Tipsport Extraliga - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Třinec - 3. prosince 2017   16:30

Plzeň
03:20' Straka (Schleiss) • 12:37' Kratěna (Kracík, Gulaš) • 33:51' Gulaš  • 64:59' Indrák
4:3
(2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)
Třinec
33:12' Martin Růžička  (Rákos) • 34:49' M. Doudera  (Marcinko) • 52:04' Martin Růžička  (D. Musil, Rákos)
Plzeň
Hribik, Pavlovič – Gerát, Hynek
Home Monitoring Aréna
6 009 diváků
Třinec

Plzeň - Třinec: Indrák pěknou střelou rozhodl prodloužení, 4:3

První třetina utkání byla dosti vyrovnaná, oba celky si vytvořily řadu šancí, dvě z nich dokázali zužitkovat indiáni. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil v oslabení Petr Straka, následně se Západočeši dokázali prosadit také v přesilové hře, když se po pasu Kracíka trefil Ondřej Kratěna.

Druhá třetina byla dlouho bez branek, poté se urodily hned tři během minuty a půl. Jako první se dokázal prosadit Martin Růžička, který snížil na rozdíl jediného gólu. Jenže už o pár sekund později vrátil indiánům dvoubrankové vedení Milan Gulaš. Účet prostřední třetiny uzavřel přesilovkou trefou Milan Doudera.

Ve třetí třetině se prosadil pouze hostující Martin Růžička, jenž tedy poslal duel do prodloužení. To nakonec rozhodl sekundu před koncem domácí Miroslav Indrák.

Střely celkem:

