Tipsport Extraliga - Základní část - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Třinec : Pardubice - 24. listopadu 2017   17:00

Třinec
04:44' Martin Růžička (Mikulík, Rákos) • 24:49' Cienciala (Petružálek, Polanský) • ' Martin Růžička
3:2
(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

2:1 (SN)

Pardubice
30:36' J. Sýkora  (Treille) • 55:24' Cardwell  (Trončinský)
Třinec
Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera (A), D. Musil, Linhart, Jank, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko (A), Martin Růžička (C) – Cienciala, Mikulík, Petružálek – Adamský, Polanský, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.
René Hradil, Zbyněk Kubičík – Jiří Ganger, Václav Hanzlík
WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200)
4 216 diváků
Pardubice
Kacetl (Martin Růžička) – Čáslava (C), Trončinský (A), Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Panna, Marosz, P. Sýkora (A) – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Třinec - Pardubice: Vítězný nájezd vstřelil Martin Růžička, 3:2 po nájezdech

Z mé strany to je pro dnešek vše, přeji hezký páteční večer!
Nejlepší hráči zápasu:

David Cienciala (1+0) – Ján Sýkora (1+0).
Utkání končí dvoubodovou výhrou domácích Ocelářů, hráči s drakem na hrudi zvládli samostatné nájezdy, když v sedmé sérii rozhodl Martin Růžička. Třinecký útočník tak dnes znovu zapsal dvě přesné trefy.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Oceláři Třinec.
V sedmé sérii samostatných nájezdů rozhodl Martin Růžička, který bekhendovým blafákem překonal brankáře Kacetla!
Martin Růžička zvládl bekhendový blafák a rozhodl o výhře Ocelářů!
Sacha Treille nic nevymýšlel, se svou střelou ale neuspěl.
Zbyněk Irgl také jel podruhé, ani on ale svůj předchozí úspěch nezopakoval.
Rostislav Marosz se hned vydal k druhému pokusu, tentokráte ale Hrubce nepřekonal.
Po pěti nájezdnících je skóre nerozhodné, pořadí se obrací.
Rostislav Marosz musel proměnit, to se mu po bekhendové kličce nakonec povedlo!
Ondřej Kovařčík mohl rozhodnout, klička se mu ale vůbec nepovedla.
Marek Trončinský zkusil kličku na levou stranu, Hrubce ale nepřekonal.
Jiří Polanský také střílel, trefil ale jen Kacetlovu lapačku.
Ján Sýkora zvolil střelou ze zápěstí, trefil ale jen tyč Hrubcovy branky!
Jakub Petružálek zkusil bekhendový blafák, Kacetl ale jeho úmysl vystihl.
David Tomášek se rozjel hodně rychle, na Hrubce si ale nepřišel.
Zbyněk Irgl se rozjel dost pomalu, střelou mezi betony rozvlnil síť Kacetlovy branky!
Za hosty odpovídal Petr Sýkora, který zvolil podobné zakončení, jako předtím Růžičky. Ani Sýkorova střela ale nebyla přesná.
První jel Martin Růžička, Kacetla ale střelou nepřekonal.

