Tipsport Extraliga - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Litvínov - 17. listopadu 2017   15:30

Chomutov
Chomutov
55:12' Skokan (Poletín, Sklenář)
1:3
(0:1, 0:0, 1:2)
Litvínov
12:04' Jánský  (J. Černý, V. Hübl) • 50:06' Nejezchleb  (Ihnačák, Sörvik) • 59:15' Gerhát  (Kubát)
Chomutov
Šír, Schrader – Lhotský, Svoboda
SD ARÉNA
5 250 diváků
Litvínov

Chomutov - Litvínov: Konec nadějí na prodloužení, Gerhát trefil prázdnou bránu, 1:3

Mějte příjemný zbytek svátečního dne, někdy příště napočtenou.
Nejlepší hráči utkání:
Piráti Chomutov – Dávid Skokan.
HC Verva Litvínov – Richard Nejezchleb.
Druhé podkrušnohorské derby vyhrává hostující HC Verva Litvínov. Piráti se v poslední pětiminutovce hnali do útoku a vyrovnání, to jim ale gólem do prázdné brány překazil Gerhát.
59:15'
Litvínov právě vstřelil branku!
O osudu utkání je rozhodnuto. Piráti ztratili kotouč, ten získal FRANTIŠEK GERHÁT, který od modré čáry trefil prázdnou klec. Asistence: Karel Kubát.
58:47'
Piráti jsou zabydleni v útočném pásmu a hrají bez brankáře.
57:40'
Vondrka hledal zcela volného Humla, perfektní práci ale odvedl hostující obránce, který přihrávce zabránil.
57:21'
Kubát v dobré pozici míjí.
56:56'
Hostující obrana je na modré čáře pečlivá, Piráti mají s přechodem do pásma problémy.
56:09'
Slovák střílí do betonů Petráska.
55:47'
Hosté se dostali do přečíslení tří na dva, Laco byl ale připraven.
55:12'
Piráti právě vstřelili branku!
Piráti snižují a zřejmě nás čeká ještě drama. Michal Poletín poslal krásnou přihrávku přímo před bránu, kde stál připravený DÁVID SKOKAN, který usměrnil kotouč pod horní tyč hostující brány. Asistence: Michal Poletín, Jakub Sklenář.
54:41'
Zakázané uvolnění Pirátů.
54:23'
Mrázek sám před bránou přestřeluje.
53:26'
Hosté se dostali do přečíslení, šanci ale zhatila špatná přihrávka.
52:57'
Růžička se z ostrého úhlu neprosazuje.
52:38'
Domácí se provinili postavením útočícího hráče v brankovišti, hra se stěhuje do středního pásma.
52:32'
Vondrka trefuje boční oblouk branky.
52:05'
Humlova tečovaná střela míří nad bránu.
51:43'
Piráti se nevzdávají a opět se tlačí do útoku, na jejich hře je ale vidět nervozita.
50:06'
Hosté jdou do dvoubrankového vedení. Po propadnutí domácí obrany se ke kotouči dostal Ihnačák, který poslal kotouč podél brankové čáry na volného RICHARDA NEJEZCHLEBA, který puk jen uklidil do prázdné brány. Asistence: Brian Ihnačák, Daniel Sörvik.
49:44'
Valachovu střelu chytá Petrásek lapačkou.
49:18'
Gula vypálil od modré a trefil vrchol lapačky Laca, který střelu zřejmě vůbec nečekal.
49:07'
Vhazovat se bude před Jánem Lacem.
48:35'
Piráti se opět soustředí na útočné snahy, ale zatím se jim nedaří vytvořit si velkou šanci.
47:48'
Petrásek podržel kotouč na ledě před dotírajícími domácími útočníky.
47:33'
Pokračovat se bude po komerční přestávce.
47:20'
Nejezchleb trefuje tyč.
46:35'
Hanzl se dostal do útočného pásma, ale místo střely přišel o kotouč.
45:55'
Chyba v domácí rozehrávce znamená zakázané uvolnění.
45:20'
Z kontru mohl reagovat Nejezchleb, jeho pokus ale Laco chytil.
45:08'
Piráti se ze všech sil tlačí před hostující branku, ale recept na Petráska nenacházejí.
44:13'
Čárový rozhodčí zastavil kotouč v útočném pásmu Pirátů, následně domácím odpískal velmi sporný ofsajd.
43:44'
Flemming pálí od modré mimo bránu.
43:01'
Růžička poslal kotouč přímo na svého otce na střídačce Pirátů, vhazovat se bude ve středním pásmu.
42:21'
Hosté zavezli kotouč do útočného pásma, kde se snaží vymyslet, jak se dostat ke střele.
41:46'
41:10'
na ledě zůstal ležet Dávid Skokan, který za pomoci spoluhráčů odjíždí na střídačku. Vypadá to na problémy s kolenem.
40:58'
Piráti se hned ze začátku třetí třetiny snaží aktivně napadat hostující rozehrávku.
40:01'
Ve druhé třetině SD ARÉNA branku neviděla. Aktivnější ale byli Piráti, kteří se hlavně ve druhé části třetiny snažili drát do útoku, jejich hra ale byla plná nepřesností. Do závěrečné periody tak budou hosté vstupovat s jednogólovým náskokem. Třetí třetina začne přibližně v 17:20.
37:52'
Daniel Sörvik svou střelu poslal mimo bránu.
37:14'
Tentokrát mířil Valach do horního růžku, Petrásek ale kotouč chytil lapačkou.
36:25'
36:22'
Opět stejný scénář. Tentokráte ale střílel Dlapa. Petrásek chytá.
36:18'
Střelecky aktivní Valach opět prověřil Petráska, ten ale hosty drží.
35:49'
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
35:16'
Piráti se snaží tlačit do útoku, ale jejich hra je plná nepřesností.
34:25'
Další přesilovka pro domácí, Brian Ihnačák dostává dvě minuty za vysokou hůl.
33:45'
Piráti se snaží dostat do útočného pásma, ale jejich přihrávky nejsou moc přesné.
33:03'
32:18'
Hosté vyhazují až za Laca.
31:42'
Vhazování před hostujícím brankářem.
31:33'
Další Valachova střela, opět Petrásek na svém místě.
31:08'
Valachovu střelu našel Petrásek v náručí.
31:03'
