Tipsport Extraliga - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Sparta - 1. října 2017   17:00

Olomouc
08:11' J. Knotek (Laš) • 27:11' Laš (J. Knotek, Sundher)
2:3
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Sparta
47:46' Rousek  (J. Hlinka, Pech) • 48:52' Mikuš  (Kumstát, Pech) • 63:13' Uher  (Černoch)
Olomouc
Hejduk, Kubičík – Lederer, Hanzlík
Zimní stadion Olomouc
4915 diváků
Sparta

Olomouc - Sparta: O bodu navíc pro hosty rozhodl v prodloužení Uher, 2:3

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Statistiky prodloužení (celkem):

Střely na branku: 0:1 (23:23)
Zblokované střely: 0:2 (10:19)
Hity: 0:0 (8:3)
Trestné minuty: 0:0 (8:28)
V prodloužení Sparta dokázala otočit celý zápas, když Konráda překonal Dominik Uher. Hosté tak berou dva body, na Kohouty zbyl bod jeden.
Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Jan Knotek a Lukáš Pech.
63:13'
Sparta právě vstřelila branku!
Černoch přehrál v rohu Škůra, připravil ho o puk, následně křižnou přihrávkou našel DOMINIKA UHRA, který rozvlnil síť za Konrádem. Asistence: Jiří Černoch.
62:38'
Škůrek ve spolupráci s Burianem připravili Černocha o kotouč.
62:08'
Ondrušek ztečoval Dvořákovu ránu od modré čáry.
61:27'
Klimek s Kalinou si posílají přihrávky v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali.
60:51'
Sundher se téměř prosmýkl mezi dvěma obránci, o kotouč přišel až v poslední chvíli.
60:23'
Forman jel sám na Konráda, jeho střela netrefila branku!
60:05'
Knotek vyhrál vhazování na Škůrka a Kohouti se mohou vydat dopředu.
60:01'
Statistiky 3. třetiny (celkem):