trestné minuty: 0:2 (14:12).
O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, byť Oceláři měli k dispozici přesilovku čtyři na tři. Hráči s drakem na hrudi ale nenašli recept na překonání výborně chytajícího Kacetla. Rozhodovat tak budou nájezdy, ty přijdou na řadu po rychlé úpravě ledu.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:31'
Polanský čistě vyhrál buly pro Adamského, ten přenechal puk Douderovi. Třinecký bek ale střelu trochu pozdržel, dal tak čas bránícímu hráči srazit pokus do ochranné sítě. Hosté jsou kompletní, pokračujeme se třemi hráči na obou stranách.
64:26'
Kacetl znovu drží puk, od modré neúspěšně pálil Doudera.
64:21'
Velké zákroky Ondřeje Kacetla! Hostující brankář stál proti trojici střel domácích hráčů, všechny ale dokázal zlikvidovat! Do konce třinecké přesilovky chybí osm vteřin.
64:07'
Střela Martina Růžičky z levé strany úspěch nepřinesla.
63:40'
Oceláři si neustále přihrávají, Kacetl ještě nemusel zasahovat.
63:14'
Petružálkova střela byla sražena do ochranné sítě, buly před Kacetlem.
62:56'
Martin Růžička od modré vyslal spíše propagační pokus, než pořádnou střelu, Kacetl proto bez obtíží zasáhl.
62:38'
Oceláři hrají se čtyřmi útočníky a drží kotouč v pásmu soupeře.
62:29'
Oddechový čas pro domácí.
62:29'
Doudera dvakrát hledal Růžičku, dvakrát nepřesně. Martin Růžička se proto rozhodl pro individuální akci, při které však byl faulován Rostislavem Maroszem. Přesilovka pro Oceláře.
61:54'
Kovář se snažil udržet kotouč na útočné modré čáře, nakonec se mu to nepovedlo. Hra je přerušena pro ofsajd, vhazovat se bude ve středním pásmu. Hrajeme ve třech na obou stranách.
61:30'
Pár nepovedených přihrávek na obou stranách, v prodloužení se zatím nic zásadního neudálo.
60:57'
Oceláři zatím kontrolují kotouč, do útočného pásma se ale ještě nedostali.
60:01'
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, a to až do prvního přerušení.
60:01'
Prodloužení začne se čtyřmi Oceláři a třemi hráči Dynama. Z prvního Trončinského trestu ještě pár setin zbývá.

