečku Larse Voldena. Asistence: Juraj Valach a Mário Grman.
41:10'
Od modré čáry po krátkém nápřahu vypálil Juraj Valach, ale jeho pokus zamířil jen nad branku Jihlavy.
40:34'
Úplně zbytečným faulem se na útočné modré čáře provinil Erik de la Rose. Hostující útočník dostává menší trest za podražení.
40:05'
Opět Ivan Huml vyhrál úvodní vhazování třetiny, ale ani nyní se Chomutov do nějaké nebezpečné akce nedostal.
40:01'
Jestliže v první třetině byli mírně lepší hosté, tak v té prostřední to byli Piráti! Chomutovská SD ARÉNA viděla tři branky a spokojenější jsou Chomutovští. Skóre zápasu otevřel Stanislav Dietz, jenž v přesilovce propálil vše, co mu stálo v cestě. O vyrovnání se postaral Lukáš Žálčík. Ovšem vyrovnaný stav trval jen pár vteřin, když se po teči radoval Nicolas Hlava. Uvidíme, co nám týmy předvedou v poslední dvacetiminutovce.

Střely na branku: 17:14.
40:00'
39:25'
Ještě před červenou čárou nahazoval puk po mantinelu Juraj Valach. Rozhodčí nemají na výběr a pískají další icing domácích.
Dnešní utkání sleduje 3415 diváků.
38:55'
Petr Koblasa nehraje v úplně dobré formě. Chomutovskému hráči utekl puk před branku Jána Laca. Ten zůstal pozorný a hru raději přerušil.
38:08'
Hostujícímu kapitánovi na modré čáře utekl kotouč k obránci, a tak se hra stěhuje opět před branku Larse Voldena.
36:42'
Chomutov byl opět pod mírným tlakem a vyhazuje na další icing.
35:50'
To, co se před malou chvílí podařilo Jihlavě, nyní zopakoval také Chomutov. Adam Dlouhý nahodil puk od mantinelu na branku, čehož využil další tečí NICOLAS HLAVA. Piráti se v krátké době dostávají zpátky do vedení. Asistence: Adam Dlouhý a Martin Šťovíček.
35:09'
Po zmatcích v obraně Chomutova Jihlava rychle vyrovnává! Nicolai Bryhnisveen vystřelil od modré čáry a do jeho rány vložil hůl LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Ján Laco neměl nejmenší šanci zareagovat. Asistence: Nicolai Bryhnisveen a Lukáš Anděl.
34:31'
Jakub Suchánek vykopl puk až na tribunu, následuje vhazování ve středovém kruhu.
33:48'
Tomáš Čachotský je jasně nejlepším hostujícím hráčem. Tentokrát dlouho držel kotouč, který přihrál na modrou čáru. Z tohoto prostoru zakončoval Petr Ulrych, jehož střelu vyrazil hranou betonu Ján Laco.
32:56'
Ve hře se objevilo hned několik nepřesností, tu poslední předvedl Ivan Huml. Píská se zakázané uvolnění domácích.
31:41'
Zakázané uvolnění Chomutova vrací hru před Jána Laca, jenž musí zůstat ve střehu.
31:01'
První formace Jihlavy se usadila v útočném pásmu, ale zakončení se opět nedočkala. Puk téměř minutu lítal po mantinelu...
29:16'