Střely na branku: 5:12 (26:22)
Zblokované střely: 2:6 (10:17)
Hity: 3:0 (8:3)
Trestné minuty: 4:0 (8:28)
Ve třetí třetině Sparta zvládla dvěma góly vyrovnat stav utkání, a protože další branka nepadla, bude následovat pětiminutové prodloužení. Který z týmu se bude radovat z druhého bodu? To se dozvíme od 19:16.
60:00'
59:46'
Honzík vyjetím z branky pomáhá s rozehrávkou.
Dnešní utkání sleduje 4915 diváků.
59:12'
Konrád musel zasahovat betonem proti Klimkovi.
58:47'
Vlach to zkoušel z bezprostřední blízkosti, ale núspěšně.
58:30'
Lukáš Galvas rozehrává zpoza vlastní branky.
57:47'
Houdkova střela byla hodně nepřesna a Sparta vyváží puk do středního pásma.
57:17'
Vrána dokázal prokličkovat mezi třemi hráči, ale na brankáře domácích si nepřišel, Konrád kryje puk ve výstroji.
57:05'
Puk znovu skončil mimo ledovou plochu. Následuje vhazování před Honzíkem.
56:37'
Sparta se provinila zakázaným uvolněním.
56:20'
Kumstát nahazuje do útočného pásma, ale zde kotouč sbírají domácí.
56:02'
Honzík raději drží puk po Burianově pumelici.
55:31'
Vlach v dobré pozici chtěl ještě nahrávat, ale jeho nahrávku nečekali ani spoluhráči, a tak Honzíka neohrozili.
55:06'
Pavelka vystihl rozehrávku domácích, ale nakonec byl od kotouče odstaven.
54:42'
Po teči ve středním pásmu skončil kotouč na domácí střídačce.
54:18'
Ostřížkova rána byla hodně nepřesná a puk se po odrazu vykutálel z útočného pásma domácích.
53:54'
Škůrek pálil od modré mimo tři tyče.
53:37'
Po Reichenbergově střele puk končí v ochranné síti.
53:20'
Eberleho pokus je zblokovaný.
53:10'
Vyrůbalíkovu prudkou střelu Honzík vyráží.
52:57'
Zakázané uvolnění Sparty, hra se přesunuje před Honzíka.
52:32'
Konrád hned po vhazování udržel Vránův pokus. A vhazování se bude opakovat.
52:25'
Kudrnovu střelu dokázal Strapáč zvednout až do ochranné sítě a domácí mohou vystřídat.
51:57'
Ondrušek znovu chyboval, když nedokázal vyhodit a hosté pokračují v náporu.
51:36'
Kalinův pokus od modré čáry byl zblokován.
51:16'
Sparta tlačí Kohouty v jejich pásmu.
50:37'
Burian chvíli sám kličkoval v útočném pásmu s pukem na holi, ale proti přesile Sparťanů byl bez šance.
50:00'
Knotek protečoval do útočného pásma.
49:28'
Hanáci jsou vývojem třetiny dost opaření a pouze brání, Sparta je na koni.
48:52'
Ondruškova chyba ve středním pásmu stojí Olomouc vedení. Sparťané se dostali do přečíslení tři na jednoho a JURAJ MIKUŠ posílá puk za Konráda. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.
48:18'
Hosté jsou viditelně aktivnější a snaží se o vyrovnání.
47:46'
Nakonec Sparta početní výhodu využívá. První střelu Konrád pouze vyrazil a LUKÁŠ ROUSEK se z dorážky nemýlil. Asistence: Jaroslav Hlinka, Lukáš Pech.
47:36'
I přes clonícího Kumstáta domácí brankář dokázal skrýt kotouč v lapačce a umožnil spoluhráčům střídání.
47:17'
Konrád vykopl puk betonem proti Říčkovi, který byl sám na levé straně.
47:07'
Reichenberg zaváží puk do pásma.
46:50'
Vyrůbalík posílá puk přes všechny čáry.
46:21'
Ve vlastním oslabení zahrozil Vlach, Honzík jeho střelu jen vyrazil a následně puk převzali obránci.
46:05'
Komplikace pro Olomouc. Knotek (OLO) poslal puk z obranné třetiny mimo ledovou plochu a Sparta má osm vteřin přesilovky pět na tři.
45:49'
Dvořákovu střelu od modré Lukáš Galvas vytečoval do ochranné sítě. Spartě ještě zbývá třiadvacet vteřin početní výhody.
45:25'
Hlinka si při přihrávkách nerozuměl se spoluhráči a Mora se znovu osvobozuje.
45:02'
Kohouti posílají puk přes všechny čáry.
44:36'
Konrád vyrazilpuk před sebe, kde u něj byl nejrychleji Vyrůbalík a poslal ho do rohu.
44:19'
Hosté vyhráli vhazování a motají Kohouty v pásmu.
44:12'
Sparťanský tlak přináší výhodu přesilové hry, Vlach (OLO) se provinil hákováním a dostává dvě minuty.
43:45'
Konrád nyní drží Olomouc! Forman se před ním zjevil úplně sám v mezikruží, Konrád si trochu vyjel a puk betonem vyrazil.
43:12'
Pavelka riskantně rozehrával, ale nakonec vše zvládl.
42:56'
Hra je přerušena po zásahu sparťanské střídačky, vhazuje se před Honzíkem.
42:49'
Hlinka z vrcholu levého kruhu vystřelil, ale nemířil přesně a puk skončil až na zadním mantinelu.
42:17'
Ostřížek s Nedomlelem za Honzíkovou brankou bojují o puk.
41:04'
Po skrumáži u mantinelu vydolovali Kohouti puk a pokračují v přesilovkovém náporu.
40:42'
Houdek udržel modrou čáru a posílá kotouč na Vlacha.
40:30'
Sundher pálil, Knotek dvakrát dorážel, ale Honzík svůj tým podržel.
40:10'
Sparta po vyhraném vhazování míří ke Konrádovi.
40:01'
Statistiky 2. třetiny (celkem):