trestné minuty: 8:6 (14:10).
Dynamu se v poslední dvacetiminutovce povedlo v přesilové hře srovnat krok, tvrdou střelou od modré se prosadil Jacob Cardwell. Oceláři mohli v závěrečných dvou minutách při své početní výhodě rozhodnout o vítězi, pozorného Kacetla ale nepřekonali.
Základní hrací doba vítěze neurčila, po krátké přestávce bude následovat pětiminutové prodloužení.
60:00'
59:58'
Adamský dvakrát tvrdě pálil, dvakrát ale trefil jen připraveného Kacetla. Vypadá to, že půjdeme do prodloužení.
59:25'
Domácí drží útočnou třetinu, ještě ale nevystřelili.
59:01'
Ocelářům se nepovedl přechod do útočné třetiny, hosté se osvobodili.
58:40'
Mikulík je na střídačce, hra bude pokračovat vhazováním ve středovém kruhu.
58:40'
Milan Mikulík se podél levého mantinelu chtěl prodrat do útočné třetiny, stopku mu ale vystavil Jacob Cardwell. Mikulík zůstal otřesen ležet na ledové ploše.
58:28'
Pokus domácích o přechod do útočné třetiny končí sraženým pasem, kotouč skončil mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
58:18'
Hosté se osvobodili, Oceláři musí začít od vlastní branky.
58:01'
To se zase nelíbilo hlavnímu sudímu, který bude vylučovat. Na trestnou lavici usedá Marek Trončinský, který to přehnal s důrazem a je vyloučen na dvě minuty za hrubost. Rákos i Trončinský navíc obdrželi po menším trestu za vzájemnou potyčku, Oceláři mají k dispozici přesilovku.
58:01'
Daniel Rákos byl natlačen do brankoviště, to se hostům ale nelíbí a na Rákosovi se mstí.
57:20'
Marcinko získal kotouč, oslabení Ocelářů se chýlí ke konci.
56:46'
Pardubičtí již operují v blízkosti Hrubcovy klece, k žádné střele se ale zatím neodhodlali.
56:07'
Nepřesnou přihrávkou se ale vyhání do své vlastní třetiny.
55:49'
Početní výhoda hostujícího celku pokračuje, do jejího konce chybí minuta a půl. Dynamo je v útočném pásmu.
55:24'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Dynamo se velmi rychle vrátilo do blízkosti Hrubcovy branky, výhodu jednoho hráče v poli nakonec přetavilo ve vyrovnávající branku! JACOB CARDWELL dostal nabito na modrou čáru, střelou z první trefil horní roh Hrubcovy branky! Asistence: Marek Trončinský.
55:02'
Oceláři znovu své oslabení začali dobře, kotouč hned po buly poslali do soupeřova pásma.
54:34'
V rohu třinecké třetiny zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, jehož obličej svou holí zasáhl Milan Doudera. Třinecký obránce vyfasoval čtyřminutový trest.
54:30'
Mikulík nezvládl přihrávku v přečíslení dvou proti jednomu, na druhé straně pak Ján Sýkora trefil jen Hrubcovu vyrážečku.
53:44'
Rákos s Růžičkou vybojovali kotouč pro Janka, který pálil z první. Jeho prudká střela skončila na bruslích bránícího Hollanda, hostující obránce odkulhal na střídačku.
Dnešní utkání sleduje 4 216 diváků.
52:56'
Chmielewski se vydal do útočného pásma, jeho akce skončila v rohu kluziště. Kotouč nakonec přilehl hostující Kaut, sudí proto přerušil hru. Pokračovat budeme vhazováním v pásmu Dynama po komerční přestávce.
52:27'
Oceláři jsou kompletní, hosty při jejich poslední přesilovkové akci zastavil ofsajd.
52:15'
Cienciala zastavil hostující rozehrávku u útočné modré čáry, pak si ale nerozuměl s Růžičkou. Ofsajd.
51:44'
Pardubičtí si přihráli nepřesně, kotouč se dostal do pásma hráčů v bílých dresech.
51:20'
Hosté se vrátili do útočné třetiny, Petr Sýkora dostal nabito na modrou čáru. Hostujícímu útočníkovi ale střela nesedla, pro Hrubce to byl snadný zákrok.
50:47'
Slezané zvládli situaci po vhazování, Adamský s Douderou pak vyexpedovali kotouč za Kacetlovu branku.
50:26'
Početní výhoda pro Dynamo, pronikajícího Petra Sýkoru nedovoleně zastavil Bohumil Jank. Dvě minuty, hákování.
49:40'
Oceláři zastavili útočníky hostujícího celku a vydali se do pardubické třetiny. Polanský mohl kombinovat s Ciencialou, jejich akce ale úspěch nepřinesla.
49:00'
Dynamo je znovu nastěhováno v útočném pásmu, Hrubec musel řešit Beranův pokus. Stav se nemění.
48:19'
Růžička s Marcinkem chtěli kombinovat v útočné třetině, bránící Treille je ale k ničemu nepustil. Hrají opět hosté.
47:21'
Oceláři po buly dostali hru do středního pásma, Dynamo ale velmi rychle vrací kotouč do blízkosti Hrubcovy branky.
46:58'
Hrubec má kotouč ve své moci po pardubickém nahození ze středního pásma. Komerční přestávka.
46:42'
Na jedné straně se střelou neuspěl Jank, na druhé pak Hrubec likvidoval pokus Berana.
46:04'
Domácím se nakonec povedlo dostat hru do pásma soupeře, hosté se pak navíc dopustili zakázaného uvolnění.
45:41'
Dynamo tlačí na pilu, Oceláři se nemohou dostat z vlastní třetiny. Hrubec musel likvidovat pokus Treilleho.
44:50'
Oceláři si pak ale nerozuměli při rozehrávce a poslali kotouč na icing.
44:40'
Hra se přenesla na druhou stranu, pronikající Marosz ale svým pasem našel jen Chmielewského.
43:59'
Dynamo je kompletní. Irgl v závěru přesilovky chtěl získat kotouč v rohu pardubického pásma, hostí jej ale odstavili.
43:16'
Dynamo opět odpaluje kotouč k Hrubcově brance.
42:56'
Ocelářům se tato početní výhoda zatím nedaří, domácí se nemohou dostat do útočné třetiny.
42:15'
Marcinko v předbrankovém prostoru tečoval Douderovu střelu, Kacetl byl připraven. Hosté poté odpálili kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky.
41:55'
Třetí přesilovka pro Oceláře, Rhett Holland v rohu kluziště podrazil Rákose.
41:39'
Icing Pardubic.
41:12'
Martin Adamský se po pravé straně velmi rychle dostal do útočné třetiny, zpětným pasem zpoza Kacetlovy branky pak hledal najíždějícího Chmielewského. Polský útočník nedokázal dostat kotouč za roztaženého brankáře Dynama.
40:54'
Jank neudržel kotouč na modré čáře, Oceláři proto nemohli hrát. Mikulík ale ignoroval varování čárového rozhodčího, tomu proto nezbylo nic jiného, než odpískat úmyslný ofsajd.
40:38'
Rákos chytrým pasem mezi dvěma bránícími hráči hledal Růžičku, třinecký snajpr ale byl v příliš těžké pozici na to, aby dokázal dostat kotouč za Kacetlova záda.

