Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Pardubice - 10. prosince 2017   17:30

M. Boleslav
30:34' Urban (Kurka, V. Němec) • 59:54' Kotvan (Žejdl) • 63:47' Lenc (Němeček, V. Němec)
3:2
(0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Pardubice
39:07' Marosz  (Rolinek, Trončinský) • 45:51' P. Sýkora  (Rolinek, Marosz)
M. Boleslav
Hribik, Pražák – Jelínek, Komárek
ŠKOENERGO Aréna
3 094 diváků
Pardubice

Mladá Boleslav - Pardubice: Kacetl bez šance, Lenc vstřelil vítězný gól, 3:2 po prodloužení

To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera a zase někdy na počtenou!

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
RADAN LENC dostal nahrávku na levý kruh a vypálil z úhlu přesně do bližší šibenice, čímž rozhodl o výhře domácího týmu. Asistence: David Němeček, Vojtěch Němec.
63:31'
Na druhé straně unikl Němec, jeho ránu mezi betony přečetl Kacetl. Brankář Dynama si pak poradil i s dorážkou Němečka, kterou se štěstím udržel před brankovou čárou.
63:13'
Růžička lapil šanci Cardwella.
62:32'
Holík posunul puk zpoza brány na číhajícího Orsavu, ten jej ale jen usměrnil do lapačky Kacetla.
61:40'
Růžička ukryl puk ve výstroji, vhazuje se před domácí brankou.
61:08'
Pacovského rána prošla kolem Kacetlovy brány až na zadní mantinel.
60:17'
Trončinský se protáhl z pravé strany až před Růžičku, toho ale zblízka nedokázal překonat.
60:01'
Ani druhá třetina neurčila vítěze, i když k tomu nebylo daleko. Na trefu Petra Sýkory domácí dlouho nemohli najít odpověď, podařilo se to až v samém závěru, když se trefil Oldrich Kotvan. Uvidíme prodloužení.
Střely ve třetí třetině:
MBL 11:4 PCE
60:00'
59:54'
Neskutečné, OLDRICH KOTVAN napřáhl v poslední chvíli na modré čáře a našel místečko u pravé tyče Kacetlovy brány. Asistence: Lukáš Žejdl.
59:38'
Holík poslal puk na teč Orsavovi, ten ale minul.
59:05'
Domácí to zkouší v šesti bez brankáře.
58:40'
Růžička posunul puk za bránou Kotvanovi, ten zakládá další výpad domácího týmu.
58:12'
Hanzlíkovo skákavé nahození kryje Kacetl a vzápětí je pískán ofsajd domácích hokejistů.
57:50'
Po šermované na modré čáře puk skončil na střídačce Pardubic, vhazuje se ve středním pásmu.
57:18'
Kacetl srazil Říhovu přízemní ránu do rohu ledové plochy.
57:14'
Mojžíšovu ránu zastavil Pacovský a poslal na zteč Orsavu. Ten si mezi kruhy všiml Žejdla a adresoval mu pas přesně do hole, rána Lukáše Žejdla ale končí těsně vedle.
56:37'
Lenc pálil z pravé strany, Ondřej Kacetl dokázal puk vytáhnout mimo.
55:37'
Němec měl prostor na levém kruhu, nedokázal ale zamířit přesně a jeho střela přes blok obránce ani neprošla ke Kacetlovi.
54:41'
Puk proletěl brankovištěm Mladé Boleslavi, nikdo v dresu Pardubic se ale k dorážce nedostal.
54:04'
Další postup domácího týmu zastavuje ofsajd. Následuje komerční přestávka.
53:59'
Říha objel bránu Pardubic a zkusil překvapit Kacetla, nadvakrát neuspěl.
53:22'
Maroszovu nahrávku sebral Holík, domácí jdou do útoku.
52:13'
51:51'
Wishart vyhodil puk až k Růžičkově bráně.
51:07'
Holík posunul puk do palebné pozice Kotvanovi, jeho ránu ale zablokoval jeden z obránců Pardubic.
50:13'
Oddechový čas pro domácí tým.
50:13'
Z klubka těl v rohu nakonec jako vítěz vyjel i s pukem Dominik Pacovský, kterého vzápětí fauloval Čáslava. Domácí tým bude hrát přesilovku.
49:18'
Orsava se šikovně protáhl středním pásmem, narazil si puk s Pacovským a dostal se až před Kacetla, ten ale jeho úmysl přečetl a sklapl betony k sobě.