Střely na branku: 15:5 (21:10)
Zblokované střely: 5:5 (8:11)
Hity: 3:1 (5:3)
Trestné minuty: 0:26 (4:28)
I druhá třetina nabídla jednu branku, i tentokrát se prosadili domácí Kohouti. V závěru prostřední periody Sparta přidala na tempu a občas Hanáky zatlačila v pásmu, ale Konrád zatím odolává. Kohouti navíc budou hrát v úvodu třetí třetiny přesilovou hru. Dokáží udržet své vedení, nebo Sparta zvrátí vývoj utkání? To se dozvíme zhruba od 18:40.
40:00'
40:00'
V závěru třetiny ujížděli do přečíslení tři na jednoho domácí a Vrána (SPA) zatáhl za záchrannou brzdu a fauloval. Následně po protestech od rozhodčích obdržel ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.
39:50'
Hlinka po vybruslení na střed pálil, puk byl zblokován.
39:39'
Puk skončil za Konrádem, když mu po chvíli, kdy ho držel, propadl, ale rozhodčí rozpažuje, neboť ztratil puk z dohledu a písknul dříve než kotouč překročil brankovou čáru. Následně si hlavní sudí skutečnost ověřil ještě u videorozhodčího a definitivně rozpažuje.
39:25'
Další střelu Zámorského schytal Laš.
39:12'
Zámorský se opřel do puku na modré čáře, ale nemířil přesně.
38:35'
Konrád rychle rozehrával před dojíždějícím Reichenbergem.
38:23'
Lukáš Galvas to zkusil od modré čáry, Honzík, i přestože toho mnoho neviděl, puk vyrazil do rohu.
37:55'
Gólman hostů pomáhá s rozehrávkou.
37:20'
Vlach tečoval střelu před Honzíkem, ten se štěstím dokázal zasáhnout betonem.
36:52'
Laš v protiútoku trefil prvního hráče a Sparta znovu míří na druhou stranu.
36:19'
Konrád měl nyní plné ruce práce s kombinací Vrány a Kumstáta, ale s obranou vše dokázal vyřešit.
35:56'
Formana čistým zákrokem zastavil Lukáš Galvas.
35:32'
V přečíslení dva na jednoho se ocitli Kumstát s Vránou, druhý jmenovaný mířil vedle.
34:57'
Několik nepřesností ve středním pásmu zahnalo Kohouty až do vlastní třetiny.
34:36'
Vlachova přihrávka zpoza branky mířila jen na hole hostů a ti se osvobozují.
34:19'
Neuvěřitelný zákrok Honzíka proti Knotkovi! Na toho již zívala odkrytá klec, ale sparťanký gólman se dokázal přesunout.
33:58'
33:37'
Knotek vyhrál vhazování a Vyrůbalík hned pálil, ale Honzík odolal.
33:29'
Forman (SPA) nedovoleným zákrokem podrazil Hermana, který se jen těžko zvedá z ledu a Forman dává domácím k dispozici pět vteřin přesilové hry pět na tři.
33:10'
Po Vlachově střele z levého kruhu za Honzíkem zvonila tyč!
32:46'
Ondrušek dobře zapracoval na modré čáře a udržel útočné pásmo.
32:36'
Vlach nahodil, Eberle a Burian tečovali, ale Honzík dokázal puk skrýt pod sebou.
32:26'
Škůrkovu dělovku od modré čáry Honzík kryje v lapačce před dorážejícím Knotkem.
31:58'
Kohouti svírají Spartu v pásmu, Laš tečoval Vyrůbalíkovu střelu vedle.
31:34'
Uher (SPA) nyní obdržel dvě minuty za nedovolené bránění a deset minut za nesportovní chování. Menší trest odpyká Rousek.