trestné minuty: 4:2 (6:4).
Druhá třetina je u konce, skóre se posunulo o další dvě branky. Rozdíl ale stále zůstává stejný. Hráči s drakem na hrudi nejprve zásluhou Davida Ciencialy využili také svou druhou početní výhodu, hosté ale v polovině zápasu trefou Jána Sýkory snížili na stávajících 2:1.

Třetí třetina začne přibližně v 18:42.
40:00'
39:37'
Domácí jsou kompletní, Hrubec v přesilovce Dynama nemusel zasahovat.
38:47'
Oceláři, ač oslabeni, kontrolují kotouč na svým holích. Dynamu se přesilovka vůbec nedaří.
37:49'
Oceláři dostali kotouč mimo svou třetinu, ale také mimo hrací plochu. Bylo to však s přispěním jednoho z hostí, vhazovat se tak bude v neutrální zóně.
37:37'
Tlak domácích na chvíli opadne, na trestnou lavici totiž usedá Marian Adámek, který ve středním pásmu podrazil pronikajícího soupeře. Komerční přestávka.
36:58'
Mikulíkova formace souhrou na jeden dotek rozebrala hostující defenzívu, centr této lajny pak ale nepřesně tečoval Ciencialovu pobídku.
36:51'
Po kratším intermezzu ve středním pásmu se hra opět přesune ke Kacetlově brance, hosté odpálili kotouč na icing.
36:12'
Hráči s drakem na hrudi to nakonec udělali velmi dobře, Tomáš Linhart mohl pálit z velmi výhodné pozice! Třinecký obránce mířil mezi Kacetlovy betony, mezírku ale nenašel.
35:45'
Hosté se až nyní vymanili z tlaku domácích, Oceláři ale opět mají kotouč ve své moci a přemýšlejí, kudy vede cesta ke Kacetlově brance.
34:55'
Oceláři přidali na obrátkách a drží hosty pod velkým tlakem. Z mezikruží mohl pálit Chmielewski, ten ale trefil jen Kacetlovu lapačku. Hra pokračuje.
34:22'
Další Kovářův pokus, tentokráte s Petružálkovou tečí. Kacetl měl co dělat, aby vyrazil kotouč mimo svou branku.
33:46'
Sražena Kovářova střela od modré čáry hostům nadělala pořádné trable. Kotouč doskákal až před Kacetlovo brankoviště, kde operoval Marcinko, ten ale nakonec nedostal puk za záda hostujícího brankáře.
32:59'
Hra se v posledních minutách trochu kouskuje, hosté poslali puk na další icing.
32:25'
Musil s Douderou si vyměňovali kotouč za Hrubcovou brankou, první jmenovaný pak hledal Adamského. Ten ale nedokázal zpracovat prudký pas, pískán je icing.
31:51'
A v nejbližší době ani nepovede, hosté se nepřesným pasem dopustili zakázaného uvolnění. Hra se přesouvá ke Kacetlově brance.
31:34'
Obraz hry se po pardubické brance diametrálně změnil. Hosté nyní jsou aktivnějším týmem, jejich kombinace v útočném pásmu ale k další střele nevedla.
30:47'
Oceláři chtěli na první branku hostí rychle odpovědět, Rákosův pokus ale skončil v Kacetlově výstroji.
30:36'
Slezané se sice v oslabení ubránili, poté se jim ale nepovedlo dostat kotouč z vlastní třetiny a Dynamo trestá. Puk se po nepřehledné situaci dostal ke hrazení, odtud Sacha Treille našel v mezikruží stojícího JÁNA SÝKORU! Slovenský útočník nedal Hrubcovi sebemenší šanci! Asistence: Sacha Treille.
30:24'
Oceláři jsou kompletní, Dynamo se stále drží v útočné třetině.
29:51'
Hosté se až nyní dostali do blízkosti Hrubcovy branky, Treilleho pokus ale Hrubce nepřekvapil. Oceláři poslali kotouč do středního pásma.
