Tipsport Extraliga - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Plzeň - 5. listopadu 2017   15:00

0:4
(0:2, 0:1, 0:1)
Plzeň
04:05' Mertl  (D. Kubalík) • 15:07' Mertl  (Stach, Gulaš) • 24:34' Moravčík  (Mertl, Hollweg) • 58:38' Kodýtek
Pardubice
Hradil, Horák – Kajínek, Zavřel
Tipsport arena
6 856 diváků
Plzeň

Pardubice - Plzeň: Kodýtek proměnil trestné střílení, 0:4

Utkání končí. Plzeň si z Pardubic odváží všechny body za zasloužené vítězství 4:0. Západočeská obrana v čele se skvělým Miroslavem Svobodou nedovolila svému soupeři ani jeden gól a o vítězi tak nemůže být pochyb. Na 4:0 pro hosty zvýšil v závěru Petr Kodýtek, když bylo po faulu na jeho osobu nařízeno trestné střílení. Z Pardubic se s Vámi pro dnešek loučí Marek Votke.
Nejlepší hráči: Marek Trončinský – Tomáš Mertl.
59:01'
Běží poslední minuta dnešního utkání.
58:38'
Plzeň právě vstřelila branku!
PETR KODÝTEK svůj nájezd s přehledem proměnil střelou k pravé tyči a je to 4:0 pro Plzeň!
58:38'
Po faulu na Petra Kodýtka bylo proti Milanu Kloučkovi nařízeno trestné střílení!
58:26'
I Plzeň už hraje v plném počtu.
57:58'
57:29'
Nicholas Jones pálil od modré, Milan Klouček si připsal další zákrok.
56:52'
Hosté ve čtyřech.
56:43'
Sacha Treille úplně volný před Svobodou pálil pouze do plzeňského brankáře!
56:26'
Domácí trenér Miloš Holaň si vyžádal oddechový čas.
56:26'
Další vyloučení a přesilovka čtyři na tři pro Dynamo. Jaroslav Kracík si vysloužil dvě minuty za sekání.
55:58'
Padesát čtyři vteřin se bude hrát čtyři na čtyři. Domácí Ján Sýkora totiž dostává dvě minuty za hákování.
55:52'
Miroslav Svoboda našel v lapačce Wishartovu střelu od modré čáry a je velmi blízko třetímu čistému kontu v řadě.
55:16'
Plzeň zatím brání dobře, ještě Dynamo nepustila do útočného pásma.
54:52'
Výsledkem je další přesilovka pro Dynamo, když Jakub Kindl dostává dvě minuty za vysokou hůl.
54:35'
Závěr utkání začíná být poměrně vyhrocený. Plzeňští hráči hrají velmi tvrdě.
53:53'
Jacob Cardwell pálil po Trončinského přihrávce od modré, Svoboda kotouč vyrazil přímo na Treilleho, ale ten ze vzduchu nezpracoval.
52:18'
51:58'
Peter Čerešňák pálil od modré čáry, trefil ovšem pouze před sebou stojícího hráče a Dynamo vyhazuje kotouč.
51:20'
50:18'
Rozhodčí plánovali menší trest pro Tomáše Rolinka, ale velmi frustrovaný domácí kapitán si vysloužil bonus. Ve zlosti totiž zahodil hokejku a míří do kabin. Oficiálně dostává dvě minuty za nedovolené bránění + deset minut osobního trestu + osobní trest do konce utkání.
49:20'
Teď bude ale muset čelit dalšímu oslabení. Jan Schleiss dostává dvě minuty za hrubost.
49:04'
Dynamo v poslední třetině výrazně přidalo na aktivitě a cpe se do útoku, Svoboda je dnes ale bezchybný.
48:31'
Z mezikruží pálil Sacha Treille, ale nepřesně. Plzeň posléze vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
48:05'
Rostislav Marosz dostal před Svobodu přihrávku zpoza branky, svým rychlým zakončením ale plzeňského brankáře nepřekonal!
47:18'
Petr Straka dostal nabídku přímo před Kloučka, ale úplně volný nedokázal zasáhnout kotouč.
46:35'
46:17'
Matěj Beran hledal Starého před brankou, ale kotouč pouze prolétl na druhou stranu útočného pásma.
45:46'
Trončinského tvrdá rána prolétla těsně kolem Svobodovy branky.
44:53'
Během krátké chvíle se do zakončení dostal dvakrát Sacha Treille. Svoboda oba jeho pokusy zneškodnil.
44:35'
Dynamo si zahraje přesilovku. Za podražení putuje na trestnou lavici Tomáš Mertl.