31:10'
Zámorský nemířil vůbec přesně a dopředu jdou Mráz se Strapáčem.
30:52'
Po teči puk končí na střídačce hostů.
30:39'
Puk před Honzíkovou brankou před Skladaným dokázal svou dlouhou hokejkou vypíchnout Kumstát a poslat jej do bezpečí.
30:15'
Konrád výjezdem za branku pomáhá obráncům s rozehrávkou.
29:57'
Vlach vystihl rozehrávku Sparty, ale puk odskočil ke Kalinovi.
29:22'
Kohouti jsou dobře rozestavěni ve středním pásmu a nepouští Spartu s pukem přes modrou čáru.
29:04'
Zámorský rozjíždí akci z vlastního pásma.
28:45'
Houdkova střela od modré čáry Honzíkovi vypadla, ale stihl ji přikrýt dřív, než se k puku dostal hlídkující Ostřížek.
28:19'
Strapáč s pukem obkroužil branku a vystřelil, mířil však o centimetry nad.
28:09'
Holec ihned po přechodu modré čáry pálil na Honzíka, ten raději kotouč podržel.
27:43'
Sparta se snaží o rychlou odpověď, Pech si dokázal udělat trochu prostoru, ale jeho střela z vrcholu kruhů byla zblokovaná.
27:11'
Olomouc právě vstřelila branku!
Znovu se prosazuje duo Knotek – Laš. První jmenovaný poslal zpoza brány přesnou přihrávku na hůl MARKA LAŠE, který rychlou střelou k tyči překonává Honzíka. Asistence: Jan Knotek, Kevin Sundher.
26:39'
Ondrušek s Ostřížkem udrželi útočné pásmo a Kohouti motají obranu hostů.
25:47'
Andrej Kudrna se ocitl sám v mezikruží, kam dostal přesnou nahrávku. Jeho střela jen o centimetry minula svatyni domácích.
25:15'
Z úrovně brankové čáry to na Konráda zkoušel Kudrna, ale brankář domácích byl na svém místě.
24:55'
Kohouti se provinili zakázaným uvolněním.
24:47'
Konrád chytá lehké nahození do lapačky a nechává spoluhráče vystřídat.
24:38'
Kumstát našel u druhé tyče volného Pecha, ten ale nedokázal puk zamést hned a mezitím se Konrád stihl přesunout.
24:02'
Sundher zadovkou překonal Honzíka, ale trefil tyč!
23:25'
Hra je přerušena, protože Honzíkova branka nebyla na svém místě.
23:12'
Hanáci ještě udrželi pásmo a Vyrůbalík zpoza branky našel Strapáče, jeho rychlou střelu Honzík vykopl levým betonem.
23:05'
Vyrůbalík obkroužil s pukem celé útočné pásmo, nakonec nabil Škůrkovi, jeho pokus byl zblokovaný.
22:45'
Honzík pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou vyjetím z branky.
22:25'
Herman sprintoval za dlouhým pukem, ale byl o krok pomalejší než Kalina.
22:06'
Hra je přerušena po zašlápnutí puku v rohu za Konrádovou brankou.
21:51'
Kumstát prošel mezi dvěma obránci, Konrád s potížemi vytečoval puk ramenem.
21:26'
Puk se pro Kohouty nebezpečně odrazil před branku, domácí obrana ale vše zvládla.
21:00'
Na druhé straně Konrád vyrazil Hlinkův pokus.
20:37'
Sundher dojíždí nahozený puk a prověřuje Honzíka prudkou střelou.
20:04'
Puk z úvodního vhazování doputoval až k Honzíkovi, ten jej posílá na hole svých spoluhráčů.
20:01'
Statistiky 1. třetiny:

