Tipsport Extraliga - Základní část - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Liberec - 29. září 2017   18:30

Sparta
12:16' Pech (Kalina, Forman) • 16:58' Smejkal (Nedomlel, Pech) • 19:30' Reichenberg  • 29:00' Říčka (Reichenberg) • 30:42' Kudrna (T. Pavelka) • 33:30' Černoch (Uher) • 42:37' Forman (Pech, Kalina)
Liberec
Will (21. Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Jánošík (A), Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – Bakoš, Bulíř, Jašek – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – Hrabík, D. Špaček, A. Dlouhý.

Sparta - Liberec: Čisté konto se nekoná! Jan Ordoš vstřelil gól na 7:1

Ode mě je to vše, přeji příjemný zbytek pátečního večera a někdy opět na počtenou.
Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 7:13 (44:33).
Nejlepší hráči utkání: Lukáš Pech (SPA) – Jan Ordoš (LIB).
Třetí dějství přineslo ještě dvě branky pro diváky vysočanské areny, na 7:0 ve 43. minutě zvýšil Miroslav Forman a vypadalo to, že Aittokallio se bude moci radovat z nuly, jenže řada vyloučení dopomohla se Tygrům oklepat a jeden liberecký gól si zapsal Jan Ordoš.
59:35'
Libereckým se nepodařila útočná akce, skončila jen ofsajdem a následuje ještě buly.
58:48'
Stránský se propracoval do útočné třetiny a střelou zprava jen orazítkoval zadní část mantinelu.
Domácí fanoušci mají radost z průběžného výsledku a O2 arenou jede mexická vlna. Přidává se také kotel hostů.
57:46'
Sparťané jsou kompletní.
57:32'
Ofsajd Sparty pozastavuje hru a vhazuje se.
57:19'
Bakoš z vrcholu pravého kruhu vystřelil, jenže jeho pokus mířil nad bránu, kotouč se odrazil od mantinelu až do středního pásma.
56:52'
Stále se drží na puku a snaží se o druhý gól v oslabení.
56:27'
Pražané se dobře brání a vyhazují ke Stezkovi.
55:46'
V krátkém sledu jde Sparta znovu do čtyř, tentokrát obdržel Dominik Uher dvě minuty za napadení.
55:46'
Strkanice u středního pásma, dnešní zápas doprovází velké emoce.
55:41'
Liberec se po gólu ještě více oklepal a neustále doráží na sparťanského maskovaného muže, navíc mají Severočeši ponechanou výhodu.
55:02'
Zakázané uvolnění ze strany Sparty a následuje buly před domácí svatyní.
54:02'
Liberec právě vstřelil branku!
Krátce před návratem Smejkala na ledovou plochu se Tygři prosazují v přesilové hře. Rychlé přihrávky nakonec našly recept na Aittokallia, na bránu nahodil puk Pyrochta, kotouč nalezl JAN ORDOŠ, jenž překonal ležícího Fina. Asistence: Filip Pyrochta, Lukáš Jašek.
53:26'
Bude se vhazovat před gólmanem Stezkou, domácí tak ukrajují čas ze svého vyloučení.
Dnešní utkání sleduje 8 032 diváků.
52:49'
Pražané se ale osvobozují a Tygři budou muset začít znovu.
52:39'
Liberec se drží před sparťanskou bránou, pokouší se vymyslet, jak vyzrát na Aittokallia.
52:04'
Nyní ale už tresty padají. Sparta opět půjde do čtyř, dvě minuty dostává Jiří Smejkal za hákování.
51:22'
Po pokusu Dlouhého z levého kruhu se strhla před Aittokalliem mela, sparťané se pustili do Tygrů, aby ochránili svého maskovaného muže, vylučovat se nebude.
50:36'
Pražané již hrají v plném počtu.
50:16'
Sparta se úspěšně osvobozuje a může sbírat potřebný čas i síly, aby dopomohla svému brankáři k nule.
49:44'
Domácí brankář raději drží puk před dorážejícími libereckými hráči a bude se vhazovat.
48:36'
Richard Nedomlel dostává 2 minuty + osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku, společnost mu bude dělat na trestné lavici Robert Říčka.
48:11'
Slova se znovu ujali Pražané, čtvrtá lajna se usadila před Stezkou.
47:12'
Stránský si přivlastnil puk a sám ujel do útoku, chtěl si ještě kotouč zpracovat, jenže vtom mu černou pryž vypíchl dojíždějící sparťan.
46:56'
Následuje komerční přestávka a úprava ledové plochy.
46:30'
I při hře pět na pět se Liberec drží v útočné třetině, nicméně nepřesná rozehrávka poslala puk na druhou stranu hřiště.
45:51'
Zámorský se vrací na led a Sparta oslabení ustála.
45:43'