29:11'
Hráči s drakem na hrudi zatím hrají oslabení skvěle. Oceláři drží kotouč ve své moci, Dynamo se nemůže dostat do hry.
28:22'
Oceláři nezvládli buly ve vlastním pásmu, Martin Růžička proto musí odpykat dvouminutový trest.
28:22'
Hra se přesunula na druhou stranu, Hrubec zlikvidoval pokus Tomáška.
27:57'
Mikulík vyhrál buly pro Ciencialu, ten poté hledal mezi kruhy stojícího Petružálka. Třinecká osmaosmdesátka si ale špatně zpracovala kotouč, Kacetl proto nemusel zasahovat.
27:31'
Již to ale neplatí, čtvrtá formace si znovu vybojovala kotouč a poslala jej do útočné třetiny. Kacetl raději ukryl puk v lapačce, pokračovat se bude po komerční přestávce vhazováním po pravici hostujícího brankáře.
26:59'
Chmielewski vypíchl kotouč Jánu Sýkorovi, poté ale třinecký útočník nepřesně hledal Kofroně. U kotouče jsou hráči Dynama.
26:27'
Oceláři kontrolují hru v prostřední dvacetiminutovce, k dalšímu ohrožení Kacetlovy branky se ale domácí zatím nedostali.
25:28'
A pro Dynamo mohlo být ještě hůře! Martin Růžička vyslal do sóla Daniela Rákose, ten ale Kacetla svým bekhendovým blafákem nepřelstil!
24:49'
Třinec právě vstřelil branku!
Druhá přesilovka domácích, druhý kotouč v Kacetlově síti! DAVID CIENCIALA si sebral kotouč u pravého hrazení, popojel si blíž ke Kacetlově brance a střelou ze zápěstí našel skulinku v postavení hostujícího brankáře! Asistence: Jakub Petružálek, Jiří Polanský.
24:23'
Cienciala s lehkostí projel do útočné třetiny, následná střela Petružálka ale letěla příliš vysoko. Oceláři zůstávají u kotouče.
24:07'
Rákos mohl tečovat Mikulíkovu pobídku, kotouč ale netrefil branku. Hosté se pak dostali do přečíslení, to ale skončilo v Hrubcově lapačce. Buly v pásmu Ocelářů.
23:33'
Daniel Rákos se snažil dostat ke kotouči v rohu hostujícího pásma, v jeho obličeji ale přistála hokejka Tye Wisharta. Početní výhoda pro domácí
22:55'
Čtvrtý útok domácích sice držel útočné pásmo, ke střele se ale nedostal. Nevedlo se ani na druhé straně Beranovi, který se zastavil u modré čáry na bránícím Musilovi.
22:03'
Irgl se nedostal přes modrou čáru, na druhé straně pak Duškovu bombu vyrazil Hrubec. U kotouče jsou domácí.
21:29'
Také Mikulíkův útok hrál v pásmu Dynama, Kacetla ale ohrozit nedokázal. Hosté se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
20:40'
První formace Ocelářů zvládla buly, poté si pořádně zajezdila v útočném pásmu. Snažení domácích skončilo střelou Růžičky a Kacetlovým zákrokem, po kterém se kotouč odrazil do ochranné sítě.

trestné minuty: 2:2.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi Oceláři a Dynamem je minulostí, do kabiny jdou spokojenější domácí hokejisté. Oba celky si v první třetině zahrály po jedné přesilové hře, hráči s drakem na hrudi právě v početní převaze otevřeli gólový účet zápasu. Po Mikulíkově pasu se do horního rohu trefil Martin Růžička. Hosté mohli odpovědět v závěrečných minutách, Hrubec ale nejprve přestál oslabení, pak i samostatný únik Petra Sýkory.