První přesilovka pro domácí, Trávníček dostává dvě minuty za podražení.
30:27'
30:10'
Přihrávka rukou, které se dopustili hosté. Hra se stěhuje do středního pásma.
29:43'
Humlův pokus vyráží Petrásek vyrážečkou.
29:20'
Hosté kombinují v útočném pásmu, ale nestřílejí.
28:27'
Další vyloučení na domácí straně, Vondrka dostává dvě minuty za vysokou hůl.
28:26'
28:02'
Další vyhození Pirátů.
27:33'
Valachovu střelu vykopává Petrásek betonem.
27:28'
Vyhození domácích Petrásek přikryl na ledě, vhazovat se tedy bude před hostujícím brankářem.
26:56'
Jakub Sklenář se dostal v oslabení do úniku, svou střelu ale posílá nad horní tyčku.
26:26'
Poletín dostává dvě minuty za držení protihráče v útočném pásmu.
25:57'
Valach od modré našel pouze Petráska.
25:20'
Piráti jsou nyní po gólu hladovější, ale hostující obrana je nepouští k zakončení.
24:55'
Emoce trochu klidní zapískaný ofsajd Litvínova.
24:18'
Řada nepřesností na obou stranách, na ledě se začíná i trochu přiostřovat.
23:17'
Hosté se dostávali do útočného pásma, domácí obrana je ale zatím pevná.
22:52'
Ihnačákova střela je zblokována do ochranné sítě.
22:15'
Poletín tvrdě, ale čistě zastavil Hanzla v průchodu do útočného pásma.
21:37'
Domácí vyhazují až k Petráskovi.
21:20'
Hosté neudrželi kotouč v pásmu, je jim pískán ofsajd.
21:00'
Litvínovští drží kotouč na holích, ale ohrozit Laca se jim nedaří.
20:28'
Ivan Huml fauloval vysokou holí a dostává trest na dvě minuty.
20:23'
Zakázané uvolnění Chomutova.
20:01'
V první třetině jsme viděli jednu branku, a to na hostující straně. Po chybě v útočném pásmu se dostali hosté do brejku, který zakončili bravurně. Peter Jánský měl před sebou po vyšachování obrany volnou branku. Druhá třetina začne přibližně v 16:25.
20:00'
19:38'
Gerhát svou střelu ukryl za obránce, Laco ale kotouč pokryl.
19:04'
Tomeček se nakonec dostal do zakončení, Petráska ale nepřekonal.
18:54'
Piráti tak dlouho váhali z rozehrávkou, až jim hosté sebrali kotouč.
18:06'
Pirátům je zapískána hra vysokou holí, vhazovat se bude před Lacem.
17:45'
Nejdříve Petrásek nepustil za svá záda střelu z bezprostřední blízkosti, poté se hosté provinili zakázaným uvolněním.
17:03'
Vhazování ve středním pásmu, Piráti se pomalu nadechují k větší aktivitě.
16:31'
Růžička v samostatném úniku ani nadvakrát neuspěl!
16:04'
Kotouč se dotkl ochranné sítě nad domácí brankou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:27'
Lauko hledal zpoza brány zadovkou Koblasu, k tomu ale kotouč nedoputoval.
14:51'
Hanzl se dostával ke střele, kterou mu nakonec překazil Flemming.
14:03'
Hosté jsou nyní aktivnější a drží Piráty v jejich obranném pásmu.
13:23'
Na druhé straně se domácí dostávali do přečíslení, ze kterého ale nakonec žádná šance nebyla.
13:12'
Vandas číhal před brankou, kotouč k němu ale nedoputoval.
12:49'
Zakázané uvolnění Litvínova.
12:32'
12:04'
Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu, toho se zmocnil nejdříve Hübl, který ho poslal na volného Černého. Ten se neunáhlil, kotouč poslal na zcela volného PETERA JÁNSKÉHO, který měl před sebou pouze odkrytou branku. Asistence: Jakub Černý, Viktor Hübl.
11:32'
Skokan a Vondrka pálili na Petráska, ten ale neinkasuje.
11:08'
Zakázané uvolnění černožlutých.
10:54'
Dlapova střela letí nad bránu.
10:40'
Lauko dostal přihrávku do jízdy, prosmýkl se obránci a bekhendem zakončoval mezi betony, jeho pokus si však Petrásek pohlídal.
10:00'
Poletín nepustil Trávníčka do útočného pásma.
09:19'
Po dobré kombinaci Litvínovských se ke kotouči dostal Hanzl, jehož pokus bravurně lapil Laco.
08:54'
Po dlouhém boji v rohu kluziště se kotouče ujímají hosté a vrhají se do útoku.
08:14'
Černý vyzkoušel Lacovu pozornost.
08:01'
Lauko se probíjel mezi dvěma obránci, nakonec vybojoval vhazování v útočném pásmu.
07:47'
Kotouč skončil na domácí střídačce, pokračovat se bude po komerční přestávce.
07:08'
07:05'
Nejezchleb sám před bránou přestřeluje.
06:31'
Nejezlcheb to zkoušel z otočky, Laco byl pozorný.
05:50'
Gulova střela vyprášila betony Laca.
05:27'
Litvínov se sám vyhání z útočného pásma.
05:08'
Poletín fauloval za svou brankou a dostává dvě minuty za hákování.
04:52'
Dietz to zkoušel od modré čáry, jeho střela šla mimo tři tyče.
04:22'
04:01'
Růžička se dostával do šance, ale jeden z hostů mu zablokoval hokejku, takže nemohl zakončit.
03:29'
Ofsajd Pirátů.
03:18'
Kotouč drží hosté za svou brankou, aby mohli vystřídat.
02:43'
Valach se hezky uvolnil na modré čáře, ale při střele mu praskla hokejka.
02:03'
Vandas krouží s kotoučem v útočném pásmu.
01:32'
Přečíslení domácích 3 na 2 nekončí brankou. Flemming by sám mezi kruhy, ale jeho střelu chytil Petrásek do lapačky.
00:57'
Ihnačák vyhodil kotouč ve středním pásmu mimo hřiště, vhazovat se bude u modré čáry.
00:29'
Litvínovští se hnali do útoku, ale domácí obrana jim sebrala kotouč.
00:01'
Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu.