Aittokallio raději podržel kotouč, aby oslabil tlak zvedajících se Severočechů.
45:17'
Tygři ale pokračují v tlaku, Jan Ordoš dokonce nastřelil tyčku sparťanské svatyně.
44:45'
Liberec tlačil v pásmu domácích, otestoval několika střelami finského maskovaného muže, nakonec se Pražanům podařilo osvobodit.
43:51'
Po tlaku ve sparťanské třetině usedá na trestnou lavici Petr Zámorský, který se provinil hákováním.
43:34'
Vynikající zákrok Samiho Aittokallia. Nejprve se postavil střele zblízka Jana Ordoše a následně roztaženým betonem zabránil dvěma dorážkám Petra Jelínka.
42:37'
Sparta právě vstřelila branku!
Nakonec netrvalo dlouho a domácí využili přesilovou hru. V mezikruží obdržel Pechovu přihrávku MIROSLAV FORMAN, jenž přesně poslal kotouč k pravé tyči Stezkovy brány. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kalina.
41:58'
Sparta se neusazuje před Stezkou, musí založit ofenzivní akci od své brány.
41:27'
Sparťanské snažení v útoku přerušuje postavení mimo hru, vhazuje se ve středním pásmu.
41:02'
Úvodem třetího dějství usedá na trestnou lavici liberecký Martin Bakoš, který odsedí trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
40:01'
Oba týmy přijíždějí na ledovou plochu, za několik momentů budeme pokračovat.
Střely na bránu ve druhé třetině (celkem): 23:10 (37:20).
Druhá dvacetiminutovka pokračovala ve stejném duchu jako ta první, sparťané se znovu třikrát prosadili, naopak Liberec ani jednou. Na 4:0 v polovině zápasu zvýšil Robert Říčka, o dvě minuty poté v oslabení ujel Andrej Kudrna a rozbouřil tribuny O2 areny. Na 6:0 zvýšil ve 34. minutě Jiří Černoch a Tygři se museli oklepávat z hodně studené sprchy. Koncem třetiny se dostal do hry i gólman Aittokallio, jenže zaskočení Severočeši nebyli úspěšní. Třetí třetina započne přibližně v 20:16.
40:00'
39:48'
Závěr dějství se odehrává ve třetině Sparty, bekhendem chtěl přelstít Aittokallia Bulíř, nicméně přestřelil.
38:49'
Forman stál na vrchu mezikruží, z první vypálil tvrdou ránu na Stezkou, který stihl přiklepnout včas betony a kotouč zamířil do rohu kluziště.
38:06'
Nakonec nepřesná rozehrávka znamená icing, a tudíž se vhazuje ve třetině Liberečanů.
38:00'
Liberec se pokouší založit útočnou akci ze svého pásma, uvidíme, jak se jim bude dařit.
37:13'
Pavelka se sám prodral přes střední pásmu do střelecké příležitosti, podél levého mantinelu se dostal naspod kruhu, vypálil k tyči, nakonec Stezka veškerý prostor vykryl a drží puk.
36:32'
Zakázané uvolnění Tygrů znamená další buly před bránou Aleše Stezky.
36:20'
Mikušova střela končí sražena v ochranné síti a bude se vhazovat v pásmu Liberce.
35:17'
Po dlouhé době se finský brankář zapotil ve svém brankovišti, nejprve si musel poradit se střelou a následně s dorážkami severočeských šelem, ale vše ustál.
34:46'
Znovu se Tygři snaží oklepat ze zlého snu, ale nedaří se jim výrazně ohrozit Aittokallia ve třetině Sparty.
33:30'
Nicméně Pražané jsou v náramné pohodě a návrat ke Stezkovi končí šestou trefou. Z pravé strany Uher poslal puk přesně na hůl JIŘÍHO ČERNOCHA, jenž si s kotoučem pohrál a prostrčil černou pryž k levé tyči liberecké brány. Asistence: Dominik Uher.
32:47'
Severočeši se po delší době dostávají ke slovu na puku a propracovávají se před Aittokallia.
32:13'
Je tu komerční pauza a Tygři mohou nasbírat potřebné síly do dalšího průběhu.
31:53'
Liberec je na kolenou, Sparta stále tlačí a tlačí, Stezka se snaží zabránit dalším střelám, které na něj míří.
30:42'
O2 arenou zní "Pátá". V oslabení nejprve ujel Jiří Černoch, tomu se brejková akce nepodařilo zužitkovat, jenže o několik vteřin poté se do stejné situace dostal jeho kolega ANDREJ KUDRNA, který oblafnul Stezku a prostrčil mu puk za záda. Asistence: Tomáš Pavelka.
29:29'
Po navýšení skóre přichází nemilý moment pro domácí, Petr Vrána dostává dvě minuty za držení hole, uvidíme, jestli se Liberci podaří zužitkovat početní výhodu.
29:00'
