Tipsport Extraliga - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : M. Boleslav - 27. října 2017   17:20

Pardubice
28:27' Perret (Tomášek) • 37:19' J. Sýkora (Marosz, Cardwell) • 51:28' Beran (Starý, Poulíček)
3:0
(0:0, 2:0, 1:0)
Pardubice
Klouček (Kacetl) – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut.
Hejduk, Mrkva – Flegl, Polonyi
Tipsport arena
6 394 diváků
M. Boleslav
Maxwell (J. Růžička) – Němeček, Knot, Kotvan, Eminger, Hrdinka, J. Říha – Klepiš, P. Holík, Martin Procházka – Urban, Žejdl, Orsava – Pabiška, P. Musil, Pacovský – P. Kousal, T. Knotek, Lenc.

Pardubice - Mladá Boleslav: Němeček začal umravňovat Poulíčka tak vehementně, až byl vyloučen

Nejlepší hráči: Milan Klouček – Brandon Maxwell.
Už se ale nic nestalo a Dynamo si dokráčelo pro vítězství 3:0. Do poslední třetiny Mladá Boleslav vstupovala přesilovou hrou, ale nedokázala ji využít. Dynamo naopak přistoupilo ke své hře velmi zodpovědně a na 3:0 zvýšil ve dvaapadesáté minutě po hezké souhře čtvrté formace Matěj Beran. Druhou extraligovou nulu si po zodpovědném výkonu vysloužil Milan Klouček. Z Pardubic Vám pěkný víkend přeje Marek Votke.
59:42'
Osmnáct vteřin před koncem utkání tu máme ještě jeden trest pro Mladou Boleslav. Lukáš Pabiška dostává dvě minuty za vysokou hůl.
59:32'
59:19'
Přesilovka domácím příliš nevychází, ale Pardubice se už nikam příliš neženou.
58:45'
Dynamo už krouží v útočném pásmu, Tomášek tečoval nepřesně.
58:00'
Boleslavští ale zatím Dynamo do útoku nepouští.
57:32'
Patrik Poulíček se natlačil před Maxwella a ihned jej začal umravňovat obránce David Němeček. Poněkud to ale přehnal a po zásluze dostává dvě minuty za hrubost.
56:56'
Dynamo začíná velmi urputně bránit svůj výsledek.
55:57'
Marek Trončinský zablokoval další střelu hostů od modré a pomohl dostat kotouč ven z obranného pásma Dynama.
55:02'
František Hrdinka se v boleslavském útočném pásmu dostal k odraženému kotouči a napálil jej z první. Vůbec ale netrefil branku.
54:13'
Patrik Poulíček znovu u kotouče pálil přes obránce, Maxwell ale na jeho pokus zareagoval včas.
53:01'
Domácí vystřídali a zahajují další útok od vlastní branky.
51:28'
Dynamo právě vstřelilo branku!
O chvíli později se ale MATĚJ BERAN už radovat může! Patrik Poulíček dostal kotouč do útočného pásma a posílal přihrávku do druhé vlnu Janovi Starému, ten ale na kotouč nedosáhl tak, aby mohl zakončit. Přesto ale dokázal zpracovat a zadovkou vybídl právě Berana, který puk nakonec procpal do sítě! Asistence: Jan Starý a Patrik Poulíček.
50:34'
Beran s Perretem předvedli v útočném pásmu hezkou kombinaci, ale druhý jmenovaný Maxwella střelou z úhlu nepřekonal.
49:48'
Přihrávku mezi dva hráče dostal Ján Sýkora a už startoval k samostatnému úniku, ale o puk ho stihl připravit bránící hráč!
49:37'
Lukáš Žejdl zkusil překvapit Kloučka svižnou střelou z mezikruží, ale domácí brankář byl pozorný.
49:09'
49:01'
Beran se natahoval po přihrávce, ale kotouč prošel až k Maxwellovi, který bez váhání vyhodil kotouč až na druhou stranu hřiště.
48:12'
Až po minutě se hostům podařilo vyhodit puk za Kloučkovu branku.
