Tipsport Extraliga - Základní část - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  M. Boleslav : Zlín - 3. ledna 2018   17:30

M. Boleslav
22:09' Pabiška (P. Musil, Kotvan) • 42:18' Lenc (Pabiška)

Zlín

Mladá Boleslav - Zlín: Je rozhodnuto, vítězný nájezd má na svědomí Honejsek, 2:3 po nájezdech

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Zlínem nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž byli úspěšnější zlínští exekutoři, kteří proměnili hned tři nájezdy, zatímco za domácí v rozstřelu skóroval pouze Orsava. To je od nás z Mladé Boleslavi pro dnešek vše, příště na počtenou!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Aukro Berani Zlín.
Autorem vítězné branky je ANTONÍN HONEJSEK.
Radan Lenc svůj blafák nedotáhl, je rozhodnuto!
Roberts Bukarts pověsil kotouč nechytatelně pod břevno – 1:3!
Jakub Orsava se štěstím uspěl, po třetí sérii je to tak 1:2 z pohledu Mladoboleslavských.
Antonín Honejsek propasíroval puk mezi Růžičkovými betony, Zlín vede 2:0!
Holík mířil mezi betony Kašíka, ale netrefil se.
Pavel Klhůfek svůj bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného konce.
Lukáš Pabiška naopak nevymyslel nic.
Zdeněk Okál to udělal na jedničku, po jeho forhendovém blafáku jdou ševci v nájezdech do vedení.
Samostatné nájezdy začínají.
I po prodloužení je stav zápasu nerozhodný, po krátké přestávce ledu tak budou následovat samostatné nájezdy.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:44'
Freibergsova rána z levého kruhu zaduněla jen o zadní mantinel a kotouč se poté dokutálel až k Liboru Kašíkovi.
63:54'
Po minele domácích v rozehrávce mohl rozhodnout David Šťastný, Růžička jej ale z bezprostřední blízkosti skvěle vychytal!
63:15'
Antonín Honejsek se prokousal až do předbrankového prostoru, jeho následný bekhend ale proletěl těsně vedle!
62:32'
Pabiška ve středním pásmu čistě odzbrojil Valentu, načež se na levém křídle uvolnil Oldrich Kotvan a z vrcholu kruhů vypálil, Kašík si ale i v tomto případě poradil.
61:09'
Po neodpískaném zakázaném uvolnění hostí se Bruslaři vrátili zpět do útočného pásma, ke střele se ale tentokrát vůbec nedostali.
60:34'
Na opačné straně kluziště si udělal prostor ke střele zkušený Jakub Klepiš, jeho pokus byl ovšem přizvednut do ochranné sítě.
60:22'
Na pravém křídle nabral rychlost David Šťastný, s jehož následnou střelou si ale Růžička bez potíží poradil.
60:01'
Šedesát minut hry vítěze neurčilo, po tříminutové přestávce tak bude následovat pětiminutové prodloužení.
60:00'
59:11'
Pánům arbitrům Pešinovi s Bejčkem dnešní duel vskutku nevychází, po sérii neodpískaných faulů Zlína tentokrát rozhodčí odpustili faul domácímu Hanzlíkovi...
59:02'
Na opačné straně se v palebné pozici ocitl Pavel Sedláček, který ale z ostrého úhlu na Růžičku nevyzrál.
58:38'
Bukartsovi pokus o narážečku se Šťastným nevyšel a na opačnou stranu se poté vydal Pavel Musil, který ale tváří v tvář skvělému Kašíkovi neuspěl!
58:02'
Mladoboleslavským bylo odpískáno zakázané uvolnění, hra se tak vrátí do útočného pásma Zlína.
57:33'
Aukro Berani si vyžádali oddechový čas...
57:28'
Žejdl se v předbrankovém prostoru k volnému kotouči nedostal, o chvilku později domácí vybojovali alespoň buly v útočném pásmu.
56:58'
S Musilovým pokusem od modré si Kašík poradil a přerušil hru, mezitím se z tribun opět ozval pískot a bučení adresované rozhodčím, kteří teď Aukro Beranům odpustili jasné hákování.