43:02'
Krásná akce Plzně na jeden dotek a před Jaroslavem Kracíkem stála odkrytá branka! Hostující útočník ale kotouč nezasáhl.
42:16'
Dominik Kubalík podruhé – Klouček podruhé jeho pokus vyráží.
41:40'
Dominik Kubalík z první napálil Milana Kloučka.
41:09'
Tomáš Mojžíš dostává dvě minuty za vyhození kotouče a Plzeň si zahraje další přesilovku.
40:42'
Sacha Treille přilétl před Svobodu, zpracoval si kotouč rukavicí a už mířil nad Svobodovu lapačku, ale gól nedal!
40:01'
Ve druhé třetině Plzeň navýšila své vedení na tříbrankové, když ve vlastním oslabení Tomáš Mert poslal přesnou přihrávku do druhé vlny Michalovi Moravčíkovi a zapsal v utkání třetí bod za dvě branky a jednu asistenci. Na 1:3 mohl v přesilovce snížit Petr Sýkora, který už mířil do úplně prázdné branky, ale Miroslav Svoboda ho zlikvidoval skvělým zákrokem betonem. Poslední třetina začne zhruba v 16:50.
40:00'
39:47'
Domácí stále zlobí přechod do útoku, Plzeň brání opravdu skvěle.
39:01'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
37:47'
Ihned po vypršení Kautova trestu se Dynamo hnalo dopředu, ale Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.
37:21'
37:21'
David Stach pálil z levé strany, ale Klouček se opět stihl včas přesunout!
36:58'
Dynamo dostává kotouč ven ze třetiny.
36:36'
Jakub Kindl posílal od modré čáry nahození před Kloučka, kde se několik hráčů snažilo dorážet, ale domácí brankář kotouč zakryl.
35:45'
Milan Gulaš nebezpečně pálil z první na kruhu pro vhazování! Klouček ale stihl zareagovat, přesunout se a kotouč zastavit.
35:21'
Přesilovka také pro Plzeň. Martin Kaut dostává dvě minuty za vysokou hůl.
35:05'
Zakázané uvolnění Škodovky, vhazovat se bude před Svobodou.
34:41'
34:17'
Plzeň oslabení zvládá dobře, už podruhé dokázala dostat puk za Kloučkovu branku.
32:52'
Petr Sýkora už dorážel kotouč do naprosto odkryté branky, ale skvělý Svoboda se stihl parádně přesunout a zlikvidovat Sýkorův pokus svým betonem!
32:41'
Na Dynamo po komerční přestávce čeká další přesilová hra. David Stach totiž odjíždí odpykat dvě minuty pro plzeňskou střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě.
31:52'
Milan Gulaš nevybíravě poslal na mantinel Jacoba Cardwella a schylovalo se k potyčkám. Rozhodčí raději přerušují hru a celou situaci řeší.
30:33'
Před Matějem Chalupou se po odrazu kotouče otevíral volný prostor, ale plzeňskému útočníkovi při zpracování puk odskočil až za Kloučka a bylo po šanci.
29:26'
Rostislav Marosz dostal přihrávku zpoza branky a ihned směroval střelu na Svobodu, plzeňský gólman ale kryje.
29:00'
Matěj Beran uviděl v útočném pásmu najíždějícího Jacoba Cardwella, kterému ihned adresoval svou přihrávku, kanadský obránce ale bekhendovou střelou z kruhu pro vhazování Svobodu nepřekvapil.
28:06'
Odražený kotouč u mantinelu napálil Peter Čerešňák, Klouček betonem vyráží do rohu.
27:42'
Po vhazování v obranném pásmu Plzně se do zakončení cpal David Tomášek, ale Svoboda si pohlídal situaci a přerušil hru svou lapačkou.
27:33'
Petr Straka z úhlu trefuje tyč Kloučkovy branky!
26:38'
Podél mantinelu se protáhl Jordann Perret a přihrával do druhé vlny Martinu Kautovi, ten ale trefuje pouze Svobodu.
25:29'
24:34'
Plzeň navíc ve vlastním oslabení odskakuje do tříbrankového vedení! Ryan Hollweg vybojoval kotouč a posunul jej na Tomáše Mertla, který z kruhu pro vhazování přihrál do druhé vlny najíždějícímu MICHALU MORAVČÍKOVI, který bekhendem překonal Kloučka. Asistence: Tomáš Mertl a Ryan Hollweg.
24:04'
Ján Sýkora pálil po přihrávce od mantinelu, ale mezírku mezi Svobodovými betony netrefil.
23:29'
Možná se to podaří teď, když bude hrát Dynamo další přesilovou hru. Matěj Chalupa odjíždí podruhé na trestnou lavici, tentokráte na dvě minuty za vysokou hůl.