47:39'
Domácí dnes hrají přesilovky opravdu aktivně. V krátkém časovém sledu letěly na Maxwella hned čtyři střely od modré, mladoboleslavský gólman ale všechny pokryl.
47:09'
Přesilovku si tentokrát zahraje domácí Dynamo. Dvě minuty za podražení dostává Dominik Pacovský.
46:08'
45:24'
Čáslavův trest je za polovinou a Boleslav se zatím vůbec k ničemu nedostala, Dynamo brání skvěle.
44:40'
Poulíček se v oslabení prokousal až do útočného pásma, jeho střela z mezikruží ale netrefila branku.
44:08'
Dynamo navíc při této příležitosti hostů faulovalo a dvě minuty za vysokou hůl dostává Petr Čáslava.
44:08'
Dva proti jednomu vyrazili i hosté! Pavel Musil ale taktéž nedokázal zpracovat přihrávku do druhé vlny!
43:11'
Domácí kapitán Tomáš Rolinek se prodral až před Maxwella a i přesto, že byl tísněn obráncem dokázal zakončit. Hostující brankář si ale situaci pohlídal.
41:59'
Tomáš Vondráček vystartoval z trestné lavice směrem na Maxwella a hledal ve druhé vlně najíždějícího Jana Starého, ten se ale po puku natahoval marně!
41:49'
41:17'
Pavel Musil to zkoušel z levého kruhu pro vhazování, ale Klouček na jeho pokus zareagoval včas a přerušil hru.
40:42'
Mladá Boleslav se při pokusu o založení útoku dostala do zakázaného uvolnění.
40:19'
V oslabení tvrdě od mantinelu vypálil Jacob Cardwell, ale Maxwell jeho pokus vyrazil.
40:01'
Ke svému konci došla i druhá třetina. Skóre už se trochu zahýbalo a aktuálně v Pardubicích platí stav 2:0 pro domácí. Gólový účet zápasu otevřel ve 29. minutě Jordann Perret, jenž bekhendovou střelou překvapil Maxwella, kterému kotouč propadl pod rukou. Druhý gól vstřelil v přesilovce z první po Maroszově přesné přihrávce mezi dvěma obránci Ján Sýkora. Třetí třetinu zahájí Mladá Boleslav přesilovkou zhruba v 19:02.
40:00'
39:49'
Na samém konci třetiny tu máme ještě jedno vyloučení. Dvě minuty za podražení inkasuje Tomáš Vondráček a Mladá Boleslav bude hrát přesilovku.
39:17'
Středočeši zkoušeli založit útok dlouhou přihrávkou přes půl hřiště, ale kotouč dostihli obránci Dynama a nic z toho nebylo.
38:19'
Matěj Beran obětavým skokem do střely zablokoval mladoboleslavský pokus od modré čáry.
37:19'
Družina Miloše Holaně trénovala v týdnu přesilovky, a to se vyplatilo! JÁN SÝKORA se prosadil krásným příklepem k pravé tyči po Maroszově přihrávce od mantinelu! Asistence: Rostislav Marosz a Jacob Cardwell.
37:00'
Hned několik hráčů Dynama se znovu pokoušelo překonat dezorientovaného Maxwella po závaru před brankou, ale boleslavský gólman nakonec našel kotouč ve výstroji a hra je přerušena.
36:33'
Boleslav dokázala vytlačit kotouč ven ze třetiny a Dynamo začíná od vlastní branky.
35:57'
V závěru druhé třetiny si domácí vyzkouší přesilovou hru. Oldřich Kotvan usedá na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
35:46'
Dynamo vytvořilo slušný závar v útočném pásmu! Maxwell jen tak tak zpacifikoval z výšky padající kotouč a několik dorážek!
34:01'
Po přihrávce od Bojka se v zajímavé příležitosti objevil Antonín Dušek. Jeho tvrdou střelu z mezikruží Maxwell vyrazil.
33:20'
Lenc chtěl střílet od mantinelu, ale na poslední chvíli mu cestu svou holí zkřížil Ty Wishart.