56:20'
Kotvanova prudká rozehrávka skončila až na zakázaném uvolnění, hra se tak po nějaké době vrátí před Jana Růžičku.
55:17'
Oba týmy se snaží hrát útočný hokej, nechme se překvapit, jak tato dramatická bitva nakonec dopadne.
54:30'
Nepovedená rozehrávka Aukro Beranů skončila na zakázaném uvolnění, vhazovat se tak bude po levé ruce Libora Kašíka.
53:23'
Šťastného pokus z pravého kruhu Růžička vykopl betony, načež se puk doklouzal až do středního pásma.
52:07'
Valský nabral rychlost na pravém křídle, jeho následné nahození do předbrankového prostoru ale nikoho v černém dresu nenašlo.
51:32'
Na Hanzlíka teď po Pabiškově akci číhala odkrytá zlínská svatyně, domácí kapitán ale nedokázal překonat přesouvajícího se Kašíka!
49:58'
Deset minut před koncem třetí třetiny sledujeme dosti rozháranou podívanou, kotouč se prakticky bez efektu stěhuje ze strany na stranu.
49:12'
Aukro Beranům teď prošel sporný zákrok v jejich vlastním pásmu, z tribun se tak ozývá pronikavý pískot.
48:19'
Bruslaři se dvakrát v krátkém časovém sledu dokázali osvobodit, kotouč je nyní až u Kašíka.
47:38'
Vracející se Jordan Blaine Samuels (MBL) dle názoru rozhodčích podrazil jednoho ze Zlínských, a další dvě minuty tak stráví na trestné lavici.
46:28'
Ofsajd a v něm Lukáš Žejdl, následovat tak bude další buly ve středním pásmu.
46:05'
Dnešní utkání sleduje 2551 diváků...
46:05'
Hra byla po delší době opět přerušena, načež hlasatel ve ŠKOENERGO Aréně ohlásil komerční přestávku.
45:17'
Libor Kašík po střele Musila z levé strany pro jistotu přerušil hru, následovat tak bude další buly v útočném pásmu Bruslařů.
44:41'
Bruslaři jsou ve třetí třetině jasně lepším týmem a prakticky neustále drží kotouč na svých hokejkách.
43:58'
Orsava ujel po levém křídle, vylákal Kašíka z branky a ke střele do poloodkryté zlínské svatyně se poté dostal z druhé vlny si najíždějící Eminger, jehož střela ale proletěla těsně vedle levé tyče!
42:51'
Freibergs nabil na levý kruh volnému Honejskovi, s jehož následnou střelou z první si však Jan Růžička bez problémů poradil.
42:18'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno, Středočeši jsou za povedený vstup do třetí třetiny odměněni gólem, o který se povedenou střelou z levého kruhu postaral RADAN LENC! Asistence: Lukáš Pabiška.
40:46'
Domácí začali ve třetí třetině velmi aktivně a dostali se k několika střelám, se všemi včetně Valského pokusu z pravé strany si ale Kašík poradil.
40:01'
I po druhé třetině se jde do kabin za jednobrankového náskoku Aukro Beranů. Ti se hned zkraje prostřední dvacetiminutovky dostali po trefě Pavla Kubiše do trháku, vzápětí se ale podařilo snížit Lukáši Pabiškovi. Co nabídne závěrečná dvacetiminutovka? To začneme zjišťovat v 19:23.
40:00'
39:02'
Zlínští opět vyhazují kotouč přes všechny čáry, Honejska jeho faul zatím příliš mrzet nemusí...
38:16'
Už v plném počtu hrající Bruslaři se usadili v útočném pásmu, se střelou Jakuba Klepiše z levého kruhu si ale brankář Baťova města bez problémů poradil.
37:45'
Poměr sil na ledě se vyrovná, na dvě minuty za sekání půjde pykat Antonín Honejsek (ZLN).
37:41'
Ve vlastním oslabení se do samostatného úniku dostal Jakub Valský, který ale tváří v tvář Kašíkovi trefil tyč!
37:27'
Před Růžičkou teď vznikl neskutečný závar, strážce mladoboleslavské svatyně ale zažehnal další pohromu a přerušil hru!
