Tipsport Extraliga - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mountfield : Pardubice - 15. října 2017   17:20

Mountfield
17:11' Gregorc (Koukal, Jaroslav Bednář) • 21:44' Jaroslav Bednář (Cingel, F. Pavlík) • 24:17' Köhler (Šimánek, F. Pavlík) • 29:50' Jaroslav Bednář (Cingel) • 45:28' Vopelka (Červený) • 56:34' Jarůšek (Dragoun, Šimánek)

Mountfield HK - Pardubice: Debakl hostů, puk do brány dostal Jarůšek, 6:0

S konstatováním, že Hradec i nadále vládne východním Čechám se s vámi z největší metropole regionu loučím a přeji příjemný zbytek víkendu a šťastný vstup do nového pracovního týdne! U dalších hokejových duelů se budu těšit, na počtenou.
Nejlepší hráči utkání

Mountfield HK – Jaroslav Bednář
HC Dynamo Pardubice – David Tomášek
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem)

Mountfield HK – 8 (27)
HC Dynamo Pardubice – 7 (14)
Východočeské derby patří historii! Pro fanoušky Hradce, kteří dnešní duel viděli, půjde o nezapomenutelný zážitek. Mountfield rozdrtil svého protivníka rozdílem třídy a skolil ho vysoko 6:0! Pardubice držely tempo se Lvy pouze v první třetině, kdy hrozily z rychlých protiútoků. V závěru však promarnily své šance sami, nebo si neporadily s fantastickým Patrikem Rybárem, který drží čisté konto již neuvěřitelných 190 minut a je tak základním stavebním kamenem svého celku. Osud duelu rozhodla druhá část, ve které svěřenci Václava Sýkory odskočili na rozdíl čtyř branek a v závěrečném dějství už jen pečetili svou fantastickou výhru góly Vopelky a Jarůška.
59:49'
Kotouč je v rohu hrací plochy za brankou Pardubic. Osud utkání je zpečetěn. Hradec dnes bude slavit velkolepé vítězství, které nebude jeho fanoušky zapomenuto!
59:16'
Lvi drží puk na svých holích daleko od vlastní svatyně a konec zápasu se rychle blíží.
58:45'
Mountfield je kompletní a zdá se, že teď už by čisté konto pro Patrika Rybára mohlo celkem pohodlně dopadnout.
58:25'
Střela Trončinského od modré je v naší lize pověstná. Rybár ji ale zastavil vyrážečkou. Nádherný zákrok gólmana Hradce!
57:50'
Lvi vyhodili puk přes všechny čáry a Dynamo musí s další útočnou akcí začít až od Kloučka.
57:15'
Hradečtí diváci si zápas pochopitelně užívají a zaplavili ČPP Arénu mohutným potleskem a následně také první hradeckou oslavnou vlnou.
56:45'
Lukáš Vopelka vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění. Rybárova nula je tak opět v ohrožení.
56:34'
Hradec právě vstřelil branku!
Hradec jasně dominuje dnešnímu zápasu a stvrzuje to šestým gólem! Dragounovu ránu od levého mantinelu vyrazil Klouček jen před sebe, kde byl důrazný RICHARD JARŮŠEK, jenže rychle vrátil puk do sítě Pardubic! Asistence: Michal Dragoun, Jiří Šimánek.
56:08'
Hradec se nikam nežene a Pardubicím stačí, když vyhodí z vlastního pásma. Svou bojovnost ale nyní předvedl Treillie, který dlouhou odhodlaně bojoval v rohu kluziště s trojicí soupeřů. Nakonec ale pochopitelně o puk přišel.
55:38'
Hráči z města perníku se osvobodili vyhozením přes všechny čáry. Rybár v poklidu připravil černou pryž k rozehrání.
55:08'
Starý nyní kombinoval s Beranem, který dostal přihrávku na osu, ale kotouč mu od čepele moc odskočil, a tak z akce nic nebylo.
54:27'
Cardwell odsedí dvě trestné minuty za sekání. Hradec tak dohraje zápas v ještě větší pohodě.
54:15'
Lvi mají ponechanou výhodu a kombinují v pásmu Pardubic u levého mantinelu, uvidíme, zda dojde k vyloučení.