32:20'
Lukáš Pabiška zkoušel střílet z otočky, ale Klouček jeho pokus vyrazil.
31:15'
Klouček schovává do lapačky nahození ze středního pásma.
30:11'
Východočechům se daří dostat kotouč až za Maxwella.
29:46'
Boleslav by ráda odpověděla co nejrychleji a okamžitě po vhazování se nastěhovala do útočného pásma.
28:27'
Vše ale o pár chvil později napravil JORDANN PERRET, když se po Tomáškově přihrávce dostal před Maxwella a trochu se štěstím jej překonal bekhendovým pokusem! Boleslavskému brankáři kotouč propadl mezi tělem a rukou. Asistence: David Tomášek.
28:03'
Cardwell vybojoval kotouč na hranici útočného pásma domácích a zkusil střílet přes obránce, netrefil ale branku.
26:50'
Ronald Knot napřáhl na modré čáře, ale Klouček měl dobrý výhled a bez problémů chytil kotouč.
25:00'
Na druhé straně Klouček vůbec netušil, jak zastavil útočnou akci Mladé Boleslavi! Lukáš Žejdl přímo před ním nebezpečně tečoval přihrávku od mantinelu a už se chtěl radovat, ale kotouč skončil někde ve výstroji pardubického brankáře.
24:20'
Tomáš Rolinek s Rostislavem Maroszem se z ničeho nic objevili v přečíslení dva na jednoho! Pardubický kapitán se snažil přihrávat do druhé vlny, ale Marosz se k zakončení nedostal.
23:29'
Vondráček napálil volný kotouč na modré čáře, ale trefil pouze před sebou ležícího obránce Středočechů, který se ještě nestačil zvednout po blokování předchozího pokusu Dynama.
22:35'
Rozhodčí píská ofsajd Mladé Boleslavi.
21:28'
Tomášek se prokličkoval až do útočného pásma a ještě zkoušel najít lépe postaveného Jána Sýkoru, jeho střela ale Maxwellovi moc starostí nepřidělala.
20:15'
Wishart pálil od modré, ale pouze rozezvučel mantinel za Maxwellem.
20:01'
První třetina končí, stav je stejný jako na začátku utkání, tedy 0:0. V úvodu se krásnou kličkou v útočném pásmu hezky uvolnil Vladislav Bojko a nebezpečně pálil na Maxwella. Na druhé straně mohl zase skórovat Pavel Musil, jenž nadvakrát nedokázal zvednout kotouč přes Kloučkův beton. Druhá třetina začne zhruba v 18:10.
20:00'
19:22'
V závěru třetiny Boleslav dobře brání střední pásmo a Dynamo to má směrem dopředu hodně těžké.
18:42'
Jan Starý už měl ve středním pásmu našlápnuto do útoku, ale těsně před startem přišel o kotouč.
16:34'
15:44'
Domácí znovu dostávají kotouč ven ze třetiny.
15:22'
Oldřich Kotvan nahazoval Kloučkovým směrem kotouč od modré čáry, ale rozvlnil pouze ochrannou síť.
14:59'
Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
14:34'
Ján Sýkora dostává dvě minuty za hákování.
14:34'
Pavel Musil byl úplně sám před Kloučkem, ale byl faulován a nezakončil ideálně!
13:21'
V další útočné akci domácí hráče zastavuje ofsajd.
12:29'
Perret přiťukl kotouč rozjetému Treillovi, Maxwell jeho pokus z první vyrazil.
11:39'
Rostislav Marosz se rozhodl střílet z mezikruží, ale jeho pokus vůbec netrefil branku.
11:03'
Radan Lenc to zkoušel z poměrně velikého úhlu, ale Klouček kryje a přerušuje hru.
10:40'
10:29'
Říhova střela od modré minula branku.
09:43'
Dynamu se oslabení zatím daří. Již několikrát se mu podařilo vyhodit kotouč a Boleslav se těžko dostává do třetiny.