Domácí se prosazují i přes nevyužitou přesilovku. Okamžitě po vhazování v útočné třtině se puku ujal ROBERT ŘÍČKA, který si nehlídán ještě popojel zleva blíže k bráně a propasíroval kotouč k bližší tyči. Asistence: Alexander Reichenberg.
28:13'
Kolmann je již na ledě.
28:06'
Stupňující tlak mohl přinést čtvrtý gól, řada dorážek sparťanů udělala mladému libereckému brankáři mnoho vrásek, puk dokonce skotačil na brankovišti, ale levá tyč Stezkovi svatyně nepustila kotouč za brankovou čáru.
27:32'
Nicméně Pražané jsou rychle zpět v útočné třetině a tlačí na svého soupeře.
27:20'
Liberečtí vyhazují k Aittokalliovi a mohou vystřídat.
26:41'
Sparťané si budují tlak, střela z levého kruhu Klimka nepřekvapila Stezku, jenže ten vyrazil puk před sebe a domácí ještě zkoušeli tečovat puk, ale marně.
26:13'
Sparta si zahraje další přesilovou hru, na trestnou lavici usedl Tygr Petr Kolmann za hákování.
26:03'
Poklidné hře dopomáhá také zakázané uvolnění Liberce, následuje vhazování před Stezkou.
25:20'
Hra má nyní rozvolněnější tempo, ani jeden z týmů se nedostává do nebezpečných akcí a hlavní slovo si předávají mužstva z hole na hůl.
24:16'
Hrabíkova střela z levé strany mířila těsně okolo tyče sparťanské brány, kotouč končí za svatyní Pražanů.
23:48'
Po krátkém výletu Sparty ke Stezkovi znovu míří dopředu šelmy z Podještědí.
23:19'
Bojuje se na bránou Pražanů, nicméně Liberci se nedaří probojovat ke střele.
22:38'
Ke střele se probojoval sparťan Kudrna, z pravého kruhu zápěstím otestoval libereckého brankáře, ten zasáhl lapačkou.
21:50'
Za libereckou svatyní měli menší rozmíšku Pech se Špačkem, po krátké strkanici ale tresty nepřichází a bude se pokračovat pět na pět.
21:44'
Rychle po vhazování se puk dostal na modrou čáru ke Kalinovi, jeho dělovka sice Stezku vyvedla trochu z míry, nakonec ale si s kotoučem poradil a pozastavuje hru.
21:38'
Na druhé straně mířil Hlinka do úniku, nicméně liberečtí obránci se stihli vrátit ještě před jeho zakončením, po kontaktu tělo na tělo končí na zemi nejen aktéři situace, ale také Stezka a branka je místo povolené území.
21:05'
Krenželok si nabruslil před bránu domácích, střelou zápěstím zkusil pozornost Aittokallia, ten vyrazil puk do bezpečí.
20:34'
Po zakázaném uvolnění Sparty se hra stěhuje před bránu Aittokallia.
20:01'
Střídání v týmu Bílí Tygři Liberec: ze hřiště odchází Roman Will, přichází Aleš Stezka.
20:01'
Týmy se již připravují na úvodní buly.
Střely na bránu po první třetině: 14:10.
Úvodní dvacetiminutovka nabídla skvělou podívanou pro domácí diváky, ti hostující pravděpodobně roní slzy. Hra byla vyrovnaná, také šancí bylo dost na obou stranách, jenže úspěšným střeli byli jen sparťané. Vše odstartoval Lukáš Pech ve 13. minutě, navázal na něj v 17. minutě Jiří Smejkal a již na 3:0 zvýšil Alexander Reichenberg, který třicet sekund před sirénou zužitkoval přesilovou hru. Uvidíme, jak se povede Bílým Tygrům zapomenout na úvodní dějství a jestli v prostřední části zdramatizují průběh.
20:00'
19:30'
Domácí využívají početní výhodu. Úspěšným střelcem je ALEXANDER REICHENBERG, jehož první pokus dokázal Will vyrazit před sebe, jenže puk si Nor našel znovu a napodruhé byl úspěšný, když poslal puk do poloprázdné brány roztaženého libereckého gólmana. Bez asistence.
19:20'
Sparta kombinuje před Willem a navyšuje tlak.
18:34'
Před koncem prvního dějství usedá na trestnou lavici liberecký Adam Jánošík, který v útočné třetině seknul jednoho z bránících hráčů.
16:58'
Pražané vedou již o dva góly. Na střelu od modré čáry Richarda Nedomlela poctivě čekali dva hráči Sparty před brankovištěm, úspěšně ji tečoval JIŘÍ SMEJKAL, pro kterého je to druhá trefa v sezoně. Asistence: Richard Nedomlel, Lukáš Pech.
16:08'
Lakatoš se po buly v útočné třetině chopil puku, objel domácí bránu a zkoušel prostrčit puk k levé tyči Aittokallia, finský brankář byl připravený a nenechal tam mezírku.
15:26'
Opět mnoho vášní na liberecké straně ledu, po zákroku Willa se opět strhla menší strkanice, tentokrát se ale nevylučuje.