48:17'
48:10'
Wishart nabil Treillovi, jeho rána ale sviští kolem brány do rohu.
47:40'
Teď pro změnu zahrozil Ján Sýkora, který po rychlém úniku pálil zleva z velkého úhlu na bližší tyč, Růžička kryje.
47:11'
Petr Sýkora znovu operoval s pukem na levém kruhu, naštěstí pro domácí tým jej ale nedokázal poslat před branku.
46:17'
Oldrich Kotvan je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.
Dnešní utkání sleduje 3 094 diváků.
45:51'
Dynamo právě vstřelilo branku!
PETR SÝKORA se před brankou zmocnil puku, rychle se otočil a hbitě ho zasunul mezi betony Růžičky. Asistence: Tomáš Rolinek, Rostislav Marosz
45:31'
Růžička ucpal prostor u své levé tyče a zastavil tak další akci Dynama.
45:14'
Kautovo nahození se odrazilo od klubka hráčů před brankou, naštěstí pro domácí tým ale kotouč proletěl nad břevnem.
45:08'
Střílený Hanzlíkův pas končí na zadním mantinelu a rozhodčí signalizují zakázané uvolnění.
44:18'
Procházka zkusil zprava procedit puk na Kacetla, nakonec to však byl snad dokonce Holík, kdo srazil ránu svého spoluhráče mimo.
43:52'
Jan Růžička schoval puk a přerušil hru.
43:41'
43:23'
Domácí se i ve čtyřech dostali do útočného pásma a Orsava po obkroužení celé třetiny nahrál po modré doprava Emingerovi, jeho ránu kryje Kacetl lapačkou.
42:59'
42:00'
Zakázané uvolnění domácích, vhazuje se před Růžičkou.
41:41'
Další vyloučení, tentokrát na straně Boleslavi, za vysokou hůl jde pykat Lukáš Žejdl.
41:40'
Hostující kapitán Tomáš Rolinek zase podržel puk a dokázal ho vyvézt do středního pásma.
41:31'
Orsava si udělal prostor na levém kruhu a mířil do horního rohu brány, Kacetl švihl levou rukou a puk schoval v lapačce.
41:01'
Rolinek vyhrál buly a rychle vyhodil.
40:59'
Tři čtvrtě minuty bude trvat další dvojnásobná přesilovka Bruslařů, na trestnou jde za hákování Sacha Treille.
40:25'
Třetí část začala v pokračující přesilovce Boleslavi, Dynamo ale dobře šetří čas a jeho hráčům se daří vyhazovat puky.
40:01'
Střely ve druhé třetině
MBL 20:15 PCE
I po čtyřiceti minutách je stav vyrovnaný. V polovině zápasu poslal domácí tým do vedení tečující Tomáš Urban. Domácí potom nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3. Jen necelou minutu před koncem potom na druhé straně početní výhodu zhodnotil Rostislav Marosz, který srovnal na průběžných 1:1.
Další třetina začne přibližně v 19:22.
40:00'
39:43'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Čáslava – 2 min., nedovolené bránění).
39:07'
Růžička sice vyrazil puk po ráně Trončinského z levého kruhu, ale před brankou měl dost prostoru na dorážku ROSTISLAV MAROSZ, který využil zpětného pasu Rolinka a rozvlnil síť domácí branky. Asistence: Tomáš Rolinek, Marek Trončinský.
38:35'
Na levém napřáhl Petr Sýkora, jeho tvrdý projektil se ale jen otřel o boční síť.
37:53'
Domácí budou hrát ve čtyřech, za vyseknutí hole z rukou Berana jde na trestnou lavici Urban.
37:25'
Další jistý zákrok Jana Růžičky přerušil hru.
37:11'
Pabiška číhal před brankou na Musilovu nahrávku, jeho teč si ale cestu za záda Kacetla nenašla.
36:51'
Kurka vrátil puk do pásma soupeře a domácí dál útočí.
36:01'
Poněkud hektičtější pasáž hry ukončuje zakázané uvolnění, kterého se hosté dopustili po výpadu domácích.
35:41'
Růžička s notnou dávkou štěstí přečkal další tlak Pardubic a udržel puk před brankovou čárou.
35:20'
Knotkovu nahrávku doleva na Němečka přečetl jeden z obránců Dynama.
35:00'