Druhá třetina začne přibližně v 17:50.
20:00'
19:09'
Petr Sýkora nejprve zblokoval Musilovu střelu od modré, sám se pak vydal do samostatného úniku! Sýkoru stíhali dva obránci Ocelářů, hostující útočník pálil po kličce na pravou stranu. Hrubec byl připraven!
18:45'
Třinecký brankář opět v permanenci, po akci podél levého hrazení pálil Panna. Hrubec byl připraven.
18:19'
Oceláři sice již hrají v plném počtu, Dynamo se ale přesilovkou dostalo do tempa. Hrubec musel likvidovat pokus Petra Sýkory.
17:29'
Početní výhoda Dynama je u konce. V závěrečných vteřinách ještě své štěstí z první zkoušel Tomášek, ten ale přestřelil.
16:51'
Po menších zmatcích v třineckém pásmu se ke střele z dobré pozice dostal Treille, Hrubec si dokázal poradit.
16:31'
Neujala se ani kombinace Petra Sýkory s Rostislavem Maroszem, Oceláři se opět osvobodili.
15:55'
Nejprve Adamský, poté také Hrubec, odpálil kotouč do bezpečné vzdálenosti od vlastní branky. Dynamu se vstup do přesilovky nepovedl.
15:29'
První přesilovka pro Dynamo, na trestnou lavici usedá David Cienciala, který se provinil sekáním.
14:59'
Marcinkova formace dostala hosty pod tlak, Dynamo se brání jen za cenu zakázaného uvolnění.
14:29'
Tomáš Vondráček se z vlastní třetiny dostal až před Hrubce, střelou mezi betony ale třineckého brankáře nijak nepřekvapil.
13:52'
Polanský si ve středním pásmu nerozuměl s Adamským, Oceláři proto jen odevzdali kotouč hostujícím obráncům.
13:21'
Po dalším pokusu hostí se kotouč dostal do ochranné sítě. Pokračovat se bude po komerční přestávce v pásmu Ocelářů.
13:08'
Dynamo to zkusilo rychlým lobem do útočné třetiny, kam si najížděl Perret. Hostující útočník ale nedokázal obejít bránícího Musila.
12:33'
Rákos se prokličkoval do pásma soupeře, pas na Růžičku ale byl příliš prudký. Neujala se ani následná střela z Marcinkovy hole.
11:37'
Jank chtěl najít rozjetého Ciencialu, přihrávka ale mířila na paty třineckého útočníka. Protiakce Dynama poté skončila nepřesnou střelou Petra Sýkory.
10:50'
Adamský se chtěl středem kluziště prodrat až před Kacetlovu branku, slalom mezi pěticí protihráčů mu ale nakonec nevyšel.
09:58'
Martin Růžička měl na holi druhou branku utkání! Třinecký kanonýr se s Aronem Chmielewskim dostal do přečíslení dvou proti jednomu, polský útočník vše vyřešil tak, že Růžička mohl pálit do odkryté branky! Kacetl se ale výborně přemístil a betonem zastavil kotouč před brankovou čárou!
08:56'
Jakub Petružálek se rozjel ve středním pásmu, nabruslil si za modrou čáru a tvrdě vypálil. Kacetl měl co dělat, aby vyrazil puk mimo svou branku.
08:32'
Musil se kolem levého hrazení protáhl do útočné třetiny, zpětným pasem pak ke střele vyzval Ciencialu. Ten ale netrefil skákající kotouč.
07:56'
Ocelářům ani Dynamu se jejich pokusy o útočnou akci nevyvedly. Kotouč je v moci třineckých hráčů, kteří jej drží za vlastní brankou.
07:09'
Rákos dostal pas za hostující obranu, třineckému útočníkovi ale chyběla rychlost, k zakončení se proto nedostal. Hosté poté odpálili puk na icing.
06:31'
Pardubičtí zvládli buly ve vlastním pásmu, při pokusu o přechod do útočné třetiny ale poslali kotouč do hlediště. Buly ve středním pásmu.
06:13'
Mikulík znovu v akci, tentokráte hledal najíždějícího Ciencialu. Hostující defenzíva si s tímto pasem poradila, pak ale pouze odpálila kotouč do ochranné sítě. Pokračovat se bude vhazováním v pásmu Dynama po komerční přestávce.
05:43'
Ščotka se pokusil o rychlou akci podél střídaček, nepohlídal si však modrou čáru. Ofsajd.
04:44'
Hráči s drakem na hrudi se rychle vrátili do útočné třetiny, svůj tlak nakonec přetavili v úvodní trefu! Milan Mikulík nejprve nezvládl první přihrávku, po kontaktu s protihráčem se navíc svalil na led. Mikulík ale vše zvládl, poslal přesný pas pro MARTINA RŮŽIČKU, který bombou z první trefil horní roh Kacetlovy branky! Asistence: Milan Mikulík, Daniel Rákos.
04:28'
Oceláři se v úvodní půlminutě početní výhody k ničemu nedostali, Dynamo naopak poslalo puk za Hrubcovu branku.
03:58'
První přesilovka zápasu, k dispozici ji budou mít Oceláři. David Tomášek holí zasáhl obličej jednoho z protihráčů, odpyká si proto dvě minuty.
03:52'
Třinečtí zvládli situaci po buly, ze všeho rezultovala střela Adámka od modré čáry. Kacetl byl připraven.
03:39'
Po zakázaném uvolnění Dynama se bude vhazovat před Kacetlovou brankou.
03:14'
Ščotka nicméně poté nepřesně rozehrál, což umožnilo Ocelářům otestovat Kacetlovu pozornost. Střela Růžičky hostujícího brankáře nepřekvapila.
02:59'
Rákos mohl využít Ščotkovo zaváhání na útočné modré čáře, ve sprinterském souboji ale byl rychlejší hostující útočník.
02:07'
Adamský získal kotouč v útočné třetině, s Polanským chtěl vytvořit pozici pro Adámka. Přihrávka ale nebyla přesná, kotouč je ve středním pásmu.
01:28'
Hrubcův nejistý zákrok po Tomáškově akci nadělal starosti bránícímu Linhartovi, třinecký obránce nakonec dokázal odpálit kotouč do bezpečí.
01:03'
Petružálek vybojoval kotouč za hostující brankou, od modré proto mohl střílet Jank. Ten chtěl obstřelit bránícího hráče, kotouč ale netrefil branku.
00:32'
Úvodní buly pro Oceláře, akce Růžičky s Marcinkem ale úspěch nepřinesla. Hosté se poté dostali do útočné třetiny, Trončinského pokus od modré čáry skončil na Hrubcově vyrážečce.
00:01'