Střely na branku: 6:5
Zblokované střely: 6:3
Hity: 2:2
Trestné minuty: 4:2
V první třetině diváci mohli sledovat vyrovnanou partii, Sparta nepotvrdila svou roli favorita, když umožnila Kohoutům dostat se do vedení. Dokáží Hanáci svůj náskok udržet, nebo hosté strhnou vedení na svou stranu? To se dozvíme přibližně od 17:47.
20:00'
19:55'
Holec našel před brankou zcela volného Jakuba Galvase, Honzík se štěstím vyrazil!
19:23'
Kohouti jsou sice v plném počtu, ale stále se musí bránit SparŤanským kombinacím.
18:59'
Hlinka nahazoval z úhlu, Konrád puk vyrazil.
18:49'
Vrána zavezl puk do pásma a Sparťani začínají kombinovat.
18:29'
Hosté hrají v plném počtu a zahajují zkrácenou přesilovou hru.
17:51'
Reichenberg kličkoval v útočném pásmu, přihrávkou našel spoluhráče na modré, ale jeho pokus byl zblokován.
17:38'
Strapáč přes Kumstáta neprošel.
17:08'
Počet hráčů na ledě se srovná. Holec (OLO) se provinil vysokou holí a obdržel dvě trestné minuty.
17:15'
Sparta posílá puk přes všechny čáry.
16:29'
Vlach si vypracoval dobrou šanci, Honzík puk vyrazil maskou. a Sparťané se dostali na kotouč. Nedomlel (SPA) tak putuje na trestnou lavici za podražení.
16:20'
Kohouti mají výhodu, Konrád už je na střídačce.
15:58'
Eberle se dlouho přihrávkou snažil najít Vlacha, neúspěšně.
15:39'
Po vhazování pálil Mikuš, ale jeho pokus byl zablokován.
15:31'
Hanáci se znovu nedohodli při přechodu do útočného pásma a provinili se zakázaným uvolněním.
15:20'
Pavelka nahazuje do útočného pásma, zde sbírá kotouč Škůrek a rozehrává vlastní akci.
14:59'
Domácím je odpískáno zakázané uvolnění.
14:55'
Knotek vykopl střelu od modré čáry a ihned spěchá na druhou stranu ledové plochy.
14:49'
Konrád raději podrží puk nahozený ze středního pásma.
14:32'
Říčka dělá domácí obraně velké problémy, Jakuba Galvase připravil za brankou o kotouč. Jeho následná přihrávka na modrou čáru však nenašla adresáta.
14:11'
Říčka drží puk ve vlastní třetině a nechává spoluhráče dostřídat.
13:57'
Zakázané uvolnění hostů.
13:40'
Střela mladšího z Galvasů byla zblokována, Hanácí i přesto pokračují v tlaku.
13:07'
Konrád pomáhá obráncům s rozehrávkou, ale Sparťané velmi aktivně napadají a Kohouti s tím mají menší problémy.
12:44'
Hosté uklidňují hru za vlastní brankou a střídají.
12:23'
Eberle byl chvíli sám volný před Honzíkem, ale puk mu uskočil.
11:59'
Vlach zastavil Pavelkovo nahození od modré čáry.
11:51'
Kohoutům je odpískán úmyslný ofsajd, vhazuje se po Konrádově pravé ruce.
11:10'
Obrovská šance Sparty. Říčka obral jednoho z obránců o puk a jel sám na Konráda, domácí brankář se štěstím kotouč zastavil.
10:41'
Reichenberg dobře vybojoval puk v útočné třetině, následná střela jeho protihráče byla tečovaná a trefila Formana do helmy.
10:02'
Nyní se hra přelévá ze strany na stranu, ale častokrát kotouč ke gólmanovi ani nedoputuje, neboť je sražen obranou.
09:37'
Herman hledal těsně před brankou ještě dojíždějícího Vyrůalíka, ale ten dostal puk těsně za paty, a proto nedokázal zakončit do odkryté branky.
09:00'
Forman se ihned snažil o odpověď, Konrád připraven.
08:11'
Domácí jdou do vedení. Nejprve sice Knotek se Sundherem překombinovali přečíslení dva na jednoho, následně hosté namazali Marku Lašovi a JAN KNOTEK těsně před Honzíkem dokázal tečovat jeho střelu a posílá puk do sítě. Asistence: Marek Laš.
07:39'
Kudrna, Uher a Černoch chvíli motali domácí obranu, ale nakonec se sami zamotali do přihrávek a Konráda neohrozili.
07:02'
Po nepřesné přihrávce musel Vyrůbalík sprintovat zpět na vlastní polovinu, ve spolupráci se Škůrkem protihráče k puku nepustili.
06:37'
Strapáč proti Zámorskému vyhrál kotouč a domácí mohou kombinovat v útočném pásmu.
06:21'
Kohouti se v útočném pásmu provinili přihrávkou rukou a bude následovat vhazování ve středním pásmu.
06:05'
Hanáci měli první velkou šanci, když jeli ve třech proti třem. Zakončujícímu Skladanému však puk sklouzl z čepele a Honzík nemusel zasahovat.
05:36'
Nyní diváci mohou sledovat hru ve středním pásmu, obrany jsou na svých místech.
05:04'
Kohouti se pouští do útoku, ale obrana hostů je přesně rozestavená a nepouští je přes modrou čáru.
04:30'
Po návratu z trestné lavice prověřil z levé strany Honzíka Skladaný, gólman Sparty byl připraven.
04:12'
Vyrůbalík a Uher bojují za Konrádovou brankou o kotouč.
03:38'
Ani tentokrát nedokázali hosté projít přes střední pásmo, Strapáč znovu posílá puk daleko od vlastní brány.
03:18'
Ostřížek posílá puk přes všechny čáry.
03:15'
Reichenbergovu střelu od modré čáry vytečoval Herman do ochranné sítě, následuje vhazování po Konrádově pravé ruce.
02:50'
Sparťě je odpískán úmyslný ofsajd a hra se stěhuje před Honzíka.
02:40'
Až nyní se hosté dostali na kotouč – u Honzíkovy branky dobře pracoval Knotek.
02:20'
Kohouti se hned po buly osvobozují.
02:16'
První přesilová hra utkání. Pech se snažil proniknout do útočného pásma, Skladaný (OLO) ho přitom sekl a putuje na trestnou lavici.
01:42'
Kohouti uklidňují hru za vlastní brankou, Sparťané aktivně forčekují.
01:05'
Sundher sprintoval za kotoučem, obránce hostů byl rychlejší.
00:41'
Konrád musel poprvé zasahovat, Pavelka to vyzkoušel z velkého úhlu, ale neúspěšně.
00:21'
Mora pronikla s pukem do útočného pásma, střelecký pokus si ale nepřipsala a Sparta otáčí hru na druhou stranu.
00:01'
Oba týmy i rozhodčí jsou již připraveni na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne.

HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, J. Knotek (A), Sundher – Burian, R. Vlach, Eberle – Holec, Herman, Skladaný – Strapáč, Mráz, Ostřížek – Rác.

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Říčka, Reichenberg, Forman – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Kumstát (A), Pech, Smejkal – Uher, Černoch, Kudrna – Rousek.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Lederer, Hanzlík.
Dokáží Kohouti znovu překvapit favorita, nebo Sparta bude pokračovat ve vysokých výhrách? To se dozvíme na olomouckém zimním stadionu od 17 hodin.

HC Sparta Praha:

Celek z hlavního města vstoupil do nové sezony úspěšně, po sedmi odehraných zápasech mají Sparťané na svém kontě dvanáct bodů a v tabulce okupují šestou příčku. Poslední utkání se svěřencům trenéra Kalouse povedlo na výbornou – loňského vicemistra z Liberce porazili vysoko 7:1.
Poslední tři zápasy HC Olomouc:

6. kolo Olomouc – Hradec Králové 1:3
7. kolo Olomouc – Zlín 3:4p
8. kolo Třinec – Olomouc 3:4sn
HC Olomouc:

Olomoučtí Kohouti si v dosavadních osmi duelech Tipsport extraligy připsali tři výhry (z toho jednu po samostatných nájezdech), celkově získali devět bodů a v tabulce se nachází na 11. místě. Poslední zápas odehráli Hanáci na ledě třineckých Ocelářů, kde překvapili a dokázali vybojovat dva body za výhru v samostatných nájezdech.
Dobrý den, vítám Vás u sledování online přenosu 9. kola naší nejvyšší hokejové soutěže, kde se zaměříme na souboj celků HC Olomouc a HC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.