Tipsport Extraliga - Základní část - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Zlín - 13. října 2017   17:20

Chomutov
Chomutov
08:32' Tomica (Vondrka)
1:4
(1:2, 0:1, 0:1)
Zlín
15:19' Valenta  (Matějíček, Roberts Bukarts) • 17:35' Roberts Bukarts  (Šťastný, Honejsek) • 26:20' Rihards Bukarts  (O. Veselý, Matějíček) • 59:54' J. Ondráček
Chomutov
J. Laco – Flemming, Valach, Grman, Mrázek, Slovák, Dlapa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Lauko, Poletín, Koblasa – Chlouba, V. Tomeček, Chrpa.
Bejček, Bulanov – Komárek, Zíka
SD ARÉNA
Zlín
Kašík – Ferenc, Freibergs, Gazda, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, Honejsek – Šťastný, Popelka, O. Veselý – Okál, Klhůfek, Fryšara.

Chomutov - Zlín: Gól do prázdné brány vstřelil Jiří Ondráček, 1:4

To je pro dnešek z SD ARÉNY všechno. díky za pozornost a u dalšího on-line přenosu se s vámi těším na shledanou. Mějte se rádi.
Piráti sice vstoupili do utkání lépe, když otevřeli skóre, to bylo ale z jejich strany všechno. Ještě v první třetině otočili Berani skóre brankami Valenty a Robertse Bukartse. Ve druhé části přidal další branku hostů Rihards Bukarts a rozehrávkou trápící se Piráty dorazila šest sekund před koncem branka Veselého.
Zlínští pokračují ve své skvělé formě, vyhráli šestý zápas z posledních sedmi. Naopak Piráti prohráli doma počtvrté v řadě. Nejlepšími hráči utkání jsou Libor Kašík a Marek Tomica.
59:54'
Zlín právě vstřelil branku!
JIŘÍ ONDRÁČEK pečetí výsledek 4:1 pro Zlín gólem do prázdné brány. Bez asistence.
59:23'
Pirátům dochází čas a symbolicky ho marní špatnou rozehrávkou.
58:48'
Valachovu střelu z osy hřiště Kašík dobře viděl a bez problému chytil. Vladimír Růžička si bere oddechový čas.
58:18'
V ofsajdu Piráti hrát nemohou, Sklenář to přesto zkusil a jeho drzost je po zásluze posouzena jako úmyslný ofsajd. Hra se stěhuje před Laca, který musí zpátky do brankoviště.
58:02'
Kašík teď zákrokem udělal malou poctu divadlu Semafor.
57:47'
Berani drží kotouč u mantinelu.
57:09'
Laco je tři minuty před koncem třetiny venku z brány a Piráti to zkoušejí v šesti!
Roberts Bukarts po delší době otestoval také Laca, který je navzdory své nevytíženosti v pozoru.
55:44'
Flemmingovu střelu zblokoval Freibergs a přesilovka Pirátů je u konce.
54:55'
Šťastný vypíchl laxní přihrávku Růžičky.
53:56'
Okál bolestivě zblokoval Valachovu střelu a míří na střídačku. Chomutov ale váhá s rozehrávkou.
53:30'
Další přesilovka pro domácí. Dvě minuty pro hráčskou lavici Zlína za příliš mnoho hráčů. Trest odsedí Rihards Bukarts.
52:37'
Zlínští jsou kompletní.
52:02'
Další perfektní zákrok Kašíka, který se roztáhl ve svém brankovišti a zamezil zakončení Růžičky. Možná nejdůležitější zásah hostujícího gólmana v utkání.
51:27'
Mrázek si vylepšil střeleckou pozici a nechal projet bránící hráče, jenže jeho střelu opět lapil bezchybný Kašík.
50:35'
Další přesilovka pro domácí, dvě minuty za podražení pro Marcela Petrana (ZLN).
49:45'
Růžička z blízkosti měl dost času na rozhýbání Kašíka kličkou, hostující brankář ovšem chytá fantasticky a nenechal se takovou fintou zastrašit.
49:16'
Zásilka od Vondrky pro Flemminga svého příjemce nezastihla.
Martin Matějíček (ZLN) pod tlakem vyhodil puk z obranného pásma mimo hřiště a půjde si odsedět své dvě minuty.
48:02'
Další tyč Chomutova po střele Skokana.
46:45'
Vondrka chtěl skrýt svou střelu, ale napálil svou schovávačku ve formě bránícího hráče.
46:20'
Rychlá akce Beranů a Laco se před Gazdou pěkně protáhl.
45:47'
Slovák mohl střílet, ale špatně na modré zpracoval puk.
44:42'
Chomutovská rozehrávka je bezradná, Beranům stačí puky pouze odrážet ze svého pásma.
44:04'
Poletín se dostal ke střele, ale kotouč mu vůbec nesedl na čepeli a ani nejlepší střelec Pirátů tak skóre nemění.
42:12'
Piráti opět v problémech při rozehrávce, Laco naštěstí pro domácí v sedě proti nepřesné střele Grmana zasahovat nemusel.
41:14'
Zblokovaná střela Tomici končí mimo hřiště.
40:33'
Hráči obou týmů teď u zadního mantinelu Zlína padají jako zralé hrušky, i to svědčí o důrazu, s jakým oba týmy zahájily třetí třetinu.
40:01'
Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku a opět to byli Berani, kdo odešel šťastnější. Do střelecké listiny se připsal ve 27 minutě brankou Rihards Bukarts poté, co našel odražený puk a zametl ho do prázdné brány. Zlín vede před třetím dějstvím 3:1 a Piráti se budou muset hodně snažit, aby prolomili domácí smůlu, která čítá už tři zápasy v řadě.
Třetí třetina začne v 19:03.
40:00'
39:24'
Kašík vyhodil puk o tvrzené sklo, chvilkové pochybnosti rozhodčích o vyloučení jsou pryč.
38:37'
Typický Kašíkův široký rozklek po Valachově ráně. Hostující gólman zasáhl lapačkou.
38:33'
Kašík neviděl nikoho ze spoluhráčů a radši nechal kotouč u sebe.
38:04'
Lauko se vymotal před Kašíka, ale vystřelit nedokázal.
36:24'
Piráti dostali hosty do tlaku, obranná dvojice byla dlouho bez střídání. Nakonec se ale hra přerušuje a vhazovat se bude před Kašíkem.