Kaut proletěl středním pásmem a už si chystal puk na střelu, zastavuje jej ofsajd. Následuje komerční pauza.
34:33'
33:47'
Beran se vrací na led.
33:30'
Kotvan s Kurkou si několikrát vyměnili puk na modré a nakonec prvně jmenovaný pálil, Kacetl se roztáhl a střelu domácího beka zastavil.
33:12'
Kotvanova je sražena mimo.
32:57'
Kurka pálil a Kacetl musel vykopnout puk pravým betonem, aby zabránil dalšímu nebezpečí.
32:46'
Orsavův průnik z levé strany Kacetl zlikvidoval a poradil si i s následnou ranou Kotvana.
32:33'
Orsava se vrhl mezi tři hráče Dynama a došel si pro faul, za hákování jde pykat Sacha Treille. Domácí mají k dispozici docela dlouho přesilovku pět na tři.
31:47'
Početní výhodu si zahraje domácí tým, za krosček je na dvě minuty vyloučen Matěj Beran.
31:47'
Opět na modré napřáhl Kurka, Kacetl jeho tvrdou ránu vytáhl.
31:21'
Další útok domácích končí zakázaným uvolněním, vhazuje se před Růžičkou.
30:34'
Vojtěch Němec poslal puk na modrou čáru Kurkovi, jehož ránu usměrnil mimo dosah Kacetla TOMÁŠ URBAN. Asistence: Jiří Kurka, Vojtěch Němec.
30:20'
Po nahození od modré si pro puk lapačkou došel Kacetl.
30:07'
Treille se po pravém mantinelu protáhl až do střely, tu ale Růžička viděl a zastavil ji vyrážečkou.
29:44'
29:34'
Opět má kotouč pod kontrolou domácí brankář, který ustál i následný nájezd Matěje Berana.
29:29'
Hezky to sehráli Pardubičtí, po rychlé kombinaci pálil z levého kruhu Ján Sýkora, mířil však přímo do Růžičky.
28:43'
Hanzlík získal puk a na vlastní modré ještě přibrzdil, čímž pošetřil pár cenných vteřinek.
28:04'
Lenc dobře zabojoval u mantinelu a umožnil Musilovi vyhodit kotouč, domácí stihnou vystřídat.
27:44'
Přesně ve chvíli, kdy vypršel Procházkův trest, je na straně domácích pískáno další provinění proti pravidlům. Urban si dle názoru sudích pomohl hákováním a je vyloučen na dvě minuty.
27:00'
Opět je puk na mantinelu u branky Kacetla, tohle oslabení se domácím zatím docela daří.
26:30'
Domácí se dokázali osvobodit a hosté musí znovu rozehrát z vlastního pásma.
25:54'
Velká šance pro Pardubice, Rolinka ale k dorážce do odkryté branky nepustil Hanzlík.
25:44'
Domácí tým je potrestán za hru v šesti, na trestnou lavici jde Martin Procházka.
25:44'
Teď už má Růžička puk v náruči, hra je přerušena a bude se vylučovat.
25:20'
Duškovu střelu vyrazil Růžička a odolal i dalšímu nátlaku hostů na brankovišti.
24:25'
Eminger pohlídal puk, který doklouzal až na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Kacetla.
24:16'
Lencova rána se po kontaktu s Kacetlovou výstroji odrazila až do ochranné sítě.
23:51'
Kacetl zastavil betonem ránu od modré a pak přikryl puk před dorážejícími hráči Boleslavi.
23:00'
Perret zavezl puk do útočné třetiny a nakonec střílel od modré Ščotka, teď už mohou dopředu vyrazit i domácí.
22:00'
Kotvan napřáhl na modré, jeho střela je sražena do rohu.
21:44'
Zakázané uvolnění vrací hru zpět k brance Kacetla.
21:14'
Na druhé straně se po pravém mantinelu probíjel vpřed Poulíček, do koncovky jej však obrana Boleslavi nepustila.
20:46'
Němeček poslal na Kacetla nepříjemnou přízemní ránu, puk by ale ještě před brankou Dynama sražen vysoko do vzduchu.
20:01'
Po dvaceti minutách je tedy skóre neměnné, na tabuli svítí dvě velké nuly. Zejména v úvodu zápasu se přitom hrálo hodně aktivně a oba brankáři byli od prvních sekund v permanenci. Potom tempo hry postupně upadávalo a moc tomu nepomohly ani dvě přesilovky.