36:47'
Kýhosova skvadra se podruhé v rozmezí několika sekund osvobodila, Lotyši Bukarts s Freibergsem zakládají další akci Aukro Beranů až z vlastní obranné třetiny.
36:04'
Bruslaři teď ale hráli v šesti, trest za hráčskou lavici půjde odpykat Pavel Kousal (MBL).
35:43'
Svěřenci Roberta Svobody a Martina Hamrlíka nějakou dobu kombinovali v útočném pásmu, žádné nebezpečí pro Bruslaře z toho ale nevzešlo.
34:46'
Důrazný Okál obral rozehrávající Středočechy o černou pryž a i jeho následná střela se otřela o brankovou konstrukci!
34:12'
Po Klepišově pasu opět pálil Oldrich Kotvan a pokud mne nešálí zrak, tentokrát Aukro Berany zachránila tyč!
33:21'
Jakub Klepiš nabil na modrou napřaženému Kotvanovi, s jehož přízemní střelou si ale jeho bývalý spoluhráč Kašík poradil.
33:09'
Holík v dobré pozici nedosáhl na prudkou přihrávku, tlak domácího celku ale ještě přetrvává.
32:26'
Tlak Mladoboleslavských pramenil ve faul Jakuba Ference (ZLN), který si půjde odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.
31:55'
Na opačné straně mohl skórovat Tomáš Urban, dvoumetrový forvard Bruslařů ale z mezikruží na Kašíka nevyzrál!
31:39'
Růžička teď radši po jednoduchém nahození z rohu kluziště přerušil hru, Aukro Berani se tak snadno dostávají k vhazování v útočném pásmu.
30:47'
Kotouč se bez žádného efektu stěhuje ze strany na stranu, rozehrávka obou týmů pokulhává a z tribun se ozývá pískot.
29:52'
Z vrcholu levého kruhu tvrdě napřáhl David Nosek, s jeho projektilem si ale mladoboleslavský brankář poradil.
28:58'
Zlínští se teď málem dostali do šance, sudí ale přerušili hru příliš brzy, a následovat tak bude jen buly po Růžičkově pravici.
28:06'
Sledujeme dosti rozháranou pasáž hry, ani jednomu týmu se nedaří kloudně rozehrát.
27:05'
Projektil Dalibora Řezníčka z pravého kruhu si Růžička pohlídal, následná protiakce Bruslařů ale neměla dlouhého trvání.
26:27'
Ofsajd a v něm Jakub Orsava, následovat bude komerční přestávka.
25:38'
Ve vlastním oslabení se Bruslaři vydali kupředu a byla z toho rána Hanzlíka z vrcholu kruhů, s tou si ale Libor Kašík poradil.
24:59'
Bruslařům se dvakrát v krátkém časovém sledu nepodařilo vyhodit puk z vlastního pásma, tlak Zlínských tak ještě pokračuje.
23:54'
Právě Jordan Blaine Samuels (MBL) si půjde odpykat zbytečný dvouminutový trest za sekání.
23:12'
Jordan Blaine Samuels se k dorážce Emingerovy střely od modré nedostal, tlak domácího týmu ale ještě přetrvává.
22:35'
Urbanův pokus od levého hrazení byl přizvednut do ochranné sítě, vhazovat se tak bude po pravé ruce Libora Kašíka.
22:09'
Dvoubrankový náskok Aukro Beranů dlouho nevydržel. Domácí srdcař LUKÁŠ PABIŠKA ujel po levém křídle, z úrovně kruhů vypálil a jeho rána propadla Kašíkovi do sítě! Asistence: Pavel Musil a Oldrich Kotvan.
21:19'
K další střele od modré se dostal Dalibor Řezníček, jeho pokus však obětavě zblokoval Hanzlík.
20:34'
Zlín právě vstřelil branku!
A už je to o dva góly, vstup do druhé třetiny hostům vyšel náramně. Veselého střelu Růžička s problémy vyrazil a k dorážce z bezprostřední blízkosti se dostal PAVEL KUBIŠ, který už měl úlohu snadnou. Asistence: Ondřej Veselý a Tomáš Fořt.