22:46'
Plzeň dnes skvěle zvládá obsazování hráčů a Dynamo se vůbec nemůže vymanit z jejího tlaku a dostat se do útočných pozic.
22:05'
Plzeň kombinovala v útočném pásmu, ale rozhodčí přerušuje hru pro přihrávku rukou.
21:05'
Jan Ščotka pálil přes obránce, ale Svobodu nenachytal.
20:47'
Klouček schovává do lapačky nahození přes celé hřiště, hra je přerušena.
20:11'
Hned v úvodu prostřední části se před Kloučkem zjevil úplně volný Nicholas Jones a napálil puk přímo do pardubického brankáře!
20:01'
První dvacetiminutovka je u konce. Hned v úvodu dostali domácí nabídku v podobě přesilovky pět na tři, ale nedokázali ji využít. Plzeň oslabení přečkala a ihned po vypršení trestů se navíc dostala do vedení, když za dezorientovaného Kloučka kotouč dorazil Tomáš Mertl. Ten potom v šestnácté minutě skóroval podruhé, když na rozdíl od domácích Plzeň přesilovku pět na tři využila. Západočeši tak budou do druhé třetiny, která začne zhruba v 15:55, nastupovat s vedením 2:0.
20:00'
19:40'
Domácí se snaží o kontaktní gól, ale zlobí je přechod přes střední pásmo.
18:35'
Ščotka spíše nahazoval bekhendem od útočné modré, přesto ale Svobodu trochu rozhodil. Plzeňský brankář se ale rychle zkoncentroval a vyrazil betonem.
17:53'
Milan Gulaš se šikovně nabídl na další přesnou přihrávku z rohu od mantinelu. Ihned se snažil vypálit na Kloučka, ale kotouč neprošel přes bránící hráče.
16:56'
16:43'
Sacha Treille se teď vydal na výlet v oslabení, ale jeho střela, kterou navíc stihl zblokovat vracející se obránce Svobodu neohrozila.
16:21'
Plzeň stále okupuje útočné pásmo.
15:07'
Dynamo už je zase ve čtyřech, protože hosté nabídnutou šanci bleskurychle využívají! TOMÁŠ MERTL střílí svůj druhý gól! Po parádní přihrávce zpoza branky od Stacha se trefil ještě lepší střelou zápěstím. Asistence: David Stach a Milan Gulaš.
14:56'
A Západočeši taktéž budou hrát v pěti proti třem, a to rovnou minutu a padesát vteřin! Jacob Cardwell inkasuje dvě minuty za držení hole.
14:46'
Svou první přesilovku si zahraje také Škoda Plzeň. Na trestnou lavici odjíždí matador Petr Sýkora – dvě minuty za sekání.
13:07'
Plzeň dlouho kombinovala na vlastní polovině a z ničeho nic dopředu vystartoval Miroslav Indrák, který se pokoušel vymíchat Kloučka a skórovat kličkou do bekhendu, ale neuspěl. Nepochodil ani dorážející Kubalík.
12:38'
12:24'
Domácí se sami vyhnali z útočného pásma a Plzeň v klidu přečká další oslabení.
11:41'
Petr Sýkora bojoval v útočném pásmu o kotouč a těsně před Svobodou se cpal do zakončení, neuspěl však.
10:54'
Plzeň ale po vhazování v klidu vyváží kotouč až ke Kloučkovi.
10:38'
Další přesilovka pro Dynamo. Matěj Chalupa odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
09:47'
Martin Kaut se dostal přímo před Svobodou k odraženému kotouči a rázem se ocitl v obrovské šanci! Byl úplně volný a navíc měl vedle sebe ještě lépe postaveného Bojka, který by pálil do prázdné, ale pardubický mladík pálil přímo do Svobody.
08:51'
Preisinger si sjel s kotoučem mezi kruhy a chystal se ke střele, ale puk mu přeskočil hokejku a hostující útočník tak vůbec nevystřelil.
07:42'
Rhett Holland nebezpečně pálil od modré, Svobodovi vypadl kotouč a dorážející Sacha Treille jen těsně minul!
06:25'
Vladislav Bojko dostal nabito přihrávkou napříč útočným pásmem, ale Svoboda jeho pokus z první kryje.
06:17'
Kloučkovi vypadla z výstroje střela Kaňáka od mantinelu, ale obránci Dynama kotouč odehráli do bezpečí.
05:35'
Tomáš Rolinek posílal zpoza branky kotouč před Svobodu, ale zpracovali jej hostující obránci a přihráli puk pod lapačku svému brankáři, hra je přerušena.
