Tipsport Extraliga - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Liberec - 10. prosince 2017   17:00

Olomouc
06:13' Skladaný (Burian, Staněk) • 13:42' Laš (Vyrůbalík, Eberle) • 51:35' Burian (R. Vlach, Skladaný) • 59:56' J. Káňa (Eberle)
4:1
(2:0, 0:0, 2:1)
Liberec
42:05' Lakatoš  (P. Jelínek, L. Krenželok)
Olomouc
Hradil, Mrkva – Ganger, Hanzlík
Zimní stadion Olomouc
4008 diváků
Liberec

Olomouc - Liberec: Poslední gól zápasu vstřelil Jan Káňa, 4:1

To je pro dnešek z olomouckého zimního stadionu vše. Já se tímto s Vámi loučím a děkuji vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u onlajnů z Plecharény.
Střely na branku ve třetí třetině:
Olomouc – 6 (celkem 23)
Liberec – 11 (celkem 33)
Olomouc tak v dnešním utkání vítězí 4:1 a ponechá si všechny tři body.
Na začátku třetí části se podařilo ujet do brejku Dominiku Lakatošovi, který přesnou střelou vrátil hosty do hry a těsný výsledek panoval na olomoucké zimním stadionu dlouho poté. V 52. minutě ovšem prostřelil Januse Vilém Burian a na jeho gól už se Liberci nepodařilo odpovědět. Bílým Tygrům nepomohla ani tříminutová hra bez brankáře v závěru, naopak čtyři vteřiny před koncem ještě přidal gól do prázdné branky Jan Káňa.
Nejlepší hráči:
Vilém Burian (OLO)
Martin Bakoš (LIB)
59:56'
Olomouc právě vstřelila branku!
JAN KÁŇA stvrzuje vítězství Olomouce gólem do prázdné branky. Asistence: Jan Eberle.
59:46'
Puk je opět za brankou hostů, tentokrát se ale zakázané uvolnění nepíská.
59:35'
Zakázané uvolnění Olomouce.
59:30'
Kvapilův pokus vyrazil Konrád betonem.
59:27'
Také po další střele Liberce končí puk jen v lapačce Konráda.
59:15'
Oddechový čas pro domácí.
59:15'
59:15'
Houdek přes celé hřiště jen těsně minul prázdnou branku.
58:43'
Skladaný se Šmídem vyrazili za vyhozeným pukem, ale blíže k němu měl hostující obránce.
58:24'
Janus je opět na střídačce.
58:12'
Olomouc vyrazila ve třech proti dvěma, ale Burianův pokus o střelu srazil jeden z obránců na střídačku. Janus se tak vrátí do branky.
Dnešní utkání sleduje 4008 diváků.
58:05'
Stránský tečoval jen do Konráda.
57:53'
57:29'
Eberle zamířil bekhendem asi půl metru vedle prázdné branky.
57:20'
Puk se po odrazu o plexisklo dostal mezi diváky. Vhazovat se bude před Konrádem.
56:53'
Liberec o zkusí bez brankáře!
56:53'
Kvapil tečoval prudkou rozehrávku na Konráda a ten raději přerušil hru.
55:47'
Eberle odstavil Šmída od puku a Strapáč může vyrazit do protiútoku.
55:05'
Staněk vysokým obloučkem posouvá puk do útočného pásma, ale tam jsou jen hosté.
54:41'
Jánošíkovu střelu Konrád vyrazil také.
53:55'
Ševcovu střelu Konrád vytěsnil vyrážečkou.
53:38'
Eberleho přihrávka na Laše nebyla přesná a hrát mohou hosté.
53:00'
Kolmann vystřelil opět jen do blokujícího Strapáče.
52:37'
Ostřížek vyhazuje na zakázané uvolnění.
52:08'
Lakatoš poslal puk z otočky na branku, ale těsně minul.
51:35'
Domácí vyrazili do útoku ve čtyřech hráčích, Vlach posunul puk na VILÉMA BURIANA, který si puk svezl blíže k brance a přesnou střelou rozjásal domácí fanoušky. Asistence: Roman Vlach, František Skladaný.
51:15'
Skladaný neprošel přes Bakoše a hrát může Ševc.
50:16'
Jánošík zachytil puk až za modrou čárou. Ofsajd Liberce.
49:50'
Po rychlé akci zůstal volný Redenbach, ale jeho střelu Konrád vyrazil.