14:37'
Švec nahodil puk na bránu, kde ještě kotouč mohl lépe do sítě nasměrovat Jašek, jenže mi přeskočil hůl a ke hře se dostává Sparta.
13:57'
Před hostující bránou bylo také rušno, několik Pražanů se pokoušelo tečovat poskakující černou pryž, Will ale horký okamžik ustál.
13:13'
Velké štěstí teď přálo Aittokalliovi, jeden z libereckých hráčů vypálil z levého kruhu, nicméně kotouč se odrazil od vzdálenější tyče do rohu kluziště.
12:38'
Následuje komerční přestávka.
12:16'
Jenže na druhý pokus to již LUKÁŠI PECHOVI vyšlo. Povyjel si do levého kruhu, odkud napřáhl a přesně mířenou střelou zavěsil puk pod víko, Will proti domácímu střelci neměl nejmenší šanci. Asistence: Petr Kalina, Miroslav Forman.
11:55'
V gólové šanci se ocitl Lukáš Pech, který ale z blízkosti neprocpal puk za Willova záda.
11:38'
Sparťané zakládají útočnou akci zpoza své svatyně.
10:55'
Nepovedlo se, avšak Sparta si zahraje opět v početní převaze, Petr Jelínek obdržel dvě minuty za vysokou hůl.
10:22'
Následuje vhazování před Romanem Willem, uvidíme, jestli se Pražanům podaří déle udržet na útočné straně ledu.
09:41'
Jeden ze sparťanů nezachytil puk ve středním pásmu, za kotoučem se tak okamžitě rozjel Ordoš, nicméně druhý z domácích beků mu zabránil v zakončení čistým způsobem.
08:48'
Smejkal už je na ledě a puk míří na zakázané uvolnění týmu z Podještědí.
08:43'
Bulířův pokus z pravé strany jen škrtl vnější stranu domácí svatyně a pokračuje se dál, z přesilovky již mnoho Času Liberci nezbývá.
08:03'
I když se Liberec dostal do útočného pásma, okamžitě se puk dostal k dosahu Aittokallia, který si ho přivlastnil a pozastavuje hru.
07:55'
To se jim zatím vůbec nedaří a Pražané mohou vystřídat.
07:21'
Pražané úspěšně vyhazují kotouč až k Willově bráně a Bílí Tygři se budou muset propracovat přes obranný val ve středním pásmu.
06:48'
Provinilcem je domácí útočník Jiří Smejkal, který si odpyká dvě trestné minuty za sekání.
06:48'
Po střele od modré čáry jednoho ze sparťanů se strhla před hostující bránou menší strkanice a bude se vylučovat.
05:55'
Na druhé straně se ve veliké šanci ocitl Petr Vrána, který bekhendem zvedal puk z bezprostřední blízkosti, nicméně Will zasáhl.
05:28'
Stránský hbitě vystřelil z pravého kruhu, nicméně Aittokallio se včas přemístil a vytěsnil puk do bezpečí.
05:16'
Další přerušení hry, tentokrát Liberečtí neúspěšně vyhodili puk na druhou stranu kluziště a rozhodčí píská zakázané uvolnění.
04:47'
Její snažení bylo však přerušeno postavením mimo hru a vhazuje se ve středním pásmu.
04:39'
Sparta ustála oslabení a může jít do útoku.
03:58'
Severočeši se usadili v pásmu Sparty, Bulíř vystřelil zápěstím z pravého kruhu, nicméně finský maskovaný muž bez okolků vytáhl zákrok a pozastavuje hru.
03:03'
Lakatoš je již na ledě a Liberec hraje přesilovou hru pět na čtyři.
02:39'
Ještě před návratem Lakatoše usedá na trestnou lavici i sparťanský hráč, Juraj Mikuš si odpyká dvě minuty za hákování.
01:55'
Opět domácí musí zkusit přechod středního pásma, rozehrává se zpoza Aittokalliovy brány.
01:20'
Sparta se dlouho v útočné třetině neudržela a musí zakládat nový útok, Liberec úspěšně napadá.
01:03'
Máme tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá liberecký Dominik Lakatoš za nedovolené bránění.
00:32'
Aittokallio raději drží puk ve své moci, oslabuje liberecký tlak a následuje vhazování.
00:13'
Třetina začíná hrou u domácí svatyně, Švec vypálil z vrhu levého kruhu, ale puk byl odražen od bránících hráčů.
00:01'
Za několik vteřin zápas započne, mužstva se již připravují na úvodní buly.
Domácí kotel vytáhl choreo a Michal Broš předává pamětní plaketu Jaroslavu Hlinkovi.
Oba týmy se již sjely na ledovou plochy, před startem utkáním ještě proběhne slavností ceremoniál na počest sparťanského kapitána Jaroslava Hlinky, který během nedělního zápasu v Hradci Králové dosáhl 700. kanadského bodu ve Spartě.