Plzeň – 26

Třinec – 41
64:59'
Plzeň právě vstřelila branku!
Jednu sekundu před koncem prodloužení ukončuje zápas nádhernou ranou do šibenice MIROSLAV INDRÁK (8+13)! Na nájezdy tedy nedojde, indiáni poráží Třinec díky přesilovkové ráně.
64:15'
Oddechový čas pro domácí.
64:15'
Za faul kolenem je vyloučen Daniel Rákos (TRI), domácí mají při konci prodloužení přesilovou hru.
64:00'
Indiáni mají výhodu po faulu Rákose!
63:00'
Miroslav Preisinger se procpal až před branku, ale nakonec kvůli dobruslení beků nezakončil. Nyní se o faul nejednalo.
62:47'
A ještě jeden pokus si připsal kapitán Třince Lukáš Krajíček, znovu ale nemohl mít Svoboda problém, opět úřadovala jeho lapačka.
62:21'
Lukáš Krajíček střílel v dobré pozici těsně mimo tři tyče, domácí se nyní musí bránit.
61:26'
Další ránu si připsal hostující Martin Adamský, ale znovu se do vzduchu jako blesk vytrčila lapačka Svobody.
61:13'
Indiáni už se dostávali do přečíslení, které ale Oceláři rychle dobruslili. Nick Jones nakonec vypálil, jeho střela skončila v ochranné síti.
60:56'
Daniel Rákos vystřelil z levého kruhu, Miroslav Svoboda s tímto pokusem neměl problém, ukryl touš do lapačky.
60:34'
Martin Růžička jel po sekání Moravčíka trestné střílení, vypálil mezi betony Svobody, ale ten jeho pokus dokázal zastavit!
60:34'
Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Michal Moravčík – trestné střílení, sekání).
60:01'
Ve třetí třetině se prosadil pouze hostující Martin Růžička, jenž tedy poslal duel do prodloužení. To začne za malou chvilku.
60:00'
59:01'
Oceláři si ve středním pásmu přihráli rukou, na tamtéž místě se bude vhazovat.
58:48'
Lukáš Krajíček nahodil puk z pravé strany na branku Plzně, Miroslav Svoboda pokus dobře viděl, ukryl kotouč do své výstroje.
58:29'
Zakázané uvolnění Plzně, hra se přesune před branku Miroslava Svobody.
57:50'
Kotouč se zasekl mezi střídačkami, ani jeden tým ho dlouho nemohl vydolovat, nakonec se to povedlo Plzni.
56:55'
Petr Straka vyvezl kotouč až do útočného pásma, domácí hráči jsou s blížícím se koncem základní hrací doby aktivnějším týmem.
55:55'
Marek Rubner dlouho bojoval za brankou s Musilem, hostující bek se nakonec k puku dostal, ale Třinečtí ho vyhodili jen na icing.
55:02'
Milan Doudera si počkal na modré čáře, ale jeho pokus Svoboda dobře viděl, takže kotouč schoval do lapačky.
54:55'
Vylučovat se nakonec nebude, vhazovat se bude v útočném pásmu Třince.
Dnešní utkání sleduje 6 009 diváků.
54:55'
Ondřej Kratěna nyní v bolestivé grimase zůstává ležet na ledové ploše, není jasné, co se domácímu útočníkovi stalo, ale hra je přerušená.
Následuje komerční pauza.
54:05'