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – M. Doudera, D. Musil, Linhart, Jank, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Cienciala, Mikulík, Petružálek – Adamský, Polanský, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

HC Dynamo Pardubice: Kacetl (Martin Růžička) – Čáslava, Trončinský, Wishart, Cardwell, Mojžíš, Holland, Ščotka – Panna, Marosz, P. Sýkora – Treille, Tomášek, Perret – Beran, Dušek, J. Sýkora – Vondráček, Poulíček, M. Kaut.

Rozhodčí: René Hradil, Zbyněk Kubičík – Jiří Ganger, Václav Hanzlík.
Poslední vzájemný zápas

Oceláři v rámci dvanáctého kola zavítali na led pardubického Dynama, duel na ledě v té době předposledního celku tabulky nenabídl žádnou hokejovou podívanou. Hráči s drakem na hrudi se jako první dostali do vedení, domácí ale na Krajíčkovu trefu dvakrát odpověděli a získali tři body.

13. října 2017: HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).

Branky a nahrávky: 30. Starý (Cardwell, Dušek), 38. Wishart (J. Sýkora, Perret) – 25. Krajíček (Rákos, Marcinko).

HC Oceláři Třinec

Oceláři v minulém kole zakončili šestizápasovou šňůru venkovních duelů, derniéra to byla velmi vydařená. Svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny o své výhře rozhodli pěti brankami v první polovině utkání, třikrát se Slezané trefili v početní výhodě. Hráči s drakem na hrudi se stále drží na třetím místě tabulky, na druhý Hradec ztrácejí pouhý jeden bod.