49:18'
Bakoš vystřelil jen do bránícího hráče.
48:58'
Strapáč šetří vteřiny v útočném pásmu.
48:29'
Bakošova střela skončila na rameni Konráda.
48:22'
Bulíř se mohl dostat sám před Konráda, ale na poslední chvíli ho hákoval Marek Laš (OLO), který si tak odpyká dvouminutový trest.
47:54'
Jánošíkovu střelu zblokoval Strapáč.
47:13'
Hra se přesouvá ze strany na stranu. Ani jeden tým teď není schopný vytvořit si šanci nebo tlak.
46:14'
Po rychlé souhře se puk dostal k Jaroslavu Vlachovi, který ale nedokázal zvednout puk nad Konrádův beton.
45:30'
Eberle se pokusil vyrazit do protiútoku, ale neprošel přes libereckého obránce.
45:10'
Bulíř rozehrává od své branky.
44:19'
Šmíd nahazuje do útočného pásma, ale tam jsou jen hráči v červeném.
43:50'
Eberleho střela končí v lapačce Januse.
43:18'
Liberecká střela se odrazila o jednoho z bránících hráčů a končí v ochranné síti. Vhazovat se bude před Konrádem.
43:02'
Kolmann vystřelil jen do bránícího hráče.
42:05'
Liberec právě vstřelil branku!
DOMINIK LAKATOŠ projel mezi oběma obránci Olomouce a přesnou střelou snížil na 1:2. Asistence: Petr Jelínek, Lukáš Krenželok.
41:45'
Mrázova střela vypadla Janusovi, který nevěděl, kde je puk, ale poblíž nebyl nikdo z domácích hráčů, aby toho využil.
41:37'
Derner nahodil pouze mimo branku.
41:15'
Skladaného střelu Janus kryje.
40:58'
Burian nepřešel přes Jánošíka. Liberec vyráží do útoku.
40:27'
Krenželok v souboji s Lašem ztratil kontrolu nad pukem, ale ten nakonec skončil pod ním a hra je přerušena. Vhazovat se bude před Konrádem.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 18:53.
Střely na branku ve druhé třetině:
Olomouc – 9 (celkem 17)
Liberec – 10 (celkem 22)
V druhé třetině branka nepadla, za to však přinesla spoustu vyloučení a přesilových her. Hra se proto přelévala ze strany na stranu bez větších šancí. Až v samotném závěru se do asi největší příležitosti dostal Roman Vlach, který ale třetí gól Kohoutů nepřidal a také do poslední části proto domácí nastoupí s dvoubrankovým náskokem.
40:00'
39:29'
Po Staňkově střele se k dorážce dostal Vlach. Ten do puku kopl, aby ho mohl zasunout za Janusovými zády, ale trestuhodně minul odkrytou branku!
39:00'
Ondrušek se hnal za volně ležícím pukem před brankou, ale Janus před ním stihl rozehrát.
38:25'
Špačkova střela končí na hrudi Konráda.
37:28'
Domácí si zahrají přesilovku. Dvě minuty za posunutí hole si odsedí Filip Pyrochta (LIB).
36:46'
K nebezpečné střele se dostal Strapáč, který poté ještě dorážel. V dalších pokusech mu zabránil hostující hráč, který ho odstavil od puku a poté je pískáno pro posunutou libereckou klec.
36:24'
Káňa se pokusil poslat puk kolem tyčky před branku Ondruškovi, ale hostující obránce před ním zaklekl a puk nepustil.
35:45'
Kvapil prokličkoval do útočného pásma, ale puk poslal jen ke Galvasovi.
35:27'
Jaroměřského střela končí na hrudi Januse.
34:40'
Hosté jsou v plném počtu. Strapáč ještě pošetřil několik vteřin z oslabení a odchází střídat.
33:58'
Jiří Ondrušek se provinil vysokou holí a odpyká si tedy dvouminutový trest.
33:52'
Burianova přihrávka se odrazila o bránícího hráče ven z pásma.
33:31'
Roman Vlach se vřítil do útočného pásma a jeho pokus vypadl Janusovi z lapačky, liberecký brankař však puk okamžitě přikryl.
33:02'
Liberec opět vyhazuje.
32:37'
Hosté okamžitě posílají puk až ke Konrádovi.
32:32'
Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení hole si odpyká Jaroslav Vlach (LIB).