Chomutov už byl v plném počtu, když to vypadalo, že se hosté dostanou do obrovské šance. Lukáš Žálčík hledal najetého Tomáše Čachotského, jenž na jeho přihrávku nedosáhl. Útočník Dukly byl v předbrankovém prostoru zcela sám.
28:04'
Dalším bombou od modré čáry se prezentoval Juraj Valach, ale jeho pokus zamířil jen vedle Voldenovy branky.
27:39'
Stanislav Dietz se vydal ve třech na výlet a vybojoval faul. Jakub Suchánek si počínal úplně stejně jako před malou chvílí Tomáš Slovák a také on míří na trestnou lavici.
27:06'
Pro domácí tým bude ještě hůře, jelikož bude hrát pouze ve třech. Za hru vysokou holí dává soupeři čtyřicet vteřin dvojnásobné početní výhody Tomáš Slovák.
26:05'
Od modré čáry vypálil Erik de la Rose, jehož rána byla v předbrankovém prostoru ještě tečovaná. Chomutov tak se štěstím stále vede.
25:46'
Také Jihlava bude hrát přesilovou hru, v nímž může vyrovnat. Za hákování dostává dvouminutový trest Ivan Huml.
25:26'
Další parádní individuální akcí se prezentoval Tomáš Čachotský. Hostující matador se dostal z rohu hrací plochy až mezi kruhy, ale trefil jen prostor, kde figurovala lapačka domácího gólmana.
23:32'
Jihlava nahodila kotouč za branku Chomutova, ale ani domácí nic nevymýšlí a posílají puk do středního pásma.
22:57'
Chomutovské publikum po přesilové hře propuklo radostí! Brett Flemming přihrál po modré čáře na STANISLAVA DIETZE. Domácí zadák na nic nečekal a tvrdou ránou posílá Piráty do vedení. Lars Volden na kotouč moc neviděl, a tak mu puk proletěl mezi rukou a tělem až do sítě. Asistence: Brett Flemming.
22:48'
Chomutov se hnal do útočné třetiny, kde si vynutil faul. Dvouminutový trest dostává Petr Ulrych, jenž si pomohl nedovoleným bráněním.
22:22'
Hostující obránce posunul hru obloučkem do středního pásma. Lukáš Chalupa poté přihrál spoluhráči rukou.
21:35'
Vladimír Růžička dlouho hledal komu by přihrál až viděl volného Mária Grmana. Jeho pokus od modré tečoval ještě Michal Poletín, ale od jeho hole minula černá gumu pravou tyč jen těsně!
20:52'
Jihlava dlouho držela Chomutov v jeho pásmu, ale ke střeleckému pokusu se nedostala. Následně se domácí osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
20:05'
Druhé úvodní vhazování vyhrál opět Chomutov, který po nahození k zadnímu hrazení o kotouč přišel.
20:01'
V první periodě jsme sledovali bojovný hokej, ale branky jsme se nedočkali. O něco lepší byla Jihlava, která si vypracovala několik šancí, ale Ján Laco si s nebezpečnými situacemi poradil. Do utkání ovšem lépe nastoupili Piráti, ale po deseti minutách se hosté probudili a svého soupeře téměř k ničemu nepustili. Uvidíme, co nám týmy předvedou ve druhé dvacetiminutovce.