Vyrovnaná je i statistika střel v první třetině
MBL 12:14 PCE
Další třetina začne přibližně v 18:23.
20:00'
19:56'
Ještě je odpískáno zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
19:30'
Nepříjemná Čáslavova rána vypadla Růžičkovi, puk nakonec doklouzal až do rohu.
19:07'
Kacetl nemohl přes napadající hráče Boleslavi rozehrát, domácí tak získali vhazování v útočném pásmu.
18:58'
Mojžíšovu ránu od levého mantinelu na bližší tyči zastavil pozorný Jan Růžička.
18:48'
Teď chtěl rychle rozehrát Růžička, ale když viděl, že to nepůjde, tak rovněž zastavil puk a přikryl ho lapačkou.
18:27'
Kacetl podržel puk pod rukavicí a do dojíždějícího Pacovského se pustil Cardwell, bylo to ale jen takové nevinné pošťuchování.
17:40'
Říha u mantinelu udržel v šachu dva hráče Dynama a k puku se dostal Kotvan, Bruslaři rozehrávají.
17:07'
Ofsajd domácího týmu. Následuje přestávka na úklid ledu.
16:56'
Marosz nedokázal zpracovat dlouhou žabičku a na modré čáře mu puk ujel.
15:19'
15:05'
Opět střílel z levého křídla aktivní Musil, Kacetl tentokrát puk schoval ve výstroji.
14:54'
Eminger nabil Musilovi, jeho ránu Kacetl vyrazil pravým betonem.
13:52'
Domácí se sami vyhnali z útočného pásma a teď rozehrávají od vlastní brány.
13:24'
13:19'
Poměr sil se na chviličku vyrovná, na dvě minuty je za hákování vyloučen Martin Kaut.
12:38'
Cardwell doleva na Sýkoru, ten před brankou našel Marosze. Jemu se ale rána hrubě nevyvedla a puk proletěl nad břevnem.
11:35'
Petr Sýkora hledal stříleným pasem před brankou Rolinka, domácí brankář ale puk nepustil za svá záda.
11:24'
Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Oldrich Kotvan – 2 min., vysoká hůl).
11:15'
K volnému puku se na vrcholu kruhu dostal aktivní Dušek a okamžitě střílel, Růžička schoval puk ve výstroji.
10:50'
Perret poslal puk na branku a Růžička v ne úplně hokejovém postoji vyrážel jen do rohu.
09:19'
Rolinek se prodral až před Růžičku, ten ale jeho pokus vyškrábl lapačkou.
08:51'
Tečovaná Musilova rána projela brankovištěm a o kousek minula vzdálenější tyč.
08:45'
Zakázané uvolnění hráčů Dynama, hra se stěhuje před Kacetla.
08:09'
Puk opustil hrací plochu, pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině.
07:50'
David Němeček odpálil kotouč až za branku Pardubic a oba týmy mohou vystřídat.
07:12'
Němeček u vlastního brankoviště odtlačil od puku Duška, domácí se však nyní nemohou dostat ven z pásma.
06:49'
Antonín Dušek dostal ideální nahrávku na modrou čáru a hned prověřil Růžičku, ten proti jeho ráně švihl lapačkou a efektním zákrokem v ní schoval puk.
05:59'
Treille zatáhl puk do útočného pásma a přes obránce vyslal na branku přízemní pokus, který se od tyče odrazil pryč.
05:44'
Po útočném výpadu domácího týmu se puk dotkl ochranné sítě, vhazuje se po pravé ruce Ondřeje Kacetla.
05:20'
Rolinek zkusil štěstí z levé strany, bránu ale o pořádný kus netrefil.
05:06'
Na levém kruhu zůstal nepokrytý Volf, nedokázal ale nasměrovat puk na bránu soupeře.
04:32'
Němečkova utajená střela se od brankové konstrukce odrazila do rohu.
04:03'
Pardubický gólman nakonec pro jistotu podržel puk a domácí se tak drží v útočném pásmu.
03:48'
Lenc s Musilem si vytvořili dvě dobré šance, ani jedna ale nevedla k bezprostřednímu ohrožení Kacetlovy brány. Lenc promáchl a Musil tečoval těsně vedle.
02:56'
Žejdl si sjel mezi kruhy a po nahrávce Pacovského pohotově pálil, branku minul.
02:27'
Aktivní začátek Pardubic pokračuje, za boleslavskou brankou drží kotouč Vondráček.
01:47'
Růžička pro jistotu pokryl puk před dojíždějícím útočníkem, vhazovat se bude v pásmu Boleslavi.
00:54'
Lencovo nahození ze středního pásma vypadlo Kacetlovi, nikdo v zelenočerném se ale k dorážce nedostal.
00:16'
Kotouč nebezpečně poskakoval na brankovišti domácího týmu, nakonec jej však obránci Boleslavi odpravili do rohu.
00:01'