32:22'
Špaček se snažil dorážet před brankou, ale domácí obránci ho včas odstavili.
31:46'
Ondruškova střela končí v lapačce Januse.
31:06'
Liberecká branka vypadla z postavení. Vhazovat se bude před Janusem.
30:55'
Kohouti šli do přečíslení tři na dva, ale Ondrušek si musel puk sklepnout ze vzduchu a nestihl zakončit.
30:14'
Jelínek se opět dostal na puk mezi kruhy, po něm se tlačil ke střele ještě Lakatoš, ale hosté na první branku stále čekají.
29:32'
Ofsajd Bílých Tygrů.
29:26'
Jelínek se dostal ke střele z těsné blízkosti branky, ale puk nezasáhl ideálně a Konrád neměl potíže puk vyrazit.
28:56'
Po souboji v rohu končí puk pod Jaroměřským. Vhazovat se bude po Konrádově pravici.
28:33'
Liberec si zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče si odpyká Tomáš Houdek (OLO).
28:13'
Jelínek se pokusil vybruslit si před Konráda, ale olomoucký brankář puk pohotově přikryl lapačkou.
28:03'
Šmídovo nahození končí v rohu kluziště.
27:29'
Burian poslal puk od červené těsně mimo branku.
26:34'
Káňova nahrávka před branku neprošla. Liberec může vyrazit do protiútoku.
26:12'
Liberec vyhazuje do středního pásma.
25:57'
Posunutá olomoucká branka. Vhazovat se bude před Konrádem.
25:33'
Ostřížkova střela minula branku.
25:19'
Liberec se drží v útočném pásmu, ale pouze vodí puk podél mantinelu.
24:45'
Síly na ledě se opět vyrovnají. Dvě minuty za vysokou hůl si odsedí Michal Bulíř (LIB).
24:38'
Ševc vystřelil jen do betonu Konráda.
24:15'
Laš s Galvasem se hnali dva proti jednomu, ale druhý jmenovaný minul branku.
24:05'
Vilém Burian (OLO) se pokusil vypíchnout soupeři puk, ale zasáhl jen jeho brusli a odsedí si dvě minuty za podražení.
23:35'
Liberec posílá puk ke Konrádovi.
23:13'
Lašovu střelu Janus vyrazil betonem.
22:28'
Po rychlé akci zůstal sám před brankou Jakub Galvas, který se pokusil Januse rozhýbat, ale libereckého brankáře nepřekonal.
21:56'
Bulíř vystřelil jen do bránícího hráče.
21:39'
Liberec špatně střídal. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Martin Bakoš (LIB).
21:39'
Olomouc vyhazuje puk.
21:20'
Střelu od modré Konrád vyrazil maskou.
20:34'
Liberec se pokoušel rychlou kombinací uvolnit Bakoše, který by to měl do prázdné, ale do poslední nahrávky zasáhl obránce domácích a šanci překazil.
20:20'
Olomouc jde do tří. Dvě minuty za vysokou hůl odpyká Marek Laš (OLO).
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 17:56.
Střely na branku
Olomouc – 8
Liberec – 12
Zápas se v prvních minutách nesl v poměrně vyrovnaném duchu, ale potom začali Kohouti svého soupeře nepatrně přehrávat, což se jim podařilo také přeměnit v gól, když se prosadil František Skladaný. Domácí poté ještě zvýšili svůj náskok, když se v přesilovce prosadil Marek Laš. Liberci se podařilo tempo hry vyrovnat a krátce svého soupeře také přehrávali. Vysloužili si tak přesilovou hru, kterou ale nedokázali využít a do druhé třetiny tak oba týmy půjdou za stavu 2:0.
20:00'
19:45'
Domácí posílají puk za branku Januse a mezi střídačkami se rozpoutala menší potyčka. Na trestnou lavici odcházejí Bruno Mráz (OLO) a Ladislav Šmíd (LIB) oba na dvě minuty za hrubost. Pokračovat se bude ve 4 hráčích na obou stranách.
19:18'
Olomoucká rozehrávka končí ve středním pásmu a puk má Šmíd.
19:03'
Staněk vyváží puk od své branky.
18:29'
Eberle posílá puk až k Janusovi, v tomto oslabení se zřejmě domácí ubrání.
17:50'
Redenbach se chystal na střelu z první, ale těsně před ním vypíchl puk olomoucký obránce.