35:45'
Šikovná teč Vladimíra Růžičky udělal šmouhu na pravé tyči Kašíkovy brány.
35:23'
Piráti se snaží, ale usadit v pásmu se jim nedaří.
33:25'
Tomeček zkusil vystřelit zápěstím. Ránu přizvedl obránce Beranů do ochranné sítě.
32:29'
Lauko ve střelecké pozici volil úplně zbytečnou přihrávku na obsazeného spoluhráče.
30:29'
O střelu se pokusil Flemming, ale to byl jen výkřik do chomutovské přesilovkové tmy.
29:30'
Nešťastnou přesilovku domácích teď potvrdil Skokan, který po průniku do pásma podklouzl.
28:28'
Matrin Matějíček (ZLN) si dvě minuty odpočine na trestné lavici za faul vysokou holí.
27:12'
Vondrka se po přechodu do útočné třetiny nerozmýšlel a rovnou vypálil, odražený kotouč málem našel Sklenář, ale nakonec žádné nebezpečí pro hostující bránu.
26:20'
V posledních sekundách přesilovky vypálil od modré Matějíček a Laco si myslel, že dokázal zakročit, jenže kotouč mu vypadl a dorážku našel RIHARDS BUKARTS. Asistence: Ondřej Veselý, Martin Matějíček.
25:51'
Freibergsovu rychlou střelu od levé tyče Laco perfektně pokryl rukavicí.
24:35'
Vjačeslav Bulanov poslal na trestnou lavici Ondřeje Dlapu (CHM), a to na dvě minuty za hákování.
24:08'
Okál napřáhl tak vysoko, že k němu stačil dojet Valach, aby jeho následnou střelu přizvedl do ochranné sítě.
23:16'
Piráti mají značný problém s napadáním Beranů. Už kvůli němu dnes jednu branku inkasovali a teď se málem znovu dostali do potíží.
22:35'
Freibergs hrál v ofsajdu, vhazuje se před modrou čarou Chomutova.
22:00'
Koblasobu kličku pře Kašíka přečetl Valenta.
21:23'
Valachova střela spadla Kašíkovi do klína.
20:50'
Šťastný se u zadního mantinelu zbavil Flemminga a dostal se k zakončení, na místě byl ale připravený Laco.
20:01'
Pokud prahnete po nejdůležitějších číslech z dosavadního průběhu utkání, neváhejte zabrousit do záložky zápasových statistik.
Piráti šli v 9. minutě do vedení zásluhou Marka Tomici, jenže v závěru první části se Zlínští dokázali pochlapit a stav utkání otočili. Nejprve se trefil tvrdou ranou Valenta a třetinu uzavřel druhým gólem hostů Roberts Bukarts po rychlé akci po vhazování. Druhá třetina začne zhruba v 18:12.
20:00'
17:35'
Rychlá akce po vhazování. Honejsek vyhrál Buly, Šťastný přikopl kotouč ROBERTSOVI BUKARTSOVI a ten bleskově vypálil kolem Lacovy vyrážečky. Berani jdou do vedení. Asistence: David Šťastný, Antonín Honejsek.
17:31'
Valentova střela z pravé strany, žádný problém pro Lacovu lapačku.
17:09'
První zakázané uvolnění na straně Chomutova.
16:33'
Koblasa před bránou hledal puk k dorážce, ale Kašík měl puk pevně ve svém majetku.
15:19'
Roberts Bukarts skvěle vybojoval puk na zadním mantinelu a ke střele se posléze dostal TOMÁŠ VALENTA, který prostřelil dva hráče v poli a Laco neměl šanci zasáhnout. Asistence: Martin Matějíček, Roberts Bukarts.
14:23'
Šťastný prohrál rychlostní souboj a píská se zakázané uvolnění.
14:04'
Divákům se to nezdá, ale Koblasa hrál v ofsajdu.
13:47'
Kašík raději schoval kotouč před dojíždějícím Laukem.
13:03'
Konec nebezpečné přesilovky Zlína.
12:45'
Okál tvrdě pálil do Lacova pohybu. Domácí gólman se stihl přemístit.
12:00'
Roberts Bukarts hledal přihrávkou své spoluhráče v brankovišti. Nenašel.
11:30'
Dvě nahození Freibergse od modré se nevešla mezi tři tyče.
11:02'
Vojtěch Tomeček (CHM) si půjde odpykat dvouminutový trest za hrubost.
09:50'
Koblasa si našel prostor podél pravého mantinelu a dostal se až ke Kašíkovi, ten dobrým vyjetím znemožnil chomutovskému útočníkovi zakončit.
08:32'
Piráti právě vstřelili branku!
Vondrka obkroužil bránu hostů a nahrával do brankoviště Humlovi, jenže puk prošel až na MARKA TOMICU, který propálil Kašíka. Asistence: Michal Vondrka.
06:58'
Dva na jednoho z pohledu hostujícího týmu, Okál volil tvrdou, leč nepřesnou střelu. Tedy ne, že by zvolil nepřesnou střelu, prostě se mu jen nepovedla.
06:05'
Klhůfek nejdříve nebezpečně vystřelil a o pár sekund později ještě nebezpečněji tečoval. Velká smůla pro Berany.
Rychlá střela Robertse Bukartse od mantinelu a Laco vůbec nevěděl, kde má kotouč. Naštěstí pro domácí ho měl pod betony.
04:14'
Dvě střely Chomutova v přesilovce, ani jedna z nich nenašla cestu do sítě.
03:10'
Ján Laco se blýskl proti samostatnému úniku Ondráčka po hrubé chybě obranné dvojice Pirátů. Na zákroky proti samostatným nájezdům je to 1:1.
02:45'
Růžička svou přihrávkou vyhnal vlastní tým z útočného pásma.
02:10'
Fryšara (ZLN) podrazil u mantinelu Vondrku a odsedí si dvouminutový trest.
01:50'
Rychlá střela Zlínských po buly skončila v ochranné síti.
01:10'
Sklenář se po nepřesnosti Beranů na modré čáře řítil sám na Kašíka. Hostující gólman skvěle zasáhl betonem.
00:50'
Utkání začalo několika testovacími přihrávkami na modrou čáru, žádná z nich nebyla přesná.
00:01'
Domácí Piráti už projíždějí nafukovací pirátskou hlavou, duel se Zlínem začne za pár desítek sekund.