53:45'
Cardwell dvakrát střílel z pravé strany. Poprvé se zaskvěl perfektní Rybár, druhá rána mezi tři tyče nemířila.
53:17'
Perret zkoušel dvakrát přihrát bekhendem do předbrankového prostoru, defenzíva Hradce však znovu předvedla svou neprostupnost.
52:53'
Mountfield okupuje pásmo Dynama a kombinuje za jeho svatyní. Pardubičtí se zvládli osvobodit, ale jejich kombinace skončila tím, že Rybár v poklidu přikryl černou pryž lapačkou. Následuje komerční brejk.
52:16'
Tomášek předvedl své odhodlání a dobře přihrál na levou stranu, odkud okamžitě pálil Starý. Rybárovi touš vypadl z rukavice, ale jeho beci dorážky nepřipustili.
51:38'
Koukal vyhazuje vysokým obloukem puk z obranného pásma Hradce. Beci Pardubic rozjeli rychlou akci, která však nebyla v souladu s pravidly kvůli postavení mimo hru.
51:08'
Bednář sebral kotouč Trončinskému, ale na spoluhráče musel čekat příliš dlouho a nakonec touš ztratil. Po chvíli ji ale opět vybojoval a Wishart musel jeho střelu z mezikruží tečovat do ochranné sítě za klecí Dynama.
50:45'
Hráči z města perníku jsou kompletní a mohou spřádat plány na to, jak zachránit svou čest v tomto duelu. Času na toužebně očekávanou branku ještě mají.
50:35'
Střelu z levé strany nakonec vyslal Látal, jeden z bránících hráčů ji poslal hokejkou do ochranné sítě za svatyní Kloučka.
50:05'
Rybár zastavuje vyhození Dynama za svou klecí a přihrává Cibulskisovi, který opět šetří čas a nespěchá s rozehrávkou.
49:35'
Kapitán Hradce přenechal v obranném pásmu touš Pavlíkovi a odjel střídat. Mountfield se nikam nežene a drží se na puku.
49:05'
Bednář a spol kombinují podél hrazení v pásmu Dynama. Nakonec se nepřesnou přihrávkou o třetinu připravili a začít musí od Rybára.
48:45'
Frustrace hráčů z města perníku je pochopitelná. Faul Berana je jejím vyústěním. Dvě minuty za podražení.
48:28'
Lvi se rozhodli, že předvedou ódu na téma, jak dlouho jim Pardubice nevezmou puk a kombinují po celé délce i šíři ledové plochy. Dynamo napadá, ale k černé pryži se dostat nemůže.
47:58'
Hradečtí jsou v plném počtu a Šimánek ujížděl sám na bránu. V poslední chvíli mu vracející se bek zablokoval hůl a akci zastavil.
47:20'
Naopak. Svěřenci Miloše Holaně si nedokáží poradit ani se svou rozehrávkou. Zakázané uvolnění a buly po levici Kloučka.
46:55'
Přesilovka Pardubic se v podstatě nekoná. Lvi vyhazují kotouč ze svého pásma v pravidelných intervalech. Dynamo se před Rybárem ani neohřálo.
46:15'
Dnešní duel sleduje 6890 diváků. Hradec Králové hlásí vyprodanou ČPP Arénu!
45:58'
Dynamo má možnost připsat si alespoň čestný zásah. Jarůšek inkasuje dvě trestné minuty za podražení.
45:28'
Tohle už zavání debaklem! Červený se prodral po levé straně vpřed a následně poslal touš do předbrankového prostoru. Tam byl dostatečně důrazný LUKÁŠ VOPELKA, který se postaral o bůra v síti Pardubic! Asistence: Rudolf Červený.
45:18'
Vopelka dobře napadal rozehrávku Dynama po levé straně a získal černou pryž pro Hradec. Červený může po levé straně vpřed.
44:48'
Hradecký kapitán znovu narýsoval nádherný křižný pas, který mohl za Kloučka doťuknout Kukumberg. Ten ale z bezprostřední blízkosti nemířil přesně.
44:12'
Cingel se protlačil mezi dvěma obránci Pardubic a posunul touš na Bednáře, který však byl z úhlu a střelu nevtěsnal mezi tři tyče klece protivníka.