20:01'
Po první třetině se z ochozů ŠKOENERGO Arény ozývá pískot, výkon domácích má totiž k ideálu opravdu na míle daleko. Zlínští hrají jednoduše a na laxní Bruslaře to platí, Aukro Berani navíc už od čtvrté minuty vedou zásluhou Okála. Druhá třetina začne v 18:26, tak si to nenechte ujít.
20:00'
19:44'
Ještě do jedné šance se v samotném závěru první třetiny dostal Antonín Honejsek, který ale z bezprostřední blízkosti na Růžičku nevyzrál!
19:09'
Tomáš Fořt obral o kotouč laxního Kotvana, z jeho následné akce ale žádné nebezpečí pro Růžičku nepramenilo.
18:13'
Jakub Valský ve středním pásmu nabral rychlost a dostal se až ke střele, s tou si ale zlínský brankář bez potíží poradil.
17:16'
Zlínský kapitán Veselý dostal přihrávku před odkrytou branku Bruslařů, z mezikruží ale promáchl!
16:56'
Rozehrávka Samuelse skončila až na zakázaném uvolnění, hra se tak opět vrátí do útočného pásma Aukro Beranů.
16:08'
Ondráčkův pokus z levého kruhu byl přizvednut do ochranné sítě, buly se tak bude nyní opakovat na stejném místě.
15:26'
Bruslařům byl následně odpískán ofsajd, který byl navíc posouzen jako úmyslný, a vhazovat se tak bude po pravici Růžičky.
14:51'
Ševci využili dalšího okénka v boleslavské defenzívě, z následné trmy-vrmy před Janem Růžičkou se ale ke střele nakonec nedostali.
14:02'
Hra byla po delší době přerušena a následovat bude komerční přestávka.
13:53'
Dlapův pokus z levého kruhu byl zblokován a na opačnou stranu už vyráží Aukro Berani.
13:09'
Jakub Orsava se probil z vlastního pásma až do toho útočného, střela z vrcholu kruhů mu ale nevyšla podle představ.
11:35'
Zlínská obrana zcela zapomněla na Jakuba Valského, který si ale před Kašíkem nedokázal Hanzlíkův prudký pas od modré zpracovat.
11:01'
Urbanovo nahození z rohu se od bližší tyče odrazilo k Pavlu Kousalovi, ten ale tváří v tvář Kašíkovi neuspěl!
10:47'
Souběžně s návratem Žižky na led se hosté vydali do přečíslení dvou proti jednomu, nakonec se ale vůbec nedostali ke střele.
09:50'
Ke střele z mezikruží se prokousal Lukáš Žejdl, s jeho pokusem si však Libor Kašík zkušeně poradil.
08:54'
Z vrcholu levého kruhu to zkusil Jakub Klepiš, Kašík měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.
08:42'
Svou první přesilovku si zahrají také Bruslaři, dvě minuty za hákování vyfasoval Tomáš Žižka (ZLN).
08:00'
Po další chybě v rozehrávce Středočechů se ke střele z vrcholu kruhů dostal Jiří Ondráček, Růžička si ale s jeho pokusem bez potíží poradil.
07:09'
Po vypršení Dlapova trestu se kupředu vydal Pavel Musil, jehož střelu však Kašík bez potíží skryl ve své lapačce a přerušil hru.
06:13'
Ve vlastním oslabení se do rychlého úniku dostal Lukáš Žejdl, jemuž se ale nakonec nepodařilo zakončit.
05:34'
Domácí se osvobozují, hráči ve žlutých dresech tak musejí opustit vydobyté pozice v útočném pásmu.
05:00'
Ondřej Dlapa (MBL) vyfasoval dvě minuty za podražení, Zlín si tak zahraje svou první přesilovku v zápase.
04:26'
Štěpán Fryšara ve středním pásmu zachytil nepovedenou rozehrávku Bruslařů, z jeho následné individuální akce ale žádné nebezpečí pro domácí nepramenilo.
03:38'
Ševci se rychle dostávají do vedení! ZDENĚK OKÁL si od pravého hrazení nabruslil až do mezikruží, odkud vystřelil švihem a Růžičkovi puk propadl za záda. Bez asistence.