Střely na branku: 12:5.
20:00'
19:12'
Adam Zeman tak dlouho otálel se zakončením až trefil chomutovského hráče. Ten na nic nečekal a vyhazuje až za branku norského gólmana.
18:36'
V přesilové hře se odhodlal ke střele Filip Seman, jehož pokus zastavil na hranici brankoviště obránce. Černá guma doputovala následně až pod lapačku Jána Laca.
18:02'
Po souboji Juraje Valacha a Tomáše Jiránka opustil puk hrací plochu, bude se vhazovat ve střední třetině.
17:41'
Také Jihlavští si vyzkoušejí hru v početní výhodě. Dvouminutový trest za nedovolené bránění si odpyká Mário Grman.
17:06'
Pěkná akce Chomutova končí zákrokem norského brankáře. Roman Chlouba dlouhou přihrávkou přes celé pásmo našel Jakuba Lauka. Jenže sedmnáctiletý útočník to měl na dlouhou hůl, a tak se přisunul puk pod Voldena.
15:56'
Dukla se pokoušela o další dlouhou přihrávku, která končí na dalším icingu.
15:14'
Po chybě chomutovské obrany jeli hosté dva na jediného obránce. Lukáš Anděl vzal celou situaci na sebe, ale ho střely mu skočil Tomáš Slovák, jenž nyní zachraňuje situaci.
14:15'
Ofsajd Jihlavy vrací hru do středního pásma.
13:50'
Od modré čáry hned vystřelil Juraj Valach, do jehož pokusu chtěl vložit hůl Michal Poletín, to se nakonec nepodařilo. Lars Volden ukázal, že s těmito pokusy nebude mít problém.
13:26'
Nicolas Hlava vůbec nic nevymýšlel a nahodil kotouč na branku. Lars Volden měl s jeho pokusem víc starostí než se čekalo.
12:39'
Jihlava se pokoušela vyhodit po mantinelu, což předpovídal také Stanislav Dietz. Ovšem jeho ránu hostující brankář dobře viděl, a tak neměl problém zasáhnout.
11:40'
Parádní individuální akce Tomáše Čachotského! Zkušený útočník se dostal zpoza brány až mezi kruhy, kde střelou po ledě jen těsně minul domácí svatyni!
11:19'
Hostující hráči před brankou Chomutova nic nevymýšlejí. Další pokus na branku vyslal Tomáš Jiránek, jehož rána Jánu Lacovi vypadla. Následně Piráti vyhazují na zakázané uvolnění.
11:02'
Jihlava získala kotouč ve středním pásmu, kde ho následně převzal Michal Hlinka. Ten se snadno dostal do pásma, ale jeho střela mířila jen do domácího maskovaného muže.
09:38'
Dukla vybojovala kotouč a hned vyhazuje, čímž se probudili hostující fanoušci.
09:03'
Vladimír Růžička si dlouho hledal střeleckou pozici až ji našel. Kotouč ještě před brankou jemně tečoval Jakub Sklenář, ale i tentokrát norský gólman odolal.
08:22'
Michal Vondrka reklamuje faul na spoluhráče, ale hlavní rozhodčí nic neviděli a pokračuje se ve hře.
08:22'
Domácím publikum se po jednom ze zákroků na Ivana Humla bouří. Chomutovský útočník po ataku zůstává ležet na ledové ploše.
08:10'
Michal Vondrka těžkou přihrávkou hledal Stanislava Dietze, který neudržel pásmo.
07:55'
Je tu první početní výhoda pro domácí celek. Úplně zbytečném zákrokem za brankou Chomutova se provinil Richard Diviš, který podrazil jednoho z Pirátů.
05:48'
Juraj Valach vedle branky ztratil kotouč, k němuž se probojoval Vlastimil Dostálek. Hostující útočník si najel před Jána Laca, ale kotouč poslal jen vedle vzdálenější tyče!
05:03'
Dlouhá přihrávka Jihlavy končí na zakázaném uvolnění. Hra se přesune zpátky před Larse Voldena.
04:55'
Roman Chlouba před modrou čárou zpomalil a dostal spoluhráče do ofsajdového postavení.
04:32'
Po chybě chomutovské obrany se ke střele dostal Erik de la Rose. Jeho rychlá rána byla zastavená padajícím domácím hráčem. Puk zamířil poté jen do ochranné sítě.
03:59'
Vojtěch Tomeček dostal přihrávku do jízdy a mířil s pukem do mezikruží. Ovšem ani on ani diváci se střely nedočkali.
03:06'
Chomutovští kombinovali za brankou soupeře a následně přišla přihrávka na modrou čáru, kde stál osamocený Juraj Valach. Zakončení slovenského reprezentanta bylo nepřesné.
02:32'
Hostující mužstvo kombinovalo u zadního hrazení až si se spoluhráčem neporozuměl Tomáš Jiránek. Hra se otáčí před druhou z branek.
01:38'
Po vyhraném vhazování vypálil od modré čáry Tomáš Slovák, jeho tvrdá rána minula branku o pár centimetrů. Lars Volden nemohl nic vidět, jelikož před ním přejelo hned několik hráčů.
01:33'
Jihlava si nekomplikuje život a jen vyhazuje na icing.
01:22'
Dukla je zatím pod tlakem a Lars Volden si do statistik připisuje další zákrok po střele Romana Chlouby. Bude se vhazovat po pravé ruce hostujícího gólmana.
00:53'
Vojtěch Tomeček vybojoval černou gumu u hrazení a následně přihrál na modrou čáru. Zakončení Ondřeje Dlapy vypadlo norskému brankáři, a tak se k nebezpečné dorážce probojoval Jakub Sklenář. Ovšem branku Jihlavy jen těsně minul.
00:05'
Ivan Huml vyhrál úvodní vhazování, a tak se Piráti ženou do prvního útoku. Ovšem jejich snažení skončilo za útočnou modrou čárou.
00:01'

Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Dietz, Flemming, Grman, Valach, Dlapa, Slovák, L. Chalupa – Poletín, Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička (A), V. Tomeček – Koblasa, Chlouba, Lauko – A. Dlouhý, Šťovíček, Hlava.

HC Dukla Jihlava: Volden (Škarek) – de la Rose, Suchánek, Ulrych, Kajínek, Bryhnisveen, Šidlík, D. Váňa – Rys, Skořepa, Jiránek – Čachotský, Zeman, Dostálek – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Diviš, R. Hubáček, F. Seman.

Rozhodčí: Šír, Petružálek – Zavřel, Klouček.
Ještě jednou vás vítám u posledního kola extraligy před reprezentační přestávkou, nyní již z chomutovské SD ARÉNY. V té je zatím klid před bouří, jelikož obě mužstva potřebují nutně bodovat. Uvidíme, kterému z nich se to podaří, duel startuje cca za pětačtyřicet minut.
HC Dukla Jihlava

Nováček extraligy po čtyřech porážkách v řadě bilanci otočil, když v posledním kvartetu střetnutí pokaždé bodoval. Porazil v prodloužení Olomouc, pak sestřelil s čistým kontem Mladou Boleslav, na ledě Sparty vybojoval bod za prohru v prodloužení a v posledním odehraném zápase ukončili bezbrankový duel proti Třinci ve druhé minutě prodloužení. I vyrovnaná bitva s Oceláři pomohla Dukle odpoutat se od posledního místa v tabulce, na které klesl Litvínov.

Týmové statistiky: Jak už bylo zmíněno, Jihlava díky výhře s Třincem postoupila na třinácté místo, na kterém vlastní 32 bodů za šest tříbodových výher, pět vítězství a o jednu porážku méně v prodloužení nebo nájezdech. Ve využití přesilovek jsou svěřenci Petra Vlka nejhorší mezi tuzemskou elitou, jelikož se jako jediní nepřehoupli přes deset procent (8, 13 %). Co se týče ubráněných oslabení, Dukla uzavírá s necelými 84 procenty první polovinu tabulky. S pouhými 218 trestnými minutami jsou hráči z Vysočiny nejslušnějším týmem o celých sedmdesát minut na lavici hanby.

Poslední odehraný zápas Dukly:
Jihlava – Třinec 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 62. Anděl. Statistiky– vyloučení: 4:3, bez využití, střely na branku: 31:20, blokované střely: 12:7, hity: 1:1, vhazování: 37:35.
Piráti Chomutov

Svěřenci Vladimíra Růžičky již od 22. října naplno nebodovali, v zápasech rozhodnutých v prodloužení nebo samostatných nájezdech získali pouze osm bodů a postupně klesali tabulkou až na aktuální dvanácté místo. Hlavní kouč po smolné porážce s Olomoucí, která v 59. minutě vyrovnala a poté po 24 vteřinách nastaveného času ubojovala druhý bod, řekl: „Neporazili bychom ani Mělník. Zápas byl vyrovnaný, možná jsme byli o malinký krok napřed, ale zase dvě minuty před koncem dostaneme gól. Jako v posledních zápasech, už to začíná být u nás i normální. Na ledě byli nejzkušenější hráči, ale nezvládneme buly. Celý zápas hrajeme obětavě, pak ale jediný hráč dvě minuty před koncem nepadne do rány, takhle prohrávat nemůžeme.“

Týmové statistiky: Chomutovští figurují na dvanácté pozici, kde mají na kontě třiatřicet bodů za šest plných výher, čtyři dvoubodové zisky a sedm proher po uplynutí šedesáti minut bez rozhodnutí. V nestandardním počtu hráčů na ledě se Severočechům příliš nedaří – ve využití přesilovek (15,32 %) i ubráněných oslabení (80,82 %) se pohybují ve druhé polovině tabulky.

Poslední odehraný zápas Pirátů:
Pardubice – Chomutov 5:2 (3:1, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 5. Sýkora (Rolinek, Čáslava), 15. Marosz (Rolinek, Sýkora), 17. Trončinský (Sýkora), 42. Treille (Perret), 50. Treille (Poulíček) – 10. Poletín (Flemming, Dietz), 51. Skokan (Valach). Statistiky– vyloučení: 5:6 a navíc Tomica (Chomutov) 5 minut a do konce utkání, využití: 2:0, střely na branku: 31:20, blokované střely: 9:10, hity: 7:10, vhazování: 33:39.
Duel třicátého kola na ledě chomutovské SD ARÉNY bude přímým soubojem o dvanácté místo v tabulce, což přidává střetnutí na důležitosti pro oba celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.