43:54'
Pláněk zastavil vyhození Pardubic u levého mantinelu a následně pálil Vydarený. Do jeho rány obětavě padl Cardwell, jenž se po zásahu bolestivě svalil k zemi. Sudí tentokrát přerušili ihned.
43:23'
Svěřenci Václava Sýkory znovu tlačí Dynamo k jejich kleci a hledají ideální střelecký prostor, který zatím nenacházejí.
42:46'
Látal zablokoval hůl Poulíčkovi, který nemohl rozehrát z rohu kluziště. Následující akci Mountfieldu zakončil Jarůšek z pravé strany, ale nemířil přesně.
42:06'
Filip Pavlík nezachytil vyhození na útočné modré, a tak musí Hradečtí vyklidit třetinu, soupeře ale k touši nepouští.
41:33'
Červený se po levém mantinelu neprobil, ale jeho nahození posunul Koukal a Lvi tak mohou kombinovat za svatyní brankáře Kloučka.
41:05'
Gregorc vyslal vpřed Bednáře, který nádhernou zadovkou vyzval k zakončení Graňáka, ten ale místo rány volil další přihrávku, kterou beci protivníka zastavili.
40:49'
Hráči z města perníku okupují na začátku této části hry prostor před Rybárem a kombinují podél hrazení.
40:13'
Dynamo vyhrálo úvodní vhazování třetiny. Ale Gregorc zachytil rozehrávku beků Pardubic. Sám však nic velkolepého také nevymyslel, pouze vrátil touš na druhou stranu.
40:01'
Hradečtí jsou zpět na ledové ploše. Pardubičtí je následují o chvíli později. Třetí třetina začne co nevidět.
Třetí třetina začne přibližně v 19:08.
Střely na bránu v druhé třetině (celkem)

Mountfield HK – 10 (19)
HC Dynamo Pardubice – 4 (7)
Druhá dvacetiminutovka za námi. O osudu duelu napověděla hodně. Vstup do této části hry vyšel Hradci, který během necelých pěti minut vstřelil dvě branky, o něž se postarali Jaroslav Bednář a Bedřich Köhler. Pardubice jako by ztratily svůj rychlý přechod přes střed z první třetiny a Rybára příliš neohrozily. Naopak kapitán Mountfieldu zvýšil vedení Lvů na 4:0 v polovině utkání, když nádherně vymíchal Kloučka a parádní bekhendovou kličkou skóroval. Svěřenci Václava Sýkory tak letos poprvé vstřelili čtyři góly v základní hrací době utkání extraligy a do závěrečné pasáže vstoupí s pohodlným náskokem.
40:00'
39:46'
Do úniku se hnal pardubický ostrostřelec Tomášek. Beci Mountfieldu se ale stihli vrátit, scvakli ho jako do kleští a únik zastavili. Útočník Dynama jen rozhodil rukama, což je gesto naprosto vypovídající pro zmar jeho mužstva v této třetině.
39:11'
Jarůšek s Látalem tentokrát nedovedli svou kombinaci k dokonalosti, takže z akce po pravé straně nic nebude.
38:52'
Jarůšek nahodil bekhendem puk do pásma Dynama, tam ho ale našel Čáslava a rychle ho poslal zpět přes obrannou modrou.
38:06'
Obraz hry je však v této třetině jasný. Hradec drtí Pardubice, které nestíhají tempo hry a nebýt Kloučka mohly prohrávat vyšším brankovým rozdílem.
37:25'
Naopak do protiútoku a šance dva na jednoho se dostal tandem Bednář – Cingel. První jmenovaný perfektně nahrál, zakončení druhého už tak dokonalé nebylo.
37:06'
Trončinský přenechal za bránou touš svým spoluhráčům a odešel střídat. Ti ale akci založit nedokázali.
36:32'
Wishart stihl odehrát touš před dotírajícím Dragounem a Pardubice se po levé straně dostávají do třetiny Hradeckých.
36:07'
Další kombinaci svěřenců Václava Sýkory zastavilo postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.