02:45'
Poprvé se do hry zapojila čerstvá domácí posila Jordan Blaine Samuels, který se ale za celé střídání prakticky nedostal ke kotouči.
01:47'
Radan Lenc ztečoval nepovedenou rozehrávku svých spoluhráčů ke Kašíkovi, ten ale okamžitě rozehrál.
00:58'
Zlínští se usadili v útočném pásmu, ke střele už se ale nestihli dostat, jelikož Jan Růžička zalehl volný kotouč a přerušil hru.
00:37'
Růžičkova dalekonosná rozehrávka nikoho v černém dresu nenašla a berani nyní mají spoustu času na založení protiútoku.
00:01'

BK Mladá Boleslav: J. Růžička (Maxwell) – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, J. Říha – Orsava, Žejdl, Valský – Klepiš (A), P. Holík, Pacovský – Pabiška, P. Musil, Lenc (A) – Samuels, Urban, P. Kousal.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Nosek, Žižka (A), Matějíček, Valenta, Řezníček, Ferenc – O. Veselý (C), Fořt, Kubiš (A) – Roberts Bukarts, Honejsek, Okál – J. Ondráček, P. Sedláček, Šťastný – Klhůfek, Popelka, Fryšara.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Kajínek, Zavřel.
Vzájemné zápasy:

První vzájemný duel těchto dvou celků se odehrál ve ŠKOENERGO Aréně a přihlížely mu kamery České televize. Domácím hráčům se velmi povedla první třetina, už ve druhé minutě je totiž do vedení poslal Klepiš, před odchodem do kabin na něj navázali ještě Orsava s Valským. Po přestávce se Berani herně zvedli a dokázali vsítit kontaktní branku, Bruslaři ale měli připravenou bleskovou odpověď, na konečných 4:1 zvyšoval Jakub Orsava. Ve Zlíně si celek z města automobilů zastřílel ještě více. Po dvou třetinách bylo skóre 3:1 pro Středočechy, ševci tak ještě pořád živili malou naději na vítězství. Závěrečné dějství ale patřilo svěřencům Vladimíra Kýhose, kteří se trefili ještě třikrát a odvezli si plný bodový zisk. Dařilo se především ex-zlínským hráčům, obránce Oldrich Kotvan si připsal tři asistence, Petr Holík jednu branku a dvě gólové přihrávky.
AUKRO BERANI ZLÍN

Zlínský hokej prožil velmi složité léto. Tým totiž opustilo několik tahounů, kromě toho se hledal nový generální manažer a hlavní sponzor. Vše se nakonec podařilo dotáhnout ke zdárnému konci, při pohledu na jejich soupisku se ale hokejoví experti shodovali na tom, že Berany čeká tuhý boj o přežití v Tipsport extralize. Sázka na řadu mladých hráčů, kteří praktikují svižný hokej, se ale ševcům zatím vyplácí. Po téměř třech odehraných čtvrtinách základní části se parta okolo kapitána Veselého drží na slušné osmé pozici. Zlínští se spoléhají především na pevnou defenzívu a výkony brankáře Libora Kašíka.
BK MLADÁ BOLESLAV

Zprvu se zdálo, že nástup zkušeného trenéra Vladimíra Kýhose tápající Bruslaře pozvedl, po pár povedených utkáních se ale týmu z města automobilů opět přestalo dařit. V prosinci Mladoboleslavští vyhráli jen ve třech z devíti zápasů, po Vánocích podlehli Vítkovicím 1:7 a Litvínovu 0:2. Bruslařský klub se postupně propadl až na 12. příčku tabulky a dnes už musí bezpodmínečně zabrat. Trenér Kýhos se navíc i ve zbytku sezóny bude muset obejít bez rychlonožky Martina Látala, na nějž Hradec uplatnil opci, a Látak tak bude pod Bílou věží hostovat až do konce sezóny.
Srdečně vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z duelu 36. kola Tipsport extraligy, v němž BK Mladá Boleslav přivítá Aukro Berany Zlín. Začínáme v 17:30, tak si to neenchte ujít.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.