Jaroslav Kracík se dostal mezi kruhy, před brankou clonil ještě Ryan Hollweg, leč Peter Hamerlík nyní hodně podržel svůj tým.
53:10'
Jakub Kindl pálil po pasu zpoza branky, ale jeho nahození nakonec skončilo nad břevnem.
52:59'
Oceláři poslali kotouč na icing, hra se přesune před Hamerlíka, na led nastupuje první útočná lajna Plzně.
52:04'
Třinec právě vstřelil branku!
Po dlouhé době se na ledě začalo něco dít a hned je z toho vyrovnávací gól. Peter Čerešňák nedokázal zastavit rozjetého MARTINA RŮŽIČKU (19+15), který se prohnal po levé straně až před gólmana Svobodu, nakonec se prosadil díky forhendové kličce a srovnal. Asistence: David Musil (0+3) a Daniel Rákos (3+12).
51:23'
Další akci si připravil Zbyněk Irgl, ale jeho zblokovaný pokus mířil nad branku Plzně. Na druhou stranu uniká Denis Kindl.
50:30'
Michal Moravčík ztratil puk na modré čáře, ale Aron Chmielewski se do úniku nakonec nedokázal probojovat.
50:04'
Menší zmatky v obranném pásmu Plzně nakonec ukončil Miroslav Svoboda, jenž raději ukryl puk do lapačky.-
49:00'
Plzni nyní chyběl kousek v útočném pásmu, aby se dostala do šance, poté se rychle vrátil Gulaš. Domácí se znovu nastěhovali do útočné třetiny.
48:05'
Na ledě se toho stále moc neděje. Obě obrany brání nesmírně důsledně, žádný celek se nemůže dostat k pořádnému ohrožení branky.
47:00'
Michal Kovařčík získal kotouč na pravé straně a prohnal se do útočného pásma. Nakonec trefil pouze Svobodu do ramene.
46:10'
Po skončení komerční přestávky se bude vhazovat v útočném pásmu Třince.
46:01'
Kotouč vypadl mimo hřiště, takže ani nyní se nějaké zajímavé akce nedočkáme. Vhazuje se ve středním pásmu.
45:30'
Na ledě je k vidění velké množství nepřesností, po icingu Třince se bude vhazovat v útočném pásmu Plzně.
44:32'
Martin Adamský po pasu Krajíčka střílel mezi betony, Miroslav Svoboda si připisuje první zákrok ve třetí části, puk odráží do rohu.
43:25'
Milan Gulaš zkusil z úhlu vystřelit bekhendem, nicméně proti němu dobře zakročil vyrážečkou Peter Hamerlík. Následně se domácí drží v útočném pásmu.
42:38'
Miroslav Preisinger se pokoušel prokličkovat do šance, ale Bohumil Jank ho včas zastavil. Dopředu se řítí pro změnu Oceláři.
41:53'
Petr Straka se nyní zlobí, že stihl vyjet z útočného pásma, čárový sudí ale nakonec postavení mimo hru odpískal. Indiáni jsou zatím aktivnějším týmem.
41:27'
Další snahu Plzně znovu zastavila defenziva hostí, ta poslal touš ale jen na icing.
40:45'
David Stach měl zajímavou šanci na levém kruhu, nicméně puk netrefil dobře. Obrana Ocelářů si nyní musela notně oddychnout.
40:17'
Domácí se hned hnali do útočného pásma, ale Jan Schleiss byl příliš rychlý, takže se indiáni dostali do ofsajdu.