36:02'
Nádherný ťukec Lvů! Akci chybělo jediné – Tomáš Zigo z bezprostřední blízkosti minul křižnou přihrávku, z níž by pohodlně skóroval do odkryté klece!
35:27'
Pláněk po pravém mantinelu nevyhodil z obranného pásma, a tak to musel o chvíli později zkusit Vydarený, který již uspěl.
35:01'
Ščotka rozehrával zpoza vlastní brány. Nahození od útočné modré skryl Rybár bez problémů pod rukavicí. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.
34:31'
Gregorc ztratil touš u pravého mantinelu při přechodu půlící čáry. Následně nemohl ke Kloučkovi Červený, který byl v postavení mimo hru.
34:10'
Oba tábory fanoušků nyní zatleskaly Ondřeji Kacetlovi, který dnes slaví narozeniny. K blahopřání se pochopitelně připojujeme. Vše se odehrálo v průběhu komerční pauzy.
33:58'
Bednář sebral kotouč v obranném pásmu, udělal kličku v rohu a chtěl se vymotat z pásma. Nakonec akci zastavilo postavení mimo hru, kterého se hráči z města perníku dopustili.
33:35'
Graňák postupoval odvážně vpřed po pravé straně, ale černou pryž na útočné modré ztratil.
32:59'
Hra chytila svižné tempo a dlouho se nepřerušuje. Dragoun aktuálně ztratil touš za klecí Dynama.
32:20'
Ještě několik horkých chvilek v obranném pásmu Dynama. Pardubičtí ale tentokrát oslabení ubránili a mohou kupředu, jelikož jsou kompletní.
31:58'
Petr Koukal vyslal rychlý pokus z pravého kruhu, Klouček byl se svými betony připraven a poslal touš do rohu.
31:25'
Dynamo se zvládlo dvakrát osvobodit, ale nedokázalo vystřídat a jeho hráči jsou již hodně unavení.
30:50'
Blaž Gregorc dostal nabito na pravou stranu k modré čáře a okamžitě pálil. Jeho pokus mířil na přední tyč, ale do brány nakonec nemířil.
30:20'
A Mountfield bude moci navýšit své vedení po faulu Čáslavy, který se provinil krosčekem.
29:50'
Hradečtí vedou již 4:0! Nádherný zážitek poskytl fanouškům JAROSLAV BEDNÁŘ, který dostal puk od pravého mantinelu z hole Cingela. S kotoučem si sjel až těsně ke Kloučkovi, předvedl ukázkovou kličku do bekhendu a pokořil gólmana Pardubic svým druhým zásahem! Asistence: Lukáš Cingel.
29:38'
Wishart vyslal tvrdou ránu z pravé strany od modré čáry! Rybár vyrazil puk před sebe a zbytek práce za něj odvedli jeho beci.
29:32'
Pláněk se snažil rozehrát na Cingela, který byl na útočné modré podražen, takže nemohl touš zasáhnout. Odpískáno zakázané uvolnění Lvů.
29:01'
Graňák rozehrál po levé straně, Zigo protečoval touš do třetiny Pardubic a se svou pětkou se odebral na střídačku.
28:40'
Tentokrát svěřenci Václava Sýkory nedokázali založit útok. Jejich pas končí zakázaným uvolněním. Buly po pravici Rybára.
28:19'
Hradec je v plném počtu. Ján Sýkora ještě nahazuje kotouč za klec Mountfieldu, odkud budou beci Lvů rozehrávat.
27:46'
Podruhé dostal Treille křižnou přihrávku na pravý kruh, tentokrát mu ale neposedná černá pryž přeskočila čepel, takže nemohl zakončit.
27:10'
Sacha Treille dostal nabito na pravý kruh a následně tvrdě vystřelil. Rybár mu ukázal, jak rychlý je jeho beton!
26:55'
Dragoun si nádherně obhodil napadajícího hráče Dynama, následně byl faulován a padl na led. Nepochopitelné bylo nejen to, že sudí nepřerušili, ale také to, že Dynamo nepřestalo útočit.
26:35'
Hráči z města perníku kombinují podél hrazení a hledají vhodný prostor ke střele. To se jim ale zatím nedaří.