16:55'
V oslabení vyrazil do protiútoku Strapáč. Jeho střela mířila jen do betonu Januse, ale k dorážce se poté tlačili ještě dva jeho spoluhráči. Ani jeden ovšem nedokázal dostat puk za rozhozeného libereckého brankáře.
16:32'
Přesilovku si vyzkouší také hosté. Dvě minuty za držení protihráče si odsedí Robin Staněk (OLO).
15:06'
Liberec teď Konrádovi pořádně zatopil v brankovišti, ale olomoucký brankář včas našel puk a přikryl ho pod lapačku.
14:25'
Hned po buly střílel Kvapil, ale Konrád byl pozorný.
14:22'
14:05'
Dernerovu střelu vyrazil Konrád betonem.
13:42'
Vyrůbalík s Eberlem si chvíli vyměňovali puk u mantinelu, dokud si na střelu nevyjel k modré čáře MAREK LAŠ, který přesnou střelou zvýšil na 2:0. Asistence: Martin Vyrůbalík, Jan Eberle.
13:16'
Olomouc si zahraje přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Filip Pyrochta (LIB).
12:32'
Mrázovu střelu zblokoval vracející se útočník.
12:04'
Ofsajd domácího celku.
11:46'
Liberec zachytil rozehrávku Kohoutů ve středním pásmu a hrát může Bakoš.
11:15'
Jaroměřského nahození neprošlo přes bránící hráče.
11:10'
Liberecká rozehrávka končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude před Janusem.
10:23'
Po souhře liberecké první formace se uvolnil Kvapil, ale Konrád mu místo pod rukou nenechal.
10:00'
Proti Jelínkově bekhendovému pokusu zakročil Konrád vyrážečkou.
09:21'
Následně ale rozehrála nepřesně také Olomouc a vhazovat se bude před Konrádem.
09:04'
Zakázané uvolnění hostů.
08:50'
Stránský obral Vlacha o puk a hnal se za přečíslením dvou proti jednomu, ale Staněk byl rychlejší a puk mu sebral.
08:17'
Jánošíkovu střelu tečovali hráči pouze mimo branku.
07:46'
Zakázané uvolnění Liberce.
07:38'
Houdkovu střelu vyrazil Janus betonem.
06:13'
Burian poslal před branku přesný pas na FRANTIŠKA SKLADANÉHO, který přehodil bekhendem Janusův beton. Asistence: Vilém Burian, Robin Staněk.
05:46'
Šmíd posílal puk před branku, ale jeho spoluhráč byl dobře pokrytý a puk neškodně proklouzal kolem brankoviště.
05:35'
Přihrávka rukou olomouckého hráče. Vhazovat se bude před Konrádem.
04:39'
Hned po buly se ke střele dostal jeden z domácích útočníků, ale Janus byl pozorný.
04:34'
Jerglova střela končí v ochranné síti.
03:52'
Galvas hledal před brankou Strapáče, ale přihrávku zastavila brusle jednoho z obránců.
03:24'
Ševcova střela mezi betony za Konrádova záda neprošla.
02:49'
Po další útočné akci domácích končí puk pod lapačkou Januse.
02:18'
Macuh provezl puk do útočného pásma, ale neporozuměl si se spoluhráči a hrát mohou hosté.
01:51'
Vyrůbalíkovo nahození zastavil beton Januse.
01:19'
Dernerovo nahození od modré končí v Konrádově lapačce.
00:35'
Bulíř hledal přihrávkou Kvapila, ale jeho střelu zblokoval domácí obránce.
00:08'
Liberec nahazuje do útočného pásma, ale jako první bude u puku Jaroměřský.
00:01'

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Jaroměřský, Ondrušek (A), Houdek (A), Staněk, J. Galvas, Rutar – Laš, J. Káňa, Eberle – Burian, R. Vlach, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Jergl, Macuh, Holec.

Bílí Tygři Liberec: Janus (Will) – Ševc (C), Pyrochta, Šmíd (A), Jánošík, Derner, Kolmann, Maier – M. Kvapil, P. Jelínek (A), Bulíř – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – Jašek, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, D. Špaček, Lakatoš.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Ganger, Hanzlík.
Kdo si povede lépe tentokrát? Využijí Kohouti trápení Tygrů, nebo Liberec potvrdí, že na Olomouc umí? Utkání začíná v 17:00.