Piráti Chomutov: J. Laco (Š. Lukeš) – Mrázek, Valach, Dlapa, Flemming, L. Chalupa, Slovák, Grman – Tomica (A), Skokan, Vondrka (C) – Sklenář, V. Růžička, V. Tomeček – Poletín, Huml (A), J. Havel – Koblasa, Chlouba, Lauko.

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Kubát (A), Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – J. Černý, V. Hübl (A), Jánský – Nejezchleb, Ihnačák, M. Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, J. Šimeček, Jurčík.

Rozhodčí: Šír, Schrader – Lhotský, Svoboda.
Mezi oběma týmy panuje vzájemná nevraživost, a to hlavně v řadách fanoušků. V hledišti SD ARÉNY se tak dá očekávat bouřlivá atmosféra plná emocí.
Poslední vzájemné měření sil proběhlo na ledě Litvínova 1. října letošního roku. Piráti si vybojovali v průběhu první třetiny dvoubrankový náskok, v závěru třetiny ale dokázali domácí snížit. Podobný scénář se odehrál i uprostřed utkání. Ve 28. minutě poslal Piráty znovu do dvougólového vedení Poletín, o minutu později ale snižoval Lukeš. Zbytek utkání již branku nepřinesl, první letošní derby tak vyhráli Piráti.
Piráti Chomutov z posledních pěti utkání vytěžili pouhé čtyři body, kdy dvakrát prohráli v nastaveném čase, naopak jednou v něm brali bonusový bod. HC Verva Litvínov v posledních pěti zápasech bodoval hned třikrát, a to vždy výhrou za tři body.
HC Verva Litvínov je na tom s postavením v tabulce o poznání hůře, nachází se totiž na samém dně, ačkoliv má zisk 23 bodů. Spodní patra extraligové tabulky jsou tedy výrazně nahuštěna. Litvínov v minulém kole přivítal na svém ledě bruslařský klub z Mladé Boleslavi a připsal si vysokou výhru 6:3.
Piráti Chomutov se aktuálně nacházejí na sedmé pozici v tabulce se ziskem 29 bodů. V posledním kole se Piráti představili na ledě Plzně, kde sice v utkání dvakrát vedli, smolný vlastní gól jedenáct vteřin před koncem je ale připravil o bodový zisk.
Dobré sváteční odpoledne, vítejte u online přenosu z utkání 22. kola Tipsport extraligy mezi týmy Piráti Chomutov a HC Verva Litvínov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.