26:19'
Pardubice dostávají šanci vrátit se do utkání. Zigo inkasuje dvě trestné minuty za podražení.
25:55'
Dynamo vyráží po pravé straně do pásma Lvů, kde rozjíždí kombinaci podél hrazení.
25:20'
Gregorc kontroluje touš za svou klecí a poskytuje oběma týmům dostatek času i prostoru na to, aby vystřídaly.
24:50'
Divoký úvod třetiny se nyní trochu zklidňuje, obě mužstva předvedla několik nepřesností.
24:17'
Tak to je studená sprcha pro Pardubice! Na začátku druhé třetiny inkasují rychle podruhé! Šimánek přihrál křižně na pravý kruh, odkud vystřelil BEDŘICH KÖHLER. Klouček ránu ztlumil lapačkou, ale nezastavil ji! Hradec vede 3:0! Asistence: Jiří Šimánek, Filip Pavlík.
23:58'
Jiří Šimánek přebruslil beky Dynama a sám šel vstříc Kloučkovi! Bekhendový pokus však namířil jen na solar gólmana soupeře.
23:20'
Pardubičtí se vymanili z tlaku svého protivníka za cenu zakázaného uvolnění. Buly před Kloučkem.
22:50'
Do zakončení z levé strany se probojoval Dragoun, ale Klouček jeho pokus vykopl betonem do rohu hrací plochy.
22:35'
Dynamo není zaskočeno rychlou brankou protivníka a snaží se napadat rozehrávku svého soupeře, touš však nezískalo.
21:44'
ČPP Aréna je na nohou! JAROSLAV BEDNÁŘ dostal přihrávku na pravou stranu od Cingela a ranou o bližší tyč zvyšuje vedení Hradce na 2:0! Asistence: Lukáš Cingel, Filip Pavlík.
21:18'
Treillie se probil po levém hrazení až do třetinu Lvů, zde ale proti přesile protihráčů touš na holi neudržel.
20:42'
Hrdina první třetiny Gregorc tentokrát nerozehrál dobře akci Mountfieldu, ofenzivní snaha Dynama však měla život jepičí.
20:10'
Úvodní vhazování se bude opakovat, nerozeběhla se časomíra, druhé vhazování se odehrálo po levé ruce gólmana Rybára. Pardubice jsou vykázány z pásma pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
20:01'
Hráči nastupují na ledovou plochu před začátkem druhé třetiny, která začne za pár okamžiků.
Druhá třetina začne přibližně v 18:14.
Střely na bránu v první třetině

Mountfield HK – 9
HC Dynamo Pardubice – 3
První dějství ostře sledovaného derby je minulostí. Obrázek hry odpovídal očekáváním, která před tímto duelem panovala. Mountfield je více na puku, zatímco Dynamo sází na rychlý přechod středního pásma. Skóre zápasu se poměrně dlouho neměnilo, ačkoliv si oba týmy vypracovaly několik šancí. O výsledku souboje mohou rozhodnout i přesilovky. Zatím se hrála jediná a Hradec ji okamžitě využil, když vskutku neskutečnou ránou rozsvítil červené světlo za Kloučkem Blaž Gregorc. Lvi tak vstoupí do druhé dvacetiminutovky s nejtěsnějším možným vedením.
20:00'
19:58'
Pozornost Kloučka ještě prověřil Richard Jarůšek, který vypálil těsně nad ledem z kruhu uprostřed ledové plochy. Gólman Dynama měl beton připravený a poslal touš do rohu.
19:36'
Filp Pavlík procpal puk po pravém hrazení na Červeného, který jej dostal za obrannou modrou. Následně se Hradec dopustil stejného přestupku, jako před chvílí hráči z města perníku.
19:19'
Pardubice vyhrály buly ve vlastním pásmu a snažily se ještě odpovědět gólem do kabiny. Pro tentokrát je zastavilo postavení mimo hru.
19:00'
Do konce první třetiny zbývá minuta a Jaroslav Bednář zakládá akci Mountfieldu, která se po pravé straně dostala až ke gólmanovi Dynama, který bez větších potíží zachytil nahození z větší dálky.
18:32'
Lvy jejich úvodní úspěch nabudil a dál kombinují v nebezpečné blízkosti pro svatyni Pardubic.