Slezany aktuálně trápí velmi rozsáhlá marodka. Na Spartě trenérům chybělo osm hráčů, v Chomutově se do sestavy vrátili uzdravení Jakub Petružálek a Martin Růžička. „Potýkáme se s marodkou, ale máme tady několik šikovných kluků z Frýdku či z juniorky, kteří mají své kvality. Je to pro nich ideální šance, aby se ukázali. Už v minulých zápasech dokázali, že mají potenciál. Musí se v extralize trochu otrkat a budou příslibem do budoucna,“ řekl třinecký kanonýr.

Vedení Ocelářů pro páteční duel připravilo jednu velkou novinku. Slezané poprvé obléknou třetí alternativu dresu, hráči s drakem na hrudi nastoupí v černém. „Po sedmi letech, kdy jsem v Třinci, jsem rád, že konečně je na pozici sportovního manažera člověk, jako je Honza Peterek, který rozumí myšlení hokejistů a dokáže pochopit, co je to v hokeji periferní vidění. Měl pravdu jak se Slavii, tak i Pardubicemi či Olomoucí. Opravdu se to někdy plete. Jsem za nový dres hrozně rád, je to novinka, věřím, že se bude líbit i fanouškům," doufá Martin Adamský.

Poslední zápas Ocelářů

21. listopadu 2017: Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 3:5 (0:3, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 33. Huml (Vondrka, Mrázek), 52. Valach (V. Růžička), 55. Vondrka (Huml, V. Růžička) – 3. Rákos (M. Doudera, Mikulík), 11. Irgl (Adámek, Chmielewski), 19. Martin Růžička (Mikulík, M. Doudera), 24. Marcinko (Mikulík, Martin Růžička), 36. Martin Růžička (Marcinko, Rákos).

Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hamerlík – M. Doudera, D. Musil, Linhart, Jank, L. Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko, Martin Růžička – Petružálek, Mikulík, Cienciala – Chmielewski, Polanský, Irgl – Kofroň, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Christov.

HC Dynamo Pardubice

Pardubičtí do letošní sezóny nevstoupili zrovna ideálně, v prvních jedenácti zápasech si připsali jen tři výhry. Od té doby se ale výkony Dynama zlepšují, po šňůře střídavých výher a proher přišla série tří vítězství v řadě. Svěřenci trenéra Miloše Holaně si v posledních třech kolech poradili s Kometou, Libercem a Litvínovem Třicet získaných bodů řadí Východočechy na dvanáctou příčku tabulky, pouhé tři body ale Pardubice dělí od sedmého Liberce.

“Mužstvo si začalo více věřit, to je dobře. Držíme se ale pokory a toho, že není půlka sezony. Beru, že jsme ve třech posledních utkáních uhráli super výsledky, ale nic není hotové. Je šílené, že jsme se v tabulce prakticky neposunuli, ač jsme udělali osm bodů z devíti. Soutěž je ohromně vyrovnaná. Kdo usne na vavřínech, může mít zle,“ říká Miloš Holaň, hlavní trenér Pardubic.

Dynamo do Třince přijede bez útočníka Rostislava Marosze, který je v Pardubicích hostuje. “Mám hlavu z toho, jaká bude sestava. V podmínkách hostování Rostislava Marosze je, že nesmí proti nim hrát, což mi nepomáhá v tvorbě sestavy. Jeho absence rozhodí celou trojici a tedy i útok. Dále nám ještě chyběl na tréninku ještě jeden důležitý hráč,“ přemýšlí Miloš Holaň.

Poslední zápas Pardubic

21. listopadu 2017: HC Dynamo Pardubice – HC Verva Litvínov 5:0 (1:0, 3:0, 1:0).

Branky a nahrávky: 13. Treille (Perret, Tomášek), 23. Marosz (Trončinský, P. Sýkora), 29. Beran (Treille, Čáslava), 33. Wishart (Poulíček, Vondráček), 41. Tomášek (Perret).

Sestava Pardubic v posledním zápase: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – Perret, Tomášek, Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček.

Hezký podvečer z Třince! Tipsport extraliga v pátek pokračuje svým pětadvacátým kolem, v třinecké WERK ARENĚ bude po třech týdnech znovu živo. Oceláři Třinec, kteří za sebou mají šestizápasový venkovní trip, hostí Dynamo Pardubice. Utkání startuje v 17 hodin, k jeho sledování jste srdečně zváni!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.