08:40'
Marek Trončinský naprosto zbytečně oslabuje svůj tým a Boleslav si zahraje první přesilovku. Domácí obránce inkasuje dvě minuty za zdržování hry – sevření puku.
07:55'
Veliká šance Mladé Boleslavi! Od modré pálil Ronald Knot a před Kloučkem nadvakrát dorážel kotouč Pavel Musil. Chybělo málo, aby puk zvedl přes beton domácího brankáře!
07:10'
David Tomášek se sice proháčkoval až do útočného pásma, ale o kotouč přišel prakticky hned za modrou čarou.
05:42'
David Němeček posílal kotouč na branku od modré čáry a před Kloučkem se jej ještě snažil tečovat Radan Lenc, ale branku neohrozil.
05:25'
Zakázané uvolnění domácích.
04:55'
Boleslavi se zatím nedaří dostat se do souvislejšího tlaku, ale na druhou stranu nijak zvlášť nehrozí ani Dynamo.
03:45'
Rolinek nabil Jánu Sýkorovi, ten z první netrefil branku.
03:20'
Vladislav Bojko se v útočném pásmu krásnou kličkou zbavil obránce a nebezpečně mířil mezi brankářovy betony, ale neúspěšně!
02:27'
Patrik Poulíček zavezl kotouč do útočné třetiny a šikovně si vyměnil pozici s Rhettem Hollandem. Ten z úhlu zkusil překvapit Maxwella, ale boleslavský gólman kotouč vytěsnil.
01:42'
Domácí ale dostali kotouč ven ze třetiny a Středočeši začínají od vlastní branky.
01:27'
V útočném pásmu teď sídlí Mladá Boleslav.
00:23'
Ján Sýkora se hned v úvodu dostal před Maxwella, ale ten jeho pokus vyrazil betonem.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Klouček – Cardwell, Wishart, Ščotka, Čáslava, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Vondráček, Bojko, Dušek – M. Kaut.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – J. Říha, Knot, Eminger, Stříteský, Kotvan, Hanzlík, Němeček – Lenc, P. Kousal, Klepiš – Urban, Orsava, Pacovský – Pabiška, P. Holík, Žejdl – T. Knotek, Martin Procházka, P. Musil.

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Flegl, Polonyi.
Miloš Holaň před utkáním

„Od úterka se věnujeme přípravě na utkání s Mladou Boleslaví, trénujeme herní systém a přesilové hry, které nám nejdou tak, jak bychom si představovali. Mladá Boleslav má bruslivé mužstvo, ve svých řadách má řadu brejkových hráčů. To je její největší síla a dále, že v předbrankovém prostoru má vysoké hráče jako například Tomáš Urban. Oni dokáží být velmi nebezpeční, spoustu branek vstřelili právě z tohoto prostoru. Musíme jej čistit a dávat si pozor na rychlé protiútoky.“
Oba soupeři ve svých posledních utkáních stáli na straně poražených. Dynamo sahalo na body v Chomutově, když o naději přišlo až minutu a jednapadesát vteřin před koncem díky druhému gólu z hole Michala Vondrky a prohrálo 2:3. Mladá Boleslav zase doma hostila Kometu Brno, které podlehla 0:2.
V tabulce oba týmy dělí pět příček. Boleslavští sídlí na sedmém místě a na kontě mají 23 bodů, Dynamo je dvanácté a bodů má 17. Na desáté místo svěřenci Miloše Holaně ztrácí pět bodů.
Středočechům se proti Dynamu dlouhodobě daří a určitě patří mezi jejich oblíbené soupeře. Nejen, že je to do Pardubic kousek, ale ještě k tomu už jsou to skoro dva roky, co Dynamo naposledy Mladou Boleslav dokázalo porazit. Bylo tomu tak 26.1.2016, od té doby úřaduje bruslařský klub.
Čtyřicet minut před šestou odstartuje v Pardubicích před čočkami televizních kamer zápas v rámci sedmnáctého kola Tipsport extraligy mezi Dynamem Pardubice a Mladou Boleslaví.