17:58'
Vydarený využil spolupráce s Pláňkem, čímž ser zbavil napadajících hráčů Dynama a Lvi mohou znovu postupovat vpřed.
17:11'
Hradečtí zužitkovali hned první příležitost naprosto dokonale a jdou do vedení! Koukal od pravého mantinelu poslal zpětnou přihrávku na BLAŽE GREGORCE, který si sjel mezi kruhy a pak nechytatelnou bombou o břevno klece Pardubic poslal touš do sítě! Hradec vede 1:0! Asistence: Petr Koukal, Jaroslav Bednář.
16:36'
Tlak Hradce je odměněn faulem Vladislava Bojka. Ten už zpytuje svědomí na trestné lavici – 2 minuty za nedovolené bránění.
16:16'
Cibulskis vyhrál střet u hrazení a kupředu tak mohl Červený, který nechal puk u levého kruhu pro Vopelku, jehož sražená rána skončila v ochranné síti.
15:58'
Žhavé chvilky v pásmu Pardubic, kde musel Klouček předvést jeden z lepších zákroků. Dynamo se osvobodilo za cenu zakázaného uvolnění.
15:26'
Tomášek šikovně přenechal puk za sebou pro své spoluhráče. Útok Pardubic vyvrcholil střelou Cardwella z pravého kruhu. Rybára zasáhl touš do hrudi a následně jej gólman Lvů lapil.
14:50'
Gregorc nevyhodil po levém mantinelu, ale napodruhé už byl úspěšný a na konci akci bylo zakončení Jarůška bekhendem. Klouček byl se svým betonem dost rychlý.
14:18'
Marosz, jenž je nováčkem v dresu Pardubic, předvedl chytrou stahovačku na útočné modré, jeho následná přihrávka však cíl nenašla.
13:55'
Vydarený nastřelil ze středního pásma puk do rohu hrací plochy, kde se ho chopili beci Dynama. Jejich útok však nepřešel půlící čáru.
13:29'
Ani svěřenci Václava Sýkory tentokrát nepřekročili útočnou modrou čáru tak, jak povolují hokejové regule. Postavení mimo hru. Následuje další komerční pauza.
12:58'
Filip Pavlík vyslal dělovku z pravé strany od modré čáry. Klouček vyrazil kotouč vysoko nad sebe. Černá pryž nakonec spadla kousek vlevo od svatyně Pardubic.
12:18'
Oskars Cibulskis uklidňuje hru, když drží kotouč na holi za svou klecí a obě mužstva střídají. Následně sám odjel na střídačku a puk přenechal Graňákovi.
11:51'
Taktika Dynama pro dnešní duel nemůže být očividnější. Pardubice sázejí na rychlý protiútok. Tentokrát ale nepřešly útočnou modrou v souladu s pravidly. Ofsajd.
11:20'
Jarůšek vystřelil z levého kruhu, ale mířil nepřesně. Puk v rohu kluziště dojel Pláněk a ofenzivní snahy Mountfieldu pokračují.
10:46'
Lvi motali svého soupeře v jeho třetině, ale nakonec se nepřesnou přihrávkou o pásmo připravili. Filip Pavlík však zvládl touš získat zpět pro Hradec.
10:05'
Pardubičtí zahrozili z dalšího rychlého přechodu kluziště, ale Rybár ani tentokrát zasahovat nemusel. Nyní Mountfield kombinuje v třetině soupeře.
09:38'
Cingel přebruslil Wisharta a následně zakončoval z bezprostřední blízkosti. První pokus zastavil Klouček, druhý mířil mimo.
09:03'
Graňák rozjel akci Mountfieldu přes Dragouna, ten ale u pravého hrazení touš ztratil a kupředu tak může opět Dynamo. Tomášek však nezpracoval ideálně.
08:30'
Tentokrát svěřenci Miloše Holaně nezvládli založit svou akci a prudký pas končí zakázaným uvolněním. Buly po pravici Kloučka.
08:01'
Cibulskis vypíchl křižnou přihrávku Čáslavy na levou stranu hrací plochy a zastavil tak nebezpečný brejk, z něhož chtělo Dynamo zahrozit.