39:08'
Miroslav Svoboda odrazil několik ataků Ocelářů, následně se indiáni znovu osvobozují.
38:15'
Indiáni se už dvakrát osvobodili, Třinec ale okamžitě zase postupuje do pásma.
37:47'
David Kvasnička (PLZ) je dalším vyloučeným hráčem Plzně, nyní inkasuje dvě minuty za držení protihráče.
36:10'
David Sklenička si sjel od modré čáry před branku, ale nakonec nedokázal umístit pas Kracíka za záda Hamerlíka. Puk skončil až v ochranné síti.
34:49'
A i na druhé straně opět rychle padá branka! MILAN DOUDERA (4+9) se hned po buly odhodlal ke střele od modré čáry, jeho nahození od modré čáry nemohl Svoboda vidět, takže puk nakonec zaplul až do sítě. Asistence: Tomáš Marcinko (11+16).
34:44'
David Stach (PLZ) je vyloučen za podražení.
33:51'
Tak to bylo opravdu hodně rychlé, domácí se berou vedení o dvě branky okamžitě zpátky! MILAN GULAŠ (12+21) se dokázal jako první zorientovat před brankovištěm Hamerlíka, dostal se k odraženému puku a poslal ho přesně pod břevno. Bez asistence.
33:12'
Hostující tým snižuje, branka Ocelářů byla už několik minut na spadnutí. MARTIN RŮŽIČKA (18+15) si dobře počkal, až před ním padne domácí bek, potáhl si kotouč a následně se trefil přesně k pravé tyči! Hostující kanonýr měl na zakončení opravdu moře času. Asistence: Daniel Rákos (3+11).
32:47'
Po komerční přestávce se bude vhazovat v obranném pásmu Plzně.
32:13'
Peter Čerešňák dobře odzbrojil od puku Irgla, ale Třinec se i nadále drží v útočném pásmu. Domácí obrana v čele se Svobodou si však dokázala i nyní poradit.
31:28'
David Cienciala se zjevil úplně volný před Svobodou, tečoval kotouč, ale nakonec trefil jen betony plzeňského gólmana.
30:43'
Vít Christov střílel z první, když se k němu odrazil puk. Zkoušel se trefit mezi betony, ale ani nyní se domácí gólman nenechal překonat.
30:38'
Bohumil Jank střílel od modré čáry, Svoboda jeho pokus dobře zastavil betonem, následně se o nic nepokoušel Jan Schleiss a vyhodil puk na icing.
30:00'
Zbyněk Irgl je v posledních minutách nejaktivnějším střelcem Třince, nyní to zkusil švihem z levé strany, další minisouboj vyhrál Miroslav Svoboda.
29:20'
Oceláři se dostali do útočného pásma, po střele Adamského dorážel Irgl, ale Miroslav Svoboda zůstává i nadále nepřekonán.
28:21'
27:53'
Jaroslav Kracík krásně tečoval ránu Jakuba Kindla, ale Peter Hamerlík se v brance roztáhl v brance, načež dokázal puk lapit.
27:05'
Miroslav Indrák měl další skvělou možnost, z pravého kruhu nakonec rozvlnil síť pouze zvenčí.
26:49'
Oceláři se dostali ke kotouči a osvobozují se.
26:32'
Milan Gulaš vypálil tvrdě z levé strany, před brankou ale nikdo nestínil, takže si Peter Hamerlík poradil.
26:21'
Martin Růžička (TRI) to přehnal s napadáním v útočném rohu, za podražení putuje na trestnou lavici.
26:04'
Po nahození od mantinelu podržel Miroslav Svoboda kotouč v lapačce, bude se vhazovat v útočném pásmu hostí, až skončí komerční pauza.
25:46'
Na druhé straně měl zajímavou možnost po přečíslení i Zbyněk Irgl, ale ani on nezamířil přesně, Svoboda nemusel zasahovat, puk šel těsně mimo.
25:25'
Nakonec oba týmy střídají, Oceláři se dokázali atakům Plzně ubránit. Po nahození podržel Hamerlík puk v lapačce, buly před ním.
24:35'
David Sklenička byl po přihrávce od Stacha úplně sám před brankou, ale nakonec zamířil mimo tři tyče. Indiáni mají nyní velký tlak!
23:52'
Oceláři se hnali ve čtyřech dopředu, ale z dobře rozjeté akce nakonec nic nebylo. V posledních minutách vládnou hlavně obrany na obou stranách.
23:08'
Jaroslav Kracík poslal puk na levou stranu, kde byl najetý kapitán Gulaš. Ten si chtěl kličkou udělat prostor, ale obrana Třince skvěle zafungovala.
22:17'
Pěkná bomba Marka Rubnera trefila Hamerlíka do masky, hra se nepřerušuje. Dopředu zamířili hosté, ale byli rychle zastaveni.
21:53'
Oceláři se snažili rozehrát z vlastního pásma, ale domácí dobře napadali, taký hostující beci poslali puk jen na střídačku indiánů.
21:00'
Denis Kindl se dostal za brankou hostí k puku, ale obrana Třince ho o něj ihned obrala. Nakonec se vhazuje ve středním pásmu.
20:19'
Peter Hamerlík si musel připsat důležitý zákrok po pokusu Kracíka, kotouč nakonec skončil až v ochranné síti, buly znovu v útočném pásmu Plzně.
20:06'
Prostřední třetina hned začíná icingem Třince, hra se tedy okamžitě přesune před Hamerlíka.