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Krofta) – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, J. Říha, Hrdinka – Pacovský, Žejdl, Orsava – Lenc (A), P. Musil, Pabiška – Martin Procházka, P. Holík, Urban – T. Knotek, V. Němec, L. Volf.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Čáslava (A), Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Rolinek (C), Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Poulíček, Perret – Beran, Dušek, M. Kaut – Vondráček, Bojko, J. Sýkora.

Rozhodčí: Hribik, Pražák – Jelínek, Komárek.
HC Dynamo Pardubice

Dynamo se po nepříliš vydařeném startu v posledních kolech zvedlo a nyní už je na 10. místě tabulky. Stejně jako Boleslav mají Pardubice na kontě 38 bodů, mají však jeden zápas k dobru. V posledním odehraném utkání Dynamo doma přehrálo chomutovské Piráty 5:2.

Nejproduktivnějšími hráči Pardubic jsou zkušení útočníci Tomáš Rolinek a Petr Sýkora, oba mají po 18 bodech. Nejlepším střelcem je s 9 brankami právě Sýkora a 9 gólů má na kontě i Sacha Treille. V tabulce nahrávačů vede se 13 asistencemi obránce Marek Trončinský, až za ním jsou s 12 nahrávkami Rolinek a Jacob Cardwell.

BK Mladá Boleslav

Domácí Bruslaři jsou v extraligovém pořadí na 9. místě se ziskem 38 bodů po 29 odehraných zápasech. Mají pasivní skóre 68:75. V posledním kole se Boleslav představila na ledě mistrovské Komety Brno, kde prohrála vcelku jasně 1:4.

Nejproduktivnějšími hráči týmu z města automobilů jsou útočníci Jakub Orsava a Jakub Klepiš. Orsava, který zatím nasbíral 20 kanadských bodů za 13 branek a 7 asistencí, je zároveň nejlepším střelcem týmu. Klepiš je na druhou stranu nejlepším nahrávačem s 11 asistencemi a 9 brankami.

Mountfield Hradec Králové – BK Mladá Boleslav 4:2
HC Dukla Jihlava – BK Mladá Boleslav 3:0
BK Mladá Boleslav – HC Piráti Chomutov 5:0
HC Škoda Plzeň – BK Mladá Boleslav 4:1
HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 4:1
Hezký nedělní podvečer, vítejte u našeho přenosu z utkání hokejové extraligy. V rámci jejího 30. kola se mimo jiné střetnou sousedi v tabulce, domácí Mladá Boleslav přivítá Dynamo Pardubice. Nenechte si to ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.