HC Sparta Praha: Aittokallio (Honzík) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Forman, Reichenberg, Říčka – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Smejkal, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Černoch, Uher.

Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Ševc (C), Pyrochta, Jánošík (A), Plutnar, Derner, Kolmann, Havlín – Bakoš, Bulíř, Jašek – Lakatoš, P. Jelínek (A), L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš – Hrabík, D. Špaček, A. Dlouhý.

Bílí Tygři Liberec

Tygři odstartovali ročník střídáním výher a proher dle domácího kluziště. V libereckém prostředí se šelmám dařilo, venku vůbec. Tuto tradici narušilo poslední utkání proti Chomutovu, kdy Piráti pod Ještědem zvítězili 4:1.

Tygři jsou sousedem Sparty v tabulce, po sedmi zápasech mají 9 bodů se skórem 12:17. Značným problémem Liberce jsou častá vyloučení, na kontě mají druhý největší množství trestných minut v lize, konkrétně 153., nicméně na častá vyloučení je úspěšnost v početní nevýhodě úctyhodných 89,19%, přesilové hry jsou na úspěšnosti 16,13%.

Prozatím jsou nejlepšími střelci Adam Jánošík s Michalem Bulířem, oba vstřelili dvě branky. Nejvíce kanadských bodů má právě Bulíř a také Filip Pyrochta, jenž je nejlepším nahrávačem týmu.

Všechny odehrané duely odchytal brankář Roman Will, který si upevnil místo v týmu již v předešlé sezoně. Momentálně má průměr 2,18 gólu na zápas s úspěšností 92,72%.
HC Sparta Praha

Pražané mají vstup do sezony jak na houpačce, po úvodních dvou výhrách přišly dvě porážky. Ty vystřídal triumf v Hradci Králové, jenže naposledy v úterý v dohrávce šestého kola padli v Brně.

Před sezonou značně obměněný kádr se ale postupně sehrává a aktuálně obsazuje sedmé místo tabulky se záporným skóre 15:19, čeká je jetě jedna dohrávka proti Litvínovu. Nízká produktivita se odráží také v přesilových hrách, kde mají sparťané úspěšnost 12%. Nicméně obranné řady se zdají být stále silnější a silnější, v oslabení jsou na špičce s úspěšností 91,59%.

Nejlepším střelcem mužstva je Jiří Černoch, která má na svém kontě tři branky, nejvíce kanadských bod doposud nasbíral Lukáš Klimek se čtyřmi asistencemi.

Brankářská jednička Sparty Sami Aittokallio nastoupil k pěti ze šesti odehraných duelů, průměr gólu na zápas má 2,63 a úspěšnost zákroků 90,85%. Dvojka týmu David Honzík nastoupil jednou, konkrétně v utkání proti Vítkovicím, které Pražané prohráli 1:6.
Srdečně Vás vítám u zápasu 8. kola hokejové Tipsport extraligy, kdy se proti sobě postaví od 18: 30 na ledu pražské O2 areny Sparta a Bílí Tygři z Liberce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.