19:10'
Třinečtí se chtěli rychle dostat dopředu, ale domácí obrana je velmi pozorná. Oceláři se díky napadání k puku dostlali znovu.
18:13'
Nádherná akce Matěj Chalupy, který se prohnal po levé straně, potáhl si puk a vypálil. Kotouč nakonec zamířil mimo tři tyče.
17:31'
Milan Gulaš po dobré práci nakonec o kotouč přišel, dopředu rychle vyrazil Daniel Rákos, jenž pálil pod břevno, ale Miroslav Svoboda skvělým semaforem kotouč zastavil do lapačky!
17:01'
Hostující hráči mají v poslední době problémy s rozehrávkou, Martin Růžička netečoval dlouhou příhru, bude se znovu vhazovat u Hamerlíka.
15:59'
Miroslav Indrák překvapivým pasem našel Denise Kindla mezi kruhy, ten rychle vystřelil, Peter Hamerlík dal na poslední chvíli ruku k betonu.
15:52'
Ondřej Kratěna notně přitvrdil u mantinelu, když dohrál jednoho z protihráčů. Matěj Chalupa následně o puk přišel, ale Třinec ho poslal znovu jen na icing.
15:22'
15:17'
Zakázané uvolnění Třince, druhá přesilovka zůstane také nevyužita.
15:01'
Aron Chmielewski se ocitl v obrovské šanci, když se k němu celkem šťastně odrazil puk. Hostující útočník velmi pohotově plácl do puk, jenž mířil mezi betony, ale Svoboda se překonat nenechal.
14:15'
Oceláři dlouze kombinovali v útočném pásmu, ale po sérii přihrávek nepřišlo žádné zakončení. Martin Růžička se nakonec s pukem dostal do středního pásma.
13:27'
Indiáni se hned po buly dokázali osvobodit.
13:22'
Peter Čerešňák (PLZ) je třetím hráčem, který putuje na trestnou lavici, provinil se podražením.
13:10'
A další zajímavá akce Plzně, kterou si připravila třetí útočná formace indiánů. Peter Hamerlík ale dobře zasahuje, po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho klecí.
12:37'
Modrobílí se prosadili v oslabení, nyní využívají i přesilovou hru! Jaroslav Kracík si krásně pokryl puk za brankou Hamerlíka, poté poslal svůj obvyklý pas na pravý kruh, kde stál ONDŘEJ KRATĚNA (4+9), jenž se trefil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Jaroslav Kracík (4+6) a Milan Gulaš (11+21).
11:59'
Ondřej Kovařčík (TRI) inkasuje menší trest, hákoval totiž jednoho z hráčů Plzně.
11:44'
Marek Rubner dlouho držel puk v rohu útočného pásma, nakonec o něj ale přišel. Domácí mají mezitím výhodu.
10:49'
Přihrávku Irgla tečovali hned dva jeho kolegové, gól z toho není, puk šel mimo. Petr Straka se záhy zase vydal rychle dopředu, ale akci nezakončil.
10:00'
Bohumil Jank to pěkně zkusil z pravého kruhu, nakonec trefil jen Svobodu do ramene. Třinec i nadále kombinuje v útočném pásmu.
09:16'
Jan Schleiss se vydal dopředu, ale Milan Gulaš moc nepochopil jeho úmysl. Ani jeden hráč se nemůže prosadit k pořádnému zakončení. Domácí navíc zastavuje ofsajd.
08:10'
Michal Moravčík napřáhl na modré čáře, ale puk mu na poslední chvíli sjel z čepele. Dopředu se tedy mohou vydat hostující Oceláři.
07:20'
Hraje se nyní nahoru a dolů, oba celky rychle vlétnou do útočného pásma, ale obrany jsou zatím nesmírně pozorné, takže akce k vidění moc nejsou.
06:41'
Další nahození přišlo na plzeňskou branku z velké dálky, Miroslav Svoboda touš raději ukryl do výstroje. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu Třince.
05:50'
Daniel Rákos mohl vyrazit dopředu, leč ztratil puk ve středu hřiště, nakonec se neujala ani akce Plzně. Puk mají Oceláři za svou klecí.
05:08'
David Stach velice šikovně ze vzduchu tečoval nahození Moravčíka, puk šel nakonec mimo tři tyče. Domácí se zatím nemohou na delší dobu dostat k puku.
04:36'
Indiáni se tedy díky gólu v oslabení dostali do vedení, nyní poslali puk na zakázané uvolnění, vhazuje se opět u Miroslava Svobody.
03:55'
03:20'
Tak tohle byla nečekaná akce Plzně! Domácí se dlouho museli bránit, už sotva stíhali třinecké přihrávky, ale nakonec se dostali do přečíslení, které končí první brankou. PETR STRAKA (8+3) vzal celou akci na sebe a prosadil se přesnou ranou k levé tyči. Asistence: Jan Schleiss (2+8),
02:34'
Po chybě Plzně mohl střílet do odkryté sítě Daniel Rákos, ale netrefil puk. Tlak Třince pokračuje.
02:07'
Ryan Hollweg získal kotouč u mantinelu a poslal ho až na opačnou stranu hřiště.
01:53'
Denis Kindl (PLZ) je prvním vyloučeným hráčem, domácí forvard bude pykat za sekání.
01:30'
Domácí se dokázali ubránit a sami zamířili dopředu. David Kvasnička tvrdě vypálil od pravého mantinelu, Peter Hamerlík si poradil.
00:45'
Milan Mikulík nepříjemně tečoval kotouč před brankovištěm, ale domácí gólman si poradil betonem. Následně se Oceláři stále drží v útočném pásmu.
00:18'
Indiáni se hned po prvním buly vrhli na napadání rozehrávky Třince, hlavně Jaroslav Kracík dělal bekům problémy, ale ti to nakonec zvládli. Po icingu se bude vhazovat u Svobody.
00:01'
Oba celky nastoupily na ledovou plochu, kapitáni Milan Gulaš a Lukáš Krajíček se zdraví s rozhodčími. Utkání za pár okamžiků začne.
V sestavě Plzně můžeme najít debutanta Marka Rubnera, ten se ke svému prvnímu duelu v TELH za indiány postaví na levé křídlo čtvrté útočné formace vedle Preisingera a Hollwega.
Na druhé straně si zajímavý milník připíše David Cienciala, jenž nastoupí ke svému stému utkání za Oceláře. Do branky Třince se postaví Peter Hamerlík, který do této doby odchytal zatím jen 195 minut.