07:38'
Koukal dobře zapracoval v obranné činnosti a získal kotouč pro Pláňka, který jej po pravé straně nahazuje až za klec gólmana Pardubic.
07:15'
Nahození ze středního pásma Klouček bez problémů chytil do lapačky. Následuje komerční pauza, při níž Hradečtí fanoušci předvádějí úchvatné choreo, které pohltilo celou ČPP Arénu.
06:47'
Cingel a Bednář svým napadáním kotouč nezískali. Dynamo s ním ale taky nenaložilo dobře, takže rozehrávat může Vydarený.
06:11'
Vondráček vystřelil nebezpečně z pravého kruhu a po zákroku Rybára se puk prokutálel těsně kolem levé tyče svatyně Mountfieldu!
05:45'
Pardubice vyhrály vhazování v útočné třetině, ale jejich kombinace se zadrhla u pravého mantinelu, kde o touš přišli.
05:17'
Lvi chybovali při založení své akce, a tak Dynamo kombinuje v prostoru před svatyní Mountfieldu.
04:50'
Sýkora se natlačil do brankoviště Mountfieldu a snažil se zakončit, puk se ale zastavil o beton Patrika Rybára.
04:13'
Starý vystřelil od levého mantinelu a rozvlnil boční síť. Brankář Hradce měl však přední tyč dobře pokrytou.
03:43'
Po zakázaném uvolnění svěřenců Václava Sýkory se hra stěhuje před bránu Patrika Rybára.
03:27'
Pardubičtí drží kotouč, Čáslava udělal na obrané modré hrubici, kterou se snažil potrestat Vopelka, jenže Klouček byl se svým betonem připraven.
02:50'
Vydarený kombinoval s Pláňkem za bránou Hradce a následně vyslal po levé straně kupředu Cingela krásnou kolmou přihrávkou.
02:12'
Zigo byl jednoznačně podražen u klece Pardubic, následně se při pádu ošklivě uhodil o mantinel. Sudí mlčí.
02:05'
Petr Koukal se dostal do nebezpečného zakončení z levé strany. Od mantinelu nastřelil břevno svatyně Dynama. Kotouč následně zamířil do ochranné sítě.
02:01'
Vopelka nezískal kotouč v souboji na obranné modré, ale Pardubičtí s ním nevymysleli nic jiného než zpětnou přihrávku ke svému brankáři.
01:26'
Pláněk se snažil rozehrát přes Bednáře, ale tomu napadající hráči Pardubic kotouč vysekli. Hradec je však i nadále v držení černé pryže.
01:01'
Do zakončení z mezikruží se probil Dragoun, ale bekhendový pokus nemířil do prostoru mezi třemi tyčemi.
00:36'
Šimánek se probíjel podél mantinelu za branku Dynama, kde však byl bránícími hráči zastaven.
00:10'
Pardubice vyhrály úvodní vhazování a Wishart se stáhl za vlastní bránu, odkud rozjel první útočnou akci svého mužstva.
00:01'
Týmy se seřadily na modrých čarách k pozdravu. Ještě před zápasem se musí oslavit dvě výročí. Jaroslav Bednář hraje dnes svůj sedmistý zápas v extralize, trenér Václav Sýkora má za sebou již šestisté utkání nejvyšší české ligy. Oběma srdečně blahopřejeme.
Oba tábory fanoušků už se stihly pozdravit. Na ledovou plochu vjeli sudí a všichni již netrpělivě očekávají příchod hokejistů.
Do začátku utkání zbývá přibližně třináct minut. Královéhradecká ČPP Aréna je již poměrně slušně zaplněna fanoušky Mountfieldu i Dynama. Čeká nás duel s parádní kulisou.

Mountfield HK: Rybár (J. Sedláček) – Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený – Köhler (A), Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Cingel – Vopelka, Koukal (A), Červený – Jarůšek, Zigo, Látal.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Wishart, Trončinský, Čáslava (A), Cardwell, Ščotka, Mojžíš – Perret, Marosz, J. Sýkora – Treille (A), Tomášek, Vondráček – Rolinek (C), Bojko, Quenneville – Starý, Poulíček, Beran.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Lhotský, Svoboda.