Piráti Chomutov: Laco (Dvořák) – Flemming, Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka (C), Huml, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – Chlouba, Tomeček, Chrpa.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Gazda, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – Okál, Popelka, O. Veselý – Klhůfek, Fryšara. Rihards Bukarts.

Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Komárek, Zíka.

Zlín – Chomutov 5:2
Na ledě se bude prohánět hned trojice hráčů z TOP 5 podle průměrného icetimu na jedno utkání. Této statistice vládne s časem 23:19 na zápas chomutovský Brett Flemming, který zároveň odehrál nejvíc minut ze všech extraligových hráčů v oslabení. Na třetím místě figuruje s průměrem 22 minut a 59 vteřin Pirát Juraj Valach, zlínský Ralfs Freibergs okupuje pátou příčku s časem 22:34 na jedno střetnutí.
Utkání bude mimo jiné soubojem dvou šestigólových střelců, kteří jsou nejlepšímu kanonýry svých mužstev. Na chomutovské straně má šest zářezů na pažbě Michal Poletín, který se čtyřikrát prosadil v přesilové hře. Šest přesných zásahů má mezi zlínskými hráči Roberts Bukarts, na něhož si Severočeši budou muset dávat pozor, protože v novodobé extraligové historii jim ve vzájemných zápasech základní části vstřelil nejvíc gólů ze všech Beranů – rovněž šest. Na druhé straně se v posledních dvou letech daří devítibodovému Vladimíru Růžičkovi (5+4).
Chomutovská SD ARÉNA uvidí souboj čtvrtých Pirátů s osmými Berany, kteří mají nejlepší oslabení v Tipsport extralize. Domácí výběr bude chtít stopnout sérii tří porážek před vlastními fanoušky a navázat na výsledky z venkovních duelů, v nichž Piráti pokaždé bodovali a pětkrát ze šesti pokusů zvítězili.

Stejnou bilanci mají také Valaši, ale u nich se jedná o pět výher v posledních šesti kolech, kdy padli pouze v Mladé Boleslavi. Tým trenérů Roberta Svobody s Martinem Hamrlíkem naposledy doma zdolal Spartu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.