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Kracík, Gulaš (C) – D. Kindl, Stach, Indrák (A) – Straka, Kratěna, M. Chalupa – Rubner, Preisinger, Hollweg (A).

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, D. Musil, L. Kovář, Adámek, Jank – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička – Dravecký, Mikulík, Christov – Adamský (A), Cienciala, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Rozhodčí: Hribik, Pavlovič – Gerát, Hynek.
HC Škoda Plzeň

Postavení v tabulce: 1.
Počet bodů: 58
Počet vstřelených branek: 94
Počet inkasovaných branek: 54

Nejproduktivnější hráč: Tomáš Mertl – 32 bodů (19+13)
Nejlepší střelec: Tomáš Mertl – 19 branek
Nejlepší nahrávač: Milan Gulaš – 20 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Michal Moravčík – 7 bodů (4+3)
Nejtrestanější hráči: Ryan Hollweg – 40 minut
Nejlepší hráči v bodování +/-: Michal Moravčík (+21)
Nejhorší hráči v bodování +/: Tomáš Vracovský (-2)

Počet inkasovaných branek: 67

Nejproduktivnější hráč: Martin Růžička – 32 bodů (17+15)
Nejlepší střelec: Martin Růžička – 17 branek
Nejlepší nahrávač: Marcinko a Růžička – 15 asistencí
Nejproduktivnější obránce: Vladimír Roth – 15 bodů (4+11)
Nejtrestanější hráč: Tomáš Marcinkp – 40 minut
Nejlepší hráč v bodování +/-: Tomáš Linhart (+8)
Nejhorší hráči v bodování +/-: Erik Hrňa (-9)
Radegast Index: Milan Doudera (80)

Gólmani:
Šimon Hrubec – 1 290 minut / pr. 2,28 | 91,40 %
Jan Strmeň – 217 minut / pr. 2,49 | 90,82 %
Peter Hamerlík – 195 minut / pr. 2,15 | 92,86 %
Hráčské duely

I v osobních statistikách jsou hráči obou týmů na špici. Zajímavý bude souboj mezi plzeňským Tomášem Mertlem a třineckým Martinem Růžičkou, kteří bojují o čelo v tabulce střelců i nejproduktivnějšího hráče ligy. Zatím má navrch domácí centr. Dalšími neskutečně produktivními borci jsou také Milan Gulaš a Tomáš Marcinko, v brankovištích zase vládnou talentovaní gólmani Miroslav Svoboda a Šimon Hrubec.
Vzájemná letošní utkání

Indiáni už letos mají oba nejdelší extraligové tripy za sebou, v Třinci se představili dvakrát, domácí je dokázali v obou případech porazit, jednou to však bylo až v prodloužení. Plzeňané také v Třinci utrpěli jednu ze dvou porážek v základní hrací době v probíhajícím ročníku. Nyní už se duel stěhuje do Home Monitoring Arény.

2. kolo

Oceláři Třinec 5:2 Škoda Plzeň
16. Marcinko (Roth, Martin Růžička), 18. Polanský (Petružálek, M. Doudera), 28. Martin Růžička, 34. Marcinko (Roth, Dravecký), 60. Adamský (Dravecký, Marcinko) – 39. Kindl (Kracík), 43. Gulaš (Schleiss)

15. kolo

Oceláři Třinec 3:2p Škoda Plzeň
31. Polanský (Jank, Cienciala), 47. Martin Růžička (Marcinko, D. Musil), 65. Marcinko (Martin Růžička, Roth) – 18. D. Kubalík (Schleiss, M. Svoboda), 34. Stach (Indrák)
Poslední odehraná utkání

Indiáni si v posledním odehraném kole připsali na domácím ledě opět všechny tři body. Na západ Čech přijel Litvínov, který zkraje utkání hodně kousal! Hráči Vervy si připsali několik samostatných úniků, ale indiány podržel pozorný gólman Miroslav Svoboda. Na druhé straně hřiště se zase činili útočníci Západočechů během přesilových her. Modrobílí si nakonec došli pro další pohodové tříbodové vítězství.

HC Škoda Plzeň 5:1 Verva Litvínov
5. Indrák (Gulaš, Kratěna), 16. Mertl (Indrák, Kratěna), 17. J. Kindl (Kracík), 22. Straka (M. Chalupa), 32. Jones (Indrák, Stach) – 10. Vandas (L. Doudera)
___________________________

Oceláři se v nejbližším odehraném mači představili na ledě úřadujícího mistra, duel proti Kometě Brno byl nesmírně vyrovnaný a napínavý až do posledních sekund. Třinečtí nejprve srovnali, poté opět prohrávali, následně znovu dokázali srovnat krok a v poslední minutě základní hrací doby převážili misky vah na svou stranu! Díky gólu Martina Růžičky vybojovali tři body.

Kometa Brno 2:3 HC Oceláři Třinec
31. Horký (Mallet), 35. Zaťovič (M. Erat) – 32. Martin Růžička (Krajíček, M. Doudera), 47. Chmielewski (Cienciala, O. Kovařčík), 60. Martin Růžička (Marcinko, Rákos)
Krásný úterní podvečer, vážené fanynky a vážení fanoušci ledního hokeje, vítejte u sledování psaného přenosu z dvacátého osmého kola Tipsport extraligy! V západočeské Home Monitoring Aréně se proti sobě střetnou celky HC Škoda Plzeň a HC Oceláři Třinec. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.