05:10'
Poslední plzeňská lajna pořádně zaváří domácí obraně. Miroslav Preisinger to zkoušel v mezikruží z otočky, ale Klouček jeho pokus vyrazil.
04:05'
Hosté přečkali dvojnásobné oslabení a dostávají se do vedení! Dominik Kubalík zkusil Kloučka překvapit svižnou střelou pod víko, pardubický brankář kotouč sice vyrazil, ale to přímo před sebe, odkud kotouč za brankovou čáru dorazil TOMÁŠ MERTL. Asistence: Dominik Kubalík.
03:30'
Ján Sýkora se dostal ke střele z mezikruží, ale branku netrefil.
03:29'
02:54'
Západočeši vyhazují až za Kloučka.
02:41'
Plzeň ve čtyřech.
02:29'
Teď je pro změnu hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
02:11'
Domácím se zatím vůbec nedaří přechod přes útočnou modrou. Rozhodčí píská již několikátý ofsajd.
02:02'
Petr Sýkora z první pálí mimo.
01:29'
Východočeši si zahrají přesilovku dvojnásobnou! Miroslav Preisinger dostává dvě minuty za vysokou hůl a posílá Plzeň na minutu a dvanáct vteřin do tří.
01:06'
Plzeň dostala kotouč ven ze třetiny, Dynamo na cestě zpět do útoku zastavil ofsajd.
00:41'
Během své akce byl navíc faulován a Dynamo si zahraje první přesilovku. Peter Čerešňák dostává dvě minuty za hákování.
00:38'
David Tomášek vybojoval vhazování v útočném pásmu, prokličkoval mezi dvěma hráči a dostal se až do zakončení, ale přestřelil!
00:21'
Milan Gulaš zkoušel hned na začátku utkání Kloučkovu pozornost svižnou střelou z otočky, ale pardubický gólman vyrazil kotouč betonem.
00:01'

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Cardwell, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Holland, Trončinský – J. Sýkora, Marosz, Rolinek – P. Sýkora, Tomášek, Treille – Beran, Poulíček, Starý – Perret, Bojko, M. Kaut – Vondráček.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Jones, J. Kindl, Čerešňák, Kvasnička, L. Kaňák, Moravčík – Gulaš, Mertl, Schleiss – Indrák, Stach, D. Kubalík – M. Chalupa, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, Kodýtek.

Rozhodčí: Hradil, Horák – Kajínek, Zavřel.
Aktuálně ovšem Plzeň vyhrála dvakrát za sebou a v Pardubicích může být k vidění velmi zajímavý brankářský souboj! Hosté s sebou totiž vezou ve formě chytajícího dvaadvacetiletého brankáře Miroslava Svobodu, který výhry proti Spartě a Hradci Králové (2:0, 1:0) podpořil čistými štíty. Na druhé straně bude s největší pravděpodobností stát o tři roky mladší Milan Klouček, který má taktéž na svědomí dvě čistá konta.
Plzeň zaslouženě kraluje domácí soutěži. Západočeši v letošním ročníku prohráli šest utkání a z toho pouze dvě v základní hrací době. V posledním zápase s nulovým ziskem musela Škodovka skousnout nepříjemnou prohru 0:5 na ledě Olomouce.
Od té doby už ale oba týmy odehrály pořádnou porci zápasů a minimálně v Pardubicích se na vysokou prohru určitě zapomnělo. Teď se Východočeši mohou těšit z těsné výhry za dva body v Jihlavě, kde utkání skončilo výsledkem 2:3 po samostatných nájezdech z domácího pohledu. Pardubice v utkání ještě v padesáté osmé minutě prohrávaly 1:2, ale Marek Trončinský dokázal minutu před koncem vyrovnat a v nájezdech dalším zásahem pomohl k obratu. Ten potvrdil David Tomášek.
Škodovce má Dynamo rozhodně co vracet! Vždyť v prvním vzájemném zápase v letošní sezoně nadělili Západočeši na domácím ledě svému soupeři "desítku"! Desátý gól Plzně obstaral půl minuty před koncem Jaroslav Kracík a celkové skóre se zastavilo na poměru 10:2. Za hosty v září skórovali Marek Trončinský a Ján Sýkora.
Hezkou neděli z Pardubic! Na východě Čech je v plánu další odpolední utkání se začátkem v 15:00. Poslední takový zápas se v Tipsport areně hrál bezmála tři hodiny kvůli častým výpadkům osvětlení nad ledovou plochou. Uvidíme, co dnes, kdy na led Dynama míří aktuální lídr soutěže HC Škoda Plzeň.